Új privát üzeneted érkezett!

Ma nagy hírünk van!
Feltérdeltem a járókában! Mami gyorsan rohant a fényképezőgéphez, és megállás nélkül kattintgatottKép

Itt még "csak" próbálkozom:
Kép
A következő pillanatban sikerül az egyik kezemmel megkapaszkodni:
Kép
Aztán a másikkal is:
Kép
És sikerül!!!!!!!!!!!!!KépKépKépKépKép
Kép
És "énekelek" örömömben (mami pedig sírdogál, de erről nem készült fotóKép):
Kép
Victoria
 


...Utána pedig eldőltem, mint egy lisztes zsák, és be is vertem egy kicsit a fejem, de a Mami annyira össze- vissza dícsérgetett, hogy el is felejtettem ordítaniKép
Kép

Aztán újra próbálkoztam:
Kép
Kép
És utána ülve játszottam tovább, de ezt már nem sikerült megörökíteni, mert lemerült az elem a fényképezőgépbenKép
Victoria
 


...És azóta már Papa lejjebb engedte a járókát, de ez engem egy csöppet sem zavar, mert ugyanúgy (csak most már a függőleges lécekbe kapaszkodva) feltérdelek, sőt ma este még felállni is megpróbáltam. Na, ez azért még nem sikerült, de ami késik....Kép
Victoria
 

 
 

Szia Dorka,

Mindig megnézegetem a képeidet, de csak most jutottam egy kis szusszanáshoz, hogy nyugodtan írhassak nekedKépKép
Nagyon ügyes vagy,ez a feltérdelés nekem is tetszikKépKép
Ja, és a játékok, igazán nagyon ígéretesek, kár, hogy olyan messze lakunk egymástól, így kicsi annak az esélye, hogy egyszer együtt játszhassunkKép
Látom, a főzelékeket te is szereted, helyes, anyukám azt mondja, a rélától majd nagyon fogunk tudni fütyülni. Én elhiszem neki, hisz ő mindent tudKép
Nekem most a cukkínis alma a kedvencem csirkehusival, majd próbáld ki azt isKépKép

Puszi neked, Imike

Szia Vic,
olvastam, hogy nagyon megy a norbi, én is csináltam 3 hétig, de most nem nagyon vagyok kitartó, inkább a tornával próbálkozom. Ügyesek vagytok DettivelKépKép

manóka

manóka
 
 


Ma reggel így ébresztettem a Papát és a Mamát:
Kép

És utána úgy térdeltem, hogy nem is fogtam a rácsokat:
Kép
Ezután próbáltam a kezeimmel felhúzni magam állásba, de ez - mivel hálózsákban voltam, és abban kissé korlátozott a mozgás- egy esésbe torkollott, még a fejemet is bevertem, hiába volt ott a fejvédőKép Úgyhogy a Papiék törülközőket tettek oda, hogy ha legközelebb is esek, ne üssem annyire be a fejem, mint most.
Victoria
 


Sziasztok,

Imike, Manóka,
Én is szeretem a répás dolgokat, de a répalevet magában utálomKép
Imike, És tudsz már fütyülni?!
Hogy készítitek ezt a cukkinis pürét?

Puszi,

Manóka,
Tényleg elég jónak tűnik ez az up date diéta, legalábbis nekünk bejött. Végülis most már eszünk mindent, csak meghatározott időben.
Victoria
 


Tornázom:
Kép

Játszom:
Kép

Mostanában ilyen spárgákat csinálok:
Kép

Mászom:
Kép
Victoria
 


Ma kaptam egy csuda jó bébikompot, zenél, csörög-zörög, dudál, van rajta kormány és még sebváltó is:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Gondolkodom:
Kép
Victoria
 


Mindent megteszek, hogy mihamarabb álljak:
Kép
Victoria
 


Akár 15 percet is elbíbelődöm a vonat madzagjával:
Kép
Victoria
 


Hinta- palinta:
Kép
Kép
Victoria
 


És van két nagy hírem:

Ma sikerült kinyomnom magam állásba!!!

És kibújt alul is 2 fogacskám, így most 3 nő egyszerre!
Victoria
 


Kép
Victoria
 


Sziasztok,

Papának aug. 26- án volt a szülinapja, és én - igaz másnapra, de- különleges ajándékot tartogattam Neki:
fogtam magam, és 2004.08.27- én felálltam:

Kép
Kép
Victoria
 


Kezdem átvenni az irányítástKép:
Kép
Kép
Victoria
 


Hinta- palinta:
Kép
Victoria
 


Mongol BBQ- ban:
Kép
Victoria
 


Ruha/sál/sapkapróba:
Kép

Nézzük csak mennyibe is került:
Kép
Kép
Victoria
 


Enyém a lakáááás (és a papucsot mi is kedveljükKépKép):

Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Szia Dorci és Mamija!

Igencsak elcsodálkoztunk mamival, hogy mekkorát nőttél és mennyit ügyesedtél az elmúlt napokban! Kép

Gratulálunk a felálláshoz, gyakorold csak szorgalmasan, mert amint látjuk, csodaszép ruhákat kaptál, amik legjobban állva mutatnak!
Sokat gondolunk ám Rátok a mamámmal, olvastuk, hogy építkeztek, így biza nemigen jön össze a találkozás, de azért még hátha...

Várjuk a leveleteket!
Puszi, Matyi és Matyianyu
 
 


Helyesbítünk:

Nem 27- én, hanem 28- án álltam fel!
Victoria
 


Kedves Matyi, Zita (néni),

Küldtünk levelet. Akkor ezek szerint nem kaptátok megKép Mi pedig vártuk, vártuk a választ..., de akkor ezek szerint ezért nem jött.
Nem baj, akkor írunk ma megint valamikor estefelé, jó?! Taliban még mindig benne vagyunk!

Puszi!
Victoria
 


Ma álltam fel először a járókában:
Kép

Azután csendes pihi előtt az ágyban is:
Kép

Állásból vissza tudok ereszkedni térdenállásba, vagy egyszerűen leülök, de a mami óvatosságból körbebarikádozza az ágyamat, nehogy beüssem magam, ha esetleg eldőlök.
Victoria
 


Kép
Kép
Victoria
 


Szókincsem új "szavakkal" bővült:
"te", "de", "ette", "teiii", "deiii", "dede".

És 3 hete 4 kivételezett embernek (2 nagyi, papi és mami) hatalmas nyálas puszit cuppantok az arcára "mmmmmmá" hang kíséretében.

Ja, és bőszen gyakorlom a tarzan üvöltést is, lehetőleg minél nagyobb tömegben, hogy mindenki hallja...Kép
Victoria
 


Életem első kiflivég kóstolása, rágcsálása:
Kép

(utána a maminak újra kellett súrolni az egész étkezőt a szottyos kiflidarabok miattKép)
Victoria
 


<font size="+2">Ma vagyok

8

hónapos</font> !!!!

Összegezni, a fontos paraméterekkel együtt este fogunk.Kép
Victoria
 


Sziasztok Dorci és Mamija!


Gratula a nyolc hónapossághoz
Kép
és az új szavakhoz! Nagyon ügyi vagy! Reménykedem, hogy egy olyan cuppanóst egyszer én is kapok majd! Kép

Várjuk ám az ígért emilkét rendületlenül!!!
Pusz, Matyi és anyuja
 
 


Matyi és anyuja,

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok! Cuppanós puszi?! Most elpirultamKép

Mél mentKép (ezt a mami üzeni).

Puszi!
Victoria
 


Elmaradt paraméterek:

Tehát már 8 hónapos vagyok.
Súlyom: 7450 gramm (nem híztam egy dekát semKép)
hosszúságom: 74 cm
fejem: 41 cm
mellkasom: 44,5 cm

Ha meglátok egy kutyát, akkor hangos "vúúú"- val jelzem, mennyire szeretem őket (de természetesen még nem simogatom meg Őket).
Állva táncolok, lépkedek jobbra- balra hangos csatakiáltások közepette.
Kép

(A maminak elapadt az összes tejcijeKép)
Victoria
 


Építettünk egy "tornyot":
Kép
Kép

De aztán...:
Kép
Victoria
 


Mami gondolt egyet, és nehezített egy kicsit a babygymes ketyeréhez való hozzáférésen...
Kép

Nem volt nehéz...először rá kellett jönnöm, hogy ahhoz, hogy ki tudjam pakolni az "alkatrészeket", fel kell állnom (vagy feltérdelnem), de nem ám alá, hanem közvelenül mellé...
Victoria
 


El vagyok maradva egy csomó jó és új hírrel, de előbb meg kell küzdenem egy nagy bacival, ugyanis tegnap beteg lettemKép
Egész éjszaka öklendeztem, hánytam, lázam van, fáj a torkom, megállás nélkül folyik a nózim. Nagyon rosszul érzem magam. Reggel 1/2 4- kor sikerült egy kicsit aludnom, de gyakran felébredtem. Nem sírtam (nem vagyok sírós), hanem nyöszörögtem. Mama és a Papa is ott volt mellettem egész éjjel, énekeltek, meséltek nekem, beszélgettünk, miközben jó szorosan fogtam a barátomat, Bohóckát. A lázcsillapító kúpért cserébe kaptam 100,-Ft- otKép
Most ennyi, megyek aludni, hátha most sikerül.
Victoria
 


Még beteg vagyok, de már nem annyira. Vagyis már nincs lázam, de még mindig nagyon csúnyán köhögök, ráadásul annyira erősen, hogy utána hányokKép
Étvágyam semmi nincs, alig eszem valamit, még mindigKép
Viszont fejlődésügyileg sok minden változott ismét, mert mihelyt egy kis energiám volt, azonnal mentem és tettem a dolgomatKép
Lássuk csak, mit is:

Mivel már teljesen fixen ülök, így randiztam a bilivel. (De ez csak randi volt, nem akar a mami már most a bilire szoktatni, hanem csak ismerkedünk vele!)
Szóval ráültem a (Relax háttámlásKép) bilire...
Kép
és 2 perc beszélgetés után mi lett az eredmény?!
Kép
Volt nagy tapsi- tapsi!
Azóta már többször is ültem rajta, de tényleg csak randi szinten. Egyszer már "nagy ajándék" is belepottyantKép
Victoria
 


Út közben összeszedtem egy terítőtKép
Kép
Victoria
 


Fürdés közben most már nincsen nyugalom, mert mindenhol fel akarok állni, így a fürdőkádban is. Megszűnt az a nagy nyugi, amikor csak feküdtem és hagytam magam fürdetniKép
De néha azért sikerül egy- egy nyugis pillanatot elkapni:
Kép
Victoria
 


Megérkezett a "Táncoló bogárka"!!!
Kép
Kép
Victoria
 


Az ötlet jónak bizonyult, mert mióta mami felbarkácsolta a babygym tálcáját, azóta
bárhol képes vagyok felállni, ráadásul a bútorokba kapaszkodva már
2 lábon közelítem meg a kitűzött célpontomat. Na jó, ha valahova nagyon hamar akarok eljutni, akkor négykézláb odasietek, és ott állok fel.

Játszom a tálcában lévő formákkal, most még csak kipakolom őket, és hamar szólok a maminak, hogy tegye őket vissza, hogy én ismét kipakolhassamKép:
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Az erkélyen várom a Papáékat, hogy induljunk mááár!
Kép
Victoria
 


Már guggolni is tudok (persze az egyik kezemmel kapaszkodom a tálcába):
Kép
Victoria
 


Beteg Dorka:
Ha fényképeznek, akkor nem érdekel, hogy nem érzem jól magam, igyekszem mosolyogni
Kép
Kép
Victoria
 


Nézzük, mi érdekeset írnak az Anyák Lapjában:
Kép
Kép
Victoria
 


Néha egész sokáig tudok guggolni:
Kép

Aztán játszom tovább:
Kép

Majdnem állva aludtam el:
Kép
Victoria
 


Nézzük csak hogy is kell ezt lapozni:
Kép
Victoria
 


Bohóckodom a dolgozóasztal alatt:
Kép

Egy közeli kép rólam, de a fogaimat már csak azért sem mutatom!
Kép
Victoria
 


Megemelem a dolgozóasztaltKép:
Kép
Victoria
 


Ja, és a legfontosabb kimaradt:

Már tudok "járni/2 lábon haladni" a bútorokba kapaszkodva!!!!!
Victoria
 


Kép
Victoria
 


Mik történnek most velem?
Most az a legújabb, hogy mindenre mutatok és mondom, hogy "ooo" (ott).
Séta közben ha látok egy kutyust, akkor mutatóujjammal mutatva "ooo vuuu"- t mondok (2 napja).

És peluscsere után a mami nyakába kapaszkodva felállok a pelenkázón és szorosan átölelem a nyakát egy hatalmas nyálas puszi kíséretében.

Amikor a Papa hazaérkezik, akkor sietve odamászom az ajtó felé és kiabálok, hogy "hooooo".
Victoria
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: