Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Aliz!

No hát én pont nem az vagyok, aki a kereszténységet a Bibliával azonosítja.

Ha szeretnéd megtudni milyen Isten, akkor nézzél tükörbe. Pont ilyen (is) Isten.

Éppannyira annyira NÕ, mint FÉRFI is!

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Laci!

Nekem is ugyanaz a véleményem: Torquemada elbújhatna melletted!

Szerettel, Ámon
Amon
 


Ja még annyit, hogy Isten valóban nem tartós bűntudatot akar létrehozni az emberben, mert az csak felemésztené az egész személyiségét, hanem egy rövid, de az egész lényét átjáró megszomorodást a bűnök miatt. Ebben az álapotban viszont már könnyen le tudja tenni az életét Isten kezébe, meg tud térni és a bűnbocsánat öröme tölti be bensőjét. Kép
laci
 
 

 
 

Amon

Ez azért van, mert bár én teljes képet adok (legalábbis próbálok), alapvetően nagyon-nagyon pozitiv dolgokról beszélek, valamiért mégis csak a terhes, nehéz részét halljátok meg, és még azt is rosszul.
laci
 
 


Mindenkinek

Nincsen jó meg rossz félelem, MINDEN félelem ROSSZ. Mindenki, aki félelmet akar előidézni a másikban, az a sötét erők malmára hajtja a vizet.

Te is Laci, meg a Bibliád is!

Eleget láttunk az előző oldalakon Belőletek!

De én akkor is szerettel fordulok feléd, Ámon
Amon
 


Aliz

"Sajnos egyszerűen képtelen vagyok a Biblia minden szavát igazanak felfogni"

A betű öl a Szellem megelevenit. Ha hagynád, hogy Isten adjon neked egy új szivet, azzal már tudnád hallani őt, és a saját tapasztalatod győzne meg, amikor átéled, hogy a Biblia mondatain keresztül Isten személye mosolyog rád.

Teljesen értelmetlen azon erőlködni, hogy az egész Bibliát elhidd. Ha megteszed, amit Isten kér tőled, akkor ő maga fogja ezt megmutatni neked.
laci
 
 


Amon

Ha nem érted, hát nem érted ...

"De én akkor is szerettel fordulok feléd, Ámon"

Én pedig Szeretettel, Igazsággal és Irgalommal. Kép
laci
 
 


Amon, nem rád utaltam a sok bibliai idézettel, hanem Lacira.

Ezt egyébként már megfigyeltem: ha esetleg olyan ember közelébe kerülök, akinek mély a hite, és esetleg vele elbeszélgethetnék a kételyeimet illetőleg, akkor arról secperc alatt kiderül, hogy pajzskét maga elé tartva a Bibliűt onnan idéz, amire én nemigen tudok reagálni, lévén, csak nagyvonalakban ismerem. Meg nincsen is kedvem ahhoz, hogy egy többezer éves művet, amit már sokszor félrefordítottak, bekezdésenként avagy igénként vitassak - nem is lennék rá képes.

Én ne tudom milyen az, amikor az embert megszólítja isten, mert engem még nem szólított meg. Laci beszámolójában is azt vártam, hogy megyírja konkrétan, hogy neki mit is mondott, de az egész beszámolója nem volt más mint egy tömegpszicózis leírása (aminek a hatása alá került) , amit bármelyik közkedvelt biet, pop, rap, rock stb zenekarnál, avagy más indulatoktól vezérelt tömeggyűléseken tapasztal az ember.

Ördögűzésben nem hiszek. Nem vagyok meggyőzhető.
Sőt abban sem hiszek - nem vagyok meggyőzhető - hogy valaha is éltek a földön olyan emberek, akik többszáz évig éltek. Nem hiszem na. Ha éltek ilyen léynek, akkor azok földönkívüliek voltak, és miután eltávoztak, hátrahagytak egy mutációt magukból, aminek a következménye lehet az amit írtál, hogy nem 48 hanem 46 kromoszómájuk van.. és mint minden génmanipilált lény, az ember is tökéletlen és hát ez van ezzé fejlődött... (MIndez persze ugyanúz hipotézis, mit amit te írtál erről, csak a magam elképzeléseit írtam nem mást. )

Olyan nagy ujdonságként próbáljátok beállítani (ez lacinak szól), hogy van jó és rossz, hogy van bűn és átratlanság? Azt hiszed, hogy bármelyik ateiste nem tudja megjósolni, hogy az emberiség mint olyan a saját kipusztítására játszik? Ennyit még én is tudtam... de ezen mit segít az, ha az ember a Bibliát tanulmányozza?

Az embernek egy idő után kicsi lesz a Föld, elpusztítja a környezetét, aztán maga is vele pusztul... aztán majd jön 1000 év csend és béke és nyugalom, és akkor ujrakezdődik az élet a földön, ki tudja hogy az amőbákkal e avagy valami mással?

Nem kívánom senkitől, hogy a beírásomra magyarázatot adjon, éppen csak jólesik néha leírni ezeket.
alice_cs
 
 


Aliz

"...Sőt abban sem hiszek - nem vagyok meggyőzhető - hogy valaha is éltek a földön olyan emberek, akik többszáz évig éltek. Nem hiszem na. Ha éltek ilyen léynek, akkor azok földönkívüliek voltak, és miután eltávoztak, hátrahagytak egy mutációt magukból, aminek a következménye lehet az amit írtál, hogy nem 48 hanem 46 kromoszómájuk van.. és mint minden génmanipilált lény, az ember is tökéletlen és hát ez van ezzé fejlődött..."

- Bingó, telitalálat! Gratulálok!!! Ha véletlenül is, de FEJÉN TALÁLTAD A SZÖGET!!!
Amon
 


Ez számomra csak egy játék egy gondolattal, nem több. Éppencsak olyan gondolati játék, hogy ugyan miért van az, hogy az ember csupasz mint a béka, ugyanakkor éppen ott szőrös, ahol nem kéne? Utalok itt pl. a hajra meg a fanszőrzetre - mitől van az, hogy meztelenül elpusztulna? Mitől van az, hogy kénytelen volt magának ruhákat csinálni, meleget csinálni stb... mitől van az, hogy kipusztíthatalanabb mint sok állatfaj, hogy egyes csoportjai ugyanúgy túlélnének egy atomtámadást is mint pl a csótányok?

Na jó, abbahagyom... elnézést az offért, vissza lehet térni a keresztény életvitelhez.

És ha már ujra itt tartunk: szeretném tudni (csak kiváncsiság, semmi több tényleg), hogy Laci nálad mit jelent a hétköznapokban konkrétan, hogy a Biblia szerint élsz? A Biblia pontos utasításai szerint?
alice_cs
 
 


Amon, Aliz

Kérdéseket tettetek fel, amikre próbáltam válaszolni, de egyre inkább az derül ki, hogy ezekből egyszerűen semmit nem fogtok fel. Amit leirok, az csak részlegesen és valami eltorzult formában áll csak össze bennetek.

Nem látom, hogy lenne bármi tényleges kommunikácó köztünk. Kezd olyan lenni, mint amikor két szomszéd egyszerre hallagat zenét és egyre jobban felhangositják, hogy hallják a sajátjukat.

Szerintem, itt le is zárhatjuk. Ez azért alapvetőan egy olyan topic, ahol a Biblia Istenéről van szó. Esetleg nyissatok, egy "Biblia nélküli kereszténység" cimű topicot - bár ez eléggé fából vaskarika - és próbáljatok meg beszélgetni róla, hogy milyen is az az Isten. Azt gondolom, hogy hamar kifogytok majd a témából, mert Isten szeretéről nem lehet sokat beszélni. Azt átélni kell.

Én úgy látom, hogy benneteket sokkal inkább a tagadás motivál, mint az Isten igazságának a keresése. Jézus azt mondta, hogy

"keressétek először Istennek országát, és az Õ igazságát ..."

"Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők <blink>megelégíttetnek</blink>."
laci
 
 


Aliz

Pedig pont most indultál el a megismerés útján! Ha most nem dobod el magadtól azt a fantasztikus ESÉLYT, amit éppen most kaptál meg, eljuthatnál az IGAZSÁGHOZ!!!

Ne hagyd abba! Pont most ne hagyd abba!!!

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Aliz

"...Sőt abban sem hiszek - nem vagyok meggyőzhető - hogy valaha is éltek a földön olyan emberek, akik többszáz évig éltek. Nem hiszem na. Ha éltek ilyen léynek, akkor azok földönkívüliek voltak, és miután eltávoztak, hátrahagytak egy mutációt magukból, aminek a következménye lehet az amit írtál, hogy nem 48 hanem 46 kromoszómájuk van.. és mint minden génmanipilált lény, az ember is tökéletlen és hát ez van ezzé fejlődött..."

- Bingó, telitalálat! Gratulálok!!! Ha véletlenül is, de FEJÉN TALÁLTAD A SZÖGET!!!

- PONTOSAN EZ TÖRTÉNT !!!!!
Amon
 


Laci, valóban nem is fog menni, mert te téritesz és prédikálsz, és olyan nyelvezetet használsz, amit én nem értek. Tényleg ez van. Nagyon emlékeztetsz arra az ismerősömre, aki szintén az egyik gyülekezet híve lett, és pár hét mulva nem lehetett tőle mást se hallani mint idézeteket a Bibliából... sajnos pár hónap mulva meg is halt szegény (nem emiatt persze, bár ez is közrejátszott, mert krónikus szívbetegsége volt, és a gyógyszer helyett az imát választotta...)

Ha a megtérésednek az a következménye, hogy képtelen vagy hétköznapi nyelven szólni, az nem feltétlenül jó dolog.

Amon,
én nem vagyok sci-fu rajongó, de nem vetem el semminek a lehetőségét sem. Én (a Bibliával ellentétben) egyáltalán nem hiszem, hogy az egész világegyetemben csakis ezen a pici kék bolygón lenne értelmes élet, azt hiszem még nagyon sok ilyen hely van... nem vetem el annak a lehetőségét sem, hogy vannak olyan fejlettebb "civilizációjú" bolygók is, ahonnan már egyszer hozzánk is eljöhettek értelmes lények, és ezt azt hátrahagytak, többek között mondjuk egy olyan fajt is ami képes az intelligencia fejlődésre, mindenesetre ez némely kérdésre választ adhatna...

Persze így is marad még több kérdés - illetve egyre több kérdés mint előtte - hogy mindez hogyan is történt, mettől meddig, és főleg mi volt a céljuk?
alice_cs
 
 


Na mára már befejezem, de utoljára még megkisérlek két kérdést Lacihoz, hátha áttérhetünk valami más nyelvezetre:

-Laci, szeretném tudni, hogy mikor isten szólt hozzád (isten nevét szándékosan kisbetűvel írom, mert az fogalom, minden vallás más névvel illeti) mit mondott???
Valamit csak mondott mit te megértettél és tolmácsolni tudod?

Mit jelent nálad - 2005-ben -, hogy a Biblia szószerinti tanításai szerint élsz, hogyan zajlik ez a gyakorlatban?
alice_cs
 
 


Aliz

" Laci nálad mit jelent a hétköznapokban konkrétan, hogy a Biblia szerint élsz?"

Ezt csak most láttam, és korábban volt, mint amit irtam.

Én is élek egy másokéhoz hasonló természetes életet... ugyanazt eszem, mint ti. Kép (Ha tudod melyik reklámra utal, akkor érted a poént.) Szeretem a jó emberi közösséget, élvezem az emberi kapcsolatokat. Persze a legjobban azt a testvéri közösséget, amiben Isten jelenléte is benne van.Kép Szeretek mozogni, sportolni ( Futni, úszni, bringázni, pár éve a sielés a kedvenc. Sokáig elég komolyan kosaraztam, nemrég hivtak egy egész jó csapatba, úgyhogy valszeg újra kezdem tavasszal. ) Nagyon szeretek kint lenni a természetben, Kedvelem a húzósabb, kicsit extrémebb túrákat is. (Sajna a feleségem már nem annyira.)Szertek egyszerűen csak sétálni bárhol, akár a városban is. Pár havonta összerakunk egy számitógépes hálózatot és csinálunk egy hálózatos játékpartit egy hétvégén. Szeretek nevetni, kedvelem a minőségi humort.

És persze dolgozom, rengeteget. Néha besegitek a háztartásba, de inkább csak a nagyobb munkák idején, pl amikor ki kell mosni a hűtőket.

Család ... ezt gondolom nem kell részleteznem. Kép

Az időm egy részét arra forditom, hogy keressem a közösséget Istennel. Ha nem tapasztalom meg egy-két napig a jelenlétét, már hiányzik. Rendszeresen járok istentiszteletre. Azt tapasztalom, hogy az egyéni istenkeresésre és a közösségire is nagyon nagy szükség van. Egyik sem tudja pótolni a másikat.

Röviden ennyi.

Ha Ismernél személyesen nem lenne semmi bajod velem, szeretni szoktak az emberek. Kép

"A Biblia pontos utasításai szerint?"

Szerintem te leragadtál az ÓSZ-nél, ahol még elég sok konkrét törvény szabályozta az életet. Ha azt gondolod, hogy a Biblia egy szabálygyűjtemény nem csodálom a reakcióidat. Én szabadságban élek, szeretem élvezni ami jó az életben, de elkerülöm, amiről tudom, hogy megtörné a közösségemet Istennel. Persze nem vagyok tökéletes, de Jézus vére mindig elérhető és megtisztit, ha nem leplezem el a dolgokat Isten elől, hanem elé viszem úgy, ahogy van. Persze igyekszem, ugyanazt a hibát másodszor már nem elkövetni.
laci
 
 


kedves Ámon!

((Tényleg, miért nem Aton...vagy Echnaton...biztos nem véletlen a nicked!))

Mikor elkezdtem ezt a választ begépelni, még délután volt...azóta jól elszaladtatok...
Na azért válaszolok.

Bár rám Alíz sem reagált, és Te sem, érdemben, olyan nagyon elszórakoztat Benneteket a Laci ellen való küzdés.

"Visszakérdezek, szerinted honnan tudta Jézus a Krisztus, hogy nem &Otilde; téved? Talán állandóan az Ószövetséget forgatta? Ez most nem egy költői kérdés. Légyszi válaszolj rá! Honnan tudta Jézus az igazságot? Elgodolkodtál már rajta valaha?
Vajon &Otilde; mi alapján szelektált? "

Jézus jó zsidó lévén rendkívül jól ismerte az Írásokat. Nem szelektálta egyáltalán.
Jézus Isten Fia. Azaz Isten. Aki emberré lett értünk, így ugyanolyan valóságosan ember is, mint Isten. Hogy honnan tudta? Kép Első kézből!

Tudom, belekötsz majd, de sebaj.
Megszoktam, hogy nem válaszolsz a kérdéseimre...

Viszont amit írsz...sírjak -é avagy nevessek?
A kis példám... szereted kiforgatni mások szavait?
Hidd el, nem azt akartam elmesélni Neked, hogy egy agresszív brutális állat vagyok, és az tyű de jó.
(Mellesleg talán tényleg érdemesebb volna a gyereknevelésről vitázni)
Úgy sejtem, te férfi vagy...(nem derült ki konkrétan asszem) hát az apáknak egészen más fíling a gyereknevelésKép mint az anyáknak, akiknek a hétköznapok sűrűje jut...
Most komolyan.
Hidd el, én is törekszem szelíd lenni a gyermekemmel, akkor is, amikor próbára teszi a türelmemet. Csak néha veszítem el, sajnos, mert nem vagyok nyílván tökéletes.
Az én fiam még csak 11 hónapos.
mondd, hogy beszélsz rá egy kisdedet vagy egy csecsemőt, hogy mi volna az ésszerű? Megnézném!
A szelídséget nem zárja ki sem a határozottság!
Én nem konkrétumokon akartam lovagolni...
más. Ha pl. ő át akarna rohanni a forgalmas úttesten, én egyszerűen nem engedném el a kezét, és erősen fognám...ez belefér a szelídségbe? Pedíg ettől is talán ordítana, mert ugye épp az ellenkezőjét tenné... Meg az ember nem teheti konektorbiztossá az egész világot!
Na de ezt hagyjuk is. Kár a szóért.


Mellesleg, én nem nem csak a te írásaidat nézem kritikával...de amről Laci beszél, azt én is TUDOM. azzal nincs mit vitáznom, mert egyetértek vele. Más kérdés, hogy itt és most én nem ezt hangsúlyoztam volna...de amit ír, az igaz.

"Ha pedig nyílt szemmel visszaolvasod Laci fejtegetéseit, akkor abból egyáltalan nem egy szerető, megértő, megbocsátó Isten képe sejlik ki."
De. Az.
Ezenkívül én a keresztéységet nem Laci hsz-aiból vezetem le, mert belülről is jól ismerem. A kereszténység tanításából pedig pláne hogy ilyen pozitív Istenkép sejlik ki.

Amon, a kereszténység attól kereszténység, hogy a Bibliára alapul. Ami nem a Bibliára alapuló vallás, az NEM keresztény vallás. Hogy Jézust Úrnak és Istennek imádja. A fogalmak tisztázása kedvéért talán nevezd meg a te vallásodat, vagy egyszerűen csak ne emlegesd a kereszténységet, ha te ufókban hiszel, vagy szcientológus vagy, vagy akármi. Esetleg te vagy önmagad istene?
Tényleg, a rizsán túl, a beavatásunkra tett, csábítónak szánt célzásaidon túl, a káromkodásaidon túl, megneveznéd, hogy mi az árú, amit reklámozol?
Ki a Te istened?

Megjegyzem, annak semmi köze a hit lényegéhez...mármint a kereszténységben...hogy anno meddig éltek az emberek, hány kromoszómával ésatöbbi.Talán tényleg nyiss a sci-finek egy másik topikot.
Na persze itt is szívesen látunk...csak milyen életvitelnek nevezzük is? Hmm? Mert hogy nem keresztény, az olyan biztos, mint a halál.

És kedves Amon, egy operáció is ijesztő lehet.
Ha rákos vagy, az orvos kénytelen rajtad elvégezni ezt a beavatkozást, hogy megmentsen a haláltól. Az a jó orvos, aki annyira az ember javát akarja, hogy "gyűlöli" a daganatot, és maradéktalanul elpusztítja, hogy megmenekülj, Isten is ilyen jó orvos. Értünk akarja kiirtani a rákot, a bűnt, mert szeret. Szerintem Laci nem ijesztgetett senkit. Csak az operáció fontosságát hangsúlyozta...
A gyógyulás első feltétele a betegségtudat kialakulása... Laci csak erről beszélt.
Az Igazság szabaddá tesz.

Zsuzsa
zsanya
 
 


Aliz

"hátha áttérhetünk valami más nyelvezetre"

A Károli forditás tényleg régies, DE 95%-ban teljesen érthető.

Nem a nyelvezettel van gondod, teljesen közérthetően mondom, hétköznapi szavakkal, hanem a gondolkodásod van olyan korlátok közé szorulva, hogy nem tudod megérteni. Ill nem is akarod. Nem fontolod meg, nem töltesz időd vele, hogy megértsd, hanem kapásból kiköpöd. Azt nem érted ugyan meg, amit leirtam, de helyette gondolsz valamit, ami más, mint amit irtam, és arra reagálsz, amit te gondodolsz, nem arra, amit én irtam.

Õszinte leszek (maradok) - ha észrevetted elég egyenesen meg szoktam mondani, amit gondolok - te ezt most nem veszed észre, fel se tudod fogni amig benne vagy, de ez pont azért van, amiről beszélek egy ideje.

Amikor bevonultam katonának vittem magammal egy Zseb-Újszövetséget. Még javában materialista voltam, igazából nem is tudom, miért ... valszeg egyfajta kultúrsznobizmusból. (Értsd, "Aki ad magára, annak ismerni kell ilyen alapvető kultúrális értékeket.") Esténként próbáltam olvasni, és máig emlékszem, hogy bosszankodtam rajta, hogy "Ezt az értelmetelen, tiszta homály könyvet, hogy veheti egy épeszű ember komolyan!"

Utólag, amikor visszanéztem erre az időszakra teljesen nyilvánvalóan és világosan láttam, hogy amikor csak olvasni próbáltam valami olyan láthatatlan homály esett a fejemre, ami lehetetlenné tette, hogy megértsem mit olvasok. Gondolom, már sejted, hogy hova akarok ezzel kilyukadni ...

Te úgy vélekedsz magadról, hogy egy szabad, autonóm személy vagy, aki azt gondolja és csinálja amit akar. Erre jövök én és azt állitom, hogy azért nem érted, mert erre már nincsen szabadságod ... hidd el nem heccelni akarlak, de egyszerűen ez van. Ilyen vacak a valóság. A Mátrix egy tiszta okkult, new-ages film, de az alaphelyzet, amire a történet épül, valamelyest párhuzamba állitható: Sok mindenre van szabadságod, csak arra nem hogy felismerd, hogy nem vagy szabad.

Jézus neve azt Jelenti, hogy Szabaditó! Ha az emberek nem foglyok, akkor minek küldött Isten nekik Szabaditót??? Az embernek sok szüksége van. Pl. Ebben a pillanatban is rengetegen betegek. Ez akkor sem volt másképpen. Ha mi emberek rangsorolnánk a szükségeinket, akkor valszeg az egészséget tennénk az első helyre. De Jézus neve mágsem azt jelenti, hogy "Gyógyitó" vagy valami hasonlót.

Ez azért van mert, az embernek az elsőszámú szüksége, hogy megszabaduljon a természetfölötti gonosztól.

Én tudom, hogy ez nem egy populista üzenet, amivel népszerűvé lehetne vállni, de ez a mai kultúra annyira át van már itatva okkultizmussal, hogy az emberek csak röhögnek a "Jézus szeret, térj meg!" cimű "vallásos szövegeken". Minden újság és egyéb médium tele van horoszkóppal, a TV spiritiszta és okkult filmekkel, jósnökhöz, halottidézőkhöz járnak tömegével az emberek, már a gyerekek is Harry Potter-n nőnek fel, de a gyerekadókon egyébként is hemzsegnek az okkult rajzfilmek ... stb. Ha a keresztények nem ébrednek fel és nem kezdik el kimondani Isten igazságait a szellemi dolgokkal kapcsolatban is, akkor sátán megeszi a mostani generációkat, mint egy falat kenyeret.

Hidd el az a valódi szeretet, ha igazat mondok neked, még akkor is, ha ezértnem fogsz szeretni és nem éppen kedves cimkéket aggadsz rám.

Fel kell ébredni, most még lehet.
laci
 
 


Zsanya

Kép
laci
 
 


Aliz

Utoljára:

"te téritesz és prédikálsz"

A Biblia tartalmát és összefüggéseit próbálnám érthetővé tenni. És a Biblia logikájából nyilvánvalóan mindig az jön ki, hogy Isten hogyan értékeli a helyzetet(valóságot) és, hogy milyen megoldást ad rá.

Próbálj meg a Biblia lényegéről úgy beszélni hitelesen, hogy az ne prédikálásnak vagy térintésnek nézzen ki!!! Ha Isten igazságát mondod ki, az automatikusan mindig prédikálás és térités is. Ezzel nem lehet, mit csinálni. Én úgy érzem, hogy a téma nehézségéhez és fajsúlyához képest érző emberi módon teszem. Persz most nem nagyon "mívelem ki" a megfogalmazást, lehet, hogy kissé nyers marad, de nincs rá több időm.
laci
 
 


Aliz, tudod mit? Én ugyan úgy érzem, hogy beszélgetek és érvelek, de tulképp valahol igazad van.

De nem ez normális és természetes? Akiben Isten szelleme van, az nem tarthatja magában Isten igazságait. Előbugyog belőle akár akarja, akár nem. Kép
laci
 
 


Laci!

Tudom, tudom, dolgozol...

Sokszor gondolkodom azon, hogy van-e ennek értelme.
A vitának. A hitvitának. Mármint itt, a neten.
Annyira érzékeny dolgokról van szó, és annyira érzékeny emberek vitáznak...és látják itt azt a pár sort, amit írunk, az arckifejezést, a gesztusokat, a finomságokat pedig nem. Nem látják az embert, aki a sorok mögött van...
És akkor folyamatosan félreértjük egymást...
nem jutunk végül sehova.
...
tudom, "akár alkalmas, akár alkalmatlan"...
Na de néha attól félek, hogy nem árt-e ez többet, mint használ? Na jó, talán nem árt, de használ?
Bár nem tudhatjuk, a Lélek ott fúj ugye, ahol akar...
Csak olyan nagyon fájó az Istenkáromlásokat olvasni, amit adott esetben mondjuk az én hozzászólásom vált ki...
és olyankor mindíg megbánom, hogy belementem.
A családineten folytattam hasonló vitát, és nem tudom, hogy megérte-e a fáradtság. Talán csak ezért, hogy az igazság is leírva legyen a sok rágalom mellett...
Szerinted?
Kedves ez Isten előtt?
Bár ha értelmetlennek találnád a tanúságtétel ilyen "személytelen" módját, biztos nem is tennéd...
Hmm-hmm.

Zs.
zsanya
 
 


Zsanya,
velem ugyan már sokan nem értettek egyet ebben, de szerintem a vitának mindig van értelme. Talán nem az, amit vársz tőle, nem változik meg a világ, kivált jobb nem lesz, és talán nem akkor, amikor zajlik, hanem esetleg csak évek múlva. De van hatása. Ugyanis mi a vita? Gondolatok felsorakoztatása itt is, ott is. Ezek a gondolatok, még ha elsőre taszítóak, elvetendőek is, elindulnak a maguk hódító útján és erejükhöz mérten elvégzik a munkájukat. Én legalábbis örülök az ilyen vitának, mert azon felül, hogy jól megállapítom, mennyi hülyeséget összeírnak az emberek ;-DD, minden vita elindít bennem is gondolatokat, a kérdésekre megpróbálok magam is válaszolni, azt összevetem azzal, amit mások írtak, szóval érted - ezáltal mégiscsak gazdagodik az ember, nem?
Tegnap a misén épp azt mondta az atya, hogy az Istent megismerni nem lehet, csak egy életen át tanulmányozni. Persze sokkal hosszabban és szebben mondta, de tőlem csak ennyi telik. Én azt gondolom, hogy ezek a viták is a tanulmányozás részei. Előveszed a Bibliát, a gondolataidat, megvitatod az olvastakat a pároddal - már gazdagodtál kicsit.
kíváncsi
 
 


Kedves Zsuzsa,

hát akkor azt ajánlom, hogy csak olvasd továbbra is Bibliádat.

Olvasd és forgasd jól, hátha megtalálod benne azt a részt, amiben Jézus magáról azt állítaná, hogy Õ "jó zsidó" lenne, vagy csak egyáltalán zsidó lenne.

Nekem ugyanis nem sikerült. Pedig még számítógépes keresőprogrammal is átkutattam, de sehol sem találtam rá, főleg nem Jézus szájából, de még csak utalást sem.

A legjobban pedig a zsidók maguk tiltakoznak Jézus zsidó volta ellen. Csak olvassál bele a Talmúd ide vágó részeibe, vajon kinek-minek tartják Õt. Csak nehogy elképedjél attól, amit ott fogsz találni róla.

Hát olvasd figyelmesen a Bibliádat, hátha azt a részt is megtalálod benne, ami leírja, hogy mit csinált Jézus a Krisztus a 12. és 29. életéve között.

Bár Laci már tett rá utalást, hogy ezidő alatt egy "jó zsidó asztalos" életét élte ezalatt, (látod, Laci sem olvassa figyelmesen a Bibliát), majd egyszercsak sutba dobva az asztalosszerszámokat hirtelen felindulásból csodatévővé válva megváltja a világot. Hm.

Gyerekek, gyerekek, ennyire hülyének azért ne nézzétek a világot, bár ha figyelmesen olvastátok volna végig, kedves Zsuzsa és Laci, akkor Nektek is feltünt volna, hogy itt valami mégiscsak erősen sántít.

De hát ez már másoknak is rég feltünt, pont ezért kellett létrehozni az inkvizíciót is, hogy elhallgattassa azokat, akik JÓL forgatták a Bibliát és rájöttek valamire közben. Egyedül Torquemada főinkvizítor több, mint 2000 embert küldött máglyára, a legtöbbet éppen a saját fajtájából, a zsidóból.

Pedig azoknak az embereknek nem adatott meg az mint Nektek, hogy saját édesanyanyelvükbe legyen kódolva az igazság. Nekik Ábrám (az eredeti Bibliában Ábrám szerepel Ábrahám helyett) neve nem csenghetett ismerősen, csak nekünk magyaroknak. Isten saját ÁBRÁJÁRA teremtette az embert, ezért nevezte az Õ kiválasztottját ÁBRÁM-nak. Mégpedig magyarul!!! Akkor ISTEN ezek szerint MAGYARUL beszél??? Nem pedig héberül???

Ha pedig próbálod megfejteni a héber nyelvet, akkor hogyhogy pont a magyar jön ki belőle csak éppen darabokban, megfordítva, mint ahogy a sátánisták is fordítva olvassák fel a Bibliát???

Vagy amikor elmondod a Miatyánk végén az áment, akkor valójában magyarul mondod ki A MENNY régies formáját A MÉN-t? Elgondolkoztál már ezen?

Vagy ha fellapozod a több mint 6000 éves Gilgames eposzt, akkor hogyhogy visszaköszön Jób könyve, csak éppen az eredeti, nem pedig a (rosszul) bemásolt változatban?

Ha fellapozod a magyarok 17000 éves Arvisúráját, hogyhogy hozzájuthatsz a Genezis pontos, nem pedig a hézagos és elferdített változatához?

Hát legkésőbb ekkor fel kellene sejleni Benned egy szörnyű gyanúnak: hogyan is készült az Ószövetség, hogyan lopkodták össze mindenhonnan, de főleg KIK tákolták össze és MILYEN CÉLBÓL?

Bizony nagyon forró az én "portékám", FORRÓBB portéka még SOHA nem létezett a Földön, de talán még az Univerzumban sem. Annyira forró, hogy eddig még mindenkit legyilkoltak, aki rájött a NAGY TITOKRA!

Vajon miért verték agyon Kőrösi Csoma Sándort, amikor rájött a sumér - magyar nyelvazonosságra? ( sumér = szümír = SZÜM, mint a szem régies formája + ÍR) Vajon miért halálozott el furcsa körülmények között annyi sumerológus, egyiptológus tudós, aki rájött valamire? Talán az igazságra?

Kik azok, akik történelmet gyártanak maguknak, meghamisítják a Szentírást, félrevezetik a világot? Miféle sötét erő áll mögöttük?

Hát csak olvassátok szorgalmasan a Bibliátokat, hátha megtaláljátok benne a választ. De ha majd egyszer eljön számonkérés ideje, ne csodálkozzatok, ha Bibliátok útja Bennetek nem a mennybe, hanem valahova egész máshova vezet.

ÁMEN
Amon
 


biobaba
 
 


A félreértések elkerülése végett néhány dolgot azért szeretnék szerény személyemmel kapcsolatban leszögezni:

Istenhívő vagyok, az ATYÁ-ban és Urunk Jézus a Krisztusban vetett hitem megingathatatlan mint a kőszikla

Egész életemet, vagyonomat, mindenemet Isten kezébe tettem le

Életem hátralevő részét az ATYAI szolgálatnak szentelem

DE

NEM a Jahvei, haragos, számonkérő, stb... Istent,

HANEM

a tiszta, a szerető, a megbocsátó, ATYÁMAT szolgálom.

OLYAN NEHÉZ EZT MEGÉRTENI???? NEM LEHET FELFOGNI????

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Biobabácska, nem kell értem imádkozni. Tökéletesen rendben van a lelkem (is).

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Amon!
(vagy kedves Tökmindegy, a profilod szerint ez a teljes neved...
Amúgy gondoltam hogy Egyiptom benne van a buliban!)

Mit is írhatnék...
Az ámen azt jelenti, hogy részedről befejezted? Vagy hogy az átoknak is beillő baljóslatod (ott a végén) "úgy legyen"?

Megfogadom a tanácsot: Olvasom a Bibliát. Nagyon jó tanács, köszönöm.

Sejtettem, hogy nem vallasz nyíltan színt!
Bár a sok utalás is sokatmondó...
Nézd.Én is szenvedélyesen szeretem az országomat, a nyelvemet, a magyar kultúrát. Rengeteg energiát fektetek kicsi korom óta ennek megismerésére, őrzésére, művelésére. Rettentően büszke vagyok rá, és hálás vagyok, hogy magyar lehetek. Szeretem az olyan emberek társaságát, akiknek mindez szintén fontos.

DE. Az ilyen Badinyi-Jós Ferenc és társai féle figuráktól égnek áll a hajam... Azt hiszem ő ír többek közt ilyesmiket. Rengeteget árt a zagyvaságaival. Nem csak a kereszténységnek, politikailag is. Ez a "Jézus magyar volt"...stb. témakör...ajjajajajajaj. Meg hogy "a magyarságnak az okozza a vesztét,hogy az "ősmagyar vallást" felcserélte a kereszténységre"...mégajajajajabb.(sajnálatos, hogy a "magyar balsors" miatti keserűség egyeseket arra késztet, hogy ilyen ostobaságokkal ellensúlyozzák a történelmi igazságtalanságokat...)
Ez egészen konkrétan egy nagyon divatos New Age-s irányzat ((akit érdekel bővebben, lapozza fel Gál Péter: New Age keresztény szemmel c. remek könyvét)) és mint olyan, kifejezetten arra hozták létre, hogy a kereszténységet lerombolja, sok jószándékú embert is megzavarva.
(Elárulom, nem fog menni Kép Jézus már győzött a kereszten!)

((Ez egy nagyon sokszínű társaság, az okkult dolgok is ide tartoznak, meg Ezot Erika néni. Például az a fószer is, X, aki az egyik kis tévén ücsörög az angyalos magyar címer alatt, és a Hartmann-hálóról beszél. Felhívja ismeretlenül Ipszilonnéni Zéből, hogy , Zé, mondja, nincs vízér az ágyam alatt? ,mire Zé kalimpál kicsit csukott szemmel, és azt mondja, ipszilonnéni, tolja batra az ágyát fél méterrel...Ja és kedves Zé mester, azt is monja meg, hogy milyen a 'mentálszintem', mire Zé: mentál hármas. És vannak e kísértetek a lakásomban, kérdi a telefonáló.Igen, kettő, mondja Z. ...stb. Meghatott hang rebeg köszönetet...
Nahát ezek nézik tök hülyének az egész világot, és mégis sikeresek...mint üzletember. Viszik a könyveiket, mint a cukrot. arról is sejthető, hogy ezek mind haverok, mert jól megférnek egy könyvesboltban...))

Azt nem értem ezek után, hogy miért is dobálóztál az elején a kereszténység, a Jézusi értékrend fogalmakkal? Csak az "ellenség" megtévesztése végett? Ennek a maszlagnak köze nincs hozzá.

Végtelenül, szívemből sajnálom azokat, akik ilyesmibe gabalyodnak! Téged is sajnállak...
bár nyilván nem tartasz rá igényt.
Amúgy fura, hogy te jössz itt azzal, hogy szelídség, meg hogy mi itten fenyegetődzünk, meg inkvizícióval vádolsz, pedig Te fenyegetsz itt minket a kárhozattal...
Mégis, mit vártál egy keresztény topik lakóitól? Hogy majd örömmel a nyakadba ugranak, hogy "csak erre vártunk, végre hadd világosodjunk meg!" ???

A fenti okfejtéseid valóban jól hangzanak, tájékozatlanoknak talán hihetőek is, de annyira GAGYI! Jót mosolyognék, ha nem találnám olyan tragikusnak.

Én nem vitatom el Tőled a jóhiszeműséget.
Remélem megtalálod egyszer, amit valójában keresel.

Isten áldjon!

Zsuzsa
zsanya
 
 


Kedves Kíváncsi!

Azt hiszem igazad van!

Csodálatos, hogy ennyi gyönyörű gyermeket nevelsz!
Gratulálok hozzájuk!!


Biobaba,
nekem ugyan egy rakás krix-krax jött be az üzeneted helyén, de szerintem is kell Amonért imádkozni. Csatlakozom.

Baromi jó az idézeted!!



Amon,
"OLYAN NEHÉZ EZT MEGÉRTENI???? NEM LEHET FELFOGNI???? "

Igen. Ezek után igen. Ne csodálkozz.
Rólad, nem más.
Ne haragudj!

Zsuzsa
zsanya
 
 


Amon, azt akartam írni:
Káosz. Ez jut eszembe Rólad , nem más.
zsanya
 
 


Zsuzsa, ha a Te fejedben káosz van, az csak annyit jelent, hogy a Te készülékedben van a hiba.


Ezt is szeretettel, Ámon
Amon
 


Biobaba, Zsuzsa, köszönöm szépen az imádságokat, vettem az adást.

Ámon
Amon
 


Zsanya

Ha Isten Szelleme is benne van a dologban, akkor mindig van értelme. Sose tudod, melyik mag lesz az amelyik kihajt. Van akinek tényleg elég annyit mondani, hogy "Jézus szereti őt" és abban a pillantban kigyullad nála a lámpa.

Viszont soxor a bűn annyira keménnyé teszi az emberek szivét, hogy ez kevés. A fejedelemségek és hatalmasságok befolyása konkrét gondolatokon keresztül valósul meg az emberben. Ezeket az elmebeli magaslatokat csak Isten igazságának a kimondása tudja lerontani. Az Ige sohasem csak információ, az mindig szellem és erő is, csak ezt nem mindig látjuk, vagy érezzük. A kimondott ige nem csak az emberre hat, hanem a mögötte lévő szellemi valóságokra is. Ha a felszint figyeled, hogy mik az emberi reakciók, akkor könnyen elbizonytalanodhatsz. Az is a céljuk. De Isten igéje élő és ható ...

Ha nincs valódi kommunikáció és tartósan nem megy át semmi, akkor persze a beszélgetésnek egy idő után már nincsen értelme. Ezért próbáltam én is lezárni. Ha valaki kérdez, akkor meg kellene próbálnia meg is érteni a választ. Ha valaki csak olyan választ akar meghallani, amit már előre bekészitett magának, és nem tud megérteni számára új gondolatokat, azzal nem lehet kommunikálni. Õ inkább "magnót" akar hallgatni, amin csak a saját gondolatai vannak.

Egyébként, ha visszanézed, én csak válaszoltam. Kép
laci
 
 


Zsanya

Gondolom a fentiek után mér kicsit érthetőbb, miért mondtam, hogy Amon okkult dolgokkal áll kapcsolatban ... Kép

Hát igen, az ima az joooóóóó, lehetetlennek tűnő dolgok is megváltoznak, ahol Isten szellemével felkent emberek járnak közben! Kép Kép Kép
laci
 
 


Már megint az okkultizmus... az eszem megáll!
Bocs, Lacikám, de ez akkora hülyeség!

Csak mutass 1 db okkult szöveget, amit én írtam. Neked a feltétel nélküli szeretet okkultizmus talán? Semmi mást nem hirdetek itt, no meg a szkeptikus hozzáállásomat a többszörösen bizonyítottan manipulált Bibliához.

Zsuzsa akar már megint rámtukmálni egy kabátot, ami nem az enyém. Nem és nem kell az ezo, a Hartmann vonalak, meg még ki tudja milyen szemetet akar Zsuzsa a nyakamba varrni.

Semmi közöm a Badinyi féle elméletekhez. Amiket az imént felsoroltam, az mind kôkemény tény, pofonegyszerü magyarázatok, semmi közük mások elméleteihez vagy agyrémeihez. Bárki, aki használja az eszét (ha van neki olyan), könnyen beláthatja, hogy semmi hiba nincs a logikámban, minden egyértelmü és érthetô.

Tudom, nehéz helyzetbe hoztalak Titeket. Szembe kellene nézni valamivel, ami esetleg kényelmetlen vagy kellemetlen lenne. Gondolkodásra szerettelek volna késztetni Benneteket, de hát ha ez Nektek még nem megy, én mit tehetek még.

Pedig csak egyetlen alapvatô különbség van a hitünk között: én már nem eszek meg mindent, amit a Bibliában elém tálalnak.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Ennyi indulatot nem ér meg az egész, a mennyországnak több kapuja van, mindenki máshogy éli meg szerintem.
alice_cs
 
 


Amon
Tudom, nehéz helyzetbe hoztalak Téged. Szembe kellene nézni valamivel, ami esetleg kényelmetlen vagy kellemetlen lenne. Gondolkodásra szerettelek volna késztetni Téged, de hát ha ez Neked még nem megy, én mit tehetek még. - hogy idézzelek.

Én nem állítottam, hogy Te okkult vagy , sem azt, hogy ezoterikus. Fordítva. Azt állítottam, hogy ha hozzájuk fordulnál az elméleteiddel, örömmel ugranának a nyakadba, mert annyira rokonnak éreznék a maguk világával. Sokat olvastam erről.

Nem akartam rád aggatni ezeket a kabátokat.
Nem mondtam, hogy az a Te kabátod volna.
De mivel nem vallod meg nyíltan, kedves Amon, hogy hová tartozol, próbáltalak Téged beazonosítani, kerestem azokat a pontokat, amikkel megközelíthetném az elméleteidet. Kerestem olyan, általam már ismert elméleteket, amik között és a tied között közös nevezőt vélek felfedezni.
Ha megmondanád, hogy kinek a szellemi vonalán mozogsz, sokat segítene nekem ebben! De mivel nem tetted meg, noha többször kértem, okot adtál a találgatásra.
Tessék, én katolikus vagyok.
Biztos Te is besorolható vagy valamilyen halmazba.
Ha meg teljesen eredeti ötleted van a világ kérdéseire...nem publikáltad még? Milyen néven?
Esetleg valaki más publikációja?
Bármilyen hivatkozási alap?
Tehát: Ha színt vallasz konkrétan, nem találgatok.
Komolyan érdekel!
Ha magmondod ezt még, jó, ha nem, akkor én nem írok Neked többet itt. Meddő valóban.

Ezenkívül próbáltalak Téged rávezetni én is, hogy lehet hogy te hiszel Istenben, lehet hogy Te ezt a hitet tartod az egyetlen igazságnak, és biztos vagyok benne, hogy a jó szándék vezet Téged,
de ez szöges ellentétben áll a Bibliával, annak a tanításával, ÉS Jézus Krisztussal. Tehát ha rá hivatkozol, de tagadod, hogy a Biblia igaz volna, nem lehet téged komolyan venni, függetlenül attól, hogy melyikünknek van igaza, mert önmagaddal vagy ellentmondásban...

Nem folytatom. Sajnálom, hogy felhúztalak, igazán nem ez volt a célom.

Én is olvasok ilyen témájú könyveket olykor, de csak azért, mert izgalmas néha ez a fajta agymenés, elméletgyártás, jó kis kaland, hogy mi lenne ha... el is játszom szívesen mindenféle fikció gondolatával. Játszásiból.
De ha a Valóságra vagyok kíváncsi, azt tudom hol keressem.

Köszi, hogy valamilyen küldetéstudat következtében minket is föl akartál világosítani,
én értékelem ezt, nem gúnyból mondom. De nem vagyok vevő rá, bocs. Nem nagyon zavar, ha emiatt lenézel.

Mellesleg az imára mindannyiunknak szüksége van, nekem is! Esetleg Te is imádkozz értem!

Szeretettel:
Zsuzsa

Alíz,
én nem indulatból írtam. Bennem béke van.
Valóban, másutt már estem abba a hibába, hogy hasonló vita kapcsán indulat vezette a kezemet, sajnos, de most tényleg nem. Inkább aggodalomféle.
Ha tudja az ember, hogy mi a baj és mi a tét, nem maradhat közönyös...
Az, hogy a vélemények összecsapnak, nem jelent indulatot. Az, hogy világok szöges ellentétben tudnak állni egymással, még nem jelenti, hogy azt az embert is elutasítom, aki mást gondol, mint én. Sőt. Akkor egy sort sem írtam volna.
Zsuzsa
zsanya
 
 


Aliz

Folyamatosan valaki mást látsz!!! Rámvetitesz teljesen nonszensz dolgokat. Tök mindegy mit mondok, te az előitéledidet rakod be helyette, és arra reagálsz. Tudod ez milyen fárasztó?

Ez nem egyszerűség, ez kommunikáció képtelenség.
Kérdezel, de nem veszed a fáradtságot, hogy megpróbáld megérteni a választ.

Én nem olyan vagyok, mint akikkel korábban találkoztál.

"Betűzöm": Semmi rossz érzés nincs bennem! - Még most, sem, csak próbálok úgy fogalmazni, hogy megértsd végre.
laci
 
 


Ámon,
mondd, nem a kb egy éve ugyanitt garázdálkodó "Cuncimókus" fedőnevű illető reinkarnációja vagy véletlenül? Kép Mindenesetre a "tanaitok" erős hasonlóságot mutatnak.
És sajnálatos, hogy "kutatásaidból" az apokrif gyermekség-evangéliumok eszerint kimaradtak. Jóllehet, magyarul is olvasható némelyik. Kép

Laci,
mondd, szándékos avagy véletlen, hogy hosszú hónapok óta nem és nem válaszolsz a felekezeti hovatartozásodat firtató, többek szájából elhangzó kérdésre, jóllehet, máskülönben nem fukarkodsz épp a szavakkal? Kép
Dacára annak, hogy amit mondasz, az valóban mind biblikus, talán mégsem a megfélemlítés feltétlenül az az út, amely az embereket a legrövidebb úton Isten felé vezetheti. Isten igazságossága elsősorban éppen abban áll, hogy
látja, milyen kicsinyek, bűnösök és ügyetlenek vagyunk nélküle. Éppen ezért nem tud máshogy tekinteni ránk, mint irgalmas szeretettel. Kép

Zsanya,
ezt írod: "de amiről Laci beszél, azt én is TUDOM. azzal nincs mit vitáznom, mert egyetértek vele" - Tényleg, minden ponton? beleértve az ezeréves birodalmat is pl? Vagy csak nem akartál belemenni ezekbe a részletekbe? Pedig az ördög épp a részletekben tanyáz ;-)))

Alice,
kérlek, azért ne azonosítsd a kereszténységet egy az egyben Lacival Kép Amint azzal a hajdani ostoba papbácsival se, aki valósággal elkergetett a templomból. Kép
Ha lehet, hagyjál nyitva egy kiskaput Istennek is, hátha már régóta kopogtat rajta, és várja, hogy beengedd Õt Kép

Sziasztok, további jó beszélgetést.
vigil
 
 


Zsanya, Amon

Igen az okkultizmust én mondtam és mondom. Aki a bűn hatalama alatt álló szivvel keresi a természetfölöttit, az ebben az állapotban a Szent Istenhez nem tud eljutni, csak bukott angyalokhoz.

Amon nem talált ki semmi újat, már sokan próbálkoztak azzal, hogy Jézust elszakitsák a Zsidó gyökereitől és úgy állitsák be, mintha okkult forrásból tanult volna. Ez a legteljesebb megtagadása mindannak, amit Õ képviselt.

Amon, a holokausztról mi a véleményed, megtörtént?
laci
 
 


Hát én inkább senkinek nem is válaszolok semmit.
Csak néhány gondolatomat vetem ide.

Igen, a világ nem jó irányba halad.
Igen lehet, hogy ez a sátán m&#369;ve, de az is lehet, hogy ez csak a valami módom embriségbe kódolt vgzet, ami betelesedik.
Igen, nekem sem tetszik az, hoyg ma már minden a pénz körül forog és az lett a példakép, akinek sok pénze van - slussz. (V. ö. Gy&#337;zike show éppen most megy a tévében. Én néha megnézem, mert érdekel, mint ahogyan a csótányokat is megnézem az állatkertben.)

Azt is rossznak tartom, hogy az emberek nagy része (legalábbis itt Európában) már nem nagyon tud hinni semmiben. Kéne valamiben hinni... leginkább valaki olyasvalakiben, aki valóban igazgatja a sorsunkat, segít ha hozzáfordulunk, és legalább értenénk mit miért is csinál - utóbbira nekem semmiféle magyarázatot nem adott Laci, illetve amit adott az engem inkább eliszonyít, de ez mellékszál.)

Igen, kéne a fiataloknak is valami szakrális élmény. nem csoda, hogy manapság mennyire divatja van az ezoterikus "tudományoknak".
De én éppen itt látom a kerszetény egyházak hibáját, és a Laci-Zsanya féle dogmatikusokét - ha bárkit is Jézus tanításai követ&#337;jévé akarnának becsábítani, akkor azt nem így kéne... nem a könyörtelen Bibliával.. nem azzal, hogy hrtelen visszazuttyantsuk &#337;ket a 2000 évvel ezel&#337;tti törvényekbe... 2005-öt írunk, és az egyháznak is meg kéne újulnia, legel&#337;ször is önmagát megújítania, és ujra úgy kezdeni ahogy Jézus anno... szelíden, minden érdek nélkül.

De ami most van - mit látok állandóan az egyhéz részér&#337;l??? Aggyá pénzt állam! Aggyá még pénzt! Ez nekem jár!!! No meg arról nem is beszélve, hogy az egyház beleszállt a politikába is, ami - ha már ilyen bibliai nyelvet beszélünk - feltétlenül a "sátán" m&#369;ve...
alice_cs
 
 


Vigil

Elmondtam, hogy szándékos.

----

Az okkultizmust ma már teljesen teremészetesnek veszik az emberek. Tele van vele minden. Játéknak veszik az egészet, és közben az egyik legpusztitóbb erő.

Ha a keresztények vallásoskodnak, jókodnak, félnek attól, hogy megsérthetik az emeberek érzékenységét és nem veszik fel a kesztyűt azzal az okkult áradattal szemben, ami a kultúrát és a társadalmat leuralta, akkor emberek tömegei mennek a pokolra, mint oktalan állatok a vágóhidra. És ezzel csak egy féle képpen lehet harcolni: leleplezni Isten igazságával.


Ha a keresztények nem merik felvállalni a keményebb témákat, akkor nem tudnak sók lenni a Földön. Annak idején nagy botrány volt, amikor Lenon valami olyasmit talált mondani, hogy a Betales népszerűbb, mint Jézus. Sajnos rátapinott a lényegre: ők az zenéjükkel pár év alatt az egész világot elérték, miközben a keresztények képtelenek tömegekhez eljuttatni hatékonyan Isten üzenetét. És ez ma totál általános. Az okkult üzenetek ott vannak mindenhol és el is érik az embereket, közben a kersztények totál erőtelenek ezzel szemben.

Jézus nem változott meg az tuti! Akkor hol a hiba?
Isten csak az igazságot keni fel természetfeletti erővel. Ha a keresztények nyuszik, nem tudnak, nem mernek konfliktusokat vállalni Istenért, akkor sátán úgy lenyeli a ma élő nemzedékeket, mint egy falat kenyeret. Mert hogy az okkult szellemkkel betöltekezett emberek egyáltalán nem szégyenlősek, nyomulnak ezerrel mindenhol.

Ha valahol elkezdesz az interneten Isten igazságáról beszélni, rövid időn belül megjelenik valaki, aki elkezd okkult dolgokat ontani magából. Én még nem errőla témáról akartam beszélni, de a helyzet ezt hozta.

Neharagudj meg, hogy ezt, mondom, de az ez a "megfélemlités" eléggé megbélyegzés izű. Aki okkult tanokat terjeszt, az más emberek szellemét is meg akarja fertőzni. Ezt leggyakrabban jóhiszeműen teszik, mert ő maguk is be vannak csapva, hogy jó, amit csinálnak, de attól ez még ugyanúgy kárhozatba rántja őket magukat, és azokat is akiket megfertőznek. Ha felvilágositja őket valaki, hogy MI ERRÕL ISTENNEK a VÉLEMÉNYE, és milyen SÚLYOS BÛN ,az amit elkövetnek, akkor van esélyük megtérni belőle. Ha közben rájönnek, hogy milyen veszélyes játékot űznek és megijednek, az megmentheti az életüket.

Én itt és most olyan dolgokról IS beszélek, amik félelmetesek, MERT úgy érzem, hogy igenis kell róla beszélni. Felelőtlen és nemtörődöm lennék, ha nem tenném. Úgyhogy hálás lennék, ha nem sütnél rám ilyen bélyegeket.

Inkább mutasd meg, hogy milyen bölcsesség van benned, amivel legalább esély van, hogy rá tudnak döbbeni, hogy ...
laci
 
 


Aliz

Te még mindig, folyamatosan mást hallasz, mint amit mondok. Pont arról beszéltem, hogy a kegyelem mekkora dolog, mert megmenti az embert arról az útról, ami a kárhozatba vezet. Mivel egyfolytában azt állitottátok, hogy Itélet nincs is, ezért megmutattam ezt az oldalát is dolognak. De nem csak ezt, hanem azt is hogy mi az alapja annak, hogy a kegyelem be tudjon lépni az életedbe. Csak te mindig mást hallasz ... Kép
laci
 
 


Vigil, Alice

"Alice,
kérlek, azért ne azonosítsd a kereszténységet egy az egyben Lacival :-)"

Hát ne is! Ellenőrizze le, hogy hiteles-e, amit mondok! Én is tévedhetek! (Azonkivül ez itt most egy kemény, húsbavágó téma és én nem csak ilyenekről szoktam beszélgetni.)
Bár nagy hülyeséget nem szoktam irni. Kép

PL. Az ezerévessel kapcsolatban éppen el vagyok bizonytalanodva. Ill. nem is azzal, hanem csak annyiban, hogy a bűnbesesés után közvetelenül megváltozott a természet és megjelent a ragadozás, vagy csak az Özönviz után ...
laci
 
 


Aliz

Nézd vissza lsz a hozzászólásaimat! Nem annyira a tartalmukat, hanem azt, hogy a leirt szöveg hány százaléka idézet a Bibliából. Max 5%. Csak merthogy azt irtad korábban, hogy sok idézek és mögéjük rejtőzöm. Hátha elgondolkozol, hogy miért mondom, hogy nem látsz és nem is hallasz engem ..
laci
 
 


Kedves Laci!

Megroppanva az okkult bűnök, mitovább, a mocskos szemét megbocsáthatatlan perverz aloholista kábítószeres stb. bűnök borzalmas súlya alatt, én kegyelmet remélve egy nyugodtabb szögletben, hamarosan elhagyni szándékozom ezt a fórumot, mert bukott angyalokkal sújtó inkvizíció minden elképzelésen túlmutató és -lihegő ömlengéseit már nem birom tovább.

Ha vki még akarna még tőlem vmit, a

xtrnjuw@sgmail.hu

email cím alatt rendelkezésetekre állok.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Vigil

Tudom, te finomabban fogalamztál a "megfélemlités"-sel kapcsoalatban. Az a helyzet, hogy ezt nagyon könnyen rásütik bárkire, aki merészel keményebb dolgokról is beszélni.

Egy ilyen bélyeggel pillanatok alatt előitélet falakat lehet felhúzni valaki köré. Ha elhiszik róla, hogy ilyen rossz a motivuma, akkor bármit mond hiteltelennek kezelik. Szval lehet, hogy te nem bélyegnek szántad, de én azért ráztam ezt le ilyen kategórikusan, mert van már igy is elég, ami akadályozza az érdemi komminukációt ...
laci
 
 


Ja, még annyit kedves Vigil, én másvalakinek vagyok a reinkarnációja ezen a fórumon is és egyébként is.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Amon

Én csak az okkultat mondtam, semmi mást. Azt fentartom most is. Te magad mondtad, hogy nem is tudod, mit jelent. Akkor meg hogyan állithatod, hogy nem úgy van.

És nem súlytottalak semmivel, csak felhivtam a figyelmed arra, hogy ha bárki emberfia úgy keresi a természetfölöttit, hogy a szivében még ott van az eredendő bűn, akkor Istenhez nem tud bejutni, csak bukott angyalokhoz. Ez ugyanolyan törvényszerűség, mint a gravitáció, és rád is vonatkozik. Ezzel kb annyit tettem, mint ha arra hivom fel a figyelmedet, hogy nagyot fogsz esni és összetöröd magad, ha ejtőernyő nélkül ugrassz a ki a repülőből.

Nem csak fizikai, hanem szellemi törvényszerűségek is léteznek. A hiteles információ forrás róluk a Biblia.

Emlékezz vissza, hogy amikor konkért bűnöket kérdeztél "elküldtelek" Bibliát olvasni, mondván te ismered a saját életedet, vesd vele össze.

Szval ne sajnáltasd magad, mint szegény áldozat, ez elég kislányos igy! Ha menni akarsz tedd méltósággal!

Kár, hogy te is folyamatosan félrehallasz ...
laci
 
 


Laci,
semmi esetre sem akartalak "megbélyegezni", csak Alice reakciójára utaltam, mert amikor ezt írta: "Amiket istenről írsz olyan, hogy ujra és ujra átérzem azt a jeges rémületet amit gyerekkoromban", akkor kétségkívül 'megfélemledett', jóllehet, nyilván nem ez volt a célod. Kép
Félelemből nem lehet megtérni. Vagyis talán lehet, csak nem egészen oda, ahová mi szeretnénk Kép
Ha valakinek a fejéhez vágod, hogy okkult, akkor szerinted pusztán ettől meg fog térni? Ha felvilágosítod róla, hogy gonosz erők tartják befolyásuk alatt az életét, akkor rohan lerázni őket? Nem fog előbb kiröhögni téged?
Jézus sem így szabadította meg a megszállott embereket az Újszövetség szerint, hanem úgy, hogy imádkozott értük Kép volt, akiért böjtölt is.
Hogy milyen bölcsesség van bennem? Remélem és gondolom, hogy nem az emberi bölcsességemre gondolsz Kép Mert azt ugyan hiába mutogatnám Kép
Az az igazság, hogy leginkább Zsanyának a tegnap reggeli vívódásával tudok azonosulni ez ügyben, vagyis hogy vajon van-e ITT és MOST értelme annak, hogy közölni próbáljuk Isten bölcsességét. Hogy nem inkább megbotránkoztatjuk-e az olvasókat? Mert az nem lenne jó. Szóval hogy ez a forma egyáltalán alkalmas-e. Mert nem látjuk a partnert, hogy mire van szüksége, mire hogy reagál. És gondolom, élőben te sem ezeket a részleteket hangsúlyoznád, ha valakivel először beszélnél. Hanem elmondanád esetleg a megtérésedet olyan lelkesedéssel, ami megérinthetné a szívét. A betűk ezt nem tudják visszaadni.
A vitának meg szerintem nincs értelme minden áron, sőt. Hiába mondja Kíváncsi Kép Meg hát ez nem is vita, legalábbis nem a jó értelemben. Inkább kötözködés, védekezés és támadás...
Az utolsó oldalon már te magad is csupa indulat vagy. Amit persze emberileg megértek, de indulattal nehéz a szeretetről beszélni. A büntetésről kétségkívül könnyebb Kép
"Ha a világ minden bűnét elkövettem volna, akkor is ugyanaz a bizalom élne bennem, mert tudom, hogy a bűnnek ez a tengere sem több, mint egy vízcsepp a tüzes serpenyőben" - ezt Isten irgalmáról, igazságosságáról és szeretetéről mondta az egyik nagyon jó barátja Kép És én hiszek neki Kép

Ámon, és kié vagy, elárulod?

Szép napot nektek.
vigil
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: