Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ha valakinek van már benne tapasztalata, kérem, segítsen. Kisfiam 2 hetes kora óta ekcémás. Most már több, mint 2 hónapja kezelik- lassú sikerrel. A doktornõ most azt mondta, hogy a mosóporok is allergizálhatják a bõrét. Nem tudtok olyan mosóport, ami tutira antiallergén? Az is érdekelne, ha valaki olyan krémrõl tudna, amiben nincs gyógyszer.

móni
moni
 


Az elõbb lemaradt az emilcím:
tamas.albrecht@port.hu
móni
moni
 


 
 

Szia Móni!

Az én Kisfiam is ekcémás. Most találtam egy számomra új krémet. Csak gyógynövények és ásványi anyagok vannak benne. A neve:pelsano med. Van belőle fürdető krém is, de azt én még nem próbáltam. A Kisfiam testén, már nem látszanak az ekcémás foltok, ha a kezemmel végigsimítom akkor még picit érzem. Az arcán még látszik, de szerintem ott is halványodott. Naponta többször lehet vele kenni a gyereket én csak este, fürdés után szoktam. Ha érdekel elküldöm a patika újságból azt a cikket amiben hirdetik ezt a krémet.

Üdv:Bobojsza
 


Szia Móni!
Az én nagyobbik lányomnak atópiás dermatitisze volt csecsemőkorában, a mai napig érzékeny a bőre. Nekünk az orvos a következőket tanácsolta:
Csak pamutból készült alsóruházat (gyapjúval lehetőleg egyáltalán ne érintkezzen a bőr, bizonyos allergizáló ételek elhagyása ( ha még szopizik a babád, akkor ne egyél lehetőleg paradicsomot, padlizsánt, hosszan érlelt sajtokat, sőt tehéntejet sem ajánlották, de én nem bírtam ki, hogy ne igyam), és mosáshoz pedig a nagyanyáink idején jól bevált mosószappant ajánlotta, ami nekünk be is jött, a mai napig azzal mosom a gyerekek ruháját. Nálunk van folyékony változata, de mivel nekem legalábbis nem sikerült Mo.-on ilyet találni, ezért fogtam egy darab régi jó mosószappant, lereszeltem, és azt használtam. Ja, és nekümk az öblítő is tilos volt, de mára már használhatom (4,5 éves a lányom).
Fürdetéshez meg az otthoni gyerekorvosunk mondott egy jó fürdetőolajat, a neve Antiprurit, ligetszépe olajat tartalmaz, és létezik belőle testápoló is, kifejezetten száraz, viszkető, hámló, érzékeny bőrre javallott.
Remélem tudtam segíteni valamennyire, szia,
Hétpettyes


Csatlakoznek! Kép
Tegnap derult ki a 13 honapos kisfiamrol, hogy tej- es tojaserzekeny. De foleg tej! Mult szombaton kiuteses lett az arca, azota sem javult. Igy kezdodott! De hogy miert pont most? Es mitol? Szopik meg, 10 honapos koraban kapott eloszor joghurtot, a tejtermekeket azota sem visszuk tulzasba, tehentej tartalmu etelt meg egyaltalan nem kapott (max. turo, joghurt).
Most en is le lettem allitva a tejtermek fogyasztasrol. Bar nem tudom a "hatarokat". A reggeli kavemba tehetek kb. fel deci tejet?
Eddig miert nem volt baja a gyereknek, ha allergias ra? Gyonyoru bore volt egeszen szombat reggelig!
Ugy el vagyok keseredve! Kép Raadasul semmi tapasztalatom, a csaladban nincs etelallergias!
Zsuzsi
 


Sziasztok!
Az én kisfiam is ekcémás, a pelsano med nagyon jó, de a fürdető emulzió hat leginkább.
Én találtam most egy nagyon jó homeopátiás kenőcsöt, a neve Halicar.
Kb. két hete használjuk és eddig a legjobb, amit kibróbáltunk.
Ráadásul csak természetes anyagokból készült.
Emellett nekünk bejött, hogy ha nem muszáj, nem fürdetem a fiam, hanem csak gyorsan lezuhanyoztatom. Ennek nem nagyon örül, de legalább a bőre sem viszket.


Szia Zsuzsi74!
Az én fiam kb. 3 hónapos korától volt szinte folyamatosan beteg, s ez rosszabbodott a bölcsödétől kezdve. Először nátha, magas láz, 1 éven belül 2 mandulaműtét, majd a műtétek után krupp,, majd kb, 8 hétre rá urticaria korházi kezeléssel, vénás injekcióval. Addíg tartottunk olajosmag- és szójadiétát, mire vérvételből kiderült tej-, tojás-, és lisztallergiás. De addigra túlvoltunk 4 izületi gyulladáson is. Drasztikus ételmegvonás, magam sütöttem a kenyeret, nehéz volt. 3,5-4 év teljes diéta után ehetett lisztes ételt nagyon lassan, mejd tojásost (nem szereti a tojást, sütit nem nagyon eszik, csak adalékként eszi), most 9,5 évesen tartunk a tejterhelésnél. Mi is voltunk homeopatánál, ez nagyon sokat segített. Fokozatosan javult az állapota, ebben a tanévben 2! napot volt beteg.
Neked sem szabad tejet inni, mert átmegy a baba szervezetébe. Sem túró rudit, sem joghurtot nem szabad enni. Ne keseredj el, teljes mértékben kihagyható a tejtermék. Van helyette szója-, rizstej (a csokis szójatej nagyon finom, kostoltam tejcukorérzékeny vagyok, fiam tejfehérje). Nagyon finom a palacsinta kókusztejjel és vízzel készítve! Létezik gyümölcsös szójajoghurt, szintén nagyon finom.
Kitartás, fel a fejjel!
Kriszta

 


Sziasztok
Akisfiam most 1 éves múlt és 6 hónapos korától ekcémás, ami az egész testén jelentkezik. nem tartom sterilen, anyatejes még most is, ennek ellenére, valószínűleg öröklött hajlama van.
Az alábbi tapasztalatokat tudom megosztani veletek:
Mi is kaptunk szteroidokat, ezen belül az elocom ami legkevésbé ártalmas, ez gyorsan, időlegesen hat, de mindíg újra kijönnek a foltok.nem egyértelmű, hogy valamilyen ételnél jön elő, de tény, hogy a frontok, a túl hideg és az izzadás sem jó.
Próbáltam utána nézni mindennek, ami létezik és segít, és nem szteroid.
Ezek a következő kencék:
Halicar: homeopátiás krém, csak hosszú távon hat
Elidel_: szteroid mentes, vagyonba kerül, elocom helyett, de ha nagyon rossz a bőre, csak az elocom segít
Lipobase: Zsírozza a bőrt
Linola Fett N: szintén zsírozó
Carbamidos testápoló: felírásra csak( ha a pelenka alatt szép a bőre, akkor ezt érdemes megpróbálni)
Culevit: Ma vettem, magyar találmány, nem tudom milyen.
Holt tenger: Ki kellene próbálni!!

Mindenesetre elég gáz!Stresszeli az embert nagyon, ha úgy néz ki a gyerek, mint egy zombi...
Jó lenne a tapasztalatokat leírni és kicserélni, hátha rájön valaki valamire amit a többiek is hasznosíthatnak.
any
 
 


Sziasztok,

nekunk bejott a La Roche gyártású Lipicar nevű testápoló. Azóta a gyerkőcőmnek nem száraz a bőre. Nem olcsó, 3700 Ft, de fél évig elég volt egy tubus. Kimondottan nagyon száraz bőrű babáknak készült. A fiamnak mindig voltak nagy száraz hámló foltjai, de ettől elmúltak.

A Holt-tengert tényleg jó lenne kipróbálni, mielőtt eltűnik! :-)

Éva
 
 


Sziasztok4 Én magam is ekcémás voltam (néha most is kijön)? és a második fiam is. A doki néni kevertetett v 3 féle krémet, nem jött be, végül az Amway mézes-glicerines testápolója volt a nyerő, ezenkívül az aloe vera jött be ( kívül-belül), ez utóbbi gyerekorvosi javallatra. Mi járunk usziba, és a klóros víz elég brutális behatás az ilyen bőrnek, de már azt is egészen jól bírja. Allergia ügyben is lehet, hogy tudok segíteni, orvosi háttérrel. Szóval akit érdekel az aloe vera, az nyugodtan szóljon, szívesen segítek. (325-50-99).
egyszer én is jártam a Holttengernél, éppen ekcémás volt a lábam , és véletlen beleléptem a szélébe. Egy napig éktelen kínokat álltam ki, mert már felrepedt állapotú volt , viszont utána szó szerint 10 évig nem jött elő! (Persze míg ott voltunk, még azt hiszem 2x fürödtem bene, de az már nem fájt, addigra összehúzódott a seb).
A Halicar krémet a mi gyerekorvosunk is ajánlotta, még nem volt azóta szerencsére aktuális, így nem próbáltuk, de jó, hogy innen is hallani róla! Üdv: Klári
 
 


Sziasztok,

nalunk is elofordulnak ekcemas foltok a fiamon ill. rajtam, most kevertem itthon egy koromviragkremet, az egesz jol elhalvanyitja a foltokat es a viszketest is megszunteti.
Csak koromvirag, olivaolaj, mehviasz es egy kis levendulaolaj van benne. Ha valakit erdekel leirom a receptet Kép
mon
 
 


Sziasztok, Sorstársak! :-)

Claire!
Nem titok, én "hivatásszerűen" is foglalkozok FLP termékekkel. Örömmel hallom, hogy nektek is jót tett. Sajna az én kisfiam is "áldozatul esett" ennek a betegségnek. Eleinte azt hittem, hogy kipállott a lába, mert a két térde mögötti hátsó hajlatok széle pirosodott ki, aztán hasonló a kézfejénél a bőrredőknél és ugyanez a bokája elülső részén, szintén a hajlatban/bőrredőknél. Először magamat okoltam: "no lám, hát nem törölgetem elég szárazra a babuci bőrét fürdés után? Hogyan lehet, hogy egyik kezén, egyik lábfején és mindkét térd mögötti hajlatban kipálik." Mivel jött a doktornő épp oltani, megmutattam neki, nyomatta azonnal az Elocomot, halál nyugodtan közölte, hogy a gyerek ekcémás! :-(
Nekünk a babaúszás szerencsére nem rontott rajta (igaz, mi klórmentes vízű usziba járunk).
Egyébként a First spray és az Aloe Propolis krém nagyon jó rá... de mint minden termék, ez is csupán tüneti kezelésre jó, sajnos az ekcémát nem lehet teljesen elmulasztani. (Legalábbis úgy tudom, hogy ma még ez a helyzet.)
Így aztán az elocom-tartalmú krémet száműztem az otthonomból, mint minden szteroidot és kemikáliát, főként nem egy csecsemőnek (hacsak nem muszáj persze).
Azóta a két hajlatban teljesen megszünt az ekcéma, nagyon ritkán a kézfején érezni azon a "bizonyos" területen, hogy picikét szárazabb a bőr, és egyedül a lábfej elülső-hajlatban szokott néha egész halványan rózsaszínebbé válni a bőr, de ilyenkor mindig befújom 2 napig minden pelenkázásnál a Firsttel, bekenegetem a propolisz-krémmel, és ez a 2 napi intenzív kezelés utána hosszú hetekig problémamentessé teszi. Egyelőre beérjük ennyivel. Hál'Istennek nagyon enyhe fokú az egész jelenség, nem volt ideje "elharapódzni". Remélem, hogy pár év múlva megtalálják az ellenszerét, és nagyobb korában már nem kell ezzel bíbelődnie. Addig pedig tünetmentesen tartható ezekkel az aloés kenceficékkel. :-)
Mi egyébként nagyon elégedettek vagyunk az FLP-s termékekkel, a kisfiam az anyatejjel szívta magába az aloe gélt. Most 9,5 hónapos lesz, de még sosem hányt és soha nem volt beteg!!! (Lázas is csak 2x, a két dupla-oltást követően.) Nem szeretném elkiabálni (kop-kop-kop), de úgy tűnik, az immunrendszere egyébként rendben van. Úgyhogy én is csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy próbálja ki ekcémára is... meg sok minden másra is. (Bőrbetegségekre különösen jók!!!)
Aztán amikor elindulnak a skacok és folyton elesnek, akkor szerintem már minden háztartásba úgyis kell egy FIRST spray, mert felezi a sebgyógyulási időt, megakadályozza a felülfertőzést, és a levedző, csúnya, vastag varasodás helyett a sérülés másnapján már egy halványrózsaszín, vékony új bőr képződik... tehát szebb is lesz a gyerek, meg sterilebb a sebe. Vérzéscsillapításra is nagyon jó, és égésekre. Szóval érdemes egy ilyet tartani otthon! :-)
 


És mégegy tipp, aminél olcsób és egyszerűbb nincs azt hiszem. Ez a sós víz.

Nálunk a Pici arcán kezdődtek a tejkiütések, folytatódott csúf ekcémával egy idő után a mellkasán és a karján a könyökénél. Ez utóbbi helyekről a tünetek elmúltak nagyjából maguktól, de az arcán a most 11 hónaposnak még mindig ott vannak az érdesebb, száraz pöttyöske területek.

A Heim Pálban kaptunk rá szteroidot mi is, ám párszor rákentem, elmúlt s ahogy abbahagytam újra előjött. Utáltam, hogy mérgezem a Kicsit és még nem is használ.

Páromnak van nagyon érzékeny bőre a Pici tőle örökölte és neki szokott tenger mellett határozottan javulni. Így jött az ötlet. Most a terápiánk a következő:
Némi jódozott tengeri sót feloldok egy fél bögre vízben s reggel, délben, este bekenjük a pofiját ezzel egy vattapamaccsal. Ha megszáradt rákenek egy kis Bepanthent. Magában egyik se jött be, a kettő kombinációja tűnik nyerőnek. Meg persze fürdetéshez csak a gyógyszertári kencét használjuk.

Olvastam valahol a holttengeri só áldásos hatásáról amit lehet boltban is kapni elég drágán a DMben ill. Rossmanban, de nálunk nem vált be csak a sima jódozott só (Sale Marino).

A kórházat megkérdeztem, azt mondták csak a sós víz nem tehet tünetmentessé (ám mégiscsak lám lámKép) viszont affelől is megnyugtattak, hogy nem ártok vele a kicsinek mert a bőréből nem szívódik fel annyi só, hogy megterhelné a szervezetét.

Ha valaki kipróbálja és segít, kíváncsi lennék az eredményre!!

Üdv és jobbulást a gyerkőcöknek!
 


Sziasztok!
Egy három éves kislányom van. Örökölt ekcémája van.Szerencsére nem olyan veszélyes csak télen vagy ha sok tejterméket eszünk.A én régi bőrgyógyászomnál jártunk amikor nála előjött.
Azt mondta vannak már szteroidmentes kencék is.
Ilyen az ELIDEL is.Persze a TB nem támogatja ugyhogy Kb 5000 froncsi, de kérdezzetek rá a börgyógyászotoknál. És vannak nagyon jó homeopátiás szerek is.
Remélem segítettem.
Niki
 
 


Még valami! Van egy jó fürdető is.Balneum Hermal.Patikába kapható. Nekünk ez bejött.
Jobbulást
Niki
 
 


Kedves Lányok!
Nagyon szomorúan olvastam ezt az oldalt, mert sajnálom azokat a pici gyerekeket, akiknek ilyen betegségeket kell megélniük már gyermekkorukban.
Ezért úgy gondoltam, hogy Nektek is elmondom, hogy létezik a világon egy olyan lehetőség, mely segítséget nyújthat azoknak, akik egészségi állapotukon akarnak javítani, vagy jobb anyagi helyzetben szeretnének a továbbiakban élni, esetleg mindkettőt egyszerre.
Én is éveken keresztül szenvedtem az ekcémától (lábamon, kezemen, arcomon, számon), mindenféle kenőcsöt kipróbáltam, olcsót, drágát, gyógyszertárit és minden mást, de egyik sem segített, és sajnos egyre rosszabb lett az állapotom. Aztán velem is megismertették ezt a lehetőséget, amivel éltem és ma már az előbb említett testrészek gyógyultak!! Hihetetlen boldog vagyok, hogy nem kell szégyenkezve járkálnom az emberek kötött, és addig fürödhetek, míg kedvem tartja. Csodálatos érzés.
Ha közelebbről érdekel Titeket ez a lehetőség, nyugodtan keressetek meg, segítek, ha Ti is benne vagytok.
Csak Rajtatok múlik!!

Tel.: 30/403-32-87
Szeretettel:

Trézing Tímea
 


Kedves Tímea!
Engem érdekel a dolog.E-mail címedre írnék.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kedves Szilde!

Örülök, hogy érdeklődsz!
Várom leveled a trezing.timea@freemail.hu cimen.

Üdvözlettel: Trézing Tímea
 


Sziasztok!

Én öszintén tudom ajánlani az Ökonet Mirtill krémjét (2200 Ft) és fűrdéshez az Ökoline szappant (630 Ft)... Nagyon jók a visszajelzések ekcémás betegektől!

Gábor


Sziasztok!
A mi kisfiunknak , aki most 6 hónapos, január végén pirosas foltok jelentek meg az arca két oldalán a füle előtt. A gyermekorvosunk azt mondta , hogy ez csak a tejtől (anyatej) van és rövíd időn belül el fog múlni. Sajnos nem ugy lett. Egy hónap múlva visszavittük hozzá, közben a foltok nagyobbak lettek, és a hajas fejbőrön valamint a homlokán is két helyen megjelentek. Ekkor a diagnozis: koszmos kiütés. Fel írt valami krémet amit a fürdetés előtt kell felkenni. Sajnos ez sem segített. kicsivel később már a foltok a kezein és a lábain is megjelentek és az arcán tovább terjedtek. Egy másik másik dokinő tanácsára beutalót kértün a Kenézy Kórház Gyermekbőrgyászatára, ahol azonnal megállapították, hogy gombásodás okozta ekcémás kiütés. ecsetelőt és az ELIDEL nevű krémet írtak fel. Ezek után Bence bőre csak nem gyógyúlt... A múlt héten hétfőn elvittük Szeghalomra egy magán bőrgyógyász főorvosnőhöz. Ő is megállapította, hogy gombásodás, de azt is hozzátette, hogy "sarjadzó gombásodás", amit kutyától, macskától, vagy gombás kezű embertől lehet elkapni.Valamint a testén lévő kiütések pegig alergiás kiütések, amit az öblítő, vagy mosópor okoz.
A következőket ajánlotta: Öblítő helyett a vízbe rakjunk 10%-os ecetből 1 evőkanálnyit.felírt egy mosakodókrémet, amivel fürdetés elött kell bekenni a testét, egy testápolót , és egy kanalast amivel szopcsi után ki kell törölni a szájacskáját.
Ezek a dolgok mind gyógyszrtárban készített krémek, a doktornő receptje alapján.
egy hét elteltével a foltok 95%-ban eltüntek az arcról, a testéről és a karjairól.
ha bárkinek kérdése van hozzánk, vagy szüksége van a doktornő címére e-mail címünk:attiduro@freemail.hu vagy attiduro@mezei-vill.hu


Sziasztok!!NEKEM van egy 16 hónapos kisfiam,akinek 3hónapos korában derült ki hogy tej-tojás érzékeny,elég nehéz dolgunk volt,míg nem derült ki!!4hetes korban jelentkeztek tünetek az arcán ekcémás kiütések jelentek meg,majd tovább fokozodtak a könyökén és a hátán,állandóna hordtuk bőrgyógyászatra,ahol ezt is mondtak meg azt is van aki szeboreás dermatitiszt josolt van aki meg atopiást!! végül kaptunk mindne féle olajat kenöcsöt hidratálo krémeket de sajna nem jött be semmi!Míg a védőnő adott egy jó kenöcsöt hidrokortisonos kenöcs ami segitet,de nem véglegesen!!3hónapos koráig nagyon csúnya volt a bőre,s ekkor adtunk neki elöször milupa tejpépet mitől a kisfiam teljesen feldagadt és csallán kiütések jelentek meg a feje bubjátol a lábújáig,nagyon félelmetes volt,a korházban ekkor derült ki hogy tej tojás allergiás!ezütán kiiktattam az étrendemből a tejet és a tojást,a tünetek el múltak az arcán 6hónapos korában már nyoma se volt,hogy valaha is lett volna ekcémás!!azóta is nagyon szép a bőre!!táplálása néha nehéz mert válogatos,de azért megy,szoktam neki sütni is meg főzni isvannak!! szerencsére azért megy!!ha valakinek bármi kérdése lenne irjon csak bátran hátra tudok segiteni már sok mindnet megélem a kisifammal!!köszönettel Andi és a kis DANIKA!!

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Sziasztok!
Az ekcémával kapcsolatban szeretnék nektek írni.
Fiam, aki már 7 éves állandóan ekcémás volt kicsi kora óta.
Olyan krémeket kevert a bőrgyógyász amiben csak nagyon kevés szteroid volt, de hosszútávon ez sem volt megoldás. Nedvedző nagy foltokká alakultak át az ekcémás foltok. A körme teljesen deformálódott már. Aztán tavaly elkezdem - barátnőm sok-sok rábeszélése után, mert én már nagyon nehezen hiszek ilyen cégeknek a sok igénytelen termék miatt - egy komplex gyerekvitamint adni neki, ami teljesen természetes vitaminokat tartalmaz (nem szintetikus mint általában a patikában kaphatók), és egy hónappal később kezdtem el az omega zsírsavakat tartalmazó kapszulákat. Az ekcéma teljesen eltűnt!!! Hogy melyiktől, azt ne kérdezzétek, de megmenekültünk ettől az iszonyattól:) Az a cég akiktől ezt vásároltam azt mondták (az orvosok akik ott dolgoznak) hogy az ekcéma is belső dolog, nem csak a bőrt kell kezelni. Hát én megbizonyosodtam róla. Azóta én is elkezdtem ezzel foglalkozni és CSAK POZITÍV visszajelzések jöttek eddig. Nem akarok üzletet csinálni, de szívesen megosztom veletek is ezt a dolgot.
2500,-Ft -os éves tagdíjért bármikor lehet menni konzultálni az ottani orvossal, aki megmondja mit kell tenni. Ezek CSAK TERMÉSZETES GYÓGYHATÁSÚ KÉSZÍTMÉNYEK.
Én csak ajánlani tudom. Patikában nem kapható. Viszont publikálták már a Háziorvosi közlönyben, a nőgyógyászati szaklapban stb.
Bárkit érdekel, nagyon szívesen megosztom és küldök anyagot róla.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron