Új privát üzeneted érkezett!

Mi Norvégiában lakunk és it tmár évek óta szelektív hulladékgyűjtés van. Sokan morognak, pl. anyósom, mert sok helyet foglal a 3 kuka, de azért persze csinálják, merthát mégis jó mindenkinek. Otthon egyáltalán kilátásban van eZ? Úgy értem, van hova vinni a szelektíven gyűjtött szemetet? Pl. kisvárosokban???
 
 


Nálunk, Bp belvárosában idén tavasszal hirtelen ott termtett két kuka a lift mellett, nagy felirít fölötte. csak műanyag!
Aztán májusban két másik kuka is került mellé: Csak papírhulladék!

Szóval vmi itt is elkezdődött. Vannak ezek az ún. hulladékudvarok, ahová mindenféle szemetet lwehet vinni, apípr, műanyag, szíynes üveg, fehár üveg, netán veszélyes hulladék (használt olaj, elem), csak ezekből az udvarokból kevés van. Én pl sajna azt sem tusdom, hogy itt a VIII kerületben hol van (helyesebben tudom, hogy hol van, de sajna messze). Az lenne a jó, ha nem kerületenként lenne 1-2 ilyen hely, hanem sokkal több.
(Amire még senki nem talált emgoldást: én kertes házban nőttem fel, ott az ételmaradék ment a kutyának /anno hol volt még kutyaeledel?!/, a kunyhai hulladfék meg a komposztba. Én most "városi jányként" sajnálom kidobni a kukába az ilyesmit (de kidobom persze, mit is csinálnék vele), de szerintem ha már nem is használják-juk fel pl komposztnak, mégsem kellene a háztartási szeméttel-egyébbel keverni. Ez könnyen lebomlik, míg amaz nem. A szeméttelepek pedig szaporodnak...)
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Csak azt szerettem volna megosztani veletek, hogy békás (Frosch) tisztítószert vettem (környezetbarát), és nagyon izgultam, hogy a takarítónénink mit szól hozzá (a CIF-re esküszik), de nagyon meg volt vele elégedve! (Nem mertem egyből a mosószódát bevetni Kép )

GyeZsu
 
 

 
 

Mi is Frosch-t használunk, felmosáshoz is az ecetes Universal-t, és nagyon jó...
 


Frosch márkanéven minden háztartási izé kapható.Legalábbis a német dmekben.A magyarban szükösebb a kínálat, de a legfontosabbak azért itt is vannak. Úgymint mosogatószer, súrolófolyadék, fürdöszobatisztító - vízkötlenítö ( szerintem gyakorlatilag ecet, csak jó kis szóróflakonban...), ablaktisztító, felmosó folyadék.Asszem ez az itthoni kínálat, ha valaki jár osztrák vagy német dm-ben, isteni finommosószerük van, meg még ami szem-szájnak ingere. És finom, enyhe illatuk van a dolgoknak. Kivéve a tömény ecetszagú (mert sztem ecet) fürdötisztitót.
Na ennyit a környezetkímélö Froschokról.Sztem jók.
Cseri
 


Lányok,

azt szeretném kérdezni, hogy mivel lehet kiszedni a kakifoltot a ruhából - ha nem áztattam be rögtön?

GyeZsu
 
 


Elgondolkodtam azon, miért veszünk ecet tartalmú tisztítószert... Nem egyszerűbb étkezési ecetet venni, és azt használni?

Zsóka
 
 


Kicsit elkéstem ezzel, tudom, de én imádom a Frosch folyékony mosószert. Olyan illata van, mint valami babafürdetönek! Esküszöm egyszer veszek egyet (Németországban) és hazaviszem a repülön... Angliába.

Az ecet sokmindenre jó, mi is azt használjuk. Például ablaktisztításra.

GyeZsu,
foltosak még? Nekem 3-4. mosásra ki szokott jönni csak úgyKép

Kati
 
 


Szia Kati!

A 3-4. mosásnál még nem tartok Kép, de kinőttük a ruhát, és vissza szeretném adni. De nem sürgős, várok akkor még néhány mosást Kép (Mosószódával mosol, ugye?)

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Titeket olvasva kedvet kaptam a kenyérsütéshez, de van egy problémám, ugyanis a kenyér héja olyan kemény lesz a sütés után mint a beton. Ez ellen mit lehet tenni? Néhány éve is sütöttem kenyeret, de nem emlékszem, hogy ilyenre sikerült volna. Tudtok tanácsot adni?

Köszi, Gabi
 
 


Gabi,

Az enyém is ilyen lesz, gépben szoktam sütni. Még jó hogy szeretem ropogósan.
Van valahol egy kenyérsütös topik is. Ott biztos tudnak segíteni Kép

Kati
 
 


Szia Gabi!

Ha jo alaposan megdagasztod a tesztat,finom ropogos lesz,de nem betonkemeny a heja a kenyernek.

Biobaba
 
 


Sziasztok!

Köszi, de nem az a baj, hogy ropogós a héja, ez tényleg olyan kemény, mint a kő. Akkor megkeresem majd a kenyérsütős topicot, csak itt "találkoztam" kenyérsütő szakértőkkel Kép, reméltem, járnak erre még.

Gabi
 
 


Gabi! A ropogosat en ugy ertettem, h nem betonkemeny a heja, hanem vekony. A jol megdagasztott teszta arrol is felismerheto, h suteskor "megreped" a kenyer, nem a bevagastol. De az is lehet, h ez a vastag hej a kenyersuto gep miatt van. Ahol legalabbis igy sutottek a kenyeret, ott vastag volt a heja.

es ha megtalalod a kenyeres topikot, akkor tedd ide a linkjet, OK?

aztan hatha:
http://www.hazikenyer.hu/idea.php

ez egy kenyersutos topik:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1001728

ez egy szamitogepes ficko tapasztalata a kenyersutogeppel, a lenyeg a vege fele (A recept cimen), az eleje a szamitogepekrol szolKép, szerintem jo otletek vannak benne:
http://js.hu/kenyer.html

Biobaba
 
 


Nem tom hogy kell idetenni a linket, de ebben az Erröl-arról-ban van fentebb, Kenyérsütés otthon címen.
Gabi, nem lehet, hogy túlsütöd a kenyérkédet? Túl melegen és/vagy túl soká? Elég folyadékot teszel hozzá ? Nagy átlagban fél kilónyi liszthez minimum 3 dl folyadék kell, vagy inkább még több. Minél magasabb a liszt kiörlési foka, annál több folyadék kell a kenyérhez. De legjobb, ha átjössz a kispékségbe (a Kenyérsütés otthon topicba)
Szia, Cseri kispék.
 


Gyezsu!Próbáld meg a Vanish folyadékot töményen ráönteni a foltra, rajtahagyni, majd a lehetö legmagasabb fokon kimosni. Na persze most nem tom, hogy zöldileg kérdezted-e, mert abban totál amatör vagyok. De a Vanish folyadék, majd Ariel fehér mosópor nálam minden szerves foltot kivisz...Ez persze biztos nem zöld :-(
Szia, Cseri, mosónö (viccelek ám...)
 


Sziasztok!

Még nem volt érkezésem a kenyérsütős topicot átnézni, de már letöltöttem. Cseribogi, valószínűleg tényleg az a gond, hogy túlsütöm, ugyanis a tűzhelyem lángja egy idő után elalszik (ha felfűtötte magát a kívánt hőfokra), így időnként kinyitom az ajtaját, tehát túl sokáig sül. Ezen viszont csak egy szerelő segíthet.
A topic linkje egyébként (bár gondolom, már megtaláltátok Kép ):
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/8100.html?1104484558
Nálunk a kenyérsütő sajnos nem vált be, mert senkinek nem ízlett az abban készült kenyér Kép

Köszönöm a segítségeteket Kép
 
 


Gabi!
Nagyon sok jó recept van, amit nem a gépben kell megsütni.Nálunk is jobban mennek a sütöben sült kenyerek, de nagyon nem mindegy, hogy dagasztgatok órákon át, meg kelesztgetek a radiátoron, vagy bevágom a hozzávalókat a gépbe, megdagasztja, megkeleszti, aztán a gépböl kivéve szépen formázom, és sütölapon, vagy hosszú formában megsütöm.
De a gépben is lehet jó kenyereket sütni, csak sokat kell próbálkozni, és keresni a legjobb recepteket.(nálam általában van a fagyasztóban valami tartalék kenyér, ha a próba rosszul sikerülne legyen mit enni,de ritkán van rá szükség)
Cseri
 


Sziasztok!
Kriszta vagyok, honnan is? Most egy Miskolc melletti faluból! Kép
Most találtam Rátok!

Amióta megvette anyukám a kenyérsütőt,1-2 próbálkozás /sikertelen Kép/ csak abban sütjük a kenyeret! Sőt! Úgy ellustultam, hogy már dagasztást, a sütitészta összekeverését is a gép csiálja! Kép
Ajánlom szíves figyelmetekbe oldlamat: http://kriszta13.gportal.hu raktam fel ide képeket a műveinkről! sütöttem már zsömlét is! Kép
Még egy oldal, nagyon jó receptek vannak rajta: Sziasztok!
Kriszta vagyok, honnan is? Most egy Miskolc melletti faluból! Kép
Most találtam Rátok!

Amióta megvette anyukám a kenyérsütőt,1-2 próbálkozás /sikertelen Kép/ csak abban sütjük a kenyeret! Sőt! Úgy ellustultam, hogy már dagasztást, a sütitészta összekeverését is a gép csiálja! Kép
Ajánlom szíves figyelmetekbe oldlamat: http://kriszta13.gportal.hu raktam fel ide képeket a műveinkről! sütöttem már zsömlét is! Kép
Még egy oldal, nagyon jó receptek vannak rajta: Sziasztok!
Kriszta vagyok, honnan is? Most egy Miskolc melletti faluból! Kép
Most találtam Rátok!

Amióta megvette anyukám a kenyérsütőt,1-2 próbálkozás /sikertelen Kép/ csak abban sütjük a kenyeret! Sőt! Úgy ellustultam, hogy már dagasztást, a sütitészta összekeverését is a gép csiálja! Kép
Ajánlom szíves figyelmetekbe oldlamat: http://kriszta13.gportal.hu raktam fel ide képeket a műveinkről! sütöttem már zsömlét is! Kép
Még egy oldal, nagyon jó receptek vannak rajta: http://margit2.uw.hu
Ha megsült a kenyér akkor általában azonnal kiveszem és letakarom. Letakarva hül ki, farácson. Néha megszoktam kenni vizes ecsettel. NEm mindig! Kép

Foltokra:
www.okoszolgalat.hu
Nekem már sok bejött!
k
 


Sziasztok!

Elég halott ez a topik, de hátha valaki válaszol: hol lehet kapni mosószódát?
Mosódiót próbált már valaki? Jobb, mint a szóda?

köszike:

Eszter

KépKép
KépKép
 
 


Szia Eszter!

Mosódiót már próbáltam, de a szódát még nem. A mosódió a fehér ruhákat kivéve nagyon szépen mos, tapasztaltabb ismerőseim szerint a fehérekhez egy kis mosószódát is kell adni úgy szépek lesznek (ezt én még nem próbáltam).

Mosószódát az Ökoszolgálat boltjában kaphatsz az ötödik kerületben (Vadász u. 29.).

Dati

Kép Kép Kép
 
 


Mosódióhoz tudok egy pécsi címet: 72/327-797 Mob:20/210-3355 és www.ledorka.fw.hu ledorka@citromail.hu
Cseri
 


Sziasztok!

Ha van kedvetek légyszi segítsetek férjemnek egy kérdõív kitöltésével, ami a
természetgyógyászathoz való hozzáállást, viszonyulást vizsgálja, és egyszer
remélhetõleg doktori disszertáció lesz belõle! Ha van esetleg ismerõsötök, aki
egészségügyben dolgozik, kérlek, szóljatok nekik is!

Köszönöm
camworks.uni.hu

Kép Kép Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: