Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Ildikó !
Kaptál már a lányoktól receptet, megnézem, nekem van-e újabb.
Igen.Íme: (ek.-evökanál, tk.- teáskanál, mk.-mokkáskanál)

GRAHAM-kenyér I.

Kenyérliszt, BL110 (ilyet sehol nem kapok, de a BL 80-as helyettesíti) 260 g
Graham liszt 170 g
Víz 240 ml
Vaj, vagy olivaolaj 30 ml
Só 10 ml
Barna cukor 20 ml
Tejpor 20 ml
Örölt kömény 5 ml
Szárított élesztö 6 g
750 grammos kenyér lesz belöle. A teljes kiörlésü kenyér programmal kell sütni.

GRAHAM-zsemle:
25 dkg graham-liszt (GL 200)
5 dkg finomliszt (BL 55)
20 dkg rétesliszt (BFF 55)
1 tk só
2 dkg friss élesztö
2,5-3 dl víz
1 mk. örölt kömény
1 ek. egész kömény (a szóráshoz)
pici cukor (kb. 1 teáskanál)
1 tojásfehérje a kenéshez
mák a szóráshoz

Élesztö felfuttat.Liszteket összekever, közepébe mélyedés, bele a felfutott élesztöt. Lisztet picit belekeverni, hogy tejfölsürüségü legyen. Pici liszt a tetejére. Langyos hely. Kovász dolgozik. Ha habzik, repedezik a teteje, jó. Kezdödik a dagasztás langyos vizzel (sót benne elkeverni), apránként adagolva. Ha már rugalmas és nem tapad a tészta, tetejét vékonyan lisztezni, letakarni, langyoson duplájára keleszteni.Lisztezett deszkára borítani, átgyurni, hengerré sodorni, feldarabolni.Gömbökké formázni, zsírozott tepsibe tenni. Tetejükön kereszt vágás. Langyos hely, kelesztés. Tojásfehérje kenés, kivéve a vágás !!!, mák ill. kömény szórás. Forró sütöbe vele, 15 perc után mérsékelni a höt, s ha az aljuk elválik a tepsitöl, pár perc mulva zárjuk el a sütöt.


Graham-kenyér II.

30 dkg fehér liszt BL 55
15 dkg graham liszt GL 200
10 dkg rozsliszt RL 90
2 ek. buzacsíra
2 ek. buzakorpa
1 ek. hadinaliszt
3,5 dl víz
2 dkg élesztö,friss
1 tk. só
1 tk. cukor

Liszteket összekever,élesztö felfuttat kevés langyos vízzel, lisz mélyedésébe önt, tejfölsürüség.Sót feloldjuk a maradék vízben, ha már dagad az élesztö, elkezdjük apránként adagolva a vizet a dagasztást. Elsö kelés után mégegyszer dagasztjuk, majd sütöformába helyezzük a tésztát, duplájára kelesztjük, megsütjük.

Graham-kenyér III. :

45 dkg graham-liszt GL200
5 dkg fehér liszt BL55
5 dkg szójaliszt
5 dkg zabpehely
1 mk. örölt kömény
1 tk. só
1 ek. napraforgó olaj
5 dl víz
2 dkg friss élesztö

Liszteket összekever, köményt hozzáad.Élesztöt felfuttat kevés langyos vizben. Maradékban sót felold. Továbbiakban az elözö recept szerint.Olajat dagasztás közben hozzáad.Jól kidolgoz, olajjal kikent sütöformába tesz, langyos helyen keleszt. Elömelegített sütöben süt 50-60 percig. Erös lánggal kezd, majd höt mérsékel.Sütö elzár, kenyér még bennhagy 10-15 percig.

Graham-kenyér IV.:

50 dkg graham-liszt
5 dkg zabpehely
5 dkg kukoricaliszt
7 dkg 3 napos csiráztatott buza
2 ek. étolaj
1 ek. lenmag
1 dkg friss élesztö
1 mk. só
fél mk. örölt kömény
6 dl langyos víz

Husdarálón buzaszemet, zabpelyhet ledarál.Lisztekkel összekever.Élesztö felfuttat, lisztkupacban mélyedés, bele élesztö, tejfölsürüség.Pihentetés.Ha már puffad, többi langyos vízzel (benne só), tésztát dagaszt, közben olajat is beletesz.Jól eldolgoz, tálban keleszt. Még egyszer összedolgoz.Tésztát kétfelé vesz, két olajozott özgerinc formába tesz.Mégegyszer keleszt (ki ne csorogjon a formából) Kb. fél óra.Közepesen forró sütöben sütjük, az elözöekhez hasonlóan.Sütöbe helyezés elött vízzel megkenjük, kevés zabpehellyel meghintjük.

Graham-lisztes barna kenyér

40 dkg Graham-liszt
15 dkg finomliszt
5 dkg rozsláng liszt RL60
5 dkg tönköly fehérliszt TBL 70
5 dkg áztatott zabpehely
1 marék buzacsíra (szárított )
1 mk. örölt kömény
1 ek. olvasztott vaj
4-4,5 dl langyos víz
1 lapos ek. só
2,5 dkg friss élesztö
1 ek. szezámmag a tetejére
1 tk. cukor

Zabpehely leforráz, forró vízben hagy puhulásig.Leszür, lecsepegtet. Élesztöt kevés langyos cukros vízben flfuttat, maradék vízbe sót elkever.Liszteket összekever, bele zabpehely, buzacsíra, örölt kömény. Lisztmélyedésbe élesztös tej, tejfölsürüség.Ha puffad a teteje, dagasztás a sós vízzel. Akkor jó, ha már nem ragad a tészta, elválik az edénytöl, rugalmas.Langyos helyen duplájára keleszt, újra átgyurni, lisztezett deszkára borít, formáz, zsírozott, lisztezett sütöedénybe rak. Megint keleszt duplájára, majd tetejét vizes ecsettel átken, szezámmaggal megszór.Forró sütöbe tol, 15 percig forrón süt, majd alacsonyabb höfokon.Teljes sülési idö 55-65 perc.

Remélem találtál magadnak tetszöt.


Calabria ! Én lehetöleg a 750 grammos kenyereket sütöm, így nem lesz nagyon másnapos, mert hamar elfogy, inkább gyakrabban sütök, és többször esszük a frisset.A bolti kenyerekhez képest sokkal tovább eláll. És csak egyik-másik morzsolódik. A maradékot, ha esetleg mégis maradna, (ritkán marad) kiszárítom és morzsa készül belöle panirozáshoz.

Snoopy!
Bigacsiga kukoricás receptjei mellé a gépben süthetö kukoricásaim:

Kukoricás kenyér I.:

Kenyérliszt BL 110 (vagy BL 80) 360 g
Kukoricadara ! 70 g
Víz 240 ml
Vaj, vagy olivaolaj 30 ml
Só 10 ml
Méz 15 ml
Tejpor 20 ml
Szárított élesztö 6 g

Teljes kiörlésü program, 700 grammos kenyér lesz belöle.

Kukoricás kenyér II.

22,5 dkg kukoricaliszt
37,5 dkg teljes kiörlésü buzaliszt TKBL 200 (nem graham-liszt, mert ott nagyobb méretü a korpa, de valszeg azzal is müxik a recept)
1 tk. só
2 dl tej
1,5 dl langyos víz
1 tk. cukor
2 dkg friss élesztö
1 ek. olivaolaj

Teljes kiörlésü program a gépen, 80 dkg-os lesz belöle.

Cseri
cseribogi
 
 


Bigacsiga !
Szerintem a recepteket csak cím szerint kellene felsorolni, és hogy kinek a receptje, és akkor ha azok közül érdekel valakit valamelyik, akkor aki kéri azt a bizonyos receptet, akkor csak azt kell leírni. Különben követhetetlen lesz a topic. Nekem jelenleg kb. 160 kenyér és péksütemény receptem van, ezt nem tudom leírni.

Viszont felsorolom a kategóriákat, és akit valamelyik kategória érdekel, felsorolom, hogy abban milyen receptek vannak, és akkor abból lehet válogatni, és ha valaki kiválaszt egy kenyeret, annak az 1-2-3 kenyérkének leírom a receptjét. Hú, lehet, hogy kicsit bonyolult vagyok.Na inkább a kategóriáim:


Cseri gyüjteménye:

BÚZAKENYEREK
BÚZÁS PÉKSÜTEMÉNYEK
VEGYES GABONÁS KENYEREK
VEGYES GABONÁS PÉKSÜTEMÉNYEK
KOVÁSZOS KENYEREK
KOVÁSZOS PÉKSÜTEMÉNYEK

(ezeken belül vannak csak sütőben és vannak gépben is süthető kenyerek, tehát eszerint is lehet kérdezni)

Bocs, ha bonyolult vagyok.

Cseri
cseribogi
 
 


Cseri!

Azért másoltam be, mert már töbször jártunk úgy a röpke négy év alatt, hogy utaltunk valamire, aztán egyszer csak törölték a honlapot és huss elszált a lehetőség. Itt meg elviekben megmarad és hellyel közzel a kereső is rátalál. Kép Kép Kép

110 lisztet ne keressél, szerinte olyan M. o.-on nincs forgalomban.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Lelkes kódexmásolók!
Mindenkinek köszi a kitartást és a lelkesedést, szerintem a többiek nevében is.
Külön köszönet minden kukoricatartalmú kenyérért! Kép

Cseri!

A teljes kiőrlésűt megpróbálom legközelebb, mert olyan liszt van itthon, BL80-as pedig nincs. Kép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoopy!

BL 80 az a kenyérliszt. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok,
és a BL55 az micsoda? Ezekkel a verziószámokkal már lassan ki lehet kergetni a világból, annyira nem vagyok képben...nem találom ezt meg vhol?(...Kata...)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


http://www.kenyersutes.hu/
http://www.kenyersutes.hu/adalekok.php

BL = búza liszt
RL= rozsliszt


ROZSLISZTEK Kód
Rozsláng RL-60
Világos rozsliszt RL-90
Sötét rozsliszt RL-125
Teljes kiõrlésû rozsliszt RL-190



BÚZALISZTEK
Sima búzaliszt BL-51
Finomliszt BL-55
Fehér kenyérliszt BL-80
Egységes búzaliszt (teljes kiõrlésû) BL-112
Egyszerfogós liszt BF-53
Kétszerfogós liszt BF-55
Graham liszt GL-200

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://sgicenter.oai.hu/szuper/Alapanyagok/Malomipari%20termekek/buzaliszt.html

Búzaőrlemények

A búzaliszt igen értékes táplálék, mert olyan arányban tartalmaz szénhidrátot és fehérjét, amilyen arányban az emberi szervezetnek e tápanyagokra szüksége van. Viszonylag olcsó fehérje-, ásványi anyag- és vitaminforrást jelentenek mindennapi táplálkozásunkban. A búzadara megfelelő felhasználással mindenki számára a napi étrend szerves része lehet. B1 és B2 vitamintartalma kiemelkedő jelentőségű. Az igényeknek rnegfelelően számos lisztféleséget hoznak forgalomba, mind a lakosság, mind az ipar számára, különféle kiszerelésekben. A liszteken kívül a malomüzemekben előállított korpa is értékes termék, fontos takarmány. Magas ásványi anyag- (foszfor, kálium), valamint könnyen emészthető rosttartalma miatt kiváló élettani hatású.

Jelzése Megnevezése
Leírása
BL-55 finomliszt
fine flour Finom szemcsés őrlemény, a búzamagbelsőre (endospermiumra) jellemző színű, héjrészt gyakorlatilag nem tartalmaz.

BL-80 fehér kenyérliszt, háztartási liszt
bread flour, all-purpose flour Finom szemcsés őrlemény, színe a búzamagbelső és a héj árnyalatától függ, a típusnak megfelelő mértékű finom szemcsés héjrészt tartalmaz.

BL-112 félfehér kenyérliszt, korpázottabb kenyérliszt
Bread flour with added bran Finom szemcsés őrlemény, színe, világossága a búzamagbelső árnyalatától, a jelen lévő héjrész mennyiségétől, továbbá a búza alapszínétől függ.

BFF-55 rétesliszt
pastry flour A búza magbelsőjére jellemző árnyalatú, meghatározott szemcseméret-összetételű, ún. „fogós” őrlemény, a típusra jellemző, megengedett mennyiségű finom szemcsés frakció és héjrész előfordulása mellett.

AD étkezési búzadara
semolina A búza magbelsőjének nagy szemcsés őrleménye, fehéres krémszínű, kis mértékben a daraszemcsére tapadó héjat is tartalmazhat.

TL-50 tésztaipari alapanyag
pasta flour (industrial) A búza magbelsőjére jellemző árnyalatú, meghatározott szemcseméret-összetételű, ún. „fogós” őrlemény, a típusra jellemző, megengedett mennyiségű finom szemcsés frakció és héjrész előfordulása mellett.

GL-200 Graham liszt A búzára jellemző színű, megközelítően teljes kiőrlésű, széles szemcseméret-tartományban tartalmaz lisztet, továbbá nagyobb szemcseméretű héjrészeket.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata,
köszi,
ezt elteszem Kép
kriszi
 
 


Kata!

Még csak 55-ösből sütöttem kenyeret. Alapvetően semmi kifogásom ellene. A kenyereink kicsit hókák kívülről, belülről akkor sem hófehérek ha csak 55-ös (héjnélküli Kép)lisztet teszek bele, semmi extrát.
Miért nem lehet egyébként kenyeret sütni a sima lisztből?
80-as nincs az Auchanban. Kép

A kukoricás sül. Ha jól sikerül akkor teszek fel képet, OK? Kép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Bigacsiga!
Értem! Persze, így jobb, nem veszik el a recept, igazad van. Azt írod, 110-est ne keressek, nincs forgalomban. A 112-es az nyilván majdnem ugyanaz, de én olyat se láttam még sehol.
Snoopy! Szívesen Kép
Amugy BL51-el és BF51-el se találkoztam még soha.A BF vagy BFF 55 a rétesliszt egyébként. Söt RL 120 (125?)-el sem sikerült még megismerkedni. Na most azért ehhez képest én egy picit többfélét használok Kép
Ime a jelenleg itthonomban lapuló lisztecskék (és egyéb kenyérkézéshez használatos izék):
BÚZALISZTEK:
Finomliszt BL55
Kenyérliszt BL80
Teljes kiörlésü búzaliszt (nem Graham !) TKB 200
Bio Graham búzaliszt GL 200

Rétesliszt BFF 55
Rétesliszt búzacsírával

Finomliszt búzacsírával
Vitaliszt
Vitamill univerzális búzaliszt csírával
Biobúza finomliszt

Búzadara
Vitamill búzadara
Búzakorpa
Búzakeményítö

TÖNKÖLYBÚZA:
Tönköly fehérliszt TBL70
Teljes kiörlésü tönkölyliszt TGL300
Teljes kiörlésü törnköly rétesliszt TKTFF200

Tönkölydara

DURUMBÚZA:
Durum simaliszt DL55
Durum dara

ROZS:
Rozsliszt RL60
Világos rozsliszt RL90
Biorozsliszt RL 180

ZAB:
Zabpehelyliszt
Zabkorpa

KUKORICA:
Kukoricaliszt
Kukoricadara
Kukoricakeményitö

Rizsliszt
Sárgaborsóliszt
Szójaliszt
Burgonyapehely
Tápiókaliszt
Hántolt árpa
Hántolt hajdina
Hántolt köles

Lenmag, lenmagpehely, naprafogómag, szezámmag, tökmag

Plusz a kész lisztkeverékek. Az apjukom szerint nem vagyok teljesen száz. De mivel ö meg a borokat gyüjti, nem hagyom, hogy fikázzon. (mert mint tudjuk, azt könnyüüüüüüü)

De az a fránya BL 110 (vagy 112) hát az nagyon tud hiányozni...Kép

Ja! Bocs. Snoopy ! Lehet sütni BL55-böl is, bizonyos kenyerekhez CSAK BL55 jó, de azokhoz többnyire valami még kell. Illetve a franciás, bagettes kenyerekben csak a simaliszt van.Arra vigyázz, ha csak 55-böl sütsz, a tészta inkább kemény, mint lágy legyen. Legközelebb ha érdekel, keresek 55ös reciket.
Én tegnap Napraforgókenyeret sütöttem, állati csini lett, középen van egy nagyobb buci, és körülötte hét kicsi, mint egy napraforgóvirág.És persze szárazon pirított napraforgómag, meg napraforgóolaj van benne. Nagyon fini és csini lett. Na elteszem magam,mielött virtuális pékséget nyitnék, én kis nagyokostojás.Sziasztok, jó sütögetést.
Cseri
cseribogi
 
 


Cseri!

Eddig lehetett sötét rozslisztet RL-125 kapni, mostanában én is csak vadászom. Nekem ebből izlik a legjobban a kenyér. A 190-es-ből nem kell meg olyan szépen, túl nehéz.

110-112 még én sem láttam. Illetve nem tudom, hogy az olyan helyeken ahol Kanga Kép is szokta venni (pékség?) ott mi lehet a száma a lisztnek.
De boltban még nem volt hozzá szerencsém.
Lehet, hogy ezt csak a pékek használják.

A graham és a teljeskiörlésű közötti különbséget Kangának ecseteletem a topic elején én is. Én a Grahamot jobban szeretem, de ez is minden más izlés dolga.

Szép a gyűjteményed, de vigyázz a molyokkal ill. lisztbogarakkal. Pillanatok alatt haza tudják vágni az egész készletet. Elég csak a boltbol hazavinni egy kettőt.

A másik meg szellős helyen kell tatani, mert pl. a teljeskiörlésűek meg meg tudnak avasodni is. Az érezni is, mert olyan enyhe csípős íze van a kenyérnek.

Én emiatt a két dolog miatt nem veszek nagy mennyiségeket, csak ami belátható időn belül elfogy. Kép


Én most arra a barheszes dologra álltam rá. Kép Vagy négyszer megsütöttem már. Olyan finom foszlós mint egy kalács, de nem édes így kenyérként is lehet enni.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

Csak most talaltam ra erre a temara.
Arra lennek kivancsi, hogy van-e valakinek kiprobalt kifli receptje. Itt az USA-ban sajnos semmi hasonlot nem lehet venni, es mostanaban nagyon megkivantam (meg a majdnem 2 eves lanyom is koveteli, ha felhozodik a kifli tema, pedig Majusban voltunk utoljara otthon, akkor evett eloszor es utoljara).
Cseri, a Te buzas/vegyes peksutemenyeid kozott nem leledzik egy?
Bocs, ha mar volt rola szo (a babanetes kereso nem talalta, visszaolvasassal pedig meg nem vegeztem).
Elore is koszonom,

Zsike
zsike74
 
 


Baking Kép

Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kép

Van azért egy kérdésem is: a kenyérliszttel készült kenyér (BL 80) nem sült át a kenyérsütő gépben. Végig úgy festett, hogy a recept szerinti mennyiségű víz kicsit sok hozzá, ezért lehetett? Akkor mennyi víz kellhet a kenyérliszthez a sima búzaliszthez (BL 55) képest?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!

Nem sült át? Miért milyen lett a közepe?
Amikor még abban sütötem én nem tapasztaltam olyat, hogy sületlen maradt volna a közepe.
Maximum, ha lágyabb volt a tészta a több víztől, behorpadta teteje.
Elviekben nem kellene kevesebb viz hozzá, de gyakorlatilag igen. A lisztek sem egyforma nedvességüek, meg a korpásabb liszt kevesebb vizet vesz fel, szerintem.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsike, én nem szoktam kiflit sütni.
Amit viszont szeretek az a patkó alakú vajas kifli és az a kifli amit úgy csavarnak fel és olyan kis hajtás van a közepén.
Ezek a mostani levegős kiflik nem is az igaziak.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsike!

Ezt találtam:
http://www.kenyersutes.hu/recept.php#30

30. Vajas kifli

Hozzávalók: 10-12 kiflihez.

50 dkg sima liszt /BL55/
5 dkg Falusi fehér kenyér alapkeverék
4 dkg vaj
2 evõkanál tejföl
2 evõkanál cukor
1 kávékanál só
2 dkg élesztõ
2,5 dl víz

A Tészta (Teig) programmal összedolgozott és elõkelesztett tésztát lisztezett lapra tesszük, kb. fél cm vastagra nyújtjuk és úgy vágjuk fel, hogy 20 cm körüli négyzeteket kapjunk. Ezeket az átlójuknál szintén elvágjuk. Az így kapott háromszögeket szélesebb oldalról kezdve a csúcs felé feltekerjük. A kapott kifliket patkó alakban meghajtjuk és vékonyan kikent sütõlapra helyezzük úgy, hogy kelés közben legyen helye. Langyos helyen duplájára kelesztjük és sütés elõtt vízzel vagy tojással megkenjük. Forró sütõben öt percig 240 fokon majd 200 fokra visszavéve még 10-15 percig sütjük amíg szép színt kap.


*****
A falusi kenyérpor ki is hagyható belőle, a tejföl prdig tejjel, tejporral helyettesíthető.
A cukor szerintem egy kicsit sok két kanállal, mert a bolti sem túl édes, én csak fél evőkanállal tennék hozzzá.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
majdnem fehér maradt a teteje Kép A közepe meg ugyan szép lukacsos, de nyerstésztaszagú...ezek után már meg se kóstoltuk. Azóta sütöttem még egyet, kicsit kevesebb vízzel, ez megsült, viszont tömörebb lett a tészta, és nem kelt meg olyan szépen. Vajon hol a középút?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok !!!HURRÁ,HURRÁ!!Két hatalmas élmény ért tegnap:
1. Budapest Citibe "felutazva" ABBA-MANIA koncert. Eeeeeszméletlenül rohadt jó volt.Ez volt az 1-es számú szülinapi ajcsim, merthogy ma 37... Happy birthday to me Kép))
2. Odamenet beugrottunk a Corába, és a plázarész bioboltjában találtam BL112-es félfehér kenyérlisztet. A teljes készletet elhoztam. Mind a 2 darabot. Kép)
RL125 továbbra is körözési listán, csatlakozik hozzá az árpaliszt...
Bigacsiga, remek módszerem van bogarak és egyéb undormányok ellen.(egy BL80-asban már vásárláskor nyüzsiztek, vuáááá)
Azt találtam ki - eddig bejött, kopp, kopp, kopp - hogy a lisztet (darákat is) ahogy hazahozom, rögvest bedugom a minusz 20-ba (fagyasztó) és ott két, három, négy napig is akár kipurcantom az összes potenciális ellenséget. Ezután valamelyik szitán (lisztszemcsemérettöl függöen) átszitálom a lisztet, és mosogatógépben teljesen tisztára pucovált tescos kakaós müa. dobozba (lényeg hogy beférjen az 1 kg, és hogy nagyon jól zárjon) tartom. Amúgy nálam elég gyors a fogyás, mert sütikhez, rántásokhoz is mindig más lisztet használok. Ja! Corás bioboltban találtam még barnarizslisztet is, eddig csak fehérem volt.És még burgonyalisztet is ( nem pehely!) és bio tönkölybúza pelyhet. (árpa, rozs, búza, zab már van) És majdnem vettem sikért, ami nagyon fel tudja dobni a kenyeret, mármint az állagát, de a több mint 500 Ft kicsit elgondolkoztatott, és közben a szponzorom kifizette a begyüjtött készletet, és így otthagytam. Ja, a hozzám hasonló gyengébbek kedvéért ne sikért keressetek, mert szejtán van ráírva. Én már láttam ilyet persze, de kellett a fenének szejtán. Mivel lövésem nem volt mi az, és mire jó. Na most már kiokosodtam. De mi a szösz az a barhesz izé? Bigacsiga ? Ja tényleg, Bigacsiga! Te Kata vagy? Mintha 2001 táján, mikor kezdtem BNre írogatni, akkor volt 1 Bigacsiga Kata? Te vagy Ö ?
Kép elgondolkodtató.Lehet, hogy valaki észre se veszi és bankautomatával süti a kenyerét? Kép))
Zsike! Máris keresek!!

Na mindösszesen 1 sajtos kifli receptet találtam, de a sajtot kihagyhatod belöle szerintem.

HV: 20 dkg rétesliszt
25 dkg finomliszt
10 dkg Graham-liszt
20 dkg reszelt sajt
5 dkg vaj
3 dkg élesztö
3,5 - 4 dl víz
1 mokkáskanál só
1 tojás
1 mokkáskanál cukor

Élesztöt felfuttatjuk.Liszteket összekeverjük, vajat belemorzsoljuk, sót hozzáadjuk.Közepébe mélyedésbe a felfutott élesztöt, kavarunk hozzá a széléböl 1 kis lisztet, tejfölsürüségüre. Langyos helyen keleszteni letakarva, mig a kovász nöni kezd.Ekkor langyos vízzel kezdjük dagasztani, mig rugalmas tésztát kapunk, ami már nem ragad. Tetejére kevés lisztet szórunk, letakarjuk, duplájára kelesztjük. Lisztezett deszkára borítjuk, néhány mozdulattal átgyurjuk, 3 cipóra osztjuk. A cipókat kerek lapokká nyújtjuk 4 felé vágjuk.A reszelt sajtból kiveszünk 1 maréknyit, a többit háromfelé osztjuk. 1 adag sajtot a 4 háromszögre szórunk úgy, hogy a csücskökre ne kerüljön, mert kifolyhat sütéskor.A felgöngyölítést a széles felénél kezdjük, majd ha teljesen feltekertük, kifli alakra hajlítjuk.Kikent lemezre rakjuk, maradjon köztük 3-4 cm hely. Kelesztjük langyos helyen, majd tetejüket felvert tojással átkenjük, s a félretett maréknyi sajttal megszórjuk. Közepesen meleg sütöben sütjük 30-40 percig . Köményt is/vagy lehet rá szórni.
Másik receptem nincs, illetve az megvan nekem is, amit fentebb olvastál, de ahhoz falusi keverék kell, amihez ott valszeg nem jutsz hozzá. Én egyébként a tartósítószerek miatt a Kenyérvarázsos keverékeket nem használom. Ja, meg az áruk miatt sem.Kivéve a szárított rozskovászt, mert csomó receptem szárítottal dolgozik és nem tudom, hogy pl. 4 dkg szárított rozskovász helyett mennyi frisset tegyek. Mert azt mindig csinálok és tartok a hütöben.
Na minden jót, minden kis péknek, és HAJRÁ ABBA-MANIA. (Minden Abba undorostól bocsánat az offért)
Cseri
cseribogi
 
 


Ja! Kriszi!Könyvem szerint minél kevesebb korpa van a kenyérben, annál jobban kell vigyázni, hogy ne legyen sok benne a víz. Az is lehet, hogy rossz a reci, az én kenyérsütögépem receptje között nincs 1 hibátlan sem !!!Az egyiket elkezdtem összeállítani, és már majdnem szórtam az 1 EVÖKANÁL sót, mikor gyanakodni kezdtem...De. Ha csak kicsit gyanús, hogy sok a víz, nyugodtan szórhatsz még rá lisztet, 1 evökanálnyit, jól szétszórva, és hagy még picit dagasztani, mert kell idö, hogy felvegye a vizet, és ha még mindig sok, akkor még1et.De ha még így se jó, akkor tuti rossz a reci.Ehhez persze fontos, hogy a dagasztás alatt soxor rá kell nézni a müsorra.Én amúgyis úgy élvezem nézni, ahogy dolgoznak a lapátok, és alakul a tészta!!
Igen!!!Bigacsiga!Az az igazi! A csavart, patkó alakú vajas kifli.Ami nem hullik atomjaira, ha beleharapsz és le lehet csavarni Kép
Kriszi! Az is lehet, hogy a nem a súlynak megfelelöen volt belöve a program. Pl. 750g-os programon nem sül át a 1.200 grammos kenyér, pláne ha mondjuk a szín világosra van állítva.Nem lehet, hogy itt volt a baj?
Cseri
cseribogi
 
 


Sziasztok!Tegnap vettem egy kenyérsütőgépetDelton DDK 1078-as tipus .Kezdő lévén szivesen várok a géphez recepteket.Köszönettel:Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Cseribogi!

Isten éltessen, így utólag is. Kép

igen, úgy szoktam aláírni a nevem, amikor nem sietek és arra is marad időm.

Nahát, te tényleg egy liszt fanatikus vagy.
Tök jó, hobbyt találtál magadnak. Kép

Mondom én mindig, ezért kell beszélgetni, mert a legkézenfekvőbb dolgok, amik ráadásul szem elött is vannak, nem mindig jutnak eszembe.

A mákot meg a diót beteszem a mélyhűtőbe, hogy ne avasodjon meg, a babot is beszoktam, hogy nem másszon bele a zsizsik, hogy a lisztre miért nem gondoltam? Kép Rejtély.

Barchesz
Az a zsidó ünnepi kalács(kenyér), amit szombaton esznek. Fonva van, kerek alakú, vagy hosszúkás és mákkal van beszórva a teteje.
Én nagyon szeretem ill. szerettem gyerekkoromban amikor még sima közértben is lehetett kapni. Manapság már nem árulják mindenhol, de már nem is kell, nekem is sikerült sütni. Már csak fonni kell megtanulnom. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


BARCHESZ, A SZOMBATI ÉS ÜNNEPI KALÁCS
http://www.zsido.com/barchesz.htm

itt elolvashatod bővebben.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hahó,
Cseribogi,
gratulaaaa!!!!

A recept csak kicsit rossz, amúgy meg az én gépem olyan egy gyagyi darab, hogy összesen három program van rajta, és nincs külön dagasztóprogram sem, és a három programhoz van három recept Kép Én meg még ehhez is olyan rettentő gyagyi vagyok, hogy ebből is csak egyet használok Kép Szóval úgy nézem, hogy az az egy program BL55-ös liszthez van kitalálva, és a kenyérliszthez egy kicsit variálni kell vele. De most úgyis a párom süti, mert amióta a pocaklakóm érezhető (most már látható is, és nyolc hetesen már kívülről is látszik), azóta csak a bolti zsemlére meg esetleg a pécsváradi szeletelt kenyérből készült pirítósra tudok akár rá is nézni...
De lesz ez még másképpen is Kép

Jó sütögetést,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Bigacsiga!
Ebböl látszik milyen kis szétszórt vagyok (mint a baksai trágya). Még az is lehet, hogy itt, pár hozzászólással feljebb Katát írtál alá. De ez már nem tünt fel. Csak mikor elkezdtem a babanetre irkálni, 2001ben, akkor volt pár jópofa név, amit megjegyeztem, vagy azért, mert tényleg aranyos, mint a Bigacsiga (és Batka Manó - ezért is megmaradt Kép )vagy mert gyakran írt az illetö. Na szóval te még tényleg, olyan régröl maradtál meg a bioaktív levelezési listámon. Kép
Köszöntést köszönöm, ez a lisztfanatikus, hát ez szuper. Elképzelem, ahogy rámkérdeznek, mondjuk álláskereséskor, mi a hobbija ? A lisztek, válaszolnám, és szék nem maradna szárazon. (Ja, mert annnnyira marhára érdekli az ember hobbija, a munkáltatókat...Na, béna story, jóvan.)
Barhesz ügy megoldását köszi. Úgy nagyonnagyjából, ezek szerint egyszerü fonott kalács, csak van benne krumpli. Na, itt kezdödnek nálam a gondok, mert ahol krumplit kell fözni, az már olyan macera. Így a krumplis recepteket mindig szépen átugrom. Na, de ez a kalácsbarcheszizé, azért nagyon étvágygerjesztöen van leírva. Amúgy is imádom a fonott kalácsot, igazi vajjal, és ikrás mézzel, meg hideg tejjel.Hmmmm, fincsi.Fonni hogyhogy nem tudsz?Nem volt copfod?
Kriszi, gratulát neked is köszi, persze hogy lesz ez másképp is, de még hogy!!Én alig várom, hogy dagasztás után süljön végre az a kenyér. Azok az illatok....Ha kaja után vagyunk, akkor is az a jó meleg, illatos, ropogós csücsök jól megvajazva és egyszerüen csak megsózva, hát imádom.És nekem még soha semmi bajom nem volt a meleg kenyértöl. (Lehet azért nem, mert mindig hideg tejjel iszom Kép )
Vera, találsz már jópár receptet, ha feljebb mész, de írd meg, milyen típusú receptet szeretnél, és máris küldöm.
Szia, pékcsapat.
Cseri
cseribogi
 
 


Szia Cseribogi!
Köszönöm ,átnézegetem őket ha lesz időmKéphárom fiuból kettő betegKépmeg én is
egyébként a barna kenyerek érdekelnének és a félbarna ,magos stb.Köszi neked előre is.KépKépKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok lisztománok!
Nincs valakinek olyan kenyérreceptje, amihez nem kell sem élesztő, sem kovász? Kép Sajna nem vicc, teljesen kiment a fejemből, hogy ma 23-a van, és nincs itthon se kenyér, se élesztő! (Hogy az is pont most fogyott ki!!!)
A Barchesz az tuti dolog, szoktam én is, és a fonás az olyan egyszerű! Tényleg mint a hajat. Bagy lehet, hogy Bigacsiga már nem a pórias hármas fonatra gondolt, hanem valami művészi sokból fontra? Kép
Szóval írjatok öteleteket! Lehet kifli vagy zsemle is! Kép
Köszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok,

Még itt nem jártam, csak most úgy olvasgattam a topikokban és ide is belestem.

Klara,

Itt egy recept, élesztö nélkül.

8 dl liszt
1 teáskanál só
4 teáskanál sütöpor
100 g margarin vagy vaj
3 dl tej

Ezt mind összegyúrni és tetszés szerint, vagy zsemléket vagy pedig egy kenyérformát formázni belöle.

15-20 percig letakarva pihenni hagyni. Majd 250 fokon sütöben addig sütni, amíg szép színt nem kap. Zsemléket kb 5-10 percig, kenyeret kicsit tovább.

szia

Csilla
(a SOTE-kettes topikból)

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Zsike!

Direkt nem kerestem, de belebotlottam ebbe a receptbe:

http://www.fw.hu/nlctb/receptek.php

KIFLIK:
18 db. 1. 5 dl tej, 6. 5 dl feherliszt, 1 teaskanal cukor, 0. 5 teaskanal so, fel tojas, es elesztö. A teszta (DOUGH) programmal csinalni, utana 3 reszre elosztani az asztalon, kerekre kinyujtani kerekre, elosztani hat fele, tölteni es felsodorni kiflinek. 30 percet ujra keleszteni, lekenni a maradek tojassal, es 250 C-on 6-8 percet sütni.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem úgy nem tudok, fonni, úgy nem tudok mint a pékek. Kép

A hárams azt tudom. Hosszú hajam volt 18 évig, aztán egy fél év alatt valahogy elkopott, apám szeme meg szikrákat szórt. Én meg mindig a fodrászra fogtam, hogy hát levágta mit csináljak. Kép Mellesleg persze, hogy levágta, én mondtam neki, mert már baromira nem szerettem, hogy olyan sokáig kötelezően hosszú volt. Azóta se bírt megnőni.

Visszatérve.
A barcheszt fonják kerekre is nem csak hosszúkásra, na az az érdekes, meg a Mindszenti kalács aminek a közepe dundibb a vége elkeskenyedő, ilyenekre gondoltam.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Cseribogi!

Akkor tegyél helyette bele burgolyapelyhet vagy azt az Italomix nevű csoda kenyérvarázs port, vagy esetleg közönséges mezei krumplipüréport.

Egyébként nekem ez azért izlik nagyon, mert ez nem édes tészta, mint általában a kalácsok, kuglófok, így kenyér helyett is lehet enni. Éppen ezért ugyan olyan jó ízű felvágottal is, de mézes vagy lekváros kenyérnek is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.fw.hu/nlctb/receptek.php

Ezen az oldalon meg van egy csomó letölthető recept, kenyér is meg más is, amit az NLC irogatók írtak, egy csajszi meg összerendezte őket.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga, van burgonyapelyhem, meg lisztem is, csak nem tudom, hogy ha pl. egy közepes fött krumplit ír a recept, azt mennyi burgonyaszármazékkal és mennyi vízzel helyettesítsem. Egyébként meg rettentöen kivagyok, lelépett a 15 és fél éves lányom itthonról, 5 napja csak annyit tudok, hogy valahol Bp.en a Déli Pu. körül tanyázik, úgyhogy most nincs recept, bocsánat
cseri
cseribogi
 
 


Most olvastam, el is állt a szavam. Kép

*****

Én egy evőkanál olyan port szoktam bele tenni, amiből burgonyapürét lehet csinálni.
Szerintem a pehelyből is elég annyi.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Cseri!!!!!!!Ez rettenetesKépKépKépKépKépsok erőt gonodolok rád...remélem minden rendben lesz!!!!!!!!Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Kösz az együttérzést Kép
Cseri
cseribogi
 
 


Cseribogi!

Ha van kép, akkor a Tétényis leányzóról, azért még el tudjuk dönteni, hogy a Te lányod-e. Ezen kívül, ha van kép, akkor a budapesti mentőszolgálat dolgozói is figyelemre foghatóak...

Biztos van még egy csomó út, ami nem jutott eszünkbe.

Ne add fel, járjon tovább az agyad, a kezed, a lelked....!!!

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Cseribogi!

Tudom, hogy most nem ez a legnagyobb gondod, de remélem mihamarabb vissza tudsz jönni ide is. Találtam egy céget akinél van BL-112-es kenyér liszt.

Piszkei Öko Élelmiszergyártó és Kereskedelmi Kft.
http://www.piszkeioko.hu/

itt van két kép, hogy milyen zacskóba vannak csomagolva a termékeik:
http://www.piszkeioko.hu/kepek/termekek/kep16.jpg
http://www.piszkeioko.hu/kepek/termekek/kep17.jpg

Bio félfehér kenyérliszt BL-112 / 1 Kg / 90 napos szavatosság / 160 Ft

Ami még megragadta a figyelmemet, bi rozs korpa. Kép

Fent van a viszonteladók listája is, de itt a cég:
Piszkei Öko Élelmiszergyártó
és Kereskedelmi KFT
2541 Lábatlan
Rákóczi F. u. 182.

Tel.: 33/507-670
Tel./Fax: 33/461-064
Email:
info@piszkenet.hu
Ollé Sándor
Cégvezetõ, Pékmester
olles@piszkenet.hu

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma elcsábultam. Gondoltam kipróbálok egy előre bekevert lisztet, milyen abból a kenyér.
Nem fogok rászokni. Szerintem aránytalanul drága, de kétségtelen jó ízű.

Ezt a fajtát vettem, egy sima Plus közértbe:
http://www.muhlenhof.hu/

http://www.muhlenhof.hu/html/pg2.html

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még csak most vennék egy ilyen sütő gépet, házitündérségem foka a nem gépi sütésre végkép nem ad lehetőséget. Ti tapasztaltak vagytok már..szerintetek milyet vegyek?
köszi:
f.dia
fd
 
 


Dia!

Ha, rám hallgatsz nem veszel, ha nem azt a pénzt, amit erre szánnál költsd egy erős, márkás dagasztógépre. Kép Kép

Nem viccelek, de nem is kell ám rám hallgatni. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Sok kísérletezés után most már sikerül (gépi dagasztás, majd sütőben sütés) egészen kellemes kenyeret sütnöm, egyetlen dologgal vagyok elégedetlen, és az a héja. Szerintetek mit lehet vele csinálni, hogy olyan klassz ropogós legyen? Igazából én imádom a bolti kenyér héjátKép Ti mivel kenitek meg? Lécci valaki kenyérguru segítsen!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Drága Bigacsiga!

Köszönöm, megfontolom, de én nem vagyok ám képes ilyen művészi fokra fejleszteni ezt a péktudományt...sem időm sem tehetségemKép
F.Dia
fd
 
 


Sziasztok!!!
Látom komoly kenyeresek vannak itt.
Én elég egyszerűen bonyolítom a dolgot. Nemrégen találtam a Metróban egy lisztet, úgy hívják, hogy "Sütnivaló Kunsági gabonaőrlemény kenyér házi sütéséhez - félbarna".
Nos ebből egy 80 dkg körül dagasztok be egy adaghoz kb. 4-5 deka margarinnal, egy csipet sóval és a 1,5-2 dkg élesztőből készült kovásszal és a szükséges mennyiségű meleg vízzel kiegészítve. kétszer kelesztem meg és sütés előtt vízzel kenem be tetjét. az első 10 perc 200 fokon aztán még egy-másfél óra 150 fokon. mielőtt kiveszem még egyszer megkenem vízzel és visszatolom a már kikapcsolt sütőbe 2-3 percre.
elég kiadós, finom és olcsó is. egy kenyér nekünk akár 3 napig is elég, de egy hét alatt se szárad ki. mióta kitaláltam ezt a receptet, nem veszünk bolti kenyeret.
tény hogy egész nap visszatérek hozzá, mert akovásznak min. 6 óra kell. eltenni a kovászt úgy ahogy nagyanyáink tették még nem sikerült. ha valaki tudja hogy kell, szívesen vennék tippeket.

jó étvágyat mindenkinek!

Fióka
fióka
 
 


Sziasztok! Örömmel tudatom veletek is, hogy Kriszta lányom megvan. Jól van, nem történt vele semmi baj. Részletek az eltünt gyerekes topikomban, ha érdekel valakit, itt nem akarok offolni. Az együttérzést és aggódást mindenkinek külön köszönöm. De végre-végre kenyérkézhetek Kép
Bigacsiga! Én is találtam állandó forrást (remélem) a BL112-esre.Söt, amit eddig még soha, kaptam RL125t is. Még a listámon sem volt, de találtam finom örlésü tönköly réteslisztet is. (eddig tönköly rétesliszt csak teljeskiörlésü volt - nekem ) A piszkeieknek a biorozskorpáját már használom, jó a tudat, hogy valami bio...
Továbbra is körözöm az árpalisztet, lenmagpelyhet se találok, lehet, hogy csak nincs szerencsém, viszont dmben találtam hajdinapelyhet.
Bigacsiga! A BACK keverékek szerintem nagyon jók, de valóban aránytalanul drágák. Viszont a vízen kívül ezekhez tényleg nem kell más.Szerintem a burgonyás a legfinomabb, és a stresszes idökben nagyon jó volt bevágni a keveréket a gépbe egy kis vízzel, és kész a kenyér...
Dia! Én kenyérsütögép-párti vagyok, mert ha ráérek, akkor a sütöben sütök, de a kenyérsütö kidagasztja és megkeleszti a kenyeret, amit aztán már csak átpakolok formába, vagy tepsire és némi kelesztés után mehet a sütöbe.Viszont idöhiányban, rohangálásban nagyon jó, hogy bevágom a vizet, és egy kész lisztkeveréket, és mire hazaérek, meleg kenyér vár.És két perc munka volt a kenyérrel, amig kimértem 3 dl langyos vizet és a zacskó lisztkeverék felét, és beállítottam a programot.Szóval én a kenyérsütöre szavaznék, de inkább kicsit tovább gyüjtenék rá, és nagyot és jó minöségüt vennék, sok programmal.
Szirom!Próbáld a sütés elött, majd a sütés végén hideg vízzel átkenni a kenyér tetejét. Bö vízzel, de nehogy tocsogjon benne a kenyér. Én csak a sütöben szoktam, automatában nem.
Fióka!Én is vettem kunsági keveréket a Metróban, ahol vagy 8-10 kg-ot meg kell venni egyszerre.Na, én a harmadik zacsinál fedeztem fel, hogy lakók vannak a lisztben...Azóta minden egyes lisztet ahogy hazakerül röpítek a fagyasztóba, és három nap után átszitálva teszem jól záródó fém v. müanyag dobozba.A kunságit ha átszitálod, észreveszed, hogy van benne élesztö, elvileg ez is afféle kész lisztkeverék lenne, de a benne levö élesztö kevés, és önmagában elég gyengus a keverék.Mindenképpen kell még hozzá élesztö vagy kovász,ahogy te is összeállítottad a receptedet és zsiradék és só is, mert az is kevés van benne.
Ami a kovászt illeti, nekem van két kovászreceptem, azokat szoktam nagy mennyiségben elkészíteni, majd jól záródó edényben a hütöben tárolni. Hónapokig eláll.Vettem szárított kovászt is, ami szintén hónapokig eláll egy csavaros üvegben. Az egyik receptes könyvemben a kovászos kenyérreceptek végig szárított kovásszal íródnak, emiatt vettem, de nagyon nem éri meg.Nincs már meg a zacsija, de asszem fél kiló, pár Ft híján ezer forint. Olyasmi mint a szárított élesztö, csak apróbb. Ha érdekel, legközelebb írok egy kovászreceptet.Most egy barnás-magos gyönyörüséget küldök Vera kedvére.
Cseri
cseribogi
 
 


FINOM VEGYES KENYÉR

HV: 17 dkg teljes örlésü rozsliszt RL180 v. RL190
15 dkg fehér tönkölyliszt TBL70
10 dkg simaliszt BL55
5 dkg kukoricaliszt
5 dkg bármilyen rétesliszt
5 dkg lenmagpehely (ezt nem találok, de szezámmagpehely vagy hajdinapehely is jó)
2 dkg árpaliszt (ezt se kapok, de jó helyette a hajdinaliszt is)
4 dkg napraforgómag
3 dkg zabliszt (zabpehelyliszt)
3 dkg rizsliszt (fehér v. barnarizsliszt is jó)
2 teáskanál só
6-6,5 dl langyos víz
1 púpos teáskanál örölt kömény
1 mokkáskanál örölt koriander
2,5 dkg élesztö
1 ek. szezámmag a tetejére
1 teáskanál cukor

Élesztöt felfuttatjuk.liszteket és ízesítöket alaposan összekeverjük. Ha beindult az élesztö, dagasztunk a langyos vízzel. Alaposan kidolgozzuk közepesen kemény tésztává. Liszttel megszórjuk, letakarjuk, duplájára kelesztjük. (kb. 40-45 perc) Majd újból átgyúrjuk, és megint ugyanennyi ideig kelesztjük. Kiborítjuk lisztes deszkára cipót formázunk belöle, olajozott lisztezett sütölemezre v. szögletes, magasfalú formába helyezzük. Langyos helyen újra kelesztjük. Ha feljött a tészta, lekenjük vízzel, szezámmaggal beszórjuk és mehet az elömelegített sütöbe. 45-50 percig sütjük.Elöször forró, majd hosszabb ideig enyhébb lángon. Néhány perccel a kivétel elött forró sós vízzel átkenjük. Hidegen és fürészfogú késsel szeleteljük
cseribogi
 
 


És egy ráadás.

LENMAGOS KENYÉR (kenyérsütö géphez is, sokáig eláll)

Hv: 15 dkg lenmag
40 dkg simaliszt BL55
10 dkg teljes kiörlésü búzaliszt
20 dkg rozsliszt RL90 vagy RL125
1 teáskanál só
2,5 dl tej
1 teáskanál cukor
4 dkg élesztö
liszt a dagasztáshoz és a tepsihez

A lenmagot fél liter vízzel leforrázzuk és 2 órát duzzadni hagyjuk. Utána alaposan lecsöpögtetjük.
A liszteket alaposan összekeverjük és megsózzuk. A tejet a cukorral meglangyosítjuk, belemorzsoljuk az élesztöt és feloldjuk. Az élesztös tejet a liszthez adjuk, éa a lenmaggal és még 1-2 dl langyos vízzel együtt rugalmas tésztát gyúrunk. Meghintjük liszttel és letakarva, meleg helyen legalább 2 órát kelesztjük.
A tésztát egy kevés liszttel átgyúrjuk, elfelezzük és két kerek cipót formázunk. Lisztezett tepsire tesszük.Letakarva további 30 percig pihentetjük. Sütöt elömelegítjük 180 fokra. A kenyereket alul, légkeveréses sütöben 160 fokon 45 percig sütjük.
cseribogi
 
 


Cseribogi!

Éljen, éljen, meg van a lányod!!! Kép Kép Kép

És tök klassz recepteket is írtál!

Szoktam korianderest sütni, de csak én eszem, mert a fiaimnak nem izlik. Pedig olyan pikáns aromája van. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Dia!

Pedig hidd el, a kenyérsütő gép sem tud többet mint te. KépAz is csak egy dagasztógép szép nagy házba. KépAmit abba tennél azt a dagasztóba is betudod tenni és tiz percig keverni. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: