Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Fele- és Egészbarátaim!

Ez a topik azért született, mert úgy tûnik mindenkinek megvan a véleménye a mûsorról, aminek feltétlen hangot szeretne adni. Ez teljesen jogos és természetes. De azok, akik Mazsi tortájára hajtanak, joggal elvárhatják tõlünk, hogy hagyjuk õket játszani.

Ünnepélyesen felszólítlak hát Mindõtöket, írjátok meg IDE, miért jó vagy rossz a Nagytesó, a mûfaj vagy a TV-zés úgy általában.

Hátha rá tud beszélni valaki, hogy nézzek ilyesmit... KépKép

Borcsa Boszorka (szintén BB Kép)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Hát senki nem szídja a BB-t? Pedig nagyon tetszik a szöveged, boszi. Kép

Virág
Fiore
 


Na ez jo, vegre lehet szidni a soooot szabadon.Azt hiszem vegulis nincs tul sok jogom szidni, mivel nem nezem....sot tv-t se nezunk egyaltalan... de szerintem dogunalmas lehet azt kukkolni, hogy mittomenhany emberke be van zarva, es csak enni meg d...i lehet nekik.KépKépKépKép) Tenyleg, miert erdekes ez a musor?

udv

bb(borisbogyo)
borisbogyo
 
 

 
 

Szia bb!

Nem csak enni meg d...i lehet nekik.
Vannak feladatok, a héten legeket döntöttek meg, és megépítették a Taj Mahal makettjét kockacukorból.
Fõznek is, beszélgetnek, kenyeret sütnek, ugratják egymást. Jóidõben fürdenek, napoznak.
Fiatalok és játszanak.
Mert ez egy játék.


Anima
Anima
 


Tényleg nem csak d...i lehet, de mégis ezt nézik a legtöbben és ezt hiányolják a betelefonálók. Szerintem ez a gond. Nem a mûsor, hanem, akik rákattannak.
Juli
 


Juli, hehe. Majd kapsz Te is, mint én a másik topikban.
És a másik, amit nem hisznek el azok, akik nézik: hogy az egész elõre meg van rendezve (fõbb vonalakban legalábbis), elõre leosztott szerepekkel, típusokkal. Újra egy mûsor, ahol a nézõt vágják át, de ezt õk nem hiszik el...
Zsóka

ui: a honlapot megnéztem, hááááát, ez mutatja legjobban a show értelmi színvonalát...

Zsóka
zsóka
 
 


Hali!

Ma miközben a párom játszott a gépen én unatkoztam és a tv-ben persze semmi sincs. Persze a BB-n és a Való világon kivülKép kb 10 percig néztem a kettõt felváltva és meguntam. A show tetszett amikor a BB-be beköltöztek a házba, bemutatkoztak és amikor ismerkedtek egymással. Ez kb 2-3 alkalmat jelentett a tv elõtt amit a só bambulásával töltöttem. A másikban sem érdekel,hogy mit hogyan csinálnak, inkább a müsor ahogyan bekerülnek...
Itt van a saját kis való világom és a Nagy testvér itt is mindig figyelKép Igen a kutyámról van szó, egész nap a seggemben van, le se lehet rázniKép Szóval... nálunk a napi só megoldott dologKép De ez valószinü nem mindenkinél van igy és én megértem, ha valaki szeret kukkolni. Elvégre az még nem bün, vagy igen?

na puszi, jó bb szídalmazást mindenkinek!
sasha

Kép
sasha
 
 


Bûnnek nem bûn, de egy kicsit perverz dolog...
xy
 


Xy!
Ez esetben mind-mind perverzek vagyunk, akik tv-ben, rádióban, nyomtatásban, piaci beszélgetésben igyekszünk bekémlelni egymás életébe...
Vagy Te még sose kérdezted úgy, "Hogy vagy?", hogy kiváncsi lettél volna a válaszra?

Persze fokozatok vannak. Hogy arra vagy-e kiváncsi, megeszi-e már Pistike a spenótot, vagy arra, milyen képet vág Iti WC-n kuporogtában. Ez utóbbi tán-tán egy hajszálnyit túlzás...

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Boszi!

Jééé tényleg ez eszembe sem jutottKép Mármint, hogy én is micsoda egy perverz állat vagyokKép Voltunk 2 hete az unokatesóm akkor 2 hetes kislányát szülõi kérésre levideózni. Én persze mindenre nagyon kiváncsi voltam. Tisztába tevés érdekelt a legjobban meg a szoptatás folyamataKép Vagyis kiváncsi voltam a popsitörlésre és a mellszopásraKép Volt is kaka rendesen...és a tejci is ömlött a cicibõl persze... én perverz kismamaKép

sasha
37

Kép
sasha
 
 


Annyi különbség azért van, hogy, akitõl megkérdezed hogy van, azt ismered, nem vadidegen, ráadásul nem azt kérdezed tõle, hogy mikor d...-ott, evett, wc-zett legutóbb és az milyen volt. Pont az a baj ezzel a mûsorral, hogy nem az a lényeg, ki milyen, hanem hogy hogyan mûködik a szervezete.
Egy újszülöttnél ez még nagy szám, lévén másra nem is igazán képes, meg nem is fontos, csak a gyarapodás-széklet-alvás témakör, de már egy pár hónapos babánál is kevés ez. Még a szomszéd néni is többre kiváncsi, mint amire az átlag bb-nézõk a szereplõkbõl.
Juli
 


Nem perverzek azok, akik nézik a BB-t, hanem egyszerûen csak részt vesznek abban, hogy a civilizált társadalomban az emberek egyre furcsább szokásokat kezdjenek beépíteni az életükbe, és azokat normálisnak tartani. Én nem nézem egyik reality shaw-t se, mert nem érdekel, de az nagyon elkeserít, hogy Magyarországon sok ember vevõ az ilyen típusú mûsorra. Az eredeti (holland) változat ennyire azért nem primitív, valószínûleg nem lennének vevõk rá nyugaton. Az oroszoknál volt egy hasonlóan szexcentrikus kukucskáló mûsor, szerették is az oroszok. Elég elkeserítõ, hogy az amúgy sem túl színvonalas mûfajon belül mi magyarok a legalpáribb változatra vagyunk vevõk, akárcsak az oroszok.

Áruljátok el: ha az egyik csatornán BB menne, a másikon valami normális film, akkor melyiket választanátok? Amennyiben nem a BB-t, akkor nyilván azért nem mert nem igazán tetszik. Ha viszont nem tetszik akkor meg minek nézitek? Ezt õszinte kíváncsiságból kérdezem azoktól, akik úgy nézik, hogy igazából nem is tetszik nekik. Nincs esti elfoglaltságotok tévé helyett? Ha nem tetszik, de mégis ("jobb híján") nézitek azzal szép lassan felvesztek egy olyan szokást, amelyik - akárhogy is nézzük - nem jó.

Én nem akarom szidni a BB-t, mert egyrészt nem nézem, másrészt a szidással is foglalkoznék vele, holott nem akarok. Engem inkább az foglalkoztat, hogy akik nézik, azok miért nézik. De õszintén. Csak azért, mert befolyásolhatóak, vagy azért, mert tényleg annyira tetszik nekik?
Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Én azért nézem a BB-t,mert tetszik.MEgnéztem a beköltözést és onnantól mindig nézem az estit,a késõ esti összefoglalót nem.Interneten nem kukkolok, tehát nem az érdekel,hogy ki mit csinál a WC-n ill. hogy csinálja és nem az,hogy zuhanyozik,hanem az ,hogy tudnak viselkedni ebben a helyzetben,hogyan oldják meg a feladatokat és milyen feladatokat kapnak és ehhez hasonló.Én úgy érzem aranyos kis csapat verõdött össze és szimpatikusnak találom a mûsort. Mellesleg külföldön is volt szexjelenet stb., nemcsak az oroszoknál és itt.

A Való Világ ezzel szemben igencsak unalmas,kb.kétszer-háromszor belekukucskáltam,hogy milyen,de nem kötött le.4 ember teng-leng unja magát.Nevetséges.BB magyar verziója.

Névtelenül
Névtelenül
 


Adrienn!

Mért nézik? Mert kíváncsiak! Ez egy gyarló emberi tulajdonság, de ugyan akkor hasznos is, mert ez hajt elõre minket.

Másrészt. Te nem voltál még úgy, hogy néztél egy filmet, de az sehogy sem kerekedett, mégis ott maradtál és megvártad a végét? Szerintem ez is olyan várjuk, hogy valami érdekes történjen, de lemaradni nem akarunk belõle.


Borcsa!
"Szia hogy vagy? Köszönöm jól!"
Ez egy sablon szöveg. Udvariassság.
És ha nem kérdeznek vissza, annak az az üzenet nem is igazán kiváncsiak arra hogy is vagyok.

Ha visszakérdeznek, az viszont már pszichologia. Annak van üzenete, hihetetlen érdekes dolgok derülnek ki a másikról.
"Szia, hogy vagy?
Köszönöm jól!
Tényleg? Na mesélj mi történt?"
...
Értem ...
...."

kistesó
kistesó
 


Nem igazán az a baj, hogy létezik a valóságsó, mint mûfaj, hanem az, hogy ez nem az. Hosszas kiválasztási folyamat után mindenki megkapta a szerepét (a kiválasztás azért tartott ilyen sokáig, hogy megtalálják az elõre megírt karakterekhez legközelebb álló amatõr színészeket), felküldték õket a színpadra és elkezdõdött az elõadás, amelyet valószínûleg kiválóan képzett és magasan honorált marketing-szakemberek rendeznek egyetlen cél érdekében: bármi áron pénzt csinálni! A magyar sem butább a többi népnél, itt is lesz pár százezer, aki nem hiszi el, hogy át van vágva, esetleg nem is érdekli.

Ahhoz mit szólnál, ha azt mondanám, találtam olyan embert, aki szerint a bb NEM megrendezett dolog, valóságos, õszinte, satöbbi? Nehezen hihetõ de vannak ilyenek. Egy olyan országban, ahol a Blikk a mértékadó napilap, minden megtörténhet.
xy
 


Sziasztok,
most olvastam egy nagyon jó cikket a [url=http://mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0236eletmod1" TARGET="_top]MaNcs-ban[/url], érdemes elolvasni:
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Kedves kistesó!

Nem, még nem voltam úgy. Ha egy film nem tetszik, akkor nem nézem végig. Még a moziban sem. Nincs türelmem és kedvem ahhoz, hogy olyan mûsort vagy filmet nézzek, amelyik nem tetszik. Különben is minek? Annyi mást lehet csinálni.
Te miért nézel olyan filmet is végig, ami nem tetszik? Olyankor nem jut eszedbe semmi, ami biztosan tetszene?

Kedves kíváncsiak! Remélem, a kíváncsiságotok nem csak a reality shaw-ra terjed ki, hanem színvonalas irodalmi mûvekre is, ugyanis szeretnék egyet ajánlani Nektek: Ray Bradbury: Fahrenheit 451. Érdemes elolvasni.

Egyébként: mennyi köze lehet a valósághoz egy olyan helyzetnek, amelynek részvevõi rendelkeznek egy közös, az egyéniségüket meghatározó, az átlagemberben (még) nem lévõ tulajdonsággal, az exhibicionizmussal. Amely tulajdonság ettõl a mûsortól kicsit elfogadottabbá válik majd - sajnos. Errõl érdemes elolvasni Christopher Lasch könyvét, melynek címe: "Az önimádat társadalma".

A fönt ajánlott két könyv egyike sem hosszú vagy nehezen emészthetõ, úgyhogy tényleg érdemes elolvasni õket.

üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A TV-ben az a jó, hogy a létezõ legdemokratikusabb dolog. Minden készüléken el van helyezve egy db. OFF gomb. Amivel a nézõ folyamatosan szavaz. És ha valamire jó sokan NEM-et szavazunk, azt leveszik a mûsorról.

Azt hiszem, a valóságsó-nézésben van egy jócska dózis önigazolás keresés. Elégedetten megállapíthatjuk, hogy "Ehhez képest én totál normális, tök jó fej vagyok!"

Hogy kell-e szomorkodni azon, hogy ezt vagy azt a mûsort (amit mi nem kedvelünk) sokan élvezettel nézik? Szerintem idõ és energiapazarlás. (Hogy én most mit csinálok? Izé... Kép)

Meg kell bocsátani a többieknek, hogy õk is csak emberek...

KépBorcsaKép

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Egy nagy baj van a tv-vel. HOgy hiába van kábelnetem, tudom isén hány csatornával, sokszor az egészet végigböngészve nem találok kedvemre való mûsort. Ha x adó Lagzi Lajcsizik, akkor y is ilyesmit ad, ha y-on BB van, akkor x-en VV. És közben nincs egy erõszakmentes, humoros, netán romantikus, de lényeg:nézhetõ film. Ja, és mostanában ha meg találnék valami tûrhetõt, azt 9-kor kezdik, és 20 percenként 20 perc reklám van, és így a film 1/2 12-ig is eltart. Annyira viszont nem jók, hogy megérje addig fentmaradni. Ezek után tényleg csak az off gomb marad, meg a fontolgatás, hgoy most már aztán végképp lemondom az elõfizetést (ami természetesen a minimax meg a national geographic és társai miatt vetõdött anno fel)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves PIldi!

Szívembõl szóltál. Eszem szerint én is lemondanám az elõfizetést, de a férjem sajnos egyelõre nem pártolja az ötletet. Meg aztán a gyereket is úgy tudom a tudatos választásra szoktatni, ha ahelyett hogy kiiktatnám a nem tetszõ dolgokat, inkább megtanítom neki, hogy képes legyen a rosszra nemet mondani. Akkor is, ha monddhatna igent is, hisz "on" gomb is van. Én hálás vagyok a szüleimnek, amiért világ életemben képes voltam eldönteni én magam, hogy mit szeretnék és mit nem szeretnék megnézni a tévében. Nem tartott a tévé elõtt a rossz beidegzõdés, a passzivitás. Egyszóval: szüleim példáját követve én is szeretnék olyan gyereket nevelni, aki nem manipulálható.

Azzal a nézettel, hogy "van a tévén off gomb is" az a bajom, hogy ezt az off gombot az embereknek csak egy kis része találja meg a megfelelõ gyakorisággal. A tévézés olyan, mint az édesség-evés: tudom, hogy nem kéne csokizni, de csak akkor tudom ezt betartani, ha nincs csoki a hûtõszekrényben. Én tehát nem tartok otthon édességet. Az igazi az lenne, ha tartanék mindent, de hetekig nem nyúlnék hozzá, vagy csak egy-egy falatot ennék meg naponta. Tévével meg tudom ezt tenni, nassal nem. Sokan viszont tévé-ügyben vannak úgy, mint én nassolás-ügyben. Csak az a különbség, hogy én nem tartok otthon csokit, õk viszont tartanak otthon tévét. És akkor sem kapcsolják ki, mikor már maguk is érzik, hogy kezd a dolog kártékonnyá válni. Amellett sajnos a gyerekeiket is rászoktatják a majdnem egész napos bamba tévézésre. Ez szerintem sokkal komolyabb probléma, mint amilyennek gondoljuk.

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hihi,én sem fogok nyilatkozni a BB-rõl, mert sajnálnám ilyesmi miatt koptatni a klaviatúrátKép, és szerintem sokan mások is így vannak vele.

PIldi,
A Hallmarkon megy egy-két megdöbbentõen erõszakmentes, romantikus, kedves vígjátékKép.

Adrienn,
mindig van itthon csoki, minimum 20 tábla, és 3-5 kg konyakmeggy. Az elején még rengeteget ettünk. Ma már nem. A másfél éves gyerekemet sem tudtam távol tartani tõle, de nem éri be csokival, ha éhes, normál ételt szeretne. Mindig különlegesen finom csokikat kap, a többit ki is köpködi. A csoki készletünk az asztalon lakik, bárki, még a gyerek is vehet belõle. Amíg én akartam kontrollálni a csokievést, addig napi egy táblát is behabzsolt naponta, ha hagytam. Amióta szbad a pálya, azóta az elsõ két napban csak csokit evett, de azóta van olyan nap, hogy abszolút nem is érdekli. A joghurtot, is kettesével ette, de amióta tele a hûtõ vele, azóta napi egy elég. Én nem tiltom a gyereket semmitõl, úgyis azt fogja csinálni, amit lát, nem amit szajkóznak neki. Én imádom a hangverseny-felvételeket, és a gyerekem is szereti nézni. Ha BK-t, vagy BB-t, vagy az összes többit nézném minden nap, jó eséllyel Petrát is ezek fõcímzenéje bûvölné el, és nem Liszt zongoraversenye, mert ezeket ismerné.
Meg kell tanítanom a gyerekeimet NEM-et mondani. Én nem leszek ott mellette, amikor az elsõ adag drogot kínálják neki, nem leszek ott, amikor megpróbálják bármi mással megvezetni. Neki kell megvédenie magát, és ez csak úgy megy, ha tudja mi ellen kell védekeznie. Ha nincs a lakásban csoki, még tizenévesen halomszámra zabálhatja a suliban. Ha tiltom a tévétõl, késõbb még föggõvé válhat. Inkább én tanítom meg neki, mi helyes, mi nem. Biztos meg kell majd néznem vele egy-két brazil szappanoperát (jujjj), sõt ilyen BB szerûségeket is, meg Fókuszt, Aktívot, meg minden ilyet..... ezeket az eltévelyedettségeket nekem kell helyre tenni az agyacskájábanKép, és az értékes-értéktelen, helyes-helytelen dolgokat ilyen kis dolgokon kell megtanítani...
Mellesleg nálam is kész ráfizetés az a majd 6 ezer Ft havonta, mert nagyobbrészt DVD-zünk. Itt nemcsak azt határozom meg, hogy mit nézek, de azt is, hogy mikor.
Engem igazából nem érdekel, hogy ki mit néz, csak akkor ne pampogjon, hogy neki nincs ideje valamire. A háttértévézés helyett lehet zenét hallgatni, lazításképpen lehet olvasni, makettezni, puzzle-zni, kézimunkázni, a decoupage-ról, selyemfestésrõl meg már nem is beszélve. És lehet kommunikálni is párunkkal, barátokkal, rokonokkal. Én ezekkel rendszeresen szoktam foglalkozni, viszont soha nem tudom, mi volt elõzõ este a TV-ben...

madárka
madárka (mad&aacut
 


Kedves Madárka!

Nem hiszed el, mennyire örültem mikor olvastam fenti írásodat! Végre valaki, aki PONTOSAN ugyanazt gondolja, mint én. Csoki témában is egyetértek veled, nálunk csak magam miatt nincs itthon édesség, a gyerekekkel kapcsolatban ugyanezt gondolom, mint Te. Az én fiam tuti nem fogja például a mai könnyûzenét szeretni, mert aki egyszer már megszerette mondjuk - könnyûzenébõl - a Moody Blues-t vagy a Uriah Heep-et (az anyatejjel szívja magába Kép), annak utána már nem jó a disco zene. Ugyanez a helyzet a tévémûsorokkal: nem fogja szeretni a rosszakat. És a könyvek közül is ösztönösen azt választja majd, ami nem ponyva. Nekem se parancsba adták ezeket, csak ezt láttam otthon. És volt tévénk. Hallottam a szüleim egymás közt elhangzott véleményét, ami formálta az enyémet, anélkül, hogy nekem magyarázták volna.

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Helló!

Nem tudom van-e értelme véleményt mondani!
Én szeretek olvasni (nem romantikus lányregényeket) és szeretek zenét hallgatni (e téren mindenevõ vagyok, tehát klasszikustól kezdve a könnyûzenéig mindent meghallgatok,hangulat kérdése).És szeretek TV-t nézni is.
Szeretem az ismeretterjesztõ filmeket, néha lazitásképp egy könnyed film, megnézem a hiradót is és akár a BB-t is. Nemcsak én,hanem még több tizezren. Van akinek tetszik, van akinek nem , van aki nézi,van aki nem.
Nem tudom igazából nekem ezek a szövegek amiket irtok,kicsit olyan "jókislányosnak",puritánnak tûnik. Lehet,hogy némelyikõtöket nem szivsen fogadnám anyámnak!
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Ma minden azt hirdeti, hogy légy laza, próbálj ki mindent "elõítéletek" nélkül, stb. Vagyis: légy vevõ mindenre és mindenkire! És az átvágásokat is vedd be, mert nyilván nem is olyan rossz azt bevenni, hiszen ha rossz lenne, akkor nem kajálná a dolgot a többi ember se.
Tudod, ha a pillanatnak él az ember, akkor a fogyasztói társadalom "erkölcse" nagyon is használható életelvet ad. De szerintem nem csak a pillanat van, nem csak a jelennek kell élni, nem csak az a szempont, hogy adott pillanatban mi esik jól.
A szigorú anyukák abban különböznek a laza jófejektõl, hogy arra is megtanítják a gyerekeiket - akár konfliktus árán is - amit megtanulni akkor és ott nem esik olyan jól a gyereknek. Csak majd késõbb lesz haszna. Gyerekkoromban én se örültem, hogy a szüleim szigorúak, irigyeltem azokat az osztálytársaimat, akiknek lazább szülei voltak. Ma viszont legtöbbjüknek nem szívesen lennék a bõrében.
Az pedig, hogy valamit több tízezren, vagy akár több millióan csinálnak, nem jelenti azt, hogy az a valami jó. (Klasszikus példája ennek, hogy Hitlert is a többség szavazta meg anno - egy megvezetett, nem gondolkodó, a pillanatnak élõ többség.)
A demokráciát, ha a többség kényelmességével párosul, remekül föl lehet használni bármire.

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Én ugyan belenéztem a BB-be, kiváncsiságból. De évek óta ez volt a leghosszabb tévézésem. Ha filmet akarok, azt videocd-n szerzem be. National Geographicot újság formában járatjuk évek óta. Szombaton pedig odajándékozzuk a nagypapámnak a tévénket. Mert õ viszont függõ. Kép

Zsunya, a fagyimániás

zsunya
 
 


Én ugyan nem láttam a BB-t csak a reklámaokkal futok sajna össze, de engem már a gondolat is borzaszt, hogy azt nézzem, hogy mások mit csinálnak, hogy járnak wc-re, bújnak ágyba ...stb.
Akik ezt nézik, azok bizonyára nem találnak maguknak értelmes elfoglaltságot.

Sajnálom hogy a tévémûsorok ilyan gyenge mûsorral próbálkoznak, és hogy ezt még más csatornák is átvszik és fõ mûsoridõben adják.
de a legsajnálatra méltóbbak azok akik még nézik is.

Mom
Momo
 


Ó Momo!
Engem öt éve folyamatosan néz elõször egy most már két kiskrapek a nap 24 órájában bármikor (Wc-és és ágybabújás közben is). Kép Kép Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


talán egy kicsit közelebbi a kapcsolatotok, mint a tv-nézõk és a szereplõk között. vagy tévedek? meg a korosztály is más, gondolom. Kép
Juli
 


Az ORTT megállapította, hogy a Big Brother sérti a médiatörvényt, különösen annak a gyermekek védelmére vonatkozó kitételét.
Kíváncsi vagyok, várható-e emiatt valami változás. Engem persze ez a kíváncsiság se tud rávenni, hogy nézzem. Sajnos azonban ez a hír is reklám számukra.

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Momo,
én bizony egy héten kb. 2* megnézem. Személyesen ismersz, nem tudom, így is unintelligensnek látszottam-e. Engem bizony érdekel, hogyan viselkedik valaki, mikor megjelölik, és mikor kiszavazzák. Érdekel, hogyan konfrontálódnak, vagy hogyan kerülik el. Jó kis terápiás csoport. Kép Abszolút nem érdekel, mit csinálnak a WC-n, a zuhanyzóban, az ágyban. Az esti adásban nem is mutatják. A résztvevõk színvonaláról nekem is megvan a véleményem.

xy,
én továbbra sem gondolom (én naiv), hogy a BB amatõrszínészekbõl áll. Tudod, miért nem? Mert egy profi színésztõl sem elvárható, hogy akár egy héten keresztül is folyamatosan szerepet játsszon. Hát még egy amatõrtõl 4-10-15 héten át! Az biztos, hogy elõre eldöntötték, milyen karakterek kellenek, de nem hiszem, hogy színészek.

Virág, a sajnálatra méltó Kép
Virág (fiore)
 


Momo!

Megfogott amit irtál.
A BB-t nem szeretem és a konkurens csati sóját sem. Vagyis éppen ez az hogy csak a show része érdekel. Ami a házakban történik nem, DE az nem csak abból áll, hogy WC-re és zuhanyozni járnak. Vannak feladatok és össze vannak zárva, egymásra vannak utalva és akkor sem mehetnek el, ha már elegük van mindenbõl és mindenkibõl és nem is zárkózhat el senki a "saját szobájába" ha egy kis magánéletre vágyik. Mert ott vannak a közös programok. Anyósom értelmiségi, nem egy hülye nõ és az esti összefoglalót megnézi mert érdekli, hogy milyen feladatot adott nekik a "nagy testvér" és hogyan oldották meg. A késõ esti szaftos részt nem nézi, nem érdekli. Szóval nem csak egy oldala van ennek a müsornak.

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kata,
Big Mother KépKépKépKép

Ezt látnotok kell! KépKépKép :
[url=http://www.nagyallat.uno.hu/" TARGET="_top]http://www.nagyallat.uno.hu/[/url]
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Kép

A sulineten is van valami akvárium és lehet kukkolni ill. kiszavazni.
Az újságba olvastam, de nem jegyeztem meg pontosan a címet. Ránéztem a honlapra, de ott nem látom.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


No, megint csak a licitálás, ki itt az iqkirály (persze aki nem néz sót, tv-t sem vagy ha igen csak spektrumot vagy nc-t), és éjjel nappal keménymagvas szépirodalmat olvas, mert olyan ciki mondjuk ilyen sót nézni. Aztán jön a felüllicit, meg az õrült nagy egyetértés, iqfitogtatás.
Tudjátok mire emlékeztet engem ez a topic? Anno indult egy topic valami olyasmirõl hogy xy-nak mit csinált a gyereke 2 éves korában (ha jól emlékszem 250 mondókát tudott), és akkor jött a sok sok hozzászólás hogy az semmi, de az én gyerekem, az én rokonom, az én ismerõsöm.
Elõitéletes, intoleráns gondolkodásmódra vall az az általánositás, amiben itt mind egyetértetek: miszerint ha valaki ilyen mocskot néz akkor biztos valami alja szellemileg alultáplált pór nép lehet.
Ez pedig kicsit ellentmond a kissé nárcisztikus übermensch önképeteknek, mert intelligens ember ilyen durván, ilyen sarkosan nem általánosit. Esetleg sznobságból.
Mit gondoltok errõl?
Szûl látókörre vall, ha azt gondoljátok mert valakinek nem olyan az izlése, értékrendje etc.etc. mint a tiétek, akkor az már csak hülyébb lehet mint ti, és ennek még hangot is adtok, kb. olyan gunyoros, lekezelõ, lenézõ stilusban, mindt ahogy egyesek azt a dühöngõben szokták.
Ez megint egy olyan topik, amit nem kellett volna beinditani, mert itt szembesül az ember azzal, hogy túl pozitivan itél meg egy-egy hozzászólót más topikokból, aztán meg megdöbbenve tapasztalja, hogy az addig nagyrabecsült, tisztelt, szeretett ember sem olyan amilyen.
Most névtelen.
Névtelen
 


Ajánlom figyelmetekbe a Népszabadság szombati számában a Leselkedõk cimû cikket. Abból majd megtudhatjátok miért nézik az emberek az ilyen mûsorokat.
Névtelen
 


Igen kedves névtelen, pontosan ezt érzem, amit írsz:
"túl pozitivan itél meg egy-egy hozzászólót más topikokból, aztán meg megdöbbenve tapasztalja, hogy az addig nagyrabecsült, tisztelt, szeretett ember sem olyan amilyen."
Ezt érzem én is, amikor megtudom egyesekrõl, hogy nézik a BB-t...
És ugyanezt érzem akkor is, amikor NÉVTELEN üzeneteket olvasok, direkt lenézõ-fikázó-pocskondiázó stílusban. Az ide írok legalább vállalják a nevüket,. Inkább ne írtál volna ide.
Nem hiszem, hogy szépelgésbõl ne írhatnám le a véleményemet. Nem igazán érdekelnek a konvenciók (ezt másképp írtam az elõbb, de az nem lett volna szalonképes). Miért ne írhatnám-mondhatnám el azt, amit gondolok? A saját IQ-ját pedig senki sem dicsérte. Én nagyon ritkán nézrek tv-t, akkor sem feltátlenül NatGeo-t vagy Spektrumot (hehe, ez utóbbit már nem, szvsz régebben jobb volt), és nem csak Szabó Istvánt. Tegnap megnéztem a Specialistát, hát tessék ostorozni. De ugyan már hadd legyen meg hozzá a jogom, hogy fikázzam a mûsort, és nevessek egy jót azokon, akik ezt a * showt állandóan nézik, és azon aggódnak, hogy ki mikor esik ki éski mikor kinek mit mondott. Mikozben õk is azt möondják, hogy persze szar a show, unják, DE ÕK CSAK PSZICHOLÓGIAI SZEMPONTBÓL NÉZIK. Na ez a képmutatás az, ami igazából ingerel.
Nem, nem vagyok atyaisten, hogy báérkit megítélhetnék egyetlen cselekedete alapján - jelen esetben mert a BB-t nézi - de könyörgöm, netán elmondhatnám azt, amit gondolok?
Névvel.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


SZiasztok!

Tudod, névtelen, ez a röhej, amit csinálsz. Kifejted, hogy lám ilyenkor kirõl mi derül ki, hogy ki mit ír ide. És ezek után te magad nem mered vállalni magadat. Mért? Félsz, hogy eddig nagyrabecsültünk, és majd ezen véleményedtõl nem fogunk tisztelni? Tudod, nem zörög a haraszt...
ÉN vállalom a nevem itt is, mint ahogy -lassan 2,5 éve! - mindenütt. És vállalom a véleményemet is, akkor is, ha ettõl esetleg lesznek, akik megutálnak. Szívük joga. Ezután is le fogom írni a véleményemet, ahol van. És ezután is megprbóbálok segíteni, ha tudok, bárkinek. Ez a topik tkp. azért jött létre, mert az eladdig egyetlen bb-s topikban nem vették jónéven, hogy másnak is van véleménye a témával kapcsolatban. Ha az oda nem fért be, lám van másik topik hozzá. EMlékszem, ment ez már a tápszerrel, a bölcsivel stb. ha ellenvélemény volt, állandóan megírták az alapcímpártiak, hogy nyissunk külön topikot, és szídjuk ott a bölcsit, tápszert stb. És tessék, itt most van szídó topik, akkor az a baj?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nyissunk egy topikot, oda csak a szidalmazók jöhetnek, más nem Kép!
Zsóka

[url=http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=72560&DocID=69320#69320" TARGET="_top]Itt[/url] a link a fentebb említett Leselkedõk c. cikkhez. Túl hosszú lenne ide bemásolni.

Zsóka
zsóka
 
 


Egyet kell, hogy értsek Névtelennel, mondhatnám szivembõl szólt és védte meg azokat,akik igenis nézik a BB-t és még tetszik is nekik! Igen, akik figyelemmel követik az eseményeket, lehet,hogy izgulnak,hogy ki fog éppen kiesni és érdekli õket, hogy éppen ki -kinek és mit mondott.És érdeklik, hogy milyen feladatokat kapnak és hogyan oldják meg és hogyan telnek a mindennapjaik ott a házban.
Én nem érzem magam senkinél és semmivel sem kevesebbnek,mert nézem a BB-t. Ez az én dolgom! És hogy a szellemi szintem vagy az IQ-m milyen,azt döntsék el azok,akik ismernek és ne az itt irkálók!
Hogy miért nem vállaljuk a nevünket? Mert itt aztán nekünkesnek az "elit" társaság tagjai.
Pedig én is csak a saját véleményemet hangoztattam!!
nem irom inkább alá
Nem irom alá
 


Ha igazi ledorongolast akarsz olvasni, akkor lapozz egyet, es olvasd el, mit irtak Zsokanak-Zsokarol a BB-fan topicban. Az IQ szinvonalarol pedig igenis sokat arulkodik, hogyha valaki azt szereti nezni, hogy tizenakarhany ember hogyan teng-leng egy lakasban/hazban, en megprobaltam nezni, sikerult ket percig, akkor mar inkabb a Baratok Kozt, pedig attol tuti kiuteseim vannak. Engem nem igazan tud lazba hozni, hogy hogyan jarnak az emberek pisilni-kakilni, meg hogyan zuhanyoznak, vagy ulnek valami pezsgofurdoben. Szerencsere van Off gomb a taviranyiton, de nektek sem kotelezo olvasni, ha valaki a kedvenceteket beszeli ki. At kell ugrani a topicot, es annyi.
Eva, akinek van neve
Eva
 


Én csak azt nem értem, hogy aki csak a menõ tv adókat nézi, csak válogatott könyveket olvas az mi a fenét keres itt a babaneten? Ez nem haszontalanság az õ számára csak a BB nézése/szidása?.

Eva, te meg pedagógus végzettségû? (jól emléxem?) révén tudhatnád, hogy az IQ-nak semmi köze, ahhoz hogy ki mit szeret nézni csinálni.

kistesó
kistesó
 


Ad 1. A FArm-ot vajon miért nem nézi senki? (ehh, én saem, pedig ha lenne idõm, azok alapján, amit olvastam róla, tényleg megnézném).
Ad 2. Tényleg marha érdekes lehet nézni azt a benga nagy marhát, amint a kismacskáját nyúzza percekig (vártam tegnap a Specialistára, akkor láttam, újra elcsodálkoztam azon, ki lehet az, aki EZT szereti?)
Ad 3. Tényleg marha érdekes lehet egy olyan "spontán" mûsor, ahol a szereplõk vmilyen elõre elhatározott klisé, szerepkör szerint lettek beválogatva, ahol elõre el van határozva, ki esik ki és mikor, a nézõknek pedig be van adva, hogy õk döntenek, ahol nézheted, hogy vadidegenek "átlagos" környezetben mit is csinálnak.
Akkor inkább kamerázd be a lakásod, este pedig visszanézesd, mit csináltál egész nap Kép.

Azt nem értem itt a babaneten, hogy dicsérni lehet, kritizálni viszont soha. Akkor rögtön megsértõdik a nép.

Éva, nem csalódtam benned KépKép
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Kistesó,
ha nem jöttél volna még rá, az alatt az x idõ alatt, amit a valós nickeddel aláírva itt eltöltöttél, hogy ide az emberek nem agyatfolyatni járnak, hanem tanácsot kérni, a gondjukat megosztani, az örömüket elújságolni, új barátokat szerezni. És sorolhatnám még, de van értelme??
Amúgy: nem az a lényeg, milyen tv-adót nézel, hanem hogy milyen MÛSORT nézel. Könyvre szintén igaz.
És a lényeg: milyen arányban vannak a szórakozásodban a * könyvek, mûsorok, és milyen arányban vannak azok, amik érnek is valamit - legalább egy kicsit az épülésedre szolgálnak. (Ne jöjjön senki azzal, hogy sznobság ez is.) Mert ha az ilyenek vannak túlsúlyban, akkor baj van...

Azt pedig senki ne hitesse el velem, hogy (teszemazt) Einstein is nézné a BB-t, ha épp fáradt és kikapcsolódni akar...
Zsóka

ui: Madárka, nyomtatsz? KépKépKép

Zsóka
zsóka
 
 


Na velem lesz tele ez a topik Kép. A másik topikban találtam ezt a linket (oda már nem írok, kiutáltak Kép), de olvasom még Kép:
[url=http://index.hu/kultur/media/bb05/" TARGET="_top]Cikk az indexen[/url].
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!
Lelkes vagy, hogy még mindig olvasod azt a topikot! (én feladtam)
Szóval valahol ott van a kutya elásva, hogy eme rémes világunkban ugyan figyelünk a 12 vadidegen ember életére, érdekel melyik mit csinál, ez egyesek szerint jó, de ha érdekel a két éve megismert, és igenis állítom, két év alatt elég jól kialakul egy vélemény egy emberrõl, szóval ha érdekel, hogy mi történik vele, akkor már buta dolgot csinálok? Ha foglalkoztat, hogy segítsek másoknak is, hogy ha nekem sikerült szoptatni, sikerüljön nekik is, hogy ha nekem gond volt anno, és jól jött volna egy tanács, akkor segítsek másnak. Kiakasztó, hogy mai világunkban egyesek szerint a kettõ ugyanaz. És vissza még az elsõre. SZóval akkor már inkább a bb nézés helyett hívd fel 12 rokonodat-barátodat, és beszélgess el velük, kit milyen gondolatok foglalkoztatnak. Mai rohanó világunkban az egyik legnagyobb probléma az emberi kapcsolatok ápolásának helyzete. Ismered a szomszédodban lakókat? Van igazi jó kapcsolatod velük? Tudod ki lakik a hátad mögött? Nem lenne hasznosabb velük alakítani ki egy jó barátságod, õket megismerni? (és ide sorolhatnám az ovis csoporttársak szüleit, az összes rokont, akiket évente egyszer látsz, vagy pláne eskülõkön meg temetéseken találkozol velük stb.stb.) Hogy már a szûk körrõl ne is beszéljen az ember. De ez nem csak a bb hibája, hanem úgy ahogy van a tv-é. Leül elé az ember, és ottragad, órákon át, és esetleg a végén megállapítja, hogy tök h*lyeség volt ezért itt ülni. És mennyi sok értelmesebbet lehetett volna ezidõ alatt tenni. Akár csak aludni is, hogy másnap ne legyen olyan mosott rongy az ember, és több türelme maradjon a családjához.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
belenézek pár naponta. És jókat nevetek magamban.
Amiket írsz, abban abszolút egyetértek veled (mint sokminden másban Kép). Én azt hiszem, hogy lassan már csak saját magunkat ismételjük, akiket meg lehetne gyõzni, azokat nem tudjuk, akkor meg mi értelme, hogy itt jártatjuk a szánkat?
Vitatkozunk itt, névvel vállalva magunkat, azt is, hogy emiatt esetleg két éves ittlétünk jóhírét tesszük kockára Kép, feleslegesen válaszolgatunk ál- és másod- harmadnickekkel aláíróknak, akik még magukat sem merik vállalni. (ez is megérne egy külön topikot). Szidni csak álnicken szabad? Miért nem meri vállalni magát? Mellesleg sejtem, ki(k) lehetnek/vannak a nickek mögött. Áhh, csak felhúzom magam.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka,
ha jól esik, leírom: nem csak pszihológiai szempontból érdekel a mûsor. Most jó? Ja, és számomra nem az okoz csalódást, aki általam nem sokra becsült filmeket néz, hanem az, aki megbánt másokat. Kép Többször egymás után. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Engem ez a BB ize a Lovakat lelövik ugye? c. film tancversenyere emlekeztet.
Ott is valamilyen penzösszegert ment a verseny es ott is a cipöjuk mellet jaro emberek jelentek meg vegsö ketsegbeesesukben. Nem moralizalni szeretnek, de eleg nagy baj, hogy lassan barmire kepesek leszunk valamilyen nyeremeny-legyen az penz, kocsi, 15 kilo mosopor- elnyerese erdekeben. A nagy nyugati kulturakkal begyuruzött hozzank a fogyasztoi tarsadalom alja is. A legtöbb ember szamara elerhetetlen egy normalis lakas egy auto es egy kis sporolt penzecske a bankban. Igy aztan emiatt hipp-hopp megjelentek ezek a "valosagshow-k" amelyekben a bevalogatott kivaltsagosok furödhetnek a jacuzziban, elhetnek egy szuperen berendezett hazban es ezt a sok kivulallo nyalcsorgatva nezheti. A vegen allitolag valaki nyer egy-az atlagember szamara hatalmas- összeget es lehet irigykedni. A show zenejeul talan inkabb a Jajj de jo a habos sutemeny cimu dalt kellett volna berakni, jobban passzolna a temahoz, bar nem olyan trendi, mint ez a böföges, amit nyomnak alatta.
Van egy regi heber mondas miszerint: Ha nincs kenyer, nics Tora sem. Romaban ezt ugy mondtak:kenyeret es cirkuszt.
Kenyerre egyre kevesebb jut, marad a cirkusz es a rozsaszin almok mezeje.
Velemenyem szerint hihetetlenul rombolo hatasa van ennek az agyradirnak, amely azt van hivatva hirdetni, hogy csak be kell kerulnöd a musorba es tied a vilag. Annyira szurke lenne a jelen es a jövö, hogy szukseg van valoban erre a moslekra?
Totya
 


Sziasztok!

Virág: egyetértek veled! Kép Nekem az is, mikor valaki a szemembe mosolyog, majd néhány óra múlva leszánalmasoz. Sajnos ez van Kép Másod-, harmadnickek biztos vannak, de nem kell mindenkirõl feltételezni, csak azért, mert az ember nem ismeri õt, de ezt is hiába szajkózom Kép
Ildi: szerintem a kettõ nem zárja ki egymást. Mármint a BB-nézés és a kapcsolataink ápolása.

cory, aki szánalmas, és hiszitek vagy sem, ez az eredti nickem Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Virág és Cory
Igen, biztosan igazatok van abban, hogy nem kellene általánosítani. Hogy nem lenne szabad ismeretlenekrõl (vagy nem annyira ismeretlenekrõl) negatív véleményt mondani. De: van egy olyan közmondás, hogy akinek nem inge, ne vegye magára. Ajánlom Cory figyelmébe (is). Aki pedig magára veszi, az vhol mélyen bent bizopnyára úgy érzi, hogy igaz a (negatív) vélemény. Mondhatnak rólam bármit, ha én úgy érzem, hogy nem igaz, akkor köpök rá.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: