Új privát üzeneted érkezett!

Szia Betti!

Utólag is boldog Kép hónaposságot kívánok a kis "nyálasszájúnak"!

Sajnos én sem tudok semmit mondani a bodyról, mert mi pedig kölcsön kaptuk. Kép Az öcsémék kisfiáé volt, de mivel még terveznek babát ezért csak kölcsönbe adták. Cimke ebben sincs.
Nekem is van mániám, mégpedig a macik. Mindegy milyen, csak mackó legyen. Kép

Ok, köszi, hogy leírtad mi a helyzet apukáddal. Így már tiszta, hogy miért nem látta. Igazad van, hogy nem haragszol. Végülis tényleg nem fiatal már. Biztosan kíváncsi volt már rá õ is, csak azt várta, hogy elvigyétek hozzá.

Voltatok szurin? Hogy viselte Ádi? Súlya? Kép

Zsuzsa!
Most már mondhatnám éjjel nappal azt csinálja. Ha valami tetszik neki azonnal tapsol.
Ok, kezdhetjük a férfiak képtelen ötleteit. Az nem tudom látszott-e a pilótakekszes képen (már levettem a profilból), hogy Dóri éppen az asztal tetején ült...

A sörös képet mindjárt felrakom. Kép
De elõször megyek tovább. Felrakok egy kérdést a topicomban.

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
 
 


Jó reggelt!

Köszönjük az 5 hónapos gratulát! Ádám végig is visította az egész napot. De mindenért. Kapott enni, nem kapott enni, kipelenkáztam, felöltöztettem, aludt, nem aludt...Már a Gripe Water is elõkerült, pedig már jó rég nem használjuk, bekentem az ínyét Dentinox oldattal(abban nincs lidokain, nem lesz tõle kiütéses) de semmi nem használt. Jó, kézbe néha csend volt, de nem sokáig. Na, beraktam az ágyába, akkor visítsál fiam! De tegnapra megjavult.
közben csendesen megjegyzem, hogy szállingózik a hóKép

Zsuzsa!

Nagyon aranyosak a talis képeitek! Olyan szép Elõd! (isKép) Nagyon jók a mászós, állós, ülõs képek! És milyen cukik a fogacskái! Figyeltem, a zokni lekerült! Melege volt? Tetszett neki a társaság? (olvastam, hogy megkóstolta PetikétKép) megnéztem az albumban az új képeket is, nagyon aranyosak! Jó a járókarágásKép Na, meg nekem is feltünt, hogy levágattad a hajad! Jó lett!
Na igen, a videózás. Lehet, hogy a szülõket is fel kéne venni, milyen arcot vágnak néha...Kép Magára is önveszélyes korbanKép Hamarosan már sétálhatsz is vele. De olyan jó megélni ezeket a dolgkokat, hogy ezek a manócskák hogy ügyesednek napról-napra.

Voltunk szurin, sírt is nagyon, de csak míg szúrták, meg utána hüppögött egy darabig. Hazaérve egybõl kúp, borogatás, most néztem reggel, semmi gond.
Hát a súlyaKép Komoly 20 dekát hízott egy hónap alatt. 6 kiló 30 deka. Pedig 3 óránként szopik. Hát a dokinéni azt mondta, hogy kezdjük el a gyümiket, fõzelékeket. Mert én is eléggé össze vagyok 'szakadva' nem bír már a szervezetem olyan kalóriadús tejet termelni, amitõl hízna a babóm. Pedig én is eszek mindenfélét, van sok tejci még mindig. Mondta, hogy tápot nem ír, ha már eddig se kellett, inkább napi egyszer, aztán kétszer próbáljunk mást enni. Na majd bevetem a fõzési tudományom, aztán meglátjuk hogy tetszik neki. Meg vashiányos is, egyébként is fehér a bõre, de tényleg sápadtkás. Vitaminhiányos is, a kis körme fehér csíkosKép (érdekes, pedig nekem nem olyan, és hát õ belõlem táplálkozik)

Férfiak gyagya ötletei: apja már most pilótának neveli, folyton pörgeti-forgatja, fejjel lefelé tartja....ááááááááá

Kata!

Sörös kép nagyon szuper! Ízlett Dórinak?Kép

Nálunk új képek holnap(ezek csak ilyen 5 hónapos kori házi képek lesznek), fényképész csütörtök este, vagy péntek reggel hozza a képeket. Már nagyon kíváncsian várom!!

Na megyek tovább, mert teljesen el vagyok maradva az olvasással, mert apa hétvégén olyan gépet javított, amihez nem volt monitor, így a miénket használta.

Sziasztok!

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!
Köszi! Nem tudom ízlett-e Dórinak, mert kicsurgatta az apja rendesen a dobozt, de egy kis idõ után láttuk, hogy Dóri fura fintort vágott. Gondolom kicsavart még egy cseppet. Aztán újra rábukott a dobozra, tehát biztos ízlett neki. Kép

Jó éjt, megyek tovább!

Kata

KépKép


KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsa!

Köszi, hál'istennek semmi gond a szuri utánKép Se csomó, se láz.
Igen, eszem még mindig az elevitet, és a maltofer folt, reggel, este. Szóval ezért fura, hogy akkor Ádám miért vashiányos. Megyünk vérvételre, akkor majd kiderül, hogy mennyire.(még egy szúrásKép) Eszek én is mindenfélét, májat is, a sóskát utálomKép Jó, hogy mondod az aszalt gyümiket! Már 5 hónapja van a konyhaablakban egy doboz aszalt szilva... Mindig elfelejtem enni. Még apa vette, mikor szültem. Mert olvasta, hogy az segít a szülés után a 'nagydolgokban'Kép Milyen rendes voltKép Na jó, néha most is azKép
Hát fõztem tegnap délben Ádámnak répát. Leturmixoltam. Úgy ette, csak lestem! Kiabált, mert lassan kanalaztam! Mint az a bizonyos kacsa a nokedlit! Egy közepes nagyságút fõztem, mind megette, ha lett volna még, biztos az is elfogy. Azt hittem, össze kell kevernem egy kis anyatejcivel, de nem. Igaz, fincsi édes répa volt. Na, aztán biztos megijedt, hogy ezután csak répa leszKép, egész délután, két óránként szopizottKép Estére már úgy éreztem magam, mint egy aszalt szilva, mindent kiszipkázott belõlem.
Most is a hozzátáplálással próbálkozikKép Még a múlkor vettem neki egy szörny rt-és színes kendõt. Azóta mindig azt gyûrkészi, nyálazza, szopogatja, de legalább jól elvan veleKép
Na igen, ezek az apák azt hiszik, azzal le lehet szerelni a törpéket, hogy menj és játszKép De ha így haladtok, Elõd hamarosan menni fogKép
Látom, nem csak én nézem a Jóbarátokat! Te is szereted? Én igyexem mindig nézni a kettesen és az Hbo-n isKép

Na, rakok fel 5 hónapos képeket!

Betti

Kép

Betti
 


Na igen, esti fürdés után jó egy kis sörözgetés, pizsamábanKép

Kép

Így szoktunk napközben a pléden játszani, hemperegni.

Kép

Ádám ül! Nem csalás, nincs kitámasztva, ilyen ügyi!

Kép

Ezeket azért, mert olyan gyönyörû, mikor alszikKép Na persze, ha ébren van, akkor isKép

Kép

Kép

Séta cumival, malackával, miss röfivel

Kép

Kép

Kis tokás, golyószemKép

Kép

Így állok, ha valaki segít, de azért nyálazok is közbenKép

Kép

Kép

Így szoktam fõzni, mosogatni, hogy Ádám közben a konyhaasztalról figyel. És ez az elsõ mosolygós fényképünk, végre nem vágott olyan kis bamba, figyelõ arcot, mikor meglátta a fényképezõt!

Kép

Kép

Betti
 


Szia Betti!

Oruletes gyorsan no a kislegeny. Es ez a mosolyKép Irigyellek, hogy igy elucsorog a hordozoban, en kb. 2 tanyerra voltam hitelesitve igy, s akkor se mertem igy az asztal szelen hagyni, mert feltem, "ledobalja" magat.
Olyan artatlanok, amikor alszanak, ugye? Nem felsz, hogy leesik az agyrol? Vagy ilyen nyugodtan alszik?
Egyik kepen lattam, milyen szepen kinyopmja mar magat hason, hamarosan kutyazni fogKép
Az ultetesrol jut eszembe /tudod, en nem vagyok hiveKép/, Reka olyan egyenes hattal ul, mint a covek. Ulos babak Anyukaja, Nektek is? Ez normalis?
-Afonya
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan! Meghozta a fotós a képeket! Mivel nem tudtam közülük választani mindet albumba raktam! Ha van idõtök nézzétek meg itt

Betti

Kép

Betti
 


Na újra ittKép

Áfonya!

Szerencsére Ádám jól elvan a konyhaasztalonKép Nézeget, hogy mit csinálok, elméletben már tud fõzni, mosogatni...Kép Pláne, ha kap valami csörgõ-zörgõ dolgot, szatyrot, ilyesmit, akár egy órát is nyugiban van.
Alvás: hát nem így szokott ám aludniKép Vagy én fexem mellette, vagy van két jó nagy, nehéz díszpárna, azzal van bekerítveKép Csak a kép kedvéért pakoltam el mellõle. Egyébként nyugisan alszik, csak a fejét forgatja. Ha már ficereg, akkor fel is ébred. Õ is sirdogálva ébred, kivéve reggelente, akkor dumálKép
Ültetni én sem szoktam egyébként, meg különben is eldõlKép Csak apja próbálta ki, és lám, úgy maradtKép Majd ülhet még eleget, ha már tud magától. Inkább azért hisztizik, hogy Õ állni akar. Hát arra a pár másodpercre, amíg ülve marad, õ is egyenesen tartja magát.

A fényképészrõl:
eredetileg elõször fizettem 3 ezret. Aztán mikor fotózott 4-et. A szerzõdés 24 darab 10*15-ös képre és egy A4-es nagyításra szólt. Na de ugye többet fotózott. Lett 32 darab kép. Meg még egy nagyítás. Meg a jobb képekbõl plusz. Hát nem volt muszály megvenni, na de érezhetõ volt, hogy azért lett több. Szóval ma még 5500 forintot adtam. Így lett 12500, ami végül is így 3 részletben nem olyan vészes. És olyan gyönyörû szépek a képek! (még jó, Ádám is azKép) De azért egyet-kettõt rakok ide isKép

Betti

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Betti
 


Betti
Ide is megírom, hogy milyen cukor Ádika, s mekkorát nõtt!!!!!
bringa
 
 


Betti,
tenyleg jok a kepek, az albumot is megneztem. Latszik, hogy profi csinalta. Csak Te nem mosolyogsz nagyon, kis visszafogott vagy rajtuk.
Irod, "Ádám elméletben már tud fõzni, mosogatni"... o lesz a tokeletes pasi? Kép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Köszöni Ádám a dícséreteket!Kép

Áfonya!

Nem õ lesz a tökéletes pasi, õ már most azKép
Hát én nem szeretek képeken mosolyogni, kiskoromban még sírtam is, ha fényképeztek. Most is csak elviselem.

Zsuzsa!

Kapott Elõd sört?Kép
Megnéztem az új képeiteket is, nagyon aranyosak! Jó az apa lábát harapóKép A kiságyasok pedig nagyon cukik!

Hát Ádám ügyesen eszik, szereti a kanalátKép Répa, krumpli, alma nagyon megy, ízlik neki minden. Csak a kakival vannak dolgok, mert hát ugye már nem olyan állagú, nehezebb kinyomniKép Pedig csak egyszer kap fõzit, nem túl sokat, többet is enne, ha adnék neki, de nem merek még.

Tegnap itt járt a védõnõ(úgy néz ki 3 havonta jön), de ez megint egy új nõ volt, még nem találkoztunk. Hegyes orrú, tûsarkú cipõ, kiskosztüm, smink, haj, képzelhetitek. Minden jó, buli, de a jövõ hónaptól már tegyek a kajájába reszelt sajot!, tojást!, húst!.Kép Én nem vagyok egy vitatkozós fajta, most sem tettem, de nem értettem egyet vele. De azért bólogattam, aztán úgyis úgy etetem a gyerekemet, ahogy én látom jónak. Meg hogy nem hízik nagyon, menjek be, írassak neki tápszer, hátha az majd megindítja a súlynövekedésétKép Minek, mikor bõven van tejem? Miért kellene a gyereknek kismalacnak lennie? Igaz, fél évesen nem fogja megduplázni a súlyát, nem lesz 8 kiló, de még 7 se. De láttátok a képeket, szerintem nem vékony, kis arányosan formás. Szóval ez is egy értelmes védõnõ, mondja a könyvbõl tanultakat, gyereket csak képen látottKép

na megyek vacsorát készíteni.

Ti is sétáljatok sokat!

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Most akkor másolok, mert minden topicba nem akarom újra leírni... Kép
Jó régen nem írtam már, de hûségesen olvastam mindent!
Dórikám kicsit megfázott vagy elkapta Dancsitól, mert folyt az orra és tüsszögött. Nem volt jó sehogy, csak anya ölében. Nem volt jó semmi, csak játszani. Nem volt jó aludni sehol, csak anya mellett. A lényeg, hogy ma már sokkal jobban van és durmol a kiságyában.

Betti!
Hálilak a képek! Ez a kicsifiú egyre szebb és értelmesebb! KépKép Büszke lehetsz rá!
Megnéztem az albumban is a képeket, azok is csodálatosak. Azok a nagy szemek... KépKépKép
Írod, hogy a kaki kissé nehezebben jön ki mióta fõziztek. Próbáld meg, hogy egy héten egyszer kapjon sóskát, borsót, céklát is fõzelékként. Nálunk nagyon bejön. Ha Dórinak egy kicsit keményebb, akkor vagy aznap (ha reggel volt kaki), vagy másnap kap sóskát, vagy valami lazítót. Amit Te írsz, az alma és a répa is megfogja.

Áfonya!
Ülés: Dóri is nagyon egyenes háttal ül. Ezek szerint normális ha mindenkinek így ül. Kép És az is normális, hogy ülésbõl meg tudja puszilni a plédet amin ül? Sokszor úgy elõre hajol, hogy azt hiszem kettétörik a gerince... Kép

Megyek tovább...

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Betti, de nem fenykepezogep elott mosolyogsz azert neha, ugye?
Az en Rekam 8 honaposan allt at a tapszerre, hat nem mondhatom, hogy hu de nekiallt hizniKép
Nalunk a korte es az oszibarack /meg a kecskemeti szilva bebikaja/ jon be hashajtokent, en mindig ugy parositom, hogy legyen benne ezek kozul valamelyik.

Zsuzsa,
ha majd leirod, aruld el, melyik topicba irtad.

Kata,
Reka meg most is ugy alszik neha, elorehajolvaKép
Egyebkent meg eleg erdekes akcentusod van,parszor el kellett olvasnom, mi ez a "hálila"KépKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Kb. 5 perce keresem, hogy milyen "hálila"-ról beszélsz...KépKépKép
Megtaláltam! Kép Kicsit összekevertem azt a sok betût.Kép
Haláli milyen szétszórt vagyok, nem????? Kép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Kép

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!
(igény szerint sok/kevés locsolóval/piros tojássalKép )

Bera és Lili
 
 


Nem tudom most miért nem sikerül képet felrakniKép
 
 


Sziasztok!

Lányok! Zsuzsa, Kata, Dóri, Áfonya, Réka, Bera, Lili!

Ádám virtuálisan meglocsolt mindenkitKép

Én pedig kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Nektek!

Puszi

Betti és Ádám

Kép

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Mindenkinek

Kép

Betti!
Dórika virtuálisan átadta Ádámnak a Kép-t! Kép

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
 
 


Betti!

Mi is köszönjük a virtuális locsolást és persze "küldjük" a piros tojást!

Bera és Lili
 
 


Sziasztok!

Bocsika, régen írtamKép
Mentségem: Ádám mostanában eléggé leadta a nappali alvás mennyiségét. Ha ébren van, játszunk, sétálunk, ha alszik, alszom én is, vagy rendbe rakom az elmaradt dolgokat. Ma is már fél 7-kor fenn voltunk, és csak az elõbb sikerült elaludnia. Képzeljétek, már hátról hasra is megy a forgás! Éjszaka nagyon buli, forog össze-vissza. Meg a pelenkázásKép Húúú...Ott is forog, pakol, tapicskolna a popsikrémbe, mindent, amit nem kéne...Van egy állólámpa a pelenkázó mellett, rojtos az ernyõje. Abba is addig tornázott, míg bele nem kapaszkodott...arrébb költöztünk. mindenbõl az kellene, amit nem szabad, telefon, távirányító, billentyûzet, egérKép A saját kis játékocskái nem igazán kötik le. Kapott egy kiszuperált billentyûzetet, de az se annyira érdekes, mert azt szabad nyomkodni. Menne, mászna mindenfelé, csak az a gond, hogy még nem tud mászni. Nem jött még rá, hogy fel kéne emelni a hasát-fenekét. Így most folyton állna, ha tartom a hóna alatt.

Zsuzsa!

Kérdezted, adok-e még le tejet. Nem, mert már csak reggelente fejek, akkor sincs túl sok, az meg megy bele a fõzelékbe. Amióta leálltam a napi 8-10 fejéssel, nincs annyi tejcim, de úgy néz ki Ádámnak elég, még nem panaszkodott. Lehet, hogy ezért is, de nekem már 2* megjöttKép Neked még mindig nem? Az jóKép Tejtesóval mi a baj? Írtad, hogy másik topicba leírod. Melyikbe, mert elolvasnám. De ide is írhatod.
Kajálás nálunk még mindig jól megy, répa, krumpli, cékla, sóska, alma, mikor mi-mivel, minden-mindennelKép Még semmire nem mondta a fiam, hogy nem jó, nem ízlikKép Meg nem tudom, hogy van-e összefüggés, de amióta fõzelékezünk, többet szopik, mintha jobb lenne az étvágya. Vagy ez is valami fejlõdési ugrás? Hát méreckedtünk, ráálltam a mérlegre gyerekkel, gyerek nélkül, tudom így nem éppen pontos, de 7 kiló körül lehet Ádám. Szóval azért csak hízikKép
Na és mindig nézem Elõdrõl a képeket, most is megnéztem az újakat! Látom, Elõd nem lesz vashiányosKép Nagyon cuki! És milyen ügyin közlekedik! Tök jó!

Kata!

Köszi a kaki tippeket, kipróbáltukKép Meg több tejcivel hígítom a fõzijét, azóta bír rendesen kakilni. Vettem céklát. Megpucoltam, lereszeltem, felraktam fõni. Eleinte még céklaszínû volt, de aztán olyan barnás lett. Negyed órát fõztem csak. De miért ment el a színe? Mit csináltam rosszul? Ti hogyan szoktátok? De azért Ádám megette így is, répával, krumplival keverve. Sóska, spenót még nem igen van, de vettem üveges hipp-et, spenót krumplival. Valami szörnyû, a színe mint a libafos(bocsKép), az íze borzasztó, de Ádám ezt is megette.
És köszönjük, hogy megnézted az albumunkat! Én Golyószemnek hívomKép

Áfonya!

Igen, szoktam mosolyogni, csak fényképezõ ne legyen a közelembenKép Amúgy is vidám család vagyunk: apa nevetteti gyereket, gyerek nevet, apa azon, hogy gyerek hogy nevet, anya meg hogy õk milyen jót nevetnekKép
Neketek nem csuklik a baba, ha nagyon nevet? Mert Ádám mindig(tõlem örökölte) De hiába próbálom cicivel kínálni, hogy elmúljon a csukása, általában nem kéri, vizet se. És van, hogy fél óráig csuklik.

Köszönjük a tojásokat mindenkinek!

Zsuzsa!

Nem vittük mi se Ádámot locsolkodni, talán jövõre. Vasárnap anyuéknál voltunk egész nap, egész nap kintt voltunk a kertbenKép Hétfõn pihi, estefelé elmentünk fagyizni, meg sétáltunk a szabadidõ parkban a tó körül.
Jó kis sógornõd lesz! De milyen cukik lennének, ha 8 hónapos gyerkõcök szaladgálnának az utcánKép Na ugye, Elõd is hízik! Most ? kiló, ? centi?
Ja, pelenka, mi is kaptunk. Csak még messze vagyunk a 8 kilótól, hogy kipróbáljuk, de majd.

Lányok!

Ti használtok vmilyen naptejet? Ha igen, milyet? Elég tanácstalan vagyok, mert valahol azt olvastam, hogy a kicsiket nem is kéne kenni, mert akkor nem alakul ki a természetes védekezõ rendszerük. persze nem akarom direktbe kitenni a gyereket a napra, de most is ahogy vasárnap többet voltunk kinnt, mint szoktunk, megkapta a kis arcát a nap, kis piros lett, meglátszik a sapka helye. Kenjem-ne kenjem, ez itt a kérdésKép!

Na megyek tovább!

Sziasztok!

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!
Jó, hogy újra itt vagy!Kép
Ismerõs ez az idõszak, hogy semmire nincs idõ, vagy energia.Kép
Aztán a nem szabad dolgok: Dórinak sem kell a kiszuperált távirányító, bezzeg az igazi! Azért mindenre képes.KépKépKép

Kajcsi: a céklát én úgy fözöm, hogy egy céklát csak kettévágok. Igaz a színe kívül barna lesz, de a közepe szép piros, ami aztán vissaszinezi a többit is. Da ha nem piros, akkor mi van? Az íze ugyanolyan!Kép
Sóskát én vettem fagyasztottat. Fagyottan elvagdoltam kis adagokra (egy csomagot hatfelé vágok) és mindig teszek egy adagot a krumplihoz ha sóskát akarok adni Dórinak.

Naptej: még nem volt rá szükségünk, de fogok venni valami babanaptejet. Jó ha van itthon.

Most már tényleg megyek aludni!

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan.
KIBÚJT A KÉT ALSÓ FOGUNK!KépKépKép
Na jó, csak Ádámnak, de úgy örülök neki!Kép

De mikorra nõ ki teljesen?

Betti és a fogasbékaKép

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Ádám!
Hatalmas gratula a fogacskákhoz!!!KépKépKépKép

Betti!
Na jó, neked is!Kép
Mikorra nõ ki teljesen? Sokára! 2-3 hónap.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Betti!
Bocs, hogy kicsit késve, de

Kép

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Na, végre lett net! A héten ugyanis a mi szolgáltatónk is nekiállt fejleszteni, nem volt se tévé, se netKép Most van újra, kábé 5 perceKép, remélem marad is. Köszönjük a köszöntést, olyan aranyosak vagytok!
Mindenfelé igyexem visszaolvasni aztán majd jövök bõvebben is!

Betti és Ádám

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Most már én is vagyok és várom az olvasnivalót...Kép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk!
Természetesen miután írtam, megint elrontották a netetKép

Hát olyan túl sok minden nem történt velünk. Ádám megtanult rendesen négykézláb lenni. Meg rugóztatja a kis fenekét. (ezt hívják kutyázásnak?) tetszik neki, éjszaka is mutogatjaKép Mininum 3-4* kelünk még mindig minden éjjel. Pedig már elég sok mindent kipróbáltam, nincs hideg, nincs túl meleg, nem éhes, nem szomjas, ott vagyok, nem vagyok ott...akárhogy, 2-3 óránként felébred.
Na, szóval a négykézlábból nem tudja mit kéne kezdeni, de ha hason van, egybõl felnyomja magát és úgy elvan.
Berreg a kis szájával,(ami fõként akkor látványos, ha valami kaja is van benneKép) nyúl mindenért. Kibuszoztunk a Tescóba a buszmegállót akarta mindenképp szétszedni, jó sok plakát volt kiragasztva.
Bejött ez a nagy meleg, kellett neki venni pár nyári cuccot. Kapott kis pólókat, gatyókat, cuki napozókat. Na meg baseball sapkát! Nagyon vagány!Kép Csak éppen nem marad a fején, lepiszkálja, vagy ahogy tekergeti a fejét leesik. Szóval csak kell néznem valami megkötõs nyári sapekot.
Vettem naptejet, Bübchen, 25-ös faktorú, 1900 forint körül volt.
Hát voltunk fél évesen tanácsadáson. Ádám 68 centi és 6690 gramm volt. Doki néni szerint alacsony a súlygörbéje. Hát pedig most 40 dekát hízott egy hónap alatt. Hát tény, hogy nem olyan kis ducó, mint a kisbabák általában, de szerintem nem is sovány. Kaptunk kipróbálni Milupa HA tejpépet, gyerek úúútáltaKép Pedig doki néni szerint fincsi, szeretik a gyerekek. Egyébként a kajákat szereti, mostmár csirkehusit és kis májat is adok neki. Néha kap üveges bébiételt is, azoknak általában a felét eszi meg. De van a Mildinek húsos - almás - zöldséges kajája, azt nagyon szereti, megeszi az egész üveggel. Pedig úgy szoktunk ebédelni, hogy reggel 8 körül szopi, 11-kor szopi, és délben eszünk. Ebéd után kicsi szopi, 3-kor megint. Délután 6 felé szokott kapni vmi gyümölcsöt, 7-kor szopi, 8- kor fürdés, 9- kor szopi, alvás.
De nem lehet elõtte enni, mert kunyerálKép tudom, hogy nem szabad, de a múltkor már adtam neki egy kis zsömlének a belsejét. Na de ezt kikerülendõ, vettem neki bulátát(puffasztott búzacsíra) olyan, mint a kukorica'kuki', csak búzacsíra. Jó ronda, de Ádám nagyon jól elvan vele, jól szétolvad a szájában.
Na meg még az ebédhez: hogy ilyen jó meleg van, egy szál pelenkában ebédel. És megengedem neki, hogy próbáljon õ is segíteniKép Belenyúlkál a kistányérjába, maszatol össze-vissza. Képzelhetitek, hogy néz ki utánaKép De így ebéd után is fürdik.
És hogy rosszat is írjak, a múltkor leborult a kiságy alattaKép Hallottam egy puffanást, gyerek ordít. Azt hittem a lufiját pukkasztotta ki. Rohanunk be apjával, hát a kiságy egyik sarka csúszott le gyerekestõl. én annyira megijedtem, hogy csak ülni tudtam, apja szedte össze gyereket. Nem lett semmi baja, nem szorult be, nem ütötte meg magát, csak megijedt. De aztán egybõl le lett rakva az alsó tartójára a matrac, onnan nem tud lecsúszni.
És képzeljétek, ebben a nagy melegben olyan betegek vagyunkKép Apa hazahozott valami vírusos taknyos nyavaját. Szombaton volt tesóm ballagása, utána mentünk az ügyeletre, mert Ádám lázas volt, ment a hasa, krehácsolt. õ már jól van, csak nekem folyik még állandóan az orromKép
És voltunk egészen új kisbaba nézõbe!
A félegyházi barátnõm Tökölre ment férjhez, de visszajár szülniKép Az elsõ kisfiát is Félegyházán szülte és most is. De õ nagyon szerencsés, burokrepesztés után egy órával, minimális fájdalommal meglett a kisfia, ÁdámKép, 3200 grammal, 51 centivel. Szétnéztem az osztályon, nagyon szép, 12 babás ágy van, Évikével is ott volt a babájaKép olyan picike, olyan aranyos!
Most hogy jó az idõ, sokat vagyunk félegyházán. Ádám kapott kis medencét, de hogy ilyen kis köhögõs volt, most nem próbáltuk ki, de lesz még rá alkalom. De olyan cuki, elkúszik a pléd szélére és kapirgálja a füvet, tetszik nekiKép Az orgonát is meg akarta enniKép
Zsuzsa!
Kérdezted a fogát. Egyik este láttam, hogy már nagyon fehér az ínye, reggelre kibújt. És nem volt sírás, semmi. Azóta szépen növöget, nagyon cukiKép Harap is néhaKép
Megnézegettem Elõd új képeit! Csak ismételni tudom magam, nagyon aranyos és milyen ügyi! A gifek is jók, tegyél fel sokat-sokat, nekem is gyorsan lejönKép
Tudnék még sokat írni, de apa ide ülne.
A napokban ismét nem leszek, megyünk Félegyházára.
Mindeki vigyázzon gyerekére, magára! Múlóban a nagy meleg!
Küldök mindenkinek egy nagy ölelést!
Kép

Betti és Ádám

Kép

Betti
 


Zsuzsa!

Boldog 9 hónaposságot Elõdnek!!!Kép

Várjuk a gifeket! Ez a kép is nagyon jó! Azok a lábak!Kép

Majd jövök

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!
Nem siettem az írással, mert azt mondtad, hogy úgysem leszel.

Sajnos a felkelésben nem tudok tanácsot adni, de szorítok, hogy minél hamarabb leszokjon róla Ádám.Kép
Szerintem Ádámnak semmi baj a súlyával. Persze, hogy nem hízik, hiszen lemozogja.
A berregés tényleg aranyos, fõleg ha kajcsi van a szájában.Kép
Dóri is csinálta, de elhagyta. Most már arra kell figyelni, hogy még véletlenül se ejtsük ki a szánkon kaja közben az auto szót, mert azonnal mutatja, hogy megy.Kép
A zsemle kunyerálás nálunk is nagyon hamar elkezdõdött.Kép Bár mi már együtt eszünk, elõtte már lehet.

Remélem azóta már Te is meggyógyultál. Ha nem, akkor itt egy gyógypuszi, ami tuti rendbehoz: Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Jó rég írtam, bocsi!

Csak vagy nem vagyunk itthon, vagy apa van itthon, és olyankor lehetetlen géphez ülnöm,Kép vagy olyan fáradt vagyok, hogy mégKép Ádám még mindig rosszul alszikKép Másfél, két óránként kelünk éjjelKép Na de most ne kiabáljam el, az elõzõ két éjjel 4-5 órákat aludt egyben. Igaz, napközben egyszer alszik, max 2 órát.

Voltunk vérvételen. Igaz, egyszer már elindultunk, csak akkor elkéstünk. Most mentünk idõben, reggel 7-kor, éhezõ gyerekkel, mert éhgyomorra kellett vinni. Nem is igazán értette, miért nincs kaja? Én gyáva anyuka voltam, a nagyi vitte be, mert csak egy nõ van ott, a gyereket a szülõnek kell lefogni. Én egyébként is rosszul viselem, ha tõlem vesznek vért, hátmég ha a manómtól. Plussz Ádám utálja, ha le van fogva. Így rábíztam a nagyira, menjen õ be vele. De ügyes baba volt, csak kicsit sírt, a kézfejébõl vettek vért, 4 kis kémcsõvel, plussz kapott zacsit a fütyijére, meg kellett azt is várni, hogy pisiljen.
És elég rossz lett az erdménye, nagyon vashiányos, vérszegény, nagyon alacsony a vasmegkötõ kapacitása. 17 féle dologból neki 9 rossz lett, mind a vashiány miattKép Ennyit már örökölt tõlemKép
Tegnap vittük a dokinénihez az eredményt, kapott Maltofer cseppeket, és folsav tablettát, 3 hónapos kúra, reméljük javul. Mértük is, 2 hét alatt nem hízott semmit, sõt még egy dekával kevesebbet is mutatott a mérlegKép 6600gramm Ez is a vashiányra van fogva, talán majd jobb lesz az étvágya, jobban gyarapszik. Centire is mértük, 66 centi, bár én itthon 68-nak mértem. Bár az igaz, hogy még mindig jók rá azok a 68-as ruhák, amiket 3 hónapaosan vettem neki. A vérvételen az egyik anyuka 3 hónaposnak tippelteKép
Egyébként nincs vele gond, állandóan vigyorog, mozog, mint egy kis kukucKép Kezd rájönni, hogy is kéne mászni. A lábait már tudja irányítani, csak a keze van útban, és felborul. Inkább azt a technikát alkalmazza, hogy négykézláb, rugó-rugó, vetõdésKép De már amit kinéz magának, azért valahogy mindig eljut. De úgy birom, kis törpe, de nagy benne az akaratKép
Karton dobozban vannak a játékai, odahúzza magához, kotorászik benne komoly ábrázattal, aztán megunja, kiborítja, úgy azért jobban megtalálja, amit keresKép
Tegnap délután pont a doboz elõtt volt ez a rugózás-vetõdés, persze pont lefejelte a szélét, láttam, hogy mi fog történni, de nem értem oda idõben, volt ám sírás.
És kis okos! Este, lefekvéskor odateszem a cumiját az ágy sarkába. Meglátja, odakúszik érte, rakja a szájába, tudja mire való. Szerencsére csak alváshoz kell, már a sétához sem, mint régebben.
Olyan barátságos mindenkivel. Tegnap dokinénitõl el akarta venni a sztetoszkópját, meg berregett neki is, aztán odakerült a pelenkázóra mellénk egy pár hetes kislány, annak is berregett, hátha lesz valamiKép Karácsonykor voltunk utoljára a barátnõméknél, most megint, de percek alatt feltalálta magát, pakolta volna a videókazettákat, aztán meg a szobafenyõtKép

Kata!

Hát a kajakunyerálásKép Ugye mi is a szobában, a tévé elõtt vacsorázunk, jó magyar szokás szerint. Nincs szívem arra az idõre átvinni Ádámot a másik szobába, meg különben se szeretm magára hagyni, ha ébren van. Így aztán látja mit csinálunk és obégat, hogy õ is. próbálom valami gyümivel átvágni, de néha nem lehet, csak a kifli, zsömle a jó. De úgy gondolom, hogy attól a pár kis morzsától nem lesz baja, és ha attól érzi jól magát, hogy azt csócsálja, hát legyen.
Dóri már nagyon ügyes, tudja, hogy berreg az autó!

Zsuzsa!

A buláta dolgot a 'nagy' topicban olvastam, de én is mindig elfelejtettem venni, aztán felírtamKép Mindent fel kell írnom, mielõtt vásárolni megyünk, mert felejtekKép Sõt a múltkor találtam a fejemen két õsz hajszálat! Az ENYÉM volt! Nem semmi, még nem vagyok 27 és már õszülökKép Jó a mobilnyálazás!Kép

Ja, még egy kérdés!
Ti gyerkõceitek csinálták, hogy mindenkinek ki akarták piszkálni a szemét, leszedni az orrátKép, belenyúlni a szájába? Mert Ádámnak ez is mániája mostanság.

Na megyek tovább

Szép napot nektek!Kép

pussz

Betti és a 28 hetes és 1 napos Ádám

Kép

Betti
 


Szia Betti!

Tényleg jó régen írtál, de végre tudunk rólatok is.Kép
Szerintem az a kisebbik baj, hogy nem túl nagy Ádám, vagy hogy nem hízik sokat./Hátha tényleg jobban beindul a vastól/
A lényeg, hogy nagyon ügyes. Meg is néztem mennyi idõs, hogy már ilyen sok mindent csinál. Gratula neki!

Én is hetek óta akarok bulátát venni, ma végre nem felejtettem el. De ahogy hazajöttünk, megkóstoltam és hááááát....nem tudom Lili mit fog hozzá szólni, de hogy nekem nem ízlik, az tuti. Azért kíváncsian várom az Õ reagálását. Már annyira ki tudja fejezni, ha nem ízlik neki valami.
Nagyon is ismerõs ez a szájba, fülbe...stb. nyulkálás. Lili még most is csinálja néha, bár talán már leszokóban van./KitartásKép/ De a szemüvegem az még gyakran kellene neki, nehezen törõdik bele, hogy nem lehet.

Ja! Nekem már 18 évesen lehetett õsz hajszálat találni./családi hagyományKép/ Nem is tudom mi lenne velem hajfesték nélkül, vén öregasszony lennék.Kép

nektek is szép napot

bera
 
 


Sziasztok!

Bera!

Hát, igaz nem egy ínyencség a bulátaKép De nálunk bejött, de ebben a tempóban akár egy évig is elég lesz ezzel a zacskóval, mert napi egyet adok Ádámnak, idõtöltés céljábólKép
Szóval nem csak az én gyerekem készül plasztikai sebésznekKép Nálunk a nagyi szenüveges, tényleg az is kéne neki nagyon.
Ti is õszültök? De reménykedem, nem lesz mostanában rosszabb, mert hogy néznék ki? Én a hajfestésrõl leszokóban vagyok, egy éve volt utoljára festve, szeretném az eredeti sötétszõke hajszínemet visszanöveszteni, pedig elõtte 10 évig vörösre festettem.

Zsuzsa!

De, már egybõl a szülés után mondta a dokim, hogy vasat-vasat, mert a 3 napos vizihullának jobb színe volt, mint nekem. Szóval szedem továbbra is az Elevitet és a Maltoferfolt. 2 hónapja voltam vérvételen, akkor is vashiányos voltam még mindig, bár én mindig is az voltam. Nem tudom, a tejcsin keresztül mennyi vas jut Ádám szervezetébe, de ezek szerint kevés, meg valami miatt nem köti meg a vasat a szervezeteKép Most 3 hónapig kapja a vasat, utána megint vérvétel.
Annyira tetszik, ahogy Elõd szalad!!! Nagyon-nagyon ügyes, pakolhatsz utána rendesen, gondolomKép
Most reggel volt Szandi a gyerekeivel az Rtl klub reggeli mûsorában, hát neki is 9 hónapos a kisfia, kézben volt, és nem csinált semmit, csak nyálazott egy ropit.
Szóval azt mondjátok, nem kicsi Ádám? De én azért aggódom, jó?Kép Mert akárki látja, kérdi milyen idõs, mondom, egybõl a válasz, hogy milyen kicsiKép Jó, tudom, jóból kicsit adnak és ritkánKép
Na és az alvást elkiabáltam, éjjel 6* keltünk, most bezzeg alszik 2 órája, 3 párna közt, összevissza pozícióban, de ha neki így kényelemsKép Várom, hogy ebédeljünk
Tényleg, Zsuzsa, kajával hogy álltok? Miket eszik Elõd?
És Ádám rájött, hogy a habtapi lapot szét lehet szedni, csak a szélén kell elkezdeni bontani, és a kis figurákat is ki lehet szedni és mindent össze lehet nyálkázniKép

Még egy kérdés: még a védõnõ mondta, hogy fluor pótlást a gyereknek majd beszélem meg a dokinénivel, ha megyünk, csak mindig elfelejtemKép Ti gyerkõceitek kapnak valamit e célból?

Sziasztok!

Betti

Kép

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!

Nem jó ilyen híreket olvasni tõled!
Persze biztosan minden rendben lesz a következõ vérvételen.Kép
A súlyával meg ne foglalkozz. Egy anya már csak ilyen. Ha kevés akkor azért aggódik (AfonyaKép), ha sok, akkor meg azért (énKép).
A gyerek okosodik, fejlõdik szépen, nem ordít egész nap. Ez a lényeg. Boldog, kiegyensúlyozott baba.Kép

Õszülésrõl én nem is beszélek. Nekem a válás után annyi lett, hogy nekem azért muszáj festeni.Kép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Hát megint itt volt a védõnõKép Megint humana tápszerre próbált rábeszélni, hátha jobban hízna Ádám, pedig tudja, hogy szopik. Nem tudom, mennyi jutalékot kap eladott dobozonként?Kép Látta hogy kúszik, mászik, szerinte nem fog egy évesen menni, mert nem lesz ami inspirálja, elég lesz neki a mászás. Szóval ilyen okosakat mondott most is.

Egyébként ügyeskedünk, pillanatok alatt körbekússza a szobát, néha már fel is ül, de az még nem mindig sikerül. Nagyon izgalmasak apa féltett számítógépes újságai a tévéállvány alsó polcán, naponta 20* húzom el onnan, 'nem szabad' próbálok erélyesebben rászólni, hogy legalább a hangsúlyból értsen, de mindig kinevet, hogyan legyek így szigorú?Kép Aztán újra célbaveszi az újságokat...
Kis vadóc, egyik kezében csörgõ, és püföli vele ezerrel a keljfeljancsit, élvezi, hogy nagy zajt csapKép
Szerintem bukfencezni is próbál, leteszi a homlokát, tenyerát, talpát, feneke az égnekKép Mi lesz ebbõl?
Kajára nem lehet panaszom, mert tényleg mindent megeszik. És nem kell mindent turmixolni, a banánt, fõtt zöldségeket, pipihusit csak apróra csipkodom neki, úgy adom a szájába, a kis ínyével szétnyomkodja, úgy eszi. Vacsorát is kap már.
Alvásilag nem sok változás van, csak annyi, hogy már nem eszik éjjel, este 8-tól reggel 5-ig kibírja kaja nélkül. De akkor is felébred minimum 3 óránkéntKép Kis helyzetváltoztatás, esetleg kis tea, alszik tovább. Már gondolok a negatív földsugárzásra, kialufóliáztam én is az ágyalját, de semmi változás.

Na megyek ebédelünk, mert már kiabálKép

Betti

Jajj, még azt akartam írni, hogy Zsuzsa, tök jó a kép a profilodban!Kép

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!
Tudom könnyen beszélek én egy ilyen kis húsgombóc mellettKép, de ne izgasd magad a hízás miatt. Ha a szopitól nem hízik, akkor a tápszertõl sem fog, inkább csak felfujja majd. Én Téged sem látlak egy túlsúlyos emberkének, úgyhogy talán a gyerek ezt örökölte. Na meg le is mozogja amit megeszik, nem? Éhes nem lehet, mert akkor ordítana, de ahogy írod, meg is eszik mindent. Az, hogy éjszaka nem eszik hát Istenem. Dóri este 8 körül eszik, aztán reggel 6-kor. Ez születése óta így van.

A 20x húzom el onnan, ismerõs.Kép Nem fogja megérteni. Te fogod hamarabb megunni és inkább elpakolod elõle.Kép

Ja, és mi az, hogy nem fog egy évesen menni??? Ezt honnan tudja a védõnõd????
Mégis mire gondol, hogy nem lesz ami inspirálja? Erre nagyon kíváncsi lennék. Már csak azért, hogy az a valami megvolt-e Afonyáéknál, beráéknál, Zsuzsáéknál vagy nálunk. Hiszen elindultak a gyerkõcök. Már ne haragudj, de ez nagyon szemet szúrt!Kép Annyira kíváncsi lennék, hogy mire gondolt...Kép Mit tud õ amit mi nem? Honnan tudja megállapítani egy 7 hónapos gyerekrõl, hogy nem fog járni egy évesen. Dóri pár nappal a 7. hónap betöltése után állt fel, majd azután kezdett el mászni. Egy éves korára elindult. Ádám még nincs 7 és már mászik. Azt a védõnõt reklámozni kellene...Kép

Húúúúúú! Bocs Betti, de ez a csaj felbosszantott.Kép
Alapjában nyugodt természet vagyok, a vitát nem szeretem, és felhúzni is nehéz, de ilyen hülyeséget beszélni egy elsõ babás anyukának, aki ugye még hajlamos elhinni a "tapasztalt védõnõ" megjegyzéseit, ez már nekem is sok.

Inkább megyek tovább...Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
 
 


Kata!

Rákérdeztem, hogy miért hízna jobban a tápszertõl! Hímelés-hámolás, aztán a nagy okosság: mert nagyobb a szacharóz tartalma! Na! De itt Kecskeméten még egy védõnõtõl sem hallottam esetleg a szoptatásrólKép De szerencsére egyik fülemen be a másikon meg kiKép Bólogatok persze, mert én sem szeretek vitatkozni.
Na és azért nem fog egy évesen menni, mert ilyen korán mászni kezdett, mindent elér, amit akar, ezért nem fogja izgatni a járás!Kép és hozzátette, hogy azért ne aggódjak, az is jó, ha 14 hónaposan indul el.
Hízás:apa gizda, én már inkább hajlok a hízásra, de nem nagyon. Ebbõl következik, hogy a gyerek se lesz golyóKép
Hú, és nagy dolog, tegnap beraktam Ádámot a kiságyába aludni(mert idáig velem aludt az ágyban, csak már tényleg nem hagyhatom ott, mert leesik) és szó nélkül aludt az ágyában. Igaz 2* keltem hozzá. De mindenki azt mondta, hogy elrontottam a gyereket és már soha nem tudom a kiságyába visszaszoktatni. Hát mégis. Nekem volt fura, hogy éjszaka nem tudtam megsimizniKép
Na megyek, mert gyanúsan csendben van, szerintem kiszedte az összes pelenkát a zacskóbólKép

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!

Akkor még egy kis dopping, hogy tényleg hülyeséget beszél a védõnõd. Biztosan már több helyen olvastad, de a középsõ lányom pl. nagyon hamar elkezdett mászni. Ne kérdezd mikor, de tudom, hogy sokan csodálkoztak rajta, hogy már mászik. Az elsõ szülinapja elõtt 18 nappal elindult. Éppen tegnap volt ennek 8 éve. Kép Azóta nem gyõzöm venni neki a cipõket...Kép Szóval ennyit a járásról.

Gratula a kiságyban alváshoz!Kép
Nekem is furcsa amikor apa itthon van és Dóri a helyén alszik, hogy éjszaka nem tudom olyan egyszerûen megsimizni, megpuszilni.Kép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Hú, Kata már mindent leírt a témában, gondolom meg is nyugodtál Betti. Egyébként még csak annyi, hogy a mászás és az, hogy jó sokat, jó sokáig másszon a gyerek, az sokkal fontosabb, mint hogy történetesen 12, vagy 14 hónapos korában fog önállóan járni. Tudom, hogy vannak babák, akik kihagyják a mászást, de ma arra jutottak - persze kivételek mindig vannak - hogy sok probléma visszavezethetõ arra késõbb/tanulás...stb/, ha nem mászott a gyerek. De, mint a többi nagy "igazság", ez sem vonatkozik minden babára. Én egyszerûen azt gondolom, hogy a mászás az egy nagyon összetett, bonyolult mozgás, ami nagyban segíti az agy fejlõdését. Úgyhogy inkább örülni kell neki, mint az anyukákat riogatni.Kép

bera
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de szörnyû ez a meleg, mi lesz még? KépSzenvedünkKép

De ami jó hír, hogy Ádám továbbra is alszik szépen az ágyában!Kép Este 9-tõl hajnal 4-5-ig, akkor iszik kicsit, és még alszik reggel 7-igKép Isten tartsa meg a jó szokásátKép És nem kell altatni, rázogatni, nem kell cici, cumi, berakom, még elbirkózgat a nyuszijával, aztán elhelyezkedik és szunya. És nappal is. Igazán büszke vagyok ráKép Lehet, hogy mellettem azért nem aludt jól, mert én is mozgolódtam, kicsit az ágy is nyikorgós, nem tudom.
Tegnap voltunk méreckedni, már megint. Na, most 15 deka és egy centi csak összejöttKép És dokinéni szerint karácsonyra vegyek neki béklyót, mert amilyen mozgékony, izgága, szétszedi a lakástKép Ja, és õ is azon a véleményen van, hogy azért nem hízik, mert lemozogja, meg nem áll egész nap. Volt ott egy anyuka, a kisfia 2 nappal idõsebb, leesett az álla, mikor látta, hogy Ádám hogy mászkált a pelenkázón, meg szét akarta olvasni a szórólapokatKép Mert az õ kisfia fél kilóval nehezebb ugyan, de csak hasról hátra forog és kész. Aztán odaültünk melléjük, Ádám próbált barátkozni, ugrált neki, meg héééé, hóóó, eeee, de a kisfiú csak szégyellõsen bújt az anyukájához. Miután a kisfiú nem barátkozott, az én nõcsábász fiam az anyuka lábát kezdte el fogdosniKép Aztán meg a babakocsijuk tetszett, azt is megnéztük közelebbrõl. Aztán behívtak minket, mielõtt szétszedtük volnaKép
De ez is olyan érdekes, hogy ilyen barátkozós mindenkivel, pedig ritkán lát új arcokat, pláne babákat. Egyedül az egy szem barátnõm szokott felugrani néha, vagy mi hozzájuk, havonta egyszer kétszer. Anyukám se jön sûrûbben. Más ismerõsünk nincs, sétálni is kettecskén szoktunk. Apa délután 5-tõl van és általában hétvégén is dolgozik. Kisbabakat meg csak a tanácsadáson látunk. És mégis mindenkivel egybõl barátságos, nem fél senkitõl. Séta közben ha leülünk egy padra, mindig megtalál minket valami idõs néni, hogy milyen aranyos baba (neketek nincsenek ilyen tapasztalataitok?) és beszélgetünk, Ádám velük is beszélget, vigyorog.
Szombaton reggel fél 9-re megyünk megint ultrahangra, hogy mi újság a vesetágulattal.

Zsuzsa!

Most hogy írtad a Te kiskönyvededKép Enyém is megvan(sõt az egész orvosi kartonom, 18 éves koromig, nem tudom miért van nálam, de minden benne van, hányszor szopiztam, fõzelékek, mozgás, mindenKép) szóval én 7 hónaposan voltam 6900g (Ádi 6750) de én csak 3200-vel születtemKép De ezek szerint ilyen idõsen én se voltam sokkal nagyobbKép
Olvastam a nagy topicban, hogy Lõdi már jobban van, örülök nekiKép Házzal hogy álltok? Aranyos lehetett a bújós Elõd! Hát Ádám nem bújos, csak ha nagyon fáradt, különben nincs rám ideje, mert mindig muszály pakolni valamitKép

Bera!
Igen, én is olvastam, hogy a mászás jó, mert fejlõdik mindkét agyfélteke (fú, de hülyén néz ki ez a szó így leírvaKép) Kell is nekünk az okosodás, mert azt is olvastam, hogy azoknál a babáknál, akiknél félévesen vashiányt mutattak ki(mint nálunk is) azok késõbbi Iq teszt során 5 ponttal kevesebbet értek el, mint a nem vashiányos gyerekek!

Jajj, tegnap a dokinéni mondott furákat, igaz nem nekünk. Bennt volt anyuka-apuka max 4 hetes kislánnyal. És hogy nehezen kakil a baba. Adjon neki anyuka szopi elõtt! fél deci jó sok cukros kamillateát, vagy rostos narancslét! JajKép Hát ha merészebb lennék, biztos szóltam volna, hogy nem biztos, hogy így kéneKép Egyébként a város egyik legjobb doktornõjének tartják, nekünk nem volt gondunk még vele(igaz én a babanetrõl sokat okosodomKép)
Megkérdeztem a fluorpótlást, majd ha több foga lesz. Megnézte õ is, nagyon jönnek a felsõ fogacskák, meg van dagadva az ínye.

Na megyek tovább, kihasználom, hogy Ádám elaludt a földön a plédenKép Azért nem viszem az ágyába, mert akkor felébred. Pedig jó kis Metallicát hallgattunkKép Én Korda Györgyön nõttem fel...Kép

Betti és a tegnap volt 30 hetes, de holnap már 7 hónapos lesz Ádám
Kép

Kép

Betti
 


Szia Betti!

Gratula Adam legujabb produkcioihoz, foleg az ismerkedoshozKép Lehet, hogy tenyleg Te is mosolygos vagy, es Toled orokolte Adam?Kép
Mi volt ultrahangon? Remelem, jo hirek.
Gyere, meselj mar magatokrolKép

-Afonya
 
 


Betti!

Már azt hittem van hír rólatok, de látom csak Zsuzsa köszönt beKép
Merre jársz?

bera
 
 


Sziasztok!

Most csak beköszönök, a maánál voltunk nyaralni Félegyházán.
Holnap jövök részletesebben isKép

Betti

Kép

Betti
 


na, még jó, hogy ez az új rendszer rá is kérdez, jó lesz-e?:o Mamánál voltunkKép

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Szia Betti!
Ha már vagy, akkor beköszönök.Kép
Gyere és mesélj!!!!KépKépKép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Szóval a nagy melegekben mamáztunk. Nekik kertes házuk van és nem kellett a lapostetős panel legfelső emeletén megfőnünk a gyerekkel. Ott voltunk két hetet, de jövő héten megyünk vissza. Ádámnak van kis medencéje, egész nap pancsizott, szereti nagyon. Ismeri a kutyust, cicust, a szomszédban van egy szelíd csirke, így a pipvel is jóban vanKép Mászkált a fűben, szedte a virágokatKép Na meg mindig jött valaki, vagy mi mentünk valahová, nem unatkozott soha. Olyan szépen lebarnult, meg a haja is teljesen kiszőkült. Barátkoztunk babákkal is. De ha valaki elvette azt a játékot,amivel ő játszott, eltolta a másik baba kezét, és szépen visszavette a játékot.Kép Úsztunk nagy medencében is, abban se félt.
Megtanult felállni, lépeget. Csak az a baj, hogy oké, hogy mindenhová, ahová lehet felkapaszkodik, feláll, de leülni nem tud. Elengedi magát és eldől mint egy krumplis zsákKép A feje meg koppan, ordítás. Amennyire lehet, igyexem vigyázni rá, de elég, ha csak wc-re megyek ki, már megy, esik el. Hiába rakom a kiságyába, ott is ugyanez. Remélem hamarosan megtanul leülni is, mert most tényleg egy percre nem vehetem le róla a szemem. De olyan ügyes, négykézláb van, de nyújtja a kezét, hogy segítsek felállni és sétálunkKép Ja, és ülni még mindig nem tud, esetleg úgy, ha egy kézzel támaszkodik. de érdekes, mert ha a lába maga alatt van, már úgy értem, hogy a sarkán ül, úgy nem dől el.
Hát a veséjével kapcsolatban: nem is biztos, hogy tágulat, lehet, hogy cisztaKép Mert akármi is ez, de semmivel nem lett kisebb, mint 3 hónapja. De még mindig abban maradtunk a doktornővel, hogy 3 havonta UH, aztán reméljük nem okoz gondot.
Sokat tudnék még írni, de most is megyünk, babakocsit venni, mert ami van, abba nem lehet bekötni és kimászik.
Kicsit szégyellem magam, amiért elhanyagoltam a babanetet, de ősszel hátha gyakrabban jövök.
Vigyázzatok magatokra és a gyerkőcökre!

Puszi

Betti

Kép

Betti
 


Zsuzsa!

Költöztök?! Hová, miért? Mesélj, ez azért nem kis dolog! Természetesen megnézegettem ám az új képeket Lődiről!Kép Nagyon nagy fiú már! Látom a pancsolást ő is élvezi!
Új képek vannak Ádámról is, csak még nincsenek előhívatva, de majd.
Hát a cisztával nem csinálnak semmit egyenlőre, várjuk hátha felszívódik. Bár tulajdonképpen már több, mint 10 hónapja ott van, mert 27 hetes terhes voltam, mikor kimutatta az uh, csak akkor tágulatnak gondolták. És azóta mondják, hogy majd csak eltűnik. De szerencsére a veséje egyébként teljesen normális, növekszik szépen.
Babakocsi: csak a legegyszerűbb esernyőkocsit vettem, egyenlőre nem akar kijönni, élvezi, hogy nézelődhet. A másik babakocsihoz meg hátha kapok külön biztonsági övet.

Na megyünk sétálni, most nincs a nagyon meleg.

Betti

Kép

Betti
 


Zsuzsa!

Szerdán megyünk, és egy hetet maradunk.
Most csak ennyi röviden Ádám nyikorog

Betti

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Betti!
Igaz ezt most nem olvasod, de legalább lesz mit, ha hazajöttök.
Biztosan nagyon jól érzitek magatokat.Kép
Nagyon ügyes Ádám. Sajnos esésetek is lesz bőven. Lesz még amikor végignézed, hogy esik el, de csak azért mert már esélyed sem lesz elkapni.Kép
Tényleg jó, hogy kiszabadultok kertes házba. Elég lesz télen a panelból. Mi is nagyon sokat vagyunk anyuméknál ebben a jó időben.
Képzeld, mi is vettünk új babakocsit, olyat mint Ti. Sokkal könnyebb mozogni vele, de tényleg ki tudnak mászni ebből is ha rájönnek, hogy kell.Kép
Mi a régi babakocsiba a Tesco-ban kaptunk biztonsági övet. Bárhová felrakható, úgyhogy ha így folytatja Dóri nekünk is fel kell rakni a sportkocsiba is, mert a gyáriból kimászik. 1600,- Ft volt, de nagyon megéri az árát. Ja, és van hozzá egy hosszabbító isKép, olyan póráz féle.Kép Ráadható az öv mint egy mellény és hátra fel lehet ezt kapcsolni. Szerintem csak arra jó, hogy ne tudjon elszaladni mellőled a gyerek. Én még nem próbáltam ki mert kissé perverz ötletnek tartom.Kép
A vesével remélem nem lesz semmi gond. Egyébként okoz valami problémát Ádámnál?

Zsuzsa!
Ha már itt írtad, akkor itt kérdezem, hogy miért költöztök anyudékhoz ha nem vagyok indiszkrét? Látom félsz kicsit tőle, de gondolom megvan az oka. Gondolom nem adnád fel a függetlenséget, hogy külön éljetek hisz nehéz 2-3 generációnak együtt élni.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Előkerültünk mi is!Kép

Most csak képek, történetek majd, de itthoni dolgokkal is el vagyok maradva.
Próbálok visszaolvasni, képeket már megnézegettem, mindenki növöget látom, mi is, csak lassanKép

Szóval Ádám hat hónaposan:

Kép
Kép

És 7 hónaposan:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Igyekszem jönni mesélni!

Puszi

Betti és Ádám

Kép

Betti
 


Csak pár pixellel voltak nagyobbak a képeimKép
Na újra, hátha
Féléves:

Kép

Kép

és 7 hónapos:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Betti
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: