Új privát üzeneted érkezett!

Amon,
értem. Ez is válasz, hogy nem válaszolsz a kérdésemre, hogy konkrétan honnan jössz.
Sokat elárul. Valszeg titkolnivalód van.
Ez esetben nincs mit mondanom.

Virgil,
még ha volnának is vitás pontok Laci és az én bibliaértelmezésem között, ebben a szituációban nem akartam ragozni, mert a a keresztények már egymással is hitvitáznak, akkor annak csak egy Valaki örül, aki amúgy is a széthúzásnak drukkol, a Gonosz.
Én az ökumené jegyében ezekkel általában nem akarok foglalkozni, mert a Lényegben egyek vagyunk.

(Biztos sokan olvastátok a Rick Joyner: Krisztus Ítélőszéke előőt c. könyvét, ahol a "csatatéren" a keresztények egymást nyilazzák, és észre sem veszik, hogy eközben az igazi ellenség simán kinyírja őket...)

De ha nem ilyen vézrivataros volna épp a topik, akkor lehet, hogy feltennék kérdéseket Lacinak is, már a Bibliával kapcsolatban, részben azért mert ő nálam sokkal alaposabban ismeri (még Kép Kép ), meg azért is, mert olyan izgalmas és boldogító az Irások jelentését boncolgatni, de ezt egészen más kontextusban képzelem el, mint ez a mostani, rosszízű vitatkozás...más kérdés, hogy erről ki tehet.

Sőt a gyereknevelési, meg egyéb keresztény szemszögből nézhető hétköznapi kérdésekről is szívesen beszélgetnék, sőtsőt emiatt jöttem ide, de Laci melója arra nem hagy időt, és így régesrég archívba merültek...
no nem csak az ő véleménye érdekel, hanem mindenkié, majd egyszer felteszem újra.

Igen, Laci arra sem válaszolt, hogy milyen gyülekezet tagja, de ez csak szimplán egy éredekes kérdés, nagyjából tudom, hova tegyem Kép abból, ahogy érvel, és tök rendben van így a dolog, tiszta sor! Viszont Amon... csak ködösít.
Amúgy meg Alíztól, Amontól minek is kérdezni, ha úgysem reagálnak semmire, amit írtam, csak fújják a magukét, pedig nem támadólag írtam...

Na Drágákok, én is búcsúzom egy időre, mert nincs időm erre, és most nem is érdemes itt...
Költözködünk, aztán Karácsony... majd utána jövök.
Nekem nem is lett volna elég önuralmam ehhez, de a Férjem kért, hogy haggyam má kicsit a virtuális testvéreket a csudába Kép Kép Kép
Úgyhogy engedelmes feleség leszek.
Áldott, békességes Karácsonyt, ünneplő szívet Mindannyiótoknak!

Aztán gyertek ti is!!!

Zsuzsa
zsanya
 
 


Sokat vívódtam magamban, hogy egyáltalán bármi értelme lenne ennek a vitának, de végül is elhatároztam, hogy még egyszer utoljára nekirugaszkodom, hátha most talán sikerül átadnom a szívekbe a mondanivalómat. Ha nem, akkor végleg feladom.

Laci feltett egy elég provokatív kérdést nekem a holokausztról. Hm. A téma forró, szó se róla, meg persze ingoványos is a terület...de hátha ezuttal át tudom adni lényeget.

Szerintem először is azt kellene megnézni MIRE használják a holokausztot. Szvsz az évenként többszöri holokauszt megemlékezéseknek vagy inkább mostmár rituáléknak csak kizárólag a GYÛLÖLET SZÍTÁSA, és a FÉLELEM FENNTARTÁSA a céljuk!

CSAK az a céljuk, hogy az emberek NE élhessenek egymással SZERETETBEN, MEGÉRTÉSBEN, BOLDOGSÁGBAN!

Elképesztő a számomra, hogy egyes körök az emberek gyászát szemérmetlenül kihasználva miféle sötét tőkét kovácsolnak belöle.

A világ pedig nem veszi észre mire megy ki a játék! A gyűlölet magját elvetve ez már következő háborúk, holokausztok létrejöttét szolgálja. Most válaszolok a feltett kérdésre: persze, hogy volt holokauszt. És annak a magja is jóval korábban el lett vetve!

Ez a gyűlölet, félelem és erőszakspirál még nagyobb gyűlölethez, erőszakhoz vezet, míg az egész robbanásszerűen háborúba nem csúcsosodik ki. Pont ez a céljuk a sötét erőknek.

Ez így volt mindig is, és így is lesz mindig is amíg....

.... amíg az emberiség fel nem ismeri és el nem utasítja a sötétség erőit és földi képviselőit. Ebből a mókuskerékből csak úgy lehet kiszállni, ha mindenki elutasítja a FÉLELEM, a HARAG, a BOSSZÚ, és a GYÛLÖLET sötét angyalait.

Zsuzsa, nem tartozom semmilyen felekezethez, egyszerűen csak egy gondolkodó, Istenhivő EMBER vagyok.

Vigil, előző nickemet pedig nem adom ki. Mostani nickem Ámon pedig egyik előző életemben viselt nevem.
Amon
 


a

FÉLELEM, a HARAG, a BOSSZÚ, és a GYÜLÖLET ellen csak a

SZERETET, MEGÉRTÉS és MEGBOCSÁTÁS segít. Ennyi.
Amon
 

 
 

Vigil,
mindenáron, én? Kép Nézd csak meg, mikor írtam utoljára! (igaz, még csak alig több, mint 24 órája, de tartalmas 24 óra volt ;-D) Minden vitában eljön egy pont, amikor ott és azzal a partnerrel már nem érdemes tovább beszélni. Talán máskor, később vissza lehet térni rá, az idő ezt eldönti. Ez a pont nekem Ámon ámenjével jött el - arra az írásra nézetem szerint tovább egy árva szót sem volt érdemes vesztegetni.
Annak a beszélgetésnek van értelme, amelyikben a felek meg akarják érteni egymást, csak a fogalomkészletük, a szükincsük tér el, vagy pedig legalább meg akarják ismerni a másikat, akár azért, hogy önmagukban erősödjenek, de nem a támadás, hanem a megismerés vágya vezérli őket. Itt, ebben a vitában valóban nem erről volt szó.
Talán majd máskor! Kép
kíváncsi
 
 


Vigil

A vivódásotokat értem. Az ember önmagában gyakran ott köt ki. Bármit akarsz tenni , kell Istentől valami, ami elindit, és utána is, miközben benne vagy a sűrűjében, akkor meg tud erősiteni.

Én azt tapasztalom, hogy rengeteget tanulok közben, én magam is jobban értem az Igét...

Most többre nincs már időm, csak egy dolog, ami ma reggel forgott bennem:

Közvetelenül Jézus szolgálata előtt Isten elküldött valakit (KJ), hogy "Készítsétek az Úrnak útját, és egyengessétek meg az Õ ösvényeit.".

A kérdés: erre miért volt szükség? Miért kellett Jézus szolgálatát előkésziteni?

Ha megnézed, mit csinált pontosan Keresztelő János, hogyan késztitette elő az utat Jézus számára, akkor azt lehet látni, hogy kifejezetten a bűneikkel szembesitette az embereket. Akik hallgattak rá, alámeritkeztek a Jordánban és bűnvallást tettek.

Másik kérdés: Miért kellett egyáltalán az ÓSZ? Nem jöhetetett volna rögtön a Messiás. Persze nyilvánvaló, hogy ha nem kellett volna, akkor Isten is ki hagyta volna az üdvtervből. Tehát volt vele célja! De mi?

Ha megnézed, hogy milyen plusz kijelentést adott az a ÓSZ, akkor az egyik legszembetűnőbb a részletes, konkrét bűnismeret. Rengeteg történelmi példán keresztül bemutatta, hogy a bűn mennyire súlyos valóság!!!!

<font size="+1">A kegyelem önmagában értelmezhetetlen fogalom.

<blink>Csak az érti meg</blink>, aki tudja, hogy létezik bűn, aminek elkerülhetetlen következménye az igazságos itélet.</font>

A kegyelemet az tudja és akarja csak elfogadni, aki megérti hogy van olyan bűne, ami miatt szüksége van a kegyelemre, hogy elkerülje a jogos bűntetést. Aki magába néz, és nem lát semmi bűnt, nem fog kérni a kegyelemből.

A zsidó kultúrát teljesen átjárta az Ige, az egész történelmük annak a folyamatos demonstrálása volt, hogy a bűnt követi Isten igazságos itélete. És ennek ellenére még a zsidóságot is újra szemebesitenie kellett Istennek a saját bűneik realitásával, mielőtt kiküldte Jézust a kegyelem üzenetével.

Most képzeld el, hogy a többi nemzetben, ahol azt se tudják, hogy eszik-e, vagy isszák a bűnt és az itéletet, ott vajon mekkora szükség van arra, hogy ezekkel az alapvető igazságokkal találkozzanak az emberek!

A bűn ismerete döbbenti rá az embert, hogy szüksége van a kegyelemre.

A bűn szellemi valóság, és mint ilyen láthatatlan. Ahhoz, hogy a szellemi dolgok körvonalai kirajzolódjanak szellemi "fénynek" kell rávilágitania. És ez a fény Isten beszéde.

Isten beszéde több, mint a Biblia. Az Isten beszédének az irott formája ugyan, de azt lehet ugyanúgy olvasni, mint egy regényt. Csak akkor válik újra Isten ÉLÕ szavává, ha Isten Szelleme is jelen van akkor, amikor olvassák, vagy kimondják.
Enélkül csupán betű ...

Sokan olvassák a Bibliát és hivatkoznak rá, még okkult mesterek és tanitók is, de szellemi lámpásként csak ott funkcionál, ahol olyan emeber mondja ki vagy olvassa, akiben benne van Isten Szelleme.

Ha ilyen valaki beszél láthatatlan szellemi dolgokról, akkor van lehetőségük meglátni másoknak is azokat. Ha a kersztényekben Isten Szelleme van, akkor nekik kell világitani, hogy a bűnösök is meglássák a bűnt az életükben.

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jön el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.
8. És az, mikor eljön, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:


[color=#0000ff]

[b]13.
laci
 
 


Kíváncsi

Kipróbáltad már a formázást? Vagy anynira kíváncsi azért mégsem vagy? Kép
laci
 
 


Amon

Csak azért kérdeztem a holokausztot, mert úgy tűnik nálad a nagy szeretetbe belefér az antiszemitizmus.
laci
 
 


Zsanya

A karácsony önmagában is elég nagy felfordulás. Minek ehhez költözködni? Kép Kép

... nem irigyellek. Persze, ha jobb helyre mentek ...

Kellemes ünnepeket!
laci
 
 


Laci,
nem figyelsz! Ott a formázás a legutóbbimban. Kép A villódzást viszont én inkább hanyagolom. Tök jó, de nekem a kólareklámok jutnak róla eszembe. ;-D
kíváncsi
 
 


Kíváncsi

Jé tényleg, a dőlt betű!!! Általában, amikor valaki először szabadul rá a formázásra, a szinekkel kezdi, mert ez a leglátványosabb. Kevesen érik be szerényen a dőlt betűvel. Kép
laci
 
 


Na elolvastam a mai termést is.

És bár a topic címe Keresztény életvitel lenne, de ahogy látom, itt bennfentes hitviták vannak.
Amibe ugye én nem tudok beleszólni, mert nem értek hozzá, sőt értelmét se látom. (De egye fene.)
Próbáltam néhány kérdést feltenni elemi iskolai stílusban amire leginkább egyetemi disszertációs válaszokat kaptam ami nekem annyit jelent, hogy blablabla. Bármennyire is ki van szinezve meg ki van nagyítva.
Nem először tapasztaom azt, hogy bár magyarul beszélek énis meg a többi beíró is, de mintha kéne valaki aki le is fordítaná - nem értjük ugyanazt a nyelvet ez így van.

Mégegyszer megpróbálom: mi az az eredendő bűn? Mert ezt én soha nem értettem. Isten megteremtette az embert - miután megteremtette a világot a monda szerint (miért? unatkozott? Új játék kellett neki? )- aztán mivel az ember unatkozott, csinált neki egy nőt is. Én ezt sem értem. MIért pont nőt? Miért nem egy másik férfit avagy nemnélkülit? (Isten eleve bekódolta a szexualitást, csak amiatt, hoyg a későbbiekben is jól szórakozzoon emiatt nem? Különben egy másik férfit vagy embert vagy hoogyismondják teremtett volna...) Mi volt éppen ezzel a célja? Aztán megmondta nekik, hogy mindenből ehetnek csak egy fáról nem, a tudás fájáról nem. Ezt sem értem, miért kellett erre felhívni a figyelmet? Vagy egyáltalán miért kellett oda ez a fa??? Ha isten mindenttudó, akkor minek ehhez valami szimbólum is? Csak amiatt mert meg akarta fiygelni, hogy hoygan viselkedik az ember? Az az ember akit ő teremtett??? Szóval én már az eredendő ősbűnt sem értem. Ebben a szituációban is megmutatkozik az én örök kételyem: isten nem lehet isten, ha csak így szórakozásból kiséreletezett, hogy az őáltala teremtett ember kibírja e , hogy nem szakajt a tudés fájáról?
Szimbólikusan se értem meg nem szimbolikusan sem.

Innentől kezdve pedig az, hogy képes volt a saját fiát ilyen kínhalálnak aávetni ... ht nekem ez nem egy követendő dolog.. :-((
alice_cs
 
 


Aliz!
Én most itt se vagyok, csak egy mondat.
Annyira jók a kérdéseid! Nagyon fontos kérdések!
Úgy szeretnék rá válszolni, erről beszélgetni, de most nem tudok. Karácsony után gyere erre, jó?
Sok kérdés és válasz felmerült egy másik fórumon is, egyházbírálat, stb, azt meg ott elolvashatod, ha érdekel:
Családinet/Mindenkinek/Érdeklődő kérdés abortusszal kapcsolatban

Zsuzsa

Amon, már mgint nagyon felületesen olvasol!!!
Én tudom, hogy nem tartozol felekezethez, rájöttem.
Azt kértem, hogy egyetlen írót, kutatót nevezz meg, akit ezekben az elméleteidben követsz, akitől esetleg bővebben lehet erről olvasni.
Hogy bárkire hivatkozz.
Mert amit írsz, hogy "csak egyszerű Istenhívő" vagy, az nem igaz.
Az a Mariskanéni a szomszédban.
Nem is a hit felől érdekel, hanem az emberiséggel kapcsolatos elméletek felől.
Hogy tájékozottab legyek.
Kösz.


Zs.
zsanya
 
 


Zsanya,

itt olvashatsz ilyesmiről.

Alice, tényleg jogos kérdések Kép Jövőre visszatérünk rá, jó? Kép
vigil
 
 


Sziasztok!

Nekem csak egy egyszerű kérdésem lenne.
Ha Isten létezik (szerintem nem), akkor , hogy engedhette a gyermekemet három nap után meghalni??? Milyen bűne volt???
Nem olvastam végig mindent, mert ökölbe szorul a kezem...
Soha nem voltam igazán hívő, vallásos meg pláne nem, a gondolkodásomtól nagyon messze áll minden misztikus humbuk. Mióta eltemettem a három napos gyermekemet, édesanyámat, nagymamámat (egy napon), azóta pedig kimondottan irritál, ha olyat olvasok, hogy "Isten szeret, megbocsát, igazságos..."
Feldolgoztam a halálukat, észérvekkel, boncolási jegyzőkönyvvel, józanésszel. Ez van, el kell fogadnom.
Nem hiszek Istenben, nem (csak) emiatt, de látom itt többen igen. Válaszolna valaki?

Köszönöm!

Bea
Vendég
 


Kedves Bea!

Legelőször is őszinte részvétem!




Ha már tényleg feldolgoztad, akkor lehet értelme beszélni róla. De ha még gyászolsz, akkor nem biztos, hogy jó ötlet most. Ezt neked kell eldöntened... Jól gondold meg!


A válasz tulképpen annyira egyszerű, hogy talán azért nehéz néha elhinni:

A gyermeked ugyan nem tett semmi rosszat, csak sajnos nem volt, aki megvédje. A halálnak minden ember ki van szolgáltatva, bárki bármikor meghallhat.

A halálnak és minden egyébb nyomornak és problémának az az oka, hogy az ember elszakadt Istentől. A létezése egy az Istennel és az emberrel is ellenséges személy befolyása alá került, akinek az a célja, hogy szellemi, erkölcsi és fizikai értelemben is tönkretegyen minden egyes embert.

Isten azért engedi meg a bűn és a halál uralmát a Földön, mert az emberek maguk is ezt választják. Az ő személyét pedig folyamtosan elutasitják. Az emberek évezredek óta ebben az állapotban vannak, mégis ragaszkodnak hozzá.


- - - -

Ha nem forrt fel eddig a hűtővized, és még mindig érdekel, akkor kicsit részletesebben talán érthetőbb:


Az ember nem független lény, nincsen önmagából fakadó saját élete. Az életet úgy kapta kivülről, Istentől. Amig közösségben élt Istennel, addig folyamatosan részesedett az Istenben lévő életből.

Ezt a közösséget NEM isten rugta fel, hanem az ember <blink>DÖNTÖTT</blink> úgy, hogy neki nem elég az a gazdagság, amivel őt Isten ellátta. Õ akarta megszerezni magának Isten pozicióját, függetleniteni akarta magát Istentől. Bár ez nem a saját gondolata volt először , hanem bedőlt valaki más hazugságának.

Amivel nem számolt az az, hogy amikor elfogadta az Istenről szóló rágalmakat és ezért fellázadt ellene, akkor a sorsa olyan természetfölötti erők fogságába került, amelyek teljes mértékben ellenségesek vele szemben.

Eredetileg az ember természete Istenre hasonlitott, de ezek után a természetét átformálta az, amit a hazug szavakon keresztül befogadott. Igy a leszármazottainak már nem tudott mást átadni, csak egy olyan emberi természetet, amiben benne voltak és vannak a romlott, illegális vágyak.

Az ember a születésétől a bűn és a halál uralma alatt áll. Ráadásul olyan világban élünk, ahol a kultúrába, az emberek értékrendjébe és gondolkodásmódjába bele van épülve a bűn. Mindenki természetesnek és normálisnak veszi. És nem is hajlandó elismerni, vagy egyáltalán számitásba venni, hogy Isten azért nem avatkozik bele az életébe, mert ő maga folyamatosan lázad Ellene.

Az ember felelősséget hordoz, a döntései kihatnak az utódaira. Ha nem rendezi a kapcsolatát Istennel, nem csupán a saját maga számára mond le, mindarról, amit Isten adhat, hanem a gyerekeit is kizárja belőle, akik a gondjaira vannak bizva. Isten már kinyilvánitotta, hogy szeretné helyreállitani a kapcsolatot, a döntés mostmár kizárólag az embernél van. És igy a felelősség is. Mi emberek gyakran Istent hibáztatjuk, hogy miért nem válaszol. Pedig ő már régen megadta a választ, amit mi konokul tagadunk, mert nem éppen kedvező fényt vet ránk: miközben Istent hibáztatjuk, nem vesszük észre, hogy mi magunk döntünk folyamatosan úgy hogy nem is Õ kell. A segitségét persze szeretnénk, csak éppen Õt magát utasitjuk el.


- - - -

Ebben a topicban - de az egész világtörténelemben is - pont azért van vita, mert a jelenlevők egy része tagadja, hogy az általunk ismert vagy esetleg átélt problémákért a természetfölötti gonosz tevékenysége lenne elsősorban a felelős. Értsd: itt, ma a XXI.században véletlenszerűen történnek csupán az események, vagy van mögöttük céltudatos szándék, ami hat az emberekre?

Én azt álliottam, hogy bár az egész Emberiség és maga a föld is Istennel elleséges befolyás alá került, Isten elhatározta, hogy ezt fel fogja számolni. De, mielőtt ez megtörténne, szeretné az embereket meggyőzni, hogy állitsák helyre vele a kapcsolatot, lépjenek ki az Ellene való lázadásból.

Szval mindenki a másikra a mutat. Isten azt állitja, hogy Õ tökéletes, mindig igazságosan cselekszik, és az ember csak a saját és az elődei által hozott rossz döntések miatt szenved.

Az ember pedig Istent vádolja, hogy igazságtalanul bánik vele.

Kinek van igaza?

Az egyik, amivel próbálok segiteni ebben a döntésben, hogy rámutatok azokra a dolgokra, ahol aki akarja az felismerheti, hogy az események mögött bizony ma is ott van az a emberellenes céltudatos valaki.
laci
 
 


Aliz

Érdekes, én is pont arra gondoltam, hogy meg lehetne próbálni kisebb lépésekben ... lehet értelme. Kép
laci
 
 


Laci!

Honnan tudod? Mondta valaki? Olvastad?
Én ott adtam fel (nagyon régen), hogy elfogadjam Isten létezését, amikor senki nem tudott semmi "bizonyítékkal" szolgálni.
Egy EMBEREK által írott könyvet, miért vegyek utasításnak? Senki, de senki nincs ezen a világon, aki be tudná bizonyítani, hogy a Bibliában leírtak valódiak, és tényleg megtörténtek anno! Tévedek?
Szerintem a hívő emberek nem tudják elfogadni, hogy születünk, meghalunk, megesznek a kukacok, slussz! Mindenféle teóriát gyártanak, hogy ne kelljen beismerniük, hogy egyszer mindennek vége, ha tetszik, ha nem. Én is félek a haláltól, félek, mert nem láthatom többé a szeretteimet, de el tudom fogadni, anélkül, hogy kapaszokodónak holmi mennyországban hinnék. Mert nincs! Senki nem volt még ott. Mint ahogy a pokolban sem.

A gyermekemet miért nem védte meg az állítólag létező Isten??? Miért nem véd meg millió gyermeket a világon, akik éhenhalnak??? Miért ad hosszú életet a gyilkosoknak (akik vétettek az ő parancsai ellen)??? MERT NINCS!

Jelen pillanatban ez a véleményem, amit meg lehet cáfolni, de csak és kizárólag kézzelfogható bizonyítékkal!

Bea
Vendég
 


Bea

Nem értetted meg, amit irtam. (Próbáld meg lsz mégegyszer elovasni.)

Van Isten, de a Föld NEM az Õ fenhatósága alatt van, hanem valaki másé alatt. Ez a valaki gyötri és pusztitja az embereket és közben hazudik nekik Istenről. És ők ezt elhiszik.

A probléma az, hogy amikor az emberek olyan mondatokat, gondolatokat hallanak, amik hamis(hazug) információkat állitanak Istenről, akkor azt ELHISZIK. Amikor az igazat mondja valaki, azt viszont nem hiszik el.

Objektiv bizonyiték nincsen Isten létezéséről. ÉS NEM IS LEHET.

Gondolj bele, ha bármi természetfölötti jelenséget is mutatna neked valaki, mindig állithatod róla, hogy fejlett idegen lények tecnológiája az egész.

Objektiv bizonyiték nincs. Szubjektiv viszont van! Olyan, ami neked teljesen meggyőző, de másnak nem tudod átadni. És ez az, hogy HA elhiszed, amit Jézus mond és meg is cselekszed, amit kér, akkor újra és újra átéled a személyes kapcsolatot Istennel. Olyan békességet, amihez hasonlót soha azelőtt. Olyan életörömöt, amit soha azelőtt ... ez eléggé meggyőző tud lenni. Megtapasztalod, hogy ő konkrét személy, akinek be lehet lépni a személyes jelenlétébe ...

És az is, ha tapasztalod, hogy meg is változol! Jézus újjászületésről beszélt. Amikor átéled, hogy a romlott vágyak nem hajtanak már a bűnre, és érzed, hogy Isten vonzza a szivedet helyette. Egyszercsak kinyilik a Biblia, és elkezded látni azt a csodálatos jövőt, amit Isten eltervezett ...
és tudod, hogy tudod, hogy az a valóság.

Az ember szive csak Isten jelenlétében tud nyugalomra találni. Amikor ezt átéli, akkor megszűnik minden kérdés: tudja, hogy hazatalált. Kép
laci
 
 


Bea

Tulképpen a hitet nem is tudod létrehozni magadban. Az csupán a helyes reakció arra, amikor hallod Istenről az igazságot és a szivedben megérzed, hogy Igen, EZ AZ!
laci
 
 


Bea

A miért-jeidre egy talán szemléletes válasz:

ugyanazért, amiért hiába mész az Amerikai miniszeterelnökhöz a panaszoddal, ha te Magyarországon élsz. Azt fogja mondani, hogy költözz Amerikába és boldogan ki fogja vizsgálni a jogos panaszaidat.

Két külön birodalomról van szó! Isten országa, aminek Jézus a vezetője, még nem valósult meg itt a Földön. Egyelőre ez még sajnos a bűn és a halál övezetéhez tartozik.

Mondjuk itt annyival más a helyzet, mint a példában, hogy Jézus fog ide visszajönni. Ezúttal már nem áldozati bárányként, mint először, hanem Királyként, aki uralkodik.

Persze, ha a szivedben már Õ a király, akkor már most is joggal fordulhatsz hozzá. Kép
laci
 
 


Laci!
ElolvastamKép
Szubjektív bizonyíték nem létezik! Neked lehet,hogy igen mert te hinni akarsz. Én nem. Te írtad le a lényeget, "ha elhiszed, amit Jézus mond"! Én nem hiszem, miért is hinném? Egy olyan ember útmutatását miért kellene követnem, aki nem is biztos, hogy élt? De ha élt is, honnan tudjam, hogy valóban olyan volt, amilyennek leírják? Szájhagyomány útján elterjedt történeteket valaki papírra vetett, most pedig milliók hiszik azt, hogy ez az üdvözítő út. Miért? Mert a környezetükben mindenki így tesz? Mert hagyomány? Mert a keresztény európában élünk? Ennyi erővel akár az Odüsszeiában is hihetnénk, azt is nagyon régen írták, és hasonló valóságalappal bír, mint a Biblia...

Régebben csodáltam azokat az embereket, akik hisznek, mert csodálnivaló a pozitív hozzáállásuk, az erejük, amit a hitük ad. Azóta kaptam pár olyan pofont az élettől, ami ráébresztett arra, hogy ne kergessünk hiú ábrándokat! Felesleges. Nem kívánom senkinek, hogy átélje amit én, de nagyon sok embernek meginogna a sziklaszilárdnak hitt hite.

Bea
Vendég
 


"Jézus fog ide visszajönni"
Miért ilyen biztos ez? Küldött mailt???Kép Vagy üzent? Honnan?
Te így gondolod, mert hiszel benne. Értem én, hogy mit ír a Biblia, csak azt nem, hogy miért kellene elhinnem...
Vendég
 


Bea

"Én nem hiszem, miért is hinném?" Azért, mert amit mond az igaz. Ma is. A mondatok igazság és valóságtartalma független attól, hogy ki irta le. Ez csak tipkus kifogás, hogy a tartalmukkal már ne is kelljen foglalkozni.

Az Igazságot nem lehet bizonyitani. "Akinek van füle a hallásra, az hallja"

De ettől az még objektiv valóság, csak a létezéséről nem lehet meggyőződni objektiv módon.
Rengeteg dolgot elfogadsz létezőnek, amire nincsen objektiv bizonyitékod. Láttál már pl elektront? Vagy csak következtetsz rá, hogy létezik? Ha felkapcsolod a villanyt, akkor ez még reálisabbnak tűnik.

Szellemi dolgokkal kapcsolatban a dolog pont forditva működik, mint szeretnéd. Te először akarsz tapasztalatot szerezni és utána elhinni, hogy az valóság. Itt csak az működik, hogy először elhiszed, és utána megtapasztalod, hogy miután a bűn, ami korábban mindig elválasztott Istentől, megszűnik akadálynak lenni, akkor már megtapasztalhatod Isten személyét is.

A bűn megfosztja az embert attól a képességtől, hogy felfogja Isten valóságát. Jézus nem ok nélkül mondta, hogy aki nem születik újjá, az nem látja Isten országát.

Te azt szeretnéd, hogy hozza be valaki neked a természetfölöttit a természetesbe. Isten meg azt mondja, hogy ad neked egy olyan szivet, amivel fel tudod fogni a természetfölöttit. A természetes képességeid a természetes világban való eligazodásra vannak, legalább annyira nem tudják felfogni a természetfölöttit, mint amennyire a füled nem képes érzékelni a szagokat.

Szval a szubjektivet a külső szemlélő szempontjából értettem. Ha te látsz egy fát, biztos vagy benne, hogy az objektive is ott van, tényleg létezik függetlenül tőled. Ha valakinek isten a halál állapotában lévő szellemét megeleveniti, akkor az élő szellemével már fel tudja fogni Istent és meg tudja tapasztalni a jelenlétét. Ez számára ugyanúgy nem kérdés, mint neked, hogy létezik-e a fa, amit láttál.

Most egy darabig tutira nem jövök ...
laci
 
 


Nekem furcsa a sorrend. Én először érzem, hallom, látom, megtapasztalom, aztán elhiszemKép
Az elektronokat tényleg nem lehet látni, de azért nem sok kedvem lenne konnektorba nyúlni...
Vendég
 


A férjemet is akkor dobta ki a pap anno a hittanóráról, amikor kérdezni mertKép Olyat amire a demagóg mellébeszélés nem adott kielégítő választ...
Kép
Vendég
 


Ne egyétek meg ezt a sok süket dumát az eredendő bűnről! NINCS OLYAN.

Csak egyes, most itt hadd ne minősítsek, milyen emberek agyában van!
Mariska_neni
 


Bea

Ezt még megláttam véletlenül:

"A férjemet is akkor dobta ki a pap anno a hittanóráról, amikor kérdezni mert:-) Olyat amire a demagóg mellébeszélés nem adott kielégítő választ... "

és nem értem mire mondod. Fontos munkám van, amivel nem tudok haladni, ha itt töltöm az időt. Komplex, összetett rendszerek alapjait tervezem most, nagyon sok információt és összefüggést kell figyelembe vennem, és eléggé oda kell koncentráljak, ha normálisan meg akarom csinálni.
Szval most pihentetem egy darabig a fórumozást, mert ha belekezdek, nehéz kiszállni.

Én úgy gondolom tisztességes válaszokat adtam. Tisztában vagyok vele, hogy a dolog természetéből adódóan ezeket nem mindig könnyű megérteni, de leirtam azt is , hogy miért. Amit persze megint csak nem mindig könnyű megérteniKép

Kaptál választ. Csak nem érted és/vagy nem fogadod el, igy egyszerűbb ráfogni, hogy mellébeszélés. Te eleve abból indulsz ki, hogy ismered a fontos dolgokat a valósággal kapcsolatban. Én meg azt állitom, hogy egyáltlán nem. Pont a lényeget nem ismered, de azt nem is lehet úgy, ahogyan te szeretnéd. Ha kicsit Scifi-sen akarok fogalmazni, akkor a Biblia, egy olyan dimenzió kapu, aminek a másik oldalán lévő világ annyira más, mint amit ismersz, hogy nem tudod megismerni, ha nem lépsz át rajta.

Szval ha lesz majd időm és úgy gondoljuk,hogy lehet még értelme, akkor később beszélhetünk majd.
De egy daraig nem jövök ide még olvasni se, mert szeretnék a munkámra koncentrálni.

Jó beszélgetést!
laci
 
 


Laci!

Jó munkát!Kép

Értem amit mondasz, de igazad van, nem fogadom el! Nem, mert senki nem tudja velem elhitetni, hogy egy könyvet kellene az életem középpontjába állítanom, útmutatásnak tekintenem. A Bibliának szerintem csak irodalmi értéke van. Attól meg, hogy sokan még ma is szó szerint veszik az ott leírtakat, egyenesen rosszul vagyok. Fentebb olvastam, már nem tudom kitől, hogy a gyerekeket meg lehet verni (persze csak nevelő célzattal), mert ez benne van a BibliábanKép Az agyam megáll! Akkor ennyi erővel rabszolgának is el lehet adniKép Meg engem is megölhetne a férjem, ha okot adnék ráKép Pedig ha jól emlékszem, ölni sem szabad a tízparancsolat szerintKép Akkor, hogy is van ez???
Tudomásul kellene venni, hogy a 21. században élünk! Vannak dolgok, amik már rég érvényüket vesztették. Furcsán néznénk az orvosra is, ha elővenné a piócásdobozátKép Pedig az még nem is volt olyan régen...

Most még lelkiismeretfurdalásom is lettKép Annyira beleástam magam a témába, ahelyett, hogy a lányomra fordítottam volna ezt az időt.

Bea
Vendég
 


Szólj hozzá!

Így kezdődik itt a fejléc ahová írok.
Én a Bea férje vagyok. Nézze el nekem kérem ha helyesírási hibákat vétek kedves László, de nem vagyok egy irodalmár. Nem szoktam vallási kérdésekben vitába szállni senkivel, a szűk ismerettségi körömön kívül,mert nem akarok senkit a magam pártjára állítani,és nem szeretem azt sem ha engem megakar téríteni valaki.Elolvastam amiket írt,de sajnos semmivel sem tudtam több tanulságot levonni ezekböl mint amit a helyi aktuálisan szolgálatot teljesítő paptól ne hallhattam volna. Egy háromnapos gyereket "nem volt aki megvédje"? Sok ember harcolt az életéért! Ha ez az istenen múlt volna élete nagy kudarca lehetne. " Isten azért engedi meg a bűn és a halál uralmát a Földön, mert az emberek maguk is ezt választják." Ezt komolyan gondolta? Ez a háromnapos gyerek ezt választotta? Nem akarom én magát meggyőzni, minthogy engem is irritálna ha engem akarna valaki megtéríteni. "Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyeknek országa". Igaz? Csak az a kérdés hogy kik a lelki szegények? Szerintem inkább azok, akiknek kell egy lelki pásztor aki megtanítja miben kell hinni. Ez az eretnek világnézet, azelőtt a haláleset előtt is a sajátom volt. Mielőtt azt hinné ,hogy ez az oka ateista nézeteimnek. Maga elhiszi hogy Jézus így képzelte e vallás szerint élni? Százévente változtatnak rajta hogy a kornak megfelelő "eladható" formába kerüljön. Ha mást nem nézek akkor azt mondom ,hogy a legfontosabb a kereszténységben a megbocsájtás. Ha arcul ütnek tartsd oda a másik orcád is, megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel, vagy hittanóráim egyik kedvence a juhász aki gyakorlatilag Jézus, és felmászik a hegyek közé egy kisbárány után mert neki az az egy is olyan fontos mint az egész nyáj. Gondoljon az inkvizícióra! Kérdezem én akkor valamelyik pápa nem értett félre valamit amikor máglyára küldött embereket? Jézus kétezer éve élt a keresztény vallás szerint, Ádám és Éva cirka max ötezer éves. Ha a katolikus egyház szerint Ádám és Éva leszármazottai vagyunk nem volt itt egy kis vérfertőzés pedofíliával keverve? Három négyezer éve volt egy vízözön amit csak Noé meg a családja élt túl egy-egy pár állattal. Puff még egy vérfertőzés. Vagy próbált már két nyulat szaporítani úgy ,hogy legyen vagy húsz? Garantálom hogy a végére öt fejük lesz és tök hülyék lesznek. De megközelíthetjük úgy is a dolgot ,hogy ennyi idő alatt egyszer sem lehet ötmilliárd embert nemzeni, pláne ha még az özönvíz egyszer majd nullára amortizálja az állományt. Azt már kár is vizsgálni ,hogy most Ádám volt néger és Éva kínai vagy Éva fehér Ádám meg índián. Szóval jó ez a biblia csak divatosan a kornak megfelelően kell magyarázni.A végére pedig csak annyit ,hogy ha hinnék is istenben semmiféleképpen sem ebben százszor kiforgatott európai ízlésre húzott katolicizmusban hinnék,amikor a világban már akkor többezeréves vallások voltak amikor Jézus, Kr.u.12-ben birgéket kergetett a réten.

Zoltán
Vendég
 


Ffianyu férje: na ez is egy jó kérdés pl... tudtommal Ádámnak-Évának 3 gyereke volt: Káin, Ábel és Séth. Káin mint tudjuk megölte Ábelt, Séthől meg nincs túl sok információ... kik voltak és honnan jöttek Káin és Séth feleségei???

(Egyáltalán hoygan is képzelte isten azt, hogy népesítsétek be a a Földet úgy, hogy egyetlen emberpárt eresztett a földre anélkül, hogy az amúgy halálos bűnnek számitó vérfertőzést el ne kövessék?)

Meg még egy millió kérdésem lenne: pl. miért kellett a Bábel tornyát építő - addig állitólag egy nyevet beszélő - emberek nyelvét csak amiatt összekavarni, hogy ne építhessék égig a tornyot? Isten ennyire hülye lett volna, hogy annyit se tudjon, hogy egy tornyot nem leeht az égig építeni? Nem lett volna egyszerűbb szépen mosolyogva megvárni, hogy a torony összeomoljon? Sokkal nagyobb lett volna a dicsősége...

áááá én nem vagyok alkalmas ezekre a szakrális szövegekre komolyan. Meg se akarnék térni soha - ha VALÓBAN igaz amit pl. Laci állít, hogy a Biblia az örök igazság letéteményese, akkor én pláne nem akarnék megtérni, hiszen meg se kereszteltettem a gyerekeimet, és a túlvilágon inkább leszek velük együtt mintsem nélkülük. Akármilyen is lesz az.

(Bár engem egyre inkább az nyugtatna meg, ha egyszerűen csak megszűnnék a halálom után, úgy mint a korhadó fa avagy a lehulló levél és jönne a nagy semmi ugyanaz ami volt a születésem előtt. Nem oylan rossz az ám...)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Folytatva a férjem eszmefuttatását, kicsit más irányban...
Õt inkább a megmagyarázhatatlan dolgok érdeklik (Õ olvas például sci-fit is, én nem), engem pedig a vallás. Imádom a történelmet, és a történelmi témájú irodalmat. Olvasmányaim során rengeteg olyan dologra bukkantam, ami megdöbbentett, felháborított, egy idő után pedig már célirányosan ilyeneket kerestem. Gondolok itt az inkvizícióra, a keresztes háborúkra, a búcsúcédulákra, arra, hogy a gyónás hova vezethető vissza, és arra a sok szemétláda pápára akit a birka nép istenként tisztelt, ahelyett, hogy őket égette volna el. Az evangéliumi szegénységre, amit hirdettek, miközben a világ legnagyobb vagyonát halmozták fel. Az intrikákra, pedofíliára, homoszexualitásra, és a PÉNZRE, ami az egész egyházat mozgatja. Szent Ferencre, akit a saját egyháza hülyének nézett, mert megpróbálta betartani a szabályaikat. Bíborosokra, akik királyoknak parancsoltak, élet és halál urai voltak. A befalazott konklávéra, a tisztességes választás reményébenKép Pápákra, akik eldobták feleségeiket, gyerekeiket, mintha nem is lettek volna. Akik bordélyokat építtettek a közvetlen környezetükbe (vajon miért???). Folytathatnám még órákig.
Azóta sokat változott a világ. Szelidült is. Ennek ellenére még mindig felbukkan itt-ott egy kis pedofil botrány, homokos pap, még mindig a Vatikán a Föld leggazdagabb állama... Nesze neked kereszténység!
Tisztában vagyok vele, hogy más a vallás, és más a hit, de egy ilyen "szervezet" szájából, hogy lehet bármit is komolyan venni???

Bea
Vendég
 


Bea,
Õszintén sajnálom, hogy ilyen nagy tragédia ért.
Azonban úgy gondolom, minthogy le is írtad, hogy ez nem befolyásolta a hited kérdését. Hiszen azelőtt is elutasítottad a vallást, és minden bizonnyal az sem változtatott volna a dolgon, ha a kislányod életben marad. Inkább csak dühösebb vagy arra, aki hisz, mint annakelőtte, nem?
Először is a hitre bizonyítékot követelni oktalan. Ha bizonyosságot szolgáltathatna neked akárki, már nem hitről beszélnénk, igaz? Hogy van gravitáció, azt be lehet bizonyítani, leesik a cucc, mindenki látja. Na de nem is mondja senki: hiszek a gravitációban, csak azt: tudom, hogy leesik a tárgy, mert van gravitáció. Nem lenne nagy vicc hinni abban, amit tudunk, látunk. Ez az egyik, ami eszembe jutott.
A másik (rengeteg kérdést tettél-tettetek föl, mindegyikre válaszolni még én sem érek rá :-))) ), amit Isten mindenhatóságáról írtál, meg hogy hogy engedhet meg ezt meg amazt, hogy nem véd meg mindenkit. A világ sötét és világos, élet és halál váltakozása, jó és gonosz küzdelme. Ez így volt mindig és így is lesz. Tudom, hogy nem szereted a Bibliát, de mivel itt mindenki előhozakodik vele, azért itt is meg kell jegyeznem, hogy a Bibliában is szerepel, már a paradicsomi jelenetnél, hogy a gonosz megjelenik kígyó képében és elcsábítja Évát. A sátán, a gonosz, a rossz, nevezd, ahogy akarod, egyidős a Teremtővel, kettejük küzdelme pedig behatárolja a mi életünket is. Mondok egy hasonlatot. Vannak a betegségek. Az ember immunrendszere arra lenne hivatott, hogy már eleve be se engedje a kórokozókat, és ha már bejöttek, akkor küzdje le a bajt mielőbb. Néha ez nem sikerül. Néha a beteg meghal, hiába tett meg az immunrendszere minden erőfeszítést. Ettől azonban még nem jelenthetjük ki, hogy nincs immunrendszer - van, csak néha erősebb a kórokozó, valamint az egész szervezet gyengébb annál, mintsem hogy leküzdje a bajt.
Aki nem hisz, a világ minden kínját, baját, az összes rosszat felsorakoztatja érvként arra, hogy isten nincs is. Ugyanezzel az erővel azt is mondhatná: meghalt a szomszédom tüdőgyulladásban, nincs is immunitás a világon! Vagy - most olvastam cak a legutóbbidat - azt is mondhatnád, hogy már csak azért sincsen imunrendszer, mert vannak rossz orvosok, akik hálapénzt fogadnak el, tetejébe félrekezelik a beteget és még téged is hülyének néznek.
Egy ideje - bár erre ritkán érek rá - feljegyzem magamnak a gondolataimat. Még jóval azelőtt, hogy megjelentél volna itt, a következőket írtam: "... Istenhit, istenkép azért kell, mert mi mindannyian gyarlók és esendők vagyunk, de szívünk mélyén mind vágyunk a jóra és a vígasztalásra. De kitől kaphatnánk biztosan meg e kettőt? Vajon egy másik, hozzánk hasonló gyarlótól? Akinek épp akkor fáj a foga, amikor nekünk lázas a gyerekünk? Akit épp akkor rúgtak ki a munkahelyéről, amikor minket elhagyott a férjünk? Vagy önmagunktól? Aki arra se képes, hogy megtartóztassa önmagát, ha elhízott? De még akkor se, amikor gyomorrontása van?..."
Az a baj, Bea, hogy az ember gyenge. Illetve nem baj, hanem ez az adottsága. Gyenge, támaszra szorul. Ezért vannak barátai, kedvesei, sőt, sokan még a gyerekeiket is arra használják, hogy támaszuk legyen mind testi, mind lelki értelemben. Csakhogy - éppen, mert minden ember gyenge - a barátságok törékenyek, a szerlemket megingathatja egy igéző szempár, a gyerekek meg törvényszerűen a maguk útját járják. És az ember pont akkor marad magára, amikor a legnagyobb szüksége lenne valakire, akitől, akiből erőt meríthet.
Persze nem mondom, hogy csak ezért kell a hit, de nagyrészt ezért szerintem. Megtartó ereje van. Közösséget megtartó ereje is többek között. Meg hát mondj jobbat! Mondj olyan emberi szervezetet, szerveződést, amely ennyi megpróbáltatáson túl is évezredekig erős maradt? Sőt, újjá tud születni? És: betölti a támaszt adó, vigaszt nyújtó funkciót is. Nem hiszem, hogy nagyon tudsz ilyet, hacsak nem másik vallást, de akkor már megint ugyanarról beszülünk.
Az, hogy vannak rossz orvosok, abszolút mellékes, ha az embernek van működő immunrendszere. Ha nem tesz a működése ellen. Ha nem segíti a kórokozókat abban, hogy kifejthessék áldatlan hatásukat. Csak fel kell ismerni a sarlatánokat és elkerülni.
Nem tudom, érthető volt-e, mire akarok kilyukadni, remélem igen. Kép
kíváncsi
 
 


Szia Kiváncsi!

Tetszik amit írtálKép
Majdnem így gondolom én is.
Igen, döhös vagyok. Dühös voltam a papra, aki hülyeségeket beszélt, legszivesebben belerúgtam volna a sírba, a 47 éves anyukám, és a 3 napos gyerekem mellé. (Kedden halt meg a lányom, határozottan megtiltottam, hogy pap a közelébe menjen, a férjem már intézte a nem egyházi temetést, csak ez falun nem olyan egyszerű. Csütörtökön meghalt anyu is, nekem pedig nem volt annyi erőm, hogy szembeszálljak a családommal, így temette őket pap.) Szívből kívánom, hogy soha ne tudd meg, milyen érzés az, amikor ott állsz, meghalt a fél családod, és egy idióta szeretetről, az élet rendjéről beszél! Ha előtte hittem is volna, azóta biztos, hogy nem.

Igen, rengeteg kérdést tettünk fel, amire nem lehet válszolni. Mert ugye az evolúció tény, mint ahogy a gravitáció is. Innentől kezdve pedig megdőlt az egész teremtéstörténet. Nincs igazam? Nekem az a nagyon furcsa, és érthetetlen, hogy a hívő emberek többsége tökéletesen tisztában van azzal, hogy biológiailag lehetetlen Ádámtól és Évától származtatni az emberiséget! Nem írom le újra, amit a férjem írt, de millió olyan dolog van a Bibliában, ami kivitelezhetetlen. Akkor miért csapják be magukat???

"...Istenhit, istenkép azért kell, mert mi mindannyian gyarlók és esndők vagyunk, de szívünk mélyén mind vágyunk a jóra és a vígasztalásra." ITT A LÉNYEG!!! Az embereknek kell valami kapaszkodó. Amikor a kereszténység kialakult, még nem rendelkeztek olyan ismeretekkel, amik megmagyarázták volna a létezést, a halált. Gyártottak maguknak egy teóriát, mint ahogy a mai ember is gyárt, olyan dolgokról, amit nem ismer. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy ennyi erővel a mai nemzedék akár Star Wars hívő is lehetne. Pár száz éve engem is elégettek volna, ha azt mondom egy papnak, hogy neki bizony rokona a papucsállatkaKép Igaz, azt sem tudta mi az. Egy marha nagy önámítás ez az egész...

És igazad van. Én az emberekben hiszek. Hiszek a férjemben, akiben még nem csalódtam, aki nem bort iszik, és vizet prédikál, akire mindig számíthatok. Hiszek a gyermekemben, akinek (még egyenlőre) még én vagyok a legfontosabb. Hiszek a családomban, a barátaimban. Az is lehet, hogy pofára fogok esni, de inkább, mintsem hiú ábrándokat kergessek, és megpróbáljam elnyomni az észérveket, mert hinni akarok.
Remélem én isKép
Vendég
 


Most néztem. Hat fiad van???Kép GratulálokKép
Ha nekem hat ilyen gyönyörű gyermekem lenne, egy pillanatra sem lenne kétséges, hogy miben kell hinnemKép
Vendég
 


Sziasztok!

Olvasgattam, de nem akartam és ezután sem szeretnék nagyon beleszólni, bár engem is érdeklő kérdések-válaszok hangzanak el...

Bea!

Az evolúció tény?
Nézzük mit tudunk erről a tényről (csak amit így én az egyéni életemben hallottam):
1. valamikor, ki tudja mikor, miért és hogyan létezett egy ősrobbanás, ami miatt kialakult a Föld
2. ezen, és pont ezen a bolygón olyan körülmények lettek, ami miatt, ki tudja mikor és hogyan kialakult egy valami nagyon kezdetleges életforma, ami aztán sok-sok idő alatt egyre több átalakuláson ment át (hogyan, miért?), és végül kimászva eredeti lételeméből, a vízből meghódította a szárazföldet
3. Tovább alakulgatott (miért, hogyan itt is nyitva), amíg el nem jutunk a főemlősökig
4. Egyszer csak egy csoport főemlős úgy döntött, hogy ő ember lesz (mert ugye vannak korai embermaradványok, a "bizonyítékok", ugyan a köztes láncszem, ami az "emberelőd" és a majom között van, az nincs meg, tehát a hogyan, miért itt sincs tisztázva).
Ebben nincs egy kicsit sok kérdés szintén??
Maga az evolúció ugyanugy lehet csak elmélet, mint ahogy elmélet lehet az másnak (ami másoknak meg tény), hogy Isten teremtette a világot.
Pl. még ha létre is jöhet az élettelenből élő szervezet, ezt még senkinek sem sikerült reprodukálnia, még laboratóriumi körülmények között sem.
Ezt olvastam, szerintem nagyon jól megállja a helyét:

"A nyitott gondolkodás ott kezdődik, hogy az ember belátja: mind a teremtés, mind az evolúció elfogadása intelligens hiten alapszik, mivel a világ kezdeteire vonatkozó elképzeléseket a tudomány, saját korlátaiból adódóan, soha nem lesz képes bizonyítani; ebből következően téves az az elképzelés, hogy az evolúció tudományos, a teremtés pedig vallásos elképzelés; a tudomány szerepe abban van, hogy mindkét előfeltételre (premisszára) felépíthető egy-egy összetett modell, amellyel a távoli múltból eljutunk a jelenig, és megvizsgálható, hogy a tudomány ma ismert tényei melyik elképzelést támogatják jobban vagy kevésbé."

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kedves Bea!
Iszonyú lehetett, ami történt Veled!
Nekem "csak" két magzatom halt meg, az is rettenetesen fájdalmas, hát még ez!
Annyi minden eszembe jutott, most csak vázlatosan 3 dolog.
- Párizsban egyszer hallottam egy hutu nő tanuságtételét. (Az Emmánuel katolikus közösség tagja) A tuszik a szeme láttára mészárolták le a férjét és az összes gyermekét, ő túlélte...
Mivel Istenben hitt, idővel meg tudott bocsátani ezeknek az embereknek, elment hozzájhuk, mert már nem volt veszteni valója, és hirdette nekik az Evangéliumot. Szeretetből, ami csoda, mert ez emberileg teljesen lehetetlen! Ezt látva a gyilkosok megtértek. Nagyon röviden írtam, csak a lényeget. Számomra ez felér egy "bizonyítékkal", mert ha nincs Isten, ez lehetetlen, hacsak nem elmebeteg az a nő... de azok a tuszik nem tértek volna meg, ha ő nem Valódi szeretettel fordul feléjük a jogos gyűlölet helyett.
- hogy tény-e az evolúció, azt én nem tudom,
de a katolikus álláspont szerint sokminden értelmezhető szimbolikusan is a Bibliában, mert az nem egy tudományos könyv, hanem az Isten-ember kapcsolatról szól. Ilyen módon akár az is előfordulhat, hogy a kettő nem zárja ki egymást...
- Az egyház bűnei, igen... néha az jut eszembe, hogy ha az egyház/a kereszténység nem Istentől való volna, hanem csak erőlködő, képmutató emberek "szervezete" már régen eltünt volna a történelem süllyesztőjében, olyan sok bűn, hiba, baklövés, botrány terheli a múltját. De nem, él, és növekszik, és megújul...
Ami a kat. egyházat illeti, igen, ezeket szokták kb a fejére olvasni, nagyrészt joggal...ámbár megjegyzem, hogy az ateista média szeret ezen csámcsogni, meg olykor más egyházak is csak ezt hangsúlyozzák, mintha csak ez, csak a botrány volna. Pedig a másik serpenyőben összehasonlíthatatlanul sokkal több ennél a szentek serege, (az ismert és névtelen szentéletűeké) csak azt senkinek nem érdeke reklámozni...
Aztán pedig az egyház kettős természetű, (mert valahol van, és valahová máshová törekszik eljutni),tehát annyiban szent, hogy Istenhez akar tartozni, és annyiban bűnös, emberi, hogy emberekből áll, akik kísérthetők...
Aztán pedig természetesen egy kétezer éves egyház tötrénetében jócskán lehet találni olyan szégyenfoltokat, olyan embereket, akik csak névleg voltak keresztények, de valójában az ellenség, a sátán malmára hajtották a vizet.
Minél fiatalabb egy közösség, és minél kevesebb emberből áll, ennek annál kisebb az esélye, de attól még sajnos azok is ugynúgy gyarló emberekből állnak, akik hibáznak, vagy hibázhatnak, akik kísérthetők...
aztán meg az egyház nem úgy működik, hogy az léphet be, aki már tökéletes, hanem a tagjai jó esetben mondjul e keretek között törekszenek a "tökéletességre", jobban mondva az Istennel való életre. És ez csak azoknak a tagjainak sikerülhet, akik mindenestül erre teszik fel az életüket. És sajnos sokan langyosak, vagy hidegek maradnak, vagy azokká lesznek, ami annál tragikusabb, minél nagyobb a felelőssége valakinek.
Tehát inkább a valami-Valaki felé igyekvők és nem a véglegesen Beérkezettek közössége az egyház, mert azzá csak a Menyországban válik.
Aztán pedig nem csak a rissz-rossz vezeték számít, hanem az áram, amit vezet, (amíg vezeti)mert attól, hogy vannak vezetékek, még nem fog égni a lámpa.

Na már így is túl soká ülök itt, abbahagyom.
Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok!

Beszti!Kép
Tény! Te most fosszíliákkal vitatkozol, amik pedig eléggé kézzelfoghatóak. Nagyon sok hiányzó láncszem van még, de mégtöbb a bebizonyított dolog, ami igenis azt támasztja alá, hogy szervetlen anyagokból származunk.
Wöhler 1828-ban állított elő szervetlen anyagokból oxálsavat, és karbamidot.Kép Ma már olyan nagy molelulájú szerves anyagokat is szintetizálni tudnak, mint az inzulin (51 aminosavból áll). Ezek is tényekKép Szerencsére a biokémikusok újabb, és újabb dolgokra világítanak rá, a paleontológusok pedig tárgyi bizonyítékokkal is szolgálnak.
Na, ez az a téma, amibe nem akartam belemenni, mert sajnos még nem tudok annyit, amennyit szeretnék.

Zsuzsa!Kép
A Biblia és az evolúció, hogy a fenébe ne zárná ki egymást?! Gondoljunk csak a mutációra. Férjem írta egyik este a nyuszikatKép A harmadik generáció már tényleg tök hülye lenne.
Ha meg szimbolikusan értemezzük, akkor miért követjük?

Miért él és virul a katolikus egyház (meg mások)?
Mert a pénzről, és a hatalomról hülyék lennének lemondani! Egyszer láttam egy műholdképet Vatikánról. Azt az evangéliumi szegénységet, amiben élnek!
A másik dolog. Pár éve megkérdeztem a mamáimat, hogy miért járnak templomba? Nem, nem meggyőződésből! Már a kérdés is furcsa volt nekik. Azért, mert ezt szokták meg. Mert a szüleik is jártak, a nagyszüleik szintén... Ez olyan, mint a vasárnapi húsleves. Tradíció. Meg, mert így illik.
Gondolom, nem ők az egyedüli emberek a világon, akik így élnek. Kinézek az ablakon, belátom a fél utcát, ismerem az embereket, nagytöbbségük hasonló indíttatásból áll ki vasárnap a "templombajárós" autójával a garázsból, ülteti bele a családját, de a kapu előtt még k...a anyázik egyet, mert a kutya kiszökött, és nem megy a helyére.

Már én is abbahagyom, mert a vasalóm nem működik magátólKép

Bea
Vendég
 


Bea!Kép

Nem vitatkozom fosszíliákkal, mert nincs értelme.Kép
Mindössze arra akartam rámutatni, hogy az evolúcióelmélet legalább annyi vitatott feltételezéssel van tele, mint a teremtéselmélet.
Vannak tudományos felfedezések, amiket az evolúcionisták egyértelműen úgy magyaráznak, hogy a feltételezések tényekké váljanak, de attól azok még nem tények.
Senki nem volt ott az ősrobanásnál, az élet keletkezésénél, ezekről senki nem tud bizonyítékokat felmutatni.
A miértek itt is legalább annyira ott vannak, mint a Bibliánál, Istenhitnél, teremtésnél.
Az evolúcióban legalább annyira hinni kell, mint a teremtésben.
De nem biztos, hogy bele szeretnék menni mélyebben a kérdésbe, mert nem lennék jó vitapartner (sem a teremtéselméletben, sem az evolúcióselméletben nem vagyok annyira jártas, hogy értelmes vitapartner lehessek).

(Azt meg csak úgy csendben és zárójelben jegyzem meg, hogy a kereszténység nem egyenlő a katolikus egyházzal, méltánytalan a katolikus egyház bűneit számonkérni a teljes kereszténységen (Biblia Pál, Péter apostola biztosan nem tett volna egy csomó olyan dolgot, amit később magukat követőiknek valló emberek tettek).)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bea,
nem értettél meg, de nem baj Kép
Feltettél egy sor elgondolkodtató kérdést, most én ajánlok egyet, amin elgondolkodhatsz: vajon miért van az, hogy számtalan természettudós, akik beláthatóan nagyobb (természettudományos!!!) tudás birtokában vannak, mint te vagy én, istenhívő, továbbmegyek, leginkább keresztény?
kíváncsi
 
 


Többen kértek olyan irodalmat, ami nem megfoghatatlan akadémiai szinten tárgyalja az eseményeket, hanem egyszerü, közérthetö és kézzelfogható módon magyarázza az eseményeket.

Hogy ki mit tart ebböl igaznak, azt persze mindenki maga döntse el.

.... körülbelül 2000 éve megszületik a pártus birodalom királya lányának, Adiabani Máriának a fia. A világ Jézus Krisztusként ismeri meg. Politikailag veszélyt jelent a római birodalomra, ha a pártus birodalom trónja betöltödik. Heródes elhatarozza, hogy megöli az újszülöttet ezáltal véget vetve a pártus birodalom erejenek ergo kedveskedve Rómának, aki számos csatában alul maradt a pártus birodalommal szemben. Jézus otthon nevelkedik a királyi udvarban, kashmirban is megfordul, de idövel visszatér a zsidók által idegenek földjének nevezett helyre, Galileába ahol mágus (magyar) papként tisztelik. Túl sok hívet szerez magának. Az a bizonyos szervezet úgy dönt, hogy új világvallásra lesz szükség. Jézust meggyilkoljak, Pál (Saul) kitalálja a vallást és a kölcsönvett kereszténység névvel illeti. Beleszövi a zsidók Bibliáját is Ószövetség néven, hogy a félrevezetett keresztény emberek imája is a zsidókat erösítse. Megejtik 324-ben a nikéai zsinatot. Elkezdödik a történelemhamisítás. Feleségét Magdalai Máriát letagadják, Vatikánt jelölik meg, mint az egyház központját, utódait az Árpádháziakat szabályosan kiirtják. Félnek a dns-étöl. Félnek a nyelvétöl. Félnek népe tudásától és történelmétöl. Eltörlik a valódi királyságot, tudják, hogy csak akkor tudnak érvényesülni, ha megszakítják annak a népnek a kontinuitáson alapuló történelmét. Megdöntik a római birodalmat, hogy romjaiból új birodalmat hozzanak létre. Megkezdödik egy új birodalom felépítése amely kitalált uralkodókról szól, 600 és 900 közé beékelnek kerek 300 évet, egy europai kék vérü származást kezdenek el hirdetni. A Vatikán a pápák számát egyszerüen a bevált modszer szerint megtöbbszörözi. Kitalálják a Nagy Károly féle birodalmat, hogy késöbb legyen majd mire hivatkozni. Miután Istvánt küldték saját népe ellen, aki nem véletlenül Rómában nevelkedett, hogy lemészárolja eröszakkal a maradék ösi vallásban hivöket, még mindig maradtak olyanok akik még nem akartak átállni. Eljön a boszorkányégetések kora, máglyára kerul minden ösvallás hivö akit azzal vádolnak, hogy az ördöggel paktál.( modern formájában: okkult befolyás alá került)...

folyt. köv?
Hatcseppesut
 


Ez volna az "irodalom"?
kíváncsi
 
 


Hatcseppesut!
Ne haragudj a tudatlanságomért, de ez a szöveg honnan van?
Köszönöm a válaszodat.

Kép
Kép
macskási
 
 


Kiváncsi(ak)nak kis irodalom.

Hitetlenséged megnyilvánulása útja a kétkedésnek
Hiányzik az ismeret belőled, mert félelem győz az elme felett,
A szorongás elnyomja a bölcsességet és megfojtja a hitet
Tudatlanság az ára, mely Téged a homályba vezet.

Oka a van célnak, célja az oknak
Egy cél ami megteremt, egy cél ami összeköt
Egy cél ami vezet, egy cél ami irányít
Egy cél ami meghatároz, egy cél ami félrevezet.

Egy a cél.

Mégis útját járod a bűntudatnak, kárhozatnak
Szerepét nem ismered fel a szándéknak, akaratnak
Nem vagy tudatában, mi a való
Hogy Minden program felülírható!!!

Hogy a Sors hittel es tudással irányítható
Hogy nem létezik lényeg, minden pótolható
Okait keresed céloknak megingathatatlanul
A butaság poharát iszod - öntudatlanul.

Süket fülekkel hallgatsz a bölcsesség szavára
Behunyt szemekkel tekintesz a sors fonalára,
Választásaid érveinek tára
Válasz az okok ismeretlenségének sorozatára.
Kiváncsi talán lehetsz,
de még nem vagy érett a valóságra!

Minek a fül Neked, ha nem tudsz hallani?
Minek kérdezel engem, ha nem akarsz mit mondani?
Minek mondani, ha nem tudsz érteni?
Minek érteni, ha nem is tudsz érezni?

Minek a sziv Neked, ha nem tud magyarul dobogni?
Minek a valóság, ha nem tudod felfogni?

Töprengeni baljós kérdéseken szerfelett értelmetlen
Értelmetlenséged mögött ott lapul a jelentéktelen
Jelentéktelenséged elmerül a lényegben
A nyilvánvaló felismerésében.

6cseppszut
Hatcseppesut
 


De szép vers volt! Most írtad? Kedves.
És az is különös bájt ad neki, hogy a magyar szíved ilyen ősmagyar nevet választott. Kép
kíváncsi
 
 


Mi "az a bizonyos szervezet"?
Kik és mikor ékeltek be 600 és 900 közé kerek 300 évet? Ugyanazok, akik megejtették a nikaiai (latinosan niceai) zsinatot majd 300 évvel korábban?
Hogy mik vannak! Kép
vigil
 
 


Macskási

Arany szavakat suttog Ildikó, füledbe
Versről versre, kapuról kapura, térről térre,
Semmi se borzolhat bele a nyilvanvaló felismerésbe
Hogy Andonis barátod kopogtatott az imént be.

6cseppszút
Hatcseppesut
 


Vigil, jól teszed, ha kérdések törnek Rád
szükség is van rá, csak úgy, a párhuzam oldalán.

Válaszom pedig a PÁHOLYOK és uraik,
kik oly szabadon mívelik a követ,
ma a Rothschildok, Bushok, Rockefellerek
na és persze a Bilderbergerek.

Próbálom eldönteni honnan kellene kezdeni,
Kellene kezdeznem Nagy Károlytól?
Vagy háromszáz évről a megrendelt történelemből akár?

Vagy menjek még beljebb a történelem sűrűjébe?
Meséljek Jézus királyunkról?
Egy meggyilkolt Árpádházról?
Meséljek arról a kereszténységről
Mely a pokolba vezet?
Esetleg Isten földi helytartójáról?
Vagy a 101-es szobáról amelyet a páholyokkal közösen építenek?
Említsem a vatikáni kabitószer üzletet?
Amelyet a rendőrség üldöz, és az FBI rejteget?
Én pedig csak nézek, látok, értek,
És előfordul, hogy olykor-olykor kérdezek.

6csepp
Hatcseppesut
 


Hűha...
alice_cs
 
 


...Annyira közel
S mégis oly távol
Közel a Holnaphoz
S oly messze a Mától...

Ahol a tér megtörik
S az idő elmosódik
Ahol a Holnap a Tegnappal összefolyik
S a Jelen megszünik.

Valahol az alkonyat mögött,
Egy messzi fény a lebegő ködben
Csillagok csillogó gyémántjai között
Ahonnan emléket ember nem őrzött

Ahol még senki nem volt
Onnan még senki nem jött
Egy másik világ az Idő mögött
Ahol a pillanat is örök

..Onnan jövök én is (Andonis)
és régi barátom, Ámon...

6csepp
Hatcseppesut
 


Andonis a Tudó

MINT A MENNYBEN ÚGY A FÖLDÖN IS

Hát nem maradt már hely sem számunkra ?
És nem kellunk már többé senkinek ?
Már a nemzetek is megtagadtak sorra ?
Már semmi sem vet gátat a feledésnek?

Ismeretlen népünkről nem tud senki- semmit,
Múltbanyúló szálainkat minduntalan feledik
Igaz, rég volt mikor a csillagokból alászálltunk
Mikor az ősi Orion káprázatban sziporkáztunk

Õsrégi a Nagy vadász ki fiaira ügyelt
És por lepte a dátumot mikor két fia útrakelt
Már uttalanok az utak is, amin a szarvas idevezetett
Túl rég volt mindez, hogy emlékezzenek

Így ránk sem emlékeznek, mert nem emlékezhetnek.
Akkoriban csak mi voltunk-mondják a jelek
Mi voltunk a kezdet, az ősemlékezet
Szőttük, rajzoltuk az emberi történelmet

Mert minden más porrá öregedett
Minden nyom romként maradt hátra
Rejtett sirjaink titkait érthetetlenként tárja.
Nago Maya templomok, rajzos Nazca kultúra

Húsvét szigetek, Egyiptom, Tutenkámen sírja,
Ecuador, Tibet, Babilon es Kína
Ottlétünknek nyelvünkben az igaza.
Ott voltunk és csupán egy nyelvet beszéltünk

Mindenki más, eképp beszélt nekünk.
Akkor még tudták, hogy Isten is csak egy van,
Az írásokban, a földön, a csillagokban
A lemoshatatlan évezredes múltban.

Kosok nemzettsége, ikrek csillagképe,
Hun embernek messzi csillagháza,
Nimrod, Orion es Árja,
Árjás óriások, erős űrősök és ezekben a hit,
Hát nem mondanak nektek semmit?

Elfeledtétek mit tőlünk elvettetek
Õsi örökségét e büszke nemzetnek?
És mit ránk kényszeríteni akartatok
Mind..mind..idegen hagyatékok.

Tudatlanságba tudatosan taszítottatok.
És a tudatlansággal némára bénítottatok.
Mert egy nemzet ér-e még valamit
Ha elfeledtetik vele ősi torténelmit?

Amit mások Stonehengeként említenek,
Nekünk Isten Hangjaként ad mélyebb értelmet.
Mutatja az irányt az eltitkolt őshazába,
Egyiptom az Égi Hon,a tudás útja a múltból a mába.

Ami másnak "Minen Tutankhamen Nebkheperure"
Nekünk úgy szól "Mindentudónk a Menny Napképes Ura"

Árjások voltunk, Orion gyermekei, nemzet,
Ankhal nyíló főúrhonainkba zártuk a bölcsességet
Peremeseket épitettünk, térképeket készítettünk
Róvásírásainkban őseinkről regéltünk

Mint az égben úgy a földön is...

Szól a kérés, az esedezés még ma is.
Hogy egyszer még felcsillanhasson a remény
Hogy mutathassa az útját az eredet, a fény.
Mert emlékeinkre a feledés pecsétjei kerültek,

És a Sphinx kit amúgy HUNnak is neveztek,
Azóta is némán áll, hiába is faggatnátok,
Tizenötezeréves tekintettel néz majd le rátok.
Az Idioma Primogenitum-nyelvének titka

És ez a mi nyelvünk mely szólások közt ritka.
Majd a néma Sphinx faggatja az emlékeket,
Es minő csoda-rólunk szól az emlékezet..

Köszönni tobzódnak a faradt évezredek
A Nagy Múltból ujjászületett nemzedéknek.
Pusztító akaratotok mintha hiába volna
És így minket illet a dicső korona.

Mert a királyok így csak mi vagyunk
És a hercegek is mi magunk.
Mi vagyunk a saját megálmodott álmunk
Túl is szárnyaltuk már őket

Meghaladván a józan képzeletet.
Most már nem álmodozunk többet
Mert álmainkból felvertetek
Mi lettünk volna kik az álmokrol erdeklődtek?

Mi, kik mindenről tudakoztak, kérdezgettek?
Kik mindenre mesés választ reméltek?
És TI kik nem tudtátok, hogy mi vagyunk a feleletek.

Lassan, lassan ráleltunk önmagunkra,
Kik, honnan, hova, a múltra ,a mára.
Mi a sorsunk, céljaink mik voltak?
És mik most mikor mi vagyunk a kiválasztottak?

Most hangosan hírdetjuk az üzeneteket,
Mi vagyunk a NÉP kik laktuk a hegyeket
Mágusok vagyunk, ragyog Csillagotthonunk
A feledés fölött, hol büszkén áll sírhantunk.

Mi vagyunk Mah Ar népe, az elfelejtett
Minket a Csodaszarvas ide vezetgetet,
Mi követtük az égi fényeket,
És éltünk,lesve az ősi jeleket.

Követtünk jóslatokat, követtük emlékeinket.
Valóban a Nagy Õsök vezették őseinket az Õs-Teneket.

De kik vagytok Ti kik ellenünk vétkeztetek?
Kik vagytok, kik Isten ellen is szót emeltek?
Kik vagytok kik az ősi átkoktól sem féltek?
Kikre ujjal mutatnak porbataposott népek?

Feltámadnak még az elfeledett nevek,
Új hírneve lesz az Õsi Nagy Népnek,
Immár nem fogunk többé hallgatni
Öncsonkító csúfos feledésbe merülni.

Az idő most már arra is megérett,
Hogy hangosan ismételhessük az üzenetet:

Mint a Mennyben úgy a Földön is..

Úgy ahogy mondtad volt és igérted is
Add meg nekünk mindennapi kenyerünket
És ne vígy a kisértésbe minket.

Seregek Ura fordítsd ujra ránk tekinteted
Állítsd talpra újból porbatiport népedet!
Hatcseppesut
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: