Új privát üzeneted érkezett!

Szirom!

Én azt figyeltem meg, ha a tésztába kevés cukrot és margarint (vagy ki mit szeret, vaj, olaj stb.) teszek, akkor ropogósabb és barnább lesz a kenyér héja. Nem szoktam rögtön sütés után kenyérruhába csomagolni, hanem csak úgy fél nap után.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Cseribogi!!!

Nekem hálisten nem volt még ilyen tapasztalatoma liszttel, remélem nem is lesz. Egyébként 5 kilót csomagolnak egybe.
A kovász recepteket nagyon megköszönném. A jól záródó edény nálad mit jelent? Műanyag? Üveg?
Előre is köszi a recepteket!!!!

Fióka

Ui: Örülök, hogy megvan a lányod épségben, egészségben. :-)
 
 


Köszi Bigacsiga!

Közben sütöttem zsemlét valamelyik este (ami csak frissen volt nagyon fini, másnap reggelre kiszáradt), és azt tojássárgája és tej keverékével kellett megkenni. Nagyon klassz ropogós, fényes sárgásbarna lett a héja. Arra gondoltam, kenyérnél is kipróbálom, de még nem volt alkalmam. Sajna elkezdtem kicsit diétázni, a párom meg egyedül nem eszik meg egy kenyeret. Tényleg, ha mondjuk kicsi cipót akarnék sütni (eddig 70 dkg lisztből sütöttem a kenyeret), akkor hogyan kell csökkenteni az élesztőt? Úgy tudom fele lisztnél nem a fele élesztőt kell használni. Hanem szerintetek mennyit?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 

 
 

Hali Kispékek! Egy rém strapás kari után (jövöre már októberben elkezdem a karácsonyi készülödést :-( - fogadom meg minden évben...) újra itt!!Sütöttem egy állati fini kenyérkét.Ime dobom a recit:

Tönkölykenyér 850 grammos

230 g Tönkölyliszt TBL70
40 g fehér tönkölyrétesliszt
40 g teljes kiörlésü tönkölyrétesliszt
100 g tönkölydara
100 g világos rozsliszt
80 g teljes kiörlésü rozsliszt
360 ml író
20 ml olívaolaj
10 ml cukor
8 g szárított rozskovász
15 ml só
7 g szárított élesztö

Írót meglangyosítottam, beleszórtam a cukrot, a szárított kovászt és élesztöt, majd ráborítottam az összekevert liszteket, melyekbe még a sót is jól belekevertem. a végén pedig nyakonöntöttem az olivával. Nálam nincs 850 grammos program, csak 750 ill. 1000. Én a 750g-os progit indítottam, a kenyérszínt közepesre állítottam és teljes kiörlésü lisztnek való progit választottam. Elmentünk pár órára, ezért beállítottam egy 4 órás késleltetést. Hát hazaértünkkor isteni illat és egy csodamagas, gyönyörü barna, ropogós héjú, foszlós belsejü csoda várt otthon. Nekiestem. Jó próbálkozást mindenkinek. És kovászrecept Fiókának:

Kovász 1.

20 dkg 112-es rozsliszt
1 evökanál folyékony méz
1-1 mokkáskanál örölt koriander, kömény és édesköménymag (én 2-2 mokkáskanállal pakoltam a kávédarálóba mindhárom füszerböl, és összedarálva kb. kijön a várt mennyiség)
1 evökanál búzaliszt a meghintéshez

Rozslisztet összekeverjük a mézzel és a füszerekkel.Apránként vizet öntünk hozzá, és addig keverjük míg sima pépet kapunk.
Meghintjük liszttel és meleg helyen 3 napig, 20-26 fokon állni hagyjuk. 24 óránként fakanállal jól átkeverjük.A háromnapos erjedés alatt hólyagocskák keletkeznek és a tészta kezd savanyúan illatozni. A harmadik napon kész a kovász.Kétszeres, vagy háromszoros mennyiségben is készíthetö.Csavaros üvegben,szorosan záródó müanyagban akár 8 hétig is eláll. Kipróbáltam, és tényleg.



Kovász 2.

40 dkg rozsliszt 112-es, vagy teljes kiörlésü
1 teáskanál örölt kömény

10 dkg rozslisztet a köménnyel és 1.5 dl langyos vízzel péppé keverünk. Tiszta kendövel letakarjuk, egyenletes melegben 20-26 fokon 2-3 napig állni hagyjuk.24 óránként fakanállal átkeverjük.
Ha a pép laza és hólyagocskák képzödtek, keverjünk bele még 10 dkg rozslisztet és 1 dl langyos vizet. További 1 napig állni hagyjuk. Ekkor hozzáadunk 20 dkg rozslisztet és 2 dl langyos vizet és még egy éjjel állni hagyjuk. Most van kész. Erre 4 hét tartósságot írnak, nálam két hónapja ül a hütöben, még semmi baja, most fog elfogyni.
Puszi Nektek, Cseri
 


Sziasztok!

Van vmi tippetek arra, honnan lehet beszerezni, avagy hazilag kesziteni kicsi, tapasztott kemencet?
A masik: kb. 20 literes fa dagasztoteknot? Mar kicsik a talaim a legyartando pekaruhozKép

Udv!
Biobaba
 
 


Biobaba, én erdélyi illetőségű embereknél próbálkoznék. Ott szinte bármit elkészítenek neked fából, és kenyérsütő kemencét is láttam az udvarokban.
üdv, E.
 


Na, hé, mi van, mindenkinek tele a puttonya a karácsonyi sütögetésekkel?Nekem is, ígyhát sziasztok.
Cseri
 


Bedöglöttek a kenyérsütögépek, Kispékecskék?
Hova tüntetek?
Cseri
 


lányok sos kérdésem van;a tönköly fehérliszttel ugyanúgy kell bánni, mint a sima fehérliszttel, vagy van valami eltérés az adagolásnál pl.?
dia
fd
 
 


Dia!Úgy veszem észre, hogy igen.Szerintem ami kis különbség van, az tán abból adódik, hogy a sima fehérliszt 55ös kiörlésü, a tönköly fehérliszt pedig asszem 70-es.
Szia
Jaj, most látom, hogy sos kérdés lett volna, febr.5-én.Úgylátszik kihalóban a topic...Kép

Cseri
 


Sziasztok!

Régen nem járt erre senki, azért kérdezek, hátha bekukkant valaki.
A kisfiam tej, tojás, búzaliszt allergiás és kenyérsűtőpében jól elkészíthető receptre lenne szükségem.
Tudom nem egyszerű, sajnos még nem sikerült olyan receptet találnom, amiből normális (ehető) kenyér sült volna ki.

Köszi!

Ildi
 
 


Ildi!
Én sajna nem tudok segíteni hacsak egy linkkel nem. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1001728 itt is kérdezd meg!!!

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Kanga!

Azért köszi, írok!
 
 


Kildi!
Receptet sajna én sem tudok, de ha (nagy)városban laksz, próbálj meg minél több bioboltot megkeresni, ott van (szokott lenni) többféle "kenyérgonddal" küszködönek való liszt. A jobb üzletekben a jobb eladók talán segítségedre lehetnek.
Szia, Cseri
 


Ja, ha már itt vagyok...Kezdek belezavarodni a lisztecskéimbe, és egyéb apróságokba. A tegnapi kenyerembe búzapehely helyett búzacsírát tettem, de erre csak akkor jöttem rá, mikor kész lett a kenyérke és olyan kis furcsa volt.Azért ehetö...Legalábbis edzett kenyérfogyasztók számára :-)
Cseri
 


Ildi,
Az én férjem is lisztérzékeny, most már évek óta itthon sütöm neki a kenyeret. Rizs, kukorica és Mantler liszt keveréket használok hozzá, de ha jól tudom a Mantlerben van tej vagy tojás por, így az nektek nem jó, de bioboltokban lehet kapni azt hiszem olyan gluténmentes lisztkeveréket amivel a rizs és a kukorica liszt keveréket fel tudod javítani, mert ugye az elég tömény lenne önmagában. Egyébként arányaiban én 10dkg rizs, 10 dkg kukorica és 20 dkg Mantler lisztet használok, hozzá egy kb negyed kocka élesztő és kb 4 dl víz, 1 kávéskanál só. Viszont ezt a kenyeret nekem a kenyérsütőm sohasem sütötte meg jól. Így mindíg a (gáz) sütő 7-es fokozatán sütöm, míg szép aranybarna nem lesz. Ha kihűlt felvágva zacsiba teszem és hűtőben 1 hétig simán eláll. Hami előtt picikét be szoktam mikrózni, és olyan mintha frissen sült volna. Hát ennyi, nem tudom ez segít-e valamit. De ha bármit kérdeznél még írj, szívesen segítek ha tudok.
Egyébként mióta allergiás a fiad? Csak azért kérdezem, mert a kislányom most 3 éves és nála eddig minden rendben, de azért izgulunk, nehogy nála is előjöjjön.
Bocsi az offért a többiektől.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Élesztő mértékek:

1 cs. Francia élesztő (Saf-Instant) 11gr = 40 gr friss élesztőnek felel meg.
1 cs Francia élesztő 18 ml = 3, 6 TK
1 TK = 5 ml
1 TK francia instant élesztő = 11gr friss élesztővel
1 dkg (10gr) friss élesztő = 4, 5 ml Franciával (1 TK szűken mérve)
2 dkg (20gr) friss élesztő = 9 ml Franciával (1, 8 TK)

1 cs. Oetker élesztő 7gr = 25 gr friss élesztőnek felel meg.
1 cs Oetker élesztő 11, 25 ml = 2, 25 TK
1 TK = 5 ml
1 TK Oetker instant élesztő = 11gr friss élesztővel
1 dkg (10gr) friss élesztő = 4, 5 ml Oetkerrel (1 TK szűken mérve)
2 dkg (20gr) friss élesztő = 9 ml Oetkerrel (1, 8 TK)

1 cs. Tescós élesztő 10gr = 35 gr friss élesztőnek felel meg.
1 cs Tescós élesztő 16 ml = 3, 2 TK
1 TK = 5 ml
1 TK Tescós instant élesztő = 11gr friss élesztővel
1 dkg (10gr) friss élesztő = 4, 5 ml Tescóssal (1 TK szűken mérve)
2 dkg (20gr) friss élesztő = 9 ml Tescóssal (1, 8 TK)

1 cs. Budafoki élesztő 7gr = 20 gr friss élesztőnek felel meg.
1 cs Budafoki élesztő 11, 25 ml = 2, 25 TK
1 TK = 5 ml10/56
1 TK Budafoki instant élesztő = 9gr friss élesztővel
1 dkg (10gr) friss élesztő = 5, 6 ml Budafokival (1 TK bőven mérve)
2 dkg (20gr) friss élesztő = 11, 2 ml Budafokival(1 teljes csomag)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,
nagyon jo tanulni innen a kenyersutesrol. En meg kezdo vagyok.
A kerdesem, telj, kiorl. rozskenyer miert nem jol fe olyan szepen? En nem igazan akarok finomlisztet hasznalni. Foleg telj, kiorl, meg rozslisz, hasonlok.
Van otletetek?
Koszi
Kati
 
 


Kata,
a rozskenyérben nincs olyan sikértartalom, amitől megkelhetne Kép Van egy rossz hírem: muszáj keverned fehér liszttel, ált. úgy 20 dkg rozshoz 35 dkg fehéret szoktam tenni, ez a maximum. De pl vegyél teljes kiőrlésű fehérlisztet és sikért is (Szejtán néven kapsz a Tescoban lévő bioboltban).
Géppel sütsz? Ha igen, milyen géped van?
 
 


Jamina, koszi.
Igen, geppel, de nagyon az elejen tartok. Csinaltam mar f.liszt nelkul, telj. kiorl. rozsbol teljes k. buzaval, suru lett, alacsony. JO izu, megsult. Nem adom fel, hogy ne rakjak bele feherlisztet. A zabpehelyliszt nem segit ezen?
Egyszeru gep, nem jut eszembe a neve, valami techno star. van kb.8 program, a rozsk. a korpas programon csinaltam. Amit eddig csinaltam, az sikerult. A kicsi manonak sutotokoset. Merthat nagyon szerti a kenyeret.
Amugy kosz. Hat, akkor sikert is kell venni.
Kati
 
 


Basszus!!!!!!!!Képzeljétek, valami nagyon rejtélyes módon a kenyérsütőm egyik dagasztólapátja eltűnt. (van némi sanda gyanúm, hogy hova, de nem akarom magam bemártani....) Felhívtam az elta szervízt, 4000 Forint 1 db lapát!!!! És 8000 egy új gép. Ezek szerint két keverőlapáthoz ingyen adják a keverőtálat, a gépet és az egész gépházat. Nincs valakinek valami jó ötlete, hogy kivel lehetne csináltatni? Inkább veszek egy új gépet 8ezerért, mint egy kétéves gépbe 1 lapátot 4ezerért Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron