Új privát üzeneted érkezett!

Na itt vagyunk
Kép
 
 


A kisfiam, aki már 5 hónapos is elmúlt:


Kép
 
 


Szia Bori vagy Borcsa

Nagyon aranyos a kicsi fiad. Nagyon szep csalad vagytok.
Nem semmi turelmed van vegig olvasni a sok sok topicot, minden elismeresem erte. Keves uj babanetezo teszi ezt meg sajnos. Remelem jol fogod erezni magad koztunk.

Napocska
 

 
 

Szia Bori !

Nagyon ügyes vagy, hogy fel tudtad rakni a képeket. Az én instrukcióm segített?

Nagyon édes Bátor !!

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Napocska!Köszönöm szépen. Kép
Honnan tudod, hogy nagy olvasásban vagyok? ;) De lényegében tényleg így van. Mostmár csak annyit teszek, hogy megnézem az elõzõ napi termést. Kép

Kata! Nem. Az segített, hogy kikapcsoltam a tûzfalunkat. Hamarabb is eszembe juthatott volna. :o)

És íme egy nagyon figyelõs kép:
Kép
 
 


Bátor 2002. február 25-én, hétfõ hajnalban született a Kútvülgyi kórházban. Segítségünkre volt Dr Szalay János fõorvos és Keszeg Éva szülésznõ.

A szülésrõl

A szülés zökkenõmentes volt. Vasárnap hajnal háromkor kiindultam a W.C-re. Félúton a háló és a toalett között azt hittem bepisiltem. Tekintve, hogy továbbra sem tudtam az eresztést visszatartani, beugrottam a kádba és zuhanyozni kezdtem. Hamar leesett, hogy a magzatvizem folyhat.
A következõ két órában aggodalmasan tettem magam jobbra-balra. Töprengtem, hogy mi is legyen a következõ lépés, és hogy valóban az történt-e egyáltalán, amire gondolok. Elõvettem az összes szakkönyvemet és folyóiratomat, aztán csatlakoztam az internetre és olyan fórumokat kutattam fel, amik a szüléssel kapcsolatos témában kielégítik kíváncsiságomat.
Az orvossal legutóbb elõzõ szerdán találkoztunk. Akkor azt mondta, hogy akkor kell jelentkeznem nála, ha ötperces fájásaim vannak, illetve, ha elfolyik a magzatvíz.
Miután az interneten több mama történetét is elolvasva egyre valószínûbbé vált a magzatvíz elfolyása, felhívtam hajnal ötkor a szülésznõmet, hogy tanácsot kérjek, mit tegyek. Azt javasolta, hogy várjunk még hét óráig, hogy valóban bizonyosságot nyerjünk. Én ezt követõen visszafeküdtem és elszenderedtem. Hétkor már a szülésznõ hívott vissza. A magzatvíz még mindig szivárgott. Abban állapodtunk meg, hogy indulunk mindannyian Budára, a kórházba. Õ Szentendrérõl, mi pedig Pest túlvégébõl.
Nyolc óra körül érkeztünk a kórházba. A szülõszobán két szülõágy volt. Amióta ezt tudtam, azon izgultam, hogy velem egyidõben senkinek se támadjon szülhetnékje. És szerencsém volt. Vasárnap reggeltõl hétfõ hajnalig csakis mienk volt a szülõszoba. Nyugalom, békesség vett minket körül. A szülésznõm folyamatosan felügyelt rám. Csak velem foglalkozott. Nem is beszélve Mikirõl.
Maga a szülés valójában lement körülbelül három óra alatt. Hajnal óta öt perces gyenge fájásaim voltak, de este tizenegy körül durvultak be igazán. Soha nem gondoltam volna azelõtt, hogy valami ennyire tud fájni. Az eszméletvesztés kerülgetett.
Miki végig mellettem volt. Többet segített, mint egy képzett bába. Ösztönösen mindig tudta, hogy nekem mi a jó. Nem csak hogy a kezemet fogta és szorította, ha az kellett, hanem masszírozott, borogatott, tolta a hátam. Anélkül, hogy megszólaltam volna, érezte, hogy nekem éppen mire van szükségem. Csodálatos pasi! Imádom. A filmekre és a szakkönyvekre alapozva – no meg ismerve a természetemet – azt gondoltam arrogáns leszek. De ez elmaradt. Kettõ óra tízre Bátor megszületett. Nem sírt, csak nyüszögött. Épp ahogy szerettem volna. Nyugodt kis baba.
Így utólag azt mondom, az egész szülés fantasztikus volt. Boldog vagyok, hogy átéltük, hogy együtt éltük át.


Kép
 
 


Szia Borcsa!
Nagyon szép Bátor babád van!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Szia Borcsa!

Fantasztikus szulesed lehetet gratulalok a fiadhoz. Csuda szep nagy fiu lett mar. Nagyon sok boldogsagot nektek.
Aki olyan megrogzott babanetes mint en, az eszreveszi ha valaki uj es atragja magat regi iromanyainkon es teljes elismeresem neki.

Minden jot nektek jo egeszseget.

Napocska
 


Szia Borcsa!
Nagyon szép a kisfiad! Ritka név a Bátor, mégis van egy barátunk akinek szintén Szabó a vezeték neve. (ez eddig nem nagy szám Kép ) de õk is a Bátor nevet választották arra az esetre ha fiuk születne. Eddig két lányuk van, Virág és Gerle, de még készülnek egy harmadik gyerekre. Kép

Sok boldogságot!
Puszi
Zsunya

 
 


Köszönöm szépen mindenkinek! Olyan kedvesek vagytok. Persze minden mama kimondatlanul is tudja, hogy az õ gyereke a legeslegszebb a világon, úgyhogy még meg sincs lepve. Ez nálam sincs különbben. :D

Zsunya!
Azt a mindenit. Micsoda egybeesés. :o)
Nem is tudom, hogy örüljek-e vagy szomorkodjak. És mikorra várják a bébicseket? ...és melyik városba? :o)
Furcsa lenne, ha mondjuk padtársak lennének... Kép
 
 


Bátor eddig kúszott. Tegnap négykézlábra állt. Azt hiszem ma elkezd mászni... ;o)

Kép
 
 


Még nem fogant meg, de már dolgoznak az ügyön! ;-) Amúgy Hûvösvölgyben laknak, Budapesten.

Na? Tényleg kúszik? Kép

Zsunya

 
 


Kép
 
 


Olyan édes, ahogy próbálkozik. Még tulajdonképpen nem halad. A helyben maradásért küzd. Néha inkább tolat. Kép
Ma elõször kezébe adtam egy puha, lemosható könyvecskét. Most azt csodálja. Nem is foglalkozik mással. Lehet, hogy holnap adok neki egy másikat. Szándékosan nem ömlesztek be neki egyszerre mindent, mert félek, hogy akkor nem tudja mire figyeljen.
 
 


Kép Bátor olvas

és még néhány helyes kép:


Kép Pihi...


Kép Lázmérõzés
 
 


Kép Imádott így aludni... Már nem bírnám így sokáig tartani.

Kép Az új játszószõnyegén.

Kép Felháborodottan.

Kép Az elsõ mosolyok egyike
 
 


Most epp tudok internetezni, s nyari csavargasaim kozepette keresztfiamban gyonyorkodom... ;-)))
Névtelen
 


Borcsa

Nagyon tunderi Bator. Nagyon tudomanyosan olvas.


Napocska
Napocska
 


Na ez vajon a keresztmama, vagy a keresztpapa volt???

Napocska! Köszönjük! Nagyon igyekszünk.

További képek:

Kép Indulunk fürödni

Kép Így ölelkezünk anyával

Kép Hízelgõ, csábító asszonyaim...
 
 


Kép Iván, a barátom... Most éppen barátkozom - messzirõl.

Kép ...amikor álomba hurcoltatja magát...

Kép ...és amikor alszik.
 
 


Borcsa,

Gyonyoru ez a kisfiu...KépKedvencem az olvasos kep meg ez az utolso, amikor alszik.

Sok boldogsagot!

Nyuszi es a 22 napos Emilia
Nyuszi
 


Kép Apus arcszerkezetét vizsgáltam, de anyus megzavart. Kép

Kép Igazán vicces könyvet olvastam. Kép

Kép Apával nagyon jól mutatok! Kép

Mára ennyi! Köszi, hogy megnéztetek! Kép
 
 


Nyuszi! Köszi! Aranyos vagy. :o)
Majd még jövünk! Most jó éjt!
 
 


BorcsaKép
Nagyon helyesek vagytokKép Sok boldogságot kívánokKép

Puszi: Doris
 
 


Ma kijött a második fogunk. <SUB>(Lehet, hogy már tegnap kint vol, csak nem vettük észre???)</SUB>
 
 


A Nagy es Szabo csalad minden egyes tagjanak barati szeretettel kivanjuk hogy meg igen sok even es evtizeden keresztul talaljak meg azt ar oromet amelyet ez a kep sorozat is kifejez. Koszonjuk az ertesitest.
Anna es Joel T. Klein
Manchester, NH. USA.
Dr. Joel T. Klein.
 


Kép Kép Már keményen nyomom a fekvõtámaszokat!
 
 


Szia Bori!

Nagyon ügyes a Bátor ahogy "fekvõtámaszozik" Kép

Puszi: Kata

Peti tegnap (meg ma is) csücsülésbõl egyedül, kapaszkodás nélkül felállt!

Puszi: Kata

Nagyon szépek vagytok!
ladanyikata
 


Bori!

Új képek?

Kata
LadányiKata (ladán
 


Na jó, én is felteszek egy esküvõi fotót.
Kép

Ismerkedés a tükörrel
Kép

Most csak ennyit, mert az uram akarja a gépet... Kép
 
 


Borcsa!

Nagyon aranyos a kis Bátor, és mint a neve mutatja, valóban bátor is, már nagyon ügyesen megy neki az a fekvõtámaszozás is. Hiába, nomen est omen...

Nõjetek nagyra, és legyetek egészségesek!

Szia: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Megint néhány régebbi kép:

Kép Kép

Kép Na innentõl már csak friss képek fognak jönni!
 
 


Borcsa!

Nagyon édik az új fotók.

Ivánt honnan szereztétek??? Nagyon tetszik PetinekKép


Puszi: Kata
LadányiKata
 


Iván a Gulliver Nagykerbõl származik. Láttam már Corában, Brendonban, MegaToysban... Szóval minden jobb helyen. És vannak testvérei is. Például SAM a zöld mackó, Jack a bohóc, Barbara a néger babalány, stb. Mindegyik nagyon helyes. Egyébként az uti pelenkázókészletünk Iván "magzatburkában" van berendezve (kis tégely popsikrém, 4 db pelus, 1 kis adag újratölthetõ popsitörlõ és egy textilpelus).

Kép
 
 


Szia Bori!

Közben találtam egy reklámpapírt egy labdánk csomagolásában, tudtam, hogy ismerõs Iván valahonnanKép Én a kutyust néztem ki, most nem találom a papírt, úgyhog nem tudom a nevétKép A "magzatburkon" azt az ázlátszó "szütyõt" érted, amiben Ivánt kaptátok? Mi a labda szütyõjében (mivel jóval kisebb), a rágókákat, cumikat, csörgõket hurcibáljuk.

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Patrick a kutyus... Kép
Igen, nagyon jó kis patentos tároló! Kép
 
 


Szia BorcsaKép

Nagyon helyesek vagytok, fõleg Bátor baba (remélem ezen egyik olvasni tudó sem sértõdik megKép)
A játszószõnyeg a te mûved?Kép Nagyon jóóóóKépKép

Puszi:
Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Jovi!

KÖSZÖNÖM!!! A játszószõnyeg ugyanis az én mûvem... és mindenkinek lehet ilyen, ha felveszi velem a kapcsolatot.

Bátor tényleg helyes kölök, nekem már volt szerencsém "élõben" is hozzá.

Bori! Tök jó reklámot csinálsz nekem... köszi...

Cili
Cili
 


Kedves Cili!
Fölvenném, ha tudnék elérhetõségetKép

Kedves Borcsa!

Bosc, hogy a te topikodat használjuk üzenõfüzetnek CilivelKép

Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Te Cili!

És mennyi egy ilyen szõnyeg árfolyama?

KataKép
LadányiKata (ladán
 


Kata!

Nem találom a címed a profilodban, de az enyém ott van. Én nem hiszem, hogy Borin keresztül kellene beszélgetnünk, de írj nekem, és válaszolok.

foltvarro@vnet.hu

Cili
Cili
 


Szia Borcsa!

Nagyon szépek a képek, nekem az a kedvencem, amelyiken Bátor alszik. Egyszerûen tündéri!

Nagyon jó egészséget nektek:

Laura
 
 


Köszönjük a látogatásotokat. Kicsit ellustultam az utóbbi idõben. Nem nagyon jártam erre.
Fejlemények vannak ám: Bátor felállt a járókában. Azóta már mindenhol! Kép Rá egy nappal már kapaszkodás és támaszkodás nélkül ült.
Ismétlõ BCG szurit kaptunk és õ csak annyit mondott: Au! Semmi sírás, semmi rosszkedv! Fantasztikus egy kölyök.
Örököltünk egy bébikompot. Tudom, sokan veszélyesnek tartják, dehát felügyelet nélkül minden az. Tegnap beleraktuk és nagyon élvezte. Csak áll a folyosón, és hosszú percekig néz be a sötét fürdõszobába. Azelõtt ezt a helyiséget nem szemlélhette sokat, fõképp nem sötétben. A legérdekesebb, hogy eddig ha a két kiskezét megfogtuk, akkor sem próbált járni, ha elõrébb döntöttük. Mióta kipróbálta a kompot, már olyan helyesen lépked egész hatalmasakat... Szóval szerintem hasznos a bébikomp!
 
 


Augusztus eleji képek következnek:

Kép Így viselem, ha anya mással foglalkozik,

Kép így így hallgatom a mesét.

Kép Teljes átéléssel tudom anya állát rágni,

Kép és olykor felfedezõútra indulok.
 
 


Augusztus vége:

Kép Négykézlábazás. Nagyon igyekszem! Kép

Kép Így bírkózunk Lillával, az unokatesómmal.

Kép Anya mesét olvas nekünk.

Kép Kukuccs!
 
 


Tehát akkor megint a négykézlábas, mert az elõbb nem sikerült: Kép
 
 


Próbáljuk újra!
Kép
 
 


Na végre!
És most jön egy kis szeptember eleji kikapcsolódás

Kép Hát csoda, ha gyönyörködnek bennem?

Kép Nagy teher vagyunk mi apának, de õ bírja!

Kép Anyával

Kép Nincs jobb egy jó cicinél! Bárhol, bármikor!

Kép És Tésenfán jártunk a Feketevíznél. Remek baba-barát családi üdülõ van ott, mindenkinek ajánljuk! Kép
 
 


A gyönyörködõs fotó megint lemaradt. Nem értem, hogy miért:
Kép
 
 


Akkor most újra!
Kép
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

cron