Új privát üzeneted érkezett!

akkor legyen ez az a topik, ahol megbeszélhetjük kinek mikor, miért nem vagy igen, meg milyen volt, meg mi fáj és hogy jobb-e már.
és ne terheljük ezzel a speciális topikokat.

mindenkinek aki megy holnap Eszterékhez, nagyon örömteli órákat kívánok!
 
 


Én ide válaszolok.
Márti, szerintem ez egy kicsit túl kemény volt és igazságtalan, de ahogy írod, igen sajna az írott kommunikációból hiányoznak a csöndek, sóhajok stb... szóval lehet félreértettem

Olyan fura, hogy ez az egész ennyire kisiklott. Én mindig is csodáltam Ágit a tapintatos és nagyon figyelmes hozzászólásaiért. Én sose tudok annyira tisztán és összeszedetten írni. Olyan világos számomra mindig amit ír. Most se volt másképp. Süt a soraiból (és nem mögülük), hogy annyira nagyon szeretne részt venni.
És az is nagyon világos, hogy miért nem tud. Miért kéne bármelyikünknek is magyarázni, hogy egy pici embernek(vagy a család bármely tagjának) az érdekei előrébb valóak, mint bármiféle közösségé?

vagy van valaki aki a gyereke elé helyezné egy közösség érdekeit?

Ági őszinte volt hozzánk. Ez olyan nagy baj? Még bocsánatot is kért, előre. Igen megkérdezhette volna Szilvitől priviben.
Én személy szerint megtisztelve érzem magam, hogy nyíltan vállalta, hogy feltételezte, hogy nem fogok rajta megbántódni.
köszönöm

KépKép
 
 


Hááát, ne haragudj, nem tudok válaszolni most. Nem is értem pontosan, hogy mi az, ami zavar téged.
Mi az, ami zavar?...
Sajnálom, nem akarom bántani se Ágit, se Téged, L., se mást. Bocs, ha mégis úgy esett.
 

 
 

nna ezért nem akartam belekotyogni :D
ne haragudjatok, nincs most időm átgondolni és jól megfogalmazni és hát én is az élőbeszéd híve vagyok, főleg ha érzlmekről van szó.

rövidre zárva: én senki által nem érzem magam megbántva és kirekesztve. szerintem ezek a kis bántódások részei egy közösség születésének és nagyon rendben vannak, még ha fájnak is.
Nagyon sajnálom ha bárkit valaha is akaratlanul megbántottam. Remélem nincs így!
Márti, privi ment.


Mit szólnátok, ha a következő "manóvarrás" nálunk lenne az új albérletbe (ahova épp most dobozolok)?
2 szintes lakásról van szó, ami nem kedvez annyira a túl nagy tömegnek, de azért elférünk szerintem.
ráadásul ez 17. kerületben lenne ami most kivételesen "csak" Áginak lenne kényelmes, hmm? ;) (na meg nekem :lol: )

az időpontról majd egyeztetünk még, ha már jól feltöltődtetek Eszternél.
 
 


Ide kell jönni köszönetet nyilvánítani?

Annyi mindent szerettem volna írni, de egyszerűen nics időm most (holnap órát kell tartanom, és iszonyú gázos a helyzet... :cry:

Úgyhogy csak kutyafuttában:
Szóval jó kis közhely, de tényleg köszi Nektek a mai napot! Örültem, hogy együtt lehettünk! :)
És külön köszi a vonatos csapat türelmét és megértését a hazafele úton :roll:
És és és örülök, hogy visszatért a jó hangulat a fórumra is! :)
Ági: én is azt akartam írni, amit Szilvi írt, úőgyhogy csak megerősíteni tudom: fontos, hogy legyen magunkra is egy kis időnk, főleg amenniyre Te alapjáraton pörögsz, kell a lazítás, a feltöltődés, hogy újult erővel folytathasd a mindennapi rutint. Persze könnyű mondani - nekem az erre felhasználható idő a sulira megy el. Ami tényleg fel is tölt, mert nagyon szeretem. Csak az a gond, hogy a dolog maga után vonzza a további teendőket, feladatokat is :?
Indi: nem Mártonoztunk, pedig én készültem mondókával, körjátékkal... (szakmai ártalom :lol: )
Vettem kólát, ropit. Már be is nyakaltam. Várom, hogy hasson :lol:

És amúgy is még annyi minden eszembe jutott hazafelé, hogy még mi mindent akartam kérdezni, miről szerettem volna beszélgetni vVeletek... Dehát minden nem férhet bele egy fél napba :)

KépKép
 
 


Sziasztok!

Livus, ismerős :D - én ma tartottam órát, és tegnap este ugyanezt írhattam volna, de éjszaka megoldottam, és minden jól sikerült.

Igen-igen, gyorsan beszéljük meg a következő időpontot :) A helyszín felőlem bármi lehet, Savitri, szívesen megyek hozzátok - de ilyen biztos vagy a dolgodban, hogy addigra minden a helyére kerül...? :) Nekem a jövő utáni héten nem jó a kedd, a csütörtök és a péntek... (Illetve pénteken tanítok 10-ig, utána tudok menni.

GyeZsu
 
 


feltöltődtem.

klári /puma
 
 


Lányok, Asszonyok, nekem is nagyon jó volt, hogy itt voltatok! Kellemes fáradtság és már rend van, Nándi a hátamról segített :)
GyeZsu, én vagyok a kulcsok őrzője (úgyis mint gyapjú és testanyag), úgyhogy remélem legközelebb tudunk menni és vinni.
Savitri, szívesen megyünk Hozzátok is!

Eszter

Kép
 


Savitri,
nem az Astoriához költöztetek? :shock: :D Azt hittem....
Szívesen megyünk, persze, ahogy fogadóképes vagy! És jönne Ági is, de jó.

Esztercica,
a másikban még leírtam, hogy mit adott nekem ez a nap, de ide is leírom (hogy ott olvassátokel), hogy nagyon jó volt.


Livus,
jajjaj, valami gyomorpanasz?! Szegény!!!!!! :o


Theo boldogan megette a répatortát, köszönet Livusnak és Eszternek (és indirekt módon Livnek).
 


Livus :) Gondoltam ám, hogy legyen körjáték meg ének, de olyan hirtelen nekiálltunk a kézimunkának, hogy egyszerűen nem amradt tér rá. Ezrét legközelebb csináljuk igazi waldorfos módra: megérkezünk, lecsillapodunka z utazás után - mondjuk tea-kávé-sütemény (ha Szávitriékhez megyünk , akkor én vele feltétlenülk akarok közös kávét :lol: ) és utána a művészeti rész: ének, modnóka,vers, majd a munka. Na ettől aztán úgy fogunk szárnyalni :)

Eszter :) Én annyira otthon éreztem magam, mintha már sokszor jártam volna nálatok. Á, annyira jó volt az egész igy - pedig egy egész sort sikerült kötnöm és 3 centit varrnom a labdán csak, de közben meg figyeltem mindenkit, ahogy Szilvi-tyúkanyó körül szorgoskodtatok :) Volt régen egy olyan vicc, hogy én szeretem a munkát, órákig el tudom nézni, ahogy más dolgozik. Hát én is, de más előjellel.
 


proballak kovetni titeket (bar ez mostanaban nem sikerul maradektalanul :oops:)... tehat akkor ez ide valo
Eszter es persze mindenki, aki ott volt, nagyon koszonom ezt a mai napot. szukseg van idonkent ilyen nyugodt, bekes napra. es ez ma valahogy kulonosen jol jott :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
 
 


Én meg sajnálom, hogy nem tudtunk menni. :(
 
 


Elnézést, hogy úgy belecsaptam a közepibe és elkezdtem varrni, de miután végigkóstoltam az összes sütit, úgy éreztem, hogy elkezdem, különben elbeszélgetünk, elszocializálgatunk mi még órákig. :D Szóval akkor legközelebb előbb vers-ének, és csak aztán. Értettem! :D
 


Nagyon jólesik a szívemnek, hogy otthon éreztétek Magatokat és remélem tavasszal össze tudunk hozni egy olyan alkalmat, ahol apástul kerti-partizunk és mondjuk lehetne kint főzőcskézni bográcsban (ha van bevállalós apuka, akkor akár rájuk is lehetne bízni) mi meg vers-ének-szocializálgatás-kézimunka stb.
Engem bevallom őszintén, kicsit zavar, hogy mindenkiről olyan keveset tudok, pedig nagyon szeretnék többet, de ahogy elnézem,hogy mennyit tudok egyvalakivel beszélgetni egy-egy ilyen alkalommal, hát, talán 10 évnyi babavarrás elegendő lesz..
Livus, este sikerült megkóstolnom a répatortát, isteni! :D

Eszter

Kép
 


Páromat bátran ajánlom bográcsos főzésre - de ő csak húsos kajákat tud... Azt viszont istenien. :)

Eszter, én meg úgy érzem, hogy már annyi mindent megírtam magamról :D

GyeZsu
 
 


Én is nagyon sajnálom, hgoy nem jöhettetek el, remélem, minden betegecske gyógyulófélben már! Hadd ajánljam a mi immunerősitőnket, mert Dominót annyira kigyógyitottuk a homeo doktornéninkkel közösen, hgoy msot a legdurvább hasmenéses influenzát se kapta el, pedig csókolózott az uncsikkal sokat. Szóval nálunk most az echinacea homeopata bogyó megy - életkorának megfelelően 1*2 golyót kap naponta 1 héten át majd 1 hét szünet, valamint minden nap eszünk savanyúkáposztát.

Szilvi :) Én úgy éreztem, a kezekben bizsergő manók akartak már nagyon "megvarródni" :)
 


Sziasztok!

Kicsit furán érzem magam, mert én most nem töltődtem. Valahogy olyan sokmindent szerettem volna és úgy éreztem, hogy sokfelé kell figyelni, közben meg nem tudtam igazán jókat beszélgetni. Jó lett volna waldorfról hallgatni Titeket, sokminden érdekel, de ott nem jött elő, frusztrált gyermekem állapota és a nagyra is figyeltem, mikor tudtam, hogy mit művel a házban :roll: . Szóval valahogy szanaszét voltam, persze jó volt látni/hallani Titeket, mégsem érzek úgy, ahogy Ti. Lehet, hogy ehhez most hormonálisan is van nálam, meg most kicsit nehéz periódusban is vagyok.
Azért remélem, hogy ez múlóban és a következő alkalom már nem ilyen lesz.

Savitri! Szívesen megyünk Hozzátok! :)

Orsi
 
 


Orsi,
pont most írtam Esztercicának, hogy szégyellem magam, de olyan jó volt Timó nélkül lenni. Hogy így sokkal jobban jelen tudtam lenni. És persze imádom Timót, ezt biztos senki nem cáfolja, de néha jól jön, hogy magam lehetek. Úgyhogy teljesen megértem, ha a gyerekekre figyelés elvont téged máshonnan.

Amúgy javaslom mindenkinek, hogy ha valamiről hallani szeretne, nyugodtan kérdezzen, hozza föl a témát. Nincs triviális téma, csak esetleg olyan komoly, amire nehéz válaszolni. :D
 


Orsi :) Hát én még ezzel az egy kis picurkával sem tudok ellazulni és úgy koncentrálni a munkára, hogy azt a munka megkivánná és a beszélgetés is folyamatos felugrálásokkal tarkitott. Teljesen természetes, hgoy a te 3 (:)) gyermeked miatt - plusz még betegeskedés és randalirozás (egyébként nem is), nem tudod magad teljesen ellazitani.
 


Orsi!

Megértelek, kitartás. Esetleg egyszer elmehetnénk JuliBalázs nélkül. Bevallom, irigyeltem Szilvit Timótlansága miatt. (Elképzeltem, ahogy hazafelé felülök a vonatra EGYEDÜL, és olvasok. Hmmm... ) Néha kell ez is. Ők meg szerintem nem sínylik meg, ha helyén van a nem-együttlét-együttlét aránya. :P

Ma a buszon hazafelé (épp egyedül voltam :P ) melengető bizsergés - amolyan boldogságérzés fogott el: kezdek ujjászületni??? Vagy mi ez? Mintha visszatalálnék magamhoz (amit veszettül keresek mostanában.) Csak azért írom ezt IDE, mert részesei vagytok TI is ennek az alakulásnak. Köszönöm!

klári /puma
 
 


Hát. igen. Túl sokat várok el mindig magamtól (talán ez már mindig így marad :) )

Igen, valamikor gyerkőcök nélkül jó lenne, kipróbálnám :wink: (illetve egyet "muszáj" vinnem :) )

Klári! De jó Neked! Jó lene picit ezt érezni!
Orsi
 
 


Szilvi!

Olvastam a nagy gyermekkalauzban a betegségek értelméről. Zsombor régóta köhög, de ma annyit gyalogolt körbe a lakásban, mint még soha. Biztos vagyok benne, hogy mire elmúlik tökéletesen fog járni. De miért van ez így? :roll: Mit jelenthet ez? (Sokáig foglalkoztatott a betegségek lelki okainak megtalálása, talán ismeritek Dahlke könyvét. Néha azért elgondolkozom, hogy miért épp most és miért épp ez a fajta betegség támad...)

Ti hogyan vélekedtek erről?

Orsi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
 
 


Szia Orsi,

először is, együttérzéssel olvastam, hogy az utóbbi alkalomkor hiányzott számodra a "gazdagító kapcsolódás", beszélgetés, hiszen sokfele figyeltél. Remélem, következőkor már lehet töltekezősebb, főleg, ha meg tudod oldani, hogy Balázs addig máshol legyen, jó helyen.

A másik kérdést Szilvinek címezted, ezért ne haragudj, ha saját nézőpontommal jövök. Kicsi gyerekkoromtól a megelőzés a legfőbb gyógymód nekem, mert sokféle gyógyszerre vagyok allergiás, így amikor megjelentek a 80-as évek végén a betegség értelmezős könyvek, befaltam őket :)
Én úgy tudom, a torok a szorongással függ össze, meg azzal, hyg lenyelünk olyasmit, ami zavart kelt bennünk. A megfázás pedig azzal, hogy a külvilág ingerei, információi már túl előtérbe nyomultak, így a lélek visszavonulást fúj, hoyg legyen időnk és lehetőségünk szelektálni, földolgozni, tisztulni, rendszerezni.
Ezt leginkább otthon lehet, és elzárva, hiszen a ma világa ezt csak akkor engedi, ha "betegek" vagyunk, szörcsögünk és tüsszögünk.

Ami a babákat illeti, nyár elején volt egy olyan tapasztalatom, ami miatt beszélgettem dr. Raffaival, akihez kapcsolatanalízisre jártam anno. Azt mondta, Márta a kisbaba az első életévben sokszor az anyukája lelki állapotát demonstrálja, hiszen vele szoros kapcsolatban áll. Amit a mama megél, azt érzi, éli ő is. Tehát ha ön szorong, a babája is azt hiszi, szorongania kell, s ha ön vidám, ő is az.
Nomost, sokszor megesik, hogy Eliza bereked, amikor nekem 2 napig fáj a torkom. Úgyhogy igyekszem szinten tartani magam, jól lenni lehetőleg, és nem korholni magam, ha gond van :)
 


Köszi Márti!

Amit írtál, én is tudom nagyjából. Arra emlékszem, hogy ha torokfájása van vkinek, akkor úgymond, nem akar lenyelni vmit, vagy ha náthás, akkor tele van a hócipője vmivel, stb. Sajnos most a gyerekeknek volt okuk lebetegedni, ha engem nézünk, nem könnyű ez az időszak (főleg a szülés foglalkoztat)

Amit a kérdésem irányult, hogy a betegségeknek van "értelmük", tehát nem véletlenek. Mondjuk ne gyereket vegyünk, hanem magunkat. Miért pont mi és miért pont akkor? Na, majd utánaolvasok az alapműben :) és megírom, ha okos lettem :)

Orsi
 
 


OFF
Ki A nagy Gyermekkalauz szerzoje? Ketfelet talaltam (talan egy Plattnert es egy Grebelt?). :oops:
Asztmarol is ir?
Egy masik konyvben (Varadi Tibor fele) azt olvastam, h anya-gyermek problemas kapcsolatra utal :(
Nem tudom mit kezdjek ezzel. Raadasul mostanaban annyira visszautasit a fiam, hogy neha sirni tudnek, ha eppen nem vagyok a toppon. Teljesen apas, mindig is az volt, de egyre "durvabb". Nem tudom a pocaklako miatt van-e... Ti tapasztaltatok ilyet mikor jott a kisteso?
 
 


Saara :) Goebel-Glöckler a szerzők.

A kisgyermek - és itt antropozófia szempontból kisgyermeknek az Én születéséig tartő időszakot nevezi (ez 3 éves kor körül volt régebben, ma már gyakran előfordukl, hogy a gyermek magát hamarabb tekinti ÉN-nek, de ez változó) és anya szimbiózisban él. Tökéletes egészet alkot. Természetes tehát, hogy az anya problémái a gyermekre is hatnak. Nekünk is ez volt a gondunk, emlékszel, irtam is, hogy lelki sikon is kell tennem azért, hgoy Dominó meggyógyuljon, szerencsére nálunk asztmáig nem fajult az ügy, "csak" asztmatikus nehézlégzés és elhúzódó bronchitisz lett belőle. Végül a homeopátiás kezeléssel együtt az én öngyógyitásom (nem oldódtak meg a problémák, de igyekszem a szorongásaimat és dühömet feloldani különböző technikákkal). A te esetedben a kistestvér mindenképpen befolyásoló tényező, no meg irtad, hogy költözés előtt álltok, tehát egycsomó változás lóg a levegőben. Ezen érdemes lenne dolgozni - jóga, légzésgyakorlatok stb.

itt egy irás- ez ugyan a fogyókúráról szól, de ezt a légzőgyakorlatot minden problémára leeht használni, feszültségoldó és a probléma elengedését segiti:
 


Sára, ír arról is, pontosabban a légzés lelki vonatkozásairól, illetve annak zavarairól.
Csak nagyon rövidre fogva, azt írja, hogy ezeknél a betegségeknél akadályozva van a lélek megnyilvánulása, kapcsolatteremtése a külvilággal. Segíthet a "derűs lelkiállapot, a nyugalom, a biztonságérzet."

(A Plattner egyébként A nevelés mindennapi művészetét írta)

Pindi
 
 


Indianyó,

írtam neked egy privit; ha van időd, kérlek, reagáljál, köszi szépen.
 


Sziasztok!

Kisfiamnak a köhögése már aggaszt. Kb. két hete tart, nappal száraz, fulladozik, fojtó, éjjel viszont felköhögi a váladékot, rengeteg van belőle. A nemtudomhányadik homeos szerrel próbálkozunk, de nem javul, illetve állandóan változik. Emellett már a második köptetőt is adom neki (lándzsás utifű).

Tudnátok egyéb természetes megoldást esetleg? Valamilyen tea? Mézet most már lehet, ugye?

KÖszi!
Orsi
 
 


Én azért nem adnék még mézet neki - legalábbis olyan dózisban, hogy meg is gyógyítsa...

Nem mentetek még el a homeós dokitokhoz? Vagy ő is tanácstalan? :shock:

Egyszer Julinak volt valami hasonlója (persze így virtuálisan próbálom csak elképzelni a tüneteket), májustól szeptemberig tartott :( Igazából mintha nem beteg lett volna, csak letapadt a torkába valami váladék, amit nem tudott még kiköpni. Nem adtam rá semmit, bár zavaró volt. Elmúlt.

klári /puma
 
 


Mézet 2 éves korig nem javasolják... Nem tudok okos lenni, nálunk a Stodal bevált. Éjszakára meg száradó ruhákkal párásítok.

A betegségekről: azért az a "földhözragadt" oka is van a dolognak, hogy ha az ember túlhajtja magát és lerobban az immunrendszere, akkor könnyebben megbetegszik. Persze, hogy ez intő jel, én is tudtam mindig, amikor "benáthásodtam", hogy a szervezetem nem tudott már más módon figyelmeztetni, hogy egy kicsit állítsam már le magam, ezzel "kényszerített" pihenésre, ezzel együtt az életemen való elmélkedésre. A gyereknek is amikor a foga jön, az immunrendszere legyengül, ezért könnyebben kap el betegséget. Amikor növekedési fázisban van, akkor is "zavarban van" az immunrendszere - megintcsak könnyen megbetegszik. A legáltalánosabb lebetegedés a nátha. Ezt csak azért írtam, mert persze én is olvastam a Nagy gyermekkalaúzban a betegségfajták hátteréről, de ennél kénytelen vagyok nagyobb általánosságban kezelni a dolgot, különben beleőrülnék...

Lányok, manóvarrásról mi hír? Nekem a jövő hét úgy jó, ahogy írtam (hétfő, szerda, pénteken 10-ig tanítok), de most magunkat nem tudom ajánlani, csak a 12-i vagy az utáni hétre. Savitri, merre vagy, kész vagytok már a költözéssel? :)

GyeZsu
 
 


Orsi,
nagyon érdekes így az egyes betegségek hátterébe belemenni, de nekem néha "túl egyszerűnek" tűnik. (Ez nem bántás, Márti!!!). Szóval nekem ez olyan, hogy ez a jéghegy csúcsa, van egy egyensúlytalanság, amit a lányok is írtak, különbözőképpen megfogalmazva. Ezt kell megfogni, de szerintem ilyen elhúzódó köhögés esetében igenis kell a tünetet IS kezelni, azért, hogy a gyerek jobban legyen. Nem az azonnali AB-ról beszélek, hogy "majd egyszer megoldom a kiváltó okot is", de ha pl. elmegy az ember Henrikhez, sosem CSAK a lelki oldalát nézi a dolgoknak, hanem pl. javasol egy csomó mást is: bedörzsölést, borogatást, KEZelést (amit az ember a KEZével csinál a kis betegért!!!!), vagy fitoterápiás gyógymódot (köptetőt, stb.)

Vagy pl. a fájdalom: a fájdalomnak nagyon jó oka van, hasznos, kell. De egy bizonyos szint után pont energiéát vesz el a gyógyulástól. Magamon tapasztaltam, hogy egy (nem a betegség kezdetekor, nem gyakran és nem nagy dózisban bevett) fájdalomcsillapító bevétele után rohamosabban gyógyulok. Merta szervezet a gyógyulásra koncentrál és nem a fájdalomra.
Úgyhoyg én megmutatnám Balázst egy "szelíd" orvosnak.


Saara,
Váradi Tibornak nincs gyereke.
 


gyezsu írta:Mézet 2 éves korig nem javasolják...


:oops: :oops: Én már adtam. Mézes sütit, kását, amit a többieknek csináltam. :oops:
 


Sziasztok!

Manó/baba varrás:

Savitri hívott tegnapelőtt, hogy mivel nincs internetük otthon, így valszleg a hozzájuk tervezett összeruccot nem tudja megszervezni.
Tehát más helyszín kéne...

Más: egyazon lendülettel meg is követett a topicnyitó utáni, felém intézett intelmei miatt, ami elég megnyugtató volt, és köszönöm.

Szilvi, abszolút igazat adok. CSakhát én nem vehetek be soha semmi gyógyszert, magamra nézve muszáj mindig elfilóznom, h mi miért.
 


Gyezsu, Szilvi,

annyira nagyon szeertném hallani azt a szép korált! Lehetne, hogy a következő varráson eléneklitek? Kééééérlek.

Gyezsu, azért az albumért, amin a Tente kincsem is rajta van, egészen oda vagyok, van jópár kedvencem róla. Pl. a Gyere bubulj bölcsődbe hangszerelésétől a hideg kiráz, annyira szépnek találom :)
 


VOltunk dokinál 1 hete, meghallgatta, semmi. A mandulája nagyobb picit. Ő javasolt szereket, aztán azóta ötször hívtam és mindig átálltunk másra, mert nem javult. Most azt látom, hogy nappal olyan allergiás jellegű a köhögés, remélem, persze, hogy csak jellegű...

Adtam mézet, azt vettem észre, hogy eddig semmi gáz. Már tanácstalan voltam és úgy tűnt, a köhögési roham javult... Persze, eddig csak egyszer, de ő is evett már sütiben pl.

GyeZsu!
Igen, ez tényleg így van. Stodalt ilyen korban még nem javasolják. Pedig lehet, hogy hatna.

Szilvi!
Érdekes, ami írsz a fájdalomról.
Én is gyógyítanám tünetileg, de már nem tudom, hogy mit tegyek. Várjak? Ilyennel még nem találkoztam. Bedörzsölést lehet, hogy megpróbálom.

Klári!
Durva lehetett ez a hosszú köhögés, én nagyon félek, hogy lejjebb megy. :(

Ma éjjel Balázs hányt+hasmenés. Kezd már elegem lenni...:(( Viszont jól van ma abszolút, csak nem eszik semmit 1 napja.
Pont ma van Zsombor szülinapja, Szilvi tortáját sütöttem, szegény Balázs, most ebből kimaradt...

Orsi
 
 


Orsi,
megvan Henrik telszáma neked? A felesége szokott Borogatós-tanfolyamot tartani. Nemrég volt is egy:
http://www.szules.hu/index.php?id=1904&cid=23756
Lehet, hogy tart máshol is, pl. w.-ovikban. Vagy tud neked személyesen tanácsot adni.

Boldog szülinapot Zsombornak, a nagyfiúnak! Kép


Márti,
el tudom majd vinni a cd-t. :oops: Inkább nem énekelek, Gyezsu mellett nagyon cikinek érezném magam. Megtaláltam viszont neked itt. És az enyémet mégem Annie Lennox, hanem Allyson Moyet énekli, picit más ritmusban. :oops:
 


mégem=mégsem
 


Szilvi :) hú, ilyen tanfolyam engem is érdekel, ha eljut hozzád info legközelebb, feltennéd ide? Egyáltalán, antro orvoslásról midnen érdekes. Borogatás meg annyira nehéz dolog, én próbáltam a mustárosat, mikor Dé nagoyn rosszul volt és el voltam keseredve - hát jobb lesz ezt megtanulni.
 


Tisztelettel érdeklődnék, hogy találkozunk valamikor valahol "babavarrás ügyben"? Nekem hiányoztok ám nagyon :(

Eszter

Kép
 


Indi, Pindi, koszonom, amit irtatok, elgondolkodtato...

A konyvet beszerzem (vmi otlet, h hol lehet? eddig nem talaltam sehol).

Szilvi, neked is koszi :)
Kozben elovettem Varadi Tibor konyvet, es rosszul emlekeztem, nem az asztmara irja a problemas anya-gyermek kapcsolatot hanem a tejallergiara. De nekunk az is van, ugyhogy "mindegy" :roll: :lol:
Ami tenyleg bosszanto ugymond a konyvben, hogy ezt egy fel mondattal elintezi. Akinek ilyen gondja van, ertekeli a bo magyarazatot... :x


Orsi, es nincs allat nalatok? Macska? Penesz? A gyapju is allergen, a tollak is (paplan?). Ha sok szonyegetek van lehet nem artana azokat eltenni egy kis idore, hatha latsz vmi javulast...
Most esett le, h ismerosoknel volt hasonlo problema a kissebbikkel es kiderult, h jo peneszes telen a lakas, amit bereltek. Elkoltoztek, gond rogton elmult.
 
 


Ha már hétfőn úgyis megyünk jelenlétünkkel tüntetni, jó lenne valahol kicsit "babázni" is, nekem is hiányoztok :)
 


Nahát, ezt a topikot észre sem vettem eddig :oops:
Indi, hol kell jelenléttel tüntetni?

Betegségek: Orsi, éppen irni akartam, hogy ha elhúzódó köhögés, az bronchitis lehet, és az azon kevés betegségek egyike, ami indokolhatja az antibigyót. De aztán irtad, hogy tiszta Zsombor tüdeje. Férjem gyerekorvos volt, ráadásul tüdőgyógyász is. Ennek megfelelően szerinte a légzéssel összefüggő betegségekre nagyon oda kell figyelni, és mindent megtenni a gyógyitásért. Mert a gyerekeket nagyon megviseli a tartós légszomj, nehézlégzés, még a fejlődésben is visszavetheti őket, és mindenféle lelki problémákat okoz, ami miatt majd felnőttkorban járhatnak pszihológushoz.

A múlt héten Villővel benyaltunk valami virust. Én reggel kezdtem, lázas voltam, mindenek fájt, csak feküdni birtam. Ő délután csatlakozott hozzám. Nekem egy óra múlva semmi bajom nem volt, simán birtam dédelgetni és ápolgatni egész éjszaka a lázas babámat. Nem értem rá betegnek lenni, gondolom a szervezetem minden vésztartalékot mozgósitott, és pikkpakk meggyógyultam. Hmmm a legjobb gyógymód......

o
 
 


csak gyorsan
beköltöztünk, nagyrészt kidobozoltunk, szóval lehet jönni

szerda kivételével bármelyik hétköznap megfelel
a föld nagyon hideg, elkél a benti cipő felnőtteknek is. vendégpapucsom egyelőre nincsen
az emeleten lehet altatni is, meg a teraszon babakocsiban.

maga az alsó szint nem túl nagy és sajna nem nyílik egybe a konyha a nappalival, de hát sok jó ember ugye...

ebédként valami csőbensültet gondoltam, vagy sárgaborsófőzeléket amolyan dhal ihletéssel krumplival és répával.
ha időben szóltok egy kalácsot is odakészítek :wink:

várom a reakciókat
 
 


Orsko :) Otthonszülési tervezetről szóló sajtótájékoztatón hétfőn. Nem kell, de pillanatnyilag jó ötletnek látszik :wink:

Elhúzódó bronchitise volt a fiacskának, 4 hónapig küzdöttünk, ő meg csak hörgött és fulladozott, volt benne kórház, infúzió, kétszer antibiotikum-kúra, puff 2 féle. Kezelés után 1 héttel visszajött mindig. Aztán msot meg már nincs. Homeopátia, mustáros pakolás és nagyon sok magamra figyelés - ez a legnehezebb, de muszáj. Ezzel csak annynit akarok modnani, hogy sokféle kezelés lehetséges. Nálunk ez vált be és jó is ez igy, mert ebben hiszek és megnyugtat. Azrét Henrikhez egy anyagilag szerencsésebb időszakban bejelentkezem vele, mert az lehet a még teljesebb

Szilvi :) Felnőttet is kezel Henrik?

Szávitri :) Szia :) Én jó forró és sűrű csipkebogyólevessel készülök.
 


Indi, forró és sűrű csipkebogyóleves receptje kéretik beíratni a megfelelő topikba! Köszi! :)

Pindi
 
 


Találkára időpontajánlataim:

nov. 6. kedd. - kicsik mindjárt most van :oops:
nov. 13. kedd
nov.15. csütörtök

hMM?

És akkor dejó, hogy sikerült beköltöznötök, Savitri! Nálatok okés tényleg???????????????????

Aki kompetensnek érzi magát, mesélhetne picit Márton-napi dolgokról ovi vonatkozásban majd.
Ezek az altatók, csudák, nem lehetne, hogy mindenki dúdolgatja majd az övét, hátha megtetszik a többieknek (én egy csángó dalocskát dudolászok a gyerekeimnek, az is gyönyörű!)? Vagy ez túl intim??

klári /puma
 
 


akarommondani kicsit mindjárt most van

klári /puma
 
 


Nov. 13 es 15 nekunk jo!
 
 


Sziasztok!

Savitri, de jó, hogy mehetünk! :) - bár ahogy a jövő heti lehetőségeket nézem, lehet, hogy megint nem jutok el :( De azért kérhetném, hogy mondd ki az időpontot (annak megfelelően kell szervezkednem)? Hétfőn van a sajtótájékoztató de., kedd és csütörtök nekem nem jó, szerda nektek nem jó, pénteken 10-ig tanítok a belvárosban...

GyeZsu
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

cron