Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 
Ahogy látom elég rég volt az utolsó hozzászólás, mégis megpróbálok írni, hátha kapok választ, mert nagyon aggódok. 18 hetes kismama vagyok, és nagyon úgy néz ki, hogy nekem is előjött ez a herpes, hangsúlyozom először. Sosem volt ilyenem. A párom sem és én sem voltunk mással. Nagyon féltem a babám, mert ahogy olvastam az előző hozzászólásokat, szó lehet a terhesség megszakításáról?  Nagyon nem szeretném. Az orvosomhoz, csak a hét elején tudok elmenni, de megnyugodnék, ha addig kapnék valami választ, hogy mik jöhetnek ilyenkor szóba. Remélem olvassa valaki, aki tud némi információval szolgálni. Előre is köszönöm Nektek. Sziasztok.
 
 


Van itt még valaki ebben a témában? Érdekelnének tapasztalatok olyanoktól akiknek van herpeszük és már szültek...Nekem 8 éves korom óta, vagyis több mint húsz éve van herpesz az orrom alatt. Néhány éve már a nemi szervemen is jelentkezett...A volt férjemmel 8 évig voltunk együtt és nekem ő volt az első. Tavaly váltunk el...más okokból. De a házasságunk alatt jött ki először a herpeszem ott lent. A férjemnek sosem volt tünete...így ő vagy tünetmentes hordozó, vagy orálisan sikerült a saját herpeszemet átteni oda. Minden orvos mást mond, de már egyre többen állítják, hogy az orális herpeszt is meg lehet kapni genitálisan...Szóval itt vagyok én, két herpesszel is megáldva. Az orromon évente vagy kétévente jön ki...lent meg, változó. Attól függ mennyit stresszelek, mennyit alszom stb. Most van egy új párom. Tökéletes ember. Esküvőt tervezünk meg babát...tudja hogy herpeszem van mert sajnos mióta együtt vagyunk egyszer kijött. És allítólag a nem hólyagos időszak is fertőz...amit én nem tudtam eddig. Ő ennek ellenére is imád. De én most olyan rosszul érzem magam, félek hogy megfertőzhettem, bár nincsenek tünetei, és óvszert is használtunk mindig. De az esküvő után babát szeretnénk, és én úgy félek...Amúgy is GAD szindrómás vagyok, folyton aggódom, néha pánikrohamom is van. És bár minden vágyam hogy családom legyen vele, a szüléstől is rettenetesen félek (magától a terhességtől nem, csak a kórház meg a vér, meg a fájdalom...) és erre még itt a herpesz is. Rettegek hogy ha előjön a herpeszem akkor valami torzszülöttem lesz, vagy fogyatékos gyermek. És az egész az én hibámból. Vannak itt olyanok akik hordozók és egészséges babájuk született? Vagy esetleg várandósan kijött rajtuk? Valaki....please ...olyan tanácstalan vagyok. Persze a nőgyógyim elég laza, azt mondta ő is hogy az első fertőzés a gáz, meg ha s szülés környékén jön ki. De akkor is. Olyan bénának érzem magam.
 


@panther:


Szia...látom neked senki nem válaszolt. És már rég volt nagyon a hozzászólásod. Remélem azért jól alakultak neked a dolgok, és a babád azóta már egy izgő-mozgó egészséges gyerkőc lett.
 

 
 

Sziasztok.Látom sajnos nem nagyon jár erre senki. Remélem azért valaki válaszol aki hasonló helyzetben volt mint én.6 v 7 éve volt nekem genitalis herpeszem .Utána nem nagyon jött ki igazán nem is mondtak nekem róla semmit.Emúlt kész.Azótatöbbször volt fájdalmam lent meg folyás viszont én ezt nem tituláltam herpesznek.Elmentem orvoshoz az volt a diagnózis hüvely heveny gyulladás.Szültem már egy babát ott nem volt probléma akkor nem is jutott ezeszembe .MOst viszont múlthéten megint voltak tüneteim hólyagot nem láttam de írják is h kiujulásnál nem mindíg van .Visont most kiderült h 7 hetes terhes vagyok.Most nagyon aggódok a babám egészsége miatt.Elmegyk orvoshoz de jó lennejó történteket olvasni ezzel kapcsolatban:) Köszönöm a válaszokat.
imitsik
Orosháza
 
 


Sziasztok! 
Sosem hittem volna, hogy ilyen fórumon fogok egy nap nézelődni, főleg nem a saját tapasztalataimat megosztani. 
Pár napja jött ki nálam először a genitális herpesz. Először azt hittem, megfáztam, mert fáradtnak és betegnek éreztem magam. Fájtak az ízületeim és állandó fejfájás boldogított. Egy kis hólyaggal kezdődött a jobb kisajkamon. Mire feleszméltem, másnapra már a hüvelybemenetnél is kialakultak, a nagyajkamon és a végbélnyílás körül is. Nyílt, gennyedző sebek, amiktől minden nap rettegtem pisilni, mert őrülten fájt, épp ezért nem is ittam szinte semmit a nap folyamán, nehogy ki kelljen mennem. Közben szépen lassan, de biztosan a lágyékomban a nyirokcsomók megduzzadtak, fájdalmassá téve ezzel a járást és az ülést. Így már se állva, se ülve, se fekve nem volt kényelmes. Házilag kezdtem kezelni körömvirág krémmel és találtam egy kis maradék Zoviraxot is. Most, kb. 2-3 nappal később úgy érzem, a tünetek enyhültek, de messze még a vége ennek a szakasznak szerintem. 
A másik, nem testi része a történetnek. November óta élek kapcsolatban Az Igazival. Arra, hogy ő az Igazi talán ma jöttem rá igazán, ugyanis hosszas tépelődés és önmarcangolás után ma közöltem vele, hogy bizony genitális herpeszem van. Én mindenre fel voltam készülve: kiabálásra, vádaskodásra és szakításra is. De nem tett semmi ilyet, hanem az első döbbenet után szorosan magához ölelt, miközben belőlem kiszakadt az elmúlt napok kétségbeesése és zokogni kezdtem. Elmondta mennyire szeret és meg fogjuk oldani, együtt. 
Külföldön élünk, itt talán teljesen más gyógyszereket fognak felírni, mint odahaza.
 
 


Sziasztok! 
Sosem hittem volna, hogy ilyen fórumon fogok egy nap nézelődni, főleg nem a saját tapasztalataimat megosztani. 
Pár napja jött ki nálam először a genitális herpesz. Először azt hittem, megfáztam, mert fáradtnak és betegnek éreztem magam. Fájtak az ízületeim és állandó fejfájás boldogított. Egy kis hólyaggal kezdődött a jobb kisajkamon. Mire feleszméltem, másnapra már a hüvelybemenetnél is kialakultak, a nagyajkamon és a végbélnyílás körül is. Nyílt, gennyedző sebek, amiktől minden nap rettegtem pisilni, mert őrülten fájt, épp ezért nem is ittam szinte semmit a nap folyamán, nehogy ki kelljen mennem. Közben szépen lassan, de biztosan a lágyékomban a nyirokcsomók megduzzadtak, fájdalmassá téve ezzel a járást és az ülést. Így már se állva, se ülve, se fekve nem volt kényelmes. Házilag kezdtem kezelni körömvirág krémmel és találtam egy kis maradék Zoviraxot is. Most, kb. 2-3 nappal később úgy érzem, a tünetek enyhültek, de messze még a vége ennek a szakasznak szerintem. 
A másik, nem testi része a történetnek. November óta élek kapcsolatban Az Igazival. Arra, hogy ő az Igazi talán ma jöttem rá igazán, ugyanis hosszas tépelődés és önmarcangolás után ma közöltem vele, hogy bizony genitális herpeszem van. Én mindenre fel voltam készülve: kiabálásra, vádaskodásra és szakításra is. De nem tett semmi ilyet, hanem az első döbbenet után szorosan magához ölelt, miközben belőlem kiszakadt az elmúlt napok kétségbeesése és zokogni kezdtem. Elmondta mennyire szeret és meg fogjuk oldani, együtt. 
Külföldön élünk, itt talán teljesen más gyógyszereket fognak felírni, mint odahaza.
 
 


Szia.Remélem túl vagy rajta.Az első a legroszabb utana már ha visszajön nem olyan súlyos.Egy tipp sós ülőfürdő sokat segít.Nekem 6 éve van.Mostmár szinte nem is fáj.2 alkalommal volt csak hólyag.Inkább a babám eg€szsége miatt agódom.Most vagyok a 9 hétbe most gyógyszerrel kezelnek.Azt mondta az orvos minden rendben van a babával ne aggódjak.Sajnos tuti nem nyugszom meg amíg meg nem születik.Jobbulást neked.
imitsik
Orosháza
 
 


@imitsik:


Szia! 


Egy hét telt el és hál' Istennek azt mondhatom, hogy mára már nyoma sincs az egésznek. Ez valószínűleg a 800 mg-os Zovirax tablettának köszönhető, amiből hármat szedtem naponta... Mint egy lórúgás. 


Nagyon remélem, hogy legközelebb (ami lehetőleg minél később legyen!) már sokkal enyhébb lesz, mert ez minden szempontból megviselte a szervezetemet és a lelkemet is. Legalább 5 kilót fogytam és még mindig eléggé gyengének érzem magam. De ezen igyekszek javítani. Itt Norvégiában most gyönyörű az idő, igyekszek élvezni a természetes D-vitamint :) 


Köszönöm a tippet, de még ki kell találjam, hogy oldjam meg az ülőfürdőt, mivel itt Norvégiában nem igazán jellemző, hogy lenne fürdőkáduk az embereknek... Nekünk és a barátainknak sincs... :D Ez nevetséges :D

 
 


szia.Örülök  ,hogy jól vagy mostmár. Értem.Remélem nem jön vissza neked.Szedj immunerősítőt :) Illetve ha érzed .hogy jön ki akkor azzonal kezd el kezelni.Sok sikert a jövőben :)
imitsik
Orosháza
 
 


@dalmancs:


Mar olyan sok segitseget kaptam az ilyen forumoktol, hogy elhataroztam, en is szeretnek megnyugtatni valakit. A lenyeg, hogy tobb, mint husz eve van genitalis herpeszem, iden februarban szultem egy egeszseges kislanyt ( egyebkent 46 evesen) ugy, hogy a terhessegem szinte minden honapjaban kijott a herpeszem. Szoval nem kell aggodni, azzal teszunk a legrosszabbat magunknak es a babanak is! Fel a fejjel es sok sikert!
evapalma
Szentendre
 
 


Sziasztok!


Már órák óta olvaom a fórumot a legelejétől, bevallom már jojózik a szemem, úgyhogy próbáltam kiszűrni azokat a hozzászólásokat, amik arról szólnak, hogy terhesség alatt jött elő valakinek (már nem először) a herpesze, hogy választ kapjak a kérdésemre, de úgy gondoltam, hogy egyszerűbb ha inkább egyenesen rákérdezek :)


Nekem az 8 éve jelentkezett először, nem is ecsetelem az elsőt, elég annyi, hogy borzalmas volt.. Az orvosom majdnem jól kezelt vele, csak azt nem mondta, hogy mit mennyi ideig használjak, egy katasztrófa lett a vége, mert a zink-oxidos rázókeverékkel egyfolytában kentem, ami aztán szétmarta az összes sebemet... aztán ahogy teltek múltak a napok rájöttem lassan, hogy nekem mi válik be.... Azóta is ha előjön, egy-egy darab, akkor mát tudom, hogy mit kell csinálni és pár nap alatt elmúlik. Én soha nem szedtem rá semmi gyógyszert, mert tényleg gyorsan elmúlik. Amíg még nem fakad ki sudocerammel kenem, abban van zink-oxid, ami ugye vírusölő, aztán aztán kb a 2 napon használom a betadin oldatot, mert az jól leszárítja, és fertőtleníti. Tudom, hogy csak jódos, de rá van írva, hogy baktericid, és virucid is, szóval baktérium- és vírusölő is. Majd a 3-4 napon, amikor már csak sebes, akkor jön megint a sudocrem, és már el is múlt. Próbálkoztam és is zovirax-al meg telvirán kenőccsel, meg mit tudom én még hog ymivel, de azoktól csak rosszabb lett, mert ugye ezektől a krémetől csak felpuhul, és nem levegőzik, és nem is szárad le... na mindegy, nekem ez a betadin a legjobb amit használtam rá. Amúgy nagyon ritkén jön elő, évente 1-2x. Volt olyan év is, hogy semmi. Akkor mondjuk nagyon jó kondiban voltam, tornáztam sokat, meg minden egyes nap szedtem a foghagymakivonatot, és majd kicsattantam az egészségtől...


na mindegy, látom kicsit bő lére eresztettem a dolgot, és a kérdésemet még mindig nem tettem fel... Szóval most 31 hetes kismama vagyok, és 2 napja kijött a herpeszem.. Mondanom sem kell, hogy bepánikoltam, mert eddig csak rólam volt szó, de itt most a kisbabám egészségéről...  Egyből hívtam is a nődokit, hogy most szedjek gyógyszert vagy ne? többet ártok a baának azzal, ha szedem vagy nem szedem?? hogy most mi legyen??? megvizsgált, azt mondta, hogy nem is biztos abban hogy az, mert nem hólyagos és stb... most kenjem amivel szoktam, ez annyira kevés mennyiség és csak a nagyajkakon van, hogy szerinte nem kell gyógyszer. De ha rosszabbodik , akkor menjek vissza. Akkor meg is nyugodtam, hogy minden ok, hiszen, pikk-pakk elmúlik. Na erre ma előjött a másik oldalon még egy.... a 2 nappal ezelőtti 3 db már gyógyul.. Ez más súlyosabbnak számít szerintetek? azt jelenti, hogy terjed, és rögtön gyógyszer kell rá?Mi számít súlyos esetnek? a hüvelyemben a doki szerint szép tiszta, semmi sincs, és amúgy is ha zárt a máhszáj, semmi gond, no meg hát már 8 éves van ez a kórságom és a szervezetem már termelt elléenanyagot, és a babát is védi.


A nagy kérdésem az lenne, hogy akinek volt terhesen ,szedett rá gyógyszert??? vagy csak kente?? és ha nem szedett gyógyszert, akkor minden rendben volt a babával utána mikor megszületett??? Nem szívesen vennék be gyógyert terhesen őszíntén szólva....


Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, csak kibukott belőlem, mert nem sok mindenkivel tudom ezt megvitatni, olyannal meg végképp nem , aki szintén átesett ilyenen... a válaszokat előre is köszönöm!!


üdv: Magzsu

 
 


Kedves Magzsu,

korabbi hozzaszolasban irtam, hogy a terhessegem minden honapjaban elojott a genitalis herpeszem, de nekem is hosszu evek ota van, ezert az orvosommal megegyezve nem szedtem gyogyszert, csak helyileg kentem.
Vegigaggodtam a terhesseget, de nem kellett volna, a babam teljesen egeszsegesen szuletett es most is teljesen egeszseges, mar het honapos. Veletek is minden rendben lesz, a szervezeted termeli az ellenanyagot.
a virus csak bizonyos idegpalyakon tud mozogni es ha elojon megoli az immunrendszerunk.
a gyogyszer viszont bejut mindenhova, bar meg attol sem lenne baja a babanak. Az en orvosom mondta, hogy van olyan terhes betege, akivel szedeti. Nekem nem kellett, mert gyorsan elmulik, csak gyakran volt.
a lenyeg, hogy kezeld helyileg es ne aggodj, a babat nem bantja!!!!
evapalma
Szentendre
 
 


Kedves evapalma!


Köszönöm, hogy megnyugtattál!! :D


Hiába múlt el nekem is gyorsan, már a 4. nap nem volt semmi, azért csak bennem volt, hogy akkor most még izgulhatok, amíg meg nem születik a picúr. Meg persze annak ellenére, hogy nem volna szabad ennyit böngészni a neten, azért az ember, mikor ilyen helyzetben van, mindenfélére ráharap és olvas mindenféle aggasztó dolgokat, amiknek igen kicsi a százalékaránya...


Na mindegy, kezdek megnyugodni, és nem is gondolni erre. Csak szedem a vitaminjaimat, meg erősítem az immunrendszeremet ezerrel!


Amúgy valószínű, hogy az antibiotikumtól jött ki, mert előtte sajnos erős vérzéssel, és valami gyulladással kerültem be a kórházba itt Ausztriába. És ott kaptam infúziót, meg antibiotikumot. Amit szintén kétkedve vettem be, de megnyugtattak, hogy ez kifejezettem terheseknek van kitaláltva, nem károsítja a babát, az viszont kifejezetten, ha a gyulladás jobban kiterjed a szervezetemben..


Szóval köszönöm a megnyugtató szavaidat, örülök, hogy ilyen gyorsan válaszolt valaki, és nem kell végig stresszelnem a maradék heteket! :D

 
 


Sziaszok! Én nem várok babát, azonban más aktív forumot nem találtam a témában. 2 hónapja diagnosztizáltak, az elmúlt egy évem a pokolt volt maga.. Orvostól orvoshoz jártam.. Mind azt mondta bakteriális fertőzés.. A mostani orvosom 3 hónapos gyógyszerkúrát javasolt. Én emelett szelént, lyzint, grapefriutmag kivonatot, aloe verat, citfromfűt és vitaminokat szedek. Állandóan sportolok is. Mégis 3 honapbol ketszer elő akart törni... Ti hogyan dolgoztatok fel magatokban és a külvilág felé hogyan kommunikáltátok?
 
 


Szia, ez egy ilyen sport, egyutt kell elni vele, nincs mit tenni. Nekem 20 eve van, mindent kiprobaltam, de akkor jon, amikor akar. Mindent elolvastam, talan a sos ulofurdo jot tehet. En is sportos vagyok es semmi mas betegsegem nincs. Sot tavaly, 46 evesen egeszseges gyereknek adtam eletet. A kulvilagot ez nem erdekli, sot teged is egyre kevesbe fog, mert mar alig fog fajni es gyorsan fog mulni. Ha vegbel tajekon van, akkor hatasos lehet a sudocrem es valaki irta a betadint is ebben a forumban. Ki kell kiserletezni, hogy mi valik be neked leginkabb. Volt, hogy csinaltam evekig gyogyszerkurat, a 400- as telviranbol egy felet reggel, egy felet este es akkor honapokig nem jott ki. A terhesseg miatt hagytam abba a gyogyszert. Szoval fel a fejjel, egyutt lehet vele elni, egyebkent egeszsegesen!
evapalma
Szentendre
 
 


Sziasztok! 
22 éves vagyok és azt hiszem nekem is herpeszem van :( Ma megyek nőgyógyászhoz és nagyon félek, mit fog megállapítani...
4 napja kezdődött.. belázasodtam, először azt hittem a náthám tér vissza mert nem sikerült meggyógyulnom teljesen.. aztán elkezdett a pisilés rettenetesen fájni... akkor azt gondoltam húgyúti fertőzés, aztán szombaton észrevettem, hogy mintha kis apró pöttyök lennének a kisajkaimon.. olyanok mint amikor afta van az ember szájában..:(  Egyből utána olvastam... és azt hiszem ez tényleg herpesz lesz :( Ülni is rettenetesen fáj, lassan pisilni sem tudok elmenni mert borzalmas .. nagyon megvisel ez az egész... de végig olvastam itt a hozzászólásokat és az megnyugtat hogy nem vagyok egyedül aki ezzel küzd.

 
 


Sziasztok!
Jaj az előbb írtam már egy szép hosszú levelet, de természetesen a regisztráció alatt elveszett.
Látom régóta nem járt senki erre, de hátha. Nekem 4 hónapja jött ki először a nemi herpeszem. Természetesen, akkor amikor neki kezdtünk a baba projektnek. Azóta minden hónapban előjön a menstruáció előtt. Hol egy, hol több. Sokat olvastam a témában és annak örülök, hogy az első nem terhesség közben jött elő. De kérdem én így hogy leszek majd terhes? Valaki volt ilyen cipőben? És magát a fogantatást nem befolyásolta? Mert én már olyanokat is olvastam, hogy a herpesz meddőséget okoz. Teljesen kétségbe vagyok esve.:( Nekem mindig a család és gyerekek álltak a tereveimben. Most ninden alkalmas lenne arra, hogy családot alapítsunk erre történt ez.. A Párom nagyon megértő és kedves, én persze szörnyen negatívan állok a dolgokhoz. Próbálok ezen változtani , de nagyon nehéz. Szívesen olvasnék olyan hozzászólást akinek herpesz mellet sikerült teherbe esnie. Esetleg aki már szakértő a témában.
Köszönöm előre is!
Mankka
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron