Új privát üzeneted érkezett!

Ildi!

Ha még csak az újságpapírt égetné! (Abból is a fekete-fehéret!) De amíg a szüleimmel éltem vidéken, nem volt olyan hétvége, hogy valaki valamit ne égetett volna, ami nem égett, hanem FÜSTÖLT! Pl. mûanyag zsák (büdös is), még nem száraz avar, levelek, színes újságok, stb. Persze anyukám mindig hétvégén mosott (koli miatt) és az udvarra kiteregetett ruhákat el lehet képzelni! Még a -viszonylag normális- szomszédjuk is... Amíg apukám át nem szólt neki Kép

Juca
Juca (juca)
 


Ildi,
hát sajna nem. De pl. itt a város közepén lelkiismeretfurdalással dobom ki az ételmaradékot (otthon volt kutyánk, mindig õ kapta), a krupmlihéjat és tsait stb. tervezgetem, hogy Kutasón majd lesz komposztunk (ill. már van is, van egy külön hely a kertben, az alatt a néhány alkalom alatt jött létre míg lent voltunk), a papírhuladékot külön gyûjtöm, mert vannak ott idõs nénik-bácsik, akik fával tüzelnek, jó a papr a begyújtáshoz stb. Annyi papírszemetünk hálistennek nincs, hogy a méhbe elvigyem.
Ja, amit még ajánlhatok mindenkinek: van nekünk itthon egy kis akku (így hívják, no) meg hozzá négy db tölthetõ ceruzaelem. Négy évje nyûjük õket, valszeg már le kellett volna cserélni, mert papírforma szerint 1000 töltést bírnak ki. De így jobb, mert bedugom a konnaktorba és feltöltöm, nem pedig veszem mindig a ceruzaelemet amit aztán hajítok ki a szemétbe...
na a végén kiderül, hogy vmennyire zöld vagyok... Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok, lányok! Látom ez az oldal átalakult környezetvédelmi témák fórumává. Nem kellene egy környezetvédő topikot nyitni inkább? De tényleg! Mindenféle jó kis környezetvédelmi praktikát lehetne megosztani egymással.

Nem tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak. Mi is mosható nadágpelenkát használunk és egyáltalán nem bántam meg! Nem nagyon sok macera és nagyon jó érzés, hogy igenis tudok tenni valamit a környezetemért, mert gyerekenként 1 tonna szaros pelus azért nem semmi! Ha mindenki azt mondja, hogy nem tőlem van annyi szemét, csak csepp vagyok a tengerben, akkor még szép, hogy csak nőnek a szeméthegyek. (Anyagilag is jobban járok, ha több gyerek fogja hordani őket.)
Arra is gondolni kell, hogy ennek a pelenkának már a gyártása során is regeteg szemét és melléktermék keletkezik. Az is elgondolkodtató, hogy ez a pelus csak nevében papírpelenka. Még akkor is ott fog rohadni a szeméttelepen a szintetikus ultramagjával együtt, amikor a lányom az unokájával fog játszani! Azért ezt ne hasonlítsuk már a papírzsebkendőhöz. Az legalább tényleg papír. A betéthegyekről meg annyit, hogy az tényleg ugyanolyan szemét, mint a papírpelus, de arra még nemigen találtak ki elfogadható környezetbarát alternatívát. Én azért a jóval kisebb szemetet adó tampon híve vagyok.

Bocs, kicsit hosszú lett. Ja, és nem vagyok fanatikus környezetvédő, de azért az érdekel, hogy a gyerekem, meg annak a gyereke milyen világban fog élni.

Puszi mindenkinek
Tejbemami
Tejbemami
 

 
 

Lányok!

Fantasztikus ötletem született. El kéne adni ide a szomszédba, a mosható nadrágpelust gyártóknak. Végül is a pelusok, meg a betétek eléggé hasonló felépítésûek. Most én kitaláltam a mosható betétet.
Vélemény? Ha lenne ilyen, használnátok? Mosnátok a mosógépben egyébbel együtt? Vagy külön? És ha utcán (munkahelyen stb) jön el a csere, hazaviszed? Tényleg, mi a helyzet uezzel a pelenkázásnál? Elmenéskor mindig eldobhatót használtok, vagy hazaviszitek a mosandót?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia! Az ötletedet már megvalósították. Külföldön lehet kapni ilyen mosható betétet. Valóban a mosható nadrágpelenkához hasonló. Általában ugyanazok a cégek készítenek ilyet is. A Monapel mosható nadrágpelenka a mi termékünk, és én már készítettem néhány mintadarabot ebből a betétből. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, gondoltam előbb én kipróbálom, hogy beválik-e. Csak nekem még eddig nem jött meg. Ebből is van többféle, nagyobb nedvszívású, vagy tépőzárral kombinált, hogy ne mozduljon el, ill. olyan aminek vízzáró anyag van az alján, hogy ne üssön át, stb. Utazáshoz nem tudom, hogy használnám-e, mert a tampon nagyon kényelmes, bár tudok róla, hogy nem a legegészségesebb megoldás.
Üdv,
Liesel
liesel (liesel)
 


Azért a vért kicsit nehezebb lenne kimosni, mint a kakit..., vagy tévedek?
Tejbemami
Tejbemami
 


Ildi!

Ha hosszabb időre megyünk el, amiben előre láthatólag benne lesz egy pelenkacsere is, akkor eldobhatót adok Hannusra, mert nem szeretném még a koszos pelusokat is cipelni Kép De játszóterezéshez, ilyesmihez moshatót használunk.

Mosható betétet nem tudom, használnék-e. Nekem az a bajom, hogy nagyon szerettem a tampont, de mióta Áron születésekor végigrepedt a hüvelyem, elég kényelmetlenné vált. Maradt a betét, de az meg olyan rossz, műanyagos érzés. Lehet, hogy a mosható kellemesebb viselet. Ha mosás előtt fertőtlenítőben áztatom, akkor talán lehet pl. pelusokkal együtt mosni, nem? Mert csak pár darab betétet külön mosni pazarlásnak tűnik.

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Használt valaki Benetton pelust? Nagyon tetszetős a pelus, de nem tudom, hogy elég hatékony-e. Nyáron nyalalás alatt a parton helyes lenne a picuron.

Nina
Nina
 


Sziasztok!

Zsóka, sikerült venned pelust? Használod, bevált?

Üdv: Pele
Pele
 


Kedves Liesel!
Ha jol olvastam, ti csinaljatok a Monapelt. Nem vartok veletlenul eggyel nagyobb meretben is? Egy harom es fel eves kolyokrol lenne szo, igen vekony, de a sima meretet mar kinotte. A Poponellasoknak van ilyen, csak en kiutest kapok a stilusuktol. (A sima patentbol harom honap alatt sem tudtak szallitani.)
A tesojara mi is Monapelt hasznalunk.
HaddMN
Névtelen
 


Szia!
Készen nincsen ilyen pelus, mert ritkán van rá igény, de létezik ilyen pelusunk is, be van mintázva. Ha valaki kéri, akkor kb. egy hét az átfutása. Ez is patentos, állítható méretű, csak nem mini midi maxi méretre állítható, hanem midi, maxi, junior. Létezik egy még nagyobb is, ez maxi, junior, junior plus. Ez már igen nagy. Ezt vagy nagyon nagy termetű gyerekre veszik, mivel éjszaka még négy öt éves korig bepisilhetnek, ill. sérült gyerekekre, ha valami miatt nem tudnak TB támogatással pelust venni.
Szóval mi nyitottak vagyunk minden, minden új ötletet szívesen fogadunk. A Poponellásokról, most azt hallottam, hogy valami gond van. Nem tudnak szállítani. A Brendonban pl. úgy tudják, már nem is lesz Poponella pelus, mert megszűnnek. Ha ez így van, akkor nem érdemes várni rájuk, ill. rá kell kérdezni.
Üdv, Liesel
liesel (liesel)
 


Szia Liesel!

Ez nagyon jo hir. Most tartunk ott, hogy mar egy vagyon pelenkazni, raadasul az o mereteben mar nem arulnak minden sarki kozertben pelust.
A Poponellat gyarto ceg (ez sajat bevallasuk) osztrak piacra termelnek Magyarorszagon, mert itt olcsobb. Szerintem a magyar terjesztes csak alibi, gondolom torveny szabalyozza, hogy kell magyar piacra is gyartaniuk.
Nekem is a nagyobb serult, es azert nem jar neki pelus (van kozgyogyunk is pedig), mert ami neki van az allitolag psziches betegseg (kackac). Azert remenykedem a textilben, mert hatha egyszer vegre zavarni fogja, hogy pisis a feneke.
A kulsok ehez is kulon meretekben vannak?
Ha telefonon felhivom a babaneten megadott szamokat, gondolom tudnak felvilagositast adni.
Koszonom: Hadd M N
Névtelen
 


Szia!
A külsők ennél is minden mérethez külön vannak, annál nem megoldható a méret állítása. Ha felhívsz, tudok válaszolni, ha van még kérdésed. 06/30/203-7903. Inkább engem hívj, mert a mintaboltban nem nagyon tudnak válaszolni az ilyen ritkábban előforduló kérdésekre.
Üdv, Liesel
liesel (liesel)
 


Szia Liesel!

Ez igazán jó hír, hogy van nagyobb pelus is, mert én már azon gondolkoztam, hogy a most 86-92-es bodyt hordó lánykám hogyan fog még jövőre is beleférni a pelusba. Főleg, hogy a pocakját most pont körbeéri. Szerinted akkor elég neki az eggyel nagyobb méret? Annak a derékbősége is nagyobb?

Üdv: Pele
Pele
 


Felhozom, hogy megtaláld. Az Archívban keresd a pelushajtogatási rajzot, márc. 26-nál.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


A "POPONELLA" gyártása igen nagy mértékben növekszik! Kapható évek óta egész Európában, POPOLINO és POPOLINI néven és most már nálunk is POPONELLA néven. Forgalmazza 3 éve szüntelenül: LOTEK Kft. 1111 Kruspér . 1/b. 3856469, 2099155. Annyira jó, hogy már lemásolni is megpróbálták...
Névtelen
 


A POPONELLA folyamatosan hozzáférhetõ a LOTEK Kft-nél: 1111 Budapest Kruspér u. 1/b. Tel: 3856469, 2099155. Egyre kevesebbet kell várni rá! De a minõségre érdemes néha egy kicsit várni: ez nem megy szét néhány hónap használat után, mint a silány minõségû koppintás. Garancia rá a több éves egész európai sikertörténet! Legyetek óvatosak! Ne a bóvlit vegyétek!!!!
Névtelen
 


Én kedves Névtelen kb három hónapot vártam a pelenkátokra, úgy, hogy elõtte megvettem tõletek pár darabot, mert annyira népszerû volt, hogy elhitettétek velem, hogy ha nem viszem el, akkor rögtön jön más, és elviszi. Aztán ott álltam az egy két három ... hetes gyerekkel pár darab pelenkával, meg pár külsõvel és nem tudtam mire használni, mert ennyit egyszerûen nem érte meg mosni. Viszont nem kevés pénzt dobtam már akkor ki rá. És közben naponta hitegettetek, hogy már elpostázták (már bicallyal is rég felért volna vele a postás). Majd halottam egy másik pelenkáról, és hogy ne vesszen el a pénzem, rendeltem tõlük, mily érdekes, alig egy hét alatt megkaptam a csomagot, kb ketharmad árért. Nos nekem fele ilyen fele olyan pelusaim vannak. Tény a Poponella dizajnosabb, de pl. a külsõje a másik pelusnak még nem szürkült meg, a nedvszívásuk között nincs különbség, sõt, a másik pelusnak a tépõzárja helyben marad ellentétben a tiétekkel.
Amúgy ez a saját szövegetek volt, ez a gyár csupán azért létezik, mert Magyarországon olcsóbb gyártani, és nem igazán érdekli õket a magyar piac, és ha nem tetszik a várakozás, akkor menjek ki Ausztriába, és vegyem meg többszörös árért. Tudod, névtelen, én inkább támogatok egy magyar terméket, ami szerintem semmivel nem rosszabb a tiéteknél, viszont kb ketharmad annyiba kerul. Már több mint hét hónapja használom ezt a bovlit is, de még nyoma sincs, hogy szét akarna menni.
Tudod névtelen a nyugati minõséghez nyugati kiszolgálás is tartozna. De én még egy bocsánatkérést sem kaptam akkoriban. Persze mindenki eldontheti, mit vesz, mit használ, én nem látok különbséget.
Judit
Judit
 


Teljes mértékben egyetértek Judittal, akár én is írhattam volna, pont így jártam. Azért annyit még hozzátennék, hogy a "minõségi" külsõtök egy idõ után egészen egyszerûen elveszítette a vízzáró képességét és ahelyett, hogy kicseréltétek volna, megkaptam, hogy a gyerekem valószínûleg ezerbõl az egy, túl sokat pisil, használjak még egy plusz betétet hozzá... Hát én inkább vettem másik külsõket a "bóvliból", abba érdekes módon nem pisil annyit a különleges gyerekem.

Mindenkinek szíve joga "lekoppintani" más termékét, (már ha nincs levédve), úgyis az marad a piacon, amelyiket a vásárlók jobbnak találják.

Mindenkinek szíve joga próbálkozni a koppintók lejáratásával... csak néha visszafele sül el a dolog.

Tejbemami
Tejbemami
 


Sziasztok Koszonom a reagalast, Judit es Tejbemami. Az az igazsag, hogy a Poponellasok mar egy jo ideje azzal probaljak ravenni az anyukakat arra, hogy az o draga pelusukat vegyek, hogy a mienkerol allitanak valotlansagokat. Ebben foleg az a gond, hogy becsapjak a vasarlo anyukakat. Ez etikatlan es tisztessegtelen. Amikor en ezt a bababorzen szova tettem nekik, arra hivatkoztak, hogy ok csak az anyukak velemenyet tolmacsoljak. Mint lathato ez is hazugsag volt Ja, es koppintas. Ha valaki korulnez a kulfoldi oldalakon, akkor legal'bb 10 gyarto neve alatt fut ugyanilyen pelus. Ezzel az erovel nem lehetne nadragot, vagy polot gyartani csak egy cegnek? Vagy az eldobhato pelusok is mind egyformak fazonra,emeg az ujitasokkal is mind kijonnek sorra ugyanugy. A markajelzes kulonbozteti meg oket, meg a minoseguk. A Monapel, azon dolgozok, hogy jo minoseget, megfizetheto arat es emberkozeli kiszolgalast jelentsen. Ha barmi gond volt eddig, mindig megoldottuk ugy, hogy a vevo elegedett lehessen. Es ez elerheto a masik termekenek pocskondiazasa nelkul is.
(Bocs, de nincs ekezet a gepemen, es ezt le kellett mar irnom)
Udv,
Liesel
liesel (liesel)
 


Liesel,
ne haragudj, mi a neve a Ti pelusotoknak? Sajna nincs annyi idõm h. az egész eddigi levelezést végigböngésszem - legalábbis most azonnal.
Mill kösz
nimaat (nimaat)
 


Nimaat,
Monapel. Egyébként az utsó hozzászólásában le is írta Kép.
(Csak nem voltál fáradt így péntek délelõtt KépKépKép?)
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Nimaat! Látom, Zsóka már megelõzött.Kép Azt még hozzátenném, hogy van egy tájékoztató kiadványunk a pelusokról, amit el tudok postázni, ha írsz e-mailt, vagy letölthetõ a web oldalunkról is [url=http://www.bababolt.com" TARGET="_top]http://www.bababolt.com[/url].
Üdv,
Liesel
liesel (liesel)
 


Ok köszi megnézem a lapot - ha lesz 2. baby, ott lesz érdekes, de szeretek felkészülni! Bocs tényleg átsiklott a tekintetem ezen a kifejezésen, meg, siettem! Szóval bocs a zavargásért. És köszi a válaszokat.
Katalin
nimaat (nimaat)
 


Sziasztok!
Én szívesen kipróbálnám a Monapelt éjszakára, mert a kisfiam állandóan kipisil az eldobható pelenkából. Ha beválik és nem túl körülményes, akkor nappalra is áttérnék erre. Egyelõre azonban csak 1-2 darab kellene, ezért ha van valakinek jó állapotú használt, kérem, írjon ide vagy a zolmo@freemail.hu-ra.
Elõre is köszi.
Móni
 
 


Sziasztok!

Nekem ikreim vannak , s ezért gondoltuk,hogy érdemes lenne mosható nadrágpelenkát vennünk. Meg is vetük a Poponellát.
Ami nagyon jó minõségû.A monapel csak ennek az utánzata!!!
A Poponella az igazi.MI elmentünk és összehasonlítottuk.Ég és föld! Az ára is majdnem megegyezik, de sokkal jobb a minõsége.A 11.ker.ben lehet kapni a Lotek kft-nél a Kismama újságban benne van a pontos címe.Nekünk bevált.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Én kívülálló vagyok a témában, papírpelusozok, pfujj, pfujj!! De azt gondolom, amit mondassz az egy VÉLEMÉNY. Amennyit etikus elmondani belõle:
-szerintem a Poponella jobb, mint a Monapel.
illetve ha használtátok és nem csak megnéztétek:
-nekünk a Poponella jobban bejött, mint a Monapel.
Ha netán olvastad feljebb, van aki pont az ellenkezõjét tapasztalta.
Borcsa, aki mindig belebeszél

Borcsa
KépKépKép
 
 


Kedves Névtelen! Vajon miért vagy névtelen?...
Szóval a Monapel tudomásom szerint kb 6-700 Ft.-al olcsóbb mint a Poponella, és ugyanolyan jó minõségû. Nekünk nagyon bevált. Bár a poponellások folyamatosan próbáltak rábeszéni az õ drága cuccukra, azzal, hogy azzal, hogy a Monapel nem jó. Még szerencse, hogy nem hittem el, és nem tudtak átvágni egy rakás pénzzel.
Száva
Száva
 


Sziasztok !

Egy amerikai barátunk Playte nevû eldobható pelenkát keres. Nem tudjátok Pesten hol lehet ilyent kapni?
Köszönettel,

Rebeka
Rebeka
 


Sziasztok!
A monapelbõl létezik kombi változat? Nekem úgy lenne jó ha adott a mérete, nem patentokkal kell változtatni, viszont nagyobb a nedvszívó képessége és nem kell bele betét.
Köszi: Vera
dvera
 


Szia! Mi készítjük a Monapelt. Sajnos nincsen ez a változat, amit említesz, mert nem nagyon kereste senki. Hiszen ebbõl is kell egy készlethez 15-18 darab, de minden méretbõl, S, M, L. Ugyanakkor árban darabja kb. ugyanannyira jönne ki mint a patentos. Ez így háromszoros költség. De szoktunk egyedi megrendeléseket is készíteni, pl. extra méreteket. Ha érdekel, jelezd emailben. Én ebbõl a nem patentosból is olyat ajánlanék, amelyik magában is feladható, tépõzárral záródik a derekán. A Poponellának létezik olyanja, amelyik csak a külsõvel feladható és egy méretû.
Liesel
liesel@posta.net
Liesel
 


Szia Liesel!
Köszi a választ. Igen gondolom, hogy drágább, de megéri szerintem, mert jobban néz ki a gyereken, lehet hogy kényelmesebb is úgy, ha nincsen összepatentolva. Nekem fõleg akkor tetszene az egész, ha nem kellene bele ilyen betét.Nem hiszem,hogy elviselné a gyerekem, meg én is idegenkedek tõle. Poponella honlapján olvastam hogy van ilyesmi, de azt hiszem elõször megnézem élõben is, mert egyik ismerõsöm is használ.
OFF - és már kockás a hasad? A másik topikban még anno adtál egy két tanácsot. Nekem ugyan még nem az, de alakul.
Bye-Vera
dvera
 


"Liesl"-nek, "Tejbemami"-nak és a hozzájuk hasonlóknak.
Idézet: "Ha egy úri lócsiszárral
találkoztam, s bevert sárral,
nem pöröltem.
Félreálltam, letöröltem" /Arany János/


A Poponellások
Névtelen
 


A Poponellások

És azok kik? Áskálódni tudnak az ellenlábas ellen, de a nevét még egyik sem vállalta soha. Vajon miért?

kiváncsi kacsa
kiváncsi kacsa
 


A Poponellások

És azok kik? Áskálódni tudnak az ellenlábas ellen, de a nevét még egyik sem vállalta soha. Vajon miért?

kiváncsi kacsa

ui: liesl különben Lieselnek hívják
Névtelen
 


kedves Liesel vagy aki ismeri a monapelt!

mi a különbség a légáteresztõ és a nem légáteresztõ külsõ között? mikor melyiket célszerû használni?

merc, aki szeretné a babáját mosható nadrágpelenkába csomagolni
merc
 


"kíváncsi Kacsá"-nak
"......félreálltam, letöröltem" /Arany János/
"Poponellások"= Lotek Kft 1111 Budapest, Kruspér u. 1/b, Tel: 385-6469 Fax: 209-9391, e-mail: poponella@lotek.hu, www.lotek.hu/pelenka
Így már jó?
A Poponellások
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem akarok itelkezni a "poponellasok" es a "monapelesek" kozott, csak a sajat tapasztalataimat tudom leirni. A batyamek mar a harmadik gyerekhez hasznaljak a poponella pelenkakat, es nagyon meg vannak vele elegedve. En is ilyet vettem, mert ugy gondolom, hogy 3 gyerek azert garancia. Persze gondolkodtam a monapelen is a olcsosaga miatt, de a mas anyukaktol hallott tapasztalatok miatt megis a popnella mellett dontottem.

Ettol fuggetlenul nem szeretnek allast foglalni, csak azt szerettem volna mondani, hogy a monapelrol nekem nem a poponellasok mondtak negativumokat, hanem anyukak.

Csak azert irtam le ezeket, mert eros poponella ellenes hangulatot erzek ebben a topoikban, es ez nem biztos, hogy helyes.

Tisztelettel,

egy elegedett poponella hasznalo
Névtelen
 


Meg valami:

- megmondom oszinten a monapel forgalamzok hozzaallasa a temahoz (legalabbis ami ezt a forumot illeti) szimpatikusabb

- amikor az egyik kulso reteg ateresztette a pisit, a poponellasok szo nelkul kicsereltek (nem csak nekunk, masoknak is)

ujra az elegedett poponella hasznalo
Névtelen
 


Sziasztok!
Júliusra várjuk az elsö babánkat, és mindenképp valamilyen környezetbarát pelenkázási módszert fogunk választani (textil vagy mosható nadrágpelenka). Azt szeretném kérdezni a tapasztalt anyukáktól, hogy mekkora vödör szükséges a használt pelusok áztatásához, ha nem akarok minden nap mosni, hanem úgy háromnaponként.
Liesel, ha jársz erre, írd meg légyszi az elérhetöségedet, mert írtam pár napja egy emilt a termékbemutatós oldalatokon lévö címre, de nem jött válasz.
Köszi!
Katicabogár

Kati


Sziasztok!

Nekünk most születik az elsõ babánk, kb. egy hónap múlva.
Szeretnénk nadrágpelenkát venni. Elõször csak kipróbálnánk. Valaki tud tanácsot venni, hogy kezdõ csomagként mibõl hányat vegyünk??????
Valaki meg tudja mondani, ha beválik, és úgy döntünk, hogy csak ezt szeretnénk használni, akkor az egyszeri beruházással mennyibe kerülne?
Elõre is köszönjük
Bori + Péter
 
 


KAticabogar,

mi mar 8 honapja moshato nadragpelenkat hasznalunk es nagyon meg vagyunk vele elegedve. Tortenetesen Poponellat, de csak mert ezt volt a legegyszerubb beszerezni (itt aruljak az utcankbanKép ) A monapelt nem ismerem, de szerintem nagy kulonbseg nem lehet.
En eleinte mindennap mostam, de akkor joval tobb pelenka fogyott (9-10 atlagosan), mert ha bekakilt, akkor azonnal tisztaba tettem.

Most mar ket naponta mosok, ehhez eleg egy 10 L-es fedeles vodor. Be kell vallanom, en egyben aztatom a kakis-pisis pelusokat, bar elvileg kulon kellene (Vanish-ben, mert az allott ecetes pisi szagatol forgott a gyomrom.)
Vettem meg egy 7 L-es vodrot is az elejen, azt akkor vetem be, ha valami miatt nem mosok a 2. nap vegen. De most mar sokkal kevesebb pelenka kell. Napkozben 4-5 es ejjelre 1+1 betet.

En azt mondanam, hogy az elejen nem fog menni a harom naponta mosas, amig sokat kakil a baboca. Aztan szerintem egy 12-15L-es vodor eleg kell legyen. _Aranytalanul sok pelust is kellene venni szerintem.

Mi vettunk 22 darabot, de ez sok. 4-et egyaltalan nem hasznaltunk es van meg 3-4 amit csak ritkan. Foleg az elejen meg neha ha nem jon ossze a mosas. Szerintem 18 mindenkeppen eleg, de akkor nem engedheted meg , hogy harom naponta moss.
Valahogy ugy szamolj, hogy a napi pelus*3(nalad) + meg egy napi, amig a tobbi szarad.

Szaradni mondjuk nem tul gyorsan szarad, ha este kiteszem, akkor masnap delben mar van esely ra, hogy megszaradt, de inkabb csak delutan.

En siman beledobalom a pelusok melle a zokat a cuccokat,amiket meg 60 fokon tudok mosni es igy ritkan inditom el felig uresen a gepet.

most ennyi jutott eszembe.

mecsek
macsek
 


Pbori,

az elobb irtam, hogy mi az elejen 22 db pelust bettunk es 3 kulsot. A pelus sok volt a kulso szuken eleg.

Mi tavaly olyan 44 ezer ft korul fizettunk erte (szerinetm mar boven megterult), nem tudom, most milyenek az arak. Azota meg kellett vennunk 6 db kulsot (3 M-es, 3 L-es) ez volt meg olyan 10 korul. Plusz a Novotex pelenkabetet, ami 50 db 300 valamennyi a Tescoban. (DE miota en egyszer veletlenul kimostam egyett es nem lett semmi baja, azota ha csak pisilt a lany, azokat is siman kimosom 60 fokon. Nem mondom, hogy korlatlan szamu mosast kibir, de 2-3-at igen)

Az, hogy a kezdo csomag mennyi, nem tudom. Szerintem az elso 2-3 honapban kell a legtobb, amikor meg sokat kakil a baba. (legalabbis az enyem sokat kakilt, napi 5-6 kakis pelusa siman volt)

Mi kezdesnek megvettuk az egesz keszletet, mert tudtuk, hogy nem akarjuk papirpelenkba csomagolni, en meg tudtam, hogy nem akarok annyit vasalni. Kép

Az teny, hogy az elejen nagyon nagy volt ra a pelenka, pedig nem volt kicsi baba, 3,5 kg-val szuletett. LEgalabbis a sima papirhoz kepest hatalmas volt. Es amig megvolt a koldokcsonkja, addig eldobhato pelust hasznaltunk. De aztan megszoktuk a nagy csomagot a laba kozott es ami a lenyeg, hogy a babat egy percig sem zavarta. Neha ugy tunt, hogy szinte "fejenall" a pelusa miatt Kép Most viszont mar az tunik fel inkabb, ha papirt kap, hogy milyen karcsu lett a popoja Kép

Es meg egy nagy elonye volt a dolognak. Az ortopedian terpeszbetetet irtak fel. Amit mostanaban ugy kell hasznalni, hogy a papirpelenka+body fole rateszed a gumibugyit. Mi megvettuk es kb 2* ra is tettem a gyerekre. Teljesen beleizzadt es piros kiutesei lettek tole. Aztan azt tobbet nem is hasznaltuk. Maradtunk a sima moshato nadragpelenkanal es amikor mentunk vissza ellenorzesre, akkor megdicsertek, hogy milyen szepen helyrejott a csipoje.

szoval ezt hiszem, nagy beruhazas az elejen megvenni a keszletet, de utanna mar nincs vele kulonosebb koltseg.

En Vanishben aztatom, kb 2 havonta fogy el 2 L, ez kb 1200 ft, de ne mindig akciosan veszem es ugy 900 korul van.
Mosni mososzodaval mosom (Joszef krt-i Azurban vettuk, tavaly juliusban) 30kg volt 3000 Ft, meg nem fogyott el Kép Azt hiszem ez ugy 2-2,5 evi adag. Sot, azota az osszes feher cuccunkat ezzel mosom. Oblito helyett ecetet hasznalok vagy semmit. Na jo, neha beleontok egy kis Coccolinot is, de abbol is kb 1 fogy el egy honap alatt. (Ecet 120 ft, oblito 450). Ecet az elmegy 2 is, attol fugg, mire hasznalom meg.

A pelenkakat 60 fokon mosom mindenfele mas cuccal egyutt.

Es ami a fo, a gyerek popsijanak az elso 2 hettol eltekintve semmi baja nem volt meg. (Akkor Pamperst hasznaltunk huzamosabb ideig, jo voros is lett e feneke szegenykemnek).
Lehet, hogy ez szerencse kerdese is, nem tudom. Teny, hogy nincs extra erzekeny bore.

Meg az hozzatartozik, hogy ha hosszabb idore kimozdulunk itthonrol vagy orvoshoz megyunk, akkor en papirt teszek ra. De egy sima jatszoterezesre-setalasra nem.

macsek
macsek
 


Macsek, köszönöm szépen!
Katicabogár

Kati


CAROLINO MOSHATÓ TEXTIL NADRÁGPELENKÁK KAPHATÓAK!

www. carolino-bebiteka.hu

További CAROLINO termékek
CAROLINO bébi úszópelenka
CAROLINO leszoktatónadrág
eldobható pelenkabetét


TOVÁBBÁ GYÖNYÖRŰ BABAHORDOZÓK
 
 


Nagyon kihalt ez a topik, pedig a téma azóta is nagyon aktuális, és rajtam kívül biztosan van még más pocakos is, akit érdekelne az eldobható pelenka. A nagy viták óta a termékek is fejlődhettek. Van valakinek friss tapasztalata? Használt már valaki pölö Carolino-t? Én még sosem hallottam róla.
ila
 
 



Borcsa
KépKépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: