Új privát üzeneted érkezett!

Tudnátok segíteni mikor lesz és hol? Voltatok már ilyenen?
Köszi, Anita
Anita
 


Állítólag szombaton délelott lesz a Marczibányi téri Muvelodési Központban. Ez ugyan jóval kisebb, mint ami a BNV-n szokott lenni, de abból csak ha jól tudom 2 van egy évben. Ez pedig, mintha minden hónapban lenne.? Nikk
Névtelen
 


Szia Anita!
Van már egy Bababörze topic! Ott le vannak írva a dátumok. Most szombat lesz a Marczin!
A másik topicot a Keres-kínálban találod!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

 
 

Sziasztok, várok kisbabám számára rugdalozokat ,kisruhákat és akinek van tekszil pelenkát, fürdetőkádat állványt, babakocsit ,csupán csak ennyi minden kellene !
Ja és ami a legfontosabb egy pelenkázó szekrény mert már a derekamat nem birom kiegyenesiteni . Nagyon nagy szükség lenne mindenre.
e-mail : alomkep@freemail.hu
erika
 


Erika!

Mi a babaágy tetejére tettünk egy deszka lapot arra vettem egy pelenkázó szivacsot és azon pelenkázom a gyerekeket, de egy nagyméretü törölködzo is elég rá.

Ruhából mekkorák kellenek?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Erika!

Én az ágyunkon pelenkázom a gyereket, ott jó nagy a hely is és kisebb sz esély arra, hogy egy fordulattal leessen. És nagyon kényelmes, ha odatérdelek mellé, még a derekam se fájdul meg.
A fürdetőkád helyett nem próbáltad még meg azt, hogy együtt fürödj vele a nagy kádban? Az én lányom nagyon élvezte mindig is, főleg, hogy így rajtam pancsikolhat. És nekem is fantasztikus élmény minden ilyen este.

Szia:

Dia
Dia
 


Kedves Erika!

Hasonló helyzetben vagyok mint Te, nekem is szinte ugyanezekre lenne szükségem. Kép
De nekem még van pár hónapom a baba születéséig, ezért nem olyan égetöen sürgös a helyzetem, mint Neked. Addig csak megoldódik valahogy, hogy minden meglegyen. Van aki már jelentkezett, és felajánlott babaruhát, aminek nagyon de nagyon örültem!
Megpróbálok néhány használható jótanácsot adni, hátha tudok segíteni én is valamit. A pelenkázást én úgy fogom megoldani, hogy van egy régi komódunk, fiókos. Azt rendbehozom, lecsiszolom, lefestem, hogy szebb legyen. Annak a fiókjaiba lesznek a babaruhák, a tetején pedig pelenkázhatom a babát (bár elég kicsi, szerintem nem sokáig fog elférni rajta). Ha esetleg van nagyszüleidnek, vagy valakinek a családban hasonló bútordarab, kérd kölcsön arra az idöre míg pici a baba, biztosan szívesen segítenek! Ennek a magassága általában éppen megfelelö, hogy ne kelljen hajolnod és ne fájjon a derekad. De a kiságyra helyezett deszkalap- megoldás még egyszerübb, amit Kata ajánlott!

Minden jót: Katus
Katus
 


Kedves Erika!

Nem tudom, Bp-en laksz-e, de sok helyen van olyan turkáló, ahol pici gyerekre való ruhákat is árulnak. Néha ki lehet fogni nagyon olcsó darabokat! A VII. kerületben a Király utcában van a Kis Gólya áruház, ott néha fillérekért van babaholmi (kis rékli, ingecske 50-90,- Ft, rugdallódzók 200-300,- Ft körül) Ez is nagy segítség, ha szépen kimosod, kivasalod némelyik majdnem olyan, mint az új (ami 2000.- Ft-ba kerülne).


Katus
Katus
 


Babakocsit is sokat hirdetnek használtan, nálunk a faluban a terhesgondozó várótermében van sok hirdetés kiragasztva, gondolom így van ez máshol is. Ha nem feltétlen márkásat szeretnél, egész olcsón ki lehet fogni használtat. Érdeklödj az ismerösöktöl, akiknek nagyobb, óvodás korú gyermeke van, az is lehet, hogy valakinek a padláson porosodik babakocsi, járóka vagy más hasznos dolog és ha megtudják, hogy neked szükséged van rá, biztosan elökeresik.

Ezek a dolgok rám is vonatkoznak... így kérem, hogy akinek bármilyen fölöslegessé vált babaholmija van, ne dobjatok ki semmit, én elfogadok minent, amire a babának szüksége lehet!

Katus

Ide írom az e-mail címemKépboka@egon.gyaloglo.hu)
Katus
 


Szia Erika!

Véleményem szerint pelenkázószekrényt és babakádállványt túlzás kéregetni, és ezt igenis leírom. 1993-ban 13 ezer forintból éltünk, oké, albérletet nem fizettünk, de gondolhatod, mennyi jutott a babára. Ráadásul hozzá nem örököltem semmit. (pontosabban átmenetileg egy kiságyat)
Pelenkázóra kaptál már nagyon jó tippeket, egyet értek vele, egy nagy lap a kiságyra, kezdetben tökéletes. Ha szerzel nagy lapot (nekünk rács volt), ezt a lakás kádjára rátéve mindjárt van kádállványod is. Amúgy én anno olyat is hallottam, hogy bizony a babát eleinte a csapnál, a mosdókagylóban is meg lehet fürdetni. Amúgy javaslom a kínai piacot is, mert még mindig lehet tûrhetõ áron kínai babakocsit szerezni.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Katus

Ovatosan kismamakent a festessel. Inkabb kerj meg mast e nemes feladatra. Te meg meg a kornyekrol is menjel el.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


DSziasztok,
Katus, Hajnalkával abszolút egyetértek! Nagyion vigyázni kismamaként (még szoptatósként is!!) a mindenféle festékek, alkkok stb. párájának belélegzésével!)

Erika,
Azzal együtt, hogy én már egyszer segítettem neked, azt mondom, hogy kicsit túlzás, amit csinálsz. LAssan három éves Ábel fiammal sosem volt pelenkázóm (most sincs, Emesénél), a párom csinált a fürdõkádra egy lapot, megcsinálta úgy, hogy ne csúszhasson le még vélelenül sem. A fderekam nekem is fáj, és akkor mi van. Nem napi húsz órában teszem tisztába a gyereket.
Fürdwetõállvány helyett szintén a nagykádra rácsot csinált a párom, arra tettük a kiskádat. Babafürdõkádat pedig pl. Kismamában is általában 500 forintért hirdetnek.
Textilpelenkát én iss kuncsorogtam össze, azzal a különbsdéggel, hogy én olcsóbban akartam venni, mint ahogy a boltokban árulják. Vettem olcsóbban is, és volt olyan is, aki nem fogadott el érte pénzt, mondván, neki már úgysincs rá szüksége (ill. a babájának), köszönet mégegyszer érte!
Babakocsit szintán szoktak felajánlani a Kismamában párezer forintért, hátha találsz magatoknak.
üdv
Zsóka

Bocsi, ha keménynek tûnik a hangom, de úgy érzem,
hogy túlzás néhány dolog, amit kérsz.
zsóka (zsók
 


Erika !

Már én is túlzásnak tartom, hogy mindent itt akarsz összeszedni ! Sőt valahol olvastam azt is, hogy még fel is hántorgattad, hogy valaki ígért Neked valamit és még mindig nem küldte el !!!

Meg olyan dolgokat is kéregetsz, amit más sem vesz meg inkább magának !

Elhiszem, hogy nehezen tudod beszerezni a dolgokat,
Gondolom mindenki szívesen segítene Neked, de már kezded túlzásba vinni !

Ne haragudj, ha túl kemény voltam, de észrevehetnéd már magad !

Szia
Szilvy
 


Erika!
Nem tűnt fel, hogy ez nem az INGYEN VAGY FILLÉREKÉRT rovatod? Ennek címe bababörze. Talán nem kéne fűnél fánál kunyerálnod! Ha jól tudom, kaptál már egy csomó dolgot. Ezt szépen köszönd meg, és maradj meg a saját rovatodnál. Ha ott nem reagál már senki, az talán nem véletlen. Van más is itt a babaneten, aki kér dolgokat, de csak egyszer - és megmondom őszintén én nekik küldöm el a dolgaimat, mert ezt már túlzásnak tartom, amit csinálsz! Gondolkodj el azon, hogy esetleg másnak már idegesítő, amit csinálsz! Mert az!
Üdv: Tünde
Névtelen
 


Lesz baba-börze 2001.04.07-én 14-18 óra között Kispesten Petur u 7 sz. alatt a Wekerlei gyerekházban. Belépo:100,-
Jó szokott lenni!
Sziasztok:Tuszi
Antal Erika (tuszi)
 


Sziasztok!
Június 10-én lesz a Kismama bababörzéje a BNV-én!
Április 21-22-én meg az Anyák Lapjának lesz a Baba-bolygó kiállítása (azt hiszem a Körcsarnokban).
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


SZIA kanga!
Biztosra tudod ezeket a dátumokat?
Tavaly a BNV-n a bababörze Április 29.-én volt.
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


sziasztok! kismama babaruhabörze junius 10.lesz hungexpo a pavilon de lesz a MARCZIBÁNYÍ téri műv házban is ÁPRILIS 14.-ÉN ÜDV:NÉVTELENKE
Névtelen
 


Szia Sissy!
A kismama írta meg ,tehát biztos a dolog.
A másikat meg az Anyák Lapja írta meg ,így az is biztos!
Üdv
Kanga és az ő Zsebije
Kanga-Zsebibaba
 


Lörincen április 8-án lesz 8-14ig börze az 50-es villamos Városház utcai megállójánál a Rózsa Mûv. házban. Sok olcsó dolog szokott lenni, de azért alaposan názzetek körül.
tvica
 


Mindenkinek szia!

Most pénteken 9-18 óráig lesz babaruha-vásár a Káposztásmegyeri Közösségi házban. Asztalfoglalás 200 ft-ba kerül.
Én mennék dehát dolgozom. Nem tudom, hogy milyen, ha nem jó, ne engem szidjatok!

Üdv Atiapuka
Névtelen
 


Sziasztok!

A marczibányi téren 12-én megint lesz börze, 8-14 óráig.
tvica
 


Babák napja lesz 2001. május 26-án és 27-én a Westend City Center tetõkertjén, ahol lesz babaholmi-piac lesz. Részletek az Anyák Lapjában.
tvica
 


Sziasztok !

Attila vagyok és érdekelne használt babakocsi, etetőszék és minden ami majd a manónak kell.
Kérlek, ha tudtok ilyen jellegű oldalról vagy nektek van, írjatok.
Köszi!
athosmail@freemail.hu
Névtelen
 


Szia Attila!
Nezd a keres-kinal topcit. Mikor szuletik a baba?
Névtelen
 


Talán még időben szólok. A Kismama babaruha börzéje június 10-én lesz a BNV területén.
Zsu
 


Talán még idöben szólok. A Kismama babaruhabörzéje június 10-én lesz a BNV A pavilonjában.
Zsu
 


Számoljatok be a tapasztalatokról, hogy érdemes volt-e kimenni a BNV-re.
Köszi

Nina
Nina
 


Szerintem a válasz egyértelmûen igen, bár kétségtelenül mindenkinek másért éri meg kimenni. Én már évek óta járok, a lányom már 5 éves és nem is vettem most neki csak egy kantáros kordruhát, mégis megéri. Vannak kint könyvek, játékok, sõt még a mamák is találnak maguknak ruhákat Kép
Bár nem hiszem, hogy eljut a szervezõkhöz, de véleményem szerint igen magas színvonalon és igényesen, kultúráltan mûködik ez a rendezvény. A mosdóban pl. folyamatosan cserélik a WC-papírt, van kézmosószer és papírtörölközõ, gyakran mosnak fel. A Kismama is kitûnõen egyengeti a börzézõk útját és le a kalappal maguk a börzézõk elõtt is, mert csupa kedves, türelmes emberrel találkozik ott az ember, pedig rengetegen vagyunk, sok a babakocsi és a nagy csomag.
gabó (gabó)
 


Szerintem is nagyon jó volt, bár az 5 éves fiamra én is nehézen találtam ruhát, de a Friss kismamáknak nagyon kitûnõ volt. És kaptam magamra kismamaruhát is 600 forintért.

Vica
Tvica
 


Szia Nina!!!

Nagyon jó volt ha voltál remélem tapasztaltsd is ha nem akkor bánhatod!!!

Szia Szonika
Névtelen
 


Sziasztok!
Valóban érdemes volt kimenni a Babaruhabörzére, de Gabó-t megcáfolnám abban, hogy "... le a kalappal maguk a börzézõk elõtt is, mert csupa kedves, türelmes emberrel találkozik ott az ember,"
Déna
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is kint voltam árulni. Lehet, hogy köztetek volt is valaki, aki vásárolt tölem. Nagyon jól éreztem magam, rengeteg kedves anyuka jött az asztalomhoz, sok aranyos babát is láttam-egyik szebb volt mint a másik, bár öszintén szólva a végén már nagyon fárasztó volt.
A szervezés azért szerintem nem volt 100%-os.
Mi már ott voltunk 6 óra elött, de csak valamikor 7 óra körül mehettünk be.
A másik pedig, amiért dühösek voltunk. Vettünk hot-dogot és romlott, büdös volt benne a virsli. Vissza is vittük úgy ahogy volt. Ti nem vettetek belőle??? (ez a büfé nem a pavilonban volt hanem kivül).

Na azért összességében én is azt mondom, hogy megérte kimenni. A legközelebbi okt. 28-án lesz, naná, hogy megyek.

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Déna, milyen negatívumokra gondolsz a börzézőkkel kapcsolatban? Persze egy-két kirívó példa akad, de összeségében szerintem kultúráltak és toleránsak a gyerekesek, nem?

Atiapuka, a rutinos börzézők felszerelkeznek ám saját elemózsiával és itókával Kép Gondolom októberben te is így vágsz majd neki a nagy útnak. Ami a fáradtságot illeti, szerintem mindenki kitikkadt. Ez nem is csoda, nem?
gabó (gabó)
 


Szia Gabó!
Elofordult egy-két asztalnál (egy szóval sem mondtam, hogy jellemzoen), hogy kultúráltan "turkáltam" - értsd ezalatt, hogy összehajtva tettem vissza az árut - és szinte kikapta a börzézo a kezembol, miután úgy ítélhette meg, hogy nem veszem meg. Én a "csupa kedves, türelmes emberre" tettem a hangsúlyt. Elnézést mindazoktól, akik valóban kedvesek és türelmesek voltak. Ez a véleményem nem azt jelentette, hogy általánosítottam. Egyébként gyakorló kereskedo vagyok, tehát tudom hogyan kell(ene) bánni a vevokkel, és ha valaki nem is vesz meg rögtön valamit, lehet, hogy visszamenne a kiszemelt vásárfiáért.
Ennyi.
ui.: azért a leközelebbi börzén is ott leszek.
üdv Déna
Névtelen
 


Szia Gabó!

Igazad van, hogy uticsomagot kellett volna készíteni (milyen jó a Nyilas Misinek, ö bezzeg kapott pakkot!), de hát hajnali 5-kor nem volt kedvem szendvicseket csinálni, ráadásul nem is otthonról indultam-így be sem tudtam volna pakolni egy kis hazait sem.
De azért megoldottam a táplálkozási gondjaimat, vettem sült krumplit, az jó volt.

Októberben találkozunk!
Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Sziasztok!

Július 14-én lesz bababörze Káposztásmegyeren.

Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a Marczibányi téren mikor lesz a közeljövőben bababörze?
Üdv:Sissy
BO-SZI
 


Sissy!
A multkor nem Te irtad le a datumokat a Marczibany teren levo borsekrol?
Sikerult egyre eljutnom nagyon jo volt, koszi hogy kozreadtad a datumokat !
En is varom a kovetkezoket !
Szia,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

A Marczibányi téren most nyári szünetet tartanak legközelebb szeptemberben lesz börze.

Nik
nik (nik)
 


De kár. Azért köszi az infót Nik!
Sissy
BO-SZI
 


Sziasztok!

Szeptember 8-án lesz bababörze a Marczibányi téren.

Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mikor lesz a nagy őszi börze?

Köszi

Tikk
Tikk
 


Tikk!
Október 28.
kanga-zsebibaba
 


Szia Kanga!

Köszi. remélem még belefér.Kép

Tikk
Tikk
 


Szisztok!

Én még nem voltam ilyen bababörzén, de érdekelne, hogy csak kisruhák vannak, vagy esetleg babakocsik, pelenkázók, hordozók is.

Köszi Szilvi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy szeptember 8-án hánykor kezdődik a Marczibányi téri bababörze?

Köszi Petra
Petra
 


Szia!

Én úgy tudom október 8-án lesz. Szóljatok, ha nem így van.

Köszi

Tikk
Tikk
 


Szóval most akkor szeptember 8. - Marczibányi tér és
október 28. - BNV?

KösziKép

Beja
Beja
 


A nagybörzén és a Marcibányin kivűl hol lesz mostanság börze? (Békásmegyer, stb.)? Aki tudja legyen kedves megirni. Köszönöm!
inka
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: