Új privát üzeneted érkezett!

Nov. 15.? csütörtök???

klári /puma
 
 


Én is a 15-re szavazok. Vagy utána bármikor :wink: Hétfőtől másfél hétig gyaksin leszek, ezért nekem nem jó korábban

KépKép
 
 


Sára: a Nagy gyermekkalauzt keresed? Én a múlt héten vettem meg a Rákóczi úti Libri könyvpalotában. Volt belőle még.

És amúgy féláron voltak a művészeti könyvek, ha esetleg érdekel valakit.

És találtam egy nagyon aranyos könyvet: http://www.arena2000.hu/termekek/203.html
ha elkészül a manóm, folytatom a kötéstanulást (benne vagy, Indi? :) )

KépKép
 
 

 
 

Szép altatót én is szivesen tanulnék. A tente babán kivül csak egy finn dalocskát tudok. Mondjuk azt nagyon szeretem.

o
 
 


akkor legyen
NOV.15 CSÜTÖRTÖK
addig még sok idő van átszervezni mindenkinek a maga életét.
én meg készítek mindenféle idejutási tervet és elküldöm priviben.
lasssan aktuális lesz egy levelező lista is :wink:

az altatók engem is nagyon érdekelnek :)
pláne finn meg egyéb gyönyörűségek

KépKép
 
 


Nekem is jó a 15.-e. :) Hurrá!

Indi,
kezel, igen.

Livus,
milyen jó má, hogy Tracy Chapman-nek hívják a könyv írját! :lol:
 


15-e nekunk is jo! Anyagom viszont semmi. Nem banjatok, ha elsore csak ugy megyek, hogy megnezem miket alkottok? En ilyen szemlelo nyuszi tipus vagyok :oops: Ha zavar tenyleg szoljatok.

Livus, igen, azt keresem. Biztos, h egyrol beszelunk?
A libri internetes oldalan erre nincs talalat :( A multkor a mamut fele libriben azt mondtak, h nekik nincs ilyen konyvuk, hm... :?
(Ott gasztronomiai konyveket arulnak 10, 20, 30, 50%-os engedmennyel.)
 
 


Saara :) Nagy gyermekkalauz például itt:
 


Bocsi, hogy ide is beírom: aki jönne holnap a sajtótájékoztatóra, nézzen be az otthonszülős topikba! Köszi!
 


Sára, van a Libriben: http://www.libri.hu/hu/book/csalad_es_s ... mek_kalauz

Itt olcsóbb: http://www.szellemtudomany.hu/vashop.ph ... 3&sto=wiew
Oktogonnál van egy kis boltjuk is.

(Ja, most látom, ez ugyanaz, amit Indi belinkelt.)

Egyébként meg a biopiacos könyves szerintem hoz neked, ha kéred.

Pindi
 
 


...és a biopiacon 10%kal kevesebbért veheted meg.
És gyere el 15-én Sára! Egyáltalán nem zavar, bármit is csinálsz (vagy nem csinálsz) ott!!!!!


Savitri!
Ez a levlista nem rossz ötlet! Csak mi lesz az új érkezőkkel? Honnan fognak tudni rólunk?

klári /puma
 
 


A Waldorf-topikba feltettem a levlista cimét. Épp ráértem nyitni egyet.
 


Húha, azt hiszem nagyon lemaradtam valamiről :oops: Még jó, hogy mindkét manó alszik, így csak céltalanul bolyongtam a babanetes oldalakon...és felfedeztem a topikot.
Csatlakozhatunk mi is 15-én esetleg? Szeretnénk megnézni titeket és tanulni tőletek (mert a varrás _nagyon nem_ az erősségem), de méginkább feltöltődnénk kicsit...

KépKép
KépKép
 
 


Sáfrány :) feltétlenül csatlakozz :)
 


Hurrá, nekünk is jó a 15-e, csak még jó messze van :(

Eszter

Kép
 


Mi előbb is ráérünk valahol egy kis együttlétre ám :)

No és ne feledjük, hogy Márton-napkor Szentendre, Skanzen!!!
 


Jajj, Indi! De jó, hogy írod, ezt a skanzent!
Elfelejtettem Neked írni, hogy Tibor leszavazta ezt a programot a hétévgén... :cry:
Szóval ne haragudj, de úgy tűnik, mi mégsem megyünk...

KépKép
 
 


Húúú, mi is megpróbálnánk csatlakozni Hozzátok 15-én! Remélem most meg is érkezünk , és nem lúzerkedem el a dolgot, mint a múltkor.
Sára, Sáfrány, asszem mi is csak lesünk majd, max. vmi miniatűrt bütykölünk. Esztercicához akartam vinni alapanyagokat pici asztali manócskákhoz, de aztán nem sikerült igazán jó hozzávalókat beszerezni, de majd most! Tök nehéz gyapjúfilcet találni, pláne szép színeket. Mindenhol műszálas van, s az eladók nem is tudnak róla, azt gondolják, h természetesen gyapjú. Vki írt egy 20.kerületi boltot, de az meg nagyon messze van. Moszkvás v belváros környékén nem tid vki?
Üdv: Anna
 


lányok, akartam írni, hogy én külön örülök ha nem mindenki akar varrni, bütykölni, mert úgyse férnénk egyszerre annyian egy asztal köré vagy hogyis mondjam. szóval kevés a gyerekek számára elérhetetlen felület.

ne felejtsetek el csatlakozni a levlistához, mert majd azon küldöm az idejutási és egyéb paramétereket
 
 


Szilvi: kifordítottam a manóm lábát, és gáz van!!!
Úgy néz ki, mintha két számmal kisebb gatyát vett volna fel, és bevágna neki!!! (Pedig még nincs is gatyája :lol: )
Mit tegyek? vagy majd ha kitömöm, elmúlik?
Tudsz így látatlanban segíteni?

Más: olvastam a Szirka-blogon a babás posthoz írt kommentedet. Én nem ismerem az említett "reborn" babákat. Ez az, ugye?

(na, most valamiért nem műkődik a feltöltés...)

Mikor megláttam, teljesen ledermedtem! :shock: Iszonyú! Nekem ijesztő, félelmetes, mint valami horrorfilmben! Egy totálisan embernek kinéző valami, amiben viszont nincs élet... Borzalmas lehet egy ilyen akármivel egy légtérben lenni. Én nem szeretnék.

És nagyon elgondolkodtattál. Lehet, hogy hülye párhuzam, de azon agyaltam, hogy számomra teljesen magától értetődő, hogy soha nem szeretnék ilyen babát adni a gyerekem kezébe. Viszont közel sem utasítanám el ennyire csípőből, ha történetesen egy élethűen lekicsinyített autót kapna. Pedig tulajdonképpen a képzeletet kábé egyformán fojtják meg. (na jó, az autó mondjuk nem élőlény eredetiben sem)

De úgy érzem, kezdem megérteni Indit, amiért nem akart ilyesmiket adni Domi kezébe.

Vagy nem jófele tapogatózok, Indi?

Hát nem tudom, lehet, hogy hülyeség, amit írtam. Késő van, inkább el is megyek lefeküdni. Jó éjt!

KépKép
 
 


Szóval "ők" azok, ugye?

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Újra itt :)
Jobban vagyunk, köszönjük a köszöntést!

Szilvi, tanfolyam érdekel, de talán majd szeméylesen tudunk erről beszélni.

Úgy néz ki, 15-e nekünk is jó, remélem, senki sem lett beteg a múltkor tőlünk.

Benézek a waldorf-topicba is!
Orsi
 
 


livus írta:Szilvi: kifordítottam a manóm lábát, és gáz van!!!
Úgy néz ki, mintha két számmal kisebb gatyát vett volna fel, és bevágna neki!!! (Pedig még nincs is gatyája :lol: )
Mit tegyek? vagy majd ha kitömöm, elmúlik?
Tudsz így látatlanban segíteni?



Jaja. Első lépés: kicsit meghúzogatod, óvatosan, el ne szakadjon a cérna. Ha ez nem segít, akkor jön a 2. lépés. Visszafordítod, és egy ollóval bevargdosod sugár alakban a varrásig (azt azért nem vágd át, úgyhoyg kb. másfél milliméterrel előtte állj meg). Ha ez sem segít, akkor varrógép újra elő és varrd a két láb közötti rést szélesebbre, majd a fölösleget vágd ki jól.
Ha csak egy picit ráncos, az nem gond. A tömés valamennyit segít, igen. Lehet, hogy manapság én már eleve szélesebbre varrom a "nyílást".
 


Livus,
igen. De amiket te találtál, "rondák", mert sírnak, stb.
Az ebay tele van ilyenekkel:
http://cgi.ebay.de/danys-Babytraum-LISA ... dZViewItem
És ezek viszont bájosak is lennének, ha valódiak lennének. HA!
Úgy két éve fedeztem fel őket, hoyg léteznek, akkor napokig aludni nem tudtam a horrortól.

AZért ehhez hozzátartozik, már amit írtál, ahhoz, hogy tényleg, valahogy az élet meghazudtolása történik. Az olyan, mintha, de mégsem az.
Nem tudom, mi a különbség az élethú kisautó és e között. Csak azt érzem, hogy a nagyfiaimnak a modellvasút nem "becsapás", nem hazugság, míg egy ilyen baba az. De nem tudom, miért érzem ezt.
 


Juj, bocs, hogy szétnyomtam az oldalt!
 


Szilvi: kösz a tippeket! Próbálkozom majd. :)

És igen. nekem is eszembe jutott aztán, hogy a fiaid álma a modellvasút. De talán az más szerintem. Nem tudom. Érdekes.

KépKép
 
 


Ja, és egy nagyon fontosat elfelejtettem!
Hálás köszönet nektek, hogy olyan sokat emlegettétek a Nagy GY.kalauzt, hogy megvettem! Bobó tegnap éjjel belázasodott. Még sose volt beteg, úgyhogy ha nem lett volna a Gy.k., akkor csak a kúppal tudtam volna gyógyítani. Így viszont nagyon szuper volt a lábszárborogatás! (Bár 39,5-nél bevallom, beparáztam, és adtam neki kúpot)

KépKép
 
 


Livus :) a kisautót én sem érzem bajnak - nekünk is van, 3 is. Talán nem vettem volna magamtól, de a fiacska mindent elsöprő autózhatnékja meggyőzött, venni kell. Azóta is nagy becsben vannak, de korántsem 24 órás használatban, msot már a könyv és a kockák, babák, állatok, labdák a slágerek (gesztenye és dió is labda). De ezek a babák nekem is rémisztőek. Épp a játékokról és ajándékokról készülök egy blogbejegyzést irni, olyan szomorú tapasztalatom volt tegnap a tesóméknál.
 


Safrany, de jo lenne, ha jonnetek!

Hu, de furak ezek a babak.... :|

Regisztraltam a levlistara en is!

mar csak ido kellene, hogy el is tudjam olvasni, miket irtok a rengeteg topikba... :?
 
 


Atyaég, ezek a babák műanyagból vannak??? Tényleg ijesztő. De nem tudnám megfogalmazni, hogy miért azok.

Anna,
a 20. kerületi gyapjúfilc lelőhelyet én ismerem. És nekem közel van, és járok is arrafelé. Ha kell vehetek, de azt nem tudom, hogy varrni eljutok-e. De ha nem, meg lehet szervezni az eljuttatását.

o
 
 


Technikai kérdés: Vikó, az újonnan létrehozott yahoo-s e-mail címre mennek a listás levelek? Mert akkor ajjaj :cry:

GyeZsu
 
 


Gyezsu,
be tudod állítani, hogy hova menjenek. Nekem a rendesre jönnek. (De már meg nem mondom, hol állítottam be...:oops:)
 


no, csináltam magamnak egy freemailes cimet és regisztráltam, nem volt nehéz. A léányeg, hgoy előszor egy yahoo-s azonositót kell végigcsináélni - fél pec - után kérni a felvételedet azzal az azonositőval, amikor én elfogadom, akkor belépősz és felül lesz egy Edit membership felirat, ott bellitod az alternate email funkciót (ha jól emlékszem) megszerkeszted - másik fél perc - majd nyitva hagyod ezt az ablakot, mert itt lesz egy CLick gomb, amit később megnyomsz. Majd belépsz a kivánt email boxba és rákattintasz a verify blabla suövegre. Az ott alul kapott kódot bemásolod az eredetileg nyitvahagyott ablakban kattintás után megnyilt új ablakba és már kész is. Ez összesen nekem 5 perc volt freemailes, yahoos, saját emailemből ki-be lépéssel és az új nevembe visszalépéssel együtt.

Mégegyzser elnézést, hgoy ez ilyen bonyolult, nem tudtam, hgoy a yahoo ennyit vacakol.

ha valakinek ez nehélzkes, küóldjön nekem egy emailt és meghivom a csoportbna csatlakozásra, úgy talán egyszerúbb.
 


á, úgy sem sajnos. elnézést. de ez a kezdeti nehézség ne riasszon el - majd, ha körlevelet irsz, akkor jön a benefit :lol:
 


A babakra visszaterve: ezeket felnok "hasznaljak", gyujtogetik?? :shock: :shock: :shock:
Merthogy az van odairva, h nem jatekszer.

Egy elethu kisember azert boven gazosabb, mint egy elethu targy. :?
 
 


Gondolkodtam az elethu baba vs. elethu jarmu temán. Arra jutottam, hgoy mig a jarmu mindig valami altal hajtott, tehat egy felkesz és tokeletlen termek, addig a baba az ember lekepezese, tehat lelekkel teli - jo esetben, A tulsagosan tokeletes masolatokban pedig nincs lelek, csak a test van, megis befejezett dolog.
 


Igen, Indi, ilyesmit érzek én is a babákkal kapcsolatban, amit írtam is.
Izgatottan várom a játékos postod! :)

KépKép
 
 


Lányok, mindenki a levlistára ír??? :roll:

Orsi (aki még nem regisztrált)
 
 


Orsi, kaptam tőled egy levelet, de elég nehezen olvasható.
valami olyasmiről szól, hogy kéne neked idejutási terv, ugye?
Küldök neked külön mailt, meg privit is.

Lányok ha valaki még jönne de nem tudja hova, írjon nekem pü-t!
vagy csak jelezze itt és akkor valaki vagy én legkésőbb ma éjjel informálom oké?

a buszokról nem tudom, hogy alacsonypadlósak-e, én még nem ültem rajtuk.

MÁS:

Ezt a topikot azért indítottam, hogy ne más specifikus fórumokat terheljünk kis szervezkedéseinkkel meg érzelmi életünkkel.
Rögtön a második hozzászólásomba elég szerencsétlen módon Mártit megszólítva reagáltam az akkori témára Ágival kapcsolatban.

Akkor én rögtön felhívtam Mártit és megbeszéltem vele, pontosítottam a hányaveti hozzászólást, mert ahogy jól sejtettem elég rosszul esett neki, hogy miért pont ő.
Azonban mivel rögtön utána elköltöztünk és net nélkül maradtam, elmaradt, hogy itt is pontosítsak. Mire visszatértem, már egész másról folyt a szó, így ez számomra feledésbe merült.

Mártinak azonban még tartozom annyival, hogy akkor most ezt pótlom.

[quote=savitri]Én ide válaszolok.
Márti, szerintem ez egy kicsit túl kemény volt és igazságtalan, de ahogy írod, igen sajna az írott kommunikációból hiányoznak a csöndek, sóhajok stb... szóval lehet félreértettem[/quote]

így kezdtem, aztán még írtam, aki akar lapozzon vissza, rögtön a 2. hozzászólás

ami ezután következett azt már nem Mártinak szántam, hanem általánosságban írtam a témával kapcsolatban.
Szerencsétlenül jött ki, hogy épp Márti hozzászólására jött ki belőlem. Tulajdonképp Indire is írhattam volna, meg még nagyon sok hozzászólásra.
Ráadásul nagyon örültem, hogy pár nappal előtte épp Márti világított rá arra, hogy ez a manóvarrás bizony két szálon indult és igenis nagyon jogos ha valaki "csak" manót varrni jön.

lényeg a lényeg sajnálom már, hogy úgy szóltam hozzá, hogy nem volt rá elég időm pontosan, részletesen fogalmazni, ha újra tehetném valószínű nem szólítanék meg senkit csak általánosságban írnék.
Márti, nagyon sajnálom, hogy bántottalak! Az indulat ami esetleg a sorok mögött érezhető volt, nem neked szólt.
akkor engem nagyon bántott, hogy Ági ennyire meg nem értetten került ki ebből.
Remélem azóta mindenkinek begyógyultak a sebei és ezzel az utólagos, kusza hozzászólással végre Márti lelke is meggyógyulhat.

szeretettel
Savitri

KépKép
 
 


Savitri,
de jó volt ezt olvasni!
 


Tudtommal feliratkoztam a levlistára, de én még nem kaptam onnan semmit :roll:

Viszont csütörtökön biztosan nem megyünk. :cry: Bobó nagyon szarul van. Egy hete kezdődött, és azt hittem, mostanra túl lesz rajta, de nem. És már rajtam is kezd kijönni a nyavaja (vagy a nyavalya? :oops: )... Nem szeretnénk senkit megfertőzni.

Bocs, hogy többek közt én javasoltam ezt a dátumot, és mégsem megyünk :?

Jó varrogtást nektek!

KépKép
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, az ovinkban is indultak babavarró délelőttök. Ennek nagyon örültem, viszont csütörtök délelőtt van és a héten is lesz, akkor mikor a miénk. Így most nem tudok menni.

Tudom, hogy a mi manóvarrásunk nem csak varrás, hanem sokkal több, így nagyon sajnálom hogy most nem jutok el közétek.

A múltkor Gyezsu nekem adta azt a gyönyörű gyapjút, amit így most nem tudok elvinni. Azt kérdezném, hogy kihez tudnám eljutattni, hogy csütörtökön ott legyen.
Pl szerda koradélután megyek valószínűleg Csillaghegyre és akkor valakit a II-XII-III kerületben útba tudok ejteni. Megy onnét valaki?
Gondolom kis eséllyel jön valaki Nagykovácsi felé.
Betti
ui: a levlistára is írtam, hátha valaki itt nem olvassa
 


Livus :) Sajnálom a nyavalyát :( Nem iratkoztál fel a listára eddig.
 


Úgy néz ki mi sem tudunk menni, Livusékhoz hasonló nyavalya okán. Én nem gondoltam, hogy ekkora pici gyerek orrába ennyi trutyi belefér :shock:
Viszont nálam van gyapjú és testanyag ami közös, ezt valahogy megpróbálom eljuttatni. Ha sikerül megszerveznem, egy picit el tudnék menni, majd ez még holnap kiderül és akkor megírom. Nagyon szomorú vagyok :cry:
Ugye Karácsony előtt azért még találkozunk?

Eszter

Kép
 


Indi: nem íratkoztam fel? Hát akkor várhatom a levéláradatot... :roll:

Eszter: jobbulást nektek!

KépKép
 
 


Livus, Eszter sajnálom :( jobbulást minden taknyosnak!
 
 


Savitri,

köszi szépen. Nem is a lelki oldala, inkább az önérzetem, becsületem miatt volt ez nekem fontos :) Általában kerülöm, hogy megbántsak valakit, meg hogy eljussak oda, hogy "helyre legyek téve", tán ezért szégyelltem magam.
Ahányszor ide nyitottam, a bőr a képemről lesült, khm.

Szóval köszi, remélem, tudunk menni, mert...
 


Mert tegnap este balesetet szenvedtünk, zebrán átkelés közben elütöttek, hála Isten élünk, és jól vagyunk, de még ugyeugye összeszorul a szívem, amikor belegondolok.
Jó az őrangyalunk, azt mondta a doki...
 


Márti :) Éljenek az őrangyalok :)
 


Huu, bizony, eljenek az orangyalok! :)

A kis betegeknek jobbulast (anyukaknak meg kitartast! :? )
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: