Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokM
Andi vagyok. Kisfiam 5 hónapos, lányom 3 éves.
Azt szeretném megkérdezni Toletek, hogy utaztatok-e kisbabával repülovel. Mi augusztusban szeretnénk utazni kb. 5 óra a repülési ido.
Csak félek, hogy az akkor 8 hónapos fiam, hogy fogja viselni.
Várom a tapasztalataitokat.
Köszi Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

En az ev elejen voltam otthon a Bencevel aki 2.5 honapos volt mikor mentunk, es 5.5 honapos mikor jottunk vissza.(Canada) Az ut egyszer 9 ora volt Frankfurtig aztan meg onnan 1 Becsig. Nagyon jol viselte, es a stewardessek nagyon rendesek voltak. A gep morajlasa teljesen elnyomta a Bencet, de mikor ebren volt mindig ott voltak, ha segitseg kellett. A legnyomas kulonbseg sem okozott gondot a fulenek.
Egyedul fogsz utazni a ket gyerekkel? Vagy a ferjed is megy?
Ne felj, az 5 ora nem is olyan veszesen sok!

Szia

Agi
agi (agi)
 


Szia! a kisfiam most mar ket eves, de eloszor ket hetesen repult (USA-Magyaro), azota mar vagy 6 repuloutunk volt, mind hosszutavu, es oszinten szolva legkonnyebb a legelso ut volt. A legikiserok mindig nagyon segitokeszek - de elore foglalj le "bulk head" ulest az elso sorban, oda tudnak szerelni kisagyat a babanak, hogy ne kelljen vegig olben tartanod.
A fiam minden utunkat nagyon jol viselte a fulevel sosem volt gond - de nekem eleg faraszto volt, foleg mikor Indiaba mentunk - 30 ora utazas - , akkor a vegere en elegge kiborultam, pedig akkor a ferjem is velunk volt.
Szoval, nekem eddig ugy tunt a gyerekek elvezik az utazast, legalabbis lekoti oket a sok uj dolog, de a szuloknek faraszto tud lenne, foleg tobb gyerekkel.

Jo utat!

Eszter
Névtelen
 

 
 

És szerintetek mi a legjobb megoldás egy 4 hónapos baba szállítására ha repülőzés után még vonatozunk is. Vigyük autós ülésben?
Köszi, Berna
Bern
 


En vittem babakocsit, es arra raszerelheto a kocsiules. Igy a Bence maradt a kocsiulesben, a babakocsit meg eltettek nekem a gepen a repules idejere. (Akkor is megengedik, hogy hasznald a kocsiulest, ha nem fizettel kulon jegyet a gyereknek. Persze csak akkor, ha van ures hely ahova fel tudod tenni. Kulonben tenyleg vegig kezben kell lennie, vagy abban a nyugagy szerusegben, ha olyan helyen ulsz ahova az felteheto)

Agi
Agi
 


Szia Ági!

Mi az a "nyugágy szerűség"?
Berna
 


Berna!

Az Eszter is irta elottem, ugy hivjak, hogy "bulk head seat". Csak oda tudjak feltenni ahol a fal van elotted, tehat az elso sorban kell ulni, es kulon kell kerni mikor a jegyet veszed, hogy ott szeretnel ulni, es szeretned hasznalni. Olyan mint egy nyugagy. Tehat. 3 ponton akad bele a falba, es egy fem keret ami be van vonva valami muborrel es abban log egy halo. Ebbe lehet a babat belefektetni, ha nincs neki kulon ulese, es akkor nem kell egesz uton fogni. De elore mindenkeppen foglald le, mert egy gepen (a nagy tengerentuli jaratokon) osszesen van talan 8-10 (lehet, hogy meg ennyi se) hely ahova fel tudjak tenni. Tehat ha nem oda szol a jegyed, ill. ha masok mar lefoglaltak, akkor marad a kezben tartas, ha dugig van a gep. Mi nem hasznaltuk, mert nekem oda is es vissza is ures volt a mellettem levo ules, es oda feltehettem a kocsiulest es ott utazott a Bence.

Agi
Agi
 


Köszike..
Berna
 


Ne haragudj, Ági csak most találtam ide.
A férjem is jön majd velünk, nyaralás lesz.
Már nagyon várom, de Te is megnyugtattál, hogy talán sokat fog a pici aludni.
Lehet, hogy több gondom lesz a 3,5 évessel...!
Szerinted ilyen rövid úton is van ilyen "hálós" hely? Ott kell szólni, ha átveszem a jegyet, vagy már most az irodában, hogy ilyet szeretnék?

Köszi

Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Andi!

Meg az irodaban szoljal, hogy szeretnel olyan helyen ulni ahol van "bulk head". Mert ha a repteren szolsz es mar minden ilyen hely foglalt akkor nincs mit tenni.
Egyebkent szerintem is a 3.5 evessel lesz tobb gond. :-)))
Nem tudom, hogy ilyen hosszu (ill. "rovid") uton is van-e ilyen hely. Szerintem a gep nagysagatol fugg. Kerdezd meg, az a biztos.
Az nagyon jo, hogy megy a ferjed is, mert igy minden gyerekre jut egy felnott. :-))
En legkozelebb jovo nyaron megyek majd haza a Bencevel akkor o mar 21 honapos lesz. Az lesz meg szep attol tartok. Nem lesz olyan konnyu dolgom mint mikor 2.5 honapos volt. :-))

Szia

Agi
Agi
 


Sziasztok!

Már a nyaralószezon lecsengett ugyan, de ha valaki pici babával utazik repülóvel akkor hasznát tudja venni a tapasztalataimnak:

A tengerentúli járatokon az első sorokban (fal után) Ági által korábban említett 'lehajtott asztalféleségre' általában 2 féle dolgot tudnak felszerelni. az egyik az egy babaszék féleség amiben a baba nézelődhet. Ez elég meredek ülőke, tehát én személy szerint nem tanácsolom 5-6 hónaposnál fiatalabb babáknak. Viszont minden nagygépen van egy mózeskosár szerű képződmény is, amit ugyanoda tesznek fel, és ott nyugodtan tud feküdni a baba. Tapasztalataim szerint az hagyján hogy előre kell kérni a jegyfoglalásnál, de a gépen is erősködni kell a légiutas-kísérőkkel, hogy ugyan már legyenek szivesek levenni, és összeszerelni. Jobbára bár nagyon kedvesek és készségesek (általában) nem nagyon van gyakorlatuk és ritkán utaznak az emberek 6 hónapnál fiatalabb babával.
norcsa (norcsa)
 


Szia Zsoka!

Tudom van egy masik topic is ahol mar te is irtal, de most nincs idom megkeresni.
Szoval en csak attol felek, hogy ha egyedul kell vele utaznom, es nem lesz plusz ures hely ahova leultethetem, akkor vegig az olemben kell lennie, es fogalmam sincs ugy pl. hogy tud aludni. Elegge szigoru napirendje van, ill. nem is annyira szigoru (idohoz kotott ertelemben szigoru) hanem aludni pl. csak az agyaban tud. Ha barhova megyunk, es mar nagyon almos, akkor inkabb addig kinlodik amig haza nem erunk. A kocsiban is elotte ordit egy fel orat, es mikor mar nem birja elalszik. Szoval ezert felek egy kicsit, habar meg addig van jo 7 honapunk, de nem tudom, hogy sokkal konnyebb-e egy 20 honapossal mint egy 13-al?
Remelem megtalalsz itt. Kép
Szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági,
megtaláltalak Kép.
Szvsz könnyebb is utazni egy 20 hónapossal, mint egy 13 hón-sal, meg nehezebb is Kép. 13 hónapossal sosem utaztam. Kép
Ahogy olvaslak, az lesz a vége, hogy amikor már nem bírja, elalszik.
Ahogy írtam az angolos topikban is, az odaútunk borzasztó volt, alig tudott szegénykémelaludni, már összevissza szioptattam, nem tudtam vele mit csinálni. Aztán majdnem elájult a fáradtságtól.
De utána okosabbak lettünk Kép. A férjem (néha egéasz jó ötletei vannak Kép) kitalálta, hogy abból a takaróból, amit a gépen adnak, csináél amolyan sátor-félét a két üléssor közé. (Elõttünk lévõ ülés támlájára meg a mi ülésünk támlájára terítette a takarót, így az sátort képezett. Ha a viágítás be volt kapcsolva, akkor félhomályt csinált, amikor pedig "éjszaka" lett a gépen is, a derengésbõl elég jó sötétet csinált így. Egyébként õ sokkal jobban el tudta/tudja altatni a gyereket, mint én KépKép.
Kicsit sétálgatni néha nagyon jó a gyerekkel. Meg egész jól el tudnak játszani az ülések alatt Kép.
Ha szerencséd van, kifogsz egy olyan hármas ülést, ahol nincs mellettetek senki, és lesz egy csomó helyetek. Amikor csekkolsz/veszed a jegyet, akkor kérd úgy a jegyet, hogy A-C, vagyis a két ülésetek között legyen egy üres. NAgíy lesz az esélye, hogy nem fog elkelni, megmarad nektek Kép. Ha pediog elkel, úgysem ül közétek, hanem szépen arrébcsüccsentek eggyel Kép.
Jobb nem egyedül utazni gyerekkel, elvégre az anyának/apának is kell egy kis kikapcsolódás/alvás. Mi a férjemmel megosztottuk, egyszer õ altatott/õrködött, másszor én. Addig a másik tudott aludni. Hátha a barátnõd (jól emléxem?) is veletek utazik...
Most ennyi, kérdezz még
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Koszi Zsoka a sok jo tanacsot! A tengerentuli gepek amik innen mennek mindig olyanok, hogy a szelen csak 2 ules van, es kozepen 5. Szoval azt az A-C ules rendet amit mondtal nem tudjuk eljatszani, de meg akkor is ha az a ketto a szelen az enyem mar jo.
Egyebkent pont ezert felek az egesztol, mert ha ketten vannak a gyerekre akkor azert megis megoszlik a teendo. Egyebkent a hugom az aki talan juniusban kijon latogatoba egy honapra, es majd egyutt mennenk haza. Szoval lehet, hogy lesz segitseg ami nagyon jo lenne, de ez meg nem biztos, ugyhogy lehetseges, hogy egyedul kell vegigcsinalnom. Ami meg azert is lesz "erdekes", mert este 6-kor indul innen mindig a frankfurti jarat. Vagyis mar egy egesz napot fennt leszunk, es akkor kezdodik egy 12 oras utazas. Szoval ha a Bence tudna is aludni en biztos nem fogok. (maskor sem szoktam) es azt el sem tudom kepzelni, hogy egy kozel ket eves gyereket azon a pici ulesen hogyan lehet 9 oran at egyfolytaban olben tartani.
Ti vittetek babakocsit ill. valami taligat az atszallashoz? Szoval meg egy ekkora gyerekkel azt felengedik a gepre? Mikor az ev elejen mentunk akkor en a rendes babakocsinkat vittem, azt a gep hasaba betettek nekem es a leszallas utan felhoztak, igy nem kellett cipelnem.
Most mennem kell
Udv,

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági,
Babakocsit mindenképpen vigyél!! Nemtom, milyen kocsitok van, sima sportkocsi-e vagy esetleg van vmilyen kényelmesebb, mélyebb típusú kocsi. Mert ha van, az utóbbit ajánlanám. Amikor hatszáz cuccal mész a tranzitban egyik géptõl a máésikig, meg esetleg vársz négy órát a másik gépre, akkor biza jól jön, hiogy a gyereket nem kell a karodban vinni. Meg ha netén álmos, és elalszik Kép, akkor nagyon jól jön a babakocsi. A gépre fel lehet vinni, általában a stewardess a beszállásnál elveszi és elrakja, kiszállásnál megkapod. Nem poggyászként szállítják, hanem ott ahol felszállsz a gépre, a pilótafülkénél rakja el vmi szekráénybe (legalábbis nálnuk minden esetben így volt, pedig sokszor repültünk).

Szvsz ha este 6-kor indul a gp, talán még jól is jön. Gondold el, hátha olyan fáradt lesz, hogy ha nagy szerencséd van, VÉGIGALUSSZA Kép az egész utat. Vagy legalábbis nagy részét.
üdv
zsóka

Zsóka
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: