Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Írtam egy fórumba sokat-sokat és arra gondoltam itt egyszerűbb lesz megvitatni a karácsonyi ajádnékokat!
Hajrá!
te mit csinálsz? Veszel?
 


Néhány ajándék tipp: a gyerkőc kezét ráteszed egy A/4 lapra és a könyökétől körbe rajolod, a kézfejét is!Ki lehet színezni, le festeni vagy bámrit amire gondoltok. Átlátszó tapétával lehet tartósabbá tenni és már készen is van a könyvjelző! Ahol pici baba van egy fényképével lehetne díszíteni!
Öntapadós tapétából tányéralátétet is lehet csinálni.
Mindenféle papírt, csomagolópapírt, szalagot, termést lehet rárakni és a végén a másik lappal lefedni!
Karácsonyfa helyettesítés: papírhengerejből, én WC papír gurigákból készítettem adventváró fát. Egy nagy doboz az alja. Azt bevontam csom. papírral, készítettem 3 különböző méretű /kicsi, nagyobb, legnagyobb/ kört kartonlapból, zöldre festetttem, a hengereket is zöldre.3 henger a tartóoszlop. Ezekre ragasztottam egy-egy kört és a körlapokra ragasztottam a hengereket. Egy-egy hengert úgy kb. 1 cm-ra kell bevágni és így rá tudod húzni a lapokra, egymással szemben! Nem tudom, érthetően írtam??? A tetején is van egy henger. Anyagszük.: 27 henger, egy cipős doboz, zöld festék. És ezt nagyon szépen fellehet díszíteni is!
Só-lisztből nem túl nagyot lehet csinálni! Szerintem!

Festékek: tavaly még én is vásároltam a jó drága hobby festékeket. Erre kiderült, hogy a normál festék is jó. Azt pedig egy nagybevásárlás közben a nagyobb bev.központokban is be leht szerezni. Csak ne a nagy Pvel kezdődő barkácsbotban tedd! Ott nagyon drága! Én az nagy éjjel-nappaliban vettem Kép.Az is vízesbzisú. kb.: 200 ml. És úgy 300-400 Ft küröl van! Ja! És ha nem akarsz olyan nagyon élénk színeket akkor tudod fehérrel keverni /az nagyobb kiserelésben van, kb. 2 l a legkisebb, d esokáig eláll/ egy bébiételes üvegben és akkor több van, sőt új színeket is tudsz az alapokból keverni! így a hobby boltba már csak lakkot kell venni és elcsenni az ötleteket!
Ragsztáshoz:fára, gipszre ajánlom figyelmetekbe a tapétaragasztót! Ha bekeverted és már nem kell akkor egy kis vízzel felöntve, letakarva sokáig eláll!
Ennyi az ötletekből!
Én karácsonyra saját magam áltak ízesített, készített olajat, likőrt fogok adni. lletve gyertyát öntök és azt díszítem!
Gyertya: egy tejes, rostosleves doboz, teteje levágva. Gőz fölött fehér, olcsó gyertyát fel kell olvasztani. A dobozt közepébe egy vékony gyertyát kell állítani és köré apróra tört jeget kell szórni.Apró úgy kb. 1cm. A forró viaszt rá kell önteni és hagyni, hogy kihűljön. Kb. 30 perc és kész! csuda klassz! mint az ementális sajt! Egy gyöngyökkel vagy kaviccsal terített tálra téve /az alja is lyukacsos lesz így nem ngayon stabil/ kész egy ajándék. A fent említett festékkel vagy ételszínezékkel vagy zsírkrétával színezhető!

Citromlikő:
4 db citrom sárga héjja
1 db lime zöld héjja
3 dl víz
10 e cukor
3 dl vodka

A vodka kivételével össze kell főzni. Össze kell forralni. A víz sárga lesz. Elzárva a gázt bele kell tölteni a vodkát. Majd üvegbe töltöm!

Zsályás, gombás olaj

Olaj /annyi ami az üvegbe belefér/
1 e morzsolt zsálya
1 e szárított gomba

Ezeket összemelegítem /kb. 8 perc/ megvárom amíg kihül. Beleszűröm az üvegbe, gombadarabokat szórok az üvegbe és 1-2 rozmarin ággal díszítem.

Az üveget raffiával, matricafestékkel lehte díszíteni!

Értékelés: Üvegbe zárt fűszerízek
Ezek a saját kezűleg készült fűszerolajok és fűszerborok nem csak zamatos ételízesítők! Remek díszei lehetnek a konyhapolcnak, és ajándéknak is kiválóak, ha az ünnepelt a különleges ízesítés és a fakanál nagy barátja.
Így készül:
Az alsó réteg hozzávalóit szórjuk az üvegbe, a fűszerekhez használjunk tölcsért. A középső réteg leveles növénykéit finoman toljuk az üvegbe, és egy hurkapálcával ágyazzuk be az alsó rétegbe, majd a harmadik réteg bogyói következhetnek. Végül töltsük be az olajat, de ne színültig, közben folyamatosan mozgassuk kissé az üveget, hogy a légbuborékok a felszínre jöjjenek, majd dugaszoljuk be az üveget. Felhasználás előtt hagyjuk állni egy-két hónapig.

Fokhagymás fűszerbor
Hozzávalók:
• üres üveg
• száraz fehérbor
• alsó réteg: kömény, szárított majoránna, babérlevél
• középső réteg: bazsalikom, apró gerezd fokhagymák, édes csöves paprika
• fölső réteg: rózsabors
• fűszer: őrölt gyömbér
Ajánljuk: Levesek ízesítéséhez, vadas szószokba, halételekhez, vadhúspácnak, szárnyasokhoz kínált mártásokba.
Bazsalikom: ennek az illatos zöldfűszernek a friss zamatát a fokhagyma még inkább kihozza. Cserépben otthon is jól nevelhető. Melegigényes, sok vizet szeret, és gyönyörűen bokrosodik, ha a hajtások végeit lecsippentgetjük.



Gyümölcsös fűszerbor
Hozzávalók:
• üres üveg
• félédes vörösbor
• alsó réteg: szegfűszeg, szegfűbors
• középső réteg: citrom és narancs vékony csíkokra és apró kockákra vágott héja
• fölső réteg: szegfűszeg, borókabogyó, csillagánizs
• fűszer: fahéj



Ajánljuk: hideg és meleg gyümölcslevesekbe, puncsokba, bólékba, forralt bornak, tea ízesítésére, gyümölcssalátához.
Szegfűszeg: kissé csípős, édesen, erősen aromás íze közismert. Az őrölt szegfűszeget egy magas fa ki nem nyílt virágbimbójából nyerik. Egyszerre kis adagot vásároljunk belőle, mert gyorsan elveszíti színét és zamatát.



Mediterrán ízek
Hozzávalók:
• üres üveg
• étolaj
• alsó réteg: mustármag, kömény, zöld bors, majoránna, szegfűszeg
• középső réteg: leveles oregánó, bazsalikom, petrezselyem, babérlevél
• fölső réteg: koriander, rózsabors, borókabogyó
• fűszer: fehér bors


Ajánljuk: zöldségekhez, pizza tetejére, főtt tésztákhoz, salátákra.
Oregánó: vadmajoránnának is nevezik ezt az erős, határozott ízű fűszert, mely cserépben sokáig zöldell.



Csípős fűszerolaj
Hozzávalók:
• üres üveg
• étolaj
• alsó réteg: mustármag, köménymag, fekete bors
• középső réteg: rozmaring, petrezselyem, egész és karikára vágott csípős pirospaprika
• fölső réteg: koriander, rózsabors, zöld bors
• fűszer: őrölt pirospaprika, chilipor




Ajánljuk: hüvelyes zöldségételekhez, pörköltekbe, ragukba, burgonyaételekhez, salátákhoz, darált húsos fogásokhoz.
Rozmaring: különleges ízét leveleinek magas illóolaj-tartalma adja, ezért sokkal zamatosabb az étel, ha friss növényt, és nem szárított rozmaringlevelet szórunk bele.

Egzotikus fűszerolaj

Hozzávalók:
• üres üveg
• étolaj
• alsó réteg: mustármag, kömény, reszelt sárgarépa, szárított szerecsendió-virág
• középső réteg: leveles curry, sárgarépa, babér, édes csöves paprika
• fölső réteg: koriander, borókabogyó
• fűszer: kurkuma, kis fahéjjal pikánsabb lesz





Ajánljuk: szárnyasokhoz, párolt-főtt zöldségekhez, rizses ételek ízesítésére, salátákhoz.
Curry: ez a Dél-Indiában őshonos növény leveleinek köszönheti erős, meleg aromáját, melynek jellegzetes íze semmilyen más fűszerrel sem helyettesíthető. Friss levelei a hűtőben két hétig is elállnak.
Ízesítő fűszerek
Gyömbér: ez a halvány homokszínű fűszer citromra emlékeztető aromájával enyhén csípős is.
Csillagánizs: az ánizs és a csillagánizs zamata szinte egyforma: erős, édesgyökérre emlékeztető.
Borókabogyó: Kissé kesernyés, fanyar zamata a napsütötte mediterrán tájakat idézi.
Chilipor: A cayenne-i borsnál gyengébb ízű fűszer, édes és erős chilifajtákból állítják össze.
Kurkuma: A borsos, enyhén faízű kurkuma az indiai konyhában a sáfrányt helyettesíti.

Felkelt a gyerkőc!
Rohanok! Szétszedi a házat!
k
 


Szia! A másik fórumban már olvastál tőlem...Kép
Szóval neked is van kisbabád?KépMennyi idős?KépÉn most mobilét szeretnék a babónak készíteni, de még nem választottam ki, hogy melyik legyen...Kép
 
 

 
 

Szia!
Igen bár én nem nevezném kicsinek! Lassan már 3 éves lesz!
Jó lenne már tesó, de egyenlőre nem megy!

Látom most vagy itt először!
Isten hozott!

Amit akarsz csinálni az matrciakfestékes, ugye? Csináltlál már?
Van már festéked?
Most a Pennyben lehet olcsót kapni. Azt hiszem 799- és ... Nem melékszem, hogy hány darab van benne!
Ismered azt amikor matricafestékkel kell kitölteni egy műanyag lapot. Olyasmi mintha a kontúrt vágnád ki és az lenne a keret! Nekem van egy katalógusom, egy hobby boltból abban elég sok fajta van!

Ez is egy jó ötlet egyébként! A nagyobb hobby boltoknak van katalógusa! Azt meg lehet venni pár száz forintért és abban is sok jó ötlet van!

Te merre laksz? Milyen idős a babád?
k
 


Szia! A nlc.fórumban liginé néven vagyokKép Dekorgumiból szeretnék a 7 hónapos lánykámnak mobilt csinálni, de még nincs meg, hogy melyik legyen...KépMatrica festéket is nagyon szeretjük (van még két nagyobb fiam, 7-10 évesek ők is nagy barkácsmesterekKép),most kombináltam a szalvéta technikával, hát igazán tetszik az eredmény! Köszi a tippet, tényleg olcsó, megnézem, mert fogyóban vagyok belőle.
Lány vagy fiúcskád van? Hol laktok?
 
 


elszáááááááááálllttttttKép
Na mindegy! Annyit írtam hogy jó ötlwet volt ez a fórum..és még volt egy kérdésem:
Mi a vezetékneve Emesének (aki tartotta a MM-t dec 5.-én). Lehet hogy apósék ismerik..Kép Puszi Nektek! Kata
kta
 
 


Tüncő!
Mi eredetileg Peste, most Miskolc mellett nyomolunk egy kis faluban! Utálok itt, de sajna most ez van!
Remélem jobb lesz hamarosan a helyzet és mehetek haza!
Dekorgumi! Aha! Én még nem csináltam belőle semmit! Hogyan lehet azt vágni, formázni?
A katalógusaimban van róla szó, de még nem kótoltam bele!
Arra a kérdésemre nem válaszoltál, hogy honnan írsz!
3 gyerkőc és pont a hamradik lány!Nagy volt a kockázta nem?
Hogy bírják a nagy korkülönbséget?
Nekem Bence fiam van!
Itt járnak a szellemek! Senki nincs a szobában és leesett egy tárgy! Húúúúúúúúú........
Engedd meg, hogy bemutassam Neked Katát! Mi pici gyerekeknek szervezünk foglalkozásokat és ő a debreceni foglalkozásvezetőnk!

Katám!
ISten hozott Téged is! Hogyan találtál rám?
Magánban megírom, hogy mi a teljes neve Emesének!
Jan. 10-i héten legyen az első MM és a héten legyen az utolsó, jó???
Várom Tőled is az ötleteket!

Pusza Nektek!
k
 


Kriszta!
Bocsi lemaradt. Mi Egerben élünk, nagyon jó ittKép Szép a város és a környék!
Dekorgumi: vékony "szivacsoslap", több színben lehet belőle kapni. Ha küldesz email címet küldök egy pár fotót róla,szerintem ötletes dolog! A kisebb maradékból hűtőmágnes lesz...
Foglalkozás szervező gyerekeknekKép ez nagyon jó lehet! Játékok, barkácsok?
Nagyon örülünk, hogy lánykánk lett, ez így dupla ajándék!Kép)A fiúk is nagyon szeretik, rendes bátyók!!

Kata!
Mi minden évben egy hetet Debrecenben nyaralunk, a lánykám keresztszüleinél...! Hátha egyszer összefutunk...
 
 


nem úgy készültem hogy ez legyen ebben az évben az utolsó....karácsonyi hangulat nem igazán....sőt! a többit emilben
kta
 
 


megoldottam...Képangyalkával..)Kép
kta
 
 


Sziasztok!

Kata!
Írtél magánban? Hová? Mi volt ma?
Tengap voltam egy miskolci kórházban. Sajnos aktív látogató voltam!
Voltunk a nagyimnál, Bencével. Nem én lennék ha simán ment volna a dolog!
Készítettem képeket nagyimról, a tesójáról és Bencéről. Rohanás, hogy a "mErt hülye azért nem vagyok" üzletben előhívjuk. Persze, hogy nem működött!
Még két hely, sehol nem vállalták.
Maradt a postai küldés, majd az ünnepek után!
Felszálltunk a villamosra!
Itt még mindig milyen buták az emberek! Már a megállóban mondtam Bencének, hogy ott van három bácsi akik kérni fogják tőlünk a jegyet! Messziről ki lehet szúrni őket és mégis van még aki ne lyukaszt jegyet!
Rossz villamosra szálltunk!
Nagy nehezen megérkeztünk! Leszaladtam a srága, piros, nagyon olcsó, mindig sorba kell állni a pénztárnál, közértben.
Álltam a sorban a pénztárál. Megláttam, hogy van akciós gyertya! Gondoltam veszek! Aztán visszatettem és egy ü pezsgőt vettem. gondoltam, hogy a nagyim tesója /külföldön él/ nem lesz itthon szilveszterkor. Átfutott az agyamon, hogy ott hagytam két idős emberre a gyerekemet és valami történni fog akkor bedobom a pezsgőt és rohanok a gyerekkel valahová /üygelet, mentők/. Nagyim melletti házban volt egy tűzeset, ahol egy idős hölgy vigyázott a gyerekre és tragédia történt!
Szóval állok így a hülye gondolataimmal amikor rám kerül a sor és már pakolok is a szatyromba! És akkor a pezsgő puff le a földre és szétrobbant! NAgy riadalom! Én fogtam a lábamat és fájlaltam! Elkezdtem összeszedni a nagyobb darbokat, amikor is észrevettem, hogy szétszakadt a nadrágom! Nem csak a gatyám volt lyukas! 3 cm seb! 3 öltés egy tetanusz! Az eladók jobban meg voltak ijedve mint én! Én már rohantam volna BEncéhez, de az egyik hölgy el akarta látni a sebemet!
Jól elláta! Alig értem át az útonmár a bokámon volt a kötés!
Irány az ügyelet!
Mint egy darab fával úgy bántak velem!
Senki aki eligazítana! 10 perce keresés és megtaláltuk az orvost!
Dr ellátott! Azt, hogy mit csinál velem nem közölte,csak csinálta.
Szerdán egyek varratszedésre!
2 nap pihi! Egy örökmozgó mellett!

Tüncő!
Nem laksz messze!
Egerben is lesz ilyen foglalkozás! Januárban indul!
Nem kézműves inkább énekes, verses, mondókás!
Ide is tudsz feltenni képeket!
Ha nincs kedved akkor krisztina.buda@freemail.hu.

Megyek mert pihennem kell!
Pusza!
k
 


Sziasztok!

Kriszta!
Csak gyorsan:
Ide küldtem: krisztina.buda@freemail.hu
Kettőt is. Most elküldtem még1x.Kép
Seb, kórház, V. műtétje:Kép
A baj nem jár egyedül.Kép
Képzeld nekem meg tegnap olyan fél 7 körül olyan érzésem volt, hogy meghalt valakim. Remegtem, bőghetnékem volt, és rendesen úgy éreztem, hogy anyuval történt valami. Szerencsére minden rendben, de akkor is félek még, hogy mit érezhettem meg előre.Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Kata 007!
A Te leveledet megkaptam!
Csak lehet, hogy nem fogok tudni válaszolni rá!
Már megítam a választ amikor elszállt a gép!
Áginak is próbáltam 3* elküldeni a levelet és nem megy!
Még próbálkozom!
Kata a debreceni Kata! Ő az ottani én!
Tsók!
k
 


Kriszta! Hááát ez nagyon aranyos volt...Kép az ottani én...) cupp!
Na küldöm is a heti MM beszámolót..Kép
Ne semmi ez a pezsgős dolog...magánban írok valamit.
Pusszancs!!!!
+ 1 ablakdekor..:Kép
Kép
kta
 
 


Hm...sehol senki..Kép
Szép napot kívánok!!! Kép Kith-Kata
kta
 
 


Kriszta ki tartja Egerben? Mi voltunk az utolsó óvónői évfolyam..Képbár attól még más is lehet..Kép))Kép
kta
 
 


Tüncő!!!
Írtam már régebben Neked ide csak elszállt...
Lényeg: IMádom Egeret, ott tanultam 4 évig, de már régen voltam arrafelé sajnos.Kép
Úgyhogy hátha nem csak itt futunk össze.Kép))
Boldog Új Esztendőt Mindenkinek!
Szeretettel: Kith-Kata
kta
 
 


Szia Katám!
Boldog új évet!
Sajna éjszaka kell neteznem mert már nincs a nappal 5 Ft.
MAgánban megy a mail.
Egerbe Cili fogja tartani! Még most verbuválja a csapatot!
Millió pusza!
k
 


Tüncő hol vagy?????????Kép
kta
 
 


nem találtam jobb gif-et...)))))))
kta
 
 


Szia Kriszta! Kép Itt is szia!
Jársz még erre néhanapján?
Ági

 
 


Szia Ági!
Néha-néha!
Köszi, hogy Te igen! Kép
k
 


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: