Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen volt a Babanet a kezdetekben. Kik jártak ide először, hogyan találtak rá erre a honlapra, milyen kapcsolatok alakultak ki akkoriban, hová lettek a kezdő babanetesek, ki hová tűnt, kiről mit lehet egyáltalán tudni? Szóval milyen volt az "őskor"? Szeretném, ha azok, akik a kezdetektől itt voltak, vagy legalábbis már régen verik a klaviatúrát a babanetes csajoknak, megírnák az emlékeiket, élényeiket! Annál is inkább fontosnak tartom ezt a múltidézést, mert a kereső oly mértékig beteg, hogy nem lehet semminek utánanézni "magánszorgalomból".
Várom a "nagy öregeket"!
Kíváncsi
 


Szia itt is, Kivancsi!
Na, Te téllleg kivancsi vagy!!!Kép
Amugy engem is érdekelne, milyen volt a kezdet itt, a Babaneten...
A keresö tényleg kaputt.
A csölatos topicban irkaltunk a nyaron arrol, hogy rendbe kéne hozni a Babanetet, az elhalt topicokat törölni, bizonyos topicokat egyberakni, stb. Akadtak is vallakozo szellemü leanyok, irtak, megcsinaljak. Van ezzel kapcsolatban valami fejlemény???
Szeretettel varom én is a NAGGGYON REGIEKET!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok !

Én teljesen a kezdetek óta Babanetes vagyok.

Szilvy/sysy
Szilvy
 

 
 

Sziasztok !

Én teljesen a kezdetek óta Babanetes vagyok.

Szilvy/sysy
Szilvy
 


Kivancsi,
2 topicra emlekszem, amiben volt ilyesmirol szo:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1338.html?993748110
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/944.html
Foleg az archivban, ertelemszeruenKép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Phaedrával nekiálltunk a rendbetételnek, csak időközben feldobta a gépje a talpát, azt hiszem. Van egy rakás ötletem, csinálgatom is, aztán remélem a szerkesztők nem küldenek el vele a búsba.

A kezdetek... Van egy topik: a babanet öreg motorosai cimmel, ott találjátok a még meglevő öregeket.

Én kb 1 hónapnál indultam.
Kiváncsi: neked akarom rég mesélni, hogy emlékeztetsz egy régi babanetesre, aki azóta már nincs, neki is 5 fia volt és sokszor a kiállásod, véleménynyilvánitásod is rá emlékeztet (öregek tudják, kire gondolok: Haraszti Timi)

Most, hogy elkezdtem rendszerezni a topikokat, találtam egy csomó ősit...
Eleinte kevés topik volt, mindenki mindet olvasta, mindenki mindenkit ismert. Aztán nőttünk, jött a táblázatos korszak (tán még megvan, babanetes családok cimmel, tán a főoldalról ment, az adatok nevű topikban gyűjtöttük). Frissitgetve az új babákkal.
Az első nyári tali (bő 1 éves volt már a babanet) még olyan volt, hogy első tali volt mindenkinek, és nem nagyon voltak még klikkek, talán csak a napközbeni és esti chates "klikk".

Szerkesztővel is rendszeres emilezés folyt, és még valamennyire tudta követni a társalgóban történteket.

na, most ennyi, majd talán még folytatom.
Ildi

Ildi
 
 


Ildi !

Timire emlékszem, sokáig leveleztünk is, sokszor kértem, hogy jöjjön vissza, de valami miatt nem akart, majd az emilezés is elkopott Kép Sajnálom pedig.

Régebben , míg kevesebben voltunk, valahogy jobban ment a chat is , már egy ideje nem járok chatelni, de sokan panaszkodtak, hogy belépnek, s nincs semmi mozgás, legtöbben már személyesen is ismerik egymást, s priviznek.
Régen, kezdetekkor meg a közösbe ment a beszélgetés, a gép mellől szinte el sem lehetett mozdulni még egy percre sem, mert mire visszaértünk, már lement több oldal, na most már ilyen nincs, sokszor egy óra múlva is semmi változás.

Most már nagyon sok hasonló topik van itt is , nehezebben áttekinthető.
De azért jó, hogy van a babanet, én szeretem.

Szilvy / sysy
Szilvy
 


Sysy!

Chaten épp most gondolkodtam el, vajon hol lehetnek azok, akikkel anno nap mint nap "dumáltam"? Már a neveket is alig birom összeszedni. Igaz, én mostanában nem nagyon lépek be, egyszer voltam, nem tudtam mit kezdeni vele! én akinek be nem áll a szája!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

En az elso naptol fogva itt vagyok. Az anyukam olvasta anno 2000-ben, hogy majusban indul a babanet. Rogton megneztem es meg is tetszett. Tenyleg csak nehanyan voltunk, minden tema attekintheto volt.
Ildi, ez jo, mert nekem is a Haraszti Timi jutott eszembe Kivancsirol. Neki is 5 fia volt.
Szilvy, veled is mar milyen regen talalkoztam! Ugy ertem virtualisan, hiszen en szemelyesen nem ismerek senkit. Ill. egy magyar lanyt ismertem meg itt Calgaryban a babaneten keresztul.
Most nem akarok neveket sorolni, hogy kik voltak kezdok anno, de mindenesetre akkoriban az nagyon jo volt, hogy a Bence szuletese utan egy csomo e-mail fogadott itthon toletek, oreg motorosoktol akikkel a terhessegem alatt folyton chateltunk.
Sajnos most mennem kell (ez a baj, ezert nem vagyok itt gyakran, mert olvasgatni meg van idom, de irni mar nem nagyon).

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Sziasztok,
én is ősöreg babanetes vagyok Kép, anno a tv-híradóban vagy hol volt egy hír, hogy pár nap múlva indul a bbnet. Akkor még olyan verzió volt fenn a neten, hogy a társalgó még nem működött, de mindenféle írások már fent voltak.
Szilvy, jajjj de jó, hogy látni téged is! A múltkor már láttam vhol a neved, csak nem votlam benne biztos, hogy ugyanaz a Szilvy vagy-e. Mizújs veletek? ha jól rémlik, Érden laktok, ugye?

És ÁGi! De jó téged is látni újra! Emláékszem, hogy nemrég (hehe, pár hónapja? már) úgy megörültem neked KépKép talán az öreg motorosok topikban... Hogy vagytok? Gyerekek? Emlkszem, hogy drukkoltunk neked, neked is milyen halálfélelmed volt, mint nekem. Aztán látod, túltéltük KépKép.

Látod Kíváncsi, tényleg ismertük egymást KépKépKép. Anno én is minden egyes hozzászólást elolvastam, de hát akkor még nem volt ennyi ugye...

PIldi,
nyáron beszélgettem Gabival, a táblázatot már rég levették - most már nem lenne sok értelme...
Zs.

Zsóka
 
 


Ui: kérdés, mettől számítjuk az öreg rókaságot KépKép.

Zsóka
 
 


Jaj, lányok, izgalmas lehetett! Sajnálom, hogy nem lehettem itt a kezdetektől, de még ha tudok is a BN-ről, sem használhattam volna, mert nem volt internetünk egészen tavaszig. Gépünk is csak olyantájt lett.
Na nem baj, így legalább nem tévesztettetek össze az ikertesómmal Kép. Haraszti Timiről érdekes módon szinte már az első nap hallottam, talán Norcsitól, nem is tudom, érdelődtem utána rögtön, de senki nem válaszolt. Eszerint nem is lehet tudni semmit róla.
Azért kár, hogy így eltűnnek emberek, és a netről még könnyebb, mint a való életből!
Amúgy az említett táblázathoz még volt szerencsém márciusban, de tényleg már akkor is elavult volt.
Folytassátok! KépKépKép
Kíváncsi
 


HÁt voltak még itt nevek: Eva és DonVito, meg Ubi papa és ??? G...valami, na tessék, már órák óta rágom és nem ugrik be. Bizony voltak itt párok is!
Én egyébként a Metró újságban olvastam a babanetet anno. És aztán később volt a Milleneumi Országjáróban is egy jó cikk. Sokan azért tűntek el, mert melóhelyről neteztek (évekig én is), és aztán otthonról nem ment. Vagy tán kinőttek a babák a babakorból és egyre kevesebbet irtak, hisz nem értek rá meló mellett.Elgondolkodtam, milyen görbe lehet a társalgó aktiv létszáma, telitődik-e? Mert ugyan most már úgy tűnik rengetegen vagyunk, de ugyanakkor sokan lényegében eltűntek.
Egyébként ha rend lesz egyszer, akkor ez a topik és az öreg motoros topik eléggé összevonandónak tűnik...
Timi telcsiszáma szerintem még megvan valahol. Útba esnek lényegében anyósomék felé menet, mondjuk Zsóka Kutasótól sincsenek messze. Persze lehet, elküldenének a búsba, ha egyszercsak meglátogatnánk őket! Egyszer voltunk, valamelyik fia szerelmes is lett az akkor még egyszem lányomba!
És a hőskor: akkor még tudtam szopis tanácsokat adni... nem voltak még az ennyire profik. Na jó, nem azért, nem sajnálom, csak akkor még sokszor ért olyan sikerélmény, hogy tudtam segiteni másoknak.

Voltak a babaneten a Nagy Viták. Az első az ovi körül volt. Később ment bölcsivel is. És visszatérően a szopi-tápszer cumi-vagy sem témákban. Mostanában úgy érzem, a babanet leredukálódott a fanatikus szopisok illetve az őket megértők táborára és a másik tábor elköltözött, leginkább az nlc-re.

A régi topikok: kismamariogató (Kiváncsi képzeld el, hogy Zsóka, akinek most a legkisebb lurkója is több mint 3, inditotta!), Ami a szülés előtt van (Kati? Kinga-Kornéllal), az ős már megint megjött topik (még azt is győztem olvasni) inditó Cili (párjánál van komoly gond volt az utolsó, amit irt).

Mondjuk a főoldal, a nem társalgó akkor még jobban rendbe volt-szintén. Néha nézem a netkönyvtárat (nézi még valaki?????), tele van elavult linkekkel. És a te történeted-be is egyre ritkábban jön új irás.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok Csajok!

Kiváncsi, én nagy visszatérő vagyokKép Danót az "ami a szülés elött van" topikkal vártam. Közben indexeztem is. Aztán megszületett a pasas, emiatt a taliról is lemaradtam, és csak este tudtam netezni - olyan volt az előfizetés, akkor volt még Mindenkinek csomag a matávnál - lemaradtam... Aztán költözködtünk, jobb előfizetés = ADSL és visszatértem a csetre. A második talira már mentem, 5 hetes terhesenKép. Újabb költözés, megint 1 hónap szünet... nos azóta szinte mindennap jövök, hétvégéket leszámítvaKép. Mondjuk volt 3 nap szünet, mikor Zsófim világrajöttKép...

Elvakultak mindig voltak, és szerintem lesznek is, ezt nem lehet kivédeni... én általában leszokom az olan topikok olvasásáról... (mert ugye sokat csak disznó módon kukkolok)

Ildi, cseten nagy a fluktuáció, én meg öregszemKép. Van pár ember, akikkel beszélek szinte naponta, pedig sosenem találkoztunk, viszont olyan emberke is van, akivel a személyes kapcsolat megvan és a csetről eccerűen leszoktunk...

Főoldalon télleg sok a régi link... néha még én is próbálkozom...

Zsófi
 


Sziasztok!
Jo lehetett eleinte, amikor mindenki mindent elolvasott, mindenkit ismert, stb. Kar, hogy ez mar nem igy van. Sok a felesleges vacak topic, az én hibambol is...
Tényleg chat-elni hogy kell. En rakattintok a chatre, be kell irni a nevem, erre aszongya, ilyen nem létezik. Pedig de...
Pildi, Phaedra, nagyon köszi a rendbetételt, ha még nem is tett rendbe semmit. Talan sikerülni fog!!!
Sok puszi!!!Kép
Vendég
 


Szia Kíváncsi!

Én is őskövület vagyok. Kép
Bár én csak 2000 novemberében csatlakoztam a Babanethez. Nekem a kereső dobta ki, szerencsére.
Először a Gyaloglón kötöttem ki, de ott annyi durvasággal és mássággal találkoztam, hogy ha nem botlok bele a Babanetbe lehet, hogy a mai napig nem interntezem. Az origo, akkor még fejletlen volt. Az indexre nehéz volt egy időbe bejutni. Amikor meg már bejutottál a kutya se foglalkozott veled. Ehhez képest a Babanet egy nagyon kellemes hely volt/lett. Volt még az Internetto, ahol dr. Spooc (?) rendelt, de szétbombázták. Az utodja a LX meg nagyon béna.

Amikor ide találtam először a születéstörténeteket olvastam el. Emlékszem, akkor volt először, hogy hajnali 3-ig fent voltam. Azóta megesett töbször is. Késöbb rájöttem, hogy az információk nem szaladnak el. Kép

Voltak fiúk is. pl. Zsolték, nekik is 5 gyerkőcük volt/van. Van egy pár topic ami az én sugallatomra született. pl. a fényképalbum.
Az én javaslatom volt, hogy nyisson magának mindenki külön külön. Előtte egy topicba volt mindenkinek a képe.

Chat-elni nem szeretek, nagyon ritkán szoktam.
Fórumozni imádok. És nagyon szeretek segíteni másoknak, bár ezért sokszor értek atrocitások, de hál Isten, sokkal de sokkal több jó szót kaptam ami feledteti a többit.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kukacz,

a cseten külön kell regisztrálni, ha azzal megvagy, már nyomulhatsz isKép

Zsófi
 


Hali!

Én nem tudom, merjem-e magamat őskövületnek nevezni. Kép Nekem a férjem szólt, kb. 2000. májusában, hogy van egy ilyen portál. Mivel akkor dolgoztam még, lyukas órákban olvasgattam, de nem szóltam hozzá, mivel először a Rendelőt találtam meg. Később persze a Társalgót is. A nyári szünet véget vetett a "jó dolgomnak" és szeptemberben megszületett Vili. Aztán január (??) körül lett itthoni elérésünk és azóta már nem csak olvasgatok. Így én egy rakás embert "ismerek", de engem nem sokan ismernek a régiek közül.

A nevemhez semmilyen újítás nem köthető és tanácsokat sem szoktam adni. Inkább saját történetek leírására szoktam szorítkozni. Kép

A chat-re nincs időm, ugyanis ahhoz folyamatos gép előtti üldögélés kellene, én pedig felugrálós, "fél óra múlva visszanézek" típus vagyok.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ildi,
ezt nem értem, hogy elkezdtétek Phaedrával rendbetenni a topikokat! Technikailag nem értem: ti tudjátok szerkeszteni a Babanetet? Vagy csak úgy fejben, magánszorgalomból?
Kíváncsi
 


Kiváncsi!

Egyelőre itthon, Phaedra levelezett a szerkesztőkkel, akik örülnének ezirányú segitségnek. Aztán most áll a dolog, mert nem birok Phaedrával kommunikálni. De lehet, kézbe veszem egyedül. Mert amig pontosat nem tudok, addig nem érdemes túl sok energiát belefeccölni. Sajna nem tudom magam szerkeszteni a babanetet! Ha tudnám, már tuti nem igy nézne ki!!!Kép

Ildi

Ildi
 
 


PIldi,
Garamra gondolsz szerintem. És Éva (EVA-ként ír alá, és ékezet nálkül ír) Tihanyból, eltűnt ő is.
Zsoltékkal egy ideig leveleztünk, és talákozgattunk, aztán ellaposodott az is... Kép.
Totya is írt jó sokáig, ő is egyike volt a kevés apukának.
És pörög ám nekem is sok topikom, a Szobatisztaság, meg az Egy kicsi meg egy pici, meg mittomén, náha előbukkannak a nagy semmiből Kép.

Juca, tényleg azóta itt vagy? Szégyen, de nem emlékeztem, hogy ilyen ős vagy te is Kép. Vagy egy ideig gondolom csak olvastál, mint Pele is.

Kíváncsi,
és képzeld el, az én lányom lett a babanet első babája KépKép. Hogy milyen büszke voltam erre akkoriban. És mekkora szenzációnak számított KépKép. (Ja, és a chat-et is én találtam ki, hogy legyen Kép).

Zs.

Zsóka
 
 


Igen, igen igen, Garam! Eva (ékezet nélkül) a választásokkor még megvolt, de már akkor is csak politikában irogatott, Azóta semmi.

"Enyém topikok" közül a 3 vagy több gyermek él időnként, meg múltkor feljött a Te mire neveled a gyermekedet. viszont OFF-ami nemcsak baba topikom elhalt, pedig azóta rengeteg ilyen téma jött elő.
Ja és a DÜHÖNGÖ az is az enyém volt, hajaj Kép sosem gondoltam volna, hogy ekkora hozzászólásszámot fog csinálni!!!Kép

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Én 2000 szeptembere óta vagyok függő.
És igem UbiPapa férje Garam. De két Gram is van. Volt még Bobo , Babsy , Ivon (vele most is tartjuk a kapcsolatot), Anyanyanya (Ancsa), Sinka Judit , Katalin Kalimpával , Bobojsza , Zsebi ,Nanácska , Aromo .Most ezek a nevek ugrottak be.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


VÁhu Kanga, te másik babaneten voltál, mint én!! Kép Alig van ismerős a felsoroltak között. Sinka Judit mondjuk igen, mert itt lakik pár házra tőlünk, (az egyetlen, akivel találkoztam itt, de máshonnan ismertem) egy oviba jártak a gyerkőceink. De a többi!!! Na jó, Ancsa még oké. Gondolom esti chates a többi név, nem?

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Tegnap jártam itt ismét, egy év óta.
A Zsomi gyermek már 2,5 éves ,a nagyok meg már 10 és 8 évsek múltak. 2001 nyarán jártam itt először.
Itt is ragadtam.Olyan érzésem volt tegnap és ma este, amikor ide jöttem, mint az osztálytalálkozók előtt.
De nagyon jó.
zsomimama
 


Zsomimama,
éppen így fogalmaztam egyszer én is! Kép És ez tényleg jó, mert a mi osztálytalálkozóink is rendkívül jók szoktak lenni!!!
Kíváncsi
 


A Gallaine Hunko Magdi is a kezdo csapatban volt.

Zsoka! Tartottuk egymasban a lelket, mert te is es en is feltunk a szulestol. Kép

Volt meg egy lany, Hajni volt a neve es a nickje is. Inkabb a chaten fordult meg, Erdelybol szarmazott, de Mo-ra ment ferjhez. O is eltunt teljesen.

En olyan temakra emlekszem amik kezdettol fogva leteztek, mint: "Ketnyelvuseg", "Szin es feny terapia". Ezekben szamomra sok hasznos info kerult napvilagra. A szin es feny terapiabol szarmazo adatok alapjan lett a Bence szobaja zoldre festve. Kép

Zsomimama! Merre jartal az utobbi idoben? Gyorben vagytok meg?

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Ildi,
ha már rendezgettek, szerintem sokat segítene, ha a topikok mellett nem a legutolsó hozzászólás ideje (ez sztem úgyis teljesen felesleges info), hanem az indítás időpontja és a topikindító neve szerepelne!Kép Egytértesz?
Kíváncsi
 


Ildi!
Igen chatesek voltak.
Akkoriban mennyire áttekinthető volt minden. Még a "fa nézet" is sokat segített.És minden hozzászólást elolvastam. Ja és nem volt rosszindulatú névtelen hozzászólás!
Sőt veszekedések sem.Bár a Haraszti Timivel többen összetűzésbe kerültek.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Kiváncsi: ezek nem rajtam fognak múlni...Kép Mondjuk egyik másik öreg topiknál teljesen mindegy már, ki inditotta és mikor, szóval részemről nem vagyok biztos benne, hogy ez a jobb. Egyébként érdemes lenne valahol, akár a már egyszer e témában futott névtelenek és csőlától topikban összeszedni, megvitatni a tippjeinket, és akkor egyben, egy a felhasználók által már letesztelt véleményt lehetne küldeni a szerkesztőknek. Á, tegnap is terveztem, belekezdek, de aztán késő lett mire végeztem az olvasással, mentem aludni (Mostanában muszáj nekem kelni reggel a nagyokkal, Ancsi meg éjfél és 4 között kel sokat, ha 11-ig netezek és 6-kor kelek, akkor ugye alig alszom.)

Névtelen tényleg kevesebb volt, de ez vele jár az ismertséggel, gondolom.

Ja. Anno a kezdetekkor még sokan a teljes nevükkel neteztek! (mint pl. Timi is, de én is) És regisztrálatlanul. És nem élt vissza vele senki.

Innen jut eszembe, Staudt(?) Gáborné Csilla, emlékeztek rá? Természetes fog-gátlás nagy hive volt.

Ildi

Ildi
 
 


Zsóka!

Ha itt baloldalt ráklikkelsz az Adatok-ra (a chat és a vissza között) ott van az a bizonyos táblázat!!!!!!!!! KépKépKép

Ildi

Ildi
 
 


Igen, és jól irtam Csilla nevétKép.
Kiváncsi, ebben a táblázatban megtalálod az öreg motorosokatKép, sok olyat is,aki nincs már sehol.
Ildi

Ildi
 
 


Megnéztem Haraszti Timi gyerekeinek névsorát. Úristen!!! Azért az meredek volt! Minden évben egy gyerkőc, és ezekből rögtön öt!!! Tudjátok, én inkább őt csodálom, hogy fért bele az idejébe ennyi pici mellett a Bnet is! Nem is csoda, ha feladta...Kép
Na most lehet a legkisebb öt körül, talán visszajöhetne! Kép
Kíváncsi
 


PIldi: azért az a táblázat frissült azóta is. Pl én nem vagyok régi motoros (bár már 2001. február óta járok ide), de sok olyan ember is benne van, akik jóval utánam jöttek.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Most én is nézegettem azt a listát, és meglepett, mennyi eltűnt ismerős van rajta.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hát igen. Szóval ismét költözés volt, ha jól számolom gyerekestül tán a hetedik....
Egy év óta csak felújítunk, már a felén túl vagyunk. Lett kutyánk is , egy kis Jack Russel, mint negyedik gyerek, a kölcsön miatt dolgozás ismét, amit bánok is meg nem is. Utolsó éves főiskolás vagyok, Győrben maradtunk. A férjem távol dolgozik, és néha úgy érzem kevés az a pár óra alvás, és rám szakad az ég. De azért bírom, mert tündérek a gyerekeink.
Fotót kerítek!
Zsomimama
 


Sziasztok
Szia PIldi átjöttem
Ugyan én nem vagyok öreg róka, de lennének ötleteim a babanet rendberakásához..

1. Töröltetni kéne az összes "Csak regisztráltaknak" topikot és helyette létrehozni egyet amin belül lehetne bövülgetni. Ez jó lenne, ha a nem regisztráltak számára nem csak írásvédett lenne, hanem olvasni sem tudnák.

2. Archiválni kéne azokat a topikokat., amikhez már több mint egy éve nem volt hozzászólás?

3. A könnyebb eligazodás és használhatóság kedvéért: mi lenne, ha lehetne keresni babaneten belül egy szóra, adott intervallumon belül. Pl. beírnám, hogy "Nyanya" és az összes topik megjelenne ahol ez a szó szerepel az adott idön belül. Könnyebb lenne utánanézni, hogy jött-e üzenetem, válaszom.

4. Szerintem nagyon sok látogatója van a babanetnek ezért rendrakás után hamar visszaállna az eredeti rendetlenség. Ennek megakadályozását csak szigorítással lehetne megoldani
pl. Ha törölték a felesleges topikokat és visszaáll a rend akkor ne lehessen akárhol új topikot létrehozni. Legyen egy topik mondjuk "új topik létrehozása" néven és csak itt lehessen újat létrehozni .Ha valamelyik nagyon beválik azt szavazással át lehessen tetetni a rendetlenségen kívülre. Lehetne erre is egy topik ahol szavazunk, persze a csak regisztráltaknak topik alatt.

Lehet, hogy hülyeségnek tartjátok ezeket, de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.
És még az is érdekelne, hogy hogy lehet üzenni a szerkesztöségbeű,

Kiváncsi, szerintem nagyon jó, hogy a topikok mellett ott van az utolsó hozzászólás dátuma és az utolsó hozzászóló. Ebböl ugyanis látom, hogy él-e a topik. A topiknyitót könnyü megnézni az elsö arhivból. Én föleg ez alapján tájékozódom. Valszeg neked jobb a memóriád. Csodállak, hogy mennyi topikban jelensz meg és milyen naprakész vagy. Én akkor sem bírnám ezt, ha 48 órából állna egy nap. Mindezt 5 gyerköc mellet, Te valamit tudhatsz Kép

Kriszta
Nyanya
 


Jéé most fedeztem fel ezt a topikot. Én is régi motoros, mint Ági írta. De rég is volt, ha jól emlékszem májusban indult a babanet és júliustól már aktív tag voltam, sok-sok chat-eléssel, igaz Szilvy? A Mikis terhességem azzal telt, hogy hajnalig trécseltünk, mert nem bírtuk abbahagyni. Kép

Na megyek, olvasgatok tovább.

Magdi


Zsomimama,

Nekunk is Jack Russel terrierunk van! Kép Imadjuk ot!

Szia Magdi!
Szerintem 3 eve nem "beszeltem" veled. Gratulalok a lanyodhoz. Ezt is csak az babanet olvasgatasabol tudom. Kép

Totyaekrol tud valaki valamit? Azt tudom, hogy hazakoltoztek, de semmi egyebet.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Krisztanyanya! Kép
Amint már írtam, én az elmúlt naponból tájékozódom - viszonylag.
Nekem azért nem tetszik, hogy az utolsó hozzászólót tüntetik fel, illetve hogy csak az utolsót tüntetik fel, mert nem tudom meg ebből, hogy a topik mikor indult, szóval hogy ha valami konkrét időpontra akarok rákeresni, akkor melyiket érdemes kinyitnom. Legalább akkor azt is fel kellene tüntetni, mikor és ki nyitotta, amellett, hogy ki írt oda utoljára. Az archívok visszakeresgélése elég időigényes, pláne terjedelmesebb topikoknál, ahol gyakran már az archívot is archiválták. Kép Nem beszélve arról, hogy az archiválás időnként eléggé rendszerezetlen, időben ugrál, ki kell keresni a legkorábbit, ami nem mindig a legelső helyen van.
Keresni lehet egy szóra, ha balra a menüben kiválasztod a keresést, akkor ott találsz olyat, rögtön legfelül, hogy mely szóra keresel, aztán alant, hogy hol keresse azt a szót, szövegben, szerző nevében, tárgysorban.
De jók az ötletek, lehet rajtuk dolgozni. Kép
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Helyes, csak jöjjenek az ötletek!

Tegnap irtam egy mailt a szerkesztőknek, most várom a választ.

Nyanya: van egy főtopik, szerkesztők cimmel, egyszerűbb esetekben oda tudsz irni.
Ezeket a nagy ötleteinket szerintem jobb, ha először összeszedjük, aztán lesimitva küldjük el nekik.
A szigoritást nem tudom,mennyire vennék jónéven, alapvető náluk, hogy minél szabadabbon akarják hagyni, nem törölnek szinte semmit (régieket sem), igyekeznek nem nagyon beavatkozni. Nekem is volt egy ötletem, topiknyitással (ha rend van, utána a topik nyitásához először a helyét kelljen meghatározni a struktúrában, közben végignézve a meglevő cimeket), lehet, hogy aegy ÚJ TOPIKOK főtopik, és csak ebben nyitni, majd a túlélőket áthelyezni még jobb ötlet. persze folyamatos szerkesztői felügyeletet igényel ez is.
Na, majd meglátjuk,m ost reménykedem, kiváncsi vagyok, mit válaszolnak, tele vagyok lelkesedéssel:-)))

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok !

Magdi ! Én gyakran kerestelek Téged, nemrég is írtam Neked egy topikba, de úgy látszik nem ért célba.

Zsóka !

Igen, még mindig Érden lakunk.

Kanga !

Szépen összegyűjtötted a neveket. Régen nagyon élveztem a chatet, most már be sem lépek, mert már nem az igazi, leginkább privi van csak, nincsenek nagyon közös beszélgetések.

Staudt Csillával is sokáig tartottam a kapcsolatot, jó lenne, ha Ő is jelentkezne.

Néha Totya is hozzá szokott szólni egy-egy topikhoz.

Most röviden ennyi .

Sziasztok

Szilvy/sysy
Szilvy
 


Nyanya,
"3. A könnyebb eligazodás és használhatóság kedvéért: mi lenne, ha lehetne keresni babaneten belül egy szóra, adott intervallumon belül. Pl. beírnám, hogy "Nyanya" és az összes topik megjelenne ahol ez a szó szerepel az adott idön belül. Könnyebb lenne utánanézni, hogy jött-e üzenetem, válaszom. "

Ilyen van, a keresőben. Csak be kell pötyögni mindent.
Zs.

Zsóka
 
 


itt a lap tetején rákattintasz a keresőre, kipipálod az első keresőt, beírod, hogy nyanya, keressen az üzenet szövegében. Majd kipipálod az alatta levő keresőt is (keressen időintervallumon belül), és beállítod mondjuk "az erlmúlt wegy napban"-ra.
puszka
Zs.

Zsóka
 
 


Zsóka!
Tovább jutottam, a babanetes családok link is megvan a főoldalon!! Csak a táblázatba való további beirás lehetősége szűnt meg, illetve van az alján egy irás, miszerint tervezik átalakitani.Kép
Ildi

Ildi
 
 


Ahha, nekem Gabi a nyári talin azt mondta, megszüntették, mert már nem volt semmi értelme.- Ezek szerint nem ismeri a bbnetet Kép KépKép...
Zs.

Zsóka
 
 


Szilvy!

Melyik topikba? A friss babákban mindig megtalálsz, mert sokszor a többi topikig el sem jutok időhiány és fáradtság miatt, de a firss babákat minden nap, de rossz esetben is 2-3 naponta végigolvasom.

Magdi


Kiváncsi, Zsóka
köszi a "keresést", tiszta hülye vagyok kiszúrta a szemem és mégsem vettem észre Kép
Nyanya
 


Kiváncsi
Esetleg azt lehetne, hogy ha bemész a topikba, akkor a topik neve mellett jelenjen meg a topiknyitó és dátum.
Kereséssel kapcsolatban, bár még csak éppenhogy megnéztem, egyébként pont ilyenre gondoltam. Azért az jó lenne ha a topikcímeknél nem vagy egy topikon belül vagy az összesben kereshetnénk, hanem ki lehetne pipálni több topikot egyszerre.

Pildi
Nem akarok ám egyböl a szerkesztökhöz menni, csak érdeklödtem, hogy mükszik ez Kép
"folyamatos szerkesztői felügyeletet igényel ez is" szerintem nem, ha úgy csináljuk ahogy írtam "szavazással"
Szigorítás: nem kéne nagy szigor, csak egyszerüen 3 részre osztani az egészet
1. rész: régi már nem müködö topikok - ezek mellé nem lehet új topikot nyitni
2. rész: müködö topikok - ezek mellé csak a szerkesztök nyithatnak új topikot
3. új topikok: itt lehetne új topikot nyitni és innen kerülne át a müködö topikokhoz.
Vagy ahogy Te is írtad meghatároznánk a helyét a struktúrában.
És ha 1. rész-böl v.melyik feléled lehet áttenni a 2. részbe. ill. 2.részböl az elsöbe, ha meghal a topik. Persze ehhez csak a szerkesztöknek van jogosultságuk.
Nem kéne a szerkesztöknek olvasgatni, ha az "öreg rókák" megteszik helyettük Kép
Szerintem ez nem nagy szigorítás, így mindig csak egy helyen van rendetlenség, nem kell újra meg újra átnézni az egészet, ha rendetraknak.
Kriszta
Nyanya
 


3.=3.rész
Nyanya
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

cron