Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Most találtam rá erre az oldalra, nagyon tetszik.
Nagyon sok babát megnéztem már, de a nagyja még rám vár..
Megpróbálok én is felrakni a lányomról pár képet, remélem sikerülni fog..
Kiváncsi lennék, hogy van e köztetek olyan anyuka, akinek 2002.11.17-én született a gyermeke!
Örülnék, ha irnátok nekem..
Kép

KépKép
KépKép
 


Még egy kép..
Kép

KépKép
KépKép
 


és még egy..
Kép

KépKép
KépKép
 

 
 

Kép

KépKép
KépKép
 


Igérem ez az utolsó..
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Nagyon aranyos a kislányod!
Az én kisfiam 2002 november 6.-án született.
Nekünk is van itt az "ismerjük meg egymást"-ban oldalunk, fodbetti és Ádám baba, ha van kedved nézd meg, igaz kicsit már régiek.

Puszi

Betti és Ádám
fodbetti
 


Szia Betti!

Nagyon édi a kicsi!!
Már láttam az írásaid egy pár helyen és mikor megláttam ezt a topikod gondoltam írok pár sort.
Nekem van egy 16 hónapos fiam Dani róla is van két album is a fotoalbumban.
http://babanet.hu/album/main.php?album=144
http://babanet.hu/album/main.php?album=848

Írj magadról pl. miket csináltok stb.
Szia Linda
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy meglátogattatok minket. Gyertek minél gyakrabban!
Irok kicsit magunkról.Lányom a ceglédi Toldy Ferenc kórházban született, 3650 grammal, 51 centivel, 10/10-es apgarral. Sima és apás szülés volt, pedig apuka első reakciója az volt, hogy ő nem jön be. Hála az égnek meggondolta magát...
Nem irom le a szüléstörténetet, a lényeg, hogy gyönyörű volt, és Mendi egészséges!

Eszméletlen érdeklődő,mozgékony és eleven! 3 hete fedeztük fel a járás szépségeit..De azért mászunk is még ezerrel!
Általában nyugodt bébi, de vannak rossz napjaink..Például a ma este! kb egy hónapja üvöltünk fürdés közben, pedig előtte imádtuk! Nem tudom mitől lehet. Szóval az alaphangulat megvolt. Jött az öltözés, ami szintén nem a kedvenc tevékenysége esténként, majd a tejcsi. Megint azt csinálja, amit fogzáskor szokott, nem iszik, csak `rágja` a cumisüveget. Már megőrülök 1,5 hónap alatt jött neki 6, ebből az utolsó kettő most hétfőn! Hová jönnek ezek a fogak? Már teljesitettük a normát Kép !
Alig evett 80ml-t azt is kortyonként. Szenvedtünk fél órát, adtam neki fél adag panadol babyt, mert látszott, hogy fáj neki. Aztán kicsit nyugtatgattam, de semmi eredmény..Leraktam az ágyába, üvöltés, simiztem kicsit, aztán nem birtam tovább, mondtam apukának, hogy váltson fel. Nagy nehezen elaludt. Remélem nem kell éjszakáznunk!
Hú, belelendültem, bocsi!

Betti és Ádi!
Jóképű kislegény! Majdem el tudtam olvasni az összes archivot, de az utolsónál elfáradt a szemem. Holnap bepótolom. Szóval valamennyi fogalmam van már rólatok! Nem gondolkodtok még kistesóról? Vagy nem is szeretnétek?
Irj minél hamarabb!

Linda!
Köszönöm neked is hogy meglátogattál!Persze a dicséretet is! Nagyon szép a fiad! Tetszett a macis kép! Nemsokára már ő lesz a magasabb!
A fiókos is jó, Mendi is mindenbe belemászik! Piknikkosár, lavór, cipősdoboz..stb...!
Te is mesélj Daniról! Eleven gyerek? Bár a képeken úgy tűnt..Hol laktok?

Irjátok meg hogy volt/lesz nálatok az első szülinap ? Miből volt a torta? Kiket hivtatok meg? Mit vettetek a csemetének?
sziasztok,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Örülök, hogy írtál és jól esett, hogy megnézted a lurkó képeit Kép
A te kincsed most 11 hónapos ugye?
Dani is valahogy akkoriban kapott lábra, de lehet, hogy még később. Aztán meg nem bírt felállni ha nem volt miben kapaszkodnia. A derekam már kicsit ki volt, de most már felpattan és teper tovább.
Mi is fogzunk állandóan. A doki néni szerint jönnek az örlők, de már mióta! Dani még napi egyszer szopizik és a cumit nem fogadta el sosem. Képzelheted mikor el kellett mennem pl. dokihoz akkor az apja kiskanállal tudta csak megitatni vele a tejet Kép
Dani amúgy egy tündéri eleven lurkó, de ebből kifolyólag olyan dolgai vannak, hogy időnként az őszülést fontolgatom Kép Éppen egy másik topicon panaszkodtam miket tesz a bébim öregbítésem céljából. Azt hiszem az a címe : "Mit csináltok amikor az utód bosszant, bosszant és bosszant". Az Anyaságról c. topicon belül van.
Lássuk mit is kérdeztél még? Igen szülinap.
Na abból neki kettő volt: mivel elég kicsi a lakás -és nem jó keverni ekkora területen a családot a barátokkal- volt 1 szombaton és 1 vasárnap. Két tortát is rendeltünk. Csokisat.
A szombatin 2 kis barátja volt itt a szülőkkel és Dani keresztszülei. Jó kis nyüzsi volt. Kapott építő játékot, ráülhető autót -bébitaxi-, macit, kádba való játékot, kiskönyvet, építő kockákat...
Nagyon édi volt, tetszett neki a felhajtás. Ő imádja az embereket. Én még ilyet nem láttam. Mindenkire mosolyog, integet...
Az orvosi rendelőbe -ha menni kell- teljesen feldobja a hangulatot. Nem bújik mögém az tuti.
Igaz már volt, hogy bántották a játszótéren. Valakit kifejezetten irritál a kis vidám, barátságos éne. Nem tudom miért.
Látom kérdezted hol lakunk: Vácon.

Na jó sokat írtam, csak győzd olvasni és válaszolni, ti merre laktok, miket terveztek a kicsinek? Van napirendetek? Kb. miket csináltok 1 nap?

Szia-Szia:
Linda
 
 


Szia Linda!

Én örülök, hogy gyönyörködhettem benne Kép!
Igen 11 hónapos múlt. Az első lépését 09.19-én tette, két nappal a 10 szülihónapja után. Szerencsére ő hamarabb tanult meg egyedül felállni, mint járni. Megkimélte anya derekát Kép !

Irigyellek a szopi miatt. Én mindig depis leszek, ha eszembe jut, hogy nálunk kimaradt. Pedig annyira szerettem volna..
Szegény apuka.. Kép !

Mendi is az idegeimet borzolja néha. Bár már kezdek hozzászokni. Engem az idegesit ha nyűgös, és nem tudom mi baja! Mert ilyenkor nem tudok neki segiteni..Meg mikor naphosszat rajtam lóg, és még elmosogatni sem tudok, mert ha lerakom akkor visit.. Az ilyen napok kikészitenek...KépKép
Megnézem azt a topikot, ha lesz időm..

A szülinapot én is úgy terveztem, hogy kettő lesz. Lesz egy jó és egy tűrhető. A jó, amin a barátok lesznek /12 kisbabás szomszédbarátunk van.../ . A rossz pedig a családos, amin apósom is itt lesz. Ki nem állhatom...:/
Én úgy terveztem, hogy rendelünk egy tortát a nagyoknak, a kicsiknek meg én sütök vmi túrós, gyümiset, amiből persze Mendinek külön lesz egy minitorta, amit széttrancsirozhat...
Ajándékon még gondolkodom. Kb. egy hete kaptunk egy topbaby katalógust, azt odaadtam anyóséknak, hogy abból rendeljenek /bejelöltem ami jó/ . Ők ugyanis vagy kicsit vagy csúnyát, vagy rosszat vesznek. Most biztosra akarok menni. Anyunak meg majd mondom mit szeretnénk. Gondoltam én is babytaxira, meg arra a babasétáltatóra is, de konkrét ötlet nincs még. Majd kialakul...

Az én lányom meg a gyerekeket imádja. Nagyon anyáskodó természet. Odaviszi a játékait a babáknak..stb.. Önzetlen. Olyan lesz mint az öcsém.
Ki bántotta, gyerekek?Vagy a szüleiket zavarta, hogy barátkozik a fiad? Nem tudom, én szeretem az ilyen gyerekeket. Jobb, mint aki elkezd üvölteni, ha ránézel..
Szerintem jó igy, hogy ilyen vidám és boldog.

Cegléden lakunk. TizemeletesbenKép ! Ez egy katonai lakótelep. Gondolod milyen kellemes ember a szomszédom...
Mennem kell, takaritok ezerrel. Legközelebb leirom a napirendünket..

Sziasz
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Mi is panelban lakunk, négy emeletesben és nagyon utálom. A szomszédok meg gyakorta ellenállhatatlan kényszert éreznek, hogy fúrjanak, kopácsoljanak. Persze ha lehet akkor hétvégén 12-15 óra között teszik mindezt. Én persze megyek és járatom a szám, eleinte kedvesen, aztán már mérgesen. Ma is volt egy affér. Hát nem értik, hogy kisgyerek van?!
Szülinap: akkor jó nagy babazsúr lesz Kép
Dani: gyerek csapkodta meg mind kétszer. Ráadásul semmi elő jele nem volt. Egyszer csak odapattant és egyszerűen fejbevágta! Képzelheted, hogy sírt szegényem! Még a játékát szokták kitépni a kezéből. Néha megáll az eszem, hogy milyen agresszív gyerekek vannak! Dani meg amilyen kópé, olyan jó lelkű, barátságos kisfiú. Félek ha nagyobb lesz sokat fog csalódni amiért ilyen jóindulatú. Ja, a szülő meg sehol. Nem derült ki kivel van egyik alkalommal sem...
Szoptatni miért nem tudtál? Gondolom kaptál egy csomó használhatatlan tanácsot akkoriban?
Ne legyél depi emiatt, ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki milyen anya.

Szia,írj:
Linda
 
 


Szia Linda!

Nálunk is elég elvetemültek a szomszédok! Ráadásul mi az elsőn lakunk, és pincék vannak alattunk.Kép A legtöbb lakó nem is gondolja, hogy a pince felett is laknak..
Én is kiirtam a pinceajtóra, hogy ne zörögjenek legalább éjszaka, de semmi értelme nem volt!
Volt olyan is, hogy lementem, de akkor se jártam túl nagy sikerrel... Kép Kép !
De ez még nem minden. A lakás két oldalra néz. Az egyik oldalon a bicikli és babakocsifeljáró van, amit a kölkök gördeszkázásra és korizásra használnak! Persze egy idő után jól rájuk szólok! Én vagyok a házsártos mamika KépKépKépKép!
Aztán ott a lakás másik oldala, ami egy `játszótérre` néz. Ott helyezték el a lakótelep 4 konténerét, amiknek a lakók, és a megszámlálhatatlan kukás előszeretettel
csapkodja a fedelét Kép !
Ráadásul vannak itt olyan neveletlen kamaszok /bár nem hiszem hogy van jólnevelt kamasz../ hogy éjszaka a gyerek szobája alatt utánozzák egymást orditva persze ! Én megint szóltam, megint rinyanya vagyok! KépKépKép
Aztán megint ugyanezek kedvenc szórakozása a lépcsőházban játszani. Ati azt mondta, miért szólok rájuk, nemsokára Mendi is ezt fogja csinálni, meg hogy én is játszottam lépcsőházba..Én soha nem játszottam ott. Nekünk megtanitotta anyuka hogy tisztelni kell másokat és alkalmazkodni!
Vagy csak azért mert katonacsaládból származunk??Mindenesetre én is meg akarom tanitani a gyerekemnek, hogy tekintettel kell lenni másokra!

Mennem kell fürödni, fürdetni altatni... remélem most nem lesz hiszti este!
Még folytatom!
Szia,
Betti

KépKép
KépKép
 


Megjöttem ismét..
Most nem volt hiszti Kép
A gyereknevelésről még annyit, hogy valószinüleg az ilyen agressziv gyerekekre, mint akikről mesélsz, biztos, hogy csak akkor figyelnek, mikor rossz. Bár nem szokásom elitélni senkit. Csak elgondolkodtam, hogy a szülő tehet e róla.. Szerintem igen. Legalábbis amig nem jár bölcsibe, vagy oviba, addig igen. De azután is 80%.
Neked mi a véleményed?

Nem hiszem hogy a fiad emiatt többet fog csalódni, mint az átlag. Biztos lesznek akik kihasználják, de egy idő után óvatos lesz és nem bizik meg mindenkiben.Ne aggódj, nem lesz baj!!

A szoptatásom története nem rövid . Leirom, de ne aludj el közbenKép !
A várandósságom alatt minden könyvet, újságot elolvastam ami a kezembe akadt a babákkal szüléssel szoptatással kapcsolatban. Kialakult bennem egy kép, hogy hogyan szeretném alakitani az életünket. Igy volt ez a szoptatással is. Igaz, sosem fordult meg a fejemben, hogy nem akarok szoptatni, de minél többet olvastam annál inkább vágytam rá. Nem izgultam miatta, hisz azt olvastam, hogy ez természetes folyamat, mindenki képes rá. /Leginkább a kismama magazint olvastam, nagyon szerettem . Még most is./
Tehát a szülés után szerettem volna mellre tenni a babát, de úgy hittem nem lehet. Mert itt Cegléden nem túl nagy a kórház és úgy gondoltam itt nincs labda, fal, és hogy egyeltalán nem `haladtak a korral`. A védőnőm nem is szólt, hogy van itt is szülésfelkészitő stb..KépKép
Aztán kellemesen csalódtam...
Ahogy Mendi megszületett, mondtam a szülésznőnek, hogy ne vigye el, hozza még ide nekem. Meg is tette.Jajj, olyan jó voltKépKépKép. De valahogy mégsem került sor a szopira, talán mert közben varrtak..Kép
Mendi este 18-00-kor született, és ahogy felvittek az osztályra a megfigyelésből, már hozták ki a babukat szopizni. De annyi volt csak, hogy odaadták, és kész:[. Nem mutatták hogyan kell, csak a kezembeadták. Azthiszem nem irtam, hogy én végig nagyon vérszegény voltam, gondolhatod a szülés után sem szédültem../arról nem is beszélve, hogy egész nap nem ettem/
Felültem az ágyon, kezembe vettem, de hirtelen olyan rosszul lettem, hogy annyi energiám volt hogy letettem az ágyamba a babut, és mellé estem. Mostmár tudom, hogy segitséget kellett volna kérnem a szobatársaimtól..
Aztán bevitték a babákat, mert itt este nem lehetnek kint.Sajnos.Sőt az első napon se. Szintén sajnos.
Ezt is erőltetnem kellett volna..
Amikor kint volt már velem, úgy voltam, igényszerint akarom szoptatni, majdcsak felébred. Persze ébresztgettem 3 óránként, de semmit nem használt. A második napon belövellt a tejcsi. De annyi volt, hogy sziklakemények voltak a cicik.
Szerintem ez is volt a baj, hogy mire tudott volna szopizni, addigra túl sok tejcsi lett. Én meg féltem túl sokat kifejni szopi előtt, hátha nem marad a babunak. De persze bőven lett volna, mert egy fejés alatt majdnem két 2dl es üveg tele lett. Következőleg már persze beviszem majd a mellszivómat, mert ugye a kézi fejésre is a harmadik napon tanitottak meg. Estére egy órám telt azzal hogy a már kétésfél üvegnyi tejet kifejjem, majd a felét kiöntsem, mert többet nem adthattam be neki estére. Addigra már tiszta depi voltam /amúgy is ilyen alkat vagyok/ hogy semmit nem eszik. Nem is engedtek haza a negyedik napon. Aztán másnap reggel már evett 20grammot.
/A probléma az volt, hogy nem lehetett felébreszteni sehogy .Pedig a végére már az összes csecsemősnővér próbált segiteni. Bekapta a cicit, aztán egyet szivott, majd kiesett a szájábólKép, csak keresett..és ez ment órákon át. Aztán fejtem, és a kórházi védőnő beadta neki pohárból. Ő volt az én védőnőm annakidején../
Gondoltam, majd ha hazamegyünk, sikerülni fog.
Végre otthon..közeledett a szopiidő.. jött anyós, após, anyu, sógor, öccs, mindenki, ja, és a védőnő. Gyerek akkorra már éhezik. A női látogatók, és a párom lesik hogy szenvedünk a szopival, a férfiak a másik szobában hallgatják hogy ordit a gyerek. KépKikészültem nagyon...Aztán bevallom, féltem újra próbálni..Fejtem fejtem fejtem meg sterilizáltam mosogattam. Ebből állt az életem... Közben teljesen belemerültem a depibe,mert a párom nem volt otthon velünk, mindenki más meg idegesitett..Kép
Jött egy jó kis mellgyulladás, és kész nem maradt sok tejem. Próbáltam visszahozni. Három hétig szenvedtem éjjel nappal fejtem minden második órában. Az eredmény egy hullafáradt anyuka, nyűgös gyerek, napi 100ml tej. Akkor megpróbáltam az SNS rendszert, de a lány orditott, ha meglátta a cicit, no meg 3 hónapig cumisüvegen élt. Fájt, hogy még mindig visszautasit..Feladtam.
De azt megfogadtam, hogy legközelebb nem fogok beengedni senkit két hétig a lakásba. Illetve addig amig össze nem szokunk.
Valószinűleg azért is romlott meg a kapcsolatom anyósomékkal, mert őket is hibáztatom..
Pedig a baba előtt, mintha a második szüleim lettek volna...
Na ennyi.Ird meg mi a véleményed! Szerinted hogy kellett volna csinálnom? Mit rontottam el? stb!Legyél őszinte nyugodtan, nem vagyok sértődős tipus!Kiváncsi vagyok mit gondolsz!
Ja, és arra is, hogy a következő bébinél tudnál e majd segiteni a szoptatásban?

Ti mikorra terveztek kistesót, ha terveztek?
Szia,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Szerintem te mindent megpróbáltál amit első babás anyukaként meglehet. Kár, hogy a szobatársaid és a csecsemősök nem segítettek.
Nekem azért megmutatták, hogy tegyem mellre, meg segítettek, hogy maszírozzam a kőtömbjeimet, hogy ne gyulladjanak be. Aztán ennyi. Nekem meg nem akart lenni tejem, csak itthon indult be.
Minket nem zargatott senki. Igaz nem volt túl sok jelentkező...Kép Nekem gyakorlatilag nincs családom, a párom szüleit meg simán megkértem, hogy hagyjanak lógva. Úgyhogy mi kezdettől fogva valahogy egymásra voltunk utalva, nem kellett ezer tanácsnak eleget tenni. Én is azt hittem nem fog menni, de sikerült! Mégsem hiszem, hogy ezért én lennék a "jó" és akinek nem megy az a "rossz" anya. Nekem másféle gondjaim voltak akkoriban. A környezet és az okosok, nagyon alápakolhatnak ám az ember lányának. Nyugalom kell és az már fél siker.
Szerintem legközelebb az invázó csak akkor érkezzen meg amikor már összeszoktatok. Akkor is egy-egy barát, családtag. Ne ezren egyszerre. De ezt már te is írtad. Gondolom az a tudat is kínos lehetett, hogy a másik szobába várnak a vendégek.
Tesót hol tervezünk hol nem. Jön amikor jön.
Majd inkább emailban, hogy miért. Ha nem bánod.
Szia:
Linda
 
 


Szia Linda!

Már nem vagyok annyira kikészülve a dolog miatt, de azért nagyon bánt.. Az az igazság, hogy ezért is vágyom annyira még egy bébire!
Lehettem volna kitartóbb is , de már nem tudok mit tenni! Azon gondolkodtam, hogy ha még mostanában összejönne a kistesó, talán még Mendi is kipróbálná mit csinál a tesóka, és igy valamennyire megnyugodnék!
Ird meg emilbe, hogy miért van igy ez a család ügy! Persze csak ha akarod! Engem érdekel, én sem mintacsaládból származom..Kép!
Az az érdekes, hogy én is mindent előre megbeszéltem anyósékkal. Hogy nem akarok cumit adni neki, meg féléves koráig nem teáztatom..stb..
Furának tartották, de elfogadták!
Az meg valahogy eszembe sem jutott, hogy a látogatók serege lesz a legnagyobb gond! Sőt azt sem tudom a mai napig, hogy miért azt beszéltük meg, hogy egy hétig anyu lesz velünk, egy hétig anyós. Miért nem volt egyértelmű, hogy Atinak kellett volna velünk lenni, senki másnak...
Mindegy , késő bánat..
Megirom a napirendünket, de nem most, mert nagyon fáradt vagyok.
Ti miket csináltok? Dani dumál már? Miket mond? Mit szoktatok játszani? Párod meddig dolgozik naponta? Sokat játszik a fiával?
Milyen oltásokat kapott, a szokásosakat, vagy pluszt is?
Ugye nem baj, hogy ennyit kérdeztem?
Szia,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Nálunk nem volt vita anyósékkal. Elég határozott is tudok lenni és kivételesen anyósom meg van elégedve unokája nevelésével. Igaz a sógornőmet állandóan felülbírálja, mert szerinte ő még "gyerek", na mindegy.
Oltás: a szokásosakat kapta pluszban csak az agyhártya gyull. ellenit 1 éves kora után.
a többit mailben, szia:
Linda
 
 


Sziasztok!
Bocsika,hogy ide tolakszom,de csak pár sor erejéig.
Betti,nagyon szép édes kis szőke,kék szemű hercegnőd van.Lányban nagyon hasonlít Linda kis hercegére.Mintha testvérek lennének.
Nekem "csak"5 hónapos a kicsi lányom Timike.
Esetleg ha nem zavarok néha én is írhatok.Ja és persze Lindát személyesen is ismerem meg Danit is.
MártiKép
 


Sziasztok!
Linda!
Nálunk az első unoka mindkét részről, úgyhogy én töröm az utat a leendő 4 sógornőmnek Kép !
Várom a mailod!
Remélem jól viselkedik a fiad!
Szia,

Márti!
Dehogy baj!Örülök, hogy megnézted a lányom és irtál. Szép a te lányod is nagyon. Főleg az a kép tetszik, ami a profilodban van. Édi KépKép !
Ő a büszke apuka, gondolom.
Irj nyugodtan, ha van hozzá kedved, mesélj magatokról.
Honnan ismered Lindát? Csak nem váci vagy te is?
Szia,

Betti

KépKép
KépKép
 


Márti, bocs a hülye kérdésért most olvastam a profilodba, hogy Vácon laksz..

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!
Akkor ide is fogok írni.
A büszke apuka a fiam aki 15 éves.A poén kedvéért van a lánnyal lefényképezve.
Most azt hiszem megyek mert a leányzó nagyon ordít és az igazi büszke apuka nem bír vele ahogy hallom, bár még nem jött panaszkodni.
Egyébként még gyorsan egy rövid gondolat.Én sem engedtem a hazajövetelünk után két hétig látogatót.Egyedül anyukámék jártak fel délben ,mert 2 hónapig ő főzőtt ránk és csak délben jött a kész kajával.Majd szopi ügyben én is írok.
Szia
 


Sziasztok, szia drága Márti!

Olvastad a nyavajgásom a börzéről?
Betti! Majd írok, egyenlőre kivagyok a mai bababörzétől, az kész horror és eredmény egy nagy nudli!!
Márti régi motoros nyugodtan hallgass ráKép
Puszi:
Linda
 
 


Sziasztok!
Linda igen már vettem az adásod kár,hogy az eredeti verzió elszállt.
Betti veled mi van?Néztem,hogy ebben az időpontban már szoktál írni.
Mi a tegnapi muzsakaszó után egyébként alig aludtunk az éjjel.Mindezt teszi a lány azóta is folyamatosan mióta az 5 hónapos oltását megkapta.Ennek már másfél hete.Nem lázas és mégsem alszik csak a szerenád megy.A fogát sem látom még jönni.
A tegnap említett látogató mentes hetet meg úgy értem el,hogy miután a leányzó szülés utáni sárgaságot kapott és inkubátorba tették kékfény alá később is engedtek haza,mint a többi simán szült anyukát.Erre én kitaláltam,hogy a doki mondta nem javasolja a látogatást hagy erősödjön a gyerek.El is fogadták.Pedig a nagynéném rohant volna már vasárnap látogatni pedig szombaton engedtek el.Nagyon nem hiányzott pedig szeretem őt.Szerintem kicsit depis is voltam ráadásul szülés alatt összeszedtem valami kiütéseket ami kb:1,5 hónapig nagyon ragaszkodott hozzám.Borzalmasan viszkedett,vakarással meg még terjedt is.Olyan hely nem is volt rajtam ami ne lett volna pöttyös.Állítólag az infúzió nem volt jó.
Na sziasztok:Márti
 


Sziasztok!
Csak azt irom meg gyorsan, hogy ma nem vagyok, mert gyerek nyűgi, apuka meg dolgozgat, igy lefoglalja a gépet!
Holnap bepótolom!!!!!
sziasztok
Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Linda!
Nem olvastam!Hol tehettem volna? Elolvassam, vagy elmeséled?

Márti!
Akkor jól megállapitottam hogy ki őKépKép!
Van egy szomszédasszonyom, ő 30 éves, 3 héttel fiatalabb a kisfia a lányomnál + van egy 14 éves fia is! Amig várandósok voltunk, nem ismertük egymást, csak látásból /ő nem tudta, hogy nekem is babám lesz, csak a védőnő mondta neki mikor már csak 2 hetem volt! Ki volt akadva, főleg, hogy én még hamarabb is fogok szülni mint ő/
Szóval én mindig azt hittem, hogy a srác a testvére! Olyan jót nevetett, mikor elmondtam neki!
Az 5 hónapos oltást az én lányom is nehezen viselte. Előtte egyikkel se volt gond, de akkor belázasodott, pedig adtam neki lázkúpot..
Te használod a Panadol baby szirupot? Nekünk jobban bevált, mint a lázkúp.Arról nem is beszélve, hogy kellemesebb beadni..
Az első két fogat én csak akkor vettem észre, mikor már kibújtak, pedig néztem neki állandóan..
Csak abból szoktam észrevenni, hogy naponta 5 kakis pelus van, de legalább 3.
A látogatóknak legközelebb én is kitalálok valamit. Bár ha felidegesitenek, akkor beolvasok nekik..
Az arcodon voltak? Az egyik szobatársamnak is keletkeztek ilyenek. A doki azt mondta, az erőlködéstől van, majd elmúlik..
Belém döntötték az infúziót rendesen. Majd leirom a történetet, ha érdekel titeket..

Azért nem tudtam irni eddig, mert olyan nyűgi volt a lány, bár még nem múlt idő..
Nappal is, meg éjszaka is. Nem akar aludni...
Hajnalban kelt stb.
Szóval megviseltek az elmúlt napok...

Ja, annyit akartam Vácról, hogy középiskolás koromban voltam ott egyszer. Édes Anyanyelvünk verseny volt. Megyei.

Sziasztok,
Betti,

Ui,
irjatok, asszonykák!!!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Betti a fiamnak nagyon tetszett a büszke apuka megnevezés.Nyáron a fagyisnál is azt hitték róla,hogy a férjem.
A kakis pelus nálunk nem szaporodik,hogy azt hinném tán a foga jön?
A szirupot nem próbáltam a dokinő sem mondta nekem meg ezembe sem jutott,hogy lehet adni.
Alány nekem is nyűgi itt van a vállamon egy ujjal pötyögök.
Cegléden én is voltam anno még az első férjem rokonai laknak ott,de hogy mi a nevük azt nem tudom már.
Szóval akkor ti is dáridóztok éjjel,mint mi.
A pöttyök az egész testemen voltak csak talán a hajamban nem ,de még ott is ahol a lány kibújt.Mint a bolhás állandóan vakartam magam és semmi nem használt.
Ja egyébként én is katonalány vagyok,mármint apu az volt míg nyugdíjba nem ment.
pápá
 


Szia Márti,
Elvégre is, nemsokára tényleg az lesz, nemigaz? Van már menyed?Kép
Sosem próbáltad még a Pbs-t?/nem volt kedvem kiirni, mert már másodszorra irom a levelet..ez a gép.../Már három hónapos kortól lehet adni. Vagy láttad a reklámot?
Megmarad a válladon a kisasszony? Irigy vagyok érte.. Képzeld, voltam ma az egyik sz.asszonynál, most múlt két hetes a fia. Valamit kellett csináljon, és megkért, hogy fogjam már meg addig Levit. Ó te jó ég, nem is éreztem, hogy van vki a kezemben. Egy három kilós babuci. Úgy vágyom már mégegy ilyen apróságra. Sőt, lehet, hogy hülyének nézel, de néha szülni van kedvem. Annyira szép volt..Kár hogy az életben csak néhány alkalommal van alkalmunk átélni ilyen gyönyörű eseményt.
Most én is igy irok, csak nekem vergődik a csaj, meg rugdos...Ja, és persze sir..
Apuka mosogat, mi mindjárt fürdünk..
Tegnap éjjel már rendesen aludt..Mondjuk felkelt félórával elalvás után, de apuka visszaaltatta, és utána már reggelig aludt..
Nálunk apu meg a tesóim kivételével,mindenki katona volt.
Mesélj, ti miket csináltok?, mennyire eleven a jány? forgolódik e már? stb...
mennem kell, mert apuka mindjárt átveszi a terepet.
Melyik topikba szoktál irni még?
Irj,
Linda te is. Nagyon eltűntél..
Betti

Ui.megint kezdődik az éjszakai műsor...KépKépKépKépKép

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!
Itt is megcsodáltam a kislányod! Nagyon cukiKép!
Én is csatlakozom a nyüglődősök táboráhozKép! Gyurci is napok óta nyafizik, pedig ez egyáltalán nem jellemző rá! Szegénykémnek már töb mint 1 hónapja jön 4 rágófoga egyszerre, illetve az egyik most már végre kint vanKép! Nagyon megviseli szegénykémetKép! Én is használom a Panadolt, meg homeopátiás golyókat szoktam még adni neki, igy sokkal elviselhetőbb a helyzet! Éjszaka nincs sirásKépKépKép! Talán érdemes lenne nektek is kipróbálniKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Dehogynem vergődik!Megy a nyafi meg minden.Felváltva hol a vállamon,ho az ölemben.
Ezek a homeos izék engem is érdekelnek.Tegnap meg is akartam kérdezni a gyógyszertárban van -e valami könyvük.Aztán letettem róla ,mert mögöttem burjánzott a sor.Mindent olyan szájbarágósan adnak ki,hogy lemegy a nap.Majd legközelebb.
Ami a menyecske kérdést illeti ráér még.Egyenlőre bulizni is haverokkal megy és lányok helyett valami szines gömbbel táncolnak.Micsoda hülye divat.
Az anyaság ,Vác és Vác környéki anyukákhoz szoktam még írni a többit egyenlőre csak olvasgatom.Főleg csak Lindával tartjuk a kapcsolatot.Ma egyébként élőben is.
Márti
 


Egy értelmes üzi lesz...
Csak szólok, hogy leszek majd de a lányom kétemberes, apuka meg sehol.
Akartam venni a Chamomillát, de nem volt időm, meg szerintem itt úgyse kapok.
Kép
Mendi meg
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Bocs az eltünésért, mostanában tele van mindennel a hócipőm...
Majd összeszedem magam és írok egy csomót, puszi:
Linda
 
 


Szia Betti!

Mail ment, remélem megkaptad, puszi:
Linda
 
 


Halihó,
Sorry, hogy nem irok, de el vagyok havazva...
Megpróbálom behozni holnap a lemaradást..
Márti,
Irj, te is el vagy veszve..Nyűglődtök?
Sokszor van, hogy irni nem tudok,de olvasni igen, úgyhogy tessék irni, ha van kedved, mi van veletek..stb...

Linda,
megkaptam, olvasom, majd válaszolok.

Megyek, mert kifolyik a szemem, holnap meg jönnek átkötni a kábeltvt.
pusszancs mindenkinek, és sokáig alvást kivánok!!!
Bötti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,
na itt vagyok..Még alszik a csemetém, hátha kibirja még mig befejezem..

banyóci,
Ki akarom próbálni ezeket a fogzási golyókat. Bár félek, hogy az itteni gyógyszerészek nem fogják tudni mi az. Szolnokon lehet kapni, de itt...
Próba szerencse...
Panadol nekünk nagyon bevált. Bár nem szoktam agyongyógyszerezni, csak mikor már egyikünk sem birja a kiképzést...

Márti,
szines gömbbel??Az meg milyen jószág?Az a diszkógömb, ami már régóta van, vagy ez vmi új?
Barátnőmnek ma van a szülinapja /22/ és múlt szombaton hivott, hogy menjek vele diszkóba..Mondtam neki, hogy én ehhez öreg vagyok, de nem hitte el.. Mikor legutóbb voltam /2éve/ nem ismertem egy számot se, mert olyan lehetetlen zenék vannak..Ja, és mindenki kb. 12 éves volt körülöttem. És ne érezzem magam öregnek...KépKépKépKép
Na, ennyi. Nem jut eszembe semmi. Még jövök délután. Irjatok!!!
pusszancs,
Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Na hát én is úgy vagyok sokszor,hogy írni nem de olvasni még van időm.Most egyenlőre az köt le,hogy pénteken könnycsatorna átmosásra kell vinnem Timikét Pestre.Egyre jobban sajnálom!!!A védőnőm is meg egyik ismerősöm is aki a kórházban gyerekosztályon dolgozik és ő több gyereket is vitt már,azt javasolja ne menjek be a beavatkozás alatt.Jesszus!!!Mi lesz bent horror???
A gömb az egy nagyobb müanyag ami olyan mintha gyöngyökből készült volna.Szerintem 3 éven felüli gyerek már játszhat vele,de hát ha az a divat hogy tizenévesek?Régebben is volt ilyen?Amikor én még 22 évesen diszkóba jártam(én akkor kezdtem,addig nem engedtek)az ember feje fölött lógott ennek nagyobb változata.
Na lány átment kismacskába.Leraktam és most nem tetszik neki.
Pussssz:
Márti
 


Sziasztok!
Éppen mi is a nem akarok fürdeni korszakunba léptünk bele újraKép! Tök ki vagyok én is ettől, pedig már nem először fordul ez elő nálunkKép! Olyan furcsa, mert imád a fürdőszobában lenni, ha valamelyikünk fürdik, ő folyamatosan nyúlkál be a vizbe és pancsol, meg amúgy is a fél lakást berámolja a fürdőkádba. De ha őt akarom betenni a vizbe, azonnal üvölt, és mászik kifelé! Remélem hamar túl leszünk ezen is! Betti, nálatok javult már a helyzet? Meg az alvással vannak az utóbbi néhány napban problémáink! Ha már elaludt, akkor nincs gond, mert akkor alszik szó nélkül reggelig. De olyan nehéz lett ágyba könyörögni. Folyamatosan balhézik esténként, ha tehetné, éjfélig is fent lenne! Nem tudom mitől ez a változás, mert eddig mindig 8 körül ment aludni.
Szopi témával kapcsolatban akartam még irni, hogy eleinte nekünk se nagyon ment a kórházban. Nem akarta bekapni, csak nyalogatta a cicit, de ha véletlenül be is kapta, akkor is rosszul! Már én is kezdtem kibukni rajta, de szerencsére még volt annyi lélekjelenlétem, hogy folyamatosan jártam a nővérek nyakára segitségért. Igy mire haza mehettünk, már nagyjából rendben voltak a dolgokKép! Azért csak nagyjából, mert a sok rosszul bekapás eredménye az lett, hogy szépen kisebesedtek a melleim, és iszonyatosan fájt, ha csak hozzáért a baba! Otthon még egy pár napig segitett a tesóm abban, hogy szép nagyra nyissa a Gyurci a száját, és rendesen kezdjen el szopizni!
Szóval Betti fel a fejjel, a következőnél biztosan neked is sikerülni fogKépKépKép!

Puszika:
Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,
Még alszik a jány, most jöttünk meg a sétából..

Márti,
Én is arra a tükörgömbre gondoltam...Kinőttem egy az egyben a diszkóból...Mire jó az, azzal táncolnak, hogyan?Mindenkinek van egy,vagy?
Én olvastam erről a könnycsatorna átmosásról. Állitólag nem fáj -nagyon-, csak azért visit a gyerek, mert lefogják a fejét, és ezt nehezen viselik...Timinek van már fülbevalója?Csak azért kérdezem, mert Mendi is visitott,mikor rakták be neki, de csak amig lefogták. Engem se engedtek be. Gondolom ijesztőbb a látvány, mint amilyen fájdalmas. Ne aggódj!!!!
Te hol szoktad `tárolni` a lányod? Nappalra gondolok.. Hol játszik, fekszik forog,stb...KépKépKép

Banyóci,
Megkértdeztem a gyógyszertárba a golókat, de természetesen nem volt nekik. Majd rendelnek.
Ugyanez a helyzet nálunk. Ha én fürdök, vagy hajatmosok, akkor ott pancsizik, bedobálja a játékait és nevet. De ha ott kell fürödnie, akkor visit. Már két hete lavórban fürdünk. Igy jó. Majd lassanként visszaszoktatom..Mást nem tehetek.
Az alvás nekünk simán megy. Vannak napok, mikor nem akar elaludni, de szigorú vagyok az alvás témában. Ha nyafog, ha nem, akkor is lerakom az ágyába. Simizem, énekelek neki, vagy dúdolok, aztán kimegyek. Ha nagyon visit, akkor visszamegyek, de ha nem nem. Ő ha nagyon fáradt akkor szokott hisztire aludni. Úgy értem, neki 2-3 hónapos kora óta gondjai voltak az elalvással. Nappal nem aludt szinte semmit. kb. 2*fél órával beérte jobb napokon. És ez most is igy van, bár amióta mászik azóta többet alszik, kb 2*egy órát, vagy 1*2-őt. De sokszor szüksége van arra, hogy kisirja magát, mielőtt elalszik. Ilyen tipus. De van mikor egy hang nélkül elalszik....
Nem lehet, hogy kevesebb délutáni szunyó elég lenne neki?Vagy nem fárad le eléggé?
Nem gondoltam, hogy ilyen bonyolult a szoptatás...
Olvasom/tam a Kismamát, és abban is az van, hogy természetes dolog, és mindenki képes rá, hát én nem aggódtam. Nem ártott volna odairni, hogy mindenki gyűjtsön maga mellé segitséget...
Mindegy majd legközelebb...

pusszancs,
Betti

KépKép
KépKép
 


Persze közben felébredt, és megebédelt..
Kép
Kép

KépKép
KépKép
 


aztán mosakodás..
Kép

KépKép
KépKép
 


Hellóka!
Édes a maszatos MendiKép!

Szigorúnak én is szigorú vagyok, csak kezdek egyre idegesebb lenni ettől a helyzettőlKép! Nem tudom mi történt, mitől van az örökös hisztiKép!
Általában 2-3 órát alszik délután, de nem hiszem, hogy ez sok lenne. Sokszor még utána is ásitozik és dörzsölgeti a szemét! Gondolom, ha sok lenne, akkor felkelne hamarabb! Vagy nem? Azt is nehéz lenne elképzelnem, hogy nem fárad le teljesen, ugyanis egész álló nap pörög, futkos, rosszalkodik! Sokszor már arra gondolok, hogy fél, hogy kimarad valamibőlKép, azért nem akar lefeküdni! Pont a tegnap esti elmenetelünk alkalmavál elmélkedtünk ezen a párommal. Én megállapitottam, hogy a fiatalúr túlságosan el lett kapatva, és nem vagyok hajlandó engedni a hisztinek. Megfogadtam, hogy történjen bármi, akkor is időben fog menni aludniKép! Igaz, hogy igy reggel 10-ig alszikKép, de nem baj, remélem hamar sikerül visszaállitani a régi rendetKép!
Szopi: Hát igen! A segitség az kell! A következő babánál már én sem leszek valószinüleg ekkora gondban, mert van már némi tapasztalatom benneKép!
Gyurci 14 és fél hónapos és még szopizik nagy bőszenKépKépKép! Sokszor volt, hogy megijedtem, hogy kevés a tej, vagy éppen sztrájkolt a szopi ellen, azt hittem velem van a baj. Azóta tudom, hogy ez is normális dologKép! Az biztos, hogy nagy adag kitartás kell hozzá!
Kérdezz bátran, ha valamire kiváncsi vagyKép! Nagyon szivesen segitek, ha tudokKép!

Pusszantás:
Banyóci

KépKép
KépKép
 


és most alszik..
Kép

KépKép
KépKép
 


Szióka,
csajszik, a topikom megélte az első archiválását.. KÖSZÖNÖM NEKTEK!!!!
Bevallom először azt hittem senki sem fog irni.. De hála az égnek nem igy lett..gyertek minél többször..

Banyóci,
már csak délután alszik a csemetéd, igaz? Nem tudom , ki kellene próbálnod, hogy finoman felébreszted 2 óra alvás után. Mikor szoktad lerakni aludni?
Igazából csak te tudod megállapitani, hogy sok e neki az alvás, mert te ismered őt. De ha ennyire nem akar elaludni este...
Bár abban is lehet valami, amit irsz. Én is ilyen vagyok, pedig tudom, hogy ha alszom nem történik semmi, de úgy érzem elvesztegetett idő az alvás. Meg mindig átgondolom a napi eseményeket. Lehet hogy a fiad sem tudja a sok izgalmat hova tenni...
Szoktatok már mesélni neki?Mert akkor megpróbálhatnád elmesélni a napotokat úgy, mintha egy kutyussal, vagy cicával történtek volna. S a végén meg elmondod, hogy miután a blöki megfürdött, és anyukája mesélt neki, elmegy aludni. És a kutyumami betakarja, ad neki puszit, és ő is alszik..
Nem tudom megértik e már a meséket, de hátha...
Próba cseresznye...
A szopizással kapcsolatban:biztosan igénybe veszem majd a segitséged. Remélem nem sokára..
Kiváncsi leszek hogy mennyi tejem lesz következőleg...félek, hogy nem lesz elég, mert nem szoptattam...

még egy kérdés:hogy lehet Képbb smilet csinálni??
amatőr vagyok...Kép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Smile ügyben www.smiliemania.de .Lindával egész kis mesés leveleket gyártunk velük.
Betti az,hogy most nem szoptattál nem befplyásolja a következő babánál a tej termelését.Addigra majd belejössz.Mindenesetre a csecsemős nővérek azért vannak,hogy segítsenek.Nem szabad őket békén hagyni.Mellszívót mindenesetre vigyél magaddal.Én elektromosat vittem most utoljára.Kicsit zajos volt,de megérte,mert amikor bedurrant a tej könnyebb volt vele fejni.Azóta itthon felváltva hol géppel,hol kézzel fejek.Mikor milyen kedvem van.Az elektromos nekem Medela és elemmel is megy.
Aranyos a kicsi lány imádnivalók ezek a kis maszatos fejek.
Gömb ügyben utoljára:könnyű müanyag és dobálják egymásnak.Kép
 


Hi!

Betti!
Erre gondolszKép? Ezt a : O kombinációval tudod szóköz nélkülKép!
Általában 12-1 között megy aludni, ma is sikerült pont 3 órát aludniaKép! Kiváncsi vagyok mi lesz este! Volt már hogy fel kellett ébresztenem valamiért, és olyankor olyan nyügi volt egész napKép!
Igy viszont mosolygósan, kisimultan ébredKépKépKép! Na mindegy! Majd meglátjuk! Mesélni még nem szoktam, de már én is gondoltam rá, hogy lehet, hogy kéne! Néha dalolgatok neki esteKép!
Ez badarságKép! Már bocsiKép! Semmit se befolyásol az, hogy most nem szoptattál! Ettől nem lesz se több, se kevesebb tejedKép!

Márti!
GömbKépKépKép! Ilyet még én sem hallottamKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


sziasztok csajszik,

Márti, sosem látom a levelezéseteket. Lindát láttam már sok helyen, de te eltűnsz a szemem előlKép!
Remélem tényleg igy lesz a tejcsivel..Örülnék, ha megint sok tejcsim lenne..Volt mellszivóm, csak nem vittem be.. azt ne kérdezzétek, hogy miért nem... Én Avent Isist vettem, nekem nagyon bevált. Sőt a barátnőm is leváltotta a kézi Medelát erre, mert hatékonyabb. Van benne egy masszirozó párna, ami utánozza a babaszopit. És ettől jobb, és gyorsabb, mint a Medela. Legalábbis ezt mondta a csaj...

Banyóci,
KösziKépKép!Nem tudtam rájönni hogy kell gyártani...
Akkor meg lehet, hogy az az izgalmas mikor apu már otthon van.Vagy a párod nem este jön haza a melóból?
Próbáld meg a mesélést. Más ötletem már nincs.Lehet, hogy csak próbálgatja magát, hogy meddig mehet el, és hogy minden nap ugyanazok e a szabályok...Ha igy van akkor csak nagyon következetesnek kell lenned...
Mennem kell. Sétálni indulunk, és 5perc múlva itt lesznek a sétatársak...Mi meg fel se vagyunk öltözve...Na jó, fel vagyunk, de nem utcaiba..KépKép!!
sziasztok,
Betti

KépKép
KépKép
 


sziasztok,

Megijedtem ma, mert ahogy délután elaludt Mendi, gondoltam netezek kicsit, de nem tudtam feljutni sehogy. Pedig lett volna időm, mert a lány fél1-fél5- ig aludt..ilyen se sokszor volt még. Általában elalszik séta közben és délután alig tudom elaltatni...Kiváncsi leszek hogy este mi lesz a helyzet... Tegnap 5-kor kelt, de alig tudott elaludni..
Képzeljétek, tudtam venni chamomilla H15-öt.. Már csak azt nem tudom mit csináljak veleKépKépKépKép!!
Milyen módon adjam be majd kicsiny gyermekemnek? Banyóci segits!Te már használtad..
Van egy gyógyszertár itt, ahol szinte minden van, vagy ha esetleg nincsen, akkor tuti, hogy hoznak. Csak messze van..Bár nem vészes..negyed óra..

KépKép
KépKép
 


Jajj, elfelejtettem...
Márti,
a link amit küldtél..Nekem az a bajom vele, hogy a párom letiltott róla. Mert ha onnan letöltök, akkor állandóan ki fognak nyilni reklámablakok, meg sexoldalak.. Legalább is ő ezt mondta. Bár biztos jobban ért hozzá..Legalábbis nemhiába van itthon min.3db gép átlagbanKépKépKépKép!!
De ird meg mi a tapasztalatod!!

A gömbről én is utoljára: miért nem jó erre egy mezei gumilabda? Bár lehet, hogy ez legalább annyira hülye kérdés, hogy miért csak a Nike cipő jó, a csingcsung miért nem ?KépKépKépKép

pusszancs,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!Kép
Megkerültem!Mai napot túl éltük!Szegény kicsim végig bömbizte az egészet és annak ellenére,hogy az asszisztens nő azt mondta nem szülői szemnek való a dolog nekem kellett őt lefogni.HÁÁÁT!Szülői fűlnek és szívnek sem hasznél.Bizony mire végzett a doktornő enyhén remegtem.Utána gyorsan megetettem őt és minden rendben volt Itthon már aludt egy nagyot és talán el is felejtette mi történt vele.Kép
Kérdezted a múltkor van e fülcsink.Szépen elpihenkél a szekrényen.A keresztmami már a kórházba is behozta,de ott nem akarták betenni,merthogy tíltja a főorvos.Mi sült ki a négy hónapos oltáson?Mellettem lévő anyukát kérdezvén kiderült,hogy egy hónappal később már úgy járták végig az anyukákat ugyan tetessenek már a lányoknak fülbevalót.Hát így jártam!
Azóta még nem lövettem be,Szerinted érdemes még most vagy várjam meg a tavaszt?Azt mondják akkor hamarabb gyógyul.
Ja a fiam is kitalálta,hogy ő is fülbevalót akar.
Nekem nem jöttek be reklámablakok és sexoldalak sem.Ahogy rákatintottam a linkre bejön egy oldal és bal felén vannak kis figurák én csak azokon bóklásztam máshova nem kattintottam.
Írtad,hogy nem találtad nyomaimat.Én csak ide írok,meg az anyaságnál a vűáci topikba.A legtöbbször olvasgatom a többit,meg a babaszoba.hu csere-bere rovatában mazsolázok.
pussssz:
MártiKép
 


Ja még egy ötlet!!
Erről-arról topikban keresd a "gifek és feltöltésük" rovatot.
Van belőle bőven elmentheted magadnak amelyik tetszik és a melléklet feltöltéssel beteheted a szövegedbe.Persze a végére teszi ,de vág ki és illeszt be oda ahova akarod.
MártiKép
 


Szia Márti!
Szegény Timi..KépKép! Azért remélem mostmár rendben lesz.. Azért kellett ez, mert mindig "csipás" volt? Értelmesebben nem tudom leirni...
Fülbevaló: Mendinek kétésfél hónaposan rakta be a dokinéni. Nekem azt mondták, hogy négyhetes kortól ajánlott.Mi is a keresztszüleitől kaptuk..
Én nem hallottam arról, hogy tavasszal jobban gyógyulna..Nem tudom miért lehet igy..Lehet hogy többet van sapi nélkül? Más összefüggést nem tudok, bár lehet, hogy én vagyok gyagya...
Kép
Fiadnak ajánlom. Én buktam a fülbevalós fiúkra..
Még irok, de most mennem kell fürdetni...
pusszancs.
Betti

KépKép
KépKép
 


Betti!
Amikor úgy látod, hogy nagyon fáj, akkor adj be neki 3 golyót. Kézzel ne érintsd meg, a kupakból egyből a szájába öntsd be! Ha ez valamiért nem sierülne (pl. összenyálazza a kupakot és beleragad), akkor műanyag kanálra tedd és onnan adagold a szájába! Naponta úgy tudom 2-szer adható! Evés előtt vagy után add be legalább 15 percet várva!

Igen este jön általában, de nem későn. Föleg most hogy már nincs neki szezon az üzletben, igy egyre korábban jönKép! Ma is már 4-kor itthon voltKépKépKép!
Szóval bőven lenne ideje Gyurcinak az apaimádatraKép!

Márti
Szegény TimiKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

cron