Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Lenne egy kerdesem.
Most jartunk egy oviban, es megneztuk az illemhelyet, amit ugy tunt a gyerekek maguktol hasznalnak. 3-4 evesek.
Nos, a WC felnott meretu, marmint a karimaja, de alacsonyan van, majdnemhogy a meretuk, de azert "meg kell maszni kicsit".
Nem hiszem, hogy minden egyes hasznalat utan fertotlenitenek, igy azon tunodom, mennyire higenikus ez?
Eleve osssze kell fogdosni, hogy ra keruljon a gyerek, majd utana elvegezni a dolgat. Nem kaphatnak el igy akar valami betegseget, vagy gyerekeknel evvel nem kell szamolni?
Idaig a bilit vittuk mindenhova, meg vendegsegbe is, most hirtelen jott ez a mindenki utan hasznalom.

Hogy van nalatok ez az oviban? Irjon valaki errol, legyen szives, mert teljesen tanacstalan vagyok.
(Ja, itthon meg meg kulon van neki egy kis ulokeje, amit ra lehet nyomni a wc-ulokere, igy kenyelmes neki, es ovja attol, hogy belecsusszon, vagy tartania kelljen magat.)
 


Nálunk csak gyerek wc-k vannak (Bp.).
Szerintem egyszuer egy nap a takarításkor mossák ki őket.

A húgoméknál (falu, Fót) van kicsi is meg nagy is és a gyerek is választhat melyiket akarja használni. A nagy wc-hez van zsámoly is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Még egy. Nálunk a dadausok törlik a gyerekek fenekét, de csak középsőig, nagyban nekik kell.
Van vizes rongy akinek kell annak azzal.

A lányoknak meg lehet bevinni nedvestörlőkendőt is aki igényli.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Nálunk (kicsi falu) gyerek WC-k vannak (gyerek magasság, gyerek méretű ülőke).
Elég tisztának is tűnik nekem az egész. 3 hónapja jár oviba a lányom, de eddig még nem láttam, hogy baja lett volna.
Viszont a nedves törlő jó ötlet. Ált. itthon kakil a gyerek, de a múltkor észrevettem, hogy az oviban végezte a nyagydolgot. (Gondolhatjátok, honnan vettem észre.)
Iszonyú önálló akar lenni a kiscsaj, ezért maga törli a popót az oviban. Itthon engedi nekem is.
De hiába szólnék, hogy töröljék meg neki, ott csak WC-papír van. Az meg kutyagumit ér egy tiszességes "munka" után.
Döntöttem: támogatom az ovit: viszek be nedves törlőt. Össz-vissz 6 lány van a csoportban, legalább nekik töröljék már ki azzal - de legalább az én gyerekemét....

Bocsi, Bigacsiga, mit takar a nedves rongy? Mindenkinek azzal törlik, csak kiöblítik közben? Elég az?
Márti
 
 


Márti!

Nem tudom, mert nekem fiaim vannak ill. nem kakilnak elvi okokból az oviba. Kép

Hogy mit tesznek vele nem tudom, csak láttam egy párszor amikor más gyerekkel csinálták.
Gondolom nedvestörlő kendő helyett. Kép Kép
Azért biztos kiöblítik utána.
Mindenesetre még mindig jobb mint, ha kakais marad a feneke egész napra. Roppant kellemetlen lehet, ez is az is.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Szerintem a kioblitett kendo nem valami higenikus megoldas, nem?
Viszont az eldobhato nedves kendo nem lenne rossz otlet, szerintem. Felajanlottam most legutobb az oviban, de azt mondtak, ne faradjak vele, mert van nekik.
A fiam meg idaig nem intezte a dolgat ott. T. Marti, szegeny kislanyodnak nem lehetett kellemes egesz nap ugy, az biztos. Kivancsi lennek, itt segitenek-e.
A multkor lattam, hogy a kisfiu bent volt, gondolom keszulodott anagydolgara. Az ovono gumikesztyuben (inkabb olyan hajfestos kesztyu) kint varta, kezeben egy doboz nedves kendovel. Remelem nem csak az en jelenletemnek volt koszonheto ez az odafigyeles.
En azert is gondolkodom ezen, mert olvastam egy weboldalon, hogy sok kisgyereknek van a feneken, itt-ott herpesz, kiutes. Azert is gondoltam, hogy elvileg akkor ha ez fennallhat, akkor nem igazan jo, hogy az uloken uldogelnek egymas utan,nem? Vagy ez nagyon ritka esetben lehet?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron