Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Átnéztem az archívot, és nem találtam olyan topikot, ami kifejezetten a keresztszemezéssel foglalkozna. Van ugyan 1-2 topik, amiben szó van róla, de esetleg azok, akiket csak ez érdekel, nem nézik meg ezért az egész topikot.

Úgyhogy úgy gondoltam, hogy esetleg létrehoznék egy külön topikot a keresztszemezõknekKép.

Én a pocakosságom elején kezdtem újra a keresztszemezést, és már elég sok kész munkám van. A legelsõ - egy Füles - már fent van a falon bekeretzve a kislányom szobájábanKép.

Egy szuper mintalelõhely:
www.7ya.ru/photos/index-private.asp

Ez egy orosz oldal, tele nevekkel, amiknek ha a nagy többségére rákkattintasz, találsz egy csomó mintát. Sok-sok türelem kell hozzá, de nagyon megéri!!Kép

Szila
 
 


Szia Szila!Kép

Jó ötlet, remélem leszünk páran!
Én elkövettem azt a hibát, hogy a Keresztöltés leckéit elkezdtem csinálni, gondoltam igazán profi akarok lenni, és eléggé belebonyolódtam! De változatlanul lelkes vagyok!Kép
Az említett orosz oldalról le is töltöttem már a Füleses betûket, nagyon tetszik!Kép

Zafi
 
 


Zafi,
a Keresztöltés leckéi a Modern Keresztöltés hátulsó oldalaiból valók? Hát, õszintén, én azokba bele sem néztem. Talán csak a szálbefûzést, de azt sem úgy csinálom. És azt is bevallom, hogy nekem a hátulja egyáltalán nem úgy néz ki, ahogy az újságban vanKép. Azt gondolom, hogy ha úgyis be van keretezve, vagy mondjuk párnának van megvarrva, akkor úgysem látszik a hátuljaKép, egy terítõnél azért már más a helyzet...

Az az orosz oldal egyébként kifogyhatatlan, rengeteg mintát lehet letölteni, egy csomó Micimackós is van ámKép!

Szila
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topiknak!Kép

Én akkor kezdtem,amikor a fiam 5 hónapos lett,mert akkor kezdett el aludni normálisanKép és végre lett itt idõm amolyan "semmittevésre"Kép.

Ha nem haragszotok,létrehozok egy olyan topikot emellett,amibe tudunk képeket feltenni akár saját mintáról,akár letölthetõrõl.Csak azért jutott ez eszembe,mert éppen tegnap böngésztem át egy spanyol honlapot,amirõl töltöttemle jó kis mintákat és akkor nektek nem kell az egészet átnézni(majd'megõrültem,mert spanyolul egy szót sem tudok!Kép).

Azt hallottam,hogy van egy könyv,amiben rengeteg minta van,de nem tudom,hogy mi a címe.Nem tudtok róla?

Üdv,Anyapoc

 
 


Még egy kérdés.Kép

ti hogyan keretezitek a képet?Amitfeltettem,az hajtogatható papírkeret,de nagyon megszenvedtem vele és nem is lett vmi szép.

De nehéz anyagból meg nem csinálhatom(pl. gipsz),mert a panelt nem akarom összefúrkodni.Ötlet?Kép

Köszi

Anyapoc

 
 


Hú lányok!
Eddig az osztályban csak beszéltetek errõl a keresztszemezésrõl, de amit Anyapoc feltett, egészen felkeltette az érdeklõdésem! Kép
Én is, én is, én is!
Ha hazamegyünk, segítetek ötletet adni, hogy kezdhetem el?

Anyapoc, egy sima fából keret nem jó? Ahhoz elég a szög is. Vagy most butaságot beszélek?

Solya
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
Kép, igaz milyen jókat lehet hímezni, míg a babó alszik?Kép

Szuper ötlet a kétáras topik emellé, de szerintem úgy kéne azt csinálni, csak a képet tesszük fel, mert a leszámolható minta azért ezektõl sokkal nagyobb, és akinek a kis kép tetszik, az a tulajtól elkérheti mailben a mintát is. Nem?

Solya,
na, akkor rakok majd fel én is párat a mintagyûjteményembõl...Kép És persze, hogy segítünk az elindulásban!Kép Van beszkennelt hímzõleírásom, majd elküldöm.

Keretezés: én nem magam csinálom, elviszem képkeretezõhöz.

Szila
 
 


Szila,
gondolkodtam. Ezt úgy kell, hogy végig mész egy színnel, aztán a következõvel és állandóan számolgatod, hogy hányadik kis bigyóba kell ölteni? Kép Vagy egyszerre több fonál tengerében elveszel és szurkolsz, hogy éppen a jó színt vedd fel? Kép
Várom a mintagyûjteményt is és a hímzõleírást is.
köszi
Solya
 
 


Mennyi ideig tart egy kép elkészítése?
S
 
 


Solya,
lehet úgy csinálni, hogy végigmész egy színnel, aztán ha már nagyon messze van egymástól a két egyforma szín, elvarrod a szálat, és kezdesz más színt. Lógni soha nem hagyok hosszú szálat, mint ahogy csomót sem kötök soha.

A mintagyûjteményben rengeteg képem van, képtelenség az összeset feltenni, de majd igyekszem. Aztán ha vmelyik tetszik, szólj és küldöm a mintáját.

Most egy kispárnát csinálok Hangának, kb. 1,5 hete csinálom, egyelõre a felénél tartok. De attól függ, hogy milyen mintát csinálsz, vannak egyszerûbbek kevés színnel, meg vannak bonyolultak is - akár 30 színnel vagy még többel is.

Szila
 
 


Szila!

Azok a kriksz-krakszok eléggé elvették az önbizalmam, amit küldtél! Kép A képek láttán olyan egyszerûnek tûnik az egész, és tessék! Na majd azért még rendesen tanulmányozom a dolgot.

köszi
Solya
 
 


Keretezés: van egy viszonylag egyszerû keretezési mód, amivel egy kb. 1 cm-es keretet lehet csinálni, és a sarkoknál átlósan van hajtva. De hogy én ezt hogy tudnám itt elmagyarázni? A Hírfoltok c. foltos-újságban részletesen le van írva, ha valaki elmagyarázza nekem, hogy tudok ide feltenni, beszkennelem és felteszem.
(rossz hír: varrógép és minimális varrástudás kell hozzá) az elsõ 2-3 darabot elrontod, a többi már sikerülni fog!

Cili
Cili
 


Szia Solya! A keresztszemeshez nem kell keret, legalábbis a hímzés idejére semmiképpen sem. Én úgy szoktam csinálni - de rég is volt már! -, hogy mintánként-motívumonként haladok. Igaz, hogy én nem figurális, hanem népmûvészeti mintákat szerettem hímezni. Szóval terítõt, díszpárnát, ilyesmit. De fõleg a nagyim.
 


Sziasztok!

Szila

Én is úgy gondoltam,hogy emilben küldjük a megteccõ mintát,de amiket felraktam,talán nem voltak olyan nagyok.A többit kicsinyítem és ha kell,akkor küldöm teljes méretben.
KépAzért eleinte én is inkább aludtamKép

Solya

Fel a fejjel,nem is olyan bonyolult ám.Én a Modern keresztöltésbõl tanultam meg.Ott elég egyértelmûen le van rajzolva.Aztán a "nagy" dolgokra úgyismagadtól jössz rá.Ja,én sem úgy csinálom,ahogy a nagykönyvben meg van írva és még csak a hátulja sem szép.Kép
Én éppen most fejeztem be egy falvédõt Bulcsúnak ,amint tudom,felteszem.Meg más mintákat is.
Jó a fakeret is,de szögelni nem tudok a panelba.De ha vékony a keret,akkor mégül is ok,mert azt lehet ragasztani.
Itt egy oldal az alapokhoz:
[url=http://www.freeweb.hu/keresztoltes/alapok.html" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/keresztoltes/alapok.html[/url]

Cili

Ha a gépen rajta van a kép(szkennelted vagy fényképezted,mindegy),akkor csak azt kell tenned,ami itt oldalt a Dokumentáció/Formázás -ban van leírva képfeltöltés címen.Nézd meg,ha nem megy,akkor segítek!
Nekem ól jönne az a keret!KépÉs megy a minimális varrásKép

Egy oldal,hogyan csináljuk kényelmesen: [url=http://www.freeweb.hu/keresztoltes/testtartas.html" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/keresztoltes/testtartas.html[/url]

Idõ:attól is függ,mennyire van kedved.Nekem van,hogy 1 hétig felé sem nézek,aztán meg belevetem magam és bepótolom az elmaradtat!Képde tényleg függ attól is,mennyire aprólékos a minta,vagy milyen nagy.

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
botondszög néven fut egy képakasztó. Mi az OBI-ban vettünk. Eléggé strapabíró és egyszerûen kalapáccsal kell beverni a falba. Elsõ pillantásra nem túl szép, de szinte nem is látszik a képtõl.

Én a szögelést a keretre értettem egyébként, mert írtad, hogy nem akarsz fúrni. Már akkor sem értettem, mit fúrsz a gipszkereten? Kép

kíváncsi,
köszi. Azt gondoltam valahonnan, csak anyapoc kérdezett vmit, amit úgy tûnik félreértettem. Kép
De belevágok! Kép

Solya
 
 


Solya

Én a panelt nem akarom furkodni,arra értettem a fúrást.Mert az elsõ tervem az volt,hogy gipszkeretbe teszem a képet,de ahhozfúrni kell,hogy meg is maradjon.Kép
Ez a szög nem olyan,aminek kis karmai vannak?Mert vki a múltkor mondta ezt,de azt is,hogy nem túl tartós.Nálatok hogy áll a helyzet?

Anyapoc

 
 


Nálunk teljesen Ok. Igaz nem túl régen, két éve vannak bent, de eddig nem volt panasz. Ill. beütni nem mindig sikerül tökéletesen, ha a négy szög közül egy nem fogja, akkor már nem teljes értékû, de ha sikerül, akkor tökjó.
Ezt most jólmegaszontam! Kép
Solya
 
 


Sziasztok!

Tettem fel a képtárba két képet, a kommentár ott.

Szila! Én sem szoktam a nagykönyv szerint haladni, csak kíváncsi voltam, mennyire lehet megtanulni azokból a leckékbõl. Szerintem semennyire!Kép Most egy pillangót csinálok a leírás alapján, de sikerült belezavarodnom! Ha már elkezdtem, meg is csinálom, de utána soha többet precízen, csak az élvezet!!!Kép

Zafi
 
 


Zafi,
megnéztem a képeketKép, nekem a Keresztöltésben szilva volt a minta.

Tök jó az elõke, Réka használja is? Hogy viseli a hímzett anyag a gyûrõdést?

Én egész jól haladok a párnával, mondjuk most nincs kedvem hímezni, mert álmos vagyok, de nem annyira, hogy aludjak...

Szila
Szila
 


Anyapoc!
Az utolsó macis képet küld el nekem is légy szíves!
Köszönöm, Phaedra
 


Solya

Akkor kipróbálom én is.Még úgysem voltam az Obiban.Most épült,de nem sok jót mondtak rólaKép

Zafi

Nagyon édi az elõke!A keretet te csináltad?Színes kartonból van?

Anyapoc

 
 


[url=http://www.freeweb.hu/keresztoltes/otlettisztitas.html" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/keresztoltes/otlettisztitas.html[/url]

[url=http://www.freeweb.hu/keresztoltes/otletanyag.html" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/keresztoltes/otletanyag.html[/url]

[url=http://www.freeweb.hu/keresztoltes/segitseg.html" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/keresztoltes/segitseg.html[/url]

Az utóbbi a DMC és az Ancor színkonvertáláshoz nyújt segítséget.
Névtelen
 


Sziasztok!

Az előkét nem használjuk, szívem szakadna meg, ha egy maradandó folt kerülne rá!Kép

Anyapoc, színes kartonból csináltam keretet, ahogy a saját agyammal képes voltam rá!Kép MOndjuk ilyen kicsinél elmegy még. Anyósom huga főleg anyagból csinálja a keretet, persze ahhoz kellene tudni varrni, meg egy varrógép sem ártana...

Szila! Én azt hittem, minden példányban egyforma minta volt!

Zafi
 
 


Sziasztok!
Én is jelentkezem ide, elolvastalak benneteket, de most már nem látok, illetve csak homályosan, majd jövök ide gyakrabban.

anyapoc!
Nagyon jó ötlet volt a másik topik indítása ( azt még nem néztem meg, de mindjárt megfogom), mert akiknek nincs idejük végig böngészni több web oldalt, azok jöhetnek ide ötletekért. Én sajnos, vagy szrencsére az időben szegén yembereke közé tartozom.KépKép

Sziasztok! Majd még benézek! Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
azért gondoltam, hogy itt is legyen egy ilyen topik, hogy hátha az itteni anyukák nem ismerik a másikat, meg hátha így több infóhoz jutunk.

Lányok, van ám nekem DMC-Puppets átváltótáblám, nem tökéletes, ama bizonyos orosz oldalról való. Ha kell, szóljatok!Kép

Keretezés: én a Brico-ban kereteztetek, egész baráti áron csinálják, és gyönyörű!!!

Szila
 
 


Szila!
Átküldöd a táblázatot? Nekem is van egy de elég hiányos.
Köszi
Kanga
Ui.: Milyen másik topikról beszéltek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

A keptarban levo kekseg valami gyonyoruKép De nem tudom, hogy lehet azt elonyomatni? Mert szamolgatosan nekiallni még a fanatikusoknak is nagy mereszseg. Van valami modszeretek? En mondjuk gobelinben csinalnam meg, kemenyebb alapon, de még arra sincs tippem.
-Afonya
 
 


Áfonya,
az a "kékség" a Jégkirály, és ami a képtárban van róla, az egy kicsinyített kép. TErmészetesen megvan a leszámolható mintám is hozzá, ha érdekelKép. Előnyomtatáson a minta ráfestését érted az anyagra? Mert akkor a kézimunkaboltokban is meg tudod kérdezni, hátha vállalnak ilyet...Én tudok egy üzletet (Békáson). Amúgy meg szerintem előnyomva sem kismiska, mert vagy 30 féle kék színt használ...

Kanga,
küldtemKép. (És a Nők Lapja Café-n van egy keresztszemes fórum...)

Szila
 
 


Szila,
bocsi, nem negativan ertettem a "kekseget", csak mikor irtam a hozzaszolast, nem nyitottam meg a keptarat melle, igy nem tudtam a popntos nevet. A kek meg a kedvenc szinem, ezert lett keksegKép A leszamolhato erdekelne, meg az eredeti, nagy kep is. Igen, a rafestest ertettem. Kezimunka boltot itt Gyorben mar parat kerdeztem, helybol passzoltak a kerdestKép. A bekasi uzletet tudnad pontositani?

Koszi,
Afonya
 
 


Áfonya,
én sem negítívan vettem a "kékséget"KépKép. B+Zs a békási üzlet neve, pontosat most nem tudok, mert Hanga elkavartaKép vhová a szórólapjukat. De ha megyek legközelebb, mindent pontosan megkérdezek.A mintát meg igyekszem hamar küldeniKép.

Szila
 
 


Szila,
koszi

-BlueberryKép
Névtelen
 


Sziasztok!

Ide leírom a keretezési technikát, mindenkinek jó munkát kívánok! Ha valami nem megy, szóljatok!

Ha falra készül a munka, nem fontos hátlapozni, de ha pl. egy terítőtkerezetek, érdemes alátenni egy egyzsínű pl. fehér anyagot, ez eltakarja a keresztszemes munka hátoldalát, és kicsit erősebbé is teszi. Jó erősítsd össze a 2 anyagot (férccel, textilragasztóval vagy a gyakrlottabbak gombostűvel)

Mielőtt elkezdem, ki kell számolnom, mekkora pántra lesz szükségem. Ez egyenlő a kész munka kerülete plusz 2 centi, a szélessége 4-5 centi. Mivel nagyobb munkáknál biztos nem lesz elég egy csík, toldani kell. Az egyenes szélű darabokat egyenes pánttal, az íves szélűeket csak 45 fokban szabott, ferdepánttal lehet a legszebben befejezni. Ha egyenes pántot szabunk, akkor is érdemes a toldásokat ferdén varrni, mivel a visszatűzésnél elkerüljük az anyagtorlódásokat.

A pánt felvarrását nem szembetűnő helyen, pl. az alján vagy a széleken kezdem el, talpszélesen. (A fonák oldalom dolgozom.) A saroknál különös figyelemre van szükség. A pánt felvarrását megállítom pont egy talpszélességgel a széle előtt. Visszavarrok és elvágom a cérnát. (Csak a cérnát!!!!!!!)

Majd a pántot először derékszögben fel, majd derékdzögben lefelé hajtom, s talpszélesen - elerősítve - folytatom a varrást a következő sarokig.

Mikor körbe értem, csak ráfutok a kezdésnél behajtott pántra. Színére fordítom a munkát,kétszer behajtom, ( a saroknál szépen kifekszik,) A MUNKÁRA MERŐLEGESEN SŰRŰN legombostűzöm. Ha nem vagy elég gyakorlott, férceld és vasald is le!!! Keskenyen legépelem. Természetesen, ki lehet kerülni, hogy a munka színén varrás legyen. Ez esetben a munka színén kezdem el a pánt felvarrását, amikor körbeértem, a hátoldalra fordítva hajtom és gombostűzöm. Ilyenkor nem varrógéppel fejezem be, hanem kézzel, rejtett öltésekkel dolgozom. Ez ugyan jóval időigényesebb (de egyáltalán nem nehéz), viszont összehasonlíthatatlanul szebb lesz!!!

Hát ennyi. Lehet, hogy első olvasatra bonyolult, de ha nekilátsz, meglátod hogy menni fog.

Jó munkát!

Cili
Cili
 


Ami kimaradt: a kezdésnél be kell hajtani a pántot!!! Különben nyers szél marad.

Cili
Cili
 


Sziasztok!

S.O.S.!
Van valakinek autóról keresztszemese?Vagy tudtok oldalt,ahol találnék?Nagyon szeretnék a fiamnak hímezni egyet,de még sehol nem találtam.Neki meg a mindene az autó..Kép

Áfonya

Én számoltam már le a gépről mintát,hát nem leányálomKépDe túl lehet élni.Lassan kész is,majd felrakom.

Zsuzsa

kösziKépÉn is ezért gondoltam,mert sokszor én is órákat ülők este a gép előtt és semmi értelmeset nem találok.Vagy igen,de azért meg fizetni kell.Kép

Anyapoc

 
 


Tettem fel képeket,amit a DMC honlapján találtam,csak sajna nem tudom őket letölteni.Tudja vki,hogy asp fájlokat hogyan kell?Kép

Érdemes egyébként megnézni:
http://www.dmc.com/eng/default.asp?cat_id=fd0

Zsuzsa

Köszi!KépAz utsót meg is csinálom és a kicsikből csinálok hozzá keretmintát!
igazából vmi nagyobb gépjárművet szeretnék,na nem életnagyságút,de egy olyan 20x20-ast legalább.Olyanod nincs?

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
milyen autós minta kell? Olds mobil féle? Vagy gyerekes?

Csajok,
amikor Hanga alszik, szoktam én is mintákra vadászni. Bár ez az orosz oldal mindig okoz meglepetést. Annyi, de annyi szuper mintát töltöttem már le, hogy azt elmondani sem lehet. Ha van türelmetek, érdemes folyamatosan böngésznetek, mert mindig vannak új minták is fenn.Kép

Ja, én most egyiptomis mintákat keresek ezerrel (Nefertiti, Tutenkhamon vanKép)

Szila
 
 


Anyapoc,
vonatos nem jó?
http://www.7ya.ru/photos/private.asp?login=lapicera&RubrID=16126

Szila

ui.: még keresgélek azért...Kép
 
 


Lányok,
hát ez az orosz oldal!!! Azt hiszem, most veszem először hasznát a 9 évig tartó orosznyelv-tanulásnak Kép
Én nagyon-nagyon kezdő vagyok, olyannyira, hogy még csak a mintákat gyűjtögetem, és még soha életemben nem öltöttem keresztbe Kép
Ha segítségre van szükségem, ugye majd gyámolítotok?
Jamina
 
 


Szia Jamina!
Hát persze, hogy igenKépKépKép!
Ugye milyen klassz az orosz oldal? Én is rá vagyok kattanva, igaz, alig értem, de azért sok türelemmel igazi kincseket lehet lelni. Akkor majd kérdezek tőled oroszt, jó?
Ja, engem most nagyon érdekelnek az egyiptomis képek, meg fekete-fehér macskás képek. Ha találsz, írd meg a linket, köszi.

Szila
 
 


Sziasztok!

Szila

Jó a vonat is,de autónak örülnék leginkább.KépMinegy milyen,csak elég nagy legyen.Többet is akarok csinálni,ezért gyűjtögetek.Hűűű,most néztem meg a vonatot,SZUPER!!!!Még kocsik is vannak rajta!
de azért a nagy autóról nem mondok ám le!Kép

Köszike

Anyapoc

 
 


Szila,
remélem, az én orosztudásomra nem nagyon kell hagyatkoznod, mert azért ANNYIRA már én sem tudok, rég voltam már középiskolás Kép
Jó, majd figyelem a macskákat meg az egyiptomi mintákat (legtökéletesebb egy ókori macskaistenség lenne, nem? Kép ).
Majd még jövök ám, mert lenne néhány kérdésem.
Jamina
 
 


Sziasztok!

Lányok,
Micimackós minták tömkelege:
http://www.7ya.ru/photos/private.asp?login=vinnipooh&RubrID=7023

csak legyen türelme az embernek letölteni, aztán még ki is hímezni...

Jamina,
a fekete-fehér macskás képek már megvannakKép.

Szila
 
 


Szila,
hurrá! Kép
Most a segítségedet szeretném kérni (meg persze másét is, aki tud segíteni). Van nekünk a lányokkal (innen a babanetről) egy külön oldalunk, ahol mindenféle hasznosságokat gyűjtünk. Szeretnénk egy kreatív oldalt is feltenni, és ehhez kérnék Tőled NAGYON egyszerű mintákat, esetleg néhány sor kíséretében a jamina@netandgo.hu címre.
Az oldal egyébként a http://www.otlettar.try.hu ha érdekel Kép
Köszi:
Jamina
 
 


jamina

A http://www.keresztszemes.lap.hu oldalon vannak ilyen oldalak is összegyűjtve.Meg egy csomó más jó infó,szerintem ott nézz körül.Vannak kifejezetten kezdőknek való oldalak is!

Anyapoc

 
 


Jamina

Közben az is eszembe jutott,hogy a Modern Keresztöltésből tudok egyszerű mintákat beszkennelni,ha azok jók és elküldöm neked e-mailben.Ott vannak nagyon egyszerűek és sok a babáknak,gyerekeknek való minta.
Ja,és bocs az előző kisbetűértKép

Anyapoc

 
 


Jamina

Közben az is eszembe jutott,hogy a Modern Keresztöltésből tudok egyszerű mintákat beszkennelni,ha azok jók és elküldöm neked e-mailben.Ott vannak nagyon egyszerűek és sok a babáknak,gyerekeknek való minta.
Ja,és bocs az előző kisbetűértKép

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
ha megtennéd Kép, ezer köszönet! Sajnos nem nagyon van időm sokáig fenn lógni a neten (15 órás, kedvezményes hozzáférés modemmel Kép )
Köszi:
Jamina
 
 


http://www.7ya.ru/photos/private.asp?login=javiera&RubrID=17812

EMS-féle állatbébik leszámolható mintával együtt. Tök jók!Kép

Szila
 
 


Cili,
koszi hogy beirtad a keretezest, nekem pont jol jott.

-Afonya
 
 


 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: