Új privát üzeneted érkezett!

Ilyen volt Reka-baba elete elso napjan:

Kép
 
 


Aztan a masodik napon sajna besargultunk, s kicsit kekfenyezni kellettKép

Kép
 
 


..de egy honaposan mar incselkedve nezunk Anyara /es tele melegkiutessel/:

Kép
 
 

 
 

Akkoriban igy volt kenyelmes az alvasKép

Kép
 
 


A "motoros" hinta még ma is az utolso mentsvar, ha nem megy az elalvasKép

Kép
 
 


egy honaposan mar almunkban is nevettunk..

Kép
 
 


Het hetesen meg mar kacerkodva vigyorgunk a vilagra:

Kép
 
 


es egy lefekves elotti bucsukacaj:

Kép
 
 


Jaj nagyon cuki baba! Gratulalok es sok boldogsagot kivanok!Kép

Maci
Macj
 


Koszi szepen, megvanKép
Neked is hasonlokatKép
 
 


Szia Áfonya!

Nagyon helyes kislányod van ám!KépKépKépKépKépKép

Üdv
Szila
 
 


Kedves Áfonya!

Gyönyörû baba Réka, Gratulálok!
Kata
 


Szila!
KoszonomKép Sajna en meg nem lattam kepet Rolatok, de lanyod neve nagyon tetszik, szepen csengo es egyediKép

Kata!
KoszonomKép Ugyan minden anya tudja, hogy az O gyereke a legszebb a vilagonKép, de azert jo hallani.
 
 


Nagyon utalok hason fekudni, ezert ma, haromhonaposan, megtanultam hasrol hanyattfordulniKép
Kép
 
 


"Csodalkozva nezem, minek orul anya ennyire?"

Kép
 
 


Namegegyszer
Kép
 
 


Szia Ildikó!

Gyönyörû ez a kislány! És micsoda hajkorona! :-)
Olvastam a kérdésedet a másik topicban, de inkább ide válaszolok neked, mert oda még nem jelentkeztem be. Egy nap van a babáink között, az én kislányom 06.07.-én született és most 5300g és 58 cm. És erre is azt mondják, hogy teljesen jó. De szerintem látszik is rajtuk :-) - a te babádon is - hogy nincs ezzel semmi gond.

Szeretnék én is kérdezni tõled.Réka megfogja már a játékokat és tartja a kezében? Lili még csak fogdossa õket, vagy piszkálja, ha felakasztom fölé a kiságyba, de nem akarja megfogni. Tudnia kellene már?

üdv

bera
bera
 


Szia bera!

Es mennyivel szuletett a lanykad, azt is elarulod? Egyebkent igen, en is "megfelelonek" latom Ot, csak olyan rossz, hogy ez a szopizas nem merheto dolog. En fejni pl sose tudtam, geppel egyaltalan nem, kezzel is csak 30-40 grammokat, a teli mellbol is csak ennyit. Ezert aggodtam, foleg az elejen. De doki mondta, heti egyenletes 15 dkg hizas boven jo, a lenyeg az egyenletessegen van. Reka nyugodt baba, szinte sose sir, ebbol gondolom, talan nem ehezikKép
Mozgas: ugy 3-4 hete kezdte el a kezet nezegetni, mostanra ott tart, hogy maga elott megfogja egyikkel a masikat, neha a labat is. Nagyon eleven baba, mar egy honaposan is nagyon izgett-mozgott, hadonaszott egyfolytaban, de szandekossagot meg nem nagyon fedezek fel nala. Ha kezebe adok valamit, azt egybol megmarkolja es viszi a szajahoz, tehat ennyire azert mar tudja hasznalni. Bar neha jol fejbecsapja magat vele, mert koordinalatlan meg azert a mozgasaKép
Most a heten figyeltem meg, hogy ha valamit elerheto tavolsagba rakok es /szerintem/ veletlenul hozzaer, akkor ott tartja a kezet, nem rantja tovabb.
En vettem vizibombanak hivott apro lufikat, amiket telerajzoltam pottyokkel, csikokkal, hogy mintas legyen, felkotoztem neki /egy latszik is a kepen/, azt sokat utogeti /szerintem veletlenul akad beleKép/ Azert tetszik jobban, mint egy csorgo, mert ez csak egyet puffan, ha meguti, es arra felfigyel, eszreveszi, hogy O csinalta, mig egy csorgo sokaig zizeg, nem kapcsolja ossze a mozdulatot. Aztan egy madzagra felkotoztem 6-7 csipeszt /en fuggonycsipeszt aldoztam felKép/, es arra akasztgatok fel mindennap mas-mas alaku, szinu, anyagu dolgokat, azt nagyon elvezi. Most pl van egy csikos bebizokni, egy niveasdoboz teteje, egy kartyalap, egy cumisuvegkupak. De olvastam, valaki partvisnyelet rakott keresztbe, arra logatott fel mindenfelet.
Ezeket is utogeti, ha sikerul ket keze koze fogni valamelyiket, maris vinne a szajahozKép Jaes mar szinte minden ruhajanak hianyzik a hasa, mert megetteKép Azt is megcsipi, es gyuri a szajaba.
Kicsit hosszu lettem, de most epp alszikKép

ui: koszi a dicseretetKép
 
 


Szia Ildikó!

Lili 2450g volt születéskor, úgyhogy volt neki mit behoznia.
Ha így nézzük, akkor többet hízott, mint Réka, de szerintem tényleg nem ez a fontos, hanem,hogy összességében jól érezze magát. Nálunk egy kicsit talán baj is, hogy ilyen kis hakapeszi, mert nagyon hasfájós. Kép Már azt hittük elmúlt, mert volt 3 nyugodt hetünk, de ez a hét megint nagyon nyügire sikerült. De reméljük túl vagyunk rajta...most nyugodtan alszik. Kép
Köszi az ötleteket, de pl. nem félsz, hogy a lufik kidurrannak és megüti Rékát, vagy nagyon megijed? Mert egyébként én is gondoltam rá, csak ezért nem mertem.
Nekünk olyan babatornáztatónk van, azon szoktam cserélgetni a játékokat, nagyon szereti mostanában és a keze is ügyesedik, úgyhogy már kevésbé aggodalmaskodok, hogy mikor fog már fogni.

Na eldugulok......

puszi
Bera
 
 


Szio!

Nah, hat ez az, egy kiloval kevesebbrol indultatok.. na mindegy, ugyis annyit eszik, amennyit akar, akarmennyit aggodom is rajtaKép
Lufi: ez olyan vizibomba, tehat sokkal vastagabb gumo, es sokkal kisebbre fujom, kb 15 cm-re, ugyhogy nem nagyon tudna kilukasztani szerintem.
Hetvegen hatarozott fejlodest produkalt fogdosas terenKép Amit eletartottunk /es erdekesnek talaltaKép/ ugy 20cm-re, azert szerintem hatarozottan odanyult es mar huzta is a szajahozKép
Felebredt, ugyhogy mennem kell, ugy hallomKép
Szio: Ildiko
 
 


Sziasztok Ildikó és Réka!

Napsugárnak és tesóinak küldött kedves soraitokat olvastuk és mivel még nem ismerjük egymást bekukkantottunk Napcsigával a profilotokba. Innen már csak egy ugrás volt hogy a többi babás képet is megnézhessük. Nagyon édi a kicsi lány a hajzata sem semmi, a tesóm lánykájának volt hasonló aki immáron 7 éves és szép sûrû hosszú haja van.
Láttuk hogy Réka baba is kékfényezett kicsit Napocska is így járt, és õ is tele volt eleinte kiütésekkel.

Szerintem ne aggódj ha nem hízik túl sokat nem egyformák a babák, ahogyan a felnõttek sem!

Minden jót nektek:
Dzsili és Napsugár
 
 


Szia Dzsili!

Koszi kedves soraidat itt isKép
 
 


Reka ma 4 honapos, gyorsan keszult is par kep, hogy az ido rohanasat kicsit fekezzuk.
Elsokent a legujabb mutatvany, a szilard hozzataplalas kezdete, a labharapasKép
Kép
 
 


"Itt toltom napjaim nagy reszet, az Anyaek altal egyszeruen ketrecnek csufolt jarokaban. Ennyi jatek kozott nem unalmas az eletKép"

Kép
 
 


"Tobb es hosszabb hajam van, mint Anyanak, pedig mar meg is nyirt!!!"

Kép
 
 


Az elozo megszeppent utan jojjon egy mosolygos kep Rekarol. Kar, hogy hangot nem lehet mellekelni hozzaKép

Kép
 
 


Roppant kifejezoek a szemei, foleg ha mergesen nezKép

Kép
 
 


"Itt megszamolom, megvan-e minden ujjam."

Kép
 
 


Ildikó!

Én is idejutottam a profilodból.
Gyönyörûek ezek a képek, illetve Réka az. Csodaszép haja is van (ez még az "eredeti"?), és igazán igézõ szemei.
Szerintem szép formás baba, továbbra se aggódj a súlya miatt.

puszi

bera
 
 


Szia bera!

Koszi a dicseretet, igen, az eredeti haja, igaz, elol mar levagtam, mert szemebe logott. Nem volt egyszeru mutatvanyKép Erdekes, most megneztem, a kepeken barnanak latszik a szeme, de eloben /még/ kek szeme van.
Lili sulya hogy alakult?

Szio:
Ildiko
 
 


IgazolvanykepKép

Kép
 
 


Hatha sikerul lemasznia pelenkazorol:

Kép
 
 


Ha lemaszni nem sikerul, akkor sem adja fel: legurulas a megoldas. Itt epp hanyattfordulashoz valo indulopozicio felvetele, kez mar keresztben:
 
 


naszoval itt:

Kép
 
 


Szia Áfonya!!

Nagyon édes a kislányod! Tényleg, hihetetlen, hogy mennyi haja van! Ne aggódj se a súlya, se a mozgásfejlõdése miatt, minden gyerek megtanul mindent, ezeket nem lehet "nagykönyv" szerint követni. A kaja miatt állandóan aggódtam, meg is lett az eredménye, mert tápszert is kellett adni emiatt. Pedig 40 dkg-okat hízott hetente, de a doki az anyósom kérésére szó nélkül felírta a tápszert,ha lementem a szemközti közértbe max 10 percre (elõtte vettem le a Petit cicirõl) azzal fogadott az anyósom, nagyon éhes volt, megetette.........Kép na, következõ gyereknél 2 hónapra ki lesz tiltva mindenkiKép Ettõl függetlenül szerencsére 7 hónapos koráig szopizott
A mozgásról: Az én Petim a hasról - oldalra fordulást,meg a mászást kezdte nagyon késõn, aztán 7,5 hónaposan két hét alatt egyszerere mindent. Felállt kapaszkodva, négykézláb elindult, kézenfogva lépegetett, kijött az elsõ foga. Aztán 10 hónaposan egyedül elindult, pár nap múlva már szaladt. Most már egy évesen stabilan jár, 6 foga van, és 11,5 kg, és 84 cm. Kép eszi a csirkepörköltet, meg az almáspitét (ezek az aktuális kedvencek), csak néha nyel félre és akkor fuldoklikKép ennek meg taccsolás a vége. sajnos, elég sûrûn hány, egyenlõre ez a fõ aggódási pontom. (nem refluxos, mert kicisnek nem volt bukós). Amúgy dög, mert kaja után direkt öklendezik, mert tudja, hogy halálra idegesít vele. Bár nem minden kaja utánKép Anyuéknál tegnap végigette az étlapot (zúzapörkölt, almáspite, lekváros fánk, alma-banán-csirke (csak hogy mûkaját is egyen,) pomber maci, pilóta piskótatallér, stb...)
Jujj, de hosszú lettem.......Kép bocsi, biztosan örülsz, hogy itt "terhelem" a topicodat, vetesd le a Gabival, ha zavar nyugodtanKép )
Szóval, még egyszer, nagyon-nagyon szép kislányod van, gratulálok hozzá!!! Élvezd ki, amíg ilyen picurka, mert Peti már nem baba, hanem kisgyerek kategóriába lépett, úgy is viselkedik. Nem bújik sûrûn, toporzékol, kiabál, szóval próbálgatja a határokat, és nekem most kell okosnak lennem.......

Puszi, és bocs a litániáértKép

Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Szio Kata!

Koszi a dicseretet, olyan jolesikKép A mozgasa miatt nem aggodom /egyenloreKép/, nagyon elenk baba. Inkabb csak macera most, hogy hasra tud fordulni, de vissza nem. Es persze utal hason lenni, igy rovid idon belul orditasba fullad a mutatvany.
A sulya a gyenge pontomKép Heti 10 dkg-kat bir hizni csak. Szerencsere senki nem maceral miatta, igy csak magamat kell meggyoznom, hogy ez is normalisKép Most epp megneztem a babaszoban, a sulya szerint a lanyom a vilag legatlagosabb gyermekeKép
Jo az etlapotokKép Varom is, meg nem is ezt a hozzataplalosdit. Ami miatt nem, az egyreszt a kenyelem, mert azert szoptatni igen egyszeru dologKép, masreszt meg amit Te is irtal, hogy olyan gyorsan mulik igy is az ido, dehogy siettetem. Mar most is nosztalgiazom sokszor, hogy milyen kis pinduri volt par hetesen, mikor meg nyeklett jobbra-balra. Most mar nem nagyon bujik, mert zavarom a kilatasban, mert zavarom a mozgasabanKép
Szoktalak am en is nezegetni benneteket /foleg, ha sikerul feltenned a kepeketKép), tenyleg nagyfiad van mar.
Szio:
-Afonya
 
 


Tulvagyunk elso hosszabb utazasunkon, a szolnoki nagyszuloknel jartunk:

Hat megjottunk. Ideje voltKép
Utazas odafele: mar rosszul indult, ugyanis pakolaskor kiderult, osszement a kocsinkKép Ahhoz kepest, milyen kicsi a gyerek, aranytalanul tobb lett a csomagunk. Es akkor meg -igaz, fajo szivvel- a babakocsit el se vittukKép Csak a jarokat /ami a nemkicsi fajtabol van/, aztan a jatszoszonyeget, aztan joadag pelust, minden ruhabol 3szor annyit, mint a szukseges, mert mi van, ha osszekakilja magat.. Szoval Eletem parja id es mondd, 4 szer fordult, mire levitt mindent a kocsibaKép /O mondjuk nem rohogott rajta/. Jaigen, e s egy dolgot rakott el O, az orrszivot. Na tippeljetek, mi maradt felig itthon, na mi? Hat persze, az orrszivo. De megoldotta, szetszedtunk ott egy golyos tollat, es annak az alja helyettesitette a hianyzo reszt.
Szoval szopi utan 2 oraval sikerult is elindulnunkKép Napersze, ez me g csak a haz eloli indulast jelenti, mert reggelizni meg nem volt idonk, igy megalltunk a MCDrive-nal, de ekkor Reka mar aludt. Ugy egy oranyit kb, ekkor meg Pestig se jutottunk elKép Orditas indult, egyre fokozodott. Forti, tan Te irtad anno, hogy 3-4 orat siman kibirnak ekkorak kaja nelkul? Hat Rekanal ilyen szinte sose volt. Ezert pihenohelyen megalltunk, szopira fel. DE erdekesebbnel erdekesebb kamionok mentek el mellettunk, meg fujt a szel, meg Apa neha kohogott/ de ugy ramorogtam, utana levegot se mert venniKép/, szoval csupa-csupa, a szopinal ezerszer erdekesebb dolog. Igy kemeny 5 perces kozelharc utan feladtam, tovabbindultunk. Szerencsre visszaaludt, igy Szolnokig mar csak az utolso felorat orditotta vegigKép Igy erkeztunk meg kb. delutan 2re.
A nap tovabbi resze szamomra kedvezoen alakult /egy darabigKép/, gyereket elvettek tolem, csak szopira kaptam meg. Eljott a furdetes ideje, amikor nagynehezen sikerult meggyoznom mindenkit, jobb nekunk, ha a konyhaban furdetunk, ahol pvc-padlo van, nem pedig a parkettas v. szonyeges szobakban.. s lon igazamKép
Aztan szopi, mikozben mozgositottam paromat, hogy kezdjek meg agyazast, merthogy sogornomek utolso buszt is lekesven ugydontottek, ok is ottalusznak. Igy mar 9re nott Rekaval egyutt a 2 szobara juto agyberlok szamaKép Haaat, mit mondjak. A babeli zurzavar es fjetlenseg semmi ahhoz kepest, ami ezidotajt uralkodott a szobaban, amin persze Reka jol szorakozott, elvezettel forgolodott es nezelodott, csak en nehezmenyeztem, hogy mindezt az en cicimmel a szajaban teszi. Na, valahogy ennek is vege lett, 3szori probalkozas utan sikerult a jarokajaba is becsempeszni aludni. En ugyan aggodtam, hogy 3 ilyen veszettul horkolo ember es nember/ en nem vagyok koztukKép/ mikepp fog aludni, de ugylatszik, semmi nem zavarta, egeszen hajnali 3ig. Akkor halk nyekergessel jelezte, kajaido. En kibotorkaltam a villanykapcsoloig, szerencsere csak a foldon alvo sogoromba sikerult belerugnom, a ferjemre csak siman raleptemKép Szopi rendben lement, majd 1/2 6kor bájos "kkkkhhhh" hangokkal sikerult mindenkit ebreszteni. Ilyenkor en megprobalkozom a visszaaltatassal normalis esetben, de itt most mindenki elragadtatassal hallgatta eme produkciot es hangot is adtak tetszesuknek.. na Rekamnak se kellett tobb, szemei akkorara pattantak ki, mint rajzfilmekben szokott... hat elkezdodott a napunkKépMa is kezen-kozon forgott egesz nap, jol elfaradt, 2 orankent enni-nyammogni kert, persze a faradtsagtol 5 perc utan bealudt, majd tomeny feloras alvas utan felebredt, s ez igy ment estig. Akkor megint furdes, immaron mar csa mi harman maradtunk a szobara, gondoltam, sima ugy lesz az alvas. Hat nem. Mint vetesforgo, probalgattuk sorba: szopi, seta, babahordozo, szopi, seta, babahordozo... Vegre majdnem 1 oras hadmuvelet utan sikerult elaludnia, mindezt este 9re. En ugy ereztem, ejfel van legalabbKép Gyorsan el aludni. Ill. Apat meg felebresztettem /nehogyma" jol erezze magatKép/, fogmosast ne hagyja ki.
Hajnali szopi utan reggel 1/2 7-kor keles, de en lepasszoltam gyereket, vissza fel 9-ig az agyba. Del korul Anyosom kitalalta, athivja szomszedasszonyt, dicsekedni unokaval. Nos, az en aldott, bekes termeszetu gyermekem ugy megremult a rikacsolo hangtol, hogy heveny orditasban tort ki egybolKép
Aztan jott az osszepakolas, ujabb idegosszeomlasKép A, csak az egyik jatekot hagytuk ott, nem nagy veszteseg. Sot, mivel Rekanak nevnapja volt, es kapott 2 aranyos kis jatekot, pozitivan jottunk ki a bulibolKép
Szinten az utolso felora volt nyafogos, addig aludt, de ertheto, mert ekkor mar tobb mint 5 oraja nem evett. Itthon vegre rendes szopi, furdes kimaradt, mert 8kor ujabb kajaigeny merult fel, es abba sikerult is belealudnia, azota is szuszog bekesenKép
Jaes, nem mellekesen, mig nem voltunk itthon, Anyumek kitakaritottak a lakast, reg volt mar ilyen rend es tisztasagKép

Tanulsag? Ezerszer is meggondolom en meg azt a "telelest", amire eddig ugy vagytamKép

-Afonya
 
 


Elkeszultek a 6 honapos kepek /az uj digigepunkkelKép/, parat felteszek ide is.

Itt epp felszallashoz keszulve /es ebbol a poziciobol szokta megprobalni bekapni a lebego hajanak az arnyekat, ezert neha sirasbaa torkollik ez a produkcio/:

Kép
 
 


Ezt a kepet a nagy haja miatt teszem fel:

Kép
 
 


Tudom, ilyenkor nem illik zavarni az embert, kakilas kozben, de az orra olyan edes ilyenkorKép

Kép
 
 


Kiolvasta a "nagykonyvet", most mar tudja, hogy kell maszni:

Kép
 
 


Uj_abban uj_ra felfedezte az ujj_ait:

Kép
 
 


Eszmeletlen hajlekony /minmt minden baba, gondolomKép/, ez a labterpesz mar zaras kozbeni stadium, nem voltam eleg gyors:

Kép
 
 


Egy mosolygos reggeli ebredes, egy kiados alvas es kajcsi utan:

Kép
 
 


Ugyanez, kicsit huncutabb mosollyal:

Kép
 
 


Neeem, nem ekkora a bal labfeje am, csak ugye ez az allando zokni-Reka parharc...

Kép
 
 


Ezt csak a haja miatt, hogy meddig er:

Kép
 
 


Es ez a kedvenc kepsorozatom elso darabja:

Kép
 
 


Es ez a kedvencem:

Kép
 
 


Afonya!

Tüneményes a lányod! A haja valami csúcs!!! KépKépKép

A zokniharapásról jut eszembe, hogy Dóri is imád harcolni vele, és büszke ha sikerül levennie. Viszont borzasztó dühös amikor harisnyanadrág van rajta. Ugyan miért????? KépKépKép

Ja, és ügyesen kezdtek mászni!!!
Sajnos Dóri még nem tud olvasni, így nem tudja megtanulni a könyvbõl, úgyhogy mi megvárjuk amíg rájön magától. KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: