Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc,
Boldog névnapot kívánok Bulcsúnak!:)

Kép
afonya
 
 


Sziasztok!


Köszönöm Bulcsú köszönöm a köszöntéseket :)!

Mivel holnap nem tudok jönni,mert megyek felvételizni ( :roll: ),

most kívánok Rékának boldog születésnapot!!!

Kép

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Látom,az előző hozzászolásomban baromi értelmesen sikerült fogalmaznom... :oops: Nos, a lényeg a köszönöm :lol: !

Látom,nem nagyon jártok erre,pedig kíváncsi lennék,hogy Rékának hogyan sikerült a 4. szülinapi bulija és hogy Előd jobban van-e már... :?: !

Nekem sikerült a felvételi :),nem volt vészes,motivációs beszélgetés kiscsoportos foglalkozás keretén belül :lol: .Érdekes volt,inkább egyfajta önismereti foglalkozásra emlékeztetett,mint felvételire.És szinte azonnal eredményt is hirdettek,így jövőm biztos tudatában :lol: jöhettem haza....

Bulcsú névnapja alkalmából Villő felállt :),nem sűrűn,de azért próbálgatja azóta is.Ha olyanja van,akkor sikerül is :).A mászásban már igen gyors,de úgy veszem észre,annyira nem élvezni,mint kéne... :? Elég sokat nyüglődik már több,mint 1 hete.Fogát nem látom jönni,egyszerűen csak nyafi és persze lassanként az idegeimre megy... :( Elég nehéz türelmesen bírni egy egész nap nyivákoló gyereket,bár gondolom ezt nem kell bemutatnom... :D!

Apa jobban van,most fizikoterápiára jár,a reumatológus azt mondta,hogy lehetséges,vmi fertőzés miatt alakult ez így,most teljes vérképet és vizeletvizsgálatot csináltak neki.Minden nap megy a kórházba és jövő héten kell a dokinőhöz visszamennie.



Zsuzsa

Mi újság Előddel?Remélem jobban van.Újabban nagyon brutál betegésegk vannak,nem holmi ártatlan megfázások :? .
Mi nem voltunk külön gyereknapon,csak az óvodain,de az is elég volt :D!Itt is pocsék volt az idő,így esélyünk sem volt,pedig bobozni elvittem volna :).
Viszont most szombaton kirándul a csoport,persze nem messzire,csak ide egy közeli faluba,ahol quadozni fogunk ( :?: ),meg főzöcskézni.Remélem,az idő kegyes lesz :).
Tropikárium :).Annyira elmennék én is megint.Majd asszem a nyáron útba ejtjük :)....Talán már Villő is élvezné...bár újabban semmit nem élvez... :(Legfeljebb ébredés után pár percig... :?

Áfonya? :)

Pusz

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak ideertem:) Suruek most a mi napjaink is, koszontesek, betegsegek, evzaro - mindig van valami...

De elobb gyorsan megkerdem, Zsuzsaek hogy vannak? Mindketto AB - ez alatt a ket gyerkoc ertendo, vagy ELod es Aptya? Az Anyukak mindig jobban birjak, ezt mar en is megfigyeltem magamon:)

Anyapocnak pedig gratula a sikeres motivacios beszelgeteshez:o
Na es persze Villo legujabb mutatvanyahoz!
Latom, Nekek is kijutott a btegsegbol, Apatoknak innen is jobbulast!


Ovis gyereknap nalunk halasztva lett egy hettel, igy szerencsere azt nem mosta el az eso. Volt ugralovar, arcfestes, ropi-suti-szorp, szoval jo buli:)

Mindjart jovok, csak masodik resz van Agatha -tol a tv-ben:)
afonya
 
 


afonya
 
 


Modositani nem engedi, pedig csak kiprobaltam a link-beszurast...

Szoval katt ide:

Máté nem akar elmaradni semmiben Réka mögött:)

Máté egyedül öltözik, azt mondtam már? Vagy látszik?:o
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220257
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220258

Kicsit azért én is meglepődtem, mikor kijött a szobájukból "sétálunk" felkiáltással, miniszoknyában:) ÉS vérig volt sértve, mikor le akartam szedni róla. Ha már ennyit küzdött vele, végülis valahol érhető:)


Ezen alvós kép története pedig a Zapa elbeszélése szerint, hogy ő leült valamit megnézni a szgépen, Máté áthozta az alvós cicáját, megágyazott magának a földön, a szgép mellett és fél perc múlva gyanúsan szuszogott:)
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220259


Réka gyereknapi választása, Folti kutya
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220260

Itt majomkodik, nem engedte fotózni magát:
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220262
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220263

Évzáróra készülvén. A legnagyobb sláger számára az igazi nylonharisnya volt. Nekem meg az, hogy nem szakadt ki egész műsor alatt!!!:) A műsor jó volt, aranyosak voltak és persze az enyém mind közül a legszebb és legokosabb:o

És a végén egy közös kép:
http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=220265

Olyan szépen kezdenek "összenőni", már tök sokat eljátszanak együtt, Réka elanyáskodik Máté fölött. Na jó, néha basáskodik is, a kis dinnye meg hagyja:)

Ennyit magunkról, bővebben majd a találkozáskor. Mert lesz, ugye?!

-Afonya[/url]
afonya
 
 


Sziasztok!

Hm, Anyapoc nem szokott ilyen sokaig eltunni, mi lehet vele? Egy indokot tudok elfogasni: otthon van Apa:)

Mi megvagyunk, Reka még a jovo elvileg megy bolcsibe. Bar mar naluk is sszevont csoportok vannak es elvezi is, csak epp annyira nem figyelnek mar rajuk. Tegnp pl. abban a 30 fokban kibontott, szanaszet logo hajjal rohangalt, a feje olyan volt, mint egy fott ráké. Es senki nem kerdezte meg, hogy nincs-e hajgumija v. valami.
Furodtek is tegnap, van valami kerti "lyukas cso" /Reka utan szabadon:)/. Ejjel meg hanyt, lazas volt. Remek. Ma reggel meg mar semmi. Remek:)
Mate pedig 2-3 napja Smectan él, szoval nem unatkozunk:)

Zsuzsa,
feletek mizujs? Mikor megyunk Veszprembe, Godollore, jottok Balatonra, Gyorbe?:)

Jamina?! Bringa?!
afonya
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratukat mindenhez :)!


Áfonya

Talált ,süllyedt :)
Igaz,már csak múlt időben,mert tegnap ment vissza,1 hónapot pihizett itthon :roll: ,igaz,ennek az eleje elég rossz volt. :(
Hmmm...gondolom,Réka inkább az oviban van :lol: ,bölcsis már régen volt :D!
Min él Máté????Nem tom mi az... :shock:
Bulcsú is még a jövő héten megy,ezen a héten nem,mert hasmenése volt/van hétfőtől,akkor még láz is.Az már nincs,eszik is,de van még egy kis fosi... :? enyhébb kivitelben ,de rajtam is átment... :roll:
Lyukas cső :D:D:D...Vmi csap féle? :)
Képek természetesen szuperek,már megnéztem őket régen,csak nem volt időm írni... :)
A közös kép a kedvencem róluk,nagyon édesek és most már le sem tagadhatják,hogy tesók :).
Mátét nem kell már hordanod mozgásterápiára?

Zsuzsa


Köszi kérdésed,Apa már jobban,de azért sajnos nem fog egyik napról a másikra elmúlni neki... :roll:
Kirándulás szuper volt,majd linkelek be képeket!Végül nem szombaton,hanem vasárnap volt,mert szombaton nagyon rossz volt az idő.Villő 40 perc alvással simán kibírta és nagyon jól érezte magát.Persze pesztrája akadt bőven,de egyedül is elvolt a nagy fűben :)!
Tropikáriumra beizgattál,már várom,hogy menjünk,bár nem tudom,mikor fog sikerülni :)!
Remélem,Ti nem szedtetek össze semmit... :roll:


Rólunk

Amúgy jól vagyunk,csak furi megint egyedül :).
Viszont elkészült az ágyunk,így a gyerkőcök már lassan 2 hete egy szobában alszanak,nagyobb zökkenők nélkül :)!
Élvezik a starndolást,Bulcsú karúszóval egyedól úszik egész nagy távokat :).

Villő már mindenhol feláll,sőt,olykor már el is engedi a kapaszkodót,persze csak pár másodpercre.Azért a foglalkozást kiköveteli magának,de elszórakoztatja,ha Bulcsúval egy szobában szöszölhet.Már felmászik Bulcsú alacsony ágyára,így résen is kell lennem,mert azért lefelé még nem megy... :roll:
Édesen beszélget,én úgy hívom,hogy "bubog",mert ezt mondogatja,hogy bubububub... :) Na meg a bababababa és társai is megy már :D!

És pár kép:


gyereknap:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 720#982720

Quados buli:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 371#997371


Első értékelhető rajzok...és azóta sem :D:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 730#982730

Pancsolás az élményfürdőben:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 403#997403

Na pusztok!

anyapoc
 
 


Na tessék,ha én jövök,mindenki eltűnik.... Kép

anyapoc
 
 


Vendegek elmentek, este jovok:)
afonya
 
 


Na itt. Kikaptak a franciak, akiknek egeszen Zidane kiallitasaig drukkoltam, kimondottan Z.Z. miatt... na de hagyjuk, csak Gaborom alszik es nincs kinek morognom:):)

Anyapoc,
visszaolvastam, mit irtam... tok ugytunt, mintha nem figyelnek, pedig en igenis tudtam, hogy Apatok otthon van, hisz irtad, en meg olvastam, minden korsaggal egyutt.
De mivel Rekat bolcsibe utaltam, gondolom, sejted szellemi kepessegeimet abban a hosegben:)

Smecta: hasmenes elleni por. Brutal eros, szerintem.
De olvastam, nalatok is epp akkortajt hasonlo gondok voltak.

Tropikáriumra mi is benevezunk, annyi jot irtok rola... akár ez is lehet egy kozos prograny:)

Bulcsut nem zavarja a karuszo? Vagy fol-le teszegeti? MErt mi is keszulunk le Balatonra majd, de eddig Reka mindig a partszelen dagonyazott, nem nagyon vagyott be, en meg nem eroltetem.
Kepeket megneztem multkor en is, most ujra. Quados buli jo lehetett, furdo se utolso:)
Tenyleg, Balatonra hova erdemes menni, Ti hova szoktatok?
Rajzokba Reka is igen nagyot fejlodott most, csak amulok, miket rajzol mar. Es nalunk mar 5 ujj van egy kezen, bibiiii:):)

Maten viszont latszik, hogy sokkal kevesebbet foglalkozom vele "celtudatosan", fejlesztessezruen - legalabbis egyes teruleteken, mert nala foleg a mozgast nyomatom:)
Szoval o rajzban ott tart, hogy az elorerajzolt lufikra tud madzagot huzni:) Ill. fene nagy lelkesedessel rajzolja a pont-pont-vesszocsket, de eleddig csak a mondoka felismerheto, a rajz még nem:d

Eztetet most elkuldom, nehogy elszalljon:)
afonya
 
 


Ja es lemaradt, hogy hajra Villo, var a nagyvilag, futas:)

Zsuzsa,
Te kepeid is klasszak, bar eleg huvosek:)
Nalatok balhes, ha viz eri az arcukat? Es nem frocskolik egymast?
Na, nezted Te is a meccset?:) Es szunetben jottel beirni?:)
Baranyhimlo?
Talalka nekunk jonak tunik, bar valszin egyedul megyek ket gyerkoccel. Szokas szerint:)
Balatonra merre mentek, van valami jo kis helyetek? Mivel nalunk nagy nyaralas nem lesz iden /sem/, ezert azt tervezem, hogy Balatonra ugralunk le, hetvegeken foleg. Ha az idojaras is ugy gondolja. Es ehhez gyujtok otleteket.

"Most pisilt le a lányom.... " - na, ez meg hogy tortent? Azt hittem, erre csak a fiugyermekek kepesek ennyi idosen:)

Mi megvagyunk, jovunk-megyunk. Mate gyonyoruen es sokat beszel:)
Allatkertben voltunk pl... harmadik allat, ami mellett elmentunk, az allatsimogatoban levo szamar. Ami persze pont akkor orditott fel, amikor melléértünk. Mate összerezzent es sirosan kozolte: nem tetszik csacsi, hangos:d

Eleg szepen ragoz mar, elso szemelyben mond sokmindent, felszolito mod is alakul, az "adide" mar profin megy:)
Viszont sulyban is leutanozza Rekat... ugy neztem, Luca lazan lenyomná Matet:)

Most egy lazas mandulagyulladason vagy tul Mate. Semmi masra nem tudok gondolni, csak hogy nem birja a fagyit:( Mert emberek kozt sem volt elotte...bar aztan a virust barmelyikunktol elkaphatta.

Most meg 4 napig sogornomek voltak nalunk, felborult a rend teljesen. AMugyis ez a nyar olyan igazi nyari hangulatu. KEson kelunk /hurra, mar csak 1/2 7-kor, a 1/2 6 helyett:)/, kesei az ebed, aztan 1/2 5-kor ugy kell ebreszteni oket. Es persze akkor jon még a delutani seta, fagyi, zenei musor a varosban, stb... este 10-nel elobb nincs alvas... gyozzem majd visszaszoktatni oket az ovis rendbe:)
Nalunk megszuletett a dontes: maradok itthon Mateval GYES-en, majd csak 3 evesen az ovit kezdi meg. Legalabbis most igy gondolom, aztan majd télen ujragondolom a dolgokat:)

Hagyok nektek is helyet, mert teleirom a lapot;)

-Afonya
afonya
 
 


Hűűűűű,hirtelen de sokat íratatok :roll: !


Hát sziasztok! :)

Örülök,hogy végre pörgünk egy kicsit :wink: !Már kezdtem aggódni.... :?


Zsuzsa

Képek szuperek,mint mindig :)!
Látom,nálatok is sláger a gumicsizi :).Na meg a vonat... :D!
Találka: mi aug 3-tól megyünk hajózni Apával 1 hétre,így pont 10-én kötünk ki,akkor már sajna nem tudunk talizni.... :(
Más időpont?
Nyaralás csak a hajózás lesz,csak Bulcsúval és csak 1 hétig :D!Addig Villő mamázik.
Bárányhimlő?Még semmi?Szt felesleges az oltás.Ha ebben a nagy mizériában nem kapták el,akkor jó az immunrendszerük(vagy jól eltitkoltad őket :D9 és akkor nem lesz vészes szt a betegség sem...Persze ezt mindenkinek magának kell eldönteni.Én látom értelmét az oltásnak,mert annak is van kockázata,csakúgy,mint a betegségenk...
Apa... :( Sokat dolgozik?
Strandolás:hát pedig a Balcsira készítsd fel őket :).Bár igazuk van,én sem komálom,amikor lefröcskölnek,ezért nyugidabb helyekre megyünk általban :D!
Augusztus vége jó,bár akkor már dolgozok,természetesen nem hétvégén :)!
Vannak vázsonyi napok,de asszem most előbb lesz,mindjárt megnézem...Na,nem találom azt az újságot,de majd még keresem :).
Az biztos,hogy vannak lovagi játékok,de mintha lenne júliusban is,én is akarom őket vinni mindenképpen :)!


Áfonya

Nem,nem,tisztában voltam vele,hogy tudsz Apáról,csak ezek szt azzal nem,hogy mennyit :D!
De én is a hőség számlájára írom :D:D:D!Úgyhogy 1:1.... :)
Igen,utána tisztába jöttem a Smectával :(,bár én Normafolre-t adtam Bulcsúnak,így is elég sokáig gázos volt a kaka :(...
Karúszó:nem zavarja,bár ha befejezte a fürdést,leveszem neki.De ő jól elvan vele.De nagyon nézzétek meg,milyet vesztek,mert állítólag nem mind tartja fent őket.Nem tudom,mitől függ,de pont a múltkor Bringa mondta,hogy egyik ismerős kislánynak ezért kellett másikat venni.Én spec a Plusszban vettem 99 Ft-ért és tuti jó :wink:!
Mi Tobrukba járunk(Almádi és B.fűzfő között),mert ott van pancsolda homokos és árnyékban nagyrészt,amúgy is sok az árnyék és nincsenek ezren,picike szép strand.300 Ft a belépő,gyerekeknek 4 éves kor alatt nem kell.Ban,aki a csopakit szereti,vagy a káptalanfüredit.Ezek nagyobb strandok,sokan vannak,nekem annyira nem jön be...Ha vmi info kell,akkor írj,akár priviben is :)!
Réka rajzolása :).Na,ebben bőven előttünk jár :).Bulcsú nem nagy rajzoló,de mondták az óvónénik,hogy újabban főleg a fiúk lassabban állnak neki,de akkor igen gyorsan belejönnek :).
Máté dumához gratula,nagyon várom már,hogy halljam :).Meg sem fogom őket ismerni :D!
mandulagyuszi... :( Hát még ilyenkor sem kerüli el az embert... :(
GYES:hát majd télen tuti újragondolod :D4Bár szt Mátéval már szuper lesz otthon :)!
Én meg megyek dóóóógozni szeptembertől,de csak félállásban :)!


Tropikárium!

Ha minden igaz,mi jövé héten megyünk,velünk tart valaki????
Természetesen szerdán,Apával :)!

Rólunk:

Mi is jól vagyunk,ovi már nincs,Bulcsú most úszótáborban van.Reggel viszik,du hozzák őket és egész nap vízben vannak :D!
Amúgy szeret itthon lenni,most nem hiányzik neki az ovi...egyenlőre...hogyan fogom majd szórakoztatni egész nyáron,még nem tudom :D,de majd megoldódik...
Mi is sokat jövünk-megyünk,szerencsére már Villővel is lehet,csupán a meleg szab határokat.Ilyenkor strand van célbavéve,más értelmeset úgysem lehet csinálni...

Villő már feláll együltő helyéből kapaszkodás nélkül,persze csak ha kedve tartja és a kapaszkodót is el-elengedi már.Most kezd lépegetni oldalra,és sokszor kiszökik az erkélyre.Őt ugyan nem féltem,mert leesni nem tud,de édesen önállósítja magát :).Esténként kint vagyunk kicsit ott,amikor már hűvösebb van és úgy rikoltozik,hogy visszhangzik a lakótelep :).
Integet lelkesen onnan mindenkinek,süti a pogácsát,szl semmi extra :D!

Egymást továbbra is imádják,bár Bulcsú néha majd' agyonnyomja a szeretetével Villőt.Természetesen Villő igen ki tudjas már mutatni a nemtetszését,így sokszor már olyankor nyafog,ha Bulcsú csak ránéz :D:D:D!


Na,én sem foglalok több helyet :oops: !

anyapoc
 
 


http://www.vendegvaro.hu/vv-main.php?ob ... objtype=35

Itt a lovagi torna,aug 9-10-én nem lesz...

anyapoc
 
 


Máténak mi is boldog születésnapot kívánunk!

Kép

anyapoc
 
 


No hali :)!

A lisztharmat nemlett volna jobb név? :wink:
Már elsőre gondoltam,hogy Te lehetsz,csak nem emlékeztem,hogy ilyen etetőszéketek van :D!
De a topikomba való invitálásnál már derengett.... :)
Az ékezetnélküliségnél már majdnem biztos voltam,a kukázó gyermek leírás meg aztán végképp elvett minden kételyt :D!

No,akkor ide kérem a válaszokat :)!
Szóval szétszedhető?Anyuékhoz kellene,mert azért etetni a földön futva elég nehéz :D!

No,akkor kérek pontos leírást :wink: !

Puszmancs :)!

anyapoc
 
 


Szio,
gondoltam gyorsan irok, nem hagylak ketelyek kozt vergodni:)

Szulinap utan is irtam, oszt jol lenyelte a babanet. Ujrairom azt is. Nalam most is baromi lassu, nalad nem?!
Leteszem a kolkoket aludni, majd jovok bovebben. A cucc nemreg ota az enyem, ugyanis osztrakoktol importalom a hasznalt gyerekcuccokat;)
Ebed, oszt' jovok!
afonya
 
 


Szió!

Oksi,akkor várok :)!
Akkor azért adtál el annyi cuccot a Vaterán :D!

Legközelebb szólj,ha vmi jó cuccot raksz fel :wink:!
A babanet néha nálam is lassú,de nekem az a bajom,hogy vmi baja van a netnek,mert állandóan kidob,pláne ha telefonálnak a vezetékesre,vagy ha az Outlookot megnyitom... :(
Na,ilyenkor tudnám szétverni!

Enyimek már alszanak,várom az üzit :)!

anyapoc
 
 


na ittend!:)

Koszonjuk szepen a koszonteseket!:)
Matenak zartkoru szulinapi bulija volt: ot is elvittem a Kolyokparkba, arra az ugralovaras helyre, ahol Reka zsúrját is tartottk. Csak Matenak még nincsenek igazan haverjai, ezert Rekaval es a Reka baratnojevel /szinten Reka/ harmsaban mulattak. Matera emlekezett még a bulirol a felugyelo csajszi, az állán levo ragtapasz -ugy latszik- mély nyomokat hagyott benne is:)

Nagyon sokfele jarunk egyebkent - allatkertben is voltunk, aztan EU jatszoter, McDonald's:o, strand, ilyenek. Igyekszem jo kis nyarat csinalni nekik, bar estere en marhara lefaradok:)
A TV-nezest is sikerult teljesen visszaszoritanom: csinaltam ket "mesekartyat", szep kis tunderkeset:), amiket egy-egy mese megnezesekor begyűjtök. Igy ha elfogy a kartya, nincs mese. Annyira leszokott a TV-rol, hogy esti Scooby mar nincs is /vagy elhasznalja addigra, vagy nem erunk haza, vagy egyszeruen nincs is kedve hozza, most nagyon megszerette az egyik konyvtari konyvet, abbol kell meselnem mindig./ es napkozben sem jut eszebe, neha egesz nap sem. Eeees.... minden ebed utan van alvas, ami nalunk nagy szo:)

Anyapoc,
a szetszedhetoseget meg kell majd neznem, de mar alszanak es nem akarok zorogni. Holnap gyorsan megirom majd. Egyebkent olyan, hogy a szekre kell kotozni, ill. a gyerek is belekotheto. Alapvetoen olyan gyerkocnek mernem ajanlani, akinek nem all szandekaban az etetes minden perceben elrugnia magat az asztaltol:) Bar karfas, hattamlas szeknel mondjuk az sem gond.

Jaja, vannak cuccaim folyamatosan, a Vatera csak kis szelet belole;)
Azert nem irtam eddig, mert ismerosnek eladni nem jo, keresni rajtuk kínos.... pedig jo kis jatekaim vannak, lassan jonnek a teli ruhak. Priviben esetleg tudok kuldeni honlap-cimet is, bar Bulcsu mindig olyan csinos, jololtozott a kepeken nelkulem is:)

De mindezt majd csak jovo heten talan, mert holnap elutazunk Szegedre. Hurra, nyaralunk:o


Zsuzsa? MErre jarsz?:)

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!!!!


jaj,az etetőszék nekem mihamarabb kéne :)!
Vagyis megyünk Apázni aug 3-tól és akkor anyuméknál lesz Villő,így jó lenne addigra valahogy nyélbaütni a dolgot...
Akkor azt már nem mondom,hogy holnap Pestről felétek jövünk haza..... :(
Valahogy postán meg tudjuk oldani?
A szék karfás,Villő szerencsére viszonylag nyugis etetés közben,de a földön képtelenség etetni,mert eltiplizik,ezért kéne a szék.... :) De nincs kedvem lecuccolni mindig a mienket,ezért gondoltam,egy ilyenre befektetek :)!

A honlapcím jöhet,mert hát azért mint jó anyuka ,imádok vásárolni nekik :wink: !
Azon meg ne parázz,hogy keresel rajtam,más is ezt teszi :wink: !
Ha nekem még úgy is megéri a dolog,akkor érje már meg neked is :)!

Puzszancs és várom az infot!

Aztán majd jövök bővebben :)!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Szia :)
Előd :(...hégkockától??? :roll:
Voltunk és szuper volt :).Nem lehetett őket levakarni a rájasimogatóról :D!Majd linkelek be képeket :)!

Itt is meleg van és minden nap strandolunk :),bár általában csak du,mert délelőtt van elég dolog :).

Na most lépek enni,meg aludni lassanként :)...

anyapoc
 
 


Szia Afonya!
Csak beugrottam bejelenteni a nagy hírt. Július 11.-óta 4-re bővült a családunk. Megérkezett Blanka 2890g és 53 cm-el. Részletek az öreglányos topikban :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Megjottunk nyaralasbol, szuper volt. Bovebben majd kesobb, kepekkel is talan.
Anyapoc,
akkor gyorsan privizzuk le a reszleteket, hogy idoben fel tudjam adni postan a szeket!

Zsuzsa,
Neked is irok majd cimet priviben:)

Nyanya,
nagy-nagy gratula a lanykahoz! Sulyabol latom, tenyleg betartottad a dietat, elismeresem!
Atnezek az oregek topicjaba is majd, erdekelnek a reszletek.
Balazs mozgasa alakul?

Jami-kismama,
Veled mi van?!:)

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!
Balázs már sokkal ügyesebb, de azért még nem tökéletes, mert nagyon szétszórt és sose néz az orra elé. És még az akaratossága és szófogadatlansága is megvan ezért is mentünk erre a tornára, mert magatartászavaros gyerekekkel is foglalkoznak. Persze sokon mondják, hogy dackorszak, meg a korosztály sajátossága, de sok hasonlókoru barátja van és látom, hogy ez nem hétköznapi. Semmivel nem tudunk hatni rá, ha valamit elhatároz az úgy kell hogy történjen, csak rombol alkotásra nem lehet rávenni. Már fizikailag ki vagyunk tőle, mert iszonyú fárasztó. De közben meg nagyon kedves érzékeny és imádja a hugát is. Őt sose bántaná, minket viszont megüt, ha nem az van amit akar vagy ha nem értjük elsőre amit mondott. Egyszerűen tehetettlenek vagyunk vele szemben. Eleinte próbálkoztam az ovodapszichológussal, de 1 találkozás után rájöttem, hogy felesleges időpocsékolás, mert csak tőlünk várja a megoldást és kicsit se segít. A neurológus megerősítette a tünetet, ezért aztán oda is felesleges volt elmenni. Remélem ez a torna segít, de most ezt is egy kicsit szüneteltettük a kistesó miatt, de jövőhéttől aktívan folytatjuk.
Na tessék, kellett neked kérdezni, most kisregényt írtam :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk,majd jövök :)!

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

képeket megnéztem,szuperek,majd jövök... :)!

puszi

anyapoc
 
 


Elődnek nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is,de most ezerreld készülök a szülinapokra :).Holnap megyünk Apáért Pestre,aztán azzal a lendülettel Szegedre beiratkozni,aztán haza.Szerdán még dolgozok egy kicsit,aztán szülinap,Apa este megy vissza....Zűrös lesz,de majd csak megy valahogy :)

Zsuzsa

Megnéztem a képeket,nagyon aranyos Előd,hogy segített tortát díszíteni :).És a tüzijáték.... :) Nálunk is Bulcsú talán azt várja a legjobban :).Sőt, a tegnap estit is nagyon magáénak érzi,hogy azt az ő szülinapjára csinálták :D!


Hajózás:ezzel még adós vagyok... :oops:
Szuper volt,bár nem volt a legjobb időnk... :(
Szerdán a Csodák palotájában voltunk,nagyon élveztük mindhárman :).Vagy talán mi Apával jobban :D!
Aztán este elindult a hajó.Előtte volt egy kis mizériánk,mert a kedvenc lovacskát otthon hagytuk és anélkül nem élet az élet.De végül vettünk helyette egy zsiráfot,aki nagyon hasonlít Bátor lovacskára,ezzel megbékült Bulcsú... :)
Csüt-ön Pozsonyban nézelődtünk,vásároltunk,mert nem volt túl jó idő.pénteken Bécsben túráztunk és este elmentünk a Práterbe.Bulcsú minden áron a hullámvasútra akarta felülni... :? Azért mentünk az óriáskerékkel(majd betojtam :D),aztán vizi kishullámvasúttal,repcsivel,voltunk az elvarászolt kastélyban is,dodgemeztünk... :)
Szombattól hétfőig ki sem tudtuk dugni az orrunkat a hajóról,olyan pocsék volt az idő.Aztán Kedden már Esztergomban tudtunk egy kicsit sétálni és aznap du jöttünk haza Pestről.természetsen vonattal utaztunk fel és le is,ami külön élvezet volt.Főleg felfelé,mert előttünk járt a vihar,így kb 1 órát késtünk,mert a vonatok nem tudtak bemenni a Déli pu-ra,mert állt a víz... :(
Összességében jó volt,de Villő nagyon hiányzott.Természetsen ő is új produkciókkal lepett meg,mire hazaértünk,látszik,hogy anyuék többet tudtak vele foglalkozni és körülötte forgott a világ 1 hétig :D!
Bezzeg most olyan anyás lett,nagyon megérzi,ha készülődök és zsörtölődik miatta :roll:....


A héten már lesz munka is,de még nem vészes.Most a szülinapok körül forog az agyam,majd ha rendbejövök,akkor még jövök :D!

Puszi mindenkinek :)

Ja,képek itt:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 53#1057253

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Köszönjük a köszöntést :)!

A buli szuper volt,pláne,hogy Apa is itthon lehetett.Előző nap felmentünk érte Pestre,onnan le Szegedre beiratkozni(így hivatalosan is főiskoli hallgató vagyok... :D),aztán onnan haza.

Villő több,mint 1 hónapja nem látta Apáját,így kicsit aggódtam,hogy mi lesz...eleinte kicsit tartózkodó volt,de 5 perc után már gond nélkül odament hozzá.Aztán amikor bekattant neki,hogy ki is van itthon,le sem lehetett állítani.Egész este prögött,jött-ment,dumált,alig volt szívem lerakni aludni... :)

A szülinapot élvezték,itt voltak a nagyszülők is,így rengeteg volt az ajándék,tetszett nekik a sok díszítés,főleg a lufik,na meg a torták... :)
Persze nem volt sétagalopp előkészíteni mindent.Délelőtt még dolgozam,hazafelé irány a cukrászda,Villőt tortáját még be kellett fejezni,ajándékot csomagolni,díszíteni és erre volt 2 óránk...Aztán Apa eszembe jutatta,hogy talán az ő ajándékát is elővarázsolhatnám,azért még el kellett mennem... :oops:
Ja,és én kaptam egy gyönyörű órát tőle :).
Bulcsú egyébként inkább Villő tortájára volt kíváncsi és mondta,hogy segít elfújni neki a gyertyát és hogy majd segít enni is.Aztán annyira lefoglalták a játékok,főleg a lego,hogy alig tudtuk rávenni,egyen is a tortájából :)....

A képek innen kezdődnek,tettem fel párat:....

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 76#1073876

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Villő egy kattintással megoldotta a problémáimat... :?....

Áfonya jól eltűn,remélem,nincs semmi gond... :roll:.....

Zsuzsa

Igen,jöhetnek a képek,nagyon köszi :):):)!
Apa október végén jön haza :?,egész korán :D:D:D!Na meg jövő pénteken,mert esküvőre megyünk...természetesen a főnökéére :D!
Igen,suli megy ezerrel,már voltak értekezletek :).Csüt-n lesz a nyitó és a tanévnyitó is,pénteken már elvileg tanítás... :roll:...
Igen,Anyum vigyáz Villőre...Igazából bennem fel sem merült,hogy ez problémát okozhat,de Bulcsúnak sem jut eszébe szerencsére,hogy akár maradhatna is itthon :D!
Alvás... :( Szegények... :( Nálunk is vannak rosszabb napok,bár azért alszik nap közben is 2 órát,meg éjjel is eleget,csak éjjel sokszor felsír.Igazából fel sem ébred,így már át sem megyek.... :roll: Szt a foga miatt van,dokinéni mondta is ma,hogy hűűűű,mindjárt kint lesznek...mondtam,hogy 3 hete így néz ki... :?
Nem lehet,hogy az időjárás is betesz náluk?Elég szeles,meg mindféle az idő már... :?


Múlt hét nagy híre,hogy Villő megtette élete első 4 lépését önállóan :)!Azóta csak ügyeskedik,és egy kézzel vezetve egész jó távokat próbál gyalogolni... :)
Amúgy 9360 gramm és 76 cm,meg is lepődött a dokinéni,hogy milyen husis,mert nem erre emlékezett.Pedig ált csak fél kilókat hízik havonta,de azt stabilan megszületése óta :).Na jó,azért picinek tényleg csöpp volt :)!

Na megyek,emrt büdi van :D!

anyapoc
 
 


halihó topiclakók:)

Mi megvagyunk, Réka 1 hetes ovibajárás után a héten már náthás, itthon van. Máté detto, Aptyuk detto, én meg nem engedhetem meg magamnak ugye:)

Szombaton börze, ezerrel készülök. Na meg most mennek a kabátok, overallok, sok a meló.
Ha ez a hét lemegy, talán normálisan is ideérek.

De ami most jutott eszembe és gyorsan ideléptem:
hátha ti még nem tudjátok, hogy Jaminának nemrég megszületett a babája! Már jól vannak, otthon vannak:)

Remélem, mindenki jól van, télleg jövök, jövök, jövök!:)
afonya
 
 


Sziasztok,
talán még emlékeztek rám, régesrégen néha írtam ide is - Afonyával A "normális" gyarapodás topikban futottunk össze anno a ropicsajainkkal. Aztán amikor Cicó olyan másfél-két éves volt, írogattam néha ide. Aztán megszületett Zeze fiam, és elmaradtam, sok gondunk volt, csak olvastalak benneteket egy ideig.

Most Cicó három és fél éves, Zeze majdnem tizenhat hónapos, szóval nagyok már...
Cicó négy napig volt ovis, aztán ő is lerobbant, persze az öcskös két nap késéssel követte, és most, egy hét múltán még mindig náthásak. Remélem, az év végéig ez még alakul :)

Jaminának nagy-nagy gratula!!!!
És mindenkinek, akinek azóta született bébije, mióta nem írtam ide: Anyapocnak, Zsuzsának, Bringának is.

Remélem, nem hajtotok el, ha néha benézek :wink:

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok,csak mire a topikok végére érek :?,addigra mindeig időhiányban szenvedek,így az írás sokszor elmarad... :? :oops:

Mi is jól vagyunk,Bulcsú is már túl van az első náthán,de a homeopátiának hála nem hatalmasodott el.

Pénteken voltunk Szomszédéknál,Kitzbühelben ,esküvőn,nagyon jól éreztük magunkat és gyönyörű helyeken jártunk,majd linkelek be pár képet.

Villő továbbra is szorgalmasan gyakorolja a gyaloglást,pláne,ha van kapaszkodó.Vmelyik du kb 1,5-2 km-t gyalogolt le a babakocsit tolva... :).

Egy vicces történet is megesett velünk:

Vmelyik nap a szg előtt ültem és nem vettem észre,hogy Villő elmélyülten szopogatja a fényképezőgép csatlakozóját,ami ugye a szg-ből állt ki...
Egyszer csak kiírja a gép a következőt:
Ön egy ismeretlen USB eszközt csatlakoztatott a szg-hez...a szg nem tudja felismerni....
:D:D:D:D

Villővel egyébként elkezdtünk játszóházba járni,hogy majd nyár elején már beszokjon,amikor csak 2 órám lesz és anyunak így nem kell bejönnie :).

Hmmm....a munka jó,egészen jól visszaszoktam,bár elszokni sem volt időm :D!

A suli még nem kezdődött el,majd csak októberben,egyenlőre a kurzusfelvétellel küzdök....

Áfonya

Örülök,hogy végre jelentkeztél :).Mindenkinek gyógyulást,aztán ha már nem vagy elhavazva munka terén,gyere gyakrabban :).
És ha maradnak jó cuccaid,akkor szólj,mert megkukkolom őket :wink:...az etetőszék szuper!!!!!

Zsuzsa

Azért Előd remélem,előbb-utóbb csak megbékél,pláne,ha esetleg már Luca is oda fog járni... :roll:
Időjárás...egyenlőre itt elég jó,bár engem zavar,hogy reggel hideg van,délután suzinte hőség,aztán egyszer csak hideg lesz... :? Így millió cuccal megyünk mindig mindehova... :?
Ja,képek minden átjöttek,köszönöm :).
Luca és a szék :D.

Kriszi

Szia :).Köszönjük a gratulációt és persze viszont kívánjuk :):)!
Gyere gyakrabban :).

Jamina

Nagyon sok boldogságot kívánunk!!!!
Remélem,minél hamarabb jelentkezel és mesélsz :).


A képek:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 307.38.jpg

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 343.05.jpg

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 588.15.jpg

Puszi

anyapoc
 
 



Tessék, Angéla születés-története:

Szülés előtti hétfőn elég vacakul voltam, ekkor csinált a doki egy elég tachycard nst-t. A kórházban megismételték, az jobb lett, és a flowmetria sem mutatott semmit. Hazamentünk, de persze jobb nem lett, utána sem igen aludtam egész éjjel. Kedden már végem volt teljesen, csak vonszoltam magam -már ha egyáltalán muszáj volt felkelni-, és egész nap fájásaim voltak, rendszeretelenül.

Estére besűrűsödtek kb. rendszeres 5percesekre, de valahogy nem hittem el magamnak, hogy ezek azok. Úgy éjfélig figyelgettem az órát, aztán eldöntöttem, hogy most már alszom. Nem sokkal azután, hogy lefeküdtem, 1 óra 5 perckor csúnya nyilallást éreztem, és már ömlött is a víz (amikor Ádival történt a vízelfolyás, egyáltalán nem fájt a burok megrepedése!).

Gyorsan felébresztettem Apát, addig kimentem a fürdőbe kicsit rendbetenni magamat. Ott láttam, hogy a víz nem tiszta. Közben riadóztattuk középső sógornőt, ő jött át a gyerekekhez.

Szerencsére a táskám már rég össze volt pakolva, telefont, töltőt, fényképezőt dobtam még be, és indulhattunk is, egy textilpelenka a bugyimban, egy törölköző a fenekem alatt a kocsiban. Víz ömlött közben folyamatosan -mindig elképedek a mennyiségén!

Utakon sehol senki, úgyhogy kedvünkre rodeózhattunk. persze ez fájások alatt cseppet sem volt vicces, főleg, amikor hepe-hupa jött. Gyorsan beértünk, a portás már a szemem állásából láthatta, hogy jobb, ha gyorsan felhúzza azt a sorompót Fent a szülőszobán egy ismerős nyitott ajtót, a fia ovis társa az enyémeknek. Átöltöztem -üdítő meglepetésként a sajátomban is lehettem, nem volt muszáj az elöl-hátul nyitott kórháziban. Felfeküdtem a szülőágyra -ez is egy modern, több darabban emelhető darab volt, ctg-t rámkapcsolta Lilla, a szülésznő. Nem voltam túl sűrűek a fájások, úgy 3-4 percesek talán, nem tudtam nagyon erre figyelni.

Jó volt vajúdni. Biztosan hülyén hangzik, de olyan meghitt, otthonos dolog volt. Nem kellemes, persze, de mégis örülök annak a kb. 3 órának, amit így töltöttünk együtt, félhomályban.

Ezalatt az idő alatt egész kellemesen elbeszélgettünk, hol Lillával, hol nélküle, csak azt kértem a férjemtől, hogy mikor látja, hogy jön egy fájás, olyankor ne szóljon, és ne érjen hozzám, míg véget nem ér. Ilyenkor szorosan behunytam a szemem és apókat piehegtem, a méhemet a lehető leginkább az ágyhoz nyomva -fogalmam sincs, miért, de ez tűnt a legideálisabbnak a fájások átvészelésére.

A vajúdás 3 órája alatt arra vártunk, hogy sikerüljön elérni a dokimat. Éjszaka volt, nem számított a saját kismamái közül a közeljövőben szülésre, és mint később kiderült, elfelejtette feltölteni a telefonját. A sokadik sikertelen próbálkozás után az ügyeletes orvos elvállalta, hogy akkor ő elvégzi a műtétet. Erre szükség volt azért, mert:
- mekóniumos volt a víz
- az előző császár miatt
- a baba mérete miatt
- a feszülő előző heg miatt.

Negyed 5 körül előkészítettek, addigra felállt a műtős csapat. Borotválás, katéter, infúzió, vérvétel. És már vittek is.

Fent tök jó volt a hanglat, amit én nagyra értékeltem. A dokik és a műtősök éppen azt ecsetelték, mit kéne reggelizni. Mindenki külön jó reggelt kívánt, megkérdezték a kersztnevemet, hogy mi lesz a baba neve, hány van még otthon -csupa laza téma, amit persze szorongás-oldásra hozhattak fel, gondolom, hiszen nagyrészt választ kaphattak volna az előttük lévő papírokból. Viszont én nemigen szorongtam, szerintem a körülményekhez képest nagyon is nyugodtan, kíváncsian vártam a történéseket, hiszen nem volt ez már egy ismeretlen helyzet nekem.

Beadták a spinális érzéstelenítést, innen már gyorsan ment minden. Amikor kiemelték Angit, volt nagy csodálkozás, hiszen mindenki egy kis koraszülöttre számított, ehelyett egy mázas, de annál megtermettebb, 3,75 kg-os csirke bújt ki a tojásból. Megmutatták, Apa a folyosón lefényképezte, aztán már vitték is az újszülött osztályra.

Az ezutáni része unalmas a műtétnek, hiszen már nincs mire várni, csak hogy fejezzék már be végre. A műtősnő jfej volt, azt mondta, mikor meglátta a babát a hasamban, azt hitte először, hogy két pici bébi, csak utána látta, hogy ez bizony egy nagy :D

Műtét végeztével betoltak a császáros őrzőbe, Apával beszélgettnk még egy sort, én meg asszem, csak vigyorogtam akkor is, miután elment.

Angit csak órák múltán kaphattam meg úgy 1/2-3/4 órára, mert mint kiderült, cukoroldaltot kellett kapni egész nap, épp csak kis időkre hozhatták oda nekem. A lány rögtön tudta a dolgát, felcsatlakozott, és csak szopott, csak szopott... a csecsemős nővér el is képedt rajta, azt hitte, nem fog a cici felé szagolni a sok cukros lötyi után.

A későbbi okoskodások szerint nekem a terhesség végére lett egy látens terhességi diabéteszem, amit nem vettünk észre (épp hátra volt még egy labor, tán ott kiugrott volna, de egyáltalán nem biztos!) Angi szervezete emiatt több inzulint termelt, ettől lett ő maga nagyobb. Miután megszületett, a szervezetének már nem volt szüksége a sok inzulinra, ezért leesett a vércukra (szerencsére nem vészesen, 1,7 volt neki a legalacsonyabb és folyamatosan tornázta felfelé.
*****************************

Nem kéne már készülődnünk karácsonyra? :lol:

Kép
jamina
 
 


Ja, egyébként perszehogy enyémek is itthon, taknyosan :twisted: Még jó, hogy nem lázasak legalább.
jamina
 
 


Sziasztok!


Jamina

Még egyszer gratulálok :)!
Olyan jó volt olvasni a szüléstörténetet,teljesen elérzékenyültem :)!
Nagyon szép baba Angéla :).És tényleg hatalmas,de én is úgy olvastam ki a soraidból,hogy korábban jött a vártnál... :roll:
Igaz,én meg is lepődtem az Áfonya által közzétett híren,mert még azt hittem,van időd...vagyis legutóbb,amikor babafalván láttam,akkor úgy tűnt,még több van hátra... :roll:

Zsuzsa

Betegség... :(
Tényleg Angélát akartál,és miért nem az lett Luca? :D
Ovi :).Azért jó,hogy nem volt gond..illetve csak Lucával :roll:...
karácsonyi készülődés :)....legalább nem jössz ki a gyakorlatból :D:D!
Mézeskalácsot én is szívesen sütöm,mert viszonylag egyszerű és több nap után is fincsi...ha marad belőle... :roll:
Villő nagyon belejött a gyaloglásba tényleg,már itthon is egész jó távokat megy kapaszkodás nélkül,egyre jobban érdekli a dolog...
de az alvása megint borult..éjjel többször felsír,de alszik valójában,ha átmegyek,akkor csukva a szeme stb...Reggel néha elég korán8tudom,neked nem az... :roll:) kel,van,hogy már negyed 7-kor kiabál...És persze délben kidől és akár 4 órát is képes aludni...
Most is tűkön ülök,hogy keljen már... :roll: mennünk kéne természetesen....
Luca emlegeti Bulcsút :)....szövődik a románc :wink:!


Húúú,megvolt az első szülői az oviban,simán 2 órás volt :,...mondjuk jól éreztem magam,mert jó a csapat,szeretem az óvónéniket is... :)
És új atlétika programunk lesz,vmi országos hálózat,majd megmutatom a linkjét,nagyon jónak tűnik.És persze úszás megint és egy csomó kirándulás... :)


Na megyek készülődni,mert megyünk Apák napjára.... :D:D:D

Puszi és jobbulást minden betegeskedőnek :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc,
Apák napja? Tök jó :D

Nálunk még nem volt szülői, de gondolom, napok kérdése. Ilyentájt jöttek tavaly családlátogatásra is, jó lenne, ha idén elfeledkeznének róla :P

Az ismerős, hogy a kicsi mindig akkor alszik a legmélyebben, amikor a nagyért kell menni. (már egyszer voltunk babakocsival a nagyokért, Angi végigaludta :) )

Betöltött 35. héten (35+2-nél) született Angi, épp úgy, mint Ádi. Szerencsére nem koraszülött méretekkel :D 3750g és 50cm.

Zsuzsa,
tényleg te is Angélát szerettél volna? Na majd Hármaska :) Hogy álltok ezügyben?

Köszönöm, én nagyon jól vagyok :D Szülés után volt pár nehéz napom (összeszedtem a kórházban egy kis lázas hörgőgyulladást, itthon a háziorvos belémnyomott egy Algopyrin injekciót a magas lázra, amire vhogy időközben allergiás lettem -feldagadtam és csalánkiütéseim lettek, valamint bedagadt minden izületem is. Erre kaptam egy Calcium injekciót, amitől jobb lett).

De most már jó minden, Angi nem hátráltat semmiben, aludni is lehet mellette elég jól. A sebem sem fáj, sőt, időnként úgy kell magam figyelmeztetni, hogy mégiscsak hasi sebem van. Ma pl lazán felkaptam mosás után a ruhákkal teli lavórt, és dobtam volna a csípőmre -na ilyenkor azért észreveszem, hogy van egy sebem :P

Könyvek karácsonyra: épp így tervezem én is, adagonként megrendelgetem a bookline-ról majd. Most épp Szaffi névnapjára rendeltem Pöttyös Pannikat, és karácsonyig majd lesz még pár Móra Ferenc, Szepes Mária, Janikovszky könyv, amit beterveztem.
Dekupálni asszem, nemigen fogok :wink:

Áfi,
börze után ugye jössz ide is? ha már így ittragadtam :P Még Csit kéne rábeszélni, időnként nézzen már be...

Kriszi,
szia-szia :) Zeze fiadnak mi a ,,hivatalos" neve?
jamina
 
 


Jami

Akkor neked is determinált eleve a terhesség hossza :lol: !
Nálam meg 38 hét :D!Én ezzel is megelékszem :).És Bulcsú 3100 gr-mal született,Villő 3250-el...Majdnem ráfigták a kis szentemre,hogy kora lett,mert nagyon magzatmázas volt... :?
Akkor még jó,hogy Angi sem maradt bent tovább :D:D!
Nálunk nincs családlátogatás... :roll:...a család megy az oviba :D!

Apák napja asszem idén volt először,de nagyon muris...jó kis vetélkeő kerekedett,asszem 10 akadályt kellett leküzdeniük...mivel nálunk Apa ilyenkor még sehol,én helyettesítettem... :, Gondolhatod,milyen volt fekvőtámaszt csinálni :D!

Örülök,hogy jól vagy a kezdeti kellemetlenségek ellenére :).És csak óvatosan azzal a hasi sebbel... :wink:!

Én meg gyorsan megmutizom,milyen ügyi Villőm :)

http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... V01363.flv

ma du óta mindenhova két lábon jár szinte :D.El sem hiszem,hogy 3 hete tette meg az első lépéseket :)....

anyapoc
 
 


Jami

Akkor neked is determinált eleve a terhesség hossza :lol: !
Nálam meg 38 hét :D!Én ezzel is megelékszem :).És Bulcsú 3100 gr-mal született,Villő 3250-el...Majdnem ráfigták a kis szentemre,hogy kora lett,mert nagyon magzatmázas volt... :?
Akkor még jó,hogy Angi sem maradt bent tovább :D:D!
Nálunk nincs családlátogatás... :roll:...a család megy az oviba :D!

Apák napja asszem idén volt először,de nagyon muris...jó kis vetélkeő kerekedett,asszem 10 akadályt kellett leküzdeniük...mivel nálunk Apa ilyenkor még sehol,én helyettesítettem... :, Gondolhatod,milyen volt fekvőtámaszt csinálni :D!

Örülök,hogy jól vagy a kezdeti kellemetlenségek ellenére :).És csak óvatosan azzal a hasi sebbel... :wink:!

Én meg gyorsan megmutizom,milyen ügyi Villőm :)

http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... V01363.flv

ma du óta mindenhova két lábon jár szinte :D.El sem hiszem,hogy 3 hete tette meg az első lépéseket :)....

anyapoc
 
 


Nagyon ügyes Villő :lol: Az az óvatos kis totyogás :P
jamina
 
 


elékszem=elégszem... :oops:

anyapoc
 
 


Jamikám!!!

Te ide vagy tapadva a netre? :D:D:D:D

Láttad volna most este!Fejére húzta a pólómat és úgy sétált a lakásban :D!Igaz,sokat nem látott,így volt,hogy a szekrény állította meg :D:D:D!

anyapoc
 
 



Hahó,
rém, hogy mennyire nincs ideje az embernek írni...

Jamina,
gratula a szüléshez, nagyon jól hangzik - de tőled amúgy is igen optimista és humorvadász hozzáálláshoz vagyunk szokva :)
Zeze böcsületes neve Kende Ádám (a nővére, Cicó pedig, talán még emlékszel, Katinka Júlia), a Zeze pedig most már csak nick: Cicó találta ki, amikor anno újszülöttként zzzzeeee-zzzzeeee hangzású sírást produkált. Cicó akkoriban nyögte be egyszer, hogy "ez egy olyan zezeféle kistesó" - és rajta ragadt. De Cicó úgyis mindig új beceneveket talál ki neki, már volt Kindi, Kangus, Kanda, Börzemorza, Mörci, Mókus, Kavics, stb. ma éppen Mióka (nem tudom, miért).

Majd még jövök, most már leragad a szemem, csak leggyorsabban reagáltam. A képeket is képtelen vagyok mind megnézni, csak belepislogtam, a kölkök mind nagyon jó fejek :lol:

Jóccakát,
Kriszi
kriszi
 
 


anyapoc írta:Jamikám!!!
Te ide vagy tapadva a netre? :D:D:D:D
Jól esik régi ismerősökkel beszélgetni, tudod :lol:

Kriszi,
a lányod igen kreatív névadás ügyében :P Nálunk is volt Szaffi kiskorában mindenféle, Ádi imád beceneveket kitalálni még most is. Angit pl. Babucsomnak becézi.
jamina
 
 


Hahó,

Jamina, Babucsom :))))))))))))) óriási - ha mondom Cicónak, tutkóra ő is használatba veszi...

Zsuzsa,
neeem, sajna dekupálni is csak akartam, végül nem jött össze... A maximum az ablakfestés meg a mézeskalácsozás, az is csak karácsonykor - na jó, ablakozás van máskor is :) Mariska néni, hehe, hát igen, ez a kendőzés ismerős, Cicó is imádja a kendőket, de az egyéb tökfödőket is. Erről egy édes kis sztori: amikor tavaly nyáron először vágtak neki apával kettesben a messzi mamihoz (én a mandulagyulás és alig három hónapos Zezével maradtam), jól előkészítettük a dolgot, milliószor átbeszéltünk mindent, stb. Itteni nagyi folyton aggodalmaskodott, hogy veszélyes, hosszú út meg minden, balesetek stb. Éppen egyszer ezt taglalta, én meg próbáltam nyugtatgatni, amikor látom ám, hogy Cicó vonul ki a szobájából, mégpedig a következőképpen: egy icipici műanyag táska (tudjátok, az a rózsaszín rémség fajta), teletömve játszós rongyokkal, amik látványosan kilógnak belőle, a másik kezében egy kiskosár, benne három pelus meg négy plüss, a hóna alatt a nagy Malacka (akkoriban kedvenc alvós plüsse, Zeze "hozta" neki születésekor)... és a fején egy agyonnyúlt szalmakalap...és indul lefelé a lépcsőn, hogy ő megy a messzi Mamához.

Nem tudtam, hogy előbb meghatottan bőgjek, vagy a padlón fetrengjek a kacajtól... :lol:

Könyv: nekünk a legújabb kedvenc az Akár hiszed, akár nem - ez a családi kapcsolatokról szól, benne van, hogy ki melyik nagyszülő, nagynéni-nagybácsi, unokatestvér, dolgok, amikor az ember még meg sem született, irtó jó. Azóta Cicó egyszercsak az asztalánál közli Zezével:
"Én akkor voltam kisbaba, amikor te még meg sem születtél, tudod?"
Mire Zeze (most kezd beszélni):
"Énisszeetlek-Katyinka"
Fülig érő vigyor mindkét részről :)

Amúgy te honnan szoktál rendelni? Már kicsit kiestem ebből a könyvrendelős témából, régen könyvkluboztam, de már nagyon régen volt az is.

Ja és mindenképpen jobbulást :)))

Anyapoc,
nagyon édesek a kölkök :) Villőből még lesz valami :))))) A fejrehúzós megoldást Zeze is műveli, és közben ordibál ki a sötétből, hogy "hoakenndebabba-ittakenndebabba", amíg neki nem megy vminek fejjel...

Na én is ide vagyok ragadva, nem mintha ráérnék...most Cicó elvileg alszik, Zezét meg elvitte Apa bevásárolni - nekem ellenben teregetnem, hajat mosnom, mosogatnom és tanulnom kellene ez idő alatt... haj-haj...

Tényleg, Anyapoc, mi van a sulival? Nekem október elején kellene vizsgáznom, most próbálok készülgetni, erre a nyakamba ömlik egy csomó más szakmai dolog is, hogy ne menjen semmi olyan egyszerűen...

Jajj, megjöttek! Én meg nem csináltam semmit!!! Rohanok...
kriszi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors leszek,mert előttem még az este... :?

Jamina

Persze-persze :D!Nagyon ráérsz Te,nekem az a gyanúm :D:D:D!Fene a jódógod :D:D!

Zsuzsa

Vírus :(.Jobbulást :).
Janikovszkytól nekünk a Már ovis vagyok c. van meg.Kb 5 perces történetek vannak benne és nagyon jók,ovis aktualításokkal.Lehet,hogy Elődnek bejönne :wink:.Bulcsú imádja,mondjuk én alapból nagyon szeretem Janikovszkyt. :)
Bábszinház... :(
Nálunk most két bérlet is lesz, a kettő együtt kb 2800 Ft (ha jól emlékszem) és így minden hónapra jut nekik színház és helybe jön mindkettő :).Sajnálom,hogy nálatok nem túl aktívak az óvónénik...
Nálunk már terv alatt a nagykarácsonyi Télapólátogatás,ott is lesz bábelőadás,aztán szeretnénk Ausztriába, a Meseparkba elmenni,valamikor talán az ősszel még a Tropikáriumba,meg a Csodák palotájába egy másik alkalommal.És persze ami még jön közben :).Nálunk nagy az aktivitás,hát biztosan sok óvónéni példát vehetne... :roll:
Amúgy most csinálom a csoport honlapját,majd szólok,ha kész :).
Bringáról nincs infom,szt solgozik már ezerrel... :roll:

Kriszi

Vizsga... :?
Nekem még csak a tantárgyfelvétel van meg :oops: .Október elején kezdődik a suli,akkor lesz az első konz.Nagyon örülnék,ha mi is vizsgázhatnánk előbb,mert akkor jóval kevesebb jutna a vizsgaidőszkra.Egyébként eddig úgy néz ki,ez lesz a leg lightosabb félév... :?
Kende :).Nálunk is a szekrény állította meg Villőt,de nem vette zokon :).



Ja,ma két nagy felfedezést tettem az Interspárban :)
Az egyik egy régi logikai játék,talán még emlékeztek rá,különböző színű háromszögek,négyzetek,körök,két méretben és az egyik típus lyukas... Megvettem Bulcsúnak,talán 200 Ft volt,egy csomó jó dolgot lehet vele csinálni.És nem mellőzendő,hogy Villő a formarakosgatást kitűnően tudja vele gyakorolni :wink:.
A másik uitt,lehet kapni játékpénzt,ez meg talán 69 Ft volt.Egy csomagban két vastagabb papírra vannak nyomtatva a kivágható fémpénzek és van egy csomó papírpénz benne.Nálunk nagyon aktuális,mert mindig iylen szerepjátékot játszunk és hát a pénztárgép pénze "elfogytak"... :D:D:D

Na lépek,mert mégsem sikerültem rövidre :D!

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok,
Janikovszkytól most a Kire ütött ez a gyerek? és a Ha én felnőtt volnék könyveket rendeltem. Megvan a Már óvodás (ovis?) vagyok és az Akár hiszed, akár nem.
Szerintem szenzációsak ezek a könyvek :)

Zsuzsa,
színház: :) Úgy tudják élvezni :)

Anyapoc,
jók azok a játékok, amiket vettél, de egy bajom van velük: kismillió darabból állnak. És Murphy után szabadon: ami sokfelé szóródhat, az sokfelé szóródik :P
Tök jó ovitok van, hogy ennyifelé mennek... a honlapjukat majd szívesen megnézném :)

Itt a 3 szép gyerekem (kicsit sötét a kép, este csináltam):

Kép
jamina
 
 


Zsuzsa

Nekem régi Janikovszky könyvek vannak meg,meg ez az egy.Én emlékszem,imádtam a régieket :).
Most a Tappancs c. foglalkoztató füzetet rendeltük meg az oviban,szuper jó feladatok vannak,odaülősek,de hát szt ez az értelme egy ilyennek :).Próbáljátok ki...Ja,ez ugyan nem esti mese...
Jobbulás----hurráááá :)
Apa :(...ez tipikus....
Nálunk is lecsengetta dolog,a homeos bogyók hatottak :wink:!
Ovi honlapjával igyekszem,de egyre kevesebb az időm...ráadásul megjöttek a fonalaim,így elkezdtem keresztszemezni éjjel-nappal :D!
Színház :).Szuper...az a lényeg,hogy Elődnek tetszett(gondolom... :roll:)
Programok természetsen rajta lesznek,egyik cél az infoközlés lesz az óvodában olvasni nem tudó,vagy könnyen felejtő szülők részére :D!
Telefon :).Nálunk Villő nagy telefon mániás.Az enyém nagyon izgatja,mert kinyitható...amint beszélek jön és mondja.Áddáddááddááddááá...adjam oda... :D



Jamina

Tündériek a gyerkőcök :).
Honlapot megkukkolhatod,amint elkészültem vele .D!
Nálunk elég sok olyan cucc van,ami apró darabokból áll,de mindig össze van pakolva :wink:!
Pláne,hogy egynémely dolgokra Bulcsú már rálépett,volt bömböklde,így megtanulta...No meg együtt játszunk csak ilysemivel és ha befejezte,akkor pakolás... :) Már amikor... :roll:


Könyvek:még eszembe jutott,é asszem a Libriben vettem meg a Moha és Páfrányt.Egészen rövid mesék,aranyosak,bár néha nekem furi... :? Ja,meg most a Gőgös Gúnár Gendeont olvassuk egyfolytában...


Bulcsú anyumnak:

Mami,vegyél nekem Mókus Luca Tanodáját(Minimaxon hirdetett foglalkoztató füzet...)
Mert abból öröm a tanulás :):):)!

Na joccakát :).

anyapoc
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: