Új privát üzeneted érkezett!

"Ilon! szerinted akkor lenne mindenki jol tajekoztatva, ha a Demokratat olvasna?"

Szia Éva!
Nem, ezt hol írtam? Nem gondolom, hogy akkor lenne mindenki jól tájékoztatva, ha a Demokratát olvasná.
Azt viszont gondolom, hogy akkor mindenki JOBBAN lenne tájékoztatva, ha (pl.) a Demokratát IS olvasná!!
Az igazság valahol középen lehet - ebben az esetben is.

(Megint nem értem, mi ez a nagy kirohanás. Minden esetre nem vall elfogulatlan, elemzõ lélekre...)

Ilon
ilon
 
 


Sziasztok!Ezt most kaptam, úgyhogy sajnos nem kacsa a diákhiteles ügy!Kép

--------- Forwarded message ----------

2002 majus 21-en a DHK Rt. kiadott egy uzletszabaly-modositast, mely
tobbek kozott modositana a jelenlegi szabalyzat 73. pontjat. A
modositas
szerint a DHK Rt egyoldaluan barmikor modosithatja majd a
szabalyzatot.
Amennyiben valaki nem fogadja majd el a modositasokat, akkor 15 napon
belul jelezheti ezt a DHK Rt fele, aminek hatasara a szerzodeset
felbontjak majd, ami azt jelenti, hogy az egesz addig felhalmozott
diakhitel tartozast egyosszegben kell torleszteni es az adohatosag
hajtja
be. (67. pont)

A jelenlegi 73. pont azt mondja, hogy ha a hitelfelvevo nem fogadja el
a
modositasokat, es errol a modositas nyilvanossagra hozatala utan 60
napon
belul irasban nyilatkozik, akkor ra nem lesznek ervenyesek a
modositasok,
ez esetben semmilyen kovetkezmeny nincsen.

Azt hiszem a ket verzio kozotti kulonbseg egyertelmu. Mindenkinek
nagyon
javaslom, hogy nyilatkozzon arrol, hogy nem fogadja el a kiadott
modositasokat, es surgosen ertesitse minden erintett ismeroset is! A
modositasokat majus 21-en adtak ki, attol kezdve szamit a 60 nap.
Ugyanis
meg a jelenlegi uzletszabalyzat van ervenyben!

Letezik egy diakhitel-vonal is, 06-40-240024, AZONBAN LEGYETEK
OVATOSAK,
HA FELHIVJATOK!!!!! En megtettem ma (juni 7), es megprobaltak
megetetni
velem, hogy mar a kiadott modositas van ervenyben!!! Amikor szoltam
emiatt, akkor persze elismerte a no, hogy nekem van igazam...
Megkerdeztem
azt is, hogy hogyan lehet nyilatkozni az el nem fogadasrol, de ebben
persze nem tudott segiteni az ugyfelszolgaltos, azt habogta, hogy
irjak
levelet az ugyfelszolgalat jogi osztalyanak cimere, es ok majd
ertesitenek....

Ja, es a most felvetelizokre termeszetesen mar a modositott lesz
ervenyes.... ok mar csak ugy fogjak tudni felvenni!

Hát ennyi!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi: egy e-mail számomra nem hiteles forrás. Én is bármit le tudok írni, és elküldeni, és még hivatalosnak is fog tûnni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Ilon! nagyon nem ertem! mikor is volt az en ugynevezett kirohanasom????Szo sem volt semmifele kirohanasrol, hidd el, engem mar semmi nem tud a ti reszetekrol kirohanasra kesztetni. Kicsit faraszto ujbol es ujbol ugyanazokat a dolgokat egyfolytaban olvasgatni, nem hiszem, hogy barkit is kepes lennel meggyozni a ti oldalotok nagyszerusegerol. Es azt is hidd el, hogy azert mert nem bologatok minden egyes velemenydre, meg gondolkodom es elemzek, bar ezt ti nehezen tudjatok elkepzelni-hiszen a ti elkepzelesetekben az igazsag egyertelmuen a ti oldalotokon all, en ennel egy kicsit arnyaltabban latom a kepet.
mielott ujra kirohanassal vadolnal, gondolkodj egy kicsiket.
Eva
eva
 
 


Sziasztok!

Az MTV1 esti híradójában is volt szó róla, ez gondolom már hiteles.Konkrétan az hangzott el, hogy nem járnak rosszabbul a diákok a diákhitel módosításával. Tehát módosítják. Hogy rosszabbul járnak-e, hamarosan ez is ki fog derülni.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

S.P.-vel az volt a durva, hogy õ két hete próbált beszélni K.L.-el, sikertelenül, majd megírta a levelét, hogy szeptembertõl (õ maga önként!!!) kéri a felmentését. Mert õ is úgy érezte, nem fér össze, ugyanakkor úgy vélte, ez reális idõ arra, hogy elrendezze a dolgait, a kapcsolatokat, és kulturáltan távozzék. Ezek után szerintem K.L. lépése nagyon durva.
Mint ahogy egyelõre annak tûnik az is, amit most olvastam a metróban. Mi szerint Demszky azt mondta a fõváros kulturális bizottsága majd eldönti, hogy szabad-e a közalkalmazotti státuszban lévõ színházigazgatónak tüntetésen felszólalni. Nem tudom, mi lesz a vége, de ha erre hivatkozva kirúgják, hát ne is haragudjon senki, de ez túlzás. Ezzel az erõvel senki közalkalmazott (nem munkaidõben és nem a munkahelyén!!!!, magánemberként!!) nem politizálhat, mert akkor kirúgják?? Na ne már! Egyszerûen maga a gondolat, hogy esetleg megtegyék már felháborító, tudtommal nem lehet az állampolgárokat politikai hozzáállásuk miatt diszkriminálni. Holnap majd jön a vallási, etnikai diszkrimináció is?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! nem vagyok Fideszes, de a Demszkytol mar semmi jot nem varok. Elegge pszichopata lett, szerintem szabalyos Fidesz-fobiaja van. Iszonyuan visszataszito ember, es-akarmilyen furcsa, mivel nem vagyok jobb-parti- en nagyon megorultem, hogy Schmitt Pal is indul a valasztasokon. Egy talpig europai figura, ertelmes, nem tunik tulsagosan elfogultnak, es talan tud valamit tenni a fovarosert, nemcsak annyit, hogy az arral szmeben uszik, mint azt Demszky produkalja. Egyebirant az uj veetesnek voltak olyan dontesei, ami nem utal okos politizalasra. Lasd a nemzeti Szinhaz vezetojerol szolo dontes. Ugy gondolom, hogyha elozoleg megpalyaztatjak es a Huszti palyazatat hozzak ki gyozteskent, az ellen nem sok kifogas lett volna, de igy nagyon sokat artott, nemcsak a kormanynak, hanem a szinhazi szakmanak is. Huszti viszont jol dontott abban, hogy nem lesz belole poltikai bab.
Eva
eva
 
 


Éppen most olvasom a Cselekedni, most és Mindenkiért címû nagyívû Kormányprogramban, annak is az elsõ fejezet 5. pontjában a hatalmon lévõk teóriáját " A decentralizált éds depolitizált modern kormányzás és Önkormányzatok " bekezdést...komolyan mondom Ildi nem tudom, hogy sírjak e vagy nevessek...,de inkább sírok.
F. Dia
fd (fd)
 


A NAGYEMBER a hasahoz nött plexi szonoki emelvennyel ismet megvillant vasarnap a Margitszigeten. Ismet elöbujt , mint Rumcajsz a rejtekado jicsini erdöböl es kicsit elvarazsolta az ö hiveit.
Az MLM-es partykhoz hasonloan kezdte egy kis negativ jövökeppel( Mo Rt., megtevesztett emberek a masik oldalon, kerdem miert e ket oldal egyaltalan), azutan amikor mar a hivek az összes tescos papirzsepit telesirtak polgari könnyekkel megkaptak az iranyvonalat(Demokracia vonal?). Amin el lehet, söt kell indulni, ami egy tejjel-mezzel folyo karpat-medencei nagyhatalom fele visz minket. Ismet van vezetönk, hurra! Nem kell nezni a tevet, söt semmit nem kell csinalni a polgaroknak, csak vakon menni az uton es jön a happyend( bar ez mar nagybetus cegverzioban mar letezik) es ha beledöglunk is nagyhatalom lesz ebböl a nem is tudom milyen krejzlerajbol. Minden volt itt keremszepen. Siras, kacagas, közös enek, mint anno a KISZ taborokban es nem tunt fel a polgaroknak a nagy emelkedettsegukben, hogy a nagy melegben ugyanolyan budös a szomszed laban a zokni, mint Kiralyreten 86-ban.
Hiaba, a jelenlegi celközönseg, vagyis a jövö polgarai az elveszett nemzedek gyermekei, kell nekik az akolmeleg ez a hovatartozas erzete.
Hosszas varakozas utan ez a NAGYEMBER magara vallalta a vezerseg terheit es nekik csak annyi a dolguk, hogy möge alljanak. Közben ugyan lassan 2,5 millio ember terrorizal a kokardajaval es a gunyos, megbocsajto, lenezö stilusaval masik 7.5 milliot, de ez termeszetesen a europeer magatartas resze.
Nekem ket kis kiszolas tetszett, de nagyon. Az egyik a szakacsos volt a nagykessel. Igaz, hogy nem volt poenja es se fule se farka, de hat Ö mondta igy el kellett alelni töle.
A masik az jobb volt: " A gög a bukas elöhirnöke".
Pontosan igy van, amint a NAGYEMBER peldaja is bizonyitja. Valamivel több ember nem tartott igenyt erre a smokksagra, mint amennyi igen, de jelenleg ugy tunik, hogy ezt a NAGYEMBER es körei nem hajlandoak tudomasul venni.
Vegul is majd eldöl kiböl lesz szakacs, kiböl miniszter es kitöl kerdik meg, hogy mi a fenet csinalt az elmult negy esztendöben.
Itt a vege fuss el vele.

Ui: Meg egy gondolat csupan. Idezetek helyett sajat gondolatokat kellene esetleg kitalalni.
totya (totya)
 


Sziasztok!

Egy új olvasó/író vagyok, így csak a nagyját tudtam elolvasni a hozzászólásaitoknak, de majd iagyekszem visszalapozni a múltba!
Mindenki arról beszél, ír (pl. médiumok), hogy a Fidesz, azaz OV. kiviszi a polgárokat az utcára politizálni, és ez felháborító! De már senki nem emlékszik arra, hogy a Demokratikous Charta, élükön Farjkasházy Tivadajjal, esernyõvel fejbe kólintották az õ összejövetelükön az oda nem illõ egyedeket? Az nem utcai politizálás volt, az csak egy kis összejövetel az akkori Antal. kormány mellett/ ellen??????
Az üvegzsebû kormány már most megszerezte a nyugdíjasok 19.000 Ft-ját azzal, hogy a benzin jövedéki adóját megemelték, nem is akármennyivel. Amikor az elõzõ kormány ezzel "riogatott", akkor nagyon elzárkóztak ettõl. De lám a "riogatás", -ami persze alaptalan volt - beteljesedett. De sebaj. Mindegy ki van kormányon úgy is mi szívunk. (Bocs...)
Csak nem mindegy, hogy ki szívat. Most azok, akik 40 évvel ezelõtt is......
Akik Nagy Imre házánál koszorúznak??? Akik most elosmerik N. I.-t nemzeti hõpsenk, de akik a Terror Házában az idegenvezetést megszüntetik? Roppant érdekes...
Ennyi egyenlõre.
Sziasztok
askuli
 
 


hh
narancsosbukta
 
 


"jobb sorsra érdemes emberek"
Így nevezte M.P. az ATV-ben azokat akik kint voltak a vasárnapi polgári gyûlésen a Margit szigeten.
Talán lett volna rá jobb kifejezés.
(Bár talán tényleg jobb sorsra érdemesek mint, hogy az MSZP-SZDSZ kormány alatt éljenek. Kép )

Egyébként...
többnyire nem értem, mintha nem ugyanazokat a híreket hallgatnánk. Vagy hogyan van, hogy gyakorta máshogyan értjük a híreket? Ez mind a két oldalra igaz... Olvasom az itteni gondolatokat és a dühöngõt is és alig találok objektív véleményt.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

Most elõször is és legfontosabbként Totyához: Totya, légyszíves olvasd el a címet. Ez itt kulturált társalgás reményét kifejezõ oldal. Lehet, hogy én vagyok a túlérzékeny rád, de a dühöngõben már elolvastam ugyanezen írásodat, kommentáltam magamban, hogy üsse kavics, nem írok, mert a dühöngõben ez elmegy. De szerintem ezen az oldalon nem. Szeretnélek megkérni rá, hogy próbáld finomítani a stílust. És ne érezd úgy, hogy ezt azért írom, mert másik oldalon állok, írtam én már velem azonos pártszimpátiájúnak is (bár lehet, az már nincs meg, mert akkoriban szerk. még törölt kérésre ilyesmit)

Eva, nagyon örülök az írásodnak, és reménykedem benne, hogy sokan vannak hozzád hasonlók! 90-ben még én is Demszkyre szavaztam, még az is lehet, hogy 94-ben is, de folyamatosan romlott a véleményem róla. Ha muszáj, akkor inkább legyen a próba cseresznye Gy.N.E., mintsem újra õ. S.P.-rõl pedig hozzád hasonlóan gondolkodom, ezért is bántott annyira K.L. szövege. (lásd júni 13, én)

Én azt hiszem, mindenki másképp hallja a híreket. Ebbõl is látszik, hogy az emberneka benyomásai a fontosabbak, mintsem a tények. Szeretem erre azt játszani, hogy más szimpatinzáns ismerõsnek új hírt úgy mesélek, hogy elõször csak nevek nélkül, elmondom a sztori lényegét, utána lereagáltatom vele, és csak azután mondom meg a konkrétumokat. Sokkal reálisabb a reagálás!

A benzinárakat hagyjuk, azt lehetett tudni, merthogy már rég emelni kellett volna az adót, csak elhalasztották, mert amúgy is nagyon magas volt az ár. Az viszont akár ellenzéktõl (akkori ellenzéktõl) is dícséretes lenne-lett volna, ha azt mondják, igen ez egy jó lépés volt, próbálták nézni az embereket is.

Malacka által idézettekre: MP tisztára temeti az árkokat, nem? (most itt feltételeztem, hogy ezt tényleg õ mondta szó szerint, ha nem, akkor szorri)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


P. Ildi!

Nem tudom mi bantja a stiluserzekedet, de ujraolvasvan sem talaltam semmi kivetnivalot abban amit irtam. Amennyiben megis lenne benne ilyesmi, ugy kerlek ugord at legközelebb amit a nevemmel femjelezve latsz!
Viszont egy valamit elfelejtettem. A NAGYEMBER hatorszagrol beszelt. Ez nemetre leforditva = hinterland. A masik ilyen rosszemleku kifejezes a lebenstraum= eletter. Fura... Egy kis szobafestö ezzel egykoron nagy karriert futott be, többek között tönkreteve az akkori Magyarorszagot is.
A jelenlegi gyulölködes is azokra az elmebeteg idökre vezethetö vissza. Tudod egy bizonyos vallasi felekezet tagjakent az ember erzekenyebb szavakra, gesztusokra, munkaertekezletnek nevezett tömeggyulesekre.
Mint , ahogyan az is kiserteties, hogy az elmult 40 ev alatt az Internacionalet kellett elenekelni egy gyules vegen, most meg ezt az Edda frontember altal összegrundolt canismergat eneklik a polgarok önkent es teli tudöböl.
Ha nem tetszik ne olvasd el, de egyoldaluan szalvetaba csomagolni a dolgokat szamomra nem muködik. A tulzottan fennkölt emberek altalaban takargatnak valamit.
Maradtam tisztelettel,
Totya
totya (totya)
 


Kedves Totya!

Hadd próbáljam meg, hátha sikerül elmondanom, miért éreztem én is bántónak a hozzászólásodat.
Mert nekem OV NEM "nagyember". Fõleg nem abban az értelemben, ahogyan Te (+ mások) azonosítják egy bizonyos rosszemlékû "KISEMBERREL".
És hadd mondjam, bár nyilván sejted már, hogy valahol én is ugyanahhoz a bizonyos felekezethez tartozom, mégsem ijedek meg semmilyen összejöveteltõl.
(Vasárnap ugyan OV véletlenül 1 méterre állt tõlem, mégsem lett semmi bajom. Kép )

Tényleg képesek vagyunk ugyanazokat a szavakat tökellentétesen értelmezni, itt ebben az országban. Ez nem baj, így jó. Nekem, mert én egy "befogadó nemzethez tartozónak" vallom magam.
Miért kell egyeseknek folyton máshová téve a hangsúlyt bemocskolni emberek õszinte, rosszindulat nélküli érzéseit? Kinek jó az? Kinek hiányzik a folyamatos félelem, az állandó ellenségkeresés?
A 82 éves szomszédbácsink azt mondogatta: "39-ben is így kezdték..." Nem tudom, pontosan kikre, mikre gondolt, de a 94-es választásokkor ment, szavazott a Fideszre (a velem egyidõs unokájával, aki az MSzPre szavazott.)

Nem tudom milyen infók alapján kell ez az "utálkozó hangnem", de mint korábban elhangzott Lovas István pl. szintén "onnan" származik. Írna õ a Demokratába, ha lenne félnivalója?
Én ezt nem hiszem. (Valszeg nem a Népsz.ból ismeri a híreket, hanem azoktól, akik eredetileg mondták.)
"Onnan" azonban rendre félreinformált, egészen furcsa elképzelésekkel találkozom. (pl.: a Csurka nem is magyar név. - Ki mondta, hogy csak az magyar, akinek magyar neve van? Aki ezt modja, miért nem tud semmit arról, hogy a magyar mindig is "befogadó nép" volt, írhatok értekezést egyszer a történelmi adatokról Kép )

Még valami: ez, amit OV képvisel jelenleg, nélküle is létezne. Ezért mindegy, hogy pl. jó politikusnak tartom-e, vagy nem. Lehet, hogy ez még rosszabbul hangzik, de nem az.

Ja igen: és nem akarom átugrani a véleményedet, mert érdekel. Nagyon is.

Kép
Ilon
ilon
 
 


Totya, fenti hányadékot, javaslom, küldd el a MaNcs-nak, imádni fogják!

Többiektõl elnézést, dehát amilyen az adjonisten...
Iboly
iboly
 
 


Ildi!
Igyekszem szó szerint idézni, nehogy az én objektivitásomat is szóvá kelljen tennem. Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Iboly! Ugye mindaz, amit Totya leirt nem lenne hanyadek(micsoda polgari kulturkifejezes...)ha valami hasonlot Medgyessirol irt volna valaki?
Eva
eva
 
 


Iboly!

Ha tölem neked hanynod kell az neked baj.
Az elmult negy evtöl viszont nagyon sok ember torkaban van gomboc es attol is valoszinuleg sokaknak forog a gyomra, ami jelenleg jobbrol erkezik.
Sajnalatos, hogy a NAGYEMBER tehetseget es az eszet nem arra hasznalja amire kellene. Nagy nekikeseredettsegeben nem veszi eszre, hogy a szennyes aradat , amit gerjeszt elsodorhatja öt is es azt is amit felepitett. Felreertes ne essek nem kivanok senkit megbantani, de el kellene gondolkodnotok, hogy hol vannak a megtevesztettek es nehogy kesön es fajdalmasan kelljen felebredni egy meresz alombol.
totya (totya)
 


Totya, félreértetted: nem nekem kell hánynom tõled (bár még ez is bekövetkezhet), hanem a belõled távozott produktumot neveztem hányadéknak.

Éva, tévedsz! Kaptam olyan sms-t a két forduló között jobbról, amelyiknek a stílusa ugyanígy felháborított, noha éppen Kovács Lászlóról szólt. Meg is kértem a küldõt, hogy kíméljen meg a hasonló szemetektõl.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne nevetnék egy-egy igazán jó viccen a baloldal kárára.

Ami pedig az általad kifogásolt kifejezést illeti, kérlek, mondj egy számodra megfelelõ szinonímát a hányadék szóra (a produktumot én már ellõttem) és ígérem, legközelebb azt használom Totya írására.

Iboly

Ja, Évi, ezt neked találtam, azt kérdezted, miért nem háborgunk azon, hogy adómentes lesz a minimálbér. Lehet, hogy háborogni fogunk.

Adómentes minimálbér és a gyermekkedvezmény
2002. június 19. (7. oldal)

Czinege János
Az MSZP–SZDSZ-kormány benyújtotta a parlamentnek azt a javaslatot, amely szerint – elfogadása esetén – a minimálbér szeptember 1-jétõl adómentessé válik. A minimálbér adómentességét végül is ügyes technikai megoldással, az adójóváírás mértékének – 10-rõl 18 százalékra való – növelésével tervezik megoldani. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy maximum a havi százezer forintot keresõk személyi jövedelemadója havi hatezer forinttal csökken, fordított megközelítésben ennyivel nõ a havi nettó jövedelmük. A nettó jövedelemnek ez az emelkedése a minimábérnél (ötvenezer forint) 15,9, havi százezer forintnál 8,9 százalékos nettó béremelést jelent. Az adójóváírás technikailag biztosítja azt is, hogy százezer felett és százhuszonnyolcezer alatt az elõzõeknél kisebb nettó növekedés valósuljon meg. Egy kis bonyodalmat fog okozni ez az évközi változás mind a munkavállalóknak, mind a munkáltatóknak (elszámolási programok módosítása, dolgozók jövedelemnyilatkozatai stb.). A minimálbér adómentessé tételével kapcsolatban, ami végül is az ennek a kétszeresét keresõket is érinti, két megjegyzést azért kell tenni.
Az Orbán-kormány által ismételten bevezetett és jelentõsen megemelt gyerekek után járó kedvezményt az eddiginél kevesebben fogják tudni igénybe venni. Ennek az az oka, hogy a jelenleginél kisebb lesz a fizetendõ adó, az adókedvezményeket pedig nem létezõ adó után nem lehet igénybe venni. A gyerekek után járó adókedvezményekkel kapcsolatban a jelenlegi kormánypártoknak egyik fõ kifogása éppen ez volt. Errõl kormányzati pozícióban már megfeledkeznek. Ötvenezer forintos fizetésnél a gyermektelenek nettó jövedelme – az elõzõek szerint – 15,9 százalékkal nõ, az egygyerekeseké 7,4 százalékkal – háromezer forinttal, a két- és többgyerekeseké egyáltalán nem nõ. Bruttó százezer forintnál a gyermeket nem nevelõk jövedelme 8,9, az egy gyermeket nevelõké 8,5, a kétgyermekeseké 7,9 százalékkal nõ, de a három- és többgyermekeseké egyáltalán nem nõ, mert nincs – nem lesz – elegendõ adójuk a kedvezmény igénybevételéhez. A látszólag egyöntetûen kedvezõ adózás nemcsak a gyerekek után igényelhetõ kedvezményeket korlátozza, hanem más kedvezményekre is negatívan hat. Az életbiztosítás, az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés, a különféle megtakarítási formák azért is voltak vonzóak, mert adókedvezményt lehet utánuk igénybe venni. Most ez a vonzerõ megszûnik, illetve csökken. A választási kampány idején az SZDSZ azt ígérte: minden adókedvezményt kiirtanak. Ezt a lépést már ide kell sorolni? Egyértelmû a következtetés, a minimálbér adómentessé tételét jórészt a gyerekeket nevelõk és a megtakarításokat vállalók adókedvezménye terhére fogják megoldani. Az intézkedés 2002. évi hatása 52 milliárd forint. Ezenfelül vajon hány milliárdot tesz ki, amit a fenti kedvezmények terhére kompenzálnak? Ez a magatartás is példázza azt a gondolkodást, amelyik feltétel nélkül ajándékot oszt, a gondok saját erõbõl való megoldását pedig nem díjazza.
Az adójóváírás (korábbi, ma is használatos nevén: alkalmazotti kedvezmény) eddig sem járt az egyéni vállalkozóknak és a bt.- beltagoknak. Havi szinten mostanáig ez háromezer forint veszteséget jelentett. Szeptember 1-jétõl azonban – az alkalmazottakhoz viszonyítva – ez a hátrány további hatezer forinttal, kilencezer forintra nõ. A törvény módosítása után a minimálbérrel bejelentett alkalmazott 43 750, az ugyanezen kategóriába tartozó egyéni vállalkozó 35 500 forintot tehet zsebre. Véleményem szerint ötszázezer és egymillió közöttire tehetõ azok száma, akik ebbe a körbe tartoznak. Ráadásul nagyobb részük csak minimálbérre vagy annál alig magasabb jövedelemre van bejelentve. Ezt a több százezer családot fokozottan sújtja az, hogy a gyerekek utáni kedvezményt egyáltalán nem vehetik igénybe, továbbá a többi kedvezményt sem. A vállalkozók adózásának ilyen negatív kezelése abból – a soha el nem ismert – ténybõl is eredhet, amit szinte mindenki tud, a vállalkozók ott titkolják el bevételeiket, ahol tudják, ráadásul a családi szükségletek egy részét is költségként számolják el, annak áfáját visszaigénylik. Kérdés: milyen jogon kompenzálja az adórendszerben alkalmazott hátrányos megkülönböztetés az adócsalást?

A szerzõ adószakértõ
iboly
 
 


Bocs, de ezt a megjegyzést nem tudom magamban tartani. Schmitt Pál valóban rokonszenves, megnyerõ külsejû stb. ember, épp ezért is akalmas arra a szerepre, amire a Fidesz szánja. Nem éppen rokonszenves bizonyítéka ennek legalábbis az én szememben, ahogy belement ebbe a nevetséges független jelölt komédiába. Ha esetleg õ szabta ezt feltételül ki tudja milyen számításból az uyganolyan ellenszenves. Vagy ahogy az elõzõ városvezetés szemére hányja, hogy nem épített metrót. Ez már igazi Fidesz módi, lásd felháborodás az általuk hozott törvény alapján végrehajtott benzináremelésre.
Ami a visszahívását illeti, nem tudom mennyire szokás a diplomáciában, hogy egy nagykövet pártküzdelmekbe száll be. Ha jól tudom ez tilos, márpedig S.P. már javában kampányol. Számára biztosan nagyon kellemes lett volna a nagyköveti székbõl egyenesen átülni a fõpolgármesteri székbe.
Nem emlékszem a felháborodásra, amikor Grespiket rúgta ki azonali hatállyal az elõzõ kormány ugyanezzel az indokkal, sõt még valami fegyelmi is rémlik, pedig õ sem volt még hivatalos képviselõjelölt. A tett számít vagy az hogy ki teszi?
zsgabi
 
 


Totya!

Mi az a "canismergat"? Sajnos ez a szó nincs a szótáramban!
Egyébként meg a sok vidéki embernek megfelelt az elmúlt négy év! Sõt....!!!!!! Csak a budapestieknek nem tetszett! Nem is értem miért?!
Te atlán tudod?
askuli
 
 


Hát Iboly, úgy látom hogy sajnos már megint a többgyerekesek szívnak nagyon a mostani kormány-intézkedésekkel.Kép Na nem azokra gondolok akik segélyekbõl élnek...

Ez a Medgyessy ügy is elég klassz, beismerte hogy kémelhárító volt, 3/2-es ügyosztály, és most ennek tapsikolni kellene, mint ahogy tegnap jó késõn errõl Lendvai Ildikó igyekezett meggyõzni a még fennlevõ jónépet?! Azt mondta hogy a kémfilmekben is mindig a kémeknek drukkolunk. Azért én nem vonnék párhuzamot e kettõ közé.
norcsi
Lenti
 
 


askuli! sok videki embernek viszont NEM felelt meg az elozo negy ev. Tudtommal a Fidesz sehol sem ert el szaz szazalekos eredmenyt. Tehat voltak olyanok is, akik nem rajuk szavaztak. Ilyen alapon fel lehetne hanytorgatni, hogy a Fidesz hogyan nyerte meg az ezlozo valasztasokat. Ha a kisgazdik nem leptek volna vissza egy csomo helyen a javukra, akkor nem lett volna eselyuk a tobbsegre. Es volt negy evuk, hogy bizonyitsanak. Nem tettek meg.
Egyebirant bevallom, van egy nagyon rossz erzesem ezzel a Medgyessi-kemuggyel kapcsolatban. Az Mszp es Medgyessi ellen mindig is az volt a kifogasom, hogy nem azok az emberek allnak eloterben, akiknek a kezeben a valos hatalom van. Sokkal inkabb mozgatjak a hatterbol a szalakat(nem szeretek osszeeskuves-elmeleteket gyartani, csak hangosan gondolkodom). Sajnos ezert valt mar regen szamomra hiteltelenne a dolog. Valaki nem akarja, hogy Megyo miniszterelenok legyen. Allitolag a miniszterelnok kozvelten kornyezetebol is lehetett az illeto, aki az ominozus iratokat a Magyar Nemzetnek atadta, ami honapok ota ugyvedi letetben voltak. Miert nem jatszottak ki ezt az adut akkor? A valasztasok elott? Ki lehet az a parton belul, aki hatalomra torekszik? (marmint az Mszp-belul?) Ki az, akinek a neve felmerult MAR mint lehetseges utod? Es itt Kovacs Laszlora gondolok. Nem hiszem, hogy eselye lett volna a partnak, ha o a miniszterelnok-jelolt. Ezert kerult oda egy meglehetosen semleges, mozgathato figura-Medgyessi. Es ettol van egy olyan rossz ezesem, hogy itt belso hatalmi nyavalyakrol lehet szo, amire az ellenzek rakapott.
Ne rohogjetek ki, legyszi!!!mint mondtam, csak hangosan gondolkodom.
Eva
eva
 
 


Eva. Szerintem is ez állhat a háttérben.Kép Kovács nyilatkozatát is sikerült elcsípnünk tegnap szintén késõ este valamelyik adón. Õ azt mondta hogy szerinte ez csak koholmány, áskálódás, és hogy ha most M.P. helyett új me.-e lenne az országnak, akkor õt is kikezdenék. És itt jön a lényeg, hogy hirtelen rátért arra, hogy bizony õróla is biztos ki tudnának találni mindenfélét (érzitek, rögtön szóbahozta magát mikor arra került a szó hogy mi lenne ha új miniszterelnökre lenne szükség) pedig az õõõõõõõ múltja patyolattiszta.Kép
Ha annakidején õ lett volna a miniszterelnök-jelölt, hát az biztos hogy sokan nem az MSZP-re szavaztak volna, így nem is sikerült volna a szocialistáknak a hatalmat megkaparintani. És ha mégis leváltás történik, és mégis K.L. kerültne M.P. helyére akkor nagyon sok ember érezheti majd becsapva magát.
norcsi
Lenti
 
 


Eva felvetése elgondolkodtató. Ha a Fidesz tulajdonában lett volna az ominózus irat, akkor azt már a választások elõtt meg kellett volna szerezniük. A kormányalakitás óta kötve hiszem hogy hozzáférhettek volna. Ha elõtt szerezték volna meg, akkor ésszerûbb lett volna azt a választások elõtt, vagy a 2 választás között megszellõztetni, akkor tuti a fidesz gyõzelem.
Szdsz-nek szintúgy nem állt volna érdekében közzétenni MOST hiszen ha új választás kiirásáig fajul a dolog akkor biza az szdsz megkockáztatja hogy be sem kerül a parlamentbe.
Mdf, Centrum, Kisgazda, Miép szellõztetés a fidesz okfejtés miatt szintén kizárható.
Tehát akkor?
Egyébként ilyenkor a Nemzetet nem lehet kötelezni az iratok beszerzésérõl való nyilatkozatra?
Ami elképzelhetõ még: az iratok koholmányok, hamisitványok (ez a másodiknál bebizonyosodni látszik.) Akkor viszont a Nemzetnek csunyán meg kellene ütnie a bokáját. Hisz mégiscsak egy napilap (mégha nem is az ország elsõ napilapja..:-))
Ha Eva okfejtését követjük akkor kérdés: miért álltak egyöntetûen M. mögé?
narancsosbukta
 
 


Mai Demokrata.

Ungváry Zsolt: Könyvhét

A Vörösmarty téren forgolódott a könyvhét alkalmából a Medgyessynek mondott Péter. (A tér névadója meg a sirjában, ha ezt látta). Sok könyv jelent meg, úgymond a miniszterelnök (tudniillik az övék, a miénket majd nagybetûvel irom, hogy meg lehessen különböztetni), tehát sok könyv jelent meg, és ez jó. Sok ember is megjelent a pvilonok között, ez viszont nem jó, mert igy a fütty erõsebb, a tiltakozás hangosabb lett, amit Péter sjnos hál istennek nem értett. "Hogy cserepedett ide ez a sok, én megértem, dühös, hatalmát vesztett, de ezért demokráciában, én nem értem, miért nem törõdik bele, hiszen mi pártoljuk, ha nincs foga, mert a könyv drága, mondta is mindig drága édesapám: Péter, a könyv, a betétkönyv, hej, ilyen könyvhétre szeretnék én egyszer eljutni."
Odébb Kende dedikált, a könyveit lehányták. (Már úgy értem, a szállitók, csak úgy lehányták a kupacokat, nem rakták szép rendbe, kérdezte is a Kende az egyik vevõjétõl, aki kötetet választott: "Hány?"
"Még nem, felelte a vevõ, majd csak ha elolvastam."
Az új oktatási miniszter rendeletére új tankönyv is napvilágot látott (úgynevezett "kisokos"), amely a másság tiszteletére nevel. Szerkesztette Fodor Gábor. Cime: Az okos homokos. Elõkészületben: Az okos drogos.
Mizsei Zsuzsanna KDNP-s tótumfaktum, a Millenáris Park MSZP által kinevezett igazgatója apró füzetkét dedikál, amibõl kiderül, hogy a szerzõ a kereszténység történetébõl Júdás munkásságát tanulmányozta elmélyülten és komoly eredménnyel.
Görgey Gábor is aláir, bár ezúttal nem regényei elejére, hanem kinevezések és felmentések végére teszi a szignót.
Cicciolina is felbukkan, és pajkosan minden ex librist szex librisre javit.
A Miniszterelnök (már úgy értem a miénk) pedig a mûvelõdéssel kapcsolatban világosan megmondta: mindenki vegye és olvassa a Demokratát, továbbá a Magyar Nemzetet és aHeti Választ. Aztán szûk körben még hozzátette (csak sajnos errõl a hirügynökségek elfelejtettek beszámolni) , hogy "és mindenki olvasson el legaélább egy Ungváry könyvet."


Bravó! Ez egy magyar hetilap!!Büszkék lehetünk rá! Méltán!
narancsosbukta
 
 


Éva, bennem is ugyanez fogalmazódott meg a Medgyessy-üggyel kapcsolatban. Néha már sajnálom szegényt, bábként irányítják. Kiváncsi vagyok, mikor mond le és ül a helyére Kovács?
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok! Valaki írta, hogy ez a papír nem kerülhetett ki a kormányváltás után. Miért nem? Az az igazság, hogy akik ilyen iratok kezelésével foglalkoznak, ugyanazok, mint eddig is. Bár az ilyen helyeken sokszor már a vízözön óta ugyanazok dolgoznak. Bár ettõl még lehetnek bármely párt szimpatizánsai, vagy emberei. Valamit a szavazás, és a kormányváltás között is eltelt egy kis idõ. Amúgy nem nagy cucc egy ilyen dokumentumot, ha létezik, észrevétlenül bedugni a fénymásolóba, és táskában kivinni. Viszont az tény, hogy csak korlátozott számú személy tehette ezt meg, azaz kb. egy-két nap alatt ki lehetne deríteni, hogy most mi is van, ha akarnák. Szóval az egészet nem értem, és csak azt sajnálom, hogy nincs az egész közéletben egy talpig becsületes, karakán ember, valamint egy hozzá tartozó párt, hasonlóakkal. Persze úgy nézett ki, hogy volt már ilyen párt, csak az a párt mára már nem az a párt. Kép
Liesel
liesel
 
 


Sziasztok!
Gondolkoztam, ki lehet az, aki elég fontos ember volt már az átkosban is ahhoz, hogy hozzáférjen titkos iratokhoz, tudja, mit és hol kell keresni MP sarazásához, és ehhez ma érdeke is fûzõdik. Ketten ugrottak be, az egyik Stumpf (az apósával), de ez nem túl valószínû, mert akkor már áprilisban kipattant volna az ügy. A másik jelöltem Szûrös Mátyás.
Persze én is csak találgatok, mint mindenki.
Vera
vera
 
 


Még jó, hogy MP azonnal elismerte, hogy a dolog igaz. Másnak nemigen lehet venni az elsõ reakcióit, hiszen ha nem lenne igaz, mondhatott volna egyszerûen NEMet is.
Ha egy volt(???) kém irányítja az országot, akkor kinek a kezében is vagyunk vajon?

Narancsos Bukta! Ha érdekelne, én is idézhetnék mindenfélét baloldali és ún. "független" lapokból. De nem izgat annyira, tudom milyenek. De engedd meg, hogy ha már a választások nem annyira kedvem szerint értek véget, legalább néha egy nagyot (?) hadd röhögjek!
Éppen be akartam gépelni egy rövid cikket, a címe: "Az ügynök hal-álla". Nagyon tetszett, gondoltam megosztom veletek, de látom, van akinek még a humorérzéke is "egyoldalú".

Kép
Ilon
ilon
 
 


Demszkyt rendõrök védik a hídon
2002. július 4. 9:43

MNO

A Lelkiismeret csoport aktivistái lezárták az Erzsébet-hidat, a helyszínre érkezõ Demszky Gábort a tiltakozók kifütyülték. Egyre több rendõr érkezik a helyszínre. Jelenleg ezres tömeg van a helyszínen. Meg nem erõsített hírek szerint a rendõrök fegyvert fogtak a tüntetõkre.
A helyszínen tartózkodó kollégánk megkísérelte megkérdezni Demszky Gábortól, hogy mi a véleménye arról, hogy újságírókat vettek õrizetbe. A rendõrök durván eltaszították kollégánkat Demszky Gábor közelébõl. Demszkyt rendõrkordon vette körül. A rendõrség már helikoptereket is a helyszínre vezényelt. A tüntetõk egyhangúlag kinyilvánították, addig maradnak a hídon, amíg nem vonják vissza a választási szavazólapok visszavonását. Helyszíni tudósítóink továbbra is helyszínen vannak, hamarosan képeket is közzéteszünk a helyszínrõl.


Hát ez is elég döbbenet, a tegnapi sokkoló Pokorni lemondás után. Mi lesz itt most, tömeges bebörtönzés? Mármint a résztvevõké! És az is érdekes hogy a MN. munkatársát végülis bilincsbe-verve vitték el!Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


És az is érdekes, hogy nem engedték át a mentõket sem, és nem jelentették be elõre a tûntetést.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ez törvénybe ütközõ cselekedet volt, lezárni önkényesen a hidat. Bár én hagytam volna, hogy a dugóban ácsorgó, türelmetlenebb fiúk meggyõzzék õket ennek egészségtelen voltáról. Tuti nem küldtem volna oda egy szál rendõrt sem, hogy utána ezt felhasználhassák politikai céljukra, saját maguk sajnáltatására. A rendõrök szerintem leginkább õket védték meg a lincstõl, és még õk kiabálnak.
Liesel
liesel
 
 


Már bocsánat, de valamit nem értek. A szavazást a Fidesz rendezte, saját íze szerint. A szavazatszámolás 12 éve így van. Most hirtelen nem jó? Miért? Annyi megfigyelõ, meg szakértõ õrködött, és a volt kormány is elfogadta az eredményt, akkor ez most micsoda?
Holnap lehet majd bejelentés nélkül bármi miatt tüntetni? csak úgy, lezárunk egy hidat, vagy bármit? Én, ha tetszik, ha nem elfogadom, mert demokratikus úton ez lett az eredmény. Három év múlva ismét lehet dolgozni a szavazatokért.
Szomorú vagyok, amikor ilyen anarchiát látok. Sajnos sok olyan fej volt, ami ismerõs volt, egyéb ex-tévés tudósításokból, (szélsõséges rendezvények- kopasz fiatalemberek).
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Ejnye, Zsomimama, olyan értetlen vagy! Pedig meg lett mán mondva, hogy olyan ravaszul csaltak, hogy senki se jöhessen rá. És nem is jött rá senki, tehát ez igaz.
Cory, és mi lett volna akkor, ha mentõsnek vagy szülõ nõnek álcázott vörös ügynököket engedtek volna át azon a hídon?! Vannak helyzetek, amikor nem szabad elgyengülnünk!!!
Liesel, hát rajtad már nem is csodálkozom. A magadfajta persze képes volna népünk legjobb fiait (hajjal vagy anélkül) kiszolgáltatni a mindenre kapható csõcseléknek, amely nem átallott volna csak úgy, fényes nappal átmenni a Duna túlsó partjára!
Vera
vera
 
 


Most volt a csigas teven a Lelkiismeret csoport vezetoje, es meg mielott kerdezhettek volna barmit is tole o koszontotte a "magyar testvereit"...
Nem tudom, honnan veszik ezek, hogy ok kepviselik a szavazopolgarok millioit-ahogy ezt a felhivasukbol olvastam. A legszornyubb latvany az volt, amikor egy kisse szakadt palit mutattak a tuntetok kozul, akinek Osama Bin Ladenes kituzoje volt. Igen, voltak ott erdekes arcok, csak az a szomoru, hogy a tomeg fanatizalhato, es nem hiszem, hogy barkinek is jo az, hogy az ilyen es hozzajuk hasonlo figurakat raszabaditanak az orszagra.
Eva
eva
 
 


Mi a véleményetek arról, hogy Demszky le akarja bontatni a Petõfi Csarnokot, és helyére mélygarázst és parkot akar építtetni?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi szerintem ez önmagáért beszél, és én ezen nem is tudok megdöbbenni. Egy ilyen ember szájából...

Viszont amin azért elcsodálkoztam, az az alábbi
[url=http://www.mno.hu/index.mno?cikk=88807&rvt=1" TARGET="_top]http://www.mno.hu/index.mno?cikk=88807&rvt=1[/url] link alatt található. A Népszabadság hogy hogy nem kicsit retusálgatott az eredeti képeken, és nem azt közölte le? Kép

Egyébként tegnap este a csigatévé mondta, ami azért nem nevezhetõ jobboldalinak, hogy "nem engedtek át mást a tüntetõk a hídon csak a mentõket". Szóval akkor csak átengedték a mentõket!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok! Norcsi itt az, hogy a mentõket átengedték, sajna nem javít azon, hogy mennyi embert viszont nem. Biztosan álltál már dugóban, de azért nem órákig. Tudod az a ciki, hogy ilyenkor már visszafordulni sem lehet, a kocsik menthetetlenül torlódnak. Az egész városban érezhetõ volt, alig lehetett közlekedni. Sokan nem értek el a munkahelyükre, sokan rosszul lettek az autókban, buszokon, villamosokon. Várandósok, kisgyerekesek, idõsek voltak közöttük. Sokan nem tudtak eljutni a gyerekeikért óvodába, iskolába. Te mit szóltál volna, ha a gyereked a budai oldalon van, te meg ott rekedsz Pesten? Én nagyon ideges voltam, és még sokan mások. Ha nincs katasztrófa helyzet, annak szerintem örülni kell, és nem csinálni egyet, csak úgy.
Az "egy ilyen ember szájából ..." megjegyzésedet abszolút nem értem. Õ is komcsi volt??? Vagy milyen ember? Csúnya bácsi?
Liesel
liesel
 
 


Liesel!
Nem értek egyet a módszerükkel, a tüntetés mikéntjével és lebonyolításával, de a céllal igen. Tudom hogy milyen következményekkel járt a városban, és valóban nem örültem volna annak ha éppen benne ragadok. Csak a fenti reagálásra pontosítottam a mentõk vonatkozásában. Az az igazság, hogy szerintem még nem vagyunk túl a nehezén...Kép Gyanítom hogy a holnapi nap sem lesz túl esemény-mentes!

Demszky elég "csúnya bácsi" volt/van, a III/3-as spicli múltjával!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi.
A szavazatokat azért nem számolják újra, mert mindenki elfogadta hivatalosan az eredményt.
Azért nem tesznek törvénymódositást arra vonatkozóan, hogy ezek után ujrazámolhatóak legyenek a szavazatok, mert akkor innen minden választáson a vesztes újra és újra átszámoltatná. Amig nincs elfogadott nyertes, addig nincs aktiv kormány, hiszen a választások napjától a régi kormány már csak ügyvezetõ posztban van, törvényt nem hozhat nem módosithat.

Tehát ha ebbe belemennének, akkor a következõ választások autómatikusan kormánynélküliséghez, tahát fejetlenséghez vezetne.

Még egy dolog ami miatt nem: törvény visszamenõleg nem lehet érvényesitettni. Tehát ha meg is szavazzák, akkor sem érvényesittethetik visszamenõleg. Mert akkor a megelõzõ szavazás eredményeinek revizionálását is lehetõvé kellene tenniük. Azt meg ugye nem lehet fizikai okok miatt. Itt sérülne a demokrácia.

Továbbgondolva, ha hoznának is olyan törvényt ami visszamenõleg érvényes azzal csak az instabilitást növelnék. Hiszen még annyira sem lehetne semmit tervezni elõre, mert már az sem lenne biztos ami elmúlt.

Továbbá a demokrácia egy ilyen csúnya dolog. Ha mindenki rábólint, hogy elfogadják a többség akaratáként az eredményt, hiába kicsivel több csak, az ellendrukkerek kisebbségnek minõsülnek. Tehát nem az van amit õk akarnak. És ha meg gebednek sem az van. Mert a demokráciában nem számit, hogy öttel vagy ötvenezerrel van e több a többõl.

Ennek nagyonsok elénye és rengeteg hátránya van. Ez egy ilyen.

Nem tudom elég világos voltam e....

zsunya
 
 


És mi van ha az OV-rõl is kiderül az az emlegetett III/IV-ügy?
Kicsit morbid ez a bili-burogatás, ettõl senkinek sem lesz jobb. Engem pl. konkrétan az érdekelne, hogy emelkedi-e a gyed, vagy bõvíthetõ lesz-e 3 évre. De most komolyan: Ha tovább akarták õrízni azokat a lapokat, akkor miért nem hozott a Fidesz elõre olyan törvényt(megtehette volna), hogy lehessen, meg újraszámolni is. A bizottságok létrehozásakor is õk voltak elõnyös helyzetben, emlékszem mennyi cirkusz volt belõle. A tegnapi dolog sajnos egy párezer ember bulija volt, de sok embernek okozott bosszúságot.
Abszolút nem érekel, hogy mit csinált valaki 30 évvel ezelõtt, ha most évek óta jól végzi a munkáját. Az se, hogy kinek mi volt az apja-anyja. arról igazán nem tehet senki. Nem jó ez semmire sem.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Elmélkedhetek még egy kicsit?

Ha valaki 40 évvel ezelõtt mást akart, vagy máshogy akart élni, és ennek hangot adott, az mehetett követ törni. Ha valaki úgy akart tenni hogy többen, netán mindenki máshogy éljen, mint az adott, azt el is tüntették jól.

Aki mégis politikusnak ment, miért gondoljátok, hogy farkcsóválva és csontig benyalva az oroszoknak tette. Vagy ha mégis oda oda lefetyintett, akkor mi motiválta: az izvilág, vagy a távlati cél?

Az hogy vér nélkül lehetett ebbõl kiszállni, az szerintetek nem az akkori vezetés kemény munkája volt e?

Biztos voltak akik komolyan vették ezt a szocializmusus demagógiát. De azt hiszem, a legtöbb ember aki kiszolgálta a rendszert, azért tette, mert nem volt más választása. És biztos volt olyan is nem kevés, aki belátta, hogy ha utcára viszi az embereket, akkor csak beljebb viszi az országot a Szovjetunióba és lelöveti az embereket. (lehettünk volna mi is tagállam, tuti kis orosz vezetéssel) Mig ha szerepet vállal, talán távol tudja tartani ezt a dolgot. 56 után én ezt elég valószinûnek tartom.

Nem hiszem hogy az a rengeteg ember (mert nem kevés volt) mind el akarta pusztitani ezt az országot, és eladni minden értékét. Akiben meg ilyen vezessük az országot a helyes úton szellem van, az államformafüggetlenül cselekedni fog.

A diktatúráknak is meg vannak az elõnyei, és a demokráciának is. A szocializmusnak is persze. Csak azt kell eldönteni melyik a legcélravezetõbb.

zsunya
 
 


Norcsi: csak a szirénázó mentõket engedték át. Elég sok olyan helyzet van, mikor a mentõ nem szirénázik, "csak" beteget szállít kezelésre.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zsomimama: én csak távolról követem az eseményeket. De "A szavazatszámolás 12 éve így van. Most hirtelen nem jó? Miért?" - úgy tudom, a meglevõ szabályok értelmezéséval van gond. Pl. mert a teljes végeredmény százalékos különbsége kisebb 1-nél, és ez mindig számított eddig, HA egyéni mandátunok sorsáról van/volt szó.
És még sok más is.

Van tapasztalatom arról, milyen, amikor elviszem a szerzõdést a saját (gyakorlott és alkotmányjogász) ügyvédemhez, de a vevõm ügyvédje ugyanazt a szószerkezetet másképp értelmezi = úgy, hogy az a vevõnek legyen kedvezõ!!!
(Konkrétan: az "aug. 10-ig ki kell fizetni" szerinted mit jelent? Nekem, és egy évvel korábban ugyanilyen esetben! mindkét félnek azt: a pénzt letétbe kell helyezni, kulcsátadáskor kapja meg az eladó az elõlegen felüli összeget. Ennél a nõnél (csak azért írom ide, mert a teljességhez hozzátartozik, nem kell következtetést levonni belõle) aki az izraeli befektetõk bp-i ingatlanvásárlásait bonyolította (láttam) ez a szóösszetétel azt jelentette: aug 10-ÉN kell fizetniük.)

A megmozdulásra nem volt engedély, nem kellett volna (elcsúszni a banánhéjon).

De hogy is volt USA-ban? Hányszor és milyen kezdeményezésre számolták át a szavazatokat?

Szerintem is úgy csaltak, hogy az újraszámolás nem hozott volna más eredményt. De akkor miért is nem lehetett mégis újra számoltatni? Itt a spórolás túl kevés indok ahhoz, hogy ezt annyiban lehessen hagyni. Kovács L. Nem maradt volna csendben 1 percig sem, ha ugyanez az eredmény fordítva jön ki! Ezt meg is mondta elõtte, nemzetközi megfigyelést sürgetett, biztos, hogy nem hagyta volna ennyiben.

Arra emlékszik még valaki, hogy a taxisblokádra volt-e engedély?

A Metró újság pedig ma is csúsztatott - bár nem tudom minek mondom ezt olyanoknak, akiknek az SzDSz 1994-es hátraarc-a evidens és elfogadható.
Az "utcai politizálás" megbénította a fõvárost - kb. ez a fõcím. Két legyet ütötte(te)k egy csapásra! Ezt ugyanis eddig a Fidesz engedélyezett(!!!) tüntetéseire használták.

Hol is van a demagóg szövegekkel megetetett tömeg? Ha jól tudom Bp piros! (Nem narancssárga!)

Kép
Ilon
ilon
 
 


"Szerintem is úgy csaltak, hogy az újraszámolás nem hozott volna más eredményt. De akkor miért is nem lehetett mégis újra számoltatni? Itt a spórolás túl kevés indok ahhoz, hogy ezt annyiban lehessen hagyni. Kovács L. Nem maradt volna csendben 1 percig sem, ha ugyanez az eredmény fordítva jön ki! Ezt meg is mondta elõtte, nemzetközi megfigyelést sürgetett, biztos, hogy nem hagyta volna ennyiben. "
Ilon, igen, ez szerintem is így van, és azt nem értem hogy miért nem mennek inkább bele abba hogy újraszámolják, és akkor feketén-fehéren ott áll hogy valóban õk nyertek -fenti okokból kifolyólag-, miért küzdenek ezellen foggal körömmel? Ezzel csak azt érik el hogy az emberekben ott marad a misztifikum, az hogy csaltak és úgy nyertek.
Amellett hogy írtam is hogy valóban elítélem a hídon történteket (a Kossuth téren már egészen más volt a helyzet),DE: a rendõrség rájátszott arra hogy nagyobb legyen az akció visszhangja, ugyanis 10 órára már az utolsó tüntetõ is eltûnt a hídról, ugyanakkor a rendõrség, a töküres hidat 12-ig teljesen indokolatlanul zárva tartotta a forgalom elõtt is, ezáltal gerjesztve a dugókat, stb. Erre mit reagáltok?
Azzal kapcsolatban meg annyit, hogy eddig azért nem okozott ilyen problémát a választási törvény, mert még SOHASEM volt ilyen szoros az eredmény! És mivel ilyen még nem volt, ez a probléma most került felszínre, hogy ilyenkor mi a teendõ.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Ignoráltok?

zsunya
 
 


A FIDESZ a Parlamentben elfogadta a választások eredményét, amit ráadásul nekik kellett megszervezni. Ha csalás történt, akkor õk rontottak el valamit, hogy egyáltalán lehetett csalás!
Budapesten 2 millióan élnek, attól, hogy a többség a bal oldalra szavazott, még mindig szép számban vannak fideszesek is. Ami nem baj, ha hagynak élni, de most sajnos nem hagynak Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Engem ez az egesz Fidesz dolog a Jezus Krisztus Szupersztar cimu darabra emlekeztet.
Volt ebben bevonulas, hozsanna, hiszterikusan szeretö tömeg, követhetö idol es az ö tanitvanyai akiket piedesztalra emelt az ö taboruk. Aztan eljött az utolso vacsora is, az idol 40 napra eltunt es faltamadasa utan csak a hatterböl(Fidesz mennyorszag?) szervezi az ö hiveit.
A tanitvanyok szetszeledöben. Kit elsodort az törtenelem, kit a törveny betuje szerint szamoltatnak el, ki meg csak ugy van vele, hogy mar nem bolt tanitvanynak lenni.
A szekhaz neobarokk asztalanal mar sokan ultek. Ult ott Ö es a legbelsöbb hivek. Aztan jött a legjobb tanitvany, aki apja bune(?) miatt kenyszerult felallni onnan. Jön a masodik, majd lassan a harmadik vonal. A vegen marad talan a portas, akit nem leven mas, majd faggatnak a kezdö egysoros ujsagirok, hogy volt valaha egy jobb sorsra erdemes part valami Fidesz...
A hivek pedig vagy hisznek tovabb, vagy keresnek egy uj istent akit szeretni lehet.
Igy mulik el a vilag dicsösege, mondtak a latinok sok evvel ezelött.
totya (totya)
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: