Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

2004.01.08- án születtem, Dorka a nevem.
Születési paramétereim: 3500 gramm, 52 cm. Fej: 33 cm.

Majd mindig megkérem a mamit, hogy megírja (természetesen csakis az én tolmácsolásomban), hogy mi minden történik velem, s majd ha nagy leszek, lehet nosztalgiázniKép

Dorka
Victoria
 


Itt 2 napos voltam, és épp nagyon békésen szunyókáltamKép:
Kép
Victoria
 


3 naposan:
Kép
Victoria
 

 
 

2. napom itthon.
Jól elfáradtam, de mami vállán édes a pihenés:
Kép
Victoria
 


Itt már 1 hetes vagyok, és nagyon magyarázom a maminak az élet nagy dolgaitKép:
Kép
Victoria
 


Már 3 hetes vagyok, és a maci utánoz engem alvás közbenKép
Kép
Victoria
 


Életem első névnapjára többek közt ezt a Zümi méhecskét kaptam, aki azóta is a legjobb barátaim közé tartozik, Vele fekszem, Vele kelek. Nagyon sokat beszélgetek Neki.
Kép
Victoria
 


1 hónapos lettem, és -most még elmondhatomKép- 4040 grammKép
Kép
Victoria
 


Valentin napon megleptük a Papit: én voltam az Ő CupidomanójaKép
Kép
Victoria
 


Levegőzés után:
Kép
Victoria
 


Azt el is felejtettem mondani, hogy 2004.02.03- án kacagtam fel először a maminak, és ennek örömére még "ááá" hangot is kiadtam ugyanezen a napom a torkomon. A mami sírvafakadt örömében, de Ő már csak ilyen érzékenyKép
Victoria
 


2004.02.12- én mentünk ki először sétálni babakocsival. Nagyon élveztem, nagyon jó volt végre a friss levegőn sétálni. A mami is jól kifáradt, régen sétált már ennyit, ráadásul direkt a nagyon lejtős utcákon tolt fel engem, hogy edzésben tartsa magátKép
Victoria
 


2004.02.18. Először mondtam ki azt, hogy "öööö", és ezt 20 percen keresztül széles mosollyal ismételtem a mami és a papi után. Nagyon igyekeztem, hogy minél tökéletesebben formáljam ezt a hangot, s amikor nem úgy sikerült, ahogyan kell, akkor hatalmas hisztit csaptam. Persze 1 percen belül megnyugodtam, s már gyakoroltam is tovább az "ööööö" hangot!

2004.02.20. Már nemcsak "ööö"- t mondtam, hanem "öveeee"- t!

Kép
Victoria
 


2004.02.24.
Annyira jókedvűen ébredtem, hogy hatalmasokat mosolyogtam, nevetgéltem, a mami pedig csak kattintgatta a fotógépet, hogy megörökítse a széles mosolyomat!
Jó kedvem van, mert tegnap este már 4490 gramm voltam és úgy tűnik, hogy megszoktam, hogy éjszaka van, mert mihelyt lekapcsolja a papi vagy a mami a lámpát, azonnal behunyom a szemem és el is alszom. S alszom egészen reggelig!
Victoria
 


2004.02.25- én fordultam át először a hasamról a hátamra. Meg is örökítettük e nagy eseményt:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


2004.03.03.
Felfedeztem a kezeimet!!! Hurráááá! Ennek örömére jó sokat magyaráztam Nekik!
Victoria
 


2004.03.04- én vártuk a doktor nénit, hogy megvizsgáljon engem. Nagyon igyekeztem, hogy ismét kitegyek magamért!!! Ismét nagyot csodálkozott. Szóval az történt, hogy épp aludtam, amikor a doktor néni megérkezett, s akkor is alukáltam, amikor a
a mami a pelenkázó asztalra tett engem, és elkezdtem levetkőztetni a vizsgálathoz. Aztán doktor néni elkezdett engem vizsgálgatni. Ekkor felébredtem, előbb a mamira néztem, aztán megnyugodtam, és hatalmasat mosolyogtam a mamira is és a doktor nénire is. Aztán doktor néni elvégezte azt a vizsgálatot, ami arról szól, hogy mennyire tudom ülve tartani a fejecskémet. Mondta, hogy ez elég nehéz még egy 2 hónapos babának, de megnézzük. Hát láss csodát, én nemhogy hosszú percekig tartottam a fejecskémet, de még körbe is néztem, hatalmasakat nevetgéltem és gőgicséltem is a doki néninek. Aztán nézegettem a kezeimet és a lábacskáimat is stb...
2 hét múlva is jön majd a doki néni, de akkor már kellemetlenebb dolog miatt: meg kell kapnom életem 2. oltását:-(((
Victoria
 


Ismét részlet a naplómból...
2004.03.05. Reggel elkezdett szakadni a hó.
Mai reggelünk nem volt túl könnyű, mert kifolyt a pisim a pelusból, bele a kombidresszbe, aztán a hálózsákomba, aztán a lepedőmbe, aztán a matracomba...Kép A mami átöltöztetett és lefektetett a nagy ágyukra. Ezután éhes lettem, így a mami megetetetett. Közben elkezdett nagyon fájni a pocakom, s annyira fájt nekem, hogy ordítottam. Ezután nagy nehezen jött egy nagyobb erejű légitámadás, ami belement a pelusomba, de mivel akkora adag lett (bocsi a részletekért), ismét át kellett pelenkáztatnia engem. Utána hasra fektetett engem a mami, s szerintem annyira kifáradtam a sírásban és az erőlködésben, hogy szinte azonnal el is aludtam...
Victoria
 


2004.03.08.
Reggel óta szinte összefüggő pelyhekben szakad a hó, megállás nélkül. És mi néztük az ablakon keresztül a mamival, és közben mami énekelt nekem...
Victoria
 


2004.03.12.
Ma este egymás után 6- szor átfordultam a hasamról a hátamra mindenféle segítség nélkül.
Victoria
 


A kezemet nézegetem:
Kép
Victoria
 


Így ébredezem:
Kép
Victoria
 


...és így:
Kép
Victoria
 


Kicsi gyerek és kicsi mackó a nagy ágyban...Kép
Kép
Victoria
 


Iszom a Papi szavait...
Kép
Victoria
 


A mami kezében:
Kép
Victoria
 


Már 9 hetes vagyok!
Kép
Victoria
 


Nyújtózkodom egy jó nagyot:
Kép
Victoria
 


Pózolok a kamerának...
Kép
Victoria
 


Játszom az ágyban...
Kép
Victoria
 


Ilyen bánatos volt a szemem a szuri után (de azt azért tudnotok kell, hogy egyáltalán nem sírtam!):


Kép
Victoria
 


2004.03.18- án fedeztem fel úgy igazán a lábaimat fürdés közben.
Victoria
 


Hazaértünk a bevásárlásból:
Kép
Victoria
 


KukucsKép
Kép
Victoria
 


2004.03.29- én egy kiadós pocakfájás utánKép
Kép
Victoria
 


2004.03.31. Most ébredtem:
Kép
Victoria
 


Így ébredtem 2.:
Kép
Victoria
 


2004.03.31. Felfedeztem a rágóka előnyeit:
Kép
Victoria
 


2004.04.01. Felfedeztem az ujjaimat is:
Kép
Victoria
 


Ugye játszhatok még alvás előtt egy picikét? Naaaa, csak ilyen picit!
Kép
Victoria
 


2004.04.04. Esti torna után:
Kép
Victoria
 


2004.04.04. Ma kaptam meg a Babygym- et:
Kép
Victoria
 


2004.04.16. Szuri után nagyon belázasodtam, és szörnyen rosszul éreztem magam. Odabújtam a mamihoz és a Bohóckához, hogy hamarabb meggyógyuljak :
Kép
Victoria
 


2004.04.25. Már 16 hetes vagyok, és
egyre jobban szeretem Júlia babát is:
Kép
Victoria
 


2004.05.08.
4 hónappal ezelőtt este 21.35- kor születtem megKép
Mostani paramétereim:
5900 gramm
64 cm
fej: 38 cm
Már 68- as méretű ruhákat hordok!
Kép
Victoria
 


2004.05.09.
Az új utazóágyban Rock and Roll Tommal és Júlia babával:
Kép
Victoria
 


2004.05.11. Játszom a Babygymmel:
Kép
Victoria
 


2004.05.14.
Azzal játszom, hogy a cumit kiveszem a számból, és utána megpróbálom betenni:
Kép
Victoria
 


2004.05.14.
Gondolkodom:
Kép
Victoria
 


2004.05.15.
Fekszem a papi és a mami ágyán, amíg Ők áthúzzák az enyémetKép
Kép
Victoria
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: