Új privát üzeneted érkezett!

Andi,
Itt a babaneten csatlakozz a valamelyik gyerkocod eletkora szerinti csoporthoz (esetleg mindhez), szoktunk talikat szervezni, csak ugy magunk kozott! Es ennel jobb tuti nincs!
Irtad, hogy a kicsi szopizik, gondolom akkor befer hozzank a friss babak topikba- na jo, annyira mar nem vagyunk frissek, tavaly ilyenkor "nyitottunk"!
Zsuzsi
 


Zsuzsi :-)
Köszi az infot :-)
A skoda felicia csomagtartó kb. a fele. 2 Gyerkőccel ellavíroztunk vele, remélem a scenic elég lesz majd.
Nem gyerekes kérdés: van valami jellemző hibája?
Mi egy 1997est néztünk ki magunknak, nem vadi új.

Lassan regisztrálhatnék :-)
szia
Miki02
Névtelen
 


Miki02!

Nekünk Opel Astra Caravaunk van, szintén a 3 gyerek miatt vettük. Nincs vele gondunk és a kombiba minden belefér.

Magdi

 
 

Miki,
A mienk is 97-es. Vizpumpa volt nyaron cserelve, ugy tudom az egy tipikus hiba. Most karacsonykor hengerfejtomites csere volt, 75ezer kilometernel. Renault-nak szerintem tipikus hibaja, hogy "valami hatol nyikorog", talan lengescsillapito, de lehet, hogy nagy hulyeseget mondok. De ez a 20 eves regi Renault 5-osnel is igy volt, ettol meg jo volt, valoszinuleg csak engem bosszantott. En szeretem a Reanult-t!

Magdi,
De ti mar nem hasznaltok Nikinek gyerekulest, vagy igen?
Keves autoba lehet bekotni harmat!

Zsuzsi
 


Zsuzsi!

Amikor megvettük, még kellett az ülésmagasító Nikinek. Kép

Magdi


Magdi,
De az nem olyan szeles, mint egy normal biztonsagi gyerekules oldalvedelemmel (Romer King, Maxi Cosi Priori, Concord...)
Zsuzsi
 


Hat ugy nez ki az autok es gyerekulesek temat tovirol-hegyire jol megbeszeltuk, hozzaszolas egyelore ebben a temaban mar nem is akartok semmit mondani?Kép
Nalunk mar nagyon reg volt egyszerre mindenki beteg, eddig a lanyok nem nagyon adtak at egymasnak a virusokat. Ami most viszont nem sikerult, ugyhogy egy jo heten keresztul mind a negy lany beteg volt, engem is beleertve. Fu, de azert a gyerekek rem strapabirok, ot percig rosszul voltak, aztan mentek tovabb jatszani, en meg fetrenghettem ket napon keresztul.
Na de most mar remelem kimaszunk belole.
Zsuzsi: Neked hany evesek a gyerekek?
Gwen
 


Sziasztok!

Itt a nyár. Kiválasztottam, és lefoglaltam a szállást a nyaraláshoz. Ki tud tippet adni mit érdemes csinálni a strandoláson kívül a Balatonon három pici (3,5, 2 éves és 9 hónapos)gyerekkel.

Előre is kösz a tipeket.
 
 


Sziasztok! Most találtam ide,persze nem késő, mert még csak 2 hónapja vagyunk 4 gyerekesek.Én is aggógtam a 3 gyerekes felállástól, addig, míg a természet elrendezte, és a 3.-al jött a 4. is!
Hol lesztek Balatonon? Ha nincs túl messze, a Kisbalatonhoz érdemes elmenni, meg ott a közelben van egy bivaly rezervátum is. Meg szeretik a gyerekek a hajókázást, mi tavaly naplemente néző séta hajózáson voltunk, azóta is emlegetik (akkor 2,5 és 4,5 évesek voltak). Neküknk ez jobban bejött, mint az, hogy vhova átmenni hajóval, ott csinálni vmit,stb. elsőre ezek jutottak eszembe, ja, meg mi el szeretnénk menni a tapolcai Tavas-barlangba idén. Ha tudsz mást, vagy találsz ilyen internet címet, légyszi írd meg, mert ha olyan nyár lesz, mint most, akkor a strandolás nem tölti ki a nyaralást!
Az autó kérdést megoldottátok, most olvastam, hogy erről kérdeztél év elején? C
 
 


Szia!

A hajókázásra mi is gondoltunk. Jó, hogy írtad, hogy észszerűbb ilyen túrát csinálni. Tihanyba megyünk, a szállást itt a neten találtam a Balaton.lap.hu-n, úgy néz ki elég jó lesz. Még mosógép is van, meg légkondi és a kutyát is vihetjük magunkkal. Kíváncsi vagyok, hogy fog sikerülni, egy kicsit tartok az egésztől. Mikor utoljára voltunk még csak egy gyerek volt. Azóta folyamatosan terhes voltam a nyarakon.

Kösz, hogy érdeklődsz, de az autót én is ajánlottam. Egyébként a Peugeut jól bevált. Bár nekünk néha ez is kicsi volt. Most, hogy már nem kell testvérkocsi, elég a sport elférünk. (bicikli, motor, homokozó, hátizsák stb.). Jó vezetni, bár nagy mégis könnyű vele parkolni, és a légkondi miatt akár a du.-i alvást is megejtjük benne hazafele.

Bocs most szaladok, mert a kicsi már megint enne. Szerintem én "rontottam el", a kényeztetés felső határát surolja, hogy még mindig kétszer szopik éjszaka is.

Sziasztok
 
 


Sziasztok!

Lenne egy óriási kérdésem. Januárban fog megszületni a harmadik babánk. Remélem legalább is hogy minden rendben lesz. A kérdésem az, hogy 3gyerek utánn milyen juttatások járnak? Van valami + vagy semmi? Nem mintha ez változtatna valamit, csak szeretném tudni, hogy mire számíthatok.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Brigi
 


Brigi!

A még meglevő rendszer szerint nő a csalpótlék és az adókedvezmény mértéke (de ezeket át akarják alakitani...), de ezek nem újak, csak nagyobbak (per fő viszonylatban). Ami új, hogy oviban, suliban 3 gyerektől jár a félárú ebéd. MÁVnál, VOlánnál 3 gyerekkel utazva jár a nagycsaládos kedvezmény, ami 90%os. Kb ennyi.
Ildi

Ildi
 
 


Brigi! Az adókedvezmény már 90 napos igazolt terhességtől jár, kérj papírt a dokidtól!
Családi pótlék, most nyomoztam én is ki, Gyerekenként 7500, 3v.több gyerek esetén!
Nagy családos ismerősök azt mondják, olcsóbb levonatozni Balatonra v, Velencei tóra strandolni, mint elmenni egy Bp-i usziba v strandra, mert a vonat nagy családdal fillérekbe kerül!
Bh_andi! Köszi a szállás kereséshez az ötletet, nekünk idén egy jól bevált Bmária lesz, de aztán majd mozdulnánk másfelé is. Megfizethető?
Épp mind a 4 kölyök alszik, mérnem kéne meddig tart ez az idilli állapot! C
 
 


Pildi, Claire: Kössz az infót. Nem sok, de ez is valami.

Brigi
 


Sziasztok, nevetnem kellett. Mindenki annyi gyereket szüljön amekkora kocsira telleik???

Ez tényleg ennyire fontos?

elu
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: