Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudtok segíteni,hogy nekem kell-e adóbevallást csinálnom?
Egyetemre járok, nem dolgoztam még, Gyes-t kapok.
Vagy hol tudnék ezután érdeklõdni?
Névtelen
 


Szia!
Ha irsz mailt, akkor segitek. Cimem: kom@savaria.hu
Van a GYES-en kivul is jovedelmed? Mert a GYES adomentes.
Moni
Moni
 


Szia Moni!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Gyed-bõl kellene-e nyugdíjat vonni. Adót vonnak, úgy tudom, de nekem nem vontak egy fillér TB-t sem. Magánnyugdíj pénztáras vagyok ráadásul...

Köszi

Zsu
Zsu
 

 
 

Szia Zsu!

A GYED-bõl kell nyugdíjjárulékot és magánnyugdíj pénztár tagdíjat vonni. (természetesen adót kell vonni)

Üdv:.
Erzsi
Erzsi
 


Zsu! Valóban kellett volna nyugd. járulékot vonni, ehhez amikor igényelted a gyedet le kellett volna adni a magánnyugdíjas belépési nyilatkozatot is. (Egyébként, ha jól tudom, ez az adóbevallásodat nem befolyásolja)
Én is állandó tel. kapcsolatban vagyok a Tb-vel, hogy küldjék már ki végre a tavaly folyósított gyedrõl az igazolást. (Ennek birtokában szerintem könnyen megcsinálod a bevallásodat) Javaslom az apeh honlapjáról letölthetõ nyomtatványt, mert szám.géppel is ki tudod tölteni és ellenõrizni is tudod, magától kiszámolja a fizetendõ adót stb.., ki lehet nyomtatni és beküldeni, szerintem nagyon prakti. (Ha nem volt más jövedelmed a gyeden kívül, akkor a 4-es sorban kell feltüntetni.
Ne felejtsd el kitölteni a gyermekek után járó adókedvezményt (3 hónapos magzat után is jár!) Üdv: Szofi
Szofi
 


Sziasztok!

Köszönöm a gyors reagálásokat. Nem nincs más jövedelmem csak a GYES-t és a családi pótlékot kapom, de valaki azt mondta, hogy így is kell adóbevallást csinálnom. Azt tudtam, hogy adómentes, de azt mondták kell papírt leadnom.

Móni!
Így is írjak mailt? Mert nem akarlak feleslegesen zavarni.
Köszönöm
Névtelen
 


Köszi mindenkinek!

Az az igazság, hogy leadtam anno a magánnyugdíjpénztári lapom másolatát a TB-nek.
Majd utánajárok, hogy akkor most mi van...

Zsu
Zsu
 


Az adó szempontjából számít a nyugdíjpénztári tagdíj hiszen a befizetett összeg 25%-a azaz a gyed 7%-a leírható az adóból. Adóbevallás 36. pontja.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? A bevallásban a tp, tgys, gyed összegét melyik sorba kell beírni? 1 v. 4? És az adójóváírás mindháromnál jár?
Előre is köszi, Lorella
 
 


Lorella

Mindhárom összegét az egyes sorba ird, mert munkaviszonyhoz kapcsolodó összeg, és mindháromnál jár az adójováirás. Annyi hónapra, ahányban egy napig is kaptál valamilyen ellátást.

Ági

KépKép
KépKép
 


Ági!
Köszi.
Lorella
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: