Új privát üzeneted érkezett!

Timi :)

Gratula az első szülinaphoz. :lol: Nagyon szépek voltatok. Hogy milyen ügyes voltál a tortával, azon már meg sem lepődök.

Látom magnóliát kapott a kishölgy. Minden évben lesz valami ültetés? Ez olyan szép ötlet. Nekünk mondjuk eddig nem volt rá lehetőségünk, de idén jó lenne a mi kertünkbe is valami szép kis fa.

Gyakoroljátok csak a dolgokat. Nagyon szépen meg fogja tanulni. Egy kis torna akkor is használ, ha egyébként nincs semmi baj.

Brigi

Kép

Kép
 
 


Brigiii

Tényleg régen jártunk erre,de nekem fel sem tűnt a vonalzód :oops:!GRATULÁLOK!!!!!

Móni

Szépek a karkötők és nyakláncok!Na ehhez is kell türelem az biztos :?... Ezeket már te csináltad? a memória-karkötő mit jelent???
Függöny: ha AKAROm leszedni,akkor alig tudom...de megereszkedik,inkább melegben és olyankor a függöny maga elengedi a ragasztaást,amivel a tépőzár rajta van :?... nemtom miért csinálja :(...

 
 


Sziasztok!

Brigi:
Csak az idén ültettünk.
Sok gyümölcsfa van a kertben (így vettük :-) ) és nincs sok hely. Még majd szeretnénk a tesóknak is ültetni. :wink: Arra tartogatjuk a maradék helyet :-)

Timi



Kép
 
 

 
 

Sziasztok!


Timi!

Nagyon aranyos lehetett a kislányod a szülinapon, olyan édesek tudnak lenni. A tortája is jól néz ki. Ügyes vagy.

A meghívó is nagyon jó lett.


Én is elkészítettem a zsúrra a meghívókat, megmutatom nektek, ha nem baj.


Kép


Kép

Judit
 
 


Sziasztok!


Tapika:

Tök jók a meghívók!
Én eddig csak egy ABC-s képet, meg térbeli virágokat csináltam quilling technikával. Meghívóban, képeslapban még nem gondolkoztam, de látva a Te meghívóidat a következő adandó alkalommal lenyúlom az ötletedet! :wink:

Timi



Kép
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a konduktornál Dórival.
Megállapította, hogy "korának megfelelő mozgásfejlődésű".
És alkatilag kicsit hypotóm. MAjd figyelni kell, ha járni kezd, hogy jól tartsa majd a lábát, mert különben felnőttként fájni fog a térde.

Azért kaptunk egy-két gyakorló feladatot arra, hogy kapaszkodva állni tudjon, mert egy éves korra ezt kellene tudnia. Egy hónap múlva megyünk kontrollra, addig kéne megérnie a dolognak.

Egyébként odáig jutottunk a mászással, hogy "sánta kutya" szerűen keresztül mászik a nappalin. Azaz az egyik lábával érdekes köröző mozgást végez mászás közben. Kinyújtja, majd maga alá húzza, és kezdi előlről.

Amit még mondott, hogy ha a mászás ki fog maradni, akkor nagycsoportos óvodásként menjünk el egy diszlexia-diszkalkula szűrésre. Ugyanis 6 évesen lehet jól fejleszteni a gyerekeket.

Úgyhogy az e havi feladatunk a kapaszkodva állás.

Timi



Kép
 
 


Sziasztok :D

Rég jártam erre, de mentségemre legyen, hogy Gergőcskémet múlt héten műtötték, kivették az orrmanduláját, úgyhogy rá se néztem a gépre, nemhogy írtam volna bárhová is. :(
Szerencsére a műtét jól sikerült, már aznap este tök jókedvű volt, evett is rendesen. Ma voltunk kontrollon, minden ok, szóval jól alakult az egész!

Timi
Örülök, hogy eljutottatok a tornára. Akkor picurkád ugyanolyan, mint Flóra, Ő is enyhén hipotón, de ez annyit fog jelenteni nagy korában, hogy baromi hajlékony lesz! :wink: Remélem hamar beindul minden a leányzónál!
A szülinapi fotók nagyon klasszak és a torta fantasztikus!!! :D Édes a csajszi! :D
Klassz a meghívó!

Móni
A gyöngyös ékszereid eszméletlen szépek! Első gondolatom az volt, mikor láttam, hogy megmutatom a Hugimnak, de lehet, hogy mégsem, mert akkor rávenne, hogy csináljak ilyeneket, de erre már abszolút nincs semmi energiám, a hímzésem is totál hanyagolom. :oops:

Tapika
Annyira jók a meghívók!!! Én biztos nagyon béna vagyok, de nekem leírnád, hogy csináltad?

Anyapoc
Puszi :D

Bocsi, de most ennyire futotta az energiámból, még muszáj bicikliznem és már most hulla vagyok. :roll:

Puszi :D

Orsi

 
 


Sziasztok!

Orsi:
Örülök, hogy Gergőnél minden rendben!! Gyors gyógyulást kívánok neki! :wink:
Megkérdezhetem, hogy Flóráról mikor derült ki, hogy enyhén hypotón? És hogyan? És milyen gyakorlatokat kaptatok?

Sikerült bicajoznod? :wink:

Timi



Kép
 
 


Szia Timi!


Nekem mindkét gyerek hypoton volt. Juditkánál 5 hónaposan úgy nézett ki, mintha az egyik lába rövidebb lett volna. Vele a Tűzoltó utcába jártunk neorológiára kontrollra, és elkezdtük a Dévényes tornát. Szerencsére itt helyben van egy gyógytornász, aki ezzel foglalkozik. Vele hetente egyszer jártunk egy éves koráig, utána pedig egy-két alkalommal mentünk kontrollra. Mára rendbe jött, de ő is tud tornázni, elég lazák az izmai.

Ferikével egy hónaposan mentünk el a gyógytornászhoz, akkor nem látszott rajta semmi, egy hónap múlva azonban rosszabb lett az állapota. A hátán mély barázdák voltak, és állandóan egy irányba tartotta a fejét, kifli formában feküdt ha hason volt, ha háton. Vele féléves koráig kétszer jártunk hetente, utána pedig heti egy alkalommal. A lábfejét is befelé fordította, ez még most is megvan nála, itthon is tornáznunk kell. Év elején voltunk ismét több alkalommal a lábtartás miatt. Vele neurológushoz a XI. kerületbe jártunk. Mikor egy hónapos volt, az akkor még Svábhegyi neurológiára elvittük, ahol a doki kedvesen azt mondta, azért ilyen a háta mert dagadt a gyerek.

Összeszedem milyen jellegű gyakorlatokat kellett csinálnunk és megírom, ha kell.

Judit
 
 


Sziasztok :D

Timi
Köszi, aranyos vagy! :D
Flóránál már pontosan nem emlékszem hány hónaposan mentünk el, de talán 9-10? Akkor még nem mászott, de az első kezelés után elkezdte és annyira jól beindultak nála a dolgok, hogy összesen 3x kellett menni.
Érdekes, hogy nála is megvolt ez a befelé fordított lábtartás, ami Tapikáéknál, de elmúlt és amikor elindult semmit nem lehetett rajta látni.
Ja, olyan jól behozta magát, hogy 2 héttel az első szülinapja előtt elindult!

De ne aggódj, hogy nálatok csak most derült ki és most kezdtetek járni, mert ha Flóra az első babám és nem a második, akkor én sem tudtam volna hasonlítani a mozgásfejlődését és akkor tuti nem megyek sehová. És az is biztos, hogy akkor sokkal később indult volna el és talán nem is mászott volna. Szóval nyugi és minden redben lesz a kicsikéddel!!! :D

Puszi :D

Orsi

 
 


Sziasztok!

Judit:
A neurológiára a gyerekorvos utalt be Titeket, vagy tőle függetlenül mentetek?
Megírnád nekem a feladatokat? Nagyon hálás lennék. Nekünk csak 2 feladatot mondott a konduktor, de nem nagyon sikerülnek. Mindkettőnek a lényege az, hogy Dóri álljon, és tartsa meg magát, de még nem képes rá :-(
Jól jönne valamilyen egyéb erősítő feledat.
A dévényes tornán sírtak a gyerekeid? Sok helyen olvastam, hogy végig sírják. De vosak ha mégis oda kell mennünk tudjam magam trenírozni.

Orsi:
Ti is dévényes tornára jártatok?

És köszönöm a bíztatást!!

Timi



Kép
 
 


Timi
Igen arra! És bizony sírt Flóra, ráadásul mi nyáron, melegben voltunk, így le is izzadtunk mind a ketten. Szóval készülj lelkileg! De nem azért sír, mert fáj neki, csak kellemetlen és nem érti, hogy miért macerálják. :( És most már eszembe jutott, 8-9 hónaposan voltunk, mert május-júniusban jártunk.

Én nem vagyok konduktor, de szerintem ezt a gyakorlatot NE csináltasd a picikéddel, tuti nem tesz neki jót!!!! Totál meglepődtem, mikor olvastam, hogy ezt mondta nektek a konduktor! :shock: Menj el a Dévény Anna tornára és ott is biztosan ezt fogják mondani. Mert nem véletlen, hogy még magától nem áll és erőltetni semmit nem szabad!!! Nekünk anno a hölgy azt mondta, hogy szépen türelmesen várjam ki, hogy mindent magától csináljon, ne akarjam mászatni, nem szabad ezeket erőltetni, majd magától beindul. Szóval én tuti nem csinálnám!!!
És azon meg ne keseredj el, hogy még bizonyos dolgokat nem csinál, mert hidd el, a Dévény Anna torna szuper és biztosan be fogja nála is indítani azokat a mozgásokat, amikben még le van maradva! :wink: Viszont inkább oda menjetek el hamar (a dévény tornára), mint a konduktorhoz!

Puszi és kitartás! :D

Orsi

 
 


Timi!


Juditkával a háziorvos küldött be minket a Tűzoltó utcai gyermekklinikára, ott Balázs doktornőhöz kerültünk. Az egyik gyakorlat amit itt kaptunk, tarkófogással hintáztatás, megfogod a tarkójánál az egyik kezeddel a másik kezeddel pedig összefogod a két lábát és a kezét, és úgy hintáztatod.

A másik gyakorlat pedig az ülésbe húzás. Ekkor mondjuk ő 7 és fél hónapos volt. Egy hónap múlva mentünk újra, akkor is ezeket a gyakorlatokat kellett csinálnunk.

A dévényes tornán pedig itthon azzal kezdtük, hogy forgattuk a földön, utána segíteni kellett neki a mászásban, négykézlábra állítani, egyik lábát előretolva a csípőjéhez, behajlítva lefogni és segíteni, hogy ellökje magát és a másik lábát előre húzza. Ehhez ha jól emlékszem a nyújtott lába felőli oldalon a csípőjénél megfogtam a gyereket és a hasa alatti résznél kell erőteljesebb nyomást gyakorolni rá, és akkor kilökte magát és szépen folytatva a másik lábával. Azt tudom, hogy a gyógytornász az ülést nem engedte, csak onnantól, amikor már egyedül képes volt megtartani magát.
De mindenképpen nézessétek meg egy dévényes gyógytornásszal és ha lehet minél előbb, mert most még tudnak segíteni, később, ha bekötnek az izmok, már nehéz lesz oldani rajta.

Egyébként mindkét gyerek sírt. Viszont Juditka mai napig szívesen megy oda, ha véletlen mennünk kell. Nálunk Ferike volt a nehezebb eset, de vele majd egy év kimaradás után miután elkezdett járni, és befelé tartja a lábát (még mindig sajnos, a pocakomban felvett egy kényszertartást a lába és még visszamaradt belőle) már nehezebb kezelni, ellenkezik rendesen, egyrészt mer már fáj neki, másrészt meg le van fogva és nem mehet ahová ő akar.

A tornán mi kaptunk nagy labdás feladatot is Ferikével, hasra fektetni a labdán és úgy hintáztatni rajta, hogy a csípőjénél megfogod és előre gúrítani, hogy a keze a földet érje, majd vissza.

Most ennyi amire emlékszem. Ha kell esetleg a gyógytornászunk száma, szívesen megadom, a környékünkről sajnos elég sokan járnak hozzá. De volt olyan ismerősöm akinek csak kétszer vagy háromszor kellett vinnie a kislányát és utána elkezdte csinálni a dolgokat.


Szép napot mindenkinek.

Judit
 
 


Timi

Még annyit, hogy Ferikével másik neuroógusnál voltunk a Petzvál J. utcában, oda akkor még nem kellett beutaló, úgyhogy magamtól vittem el. Ha kell az elérhetősége szívesen megadom neked.

Judit
 
 


Sziasztok!

Orsi:

Én is elég hamar arra az elhatározásra jutottam, hogy ez a feladat inkább árt, mint használ. :(
Úgyhogy inkább próbálom csalogatni, hogy másszon, meg olyan magasságba teszek csalikat, amihez térdelésbe kell emelkednie, mert szerintem ezt kell majd követnie a felállásnak.
VAn egy távirányítós kisautónk, hát aza fő csali :-) Annyira be van indulva rá, csak úgy teper utána :-)

Judit:

Köszi a gyakorlatokat!

A hintázós feladat nem megy. Nem bírom el (10,5 kg) Manócskát.
A felülést tudja egyedül, de a mászós dolgot mindenképpen kipróbáljuk holnap.Meg a labdásat is. Egyébként a labda mekkora volt?
Megpróbálok a közelbe keresni gyógytornászt, ha nem találok majd kérném a Tiétek elérhetőségét.

kerestem egy másik konduktort is, aki elég sokféle terápiát ismer. Ő csinál felmérést is, meg betanít feladatokat. Holnap megyünk hozzá. Majd megírom mit mondott.

Köszönöm a segítségeteket!

Timi



Kép
 
 


Timi


A labda kb.50 cm átmérőjű volt, olyan amin felnőttek is szoktak ülni ill. tornázni.
Találtam egy képet róla, felteszem, itt épp tornáztunk Ferikével.

Kép

Judit
 
 


Sziasztok!
Megint nem jelzett ez a nyomorult!
Lehet, hogy nem is fogom bejelölni, mert lusta disznó, és nem üzen. :(

Én is hímezgetek, szerintem hamarosan tudok majd mutatni valamicskét, sőt, ha rájövök, hogy tudok ide felrakni képet, akkor lehet, hogy a napokban megmutatom, hogy mit csinálok éppen.
Elvileg megrendelés lett volna, de a megrendelőm eltünt. :? Ha nem kerül elő, akkor meghirdetem valahol, hogy eladó, mert mi nem vagyunk Újpest rajongók, fiúk Ferencvárosban születtek.

Ja, és vannak újdonságok a honlapunkon, akit érdekelne!
törülközők, kéztörlők, stb. :) ( www.gportal.hu/xszemesbolt
Sziasztok, szép, rövid jövő hetet. :)

 
 


Sziasztok!
Megint nem jelzett ez a nyomorult!
Lehet, hogy nem is fogom bejelölni, mert lusta disznó, és nem üzen. :(

Én is hímezgetek, szerintem hamarosan tudok majd mutatni valamicskét, sőt, ha rájövök, hogy tudok ide felrakni képet, akkor lehet, hogy a napokban megmutatom, hogy mit csinálok éppen.
Elvileg megrendelés lett volna, de a megrendelőm eltünt. :? Ha nem kerül elő, akkor meghirdetem valahol, hogy eladó, mert mi nem vagyunk Újpest rajongók, fiúk Ferencvárosban születtek.

Ja, és vannak újdonságok a honlapunkon, akit érdekelne!
törülközők, kéztörlők, stb. :) ( www.gportal.hu/xszemesbolt
Sziasztok, szép, rövid jövő hetet. :)

 
 


Kép

Oh, je, sikerült. Régen sokkal nehezebb volt feltölteni ide képet. Majd a kész képet is felteszem, ha kíváncsiak vagytok rá. :P :wink:

 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentésre ugrottam be :-)

Egyre jobban megy a mászás!!!!

Most már ha beindul a kiscsajszi akkor az első 6-8 ütemnél már nem is rakja ki a lábát oldalra, hanem rendesen mászik. :-)

Kaptunk labdás meg egyéb tornagyakorlatokat a másik konduktortól, azokat csináljuk rendszeresen. Ő arra jutott, hogy a csípő környéki izmokat kell erősíteni.
Most ennyi voltam.

Mindenkinek szép hétvégét!

Timi



Kép
 
 


Sziasztok!

Utólag is BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK TÍMI!

Mostanában csak olvaslak benneteket mivel nem igen varrogatok csak füzögetem a gyöngyeimet.
Ismét hoztam pár fotót az elkészült csecsebecsékről. Sajnos ezek már nincsenek nálam mert elajándékoztam őket. Viszont számomra a legszebb ajándék az volt, hogy láttam mennyire örülnek azok akik kapták. És valjuk be egy nő mindig tud örülni pár szépséges gyöngynek vagy akár egy szép varrott képnek !
Talán a nyáron majd folytatom a varrást, de most még vár pár ajándéknak való gyöngyfüzögetés.

Puszillak benneteket és teszem fel a képeket rögtön.

Ja! A legfontosabbat elfelejtettem. Szeretném megköszönni Timinek, hogy tavaly karácsony elött ihletet adott a gyöngycsillagokkal a gyöngyfüzéshez!! Szuper Jó!!!! :wink: :wink: :wink:

Kép
Anyukám medálja.

Kép
ajándék

Kép
ajándék

Kép
ajándék

Kép
igen, ez tök egyszerű, de nagyon örültek neki.

Kép
ez volt az utolsó. Ajándék lesz ez is!

Kép



móni
 
 


Móni :)

Ezek gyönyörűek!!! Csak ámulok és bámulok. Nagyon ügyes vagy. Nem csodálom, hogy örülnek az ajándékaidnak.

Brigi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

MÁSZUNK!!!! :lol: :lol:

Teljesen szabályosan! Láb oldalracsapása már csak akkor van, amikor a következő pillanatban a leülés következik. :-)

Egészen izgalmas lett az élet, a fiókhuzogatás, polclepakolás új dimenziókat nyitott :-)

Móni:Köszönöm! Örülök, hogy így "beleszerelmesedtél" a gyöngyözésbe. Tényleg gyönyörűek a munkáid!!!
Gyöngyállatokban nem gondolkoztál még? :lol: :wink:

Timi



Kép
 
 


Timi :)

Ez nagyon jó hír. Ügyes a lányka nagyon. Tényleg csak egy kis "biztatás" kellett neki. Gratula.
Hát most egy nem könnyű korszak következik, főleg, ha szereted, ha a dolgok ott maradnak, ahová tetted őket. :) :) :) De jó kis képeket lehet készíteni. Úgyhogy várom a fotókat, amint Dóri a kirakodóvásár közepén terpeszt.

Brigi

Kép

Kép
 
 


Brigi!
Boldog születésnaot a lányoknak! :P

Nagyon divat most ez a gyöngyfűzés, sógornőm is űzi! :P

Május 8-án csütörtöktől akció van a webboltunkban, akit érdekel, várjuk szeretettel! :)

 
 


Zsuzsa :)

Köszi!! Aranyos vagy, hogy gondoltál ránk.

Brigi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Brigi:

Én is Boldog Szülinapot Kívánok a lányoknak

Buli mikor lesz? Milyen torta lesz?


Kipakolós képekkel majd jövök, mert egyre jobban megy, most egyenlőre a virágokat próbáltam az életveszélyes zónából kimenteni :-)
Fotózáshoz még nem jutottam, de egy két fiók és szekrény már átesett a keresztségen :-)

Timi



Kép
 
 


Sziasztok :D

Brigi
Utólag is boldog szülinapot a leányzóknak!!!

Timi
Gratula a mászáshoz!! Na látod, hipp-hopp beindul a lánykád, majd nem győzöl utána pakolni (vagy inkább előle :wink: )!

Móni
Húúúúúú!!! Az az utolsó CSODASZÉP!!!! Olyat én is szeretnék, de így lánc-karkötő!!! Én imádom az ilyen szépséges dolgokat! Még a zöld is nagyon tetszik!!!! Meg is csinálnám, esetleg elárulod hol vettél hozzávalót és hogyan csináltad? Én is beleszerettem a gyöngyözésbe, de még csak elméleti szinten, könyvet is vettem, de a gyakorlati kivitelezésig nem jutottam, nincs rá sajna semmi időm. De ezeket esküszöm megcsinálnám, nyáron amúgy is imádok ékszereket hordani! Légyszi-légyszi-légysziiii! :oops: :D

Most mennem kell, sajnos még mindig sehogy nem állok a kontúrozással, mert olvasok egy könyvet és este inkább azt gyűröm és nem a hímzővásznat. Mentségem legyen, hogy olyan könyv, amit nem tudok letenni, nagyon izgi!

Puszi mindenkinek :D

Orsi

 
 


Sziasztok!

Már tegnap írni akartam de ez afránya net olyan lassú volt.

BRIGI: lánykáidnak utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT! Várják már a kistesót? Eltudom képzelni, hogy majd körül rajongják és anyáskodnak felette. Esetleg ikrek lesznek? Hiszen már van gyakorlatod benne.

TIMI: Szupi hogy lánykád milyen ügyi. Nem is gondoltam volna hogy ennyire oda kell figyelni ezekre a mászásos dolgokra. Beindul a pakolás? Nálunk emlékszem minden fiókot ami az ő szintjén volt át kellett költöztetni. Olyan volt mintha festés lett volna nálunk és minden cuccunkat máshol találjuk meg.

AVOKADO: Örülök hogy tetszenek neked is ezek a gyöngyök.
Hát az elkészítése az utolsónak nem nagy művészet, de megpróbálom leírni. Viszont itt elég hosszadalmas lenne ezért valószínű, hogy e-mailen fogom elküldeni. Megkeresem a címedet és küldöm. Nálunk Szekszárdon van egy bolt ahol lehet ezeket az alapanyagokat kapni. Minden színben és méretben. Szinte már törzsvásárló vagyok náluk. Hetente vagy akár kétnaponta is bejárok hozzájuk és mindig találok valamit. DE nem csak gyöngyökkel foglalkoznak hanem egyéb kreativ kellékekkel is. Szerintem felétek is van ilyen bolt nem?
Az interneten szoktam még rendelni a gyöngyéletnél de elég sok a postaköltség.
xxxxxxx
A könyv olvasás is jó dolog. Én is most kezdem a szerelem pszicológiáját olvasni és az érzelem és gondolkodást óvodáskorban című könyvet is olvasom. És most rendeltem meg Váradi Tibor: Népbetegségek megelőzése és szelíd gyógymódjai című könyvét. Mikor nincs kedvem gyöngyözni vagy varrni akkor ezeket olvasom. Nagyon jók és ajánlom mindenkinek akit érdekel a pszichológia és a természetgyógyászat. Erről rengeteget tudnék írni.
xxxxxx
Leviéknél az oviban a héten volt anyáknapja. Hát hihetetlen ügyesek voltak. Énekeltek, táncoltak, verset mondtak. Azt sem tudtam hogy kamerázzak vagy fényképezzek. Mindent csináltam. Majd teszek fel képet. Készítettek kicsi szivecskét ajándékba az anyukáknak só-liszt gyurmából amit pirosra festettek és babszemekkel raktak ki és a nagyiknak pedig tulipánt hajtogattak.
Hát megható volt az biztos.

Na, most megyek mert várnak még feladatok, de mindenkinek kívánok szép napsütéses boldog Pünkösdölést.

Sziasztok!

Kép



móni
 
 


Sziasztok!


Timi

Először is gratulálok a kislányodnak, nagyon ügyes. Behozza a lemaradását, majd lassan utol sem fogod érni.


Brigi

Egy kicsit megkésve igaz, de boldog születésnapot a kislányaidnak. Jól telt az ünneplés?


Bedmona

Nagyon szépek a gyöngyből készült ékszerek. Nagyon ügyes és kitartó vagy ebben is.
További szép munkákat, várjuk róla a képeket.


Mindenkinek további szép munkákat kívánok.

Judit
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki el van foglalva. Remélem sehol nem betegek a gyerekek és mindenki készíti a szebbnél szebb képeket, illetve gyöngyből készült csodákat.

Teszek fel néhány képet Juditka szülinapjáról, ha nem baj.

További szép napot, és jó időtöltést nektek.


Kép

Kép

Kép

Judit
 
 


Judit :)

Nagyon szép volt a kislányod a szülinapján. Jó kis parti lehetett. :)
Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk neki.

A kézimunka sztem kb. egy évig hanyagolva. Nyáron a kert, ősztől meg Pocimaci. Nem lesz nekem időm egy öltésnyi munkára sem. De remélem a többiek azért haladnak és tesznek fel képeket.

Minden jót,

Brigi

Kép

Kép
 
 


Szia Brigi!

Köszönöm szépen kislányom nevében is köszöntést. A buli nagyon jól sikerült, annak ellenére hogy közben esett az eső, de addig lezajlott a torta és utána ismét kimehettek játszani.

Látom már túl vagy a félidőn. Akkor nem fogsz unatkozni a baba születéséig. Nekem a terhességek alatt bőven volt időm varrogatni, akkor készült a legtöbb művem. Hónapokat feküdtem, így ezzel tudtam lekötni magamat. De megérte, mert itt vannak egészségesen (Ferike aszthmáját leszámítva).

Most azonban nekem is itt a kert, mégha nem is olyan nagy, és nagyon szeretek kint lenni. Illetve most kezdődik a vizsgaidőszak is, úgyhogy nálam is elfekvőben vannak a hímeznivalók. Csak gyűjtöm, hogy ezt is jó lenne megcsinálni, azt is.

Mennek oviba a lányok? Vagy nálatok is túljelentkezés van? Nálunk jóval több gyerek szeretne oviba menni, mint ahány hely van, de remélem Ferike is bekerül, mert én megyek vissza dolgozni.(bár nem sok kedvem van hozzá).

További jó pocakosodást, és kitartást a lányokhoz, gondolom nem olyan egyszerű két gyerkőc mellett pocakosnak lenni.


Minden jót,

Judit
 
 


Sziasztok!
Régen jártam erre, gyönyörűek a munkáitok.
A segítségeteket kérném:
A fiam teljesen belebolondult a sakkba, úgyhogy ha valaki tudna nekem sakk témájú mintát, vagy a lelőhelyét, akkor legyen kedves ossza meg velem. :)
Köszi:
Gabóca
 
 


Én meg ezt csináltam az elmúlt hetekben (ahogy terveztem, még szülés előtt kicsivel el is készült), igaz nem keresztszemes, de látom van itt már minden :lol:

Foltok:
Kép

Félig kész:
Kép

Kész:
Kép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok :D

Én is ritkán járok erre, állandóan kint vagyunk, és ha időm engedi a kertet szépítgetem, szóval hímezni nekem sem nagyon marad időm sem és energiám sem. :? Majd télen. 8)

Judit
Klassz kis bulitok volt, édes a lánykád! :D

Brigi
Pici-pociról tudni már, hogy kukis, vagy puncis lakója van? :oops: :D

Gumicukor
Szuper az ágytakaró!!! :D
Én is raknék már fel képet, ha kész lenne, de a kontúrral sehogy nem haladok a fentebb leírt okok miatt. :?

Többiek?
Anyapoc, Mák és sokan mások???

Puszi mindenkinek :D

Orsi

 
 


Sziasztok :)

Gumicukor :)
Nagyon szép lett a takaród!!! A fehér sávot hogyan raktad rá és miből van? Sztem nagyon feldobja az egészet. Én is nagyon készülök a lányoknak valamit csinálni, de annyiféle jó ötletet láttam. Dönteni kéne, de leginkább hozzáfogni egyhez. :oops:

Orsi :)
Három a kislány. Legalábbis a 19. heti UH szerint. Valahogy nagyon benne volt, mert a lányok születése után rögtön azon kezdtem gondolkodni, hogy szép-szép, de a harmadik lányomat hogy fogják hívni?? :) :) :)

Jó munkát a kertészkedőknek is, meg a kézimunkázóknak is.

Brigi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Én is itt vagyok ám időnként olvasó üzemmódban :roll:

Judit:
Utólag is Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok a "nagy" lánykádnak!

Gumicukor:

Az ágytakaró szuper! Mennyi idő alatt csináltad meg?

Brigi:
Szóval "három grácia" lesz nálatok? :wink: :lol:
Gratulálok!

Én még mindig a magasságmérőt csinálom, de már nincs sok hátra. :roll:
A végén tényleg akkorra készülök el, mire a kiscsajszi feláll. Ami talán nem sokára eljön, mert képzeljétek, most már nem csak úgy mászik, mint a villám, de pár napja a kádban kapaszkodva többször is feláll, és szárazon is egyre többször próbálja felnyomni a fenekét az éterbe. :-)

Mi is sokat vagyunk kint mostanában. Most érik a cseresznyénk, és azt próbáljuk levarázsolni a fáról :-)

Vettünk egy háti hordozót a hétvégén, úgyhogy mostmár a kirándulásnak sincs semmi akadálya :-) Már csak az útvonalat kell kinéznem, és mehetünk.

Mindenkinek jó kertészkedést , varrogatást.....

Timi



Kép
 
 


Sziasztok!
Na én is olyan vagyok mint a népmese... hol vagyok hol meg nem... hímezni meg alig van időm... na jó, azért szoktam :D ma kaptam meg a júniusi Keresztszemes magazint, abban is elkövettem egy kis szösszenetet... Az esküvős üdvözlőlapok között az egyik az enyém :D

Az iskolának nemsokára vége, hurrá hurrá!!!

És ha ellátogattok az oldalamra, letölthettek egy ingyenes e-bookot, ami segíthet a csemetétek nevelésében!

Orsi! Karcsi olyan mérges volt hétfőn! Pedig nem kellett volna, Flóra csak ilyen passzban volt...
:lol:

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu


Sziasztok :D

Brigi
Gratula a 3.lánykához is! :D

Timi
Ügyi kislány Dóri, biztos nemsoká elindul, aztán csak nézhetsz, hogy mennyivel nyugisabb volt, mikor még csak mászott! 8) :wink:

Cili
Nem szokott hozzá a drágám, azt várja, hogy ugyanúgy csináljon mindent, mint csiri-birin, és nem érti meg, hogy ott is, ha rossz napja van, csak a hiszti megy és semmit nem csinál. Mindegy, pedagógus apuka a szentem, év végére már lemerül a türelmi szintje. 8)
Szeretnék Tőled kérni egy szívességet!!! Anno, mikor feltetted a képeket arról a kiállításról, vagy versenyről, találtam egy cuki kis sünis képet és az nekem NAGYON kell, mert Gergő süni csoportos és megígértem nekik, hogy hímzek egy kis sünit a csoportszobába. Meg tudnád szerezni a mintáját??? Légyszi-légyszi-légysziiii!!! :oops:

Most megyek, mert megy a Született feleségek és lassan befejezem a kontúrozást, úgyhogy nekiesek, hátha ma este sikerül. 8)

Pusz :D

Orsi

 
 


Szia Orsi!


Nekem a következő sünis képeim vannak. Ha kell, el tudom küldeni a mintáját.

Melyik az a sünis kép, amiről írtál?

Írtam privit, de sajnos nem engedte a mellékletet átküldeni a mérete miatt.

Akkor íme a kép:


Kép sünis kép

Judit
 
 


Orsi!


Átküldtem a leírásokat a sünis képekhez.


A Micimackós képemmel itt tartok, ha minden igaz, a héten vége a vizsgáknak és utána már lesz időm varrogatni. Ha elkészülök, majd a kész művet is megmutatom.

Szép napot mindenkinek.

Itt esik az eső, dörög, villámlik, fekete felhők borítják az eget.


Kép

Judit
 
 


uff...Orsi, melyik sünis???

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu


Sziasztok :D

Cili
Nem emlékszem milyen volt pontosan, csak azt tudom, hogy nagyon cuki volt és akkor írtam is neked, csak vlsz nem olvastad. :(

Lányok
Ezeknek a mintája kéne nekem, de nagyon:

Kép

Kép

Kép

Ha valaki tudna segíteni merre keressem, esetleg megvan az szuper lenne!

Puszi :D

Orsi

 
 


Szia Orsi!


Sajnos nekem nincsenek meg ezek a minták, de a következő oldalon megtalálhatóak, igaz itt is kivarrva, de rendesen kiterítve, (csak a kép semmi háttér)

http://www.vervaco.be/Engels/Verachtert_Engels.htm

Én most lementettem pár képet, és felnagyítva A4-es méretben könnyen le lehet számolni. Ha színesbe ki tudod nyomtatni, szerintem ez alapján meg lehet csinálni. Egyébként itt találtam sünis képet is:)

Puszi

Judit
 
 


Judit!

Kösziiii!:)

Pusssssz :D

Orsi

 
 


Sziasztok!


Újabb hírem van :-)

Dóri alig több mint 1 hete felállt, majd aznap elkezdett lépcsőt mászni is.

Íme a bizonyíték:

Kép Kép

Amit még meg akartam mutatni, az a gyöngyrózsa, amit múlt héten csináltam ballagásra:
Kép Kép

Persze a kiscsajnak sikerült egy csomag gyöngyöt kiszórnia a nappaliba. :-) Jó móka, még most is szokot találni egy-egy szemet, amit jobb esetben nem a szájából kell kihalásznom. Amikor a tipikus csípő mozdulattal közelít a szájához biztos vagyok benne, hogy megint egy kósza gyöngyöt talált. Kíváncsi vagyok mikor szedi össze végre az összeset :-) :wink:

Most csak ennyi voltam.
Üdv

Timi



Kép
 
 


Timi!


Gratulálok, nagyon ügyes a kislányod. Látod, hipp-hopp behozza a lemaradást. Akkor most már még jobban résen kell lenni vele, főleg ha már lépcsőzik is.

A rózsa is nagyon szép, ügyes vagy nagyon. Gondolom ez nem olyan egyszerű, mint a csillagok.

Judit
 
 


Sziasztok!

Judit: A rózsa szerintem egyszerűbb, mint a csillagok, csak tovább tart megcsinálni. :-)

Timi



Kép
 
 


Sziasztok! :)
Aki nem tudna róla:
színes aidák vannak most akcióban nálunk, akit érdekel látogasson el az oldalunkra, vagy írjon nekem privit! :)
Köszi! :)

 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron