Új privát üzeneted érkezett!

Milliárdokba kerül az ingyen ebéd A 18 év alatti gyermekek betegség- és baleset-biztosítása évente több száz milliótól néhány milliárd forintig terjedő többletkiadást jelent a büdzsének, a rászoruló óvodások ingyenes ebédje ötmilliárdos kiadással járhat. A kormányfő szekszárdi beszédében elhangzott - azóta sem pontosított - kijelentés szerint minden 18 évnél fiatalabb gyermekre betegség- és baleset-biztosítást kötne a kormány, az óvodások pedig - pontosabban a rászorulók - ingyenes ebédet kapnának.Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a szeptember 1-jétől a gyermekvédelmi támogatásban részesülő óvodások számára ingyenes lesz az étkezés, s térítésmentesen kapnak ebédet a fogyatékkal élő gyermekek is. Az intézkedés az óvodások 38-40 százalékát, várhatóan mintegy 25 ezer családot érint. Az egészségügyi és szociális tárca tájékoztatása szerint az érintettek nem automatikusan kapják majd az ingyenes étkezést, hanem az önkormányzatoknál kell majd igényelniük - írja mai számában a Népszabadság. A döntés a minisztérium számításai szerint ötmilliárd forintos kiadással terheli meg a központi költségvetést, a korábbi nyilatkozatokban mintegy 800 milliós költséget becsültek.Ami az ingyenes biztosítás kérdését illeti, a biztosítók betegségbiztosítási termékpalettája ma még nem túl széles, a megfelelő gyermekbiztosítási termékek még nem is léteznek önálló módozatként. Ebben az üzletágban az egészségügyi privatizáció hozhat fellendülést. A gyermekek betegségbiztosítása a társadalombiztosítás megkettőzését is jelentené. A kormány így közel 2,2 millió gyermek piaci díjú biztosítását vállalná.Csak a baleset-biztosítás a költségvetésnek több száz milliótól néhány milliárd forintig terjedő többletkiadást jelent évente, attól függően, hogy milyen nagyságú szolgáltatást vásárolnának. A betegségbiztosítás azonban ennél sokkal drágább mulatság, annak díjai sokszorosan meghaladják a baleset-biztosítások díjait - tudta meg a NAPI Gazdaság.Ha az állam bármilyen formában biztosítást kötne a gyerekekre, az a mai biztosítási összegekhez alakított díjakat nem csökkentené számottevően - véli Borókai Ferenc, a Magyar Biztosítók Szövetségének egészség- és baleset-biztosítási tagozatvezetője. A veszélyközösség bővülése a káresetek számbeli gyarapodásával jár, miközben a kárrendezés adminisztratív költsége is nő.Jelenleg nyolc biztosítónak van tanuló-balesetbiztosítási terméke - amivel a tanulók több mint kétharmada rendelkezik -, s mindegyik képes volna ilyen úgynevezett összegbiztosítás megkötésére. A piacvezetőnek a Generali-Providencia Biztosító Rt. számít. A piaci termékek éves díja 300 és 3000 forint között szóródik, a biztosított korától függetlenül. A szolgáltatás összege ezzel arányos: halál esetén 100 ezer és 1 millió forint között mozog, bár a jellemző biztosítási kategória 300-500 ezer forint, míg egyes társaságok közúti baleset esetén dupla térítést adnak. Néhány konstrukciónál van baleseti költségtérítés, ami tízezer forint nagyságrendű, míg a kórházi napi térítés 500 és 1000 forint körül alakul.

Tvica
 
 


Ahogy én látom, bármilyen színű is a kormányunk, egy miniszterelnök Bp. közig. határán kívül, ingujjbanKépKép bármit megígérhet.
Ez egy politikai gyerekbetegség. Remélhetőleg átgondolják, pontosítják, és ami anyagilag is vállalható belőle - hiszen az eszme szép! - azt megcsinálják.
És talán 20-30 év demokrácia elég lesz arra is, hogy a politikusok először gondolkodjanak, és csak aztán beszéljenek.

Borcsa, a naív

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Csak annyit erről, hogy nem hallottam róla, tehát nem vagyok tájékozott a témát illetően.
Egyébként ez most akkor kinek éri meg??
A biztosítónak?
A gyerekeknek ez tényleg jó lesz? Jelenleg akkor most nincs biztosítás?
Még nincs olyan korú gyermekem akit ez érintene, de azt már én is tudom, hogy a szülőkről minden bőrt lehúznának
Kiss Lenorka
 

 
 

TVica,
nekem tudod mitől nyílt ki a bicska a zsebemben?
A kormány most azt találta ki, hogy szétoszt 40 milliót azok között a közintézmények közt, akik családbaráttá teszik az adott intézményt (bár hogy ez bővebben mit takar, arra is kíváncsi lennék :\)
Mi az hogy SZÉTOSZT?! Azért, mert úgy néz ki, ahogy azt egyébként is kellene?!
Célravezetőbb lenne inkább azoktól MEGVONNI, akik nem családbarátok, hogy még egy WC sincs, ahová a gyereket bevihetnéd... szoptatás frontjáról már nem is beszélve, mert az a másik vérnyomásemelőm.
Kép

Jamina
 
 


Jamina!
Ha megvonnák, akkor be kéne zárni BudapestetKép
Csi
 
 


Nemcsak Budapestet, de egesz Magyarorszagot!!!

Kép
Névtelen
 


Kiss Lenorka!

Bölcsibe, oviba, isibe van tanuló biztosítás, ha a szülő kéri, 500 Ft egy évre.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kereslek teged!!!!
Nekem egy Multi-mini core myopathias kislanyom van,aki most 16 honapos.Ez egy nagyon ritka genetikai mitochondrialis izombetegseg,gyogyszer meg nincs ra,kezeles csak konzervativ: torna.Sulyos izomgyengesege van,testszerte nagyon hypoton.Jarni,ulni,forogni nem tud,kezet,labat,fejet nem emeli es nem is tartja.
NAGYON SZERETNEK MEGISMERNI EGY MULTI-MINI CORE-OS;MULTI CORE-OS;MINI CORE-OS;CENTRAL CORE-OS BETEGET AKAR FELNOTT,AKAR GYEREK.Sok mindenben tudnank segiteni egymasnak.Kerlek jelentkezzetek!Telefonszamom: 06-20-464-3738
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: