Új privát üzeneted érkezett!

Koszi csajokKép

Judit,
megneztem a kepeket, nagyon szepeket csinaltal. A báboknak megvan még a szabasmintaja?

-Afonya
 
 


Hát ezek gyönyörűek, meseszépek, le a kalappal előttetek!
 
 


Áfonya!

Én is megnéztem a falvédődet, nagyon szép lett.

A bábok szabásmintáját egy régi könyvből (Antoni Rozália, Nádas László: Filcből, Fából) vettem ki, illetve az alapfigurájét és még néhány állatbábét (cica, egér, elefánt). Majd ezeket variálva csináltam még macit (ezt láttad), malacot, nyuszit, pingvint, rókát, katicát, békát, csirkét, stb. Sajnos lustaságból ezeket még nem sikerült lefényképezni. Termo velúrt és filcet használtam.

Judit
 
 

 
 

Vegre megtalaltalak.

KosziKép
Azota en is csinaltam parat, ezek az anyagot tenyleg praktikusak, nem kell szegni oket. Csak eleg hulye szinekben van ez a thermo, nehez osszevadaszni belole a szuksegeseket.

-Afonya
 
 


Sziasztok, aki erre jár!

Nekem csak egy nagyobb ágytakaró munkám van fenn elérhetőben, de fotózni még akadna egy-kettő. Minthogy nekem nem ez a fő hobbim (bár koronként változik), nem is nagyon merem reklámozni a fentebb található csodás művek után. Kép
Mindent végignéztem és le a kalappal!!!!!!!!!!

http://gportal.hu/picview.php?prt=40064&gid=173893&index=1
 
 


Kéne nekem egy kis segítség!

NOWOTEX pelenkabetétre lenne szükségem, legalább 3 dobozra. Papírra varráshoz használom. Sehol nem kapok. Ha valakinek van tippje, hol látott, vagy esetleg elfekvőben, szóljon!

Köszi!!!Kép


Sziasztok!

Szeretnék falvédőt csinálni olyasfélét mint amit Áfonya csinált vagy Zs Judit.

Viszont nekem minden anyag foszlik, és mivel kisebb mintákat is szeretnék csinálni pl. almafára almákat az almákat nem tudom normálisan felvarrni. Hogy csináljam?
Sima cikkcakk varrással körbe?

Olvastam hogy vágjam ki papírból a sablont hajtogassam rá az anyagot, majd férceljem vasaljam és utána varrjam fel, de előtte vegyem ki a férceket + papírt.
De nekem tényleg minden anyag foszlik, nem tudom megcsinálni szépen (az alma mérete kb. 3 cm lenne ez kicsi? az a baj? )

Ha valaki segítene .... köszi köszi köszi!!!!!

Gina
 


Sziasztok!
Látom eléggé kihalt a topic, én meg csak most fedeztem fel. Imádok foltvarrni, csak kevés időm van rá.
Georgina. Picit régen tetted fel a kérdést, lehet, hogy már azóta megtaláltad a választ is. Van egy ilyen anyagra rávasalható "papír", amire ha rárajzolod a mintát és rávasalod az anyagra, megakadályozza, hogy szétfoszoljon a széle. Meg van egy ilyen spray is erre a célra, ezt egy könyvben olvastam, de nem tudom hol lehet kapni.

Jó munkát mindenkinek!

Kép

Kép
 


Kamilla nagyon köszönöm, ki fogom próbálni. Még nem kezdtem el, révén annyi minden más is volt, így azt hagytam későbbre ami bizonytalan kimenetű Kép
De hamarosan el fogom kezdeni!!!

gina
 


Sziasztok!
Az örökbefogadó szülők nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy szuper koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZI!!!
„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!


Sziasztok!


Remélem jár még erre valaki, mert segítséget szeretnék. A következő a problémám. A netről letöltöttem Overall Bill és Sunbonnet Sue sablont és gondoltam csinálok belőle a lányaimnak, meg a leendő uncsitesónak falvédőt. Vettem rávasalható papír közbélést, megnéztem a leírást, végül tegnap hozzáfogtam. Gondoltam milyen egyszerű. Színét színére fordítva összevarrom az anyagot és a közbélét, kifordítom, rávasalom az alapra és körbevarrom. Na meg, ahogy én azt elképzeltem. A körbevarrás után elakadtam, mert nem tudtam kifordítani az elemeket. Billinek nagyon keskeny a kantárja, az egyáltalán nem ment, de a többi része sem lett szép. Mit kell csinálnom, hogy szép legyen? Vagy az egész technikát rosszul értelmeztem?
Kérlek, kérlek segítsetek!!

Köszi,

Brigi

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: