Új privát üzeneted érkezett!

Közben eszembe jutott,hogy Sofka már a miért kell a babanetet létrehozta.Kép
linato
 
 


Ildi,
ha megbombázol egy priváttal, bizisten visszabombázlak! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi!

Indítsunk privát mail háborút?? KépKépKép

Süti
süti
 
 

 
 

Kép
kíváncsi
 
 


Jó, jó nemsokára, talán estére ráérek picit. Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!!!
Ujra itt van, ujra itt van... stb. Szoval itt vagyok. Mint fentebb irtatok, nekem is elment a kedvem 1 kis idöre a babanetezéstöl, annak ellenére, hogy nagyon szeretek irni-olvasni itten... En is sok-sok szuper dolgot tudtam meg, na & sok baromsagot is olvastam, persze...
A névtelen beszolasok, ok, jol jönnek, de sokszor feleslegesek. Valaki errejar, azt hiszi, marrrha vicces, beszol valami ökörséget, oszt soha többé nem néz ide... Mi meg idönként ràharapunk a csalira...
Az idegangol tényleg nem rossz.
Mindenkinek üdv.
Vendég
 


Szia Kukacz itt is! Kép
kíváncsi
 
 


Kép SZIJJJA
Vendég
 


Sziasztok
"Miért kell a babanet?"
Mert ha nem lenne értelmetlenül telnének el az éjszakáim.

Kedves Kiváncsi, Solya, Bigacsiga és többiek!
Hogy lehet megjegyezni, hogy melyik topikhoz szóltatok hozzá és honnan tudod, hogy jött-e válasz? Nekem már kezd betelni a memóriám resetelnem kéne, hogy az újabb címek beférjenek.
Vagy cseréljem nagyobbra? Kép
De tényleg.
Ha pl. hónapokkal ezelötti hozzászólásomra v.ki válaszol azt csak úgy tudhatom meg, ha néha visszagyalogolok a helyszínre? Elég nagy a kavalkád itt. Ti hogy igazodtok el.

Jó lenne szólni a szerkesztöknek, hogy rakjanak egy kis rendet, már ha ez lehetséges. És csak egy ötlet, (lehet, hogy nem fog tetszeni), nem lehetne egy topik ami csak regisztráltaknak van és persze olvasni is csak regisztráltan lehetne, nem csak írni.

Kedves névtelenek
A regisztrálással még nem váltok kiszolgáltatottá. Egy freemail-es cimet bármikor lehet törölni és a nickröl sem ismernek rád illetéktelenek. Én azért nem szeretek névtelennel beszélgetni, mert elég hülye érzés, olyannal beszélgetni akiröl én semmit nem tudok ö viszont már több helyen olvasta a hozzászólásomat. Ez nem fer. Azért meghallgatom, de nem szívesen válaszolok, pláne ha még aláírás sincs.

Kriszta
Nyanya
 


Mindenki alszik?

Brrrrrr Brrrrrrrr Brrrrrrrr
Nyanya
 


Szia Nyanya!

A csak regisztráltaknak verzió létezik, minden főtopikhoz csináltak egy csak regisztráltaknak-ot, totális bukás lett, abszolút nem vált be. Pedig sokan gondoltuk, hogy valami módszer jó lenne a névtelenek ellen, de ez igy nem jó.

Ha rendszeresen jössz, akkor a legjobb módszer, ha a keresés menüben a keresés dátum szerint alpont registered users hozzászólások az utolsó ellenőrzés óta módszert választod. Ekkor fel fog jönni az összes topik, amiben új hozzászólás van, igy a téged érdeklő is. Viszont ez csak 1 hétnél nem régebbi legutóbbi ellenőrzésre működik. Már az 1 hét is rettentő sok idő, mert nagyon sok hozzászólás van ennyi idő alatt. Ha ennél ritkábban jössz, marad az, hogy valahol jegyezd meg magadnak!!! Egyébként szerintem többség ezt használja, s igy jönnek fel a topikok, reagálnak is rá, ha egy héten belül senki nem reagált volna, már egyre kisebb az esély, hogy fog. Ált. első egy két nap reagál a nép, azt meg igy meg lehet találni.

Rendrakás kölcsönös igény, most már ez a harmadik topik, ahol erről beszélgetünk (a másik kettő a névtelenek és csőlátok illetve az öreg rókák ide topikok). Utóbbiban pont most folyik erről beszélgetés, gyere át oda ezzel!

Szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nyanya,
én az "elmúlt napon"-t szoktam használni, ha sokáig nem jövök (ilyen egyébként nics Kép), az "elmúlt héten" menüpontot balra a mackó alatt. Akkor látsz minden topikot, ahová hozzászólás jött. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi, ILdi!
Köszönöm a gyors választ. Az "elmúlt napon" ill. "elmúlt héten" listázási lehetöségét már felfedeztem, de nálam nem jött be. Én egy DOC fila-ban gyüjtöm a topikok neveit, de ahogy egyre jobban rákattanok a babanetre úgy ezek is gyarapodnak. V.mi olyasmire gondolok, hogy a nick nevemre keresve kilistázza azokat a topikokat, ahol szerepel a nevem és persze beirhatnék egy dátumot, hogy mikortól. Vagy ha pl. ki tudnám tenni a topikokat amiket olvasok egy saját listába (egy kattintással) és mindig csak ezen belül mászkálnék. Ezen belül már használható lenne számomra az elmúlt napon ill. héten listázási lehetösége is. Gondoltam hátha van v.mi trükkötök amit nem ismerek, de valszeg csak nem vagyok elég rutinos.

Pildi!
Én nem hiszem, hogy egy hét után nem reagálnának. Lehet, hogy épp nyaral v. beteg vagy elromlott a gépe és csak késöbb tud válaszolni.
köszi, átmegyek az öreg rókákhoz ott folytatom

Kriszta
Nyanya
 


Csajok.
Most komoly leszek.
Megérett regisztrálásom és rendszeres idejárásom gyümölcse.
Megjött a telefonszámla.
A mostani állapotomban nem tudok többet írni. Mostantól csak 6 után jövök. (Nagy sóhaj.) Hiányozni fogtok napközben.
Ég áldjon benneteket!
szilvi
h_szilvi
 
 


Szilvi,
azért ne köszönj már ilyen véglegesen el! Hattól éjfélig van még idő! Kép
Egyébként egy telefonos internet rám is rámférne. Túltengek. Mi lenne, ha szolidaritásból én is csak este jönnék?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi, olllyan unalmas lenne a babanet!!!
Szilvi, nálunk akkor jött el az ADSL korszak, mikor a férjem is meglátta azt a bizonyos számlát. Kép (Igaz, mi néha dógozásra is használjuk a netet)

off: Szilvi, nem jött meg a mail a Betlehemről!!! Te tudod mikor lesz a Hidegkúti Waldorf Iskola Adventi vására? Én is úgy szeretném tudni!!!

(Másrészt jó a babanet, mert legalább a matávosok sem éheznek)

sofka
sofka
 
 


Sofka,
pedig nálam azt jelzi, hogy elment. Nem baj, itt a telefonszám.
Fenyvesi Attila (30) 432 5270. És beszéld meg a méretet is vele, mert tud többfélét!

Igen, néha mi is használjuk dógozásra, de nem napközben, mert akkor ugye a párom a mhelyén van...

Waldorf bazár: MOST szombaton 10-17. (Hidegkúti, Kossuth Lajos u. valahány, oda tart majd sok ember és nehéz parkolni)
Másnap pedig a pilisszentlászlói (új) Kékvölgy W.iskolában lesz. Pontos címét meg tudom nézni holnap, ha érdekel.

Kíváncsi,
kösz az együttérzést. De majd olvasgatlak benneteket este. Csak akkor ugye el fogom hanyagolni a férjemet....
h_szilvi
 
 


Szilvi,
jujj! Nem venném a lelkemre.
És reggel mikortól kezdődik a húzós időszak?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


OFF:

Szilvi, csak KIVANCSI vagyok, hogy Te Magyarorszagrol irsz??? Mert megneztem a bem.oldaladat, es latom, hogy nem magyar nevuek a sracok.Kép
Csak erdekel. Csao.Kép
kivancsi 2.
 


Sziasztok!
Én kb. fél éve találtam rá a babanetre, de először csak a chaten voltam. 2 hete néztem be először a társalgóba is, és megmondom nektek, hogy nagyon tetszik. Irigylem a barátságaitokat. De olyan sok a topic, hogy nem is tudom hova lépjek be beszélgetni, hogy én is barátokra leljek.
A babanet nekem nagyon jó időtöltés, bár ez nem a legjobb vizsgaidőszakban. Kép
Szeretek itt lenni, és olvasgatni, de nehéz bekapcsolódni "évek" óta taró beszélgetésekbe.
Legyen még sokáig babanet, januártól már sok időm lesz itt lenni.
Sziasztok!
MPI (= millió puszi Ildikó)

KépKépKép
dikó1
 
 


Dikó,
nehogy azt hidd, hogy itt csupa baráti társaság beszélget! Sok dumcsi egyébként se évek óta, hanem legfeljebb hetek óta tart. Vagy ha évek óta meg is van egy topik, azért nem állandóan él, időnként elhal, aztán új lendületet kap - talán éppen teáltalad! Kép És nem is olyan nehéz bekapcsolódni - lám, most is sikerült neked, éppúgy, mint a sok száz lánynak, aki rendszeresen ideír.
Gyere nyugodtan, csak vigyázz! Nagyon könnyű ittragadni! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Dikó,
bizony Kíváncsinak NAGYON igaza van. Ez olyan, mint a drog. Alig várom, hogy leülhessek, akár 10 percre is elé. Aztán sok 10 percre..., de ez más sztori. Sőt, könnyebb nem bekapcsolni a gépet, mint csak "kicsit" netezni...
Mindjárt elérzékenyülök. Hagyom is.
OFF
Kíváncsi 2 (aki csak más Kíváncsi lehet, mert a "valódi" képben van). Itt élünk, de a párom amerikai, az anyósom német, és olyan neveket választottunk (első névnek), amik mindhárom nyelven "működnek", hogy sose legyen "ciki" a nevük. Úgy vannak anyakönyvezve, ahogy írtam, de azt használjuk, hogy Alex, Olivér és Abigél, magyar helyesírással. Persze mi csak ezeket a nyelveket (plusz holland és francia) ismerjük eléggé, de pl. a Fanni angolul női nemiszervet jelent, egy csomó (szép) magyar név kimondhatatlan egy külföldinek. ON

este jövök, remélem.
szilvi

ui: mamszi eltünt?
h_szilvi
 
 


Szilvi, köszi a telszámot. Lehet, hogy szombaton találkozunk?

sofka
sofka
 
 


Szilvi, ha amerikai a ferjed, akkor MIERT laktok Bekasmegyeren???? Kép
Nem akarok hulyeseget irni, de nem ott vannak ilyen ronda, tizemeletes lakohazak??? Kép Bekasmegyeri lakotelep? Ugy tudom, az egy eleg lerobbant kerulet. A ferjed hogy viseli azt az igenytelen kornyeket?
Bocs, ha tevedek!Kép
Névtelen
 


Tiltakozom!!!!
7 éve jöttünk el Békásról, és ma is azt mondom, ha már lakótelep, akkor Békás (Hegyfelőli oldal). Relative szép volt, jó levegő, relative nyugi. És a Hegyfelőli oldalon még rendezési terv is volt anno (nem sorokban egymás után a házak).
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nem beszélve a part felőli oldalról, amelyik meg pont azért volt jó és vonzó, mert ott volt a Duna...kb 5 perc járásra!
kíváncsi
 
 


Nem mondjátok, hogy ti is Békásiak voltatok? Gyermekkorom legszebb 4 évét töltöttem a hegy felőli oldalon! Kép Imádtam, pedig akkor épült és még minden csupa sár volt! De épp ez volt a szuper benne! Még ebihalak is laktaka Csobánka téren! Kép
solya
 
 


Amúgy az amerikai nem a gazdag szinonimája.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa, igazad van : az amerikai nem feltetlenul a gazdag szinonimaja, inkabb az igenyesse.Puszi.Kép
Névtelen
 


Névtelen!

Esetleg ott élsz? Mert azért (tisztelet a kivételnek) az igényesség nem éppen a megfelelő szó az amerikaiakra...

Süti
süti
 
 


Mi lenne, ha nem húznánk zsákokat egy-egy nép fejére? Minden egyede más és más.
Én pl. uezen zsákokból kifolyólag kellemesen csalódtam a németekben.
Miért is kell a Babanet? Kép
solya
 
 


Na hát akkor. Kezdjük.
Miért lakunk Békáson? Mert ezt tudtuk megfizetni. Se a párom, se én nem dolgozunk multiknál, és csapjon belénk a villám, amikor "eladjuk a lelkünket" pénzért.
Egyébként NAGYON szeretünk itt lakni, és nem is álmodoznánk másról, ha a lakás egyetlen szobával nagyobb lenne. Lehet, Névtelen, hogy a Sashegy elegánsabb, de hol tudod ott elengedni bicajozni a 10 éven aluli gyerekeidet nyugodt szívvel, amíg te a játszótéren vagy a picivel?! Igen, jó a levegő, minden közel van. Az iskolánk 7-20 perc autóval, forgalomtól függően. Anyukám Szentendrén elérhető távolság. A párom imádja(!) a magyar tömegközlekedést, nem is járna kocsival dolgozni.

Na és akkor térjünk át az "igényesség" témájára. Ki az igényes neked, Névtelen? Márkás cuccok, új autó, olasz bútor, full-extrás (hányok ettől a szótól) nyaralás? Akkor igénytelenek vagyunk. Ő is, én is, sőt direkt igénytelen gyerekeket nevelünk. :-)
Mi élvez nálunk prioritást? Hogy sokat lehessünk együtt, legyen időn és témánk beszélgetni, hogy olyan munkát végezhessünk, amivel etikailag többé-kevésbé egyetértünk, hogy a gyerekek olyan környezetbe/iskolába járhassanak, ami szerintünk a legjobb a fejlődésük szempontjából, hogy olyan ételeket együnk, ami testet-lelket táplál, hogy a gyerekek azt tanulják meg, - és a látott példa alapján, nem példabeszédekből-, hogy a világ jó, szép és igaz, akárki akármit mond is. Ezt igen jól meg lehet valósítani Békásmegyeren IS, meg szép kertes házban IS, de hát nekünk az előbbi van. :-)))

Zsuzsa, a párom üzeni: :-)))

szilvi
h_szilvi
 
 


Szilvi,
te mit keresel a neten délelőtt tízkor? Kép Na ííígy nem lesz családi házatok a Sas-hegyen! Kép
Jó, hogy jöttél, szépeket írtál!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Én már tudom, miért kell a babanet!
Különben sosem tudom meg, hogy gazdag=igényes=amerikai. Sztem G.W.Bush is örülne, ha tudná, hogy így vélekednek róluk.
És az is újdonság nekem, hogy igénytelenség=szegénység=Békás. Mindig tanul az ember.
Többmilliónyi amerikaira kijelenteni, hogy gazdag, vagy többtízezer lakótelepire, hogy igénytelen vagy csóró, akkora -finoman fogalmazva- egyszerűségre vall, hogy csuda.
rjuli
 
 


Névtelenék figyelmébe ajánlom:

http://index.hu/kultur/eletmod/balaton1127/
rjuli
 
 


Egyébként még eszembe jutott, hogy a porfogó, összevissza borítójú könyvek helyett mennyivel igényesebb egy márkás könyvtármintás tapéta!Kép
zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa!

Ez szuper ötlet. Nem jársz úgy, hogy a könyv miatt kell az új szekrény! legfeljebb a konyhát is kitapétázodKép.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Suti, amikor azt irod, hogy az igenyesseg nem jellemzo az amerikaiakra (ami egyebkent NEM IGAZ!), akkor nem gondolod, hogy pont a Szilvi ferjet (is) kritizalod?
Gondolj bele, hogy esik ez most neki??? Kép Kép Kép
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Az igényesség többféleképpen érthető...A többiekkel nem mersz szembe szállni, ezért inkább engem találsz meg??? Talán gondold végig, hogyan érthető a te hozzászólásod, majd így értelmezd a reakciómat! Amúgy, ha Szilvi férjét megbántottam volna, sorry!
És akkor ennyi, én adtam a nevem vállalom a következményeket, és te?
süti
 
 


Zsuzsa, ez a tapéta nem hülyeség. Mostanában úgyis csak a babanetet olvasom. Kép Kép sofka
sofka
 
 


Kíváncsi,
ezért mondtam Dikónak, hogy olyan, mint a drog. Nem lehet rögtön leszokni róla. :-) De csak 8 percet neteztem reggel. :-(

Névtelen, nem Süti "kritizálta" a férjemet, hanem TE az általánosításoddal. Nagy különbség. Amit Süti írt, az nem sértő rá nézve. Akinek nem inge, ugye... És hirtelen érdekelnek téged az ÉN érzéseim?! De kedves...

Na mindegy, ma nagyon jó napom volt, és a szavaitok még inkább felvidítottak, köszi! (Ezért (is) kell a Babanet...)
pusz,
szilvi
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

A droggal egyetértek, ezt már én is tapasztaltam, nehéz elszakadni tőle!!! Mármint a babanettől! ;)
Az viszont, nem tetszik, amikor valakik meggondolatlanul sértegetnek másokat, névtelenül. Bár akinek jó a humora, az nem veszi fel, (nekem ezt még meg kell tanulnom).
Ne bántsuk egymást, hanem beszélgessünk. Aki ezt nem tudja, keressen más helyet, hogy kiélhesse szenvedélyét!

MPI

KépKépKép
dikó1
 
 


Amúgy miért kell a babanet? Mert az én kényszerből itthon csücsülő férjem is leül benneteket olvasgatni és egész sok mindenről megváltozott a véleménye!KépKépKépKépKép
Off, Szilvi, örülök, hogy nem haragudtál meg, nem állt szándékom bántani senkit!

Süti
süti
 
 


OFF
LÁnyok! HAlál komoly, én már láttam ilyen tapétát, igaZ egy újságban, képen, de létezik.Kép vagy inkább Kép
ZSuzsa
ON
gyuzsu
 
 


OFF Zsuzsa,
ismerek családot, ahogy még a tapétával se küzdenek... Egyszerűen a pár mutatós albumon kívül nincs könyv a házban. Deklaráltan utálják a "szekrényt" a nappaliban. A gyereknek náluk több könyve van.. :-(
ON
h_szilvi
 
 


Szilvi, ez elég rémesKép, de nem lep megKép
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Ami engem illet, néha már úgy vagyok vele, hogy kiegyeznék a tapétával inkább! KépKépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


hááát...ahogy benézek a polc híján földön fekvő könyvekre, én is inkábbKép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sofka,
voltál a bazáron?
Engem 5 óra elteltével "hazarendelt" a család, de így is nagyon jól éreztem magam.
Most megyek a politizáló topicba, mert eszembe jutott valami.
szilvi
h_szilvi
 
 


Szilvi, voltam, de rohamtempóban, mert egymásra és apájára hagytam az öt gyereket, ráadásul a legifjabb éppen beteg. Betlehemet nem, de szamarat, bárányt, angyalnak valót kaptam. Ja, meg tehenet. Majd ökörnek nevezem. Pásztorok, szent család stb. rám várnak. Mikor fogok babanetezni? Kép De jó volt, és még csipkeízt is vettem.

Zsuzsa, nálunk a könyvek egy része a legutóbbi költözés óta dobozokban. Tavaly nyáron átcsomagoltam( cseréltem a polcokon). Határozottan kevesebbet kell portalanítani. És ha újra költöznénk...
sofka
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: