Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy Ti használtok-e popsitörlot, ha igen melyiket.
Vagy sokkal olcsóbb megoldás a csapnál lemosni a fenekét?
De tiszta víz lesz a ruhája. Ami nyáron még nem olyan nagy baj, de télen vagy huvosben...
Köszi:
Nina
Nina
 


Szia Nina,
legolcsóbb megoldás a csap. Való igaz, kell egy kis gyakorlás, hogy ne legyen vizes a ruha, de hamar belejössz Kép. Ha nagyon nem megy, akkor nedves vattával próbáld meg. Én azzal szoktam, és szerintebb barátabb mint a popsitölrõ, nincs tele mindenféle vegyszerrel. Az az igazsg, hogy én nem bírom a szagukat. Komolyan. A lányommal voltam terhes, és hánytam a pospitörlõ szagától. Azóta nem bírom. Én csak utazáshoz használom, vagy ha orvoshoz megyünk. Itthon meg a csap vagy a nedves vatta. (egy barátnõm nedves textilpelussal törli a babapopsit).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Nina!

Én főleg Johnson's-t használok, nekünk ez jött be a legjobban.
A Pampers túl nedves és hideg volt, Bori mindig felsírt tőle, a Libero szerintem nem annyira jó, mint amennyire drága.

Egyébként szerintem nagyon praktikus dolog, hogy egy-két törléssel tiszta a feneke, nem kell a kádnál viaskodni... És utazásnál is nagyon jó, ha megyünk valahova, én mindig viszek magammal.

Lehet, hogy olcsóbb a csapnál lemosni, de én már csak ilyen kényelmes vagyok...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 

 
 

Ja, a másik meg az, hogy (szerintem) pospitölrõvel nem lehet tökéletesen megtörölni. legalábbis nekem sose sikerül. Utána is érzem a kaki szagát.
(arról nem is beszélve, hogy wc-használat után én is megyek popómosásra. Nagyon zavar, ha nincs módom rá valahol. Szerintem csak így lehet a legjobban megtisztítani azt a kényes felületet Kép ).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok

Nekunk is van popsitorlonk, elso napokba mig nyeklet nyaklot picurka hasznaltam, de fel szemetes tele lett mire tisztara maszatoltam Ot. Azota mosdoba mosakszunk, nekem sokkal gyorsabb es kenyelmesebb. Mi egyebkent is ha kakilunk ritkan uszuk meg nagyobb ruhacsere nelkul. Ugyis vetkozunk. Ha meg elmegyunk barhova viszem torlokendot es imadkozok nehogy szuksegem legyen ra. Eddig meghallgattak fent nagyon jol szerencsemre

Napocska
napocska (napocska)
 


Sziasztok!

Amíg Vili kicsi volt (értsd: néhány hónapos koráig) én a vizes vattadarab mellett voksoltam. Nem kellett a gyereket a csap alá vonszolni, amíg "neklett-nyaklott" és nem kellett textilpelust mosnom-ilyen okból.
Most, hogy már nagyobb, rettenetesen erös (nem gondoltam volna, hogy ekkora erö van bennük Kép ) nem tudnám megtartani a kádban úgy, ahogyan én szeretném... Mászna mindenfelé... A kaki is szilárdabb halmazállapotú, így a popsitörlö kendö mellett szavazok ilyenkor. Mi Gabit használunk, itt is elönyben részesítve a magyar terméket. (lásd: Györi Keksz-Danone)

Érdekelne a módszeretek: Ti hogyan tudjátok megtartani a csap alatt Öket? (Vili még nem áll- bár már felállt néhányszor és 9 kiló)

Várom az ötleteket: Juca
juca (juca)
 


Sziasztok!

Én is úgy kezdtem, hogy láttam a kórházban a csecsemõsöket, amint csap alá teszik a gyereket. Elsõ egy-két alkalommal próbálkoztam vattával törölgetni, de hamar rájöttem, hogy amíg én õt törölgetem, õ közben belelép a kakis pelusba, lábával összerúg és kakiz engem is, amikor meg a baba a nyakigakakiba nevet is kiérdemli, hát nekem reménytelennek tûnt. Mentek a csap alá. Nem a kádat használtam, hanem a mosdót. Tetszõlegesen kicsi kortól, félkarral felemelhetõ súlyig (kb. 12 kg) teljesen jó módszer. Utóbbi felett már nem olyan folyós a dolog, de ha igen, már áll a baba, és kádban állva is végezhetõ a dolog. Ja, alsó határ? Hát a lányom 2.20-al hoztuk haza, elsõ naptól csap alatt volt, szóval ennyitõl már biztos megy.
Fogás. (mamma mija, hogy jövök én ehhez, lassan 4 éve nem volt pelenkás gyerekem, eltekintve nõvérem babájától, akit ha én mosok ki a kakiból, akkor megy a csap alá) Én úgy csinálom, hogy a bal kezemmel fogom a babát, valahogy úgy, hogy a bal hóna alatt átdugom a kezem, a jobb karja alatt valamennyire szintén, és közben a jobb karját fogom is.(a baba kb ráhajol a kezemre) MOst ezt így nem tudom érthetõ-e, próbálkozzatok, rá lehet jönni. A jobb kezem ebben az esetben üres. Ezzel elõbb nyitom az ajtókat, csapot, majd mosom a popsit. Ja. A gyermek vetkõztetése során a rugit felhajtom a nyakáig, és az is a bal kezem alatt van (ill. ha nem ilyen típusú akkor leveszem, kombidressz szintén fogva van) A gyermek, pláne ha már nagyobb úgy kerül a csap alá, hogy szinte ráültetem a mosdó szélére, a lába kifele lóg.(ekkor már nagyobb gyereknél a súlyt a mosdó tartja, tehát nekem addig kell elbírni, amíg kiérek vele a mosdóig) Jobb kézzel mosom, majd ugyanezzel ráteszem a törülközõt (csap elzárás után), és ekkor visszafele már a törülközõvel együtt a feneke alatt meg tudom támasztani. Szárazra törlés már a pelenkázón.

Hú, nem tudom ebbõl mennyi volt érhetõ. Nyáron a találkozón, ha lesz csap, meg vállalkozókedvû mama, szívesen bemutatom (csemete is kell hozzá, enyémek már kinõtték!).

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Nalunk a lanyom bore erzekeny a popsitorlokben levo illatnyagra. Nem is vettem soha. A csap jottbe legjobban, ugyanazzal a modszerrel, ahogy Ildi leirta. Mostmar, hogy Dorka kicsit nagyobb(12 kilo), kicsit nehezebb, de meg nem allhatok at a kadra es a zuhanyra, mert nagyon fel tole. Ugyhogy en ugy csinalom, hogy megfogom a gyereket a honaalatt, es raultetem a csap szelere. Elott egy kicsit melegvizzel megnedvesitem a csap szelet, hogy ne legyen neki hideg. Tartok itthon egy adag popsitorlot, ha mennenk valahova, de szerencsere mar a legtobb benzinkutnal es az autopalyakon is van csecsemoknek kulon pelenazo, akkor ott sem gond a baba lemosasa.
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok !
Elhűlve olvasom, micsoda tornamutatványokat csináltok popómosás címén. A két nagy gyerkőcömmel még nem volt választási lehetőség, mert nem lehetett kapni popótörlőt. Néha a külföldi rokonoktól kaptunk egyet-egyet, imádtam. Az illatát is. Általában a legtöbb babaápolási dolog illatát szeretem, olyan jó babaillatuk van. (hát még akkor, mikor már a babánkon szagoljuk)Egyébként meg maradt az a megoldás, hogy pelenkázás előtt egy kis lavórban (inkább műanyag tálban) vittem a pelenkázáshoz langyos vizet és a nagyját letörölgettem, és nedves vattával, papírvattával letörölgettem a popót, majd szárazratörlés, nappal hintőpor, éjjel popsikrém. De most nagyon örülök, hogy válogathatok is a popótörlők közt. Nem egészen értem ezt a mosdós megoldást. Ott van a pelenkázótok mellett a mosdó (kád)? Vagy a pelenkázón vetkőztettek, leveszitek a pelust és a pucér gyerkőcöt viszitek a mosdóba ? És télen ? Nincs hideg ehhez ? Panelban biztos nincs, de ott is át kell cipelni a gyerkőcöt egy másik helyiségbe, utána visszacipelni felöltöztetni, hiszen a panel fürdőkben aztán tényleg művészet bepelenkázni egy babát. De egy nagy családi házban, ahol esetleg a folyosón nincs is fűtés....Szóval én is a törlőkendőre szavazok, de asszem ez megint leginkább anyagi kérdés, most megtehetem, hogy válogassak akár 3 félét egyszerre megvásárolva, hogy melyik a jobb (tényleg, aki már használja, melyik ? Libero, Pampers, Johnsons ? )de a nagyokkal még azt is nagyon meg kellett volna gondolnom, hogy utazásokhoz vegyek 1-1 dobozzal. Mindenesetre kipróbálom a Gabit is, ha nincs nagy különbség, éljen a magyar termék...Jaj,csak már próbálhatnám, de még 2 hónap !!!
Sziasztok !
Cseri
cserii@freemail.hu
 


Cseri!

Hidd el, igazán egyszerû, nem érzi tornamutatványnak az ember, ha már egyszer megszokta. Sose, egyik gyerekem se lett attól beteg, hogy kisétáltam vele a fürdõszobába, azért ez egy olyan dolog, hogy ezt végiggondolva tulajdonképp nem olyan rémes. Kb. 10 másodperc alatt az egész családi házat végig lehet járni, nem hinném, hogy 10 mp alatt egy deréktól lefelé csupasz baba megfázna!
Ez a viszek be egy lavórban vizet elég körülményes lehetett. Szerintem akkor már kényelmesebb a gyerekkel mászkálni és kihasználni a folyó víz nyújtotta elõnyöket.
Egyébként nem azért írom, hogy kötekedjek, végül is mindenki válassza azt, ami neki bevállt, vagy amit anyagilag, bõrügyileg stb. bír. Nõvérem lányát volt módomban így is, úgy is tisztába tenni, akármilyen klassz is a törlõkendõ, én meg azzal szerencsétlenkedtem.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


En a furdoszobaban veszem le a lanyomrol a pelust, miota allni tud, egyszerubb a dolog. (felallitom a mosogepre, persze vegig fogom fel kezzel,) Aztan amikor megmostam, bebugyolalom torolkozobe, es ugy viszem be a szobaba. pelekazot regen nem hasznalok, az agyon pelenkazom. A fiammal nem voltak gondok a torlokendokkel, megis csap alatt mostam, sokkal jobban tiszti a viz, en is mindig kakiszagunak ereztem a gyereket a torlokendo utan, mint Zsoka. A lanyom azonban kiuteses lett a torlokendotol, mint mar irtam, a benne levo illatanyagtol kiuteses lett a popsija, igy nala mar egyaltalan nem hasznaltam. Es itt egyaltalan nem arrol van szo, hogy megengedhetem-e magamnak a torlokendot vagy sem. Minden tovabbi nelkul megtehenem, hogy megveszem, de nem teszem. Probaltam en is a lavorban bevitt melegvizet, nekem joval korulmenyesebb volt, mint a csap alatti lemosas. Abban is egyetertek Ildivel, hogy tiz masodperc pucerkodas meg egy gyereknek sem artott meg. a torlokendovel ugy vagyok, hogy ismet egy remek modja a babaholmigyarto cegeknek a szulokrol valo penzlegombolasnak...
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Most kötözködni fogok( Kép ) Ildi, jó eröben lehetsz, (bár három gyerek után lehet hogy nekem sem fog feltünni) "félkarral felemelhetö súlyig (kb. 12 kg)" Vili 9 kg, de nekem tartani is elég, amikor büfiztetem, na de félkarral? Egyébként fiúknál hogyan oldjátok meg, hogy a herezacskó (még nem találtunk ki barátságosabb kifejezést) és a comb között is megmossátok? Mert Vili ha kakis, akkor ott is kakis. Azt hiszem Vele már lemaradtam erröl a típusú popsitörlésröl, (rettenetesen ficánka) de hátha a következönél. Kipróbálni ki fogom.

Juca
juca (juca)
 


Sziasztok,
Én is úgy csináltam/csinálom, mint Ildi, csak fordított kézzel (lévén átszoktatott balkezes vagyok). Meg lehet csinálni, és azt a 12 kilót nem találom soknak.
Igaz, én a fürdõszobában pelenkázok, a fürdõkádra csinált a férjem pelenkázót. Nekem egy fél lépés a mosdó.
herezacskó: én még nem hívtam sehogy, de a barátnõm a kisfia "zacsiját" emlegette mindig...
Zacsi (ha már így írtam) lemosás: a gyerkõcöt úgy ültetem rá a mosdókagyló peremére, hogy terpeszben ül, egyik lába a mosdó oldala mentén lóg le, a másik lába a mosdó eleje felé, így jól le lehet mosni a zacsit-combot. Ha pedig nagy, akkor beállítva a kádba egy jó nagy terpeszt kell kérni tõle (a fiam ilyenkor az egyik lábát feltette a kád peremére...)
Melegvíz a lavórban: a fiamnál még élt a módszer, hogy egy üres folyékony szappanos nyomkodós flakonba tettem tiszta vizet, azt "nyomtam" rá a vattára, és úgy töröltem popót. Hátha használható ötlet... Így nem kell lavórt cipelni. De ahogy írtam is, én így nem érzem olyan tisztáénak a popsdiját, csak akkor töröltem/törlöm a hátsót vattával, ha nem nyakig kakis, vagyis ha "keményet" kakil, és gyakorlatilag csak a pospínyílásdt kell törölni. Na nem részletezem...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Nálunk úgy hívjuk: csomag.
Egyébként én is széttetettem (elég t betût írtam) a lábukat, ill. terpeszben tettem a mosdóhoz.
Egyébként gondolkodtam a dolgon, lehet, hogy úgy is csináltam, hogy rendesen a hóna alatt két kézzel fogva viszem ki, és csak a mosdónál fogtam át félkezesre. Mindenesetre nehéznél így is lehet, szerintem. (amúgy azt hiszem a súly idõvel együtt számít, egész más negyedórát tartani büfizésre egy babát, avagy 10 mp alatt kimenni vele a mosdóig)
(tornamutatványt meg amúgy is csinálunk velük, lásd vmelyik másik topic, miszerint direkt jó, ha dobáljuk stb. a gyereket.)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Mi Baby Bruin nevű popsitörlőt használunk és nagyon meg vagyok vele elégedve én nem tudnám vizzel mosni,igy könnyebb.Mikor pici volt a lányom akkor pampers törlőkendőt használtam de az drága így tértünk át a mostanira.
vreka
 


És lányok amikor a kicsi popoját tőrlitek a Ti kezetek nem lesz kakis és utána szagos?Ja és amig megmosod a fenekét Ő tiszta lesz ...közben a Ti kezeteket is meg kéne mosni és közben szegény kicsi csüng....Na Én inkább választom a törlőkendőt,igy azonnal nyulhatok a szájához is ha muszály!És jóval könnyebb egyhelyben elvégezni mindezt!!!!!!Az Én fiam már lassan 3 éves és még mindig a wc-után törlőkendőt használunk,Mi is!és a játszótéren is ahol nincs csap(olyan kendőt amit arcra -testre is egyaránt lehet használni)igaz drága de megéri!
Kandi72
Névtelen
 


Kedves Kandi72,
Egy bakteriológus kutatónak nagyon jó terep lenne a Te törlőkendőt fogott kezed, amint a gyerek szájához nyúlsz...
Én popsimosás után leteszem a gyereket a pelenkázóra, és én is kezet mosok. (Na jó, nekem könnyű, a fürdőszobában vcan a pelenkázó.)
Nemrég olvastam egy cikket a Patika Magazinban a wc-használat utáni teendőkről. Leírták röviden a "történeti visszatekintést" (a történelemben a wc kialakulása, a wc-papír ill. az ahelyett használatos dolgok stb). Ott írta a cikkíró (orvos), hogy a víznél jobban semmi nem tisztítja a hátsót. A wc-papír (és ehhez hozzá lehet tenni a popsitörlőt is) meg sem közelíti.
A popsitörlőt én akkor látom jó megoldásnak, ha az ember utazik, orvosi váróban van stb. Egyébként meg egy újabb alkalom arra, hogy (újra) pénzt húzzanak ki a szülők zsebéből.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kandi!
Zsókával nagyon egyetértek popsimosás ügyben (isKép). Szerintem ha az egyik kezeddel tartod a gyereket, a másikkal mosod a fenekét, akkor logikus, hogy addig mosod szappannal, amíg már nincs rajta kaki. Így aztán a kezedet is megmostad, csak épp nem a másik kezedhez, hanem a gyerek fenekéhez dörgölted hozzá. Azért mielött a szájához nyúlnék, még a másik kezemmel is megmosnám! A kendök utazáshoz tényleg jók, mégsem vihetsz magaddal mindenhová egy kanna vizet!
Emese
Emese (emese)
 


Kandi!

Teljesen egyetértek a már válaszolókkal, amire a gyerek feneke tiszta, logikus, hogy az én kezem is tiszta, hiszen különben csak visszakenném a kakit rá! Arra meg valahogy sose volt feltétlen szükségem, hogy a fenékmosást követõ néhány másodpercben a gyerek szájához nyúlkáljak. A csüng-rõl pedig annyit, hogy mint fentebb meséltük, nagyobbacska már lényegében ül a csap szélén, még nagyobb meg áll a kádban.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Én bizony wc-zés után nem nyulkálnék a számba, hiába "csak" a wc-papírt fogtam. Mindig kezet mosok utána. És ez igaz a popsitörtlőree is...
Névtelen
 


Szisztok!Én senkit nem akartam kioktatni a popsitörlö használatáról,csak leírtam az egyéni véleményemet!Látom sok síkerrrel,mert mindenki a nyakamnak ugrott!Speciel igazatok van ,mert Én a szakmámból indultam ki és nem a napi 1-2 szöri kakis pelus lecseréléséböl(gondozónöként bizony 15 gyerek 1-2 szöri pelusa hagyot nyomot az Én kezemen és nem is a fiam napi pelusa.)Az ember könnyen felejt és az Én fiam 18 hónaposan már nem is kakilt be igy ez már régen volt számomra!Ezért bocsi mindenkinek,ha okoskodtam talán:ez volt az Én véleményem !
u.i.:Én megtehettem,hogy vastag törlökendöt használjak(amit az egész testre lehetett az arcra is)!
Kandi72
Névtelen
 


Kedves kandi72,
Kérlek (azt hiszem a többiek nevében is) ne sértődj meg!! Senki nem akart megbántani, egyszerűen leírtuk a magunk véleményét - talán nem a legjobb stílusban.
Visszatérve a popsitölrőre: ugyan csak utazásnál használom, de én is áttértem a vastagabbra, mert ugyan drágább, de sokkal jobb mint a vékonyak. Elég egy-két db belőle, sokkal jobban tisztít.
Ahhoz külön gratulálok, hogy a kisfiad 18 hónaposan már nem kakilt be (a fiam ugyan 3 éves, de sajna kakiügyben még nem szobatiszta Kép ).
Írjál máskor is, egy "támadás" még nem a világ Kép!
szeretettel várunk
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kandi72!
Zsókának teljesen igaza van! Nem akartunk bántani, csak hát mindenki másképp csinálja. Mi így. Írj máskor is, persze, ne csak a kakiról!!!!Kép
Szeretettel: Emese
Emese (emese)
 


OKÉ lányok szent a béke!
Kandi72
Névtelen
 


Sziasztok, nekünk van törlőkendőnk a kis dolgokra, de a nagyokat vízzel és gyógyszertári babafürdetővel kezeljük. Csak így jön le minden,és nem csak a makroszkópos méretekre gondolok, hanem a mikroszkóposra is. Ti sem szeretnétek egész nap kakis popsival rohangálni, nem? Vagy csak WC papírt használtok?
Na persze kezet is kell ám mosni.
Szandra
Szandra
 


Sziasztok!

Az én fiam még csak két és fél hónapos. Popsitörlöt használunk, és én nagyon szeretem. Vastag fajtát használok, többet is kipróbáltam, és a Johnson's márka vált be, ennek az illatát is imádom, az egész test törlésére alkalmas (mondjuk ha két pelenkacsere között pisil a kisfiam, és lelocsolja magát, akkor lecserélem a ruháját, és a testét ezzel a törlökendövel törölöm le ahol pisis lett). A nagy kakikat is remekül le tudom törölni a fenekéröl, már kifejlesztettem egy technikát, hogyan tudom úgy hajtogatni a nagy, vastag törlökendöt, hogy a legtakarékosabban használjam fel. Utána egy olcsobb, vékonyabb fajta kendövel is még áttörlöm a popóját, hogy biztosan ne maradjon rajta elkent kakimaradvány. A törlökendöben olyan ápolo balzsam van, ami a popsikrémekben is (ezt nevezitek néhányan vegyszereknek), így a popsitörlö használata után nem is kell már popsikenöcs, csak ráadom a tiszta pelust, és minden rendben. Sohasem volt még piros vagy kiütéses a feneke, gyönyörü a böre. Esténként pedig a fürdetésnél a finom vizecske alaposan letisztit mindent, azért az is nagyon kell, én is akkor érzem igazán tisztának a kisfiamat, fürdés után, imádom puszilgatni olyankor! Kép
Nálunk a ház egy része télen hideg - a fürdöszobát csak fürdés elött fütjük be, a folyosó is hideg. A szoba természetesen jó meleg, de innen nem rohangálnék a csap alá a gyerekkel, mert ekkora hökülönbségnél pillanatok alatt is megfázhat. Szerintem a popsitörlö nagyon kényelmes megoldás - feltéve ha bírja a baba böre. Az én babámé bírja, söt szereti. Nem vagyunk gazdagok, de olyan sokáig elég egy ilyen dobozzal, van, hogy félbetépem a nagy kendöt, és elég egy fél is a törölgetéshez. Napi átlag 1-2 kaki van, napi 2 törlökendöt számítva a 100 db-os kiszerelés elég csaknem két hónapig, ha vékony kendövel felváltva használom. A Babi Bruin vékony popsitörlö nagyon jó, és 300 Ft-ba kerül 100 db. A vastag, márkás pedig 800 Ft körül van, ha nem drága helyen veszi az ember, hanem nagykerben.
Ez volt az én tapasztalatom, sok kellemes mosolygós pelenkázást kívánok mindenkinek!

Katus
Katus
 


Sziasztok!
Az elsö gyerekemnél nem volt még popsitörlö, amásodiknál már igen, de elég silányak. Csak utazásnál használtuk, gyakran. Otthon volt a vatta, vizcsap, mosdó. Nekem is bevált P.Ildikó módszere. Egyébként a legjobb, ha tudsz a fürdőben pelenkázni. Amig panelban laktunk, a mosógépre raktam a lemosható pelenkázó lapot. Ott is vetköztettem. A harmadiknál több popsitörlöt használunk, a kényelem ugye... A Pampers nagyon jó, rugalmas is.Csak az ára egy kicsit borsos. Azt azért nem értem miért drágább nálunk, mint Angliában. Ott olcsóbban vettem a pelenkájukat is.Sokkal.
Találtam egy kiváltót: Rossman popsitörlö. Ugyanolyan minöségü mint a PAmpers, és akciósan 500 Ft volt csomagja.Állítólag nyolcvan db van benne, és belerakható a Pampers dobozába.Lehet, hogy ugyanott csináltatják?! Vettem Tesco popsitörlöt is(Angliában), de nem valami nagy szám. Mint az itteni olcsóbbak. Viszont 3 csomag volt 3font. 100 darabos.
Azért nem évült el most sem a jó régi mondás: A szappan csodákra képes.
Zsomi mama
Névtelen
 


Azt azért végiggondolnám, hogy szerintetek (popsitölrőkendő-pártiak) ugyan mivel van átitatva az a sok kendő, ami ugye nedves (kell hogy az legyen), hogy pl. ne penészedjen be? (Mindenki tudja tapasztalatból, a nedves ruha milyen könnyen penészedik).
Megjegyzem, én is használok popsiktörlőt (fentebb írtam is), de csak akkor, amikor végképp nem tudom megmosni a hátsójukat. (utazás, orvosi rendelő stb).

üdv Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Nem tudom, mivel, de legalább a gyerek popója sem lesz penészes...Kép Ezt nem bírtam kihagyni.

Amúgy komoly elöírások vannak a tekintetben, hogy mit használhatnak fel a babakozmetikumokban. Olyat, ami ártalmas lehetne, semmiképpen sem. A lányom rendszeresen megcsócsálja öket, de még így sem lett töle soha semmi baja.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia,
Nyilván, igazad van. Csak szvsz jobb nem terhelni a gyerek szervezetét azzal, amivel nem muszáj. (se kívül, se belül).
A láynodnak vasból van a gyomra Kép.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Az én két gyerekem is mindig popsitörlős volt. Soha nem volt semmi bajuk. Ők is "megették".

Akkor már levegőt se vegyünk? Csapvízet se igyunk?

M. Ági
M. Ági
 


Sziasztok,
Mindenki azt használ, amit akar/szeret/a pénztárcája megenged.
De Ági, a két kérdésedre azért azt válaszolom, (no persze a mostani üzenetem első mondatát fenntartva), hogy amivel nem muszáj, azzal nem terhelem a gyerek szervezetét. (No persze egy krémes pospitörlőtől valszeg még senki nem betegedett meg...)
Én maradok a csapvíznél, más pedig a popsitörlőnél, mert kinek-kinek ez vált be. És kész KépKépKép
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Szerintem ha a baba böre nem reagál negativan, akkor biztosan nem árthatnak a popsitörlök. Abban is biztos vagyok, hogy semmi olyat nem tehetnek bele, ami káros lehet! Tényleg nagyon szigoruan veszik az ilyesmit azok, akiknek ez a feladatuk. A babakozmetikumokat gyártó cégek egymással versenyben vannak, ezért maguknak sem akarnak ártani olyasmivel, hogy a saját termékükröl rossz tapasztalatokat kockáztassanak meg azzal, hogy olyan anyagot alkalmaznak benne, amivel kapcsolatban negatív visszajelzések érkezhetnek. (Milyen szakszerü mondat lett ez! Kép )
Előszedtem néhány fajta popsitörlö csomagolását, és megnéztem milyen összetevök vannak ráírva. Hát, elég sokminden, amiröl nem tudom mi. Pl:Phenoxyethanol, Butylparaben, Eihylparabe, Potassium Sorbate, Cretremonium Bomide, Propylene Glycol... stb. Kép Elég barátságtalanul hangzanak.
Magyarul viszont ennyi van írva: "Bőrnyugtató hatású panthenolt tartalmazó, kémiailag semleges hatású, körömvirágos popsitörtlö toalettkendö. Alaposan tisztítja, frissíti és gyengéden ápolja a bört a legigénybevettebb helyeken. Hypoallergén. Nélkülözhetetlen minden pelenkacserénél."

Egy másik: "GYengéden, mégis hatékonyan tisztítja a baba érzékeny börét. Természetes kamilla kivonata bizonyítottan börnyugtató és gyulladáscsökkentö hatású. Lanolint és aloe verat tartalmaz. Alkoholmentes."

Nagyon kecsegtetöen hangzik ilyen megfogalmazásban.. No comment!

Katus
Katus
 


Sziasztok!
Látom rendesen körüljártátok a kaki-témát! Nálunk bevált a popsitörlõkendõ. Az elõzõ három gyerekem régebben született, akkor még nem volt, meg pénzünk se lett volna rá. Most viszont nagyon élvezem ezt a luxust.
Én úgy szoktam csinálni (most 4 hónapos a fiam), hogy miután rendbe tettem a popsiját én is megtörlöm egy kendõben a kezem, ha kakis lettem. Aztán befejezem a felöltöztetést, leteszem a kiságyba és megyek "mosakodni". Kipróbáltam néhány kendõt én is; nálunk a Gabi vált be. A többiekkel minddel volt valami bajom (illat, hideg, kemény, nem húzható jól kis, stb.)
bogancsi
Mindenkinek további kellemes pelenkázást! Kép
Névtelen
 


Szerintem is a Gabi a legjobb illatra is árban is és minõségre is.

Momo
Momo
 


Sziasztok!
Én is popsitörlõ párti vagyok, de nagyon ügyesek vagytok akik így le tudjátok mosni a babapopsit.Nekem a Fixies márka vált be legjobban, vastag és olcsó. Egy gondom volt viszont vele, nem lehet lehúzni a WC-ben mert eldugíthatja . Ha már bilizik a baba a kakival együtt a legegyszerûbb lenne kiönteni a WC-be. Most találtam egy nedves WC papírt aminek az ára is megfizethetõ ez talán beválik , ezt le szabad húzni. A Forest papír forgalmazza.Kamilla prémium nedves toalettkendõ a neve és 300 ft volt.
Kipróbáltam a SPAR törlõkendõt is nem volt rossz.
dvera
 


A Rosmann kendõ viszont nagyon változó minõségû. Amit most vettem, az alig nedves, és már régebben is találkoztam ilyen szériával.
Nekem a Baby Bruin tetszett mert nedves és vékony volt (amikor a pisis fenékre kiváló) a kakis fenékre meg a Gabi.
nekem megéri a kicsit drágábbat venni, mert a minõsége is sokkal jobb. Lásd most rossmann, mindig bajlódom vele, alig várom hogy elfogyjon.

Én mindig a használt pelusba csomagolom, eszembe sem jutna kidobni a wc-be. Így aztán pelusostól röpül a kukába.

Mimi
Névtelen
 


Bocs Mimi !
A dolog arról szólt, ha a baba már bilibe kakil és nincs rajta pelenka. /Így nem lenne értelme pelusba csomagolni a törlõkendõt./ Szerintem ilyen esetben sokkal egyszerûbb lehúzni a WC-be, viszont az átlag popsitörlõn rajta is van, hogy ne húzd le. A barátnõm lehúzza a bili tartalmával együtt, de ez itt egy lakótelep és mivel nem ázik el a positörlõ ezért szerintem jobb lenne nem lehúzni hogy ne legyen dugulás.Régebben ikerházban laktunk és ott is a szomszéd lehúzott ilyes féle dolgokat és nálunk csinált gondot, a mi telkünkön lett dugulás.
Vera
dvera
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron