Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért indítom el ezt a topikot, mert miközben az eredeti "Keresztény életvitel" -ben a keresztény gyermeknevelésről beszélgetünk, felmerülnek olyan témák, amik nem kötődnek szorosan a topik témájához. Szval arra gondoltam, hogy ide át lehetne hozni minden egyéb keresztény jellegű témát, hogy az, akit csak a gyermeknevelés érdekel, ne legyen kénytelen, más jellegű hozzászólásokat is olvasni. Kép

Jó beszélgetést! Laci
 
 


Zsunya

Vajon a többség miért lesz mégis harcosa egy alapvetően békés szeretet-vallásnak?

Ez most velős lesz. Lehet, hogy leülsz tőle, de az is, hogy felmászol a plafonra! Kép
Nem heccelni akarlak, csak eddig ugye az volt a baj, hogy sok a körítés, nem a lényeget mondom.
Hát most mondom! Kép Kép Kép Nem kötelező elolvasni, van rá szabadságod, hogy visszabújál a megnyugtató sztereotip sablonok közé. Én olyat nem tudok neked mondani, ami ne sebezne, de ha érdekel a valóság, akkor tessék:

Ha kíváncsi vagy a válaszra fordíts némi időt a Biblia olvasására. Rá fogsz jönni, hogy a kereszténységről alkotott képed egy tipikus sztereotip kép. A valóságban se Jézus, se az apostolok nem voltak konfliktuskerülő emberek. Kaptak Istentől egy üzenetet, ami tűzként égett a belsejükben. Csak érzékeltetésképpen, Pál ezt így élte meg : Mert ha az evangéliumot hirdetem, nem dicsekedhetem, mert szükség kényszerít engem. Jaj ugyanis nékem, ha az evangéliumot nem hirdetem. Mert ha akaratom szerint művelem ezt, jutalmam van; ha pedig akaratom nélkül, sáfársággal bízattam meg.

Bár, ha nem akarsz annyit olvasni, végül is pár mondatba össze tudom foglalni, hogy hol szakad el a valóságtól a vallásos sztereotip kép, amit számon kérsz, (ha jól értem, rajtam): két dolgot ragad csupán ki Isten személyiségéből: a szeretetét és az irgalmát. És teljesen figyelmen kívül hagyja az igazságosságát és bűn iránt való gyűlöletét. A szeretet nagyon fontos, de ahol csupán a szeretetről papolnak, és az embereknek nem mondják el, hogy ha nem hagyják abba azokat a dolgokat, amiket Isten gyűlöl, akkor a bűneik által önmagukat zárják ki Isten jelenlétéből. ÖRÖKRE!!!!! Ahol nincs Isten igazsága, ott a szeretet is hazugság. Az nem szeretet, ha becsapod a másik embert, és olyan dolgokat állítasz neki istenről, ami nem igaz. Ha elaltatod a lelkiismeretét "Isten úgyis mindenkit szeret", és hasonló vallásos szövegekkel, amikben nincsen benne az igazság éle, úgy sohasem fog szembesülni azzal, hogyha nem változtat az életén, amíg van lehetősége rá, akkor Isten végleges elutasításával fogja szembetalálni magát. A földi életben még nála van a döntés, de eljön az a pillanat, amikor a sorsa véglegesen eldől.

Isten elmondta a véleményét - és ez bármennyire is nem kedvező - a mai napig sem változott meg: Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, a ki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.
 
 


. . .Istent még a szeretete sem indítja arra, hogy megalkudjon a bűnnel. A szeretete arra indítja, hogy lehetőséget adjon a bűnből való kiszakadásra. Jézus megnyitott egy fantasztikus lehetőséget, amivel bárki élhet. De, aki ezt nem használja fel arra, hogy felszámolja a konkrét bűnöket az életében, az semmit nem profitál Isten szeretetéből. A sorsa végül ugyanoda vezet, mint azoké, akik vallásos öncsalás nélkül, csak úgy hétköznapi módon csinálták a bűnöket . . .

Lesz egy végső nagy igazságos ítélet, ahol lejátsszák mindenkinek az életét - még az is lehet, hogy nyilvánosan, minden valaha élt ember szeme láttára - és minden egyes tette mellé odateszik az igazságot. Mindenre fény derül. Arra is amit az emberek elől sikerült eltitkolni. Ma még bármiről lehet azt állítani, hogy "Jó dolog, csináld nyugodtan!"De akkor minden öncsalásnak vége lesz, feketén-fehéren mindenki szembesül azzal, miről szólt az élete. És már nem lesz lehetőség semmin sem változtatni . . .
 
 

 
 

Kicsit jobban belegondolva, ha jól értem, gyakorlatilag azt kéred számon, hogy én, vagy más keresztények, miért ütköztetik a világ és az emberek állapotát Isten igazságával? Azért mert, különben soha az életben nem jönnek rá mekkora gáz van az életükben! Lehet, hogy minden aktuális társadalmi konvenciónak kiválóan megfelel, csak éppen azokat az örökérvényű igazságokat rúgja fel, amiket Isten viszont mindenkin egységesen számon kér.

Az emberek kiválóan felépítik a maguk kis világát, ahol minden hibájuk és bűnük igazolható, vagy legalább elbagatellizálható. Mindenre van mentség és kifogás.

Isten nem töri rájuk az ajtót, hanem illedelmesen bekopogtat. Ha beengedik bemegy, ha nem, elkezd kicsit hangosabban is zörgetni. Ha így is zárva marad az ajtó, megy máshoz.
 
 


Eszembe jutott egy történet: a Titanic elsüllyedése után a dermesztően hideg vízben úszkáltak vagy kapaszkodtak valamiben még néhányan. Ilyen körülmények között, pár perc alatt teljesen kihül az emberi test. Volt az úszkálók között egy keresztény pásztor is. Amikor látta, mi a helyzet, már nem törődött a saját életével, hanem próbált odaúszni, minél több emberhez, és megkérdezte tőlük, hogy (kb) "Itt az utolsó esély, most még nem késő . . .". És sokan elhajtották, de néhányan "kinyitották az ajtót". A pásztor végül meghalt. De az egyik, azok közül, akik megnyitották a szívüket, életben maradt, és később maga is pásztor lett. Ő mesélte el a történetet.

Igazából nincs is olyan nagy különbség, a hidegvízben mindenféle roncsdarabokba kapaszkodók, és azok között, akik ma élnek, járnak-kelnek a napsütötte utcákon. Belül ők is kapaszkodnak valamibe, ami nem Isten. Ki önmagába, a saját erejébe és képességeibe. Ki a "mindent megoldó" tudományba, vagy valami eszmébe. Van, aki a vallásába, vagy a családjába, vagy valami más emberi közösségbe. De ezek csak átmeneti kapaszkodót tudnak adni. A világ körülményei olyan "hidegek", hogy Isten tüze nélkül nem lehet túlélni.

Tudom, mennyire berzenkedsz a térítős dumától, de talán-talán megérted, hogy ha szokatlanul is, de én a valóságot próbálom leírni. Ha nem a valóságról beszélek, akkor nyilvánvalóan nekem kell észhez térnem. De ha igen, akkor van min elgondolkodni. Kép
 
 


Jó sokat írtam, hagyok mostmár mást is szóhoz juitni, de eszembe jutott még egy-két vers, ami ezekez a témákat boncolgatja:

<font face="Garamont">Vála(s)sz(!)

Arra ébredsz, az élet véges.
Kérdezed másoktól a választ,
S rájössz a kérdés kényes:
Az igazság kése penge éles.
Csak szíveddel ránézel,
S szikrázó fényével eláztat:
Bár sok vaktól el is választ,
Mert mást választ barátnak,
Ki hallja, hogy igazi támaszt
Az Istennél tényleg találtál,
S ez jobb a társas magánynál.</font>)
 
 


A poklodról

Századszor is faarcul csapott
Újra a sivár, csupa kisbetűs élet,
Az igazság gyöngyház fényének
Mégis csak a hátad mutogatod.

Így vesznek el az örök vakok,
Ott, hol már nem lesz a létben
Apró gyertyalángnyi fény sem,
S ajkadon hiába formálgatod,

Kimondhatatlan szó a remény.
Jobbat választani már nincs esély,
Ott nem jut a csúcspontra többé
Kényszerítő, felbőszült testi kéj.

A pokolban soha be nem teljesül
Mindaz, amire rajongva vágysz,
Marad az örökre gyötrelmes hiány.
Pedig szíved mélységeiben legbelül

A kérdés és a válasz ma még egyszerre kiált!
 
 


"Kicsit jobban belegondolva, ha jól értem, gyakorlatilag azt kéred számon, hogy én, vagy más keresztények, miért ütköztetik a világ és az emberek állapotát Isten igazságával?"

Nem erre gondoltam, hanem az általános kard-ki-kardra. Én nem tudok neked idézgetni, és nem is akarok. Egyszer olvastam el a Bibliát, és azóta meggyőződésem, hogy szimbolikus. Na de nem is ez a kérdés.

"Tudom, mennyire berzenkedsz a térítős dumától, de talán-talán megérted, hogy ha szokatlanul is, de én a valóságot próbálom leírni. Ha nem a valóságról beszélek, akkor nyilvánvalóan nekem kell észhez térnem."

Ó, a valóság igen relatív dolog. Ha innen nézem fekete, ha onnan nézem fehér. Ha te abban hiszel, hogy a Biblia szószerint ad útmutatást neked gyereknevelésben, életvitelben, párválasztásban stb, tedd. Számodra biztos igaz is lesz. Én nem tudok így gondolni a Bibiliára, így képtelen lennék eszerint (szó szeerint) vinni az életem.
Az alapvető tanítások pedig igenis nem harcosak. Tudtommal te nem vagy próféta. Vagy ha lemaradtam valamiről, szólj, nem akarlak megsérteni. Most képzeld el, hogy minden keresztény elkezd vadul téríteni, de ugyanígy minden buddhista, muszlim és kreistnás stb. Hát gyönyörű lenne, mit mondjak. Kardélre hánynák egymást egy perc alatt.

Illetve a keresztények és a muszlimok szépen mindenkit eltávolítanának. Ehh.

Szerintem Isten nem ilyen egysíkú. Szerintem lefektette az alapvető szabályokat az emberek szívébe. Ezek a szabályok ha kicsit elmélyedsz benne a nagy vallásoknál meglepő módon egybeesnek. Aztán persze vagy elhisszük vagy nem , hogy tollbamondta a szent könyveket. De ez már lényegtelen.

Te elhiszed, hogy aki nincs a te oldaladon az a másikon van egy kétoldalú sakktáblán. Aki veled van az fehér, aki ne az fekete. Pedig az is lehet (még ha számodra elképzelhetetlen) hogy más színek is vannak, és nem szürkéből. Isten nem tehet olyat, hogy az emberek töredékének adja meg a lehetőséget. Hiszen a lehetőség nem Laci, aki arogánsan és gőgösen elmondja a tutifrankót. Nem. Isten bennünk szól, a szívünkben. És nem igényel innentől kezdve egyház nevű hidat.
Vagy ha igen az nem csak és kizárólag a katolikus vagy egyáltalán keresztény kell legyen.

Ismered a viccet (Említett Katolikus barátnőm kedvence?: Egy ember meghal, és Szent Péter a kapuban fogadja őt: Jól van, megérkeztél, menj végig a folyosón éa menj be a nyolcas szobába. De kérlek az ötös szoba előtt halkan menj el. Miért? - kérdezi az ember. Mert ott a katolikusok vannak, és ők azt hiszik, hogy egyedül vannak.

 
 


Figyelj Zsunya!

Már megint rámhúzod a vallási térítő sztereotípiáját. Nem véletlenül mondtam neked, már az elején, hogy nem engem látsz, hanem skatulyázol, és a skatulyákból előrángatott előítéleteidet szemléled, azokról beszélsz.

Én NEM mondtam neked, hogy neked el KELL fogadnod a bibliai állításokat! Én a valóságot veszem górcső alá, azoknak a fényében. És mivel azt tapasztalom, hogy a Biblia sokkal reálisabban látja azt, mint az emberek maguk, ezért leírom, hogy aki, akarja, vesse össze maga is, győződjön meg róla, úgy van-e.

Legutoljára számon kérted rajtam, hogy miért nem felelek meg a te 'igazi keresztényekről' alkotott skatulyádnak. Erre kaptad válaszul a fentieket, hogy vedd észre, hogy a te saját külső definíciódat kéred számon. Az viszont elég kifacsart dolog, hogy kívülről, más emberek, mondják meg a keresztényeknek, hogy milyen a 'jó keresztény'. Én csupán szembesítettelek azzal, milyen messze van a saját magad számára alkotott totál sztereotip elképzelés a valóságtól.

Ezzel nem vagy kényszerítve, hogy el is fogadd azt a bibliai valóságképet, amit vázoltam, de mint gondolkodó ember esetleg beláthatod, hogy olyasmit feltételeztél a kereszténységről, ami csak a te fejedben tűnt igaznak. A történelmi és bibliai információk is ellenkeznek vele.

Azt teljesen megértem, hogy nem szereted, ha valaki meg akarja mondani neked a tutit. De én nem is ezt teszem, hanem olyan követhető gondolatmeneteket írok le, amin el lehet gondolkodni. Össze lehet vetni a valóságról szerzett ismereteiddel. Én is pontosan ezt teszem. Legtöbbször. Kép Azért nehéz ez, mert egyszerre vannak jelen a topikban keresztények és nem keresztények. Ez teljesen rendben van így, de amikor a keresztények egymás között beszélgetnek, az más, mint amikor mindenki.

Én ha veled, vagy mással beszélek figyelembe veszem, hogy ki vagy, és próbálok úgy fogalmazni és olyanról beszélni, hogy az neked is érdekes legyen. Különben mi értelme lenne beszélgetni?

Amit Miszikének reagáltam, az 'a keresztények egymás közt' kategória. Amire te előkaptad a szokásos előítéletedet, ami eléggé nélkülözi a tények ismeretét. Nem olyan nebántsvirág típusú benyomást kelltettél bennem, ráadásul, ugye tömörségre gyúrsz évek óta, ezért úgy döntöttem leírom jó töményen, azt ami szerintem segíthet kimozdulni a sztereotípiák és bejáratott előítéletek közül. Persze csak, ha veszed a fáradságot és megpróbálod meg is érteni, amiről beszélek. Ami persze nem kötelező.

Nem személyeskedni akarok a legkevésbé sem, csak addig, amíg ennyire erős benned a sztereotíp reflex, nincs érdemi kommunikáció köztünk: én mondok valamit, de ami annak a lényege, nem jut át hozzád. Így meg se tudod gondolni, hogy értelmes dolgot mondok, vagy hülyeséget. Hidd el, nem én vagyok, akit a lefestettél! Legkevésbé sem vagyok bigott, beszűkült gondolkodású, van érdemi mondanivalóm, ami mögött intelligens, kifinomult gondolkodás rejlik! Amivel persze ettől még lehet egyet nem érteni is. De ahhoz ugye, először meg kellene érteni pontosan mit is állítok . . . Kép

Azért köszi a választ. Kép
 
 


Nem modtad, hogy mi lett végül a szecessziós plakátjaiddal? Kép
 
 


Oké oké
Már itt sem vagyok, csak egy pár észrevétel:

Kereszténynek tartom magam, hívőnek, de mégsem tudom elfogadni ezt a ti keresztények-egymás-között stílusát. Mindenki hülye csak én vagyok papírrepülő?

Nem, valóban nem mondod, hogy menjek én is szektásnak, de gyakorlatilag ezt üzened. Kb: én látom a valót ezen az én nagyítómon keresztül, amit Bibliának hívnak. Én látom a valót. Ti akik nem ezen néztek át, ti nem látjátok.

Tudod az a fő bajom a Bibliával, hogy
1, emberek írták, aki éppen olyan gyarlók és bűnösök mint bárki
2, mindenféle zsinatokon ki be rakosgattak átirogattak részeket. (erre a frissen megtért barátnőm, nem a nagy kedvencem, hanem egy másik, rögtön azt mondta, hogy nem is. De. De is. Ez történelem, nem vallástörténet pusztán)
Mi szerint is? Kinek az érdekeit szemlélve? Nehogy azt hidd, hogy ők jobbak voltak mint te.
3, nekem is van itthon három különböző kiadású Bibliám. Néhány dologban meglehetősen ellenkező állításokat tartalmaz. Ami mondjuk nem mindegy. De legalábbis elbizonytalanító.

 
 


Hogy hogy mi lett? Diploma. Kép

 
 


Szia Zsunya!
Túl harcosan állunk ki Isten mellett? Hát akkor mit mondasz Jézus alábbi viselkedésére?
Jn. 2.13-16
"Közel volt a zsidók húsvétja, Jézus is felment Jeruzsálembe. A templomban találta az ökrök, juhok és galambok árusait, és az ott ülő pénzváltókat. Ekkor kötélből korbácsot csinált, és kiűzte őket, valamint az ökröket és a juhokat is a templomból. A pénzváltók pénzét pedig kiszórta, az asztalokat felborította, és a galambárusoknak ezt mondta: "Vigyétek ezeket innen: ne tegyétek az én Atyám házát kalmárkodás házává!"
Szerinted miért csinálta ezt? Szeretetből! A következő vers így szól:
"Ekkor tanítványainak eszébe jutott, hogy meg van írva: "A te házad iránt érzett féltő szeretet emészt engem."Jn. 2.17

Üdv.: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Zsunya

Akkor mégis sikerült valahogy kitölteni a kötelező oldalszámot. Kép

És akkor most mi leszel? Művészettörténész, esztéta, reklámgrafikus? Esetleg szecessziós palakátragasztó? KépKép Kép

Amiket felvetettél teljesen jogos alapvető kérdések. Most dolgozom, de ha végzek, majd megpróbálok válaszolni.
 
 


Az itt következő sorok nem az én gondolataim, de minden egyes mondatával azonosulni tudok. Próbáltam ugyanezt a saját szavaimmal megfogalmazni, de ennél érthetőbben, világosabban és tisztábban képtelen lettem volna, így inkább idéztem. Remélem nem veszi el senki kedvét a hosszúsága, így is jócskán húztam belőle, de arra azért ügyeltem, hogy a gondolatmenetet ne törjem meg. A Szentírásról, keletkezéséről, értelmezéséről szóló gondolatok ide is passzolnak, de a másik topikban is jó szolgálatot tesznek.

"...Istent az ember csak akkor ismerheti meg, ha Isten kijelenti magát neki. Istenről csak önmaga mondhatja meg, hogy ki. - És Ő megmondja. Szabadon, jótetszésből, ingyen kegyelemből. Istennek ez a szabad kegyelmi ténye a KIJELENTÉS. Ez az előfeltétele minden vallásos ismeretnek, ez a végső fundamentuma minden hitigazságnak.
Istennek minden megnyilatkozása Ige. Az Ige teremtő gondolat, alkotó akarat. Ne tévesszük össze a szóval, az ítélettel, mert ezek emberi dolgok. Az Igében Isten él és működik. Az Ige Isten, mint élő Úr. [...]
Isten Igében jelenti ki magát. Tökéletesen, teljesen, véglegesen a testté lett Igében, a Jézus Krisztusban. - Jézus Krisztusban azért teljes és tökéletes a kijelentés, mert benne az Ige lett testté, emberi személyiséggé, aki belépett a történelembe s mint konkrét személy élte a maga egzisztenciáját (Jn 1,1 - 4.14.18). [...] s mikor az emberek őt hallották, szemeikkel látták, szemlélték, kezeikkel illették (1Jn 1,1): maga Isten, a benne lehajló és magát kijelentő kegyelem szólalt meg, s mindabban, amit Jézus Krisztusmondott és tett, ami vele történt, maga Isten mondotta el, jelentette ki nékünk, közölte velünk: ki Ő, mit akar velünk, mit ígér és mit kíván. - Tehát a kijelentés summája nem egy tan, nem egy történet, nem egy törvény, hanem egy élő személy, felséges Úr, akinek lénye tanítás, történet, törvény és szellem, vagy ahogy a János evangélium mondja: élet és világosság. [...]
Ámde Jézus Krisztus ezelőtt ezerkilencszáz esztendővel tanított, élt, halt meg és támadott fel. Mi az, ami ezt a távolságot áthidalja? A bizonyságtétel. Az, hogy nem lehet elhallgatni, amit az ember látott és hallott (ApCsel 4,20). A cezarea-filippi úton Péternek felvillant az igazság: te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia (Mt 16, 13-20); a damaszkuszi úton Pál látta meg az Urat (Gal 1,12.15 - 17), azután több mint ötszáz atyafi (1Kor 15,5 - 6) és így tovább. [...]
Írásaikból lett az Újszövetség , a maga kettős tartalmával: mit mondott és tett Jézus s mit tanít a Lélek Jézusról. [...] Mindez már szóban, mondatban, ítéletben, elbeszélésben, tanításban áll előttünk az Igének filológiai formájában, mint Szentírás. Nem a Szentírás a kijelentés; a kijelentés az Ige. A Szentírás az autentikus beszámolás róla. [...]
A kijelentésnek van egy másik, személyi oldala is. Az, hogy fény van, még nem látás; a látáshoz kell szem is. Ha az Isten nekünk akarja kijelenteni magát, kell valamit művelnie bennünk. Ez a hit aktusa. [...] Csak a hit számára van kijelentés, mint ahogyan csak a szem számára van fény.
Most egy új, döntő kérdés áll előttünk: hol találom meg Istennek a Jézus Krisztusban megadott tökéletes és teljes kijelentését? - A SZENTÍRÁSBAN.
A Szentírást maga Isten tette az Ő kijelentése orgánumává, illetve közegévé két páratlan csodával: egyik a létrejötte, másik a fennmaradása.
A létrejötte a Szentlélek különös műve, mert kb. másfél ezer év történetében úgy ihlette a prófétákat és az apostolokat, hogy bizonyságtételeik elégségesen elmondják, mit mond magáról, a világról, az emberről, egyszóval a Teremtő és teremtmény viszonyáról maga Isten. [...]
Ezzel a Szentírás fundamentum, amelyen állunk. Forrás, amelyből merítünk. Norma, amelynek engedelmeskedünk. Pecsét, amely hitünk és ismeretünk igazságáról kezeskedik. Szövétnek, ahonnét világosságunkat vesszük. Utunk, amelyet követnünk kell és kalauzunk, amely célhoz vezet. Az élet könyve.
De mindez csak a hit számára. - A Szent Lélek nemcsak a Szentírás megírásánál munkálkodott, épp úgy munkálkodik az olvasásánál is. Ez a Szent Lélek belső bizonyságtétele, amely eszközli, hogy a Szentírás Istennek hozzám intézett, engem megszólító s kérdéseimre feleletet adó szava legyen, s ugyanakkor a maga kérdéseivel engem is feleletre kényszerítsen.
A Szentírás létrejöttének csodájából következett a másik csoda: a fennmaradása. A szentírók közül senki sem tudta, hogy Bibliát ír, csak azt, hogy igazat ír. Ugyanakkor írtak mások is sokat. S ebből a tarka irodalomból különvált, mint a színarany a salaktól az, ami Isten Igéje. - A könyvek az illető korok irodalomtörténeti szokásait követik mindabban, ami a könyvek írását, szerkesztését, a források felhasználását, a műfaji törvények követését illeti; osztozkodtak a korabeli könyvek sorsában, ami a leírást, sokszorosítást, másolást, egyszóval a kiadást illeti; Ézsaiás könyvében két könyv van egybekötve - ha nem három -, amelyeket századok választanak el; Péter második levelét nem Péter írta; Mózes öt könyve legalább öt szerző egybeolvasztott munkája, - s mégis mindenik Isten Igéje, mert Istennek a Jézus Krisztusban adott kegyelmes magafeltárásáról beszél. [...] Ezért bármikor csinálnak kánont, azaz gyűjtik egybe az Isten Igéjét tartalmazó könyveket, mindig ez a 66 könyv kerül együvé, mint élő organuma, irodalmi teste az emberré lett Igének, a Jézus Krisztusnak. - A kánont nem az egyház csinálta; tekintélyét nem ő adta. Előbb volt az Ige, azután az egyház. Az egyház - A Szent Lélek világosságában - csak felismerte, amit Isten tett kánonná, s a hit engedelmességével ráütötte pecsétjét. [...]
A Szentírás nem Isten Igéje, de Isten Igéjét tartalmazza. A Szentírás Isten Igéjének kiváltképpen és sajátosan páratlan hordozója. [...] Értelmezésénél döntő a Jézus Krisztus személyében megjelent kijelentés; ez dönti el, mi az egyes könyvekben Isten Igéje és mi az irodalom. [...] A Szentírás a Jézus Krisztusban megjelent kijelentésre nézve abszolut tekintély, mert maga Isten beszél önmagáról; s ebből a szempontból tökéletesen egy minden másra nézve emberi vélemény. - A Szentírás nem norma a természettudományos kérdésekben, csak a teremtés hitigazságában; a Szentírás nem norma az orvostudományban, csak abban, hogy Isten gyógyító Isten; a Szentírás nem norma a társadalomelméletekben, csak abban, hogy az ember Isten képe, hogy egymást szeretnünk kell és egymás terhét hordoznunk kell. [...]
Semmiféle irodalomtörténeti kérdés a kijelentés meglétét nem érinti. [...] Kortörténet, irodalomrtörténet, filológia, általában a szellemtudomány a legradikálisabb kritika mellett is csak abban segíthet elő, hogy az egyes könyvek milyen körülmények között jöttek létre s milyen a helyes szövegük; de hogy a bennük megszólaló Ige, vagyis Istennek személyes társalkodása velünk, mit mond a hívő léleknek: abba bele nem szólhat. [...]
Isten kijelentette magát a testté lett Igében: A Jézus Krisztusban s ezt az irodalommá lett Igében: a Szentírásban elénk adja. - De az Ige mind a kettőben ugyanaz: a magát kijelentő Isten." (Ravasz László: Kis dogmatika)

Ági
Kép
Kép
 
 


sziasztok! annyira megörültem ennek a topiknak!!!
...és akkor megláttam a dátumot, több mint egy éve szünetel...
ne tegyétek ezt velem, jelentkezzetek!!!
Kedves SzimpatiKus Laci és a többiek!!!
kisbabával lakunk egy faluban, szellemi nihilben, közösségre se idő, se mód, általános agyhalál...
lécciléccilécci, kukkantsatok ide!
remélhetek Kép ?
Zsuzsanya
 
 


Szia Zsanya!

Sajna elsodort innen a sok meló. Bár nem felejtettem el, hogy félbe maradt ez a beszélgetés, sőt pár hete már tervezgettem is, hogy jó lenne felvenni újra a fonalat. Csak nem akartam megint olyan helyzetbe kerülni, hogy ne legyen rá időm, ezért vártam még vele. És még most is szép csendben várnék, ha egy véletlen ötlettől vezéreltetve nem néztem volna be ide, és nem látom meg az üzenetedet. Kép

Szval, ha van türelmed kivárni, előbb utóbb ideérek úgy igazából is, csak még el kéne hánynom egy "pár méter havat". Minden eddigi rekordomat túlszárnyalva túl vállaltam magamat ... nem régen ért véget egy olyan kb egy hónapos időszak, hogy napi 18+ órát dolgoztam még hétvégéken is, hogy ne ússzon el teljesen a project. Azért egyszer vége lesz ennek is, és remélem végre én oszthatom be újra jobban az időmet...

Egyelőre többet nem igérhetek, de hátha kedvet kapnak addig mások is Kép
 
 


Micsoda "véletlen"Kép, hogy én is pont ma néztem ide be, pedig nem sűrűn járok már erre. Azóta kétgyermekesek lettünk.KépKépKép

Szia Zsuzsanya!
Van valami konkrét is, amiről szívesen beszélgetnél?

Szia Laci!
Hogy vagytok?
Egyébként ejnye-bejnyeKép, napi 18 órát melózni!

Ági
Kép
Kép
 
 


Hagnosz!Gratulálok a babához!Mennyi idős?Fiú,lány?
Milyen érzés kétgyermekesnek lenni?
Mi is tervezzük a másodikat..Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Köszi, Edit!Kép

Kislány, és a jövő héten lesz 3 hónapos.
A kétgyerekesség meg nagyon jó, pláne így, hogy ez a leányzó könnyebb ember, mint a bátyja.Kép Szeretnék már háromgyerekes anyuka lenniKép.

Ági
Kép
Kép
 
 


Hagnosz, én is gartulálok. Jó ilyet hallani, hogy két kicsi után már a harmadikra is ilyen nyitott vagy. Kép

Alapvetően elég jól vagyunk, noha ez egy elég nehéz, harcos időszak.
A kicsi lány nagyon jó fej, birjuk. Szépen fejlődik kivül belül. Kép

Ezt a 18 órázást nem vállalnám be mégegyszer. Lehetett volna másképpen is csinálni. Valszeg, még hatékonyabb is lehettem volna. Na mind1, ez már történelem, legközelebb már okosabb leszek. (-: remélem :-)
 
 


Sziasztok Laci, Szilde és Hagnosz!!!
Hát ez óriási, hogy épp erre jártatok!
Néztem a föntebb írottakat:
milyen vicces, hogy a lány neve, Zsunya, akivel vitáztál, Laci, csak egy betűvel tér el attól, amin én futok itt... és én is iparművész vagyok, csak én kerámikus és egy évvel korábban végeztem nála.
((Én a családineten folytatok hitvitát az abortusz kapcsán, hasonlóan "alaposválaszkényszerrel", kilométeres üzenetekben... néha azt gondoltam, ez megment a nyomasztó szellemi leépüléstől, beszűküléstől, máskor hogy nincs értelme... megint máskor, hogy végülis ez is tanuságtétel...
és erőt is adott a ti párbeszédetek))

Aztán 2 éve vidékre költöztünk Pestről, az 1. kisfiunk 10 hónapos lesz... és minden szuper, lassan az otthoni teendőket is sikerül rendszeresen beiktatnom a baba mellet... viszont az imaéletem/tünk a szülés óta romokban hever, gyakorlatilag nincs is. (nemhogy közösség)
Még mindíg kb. nyolcszor szoptatok éjjel, folyamatos kimerültség, az imába már a keresztvetésnél belealszom... na de hiányzik! Aztán az is eszembe jut, hogy a "szüntelenül imádkozzatok" úgy is értendő, hogy a mindennapi szolgálat váljon maga imává... na de hogyan? megteszem, amit kell, és élvezem fáradtan is, de hogy ez ima volna, azt nem hiszem... már alig emlékszem, hogy hogyan csináltam régen, hogyan is csendesedtem el, mert hát a vasárnapi misére is alig tudok odafigyelni a gyermek miatt...

Ti ezt hogyan csináljátok a gyakorlatban, egyedül és együtt, annak ellenére Kép Kép hogy családotok van?


Zsuzsa
(túl sűrűn én sem tudok jönni Kép
 
 


Edit, most látom, hogy írtál nekem a másik topikba, ott is ezt a kérdésttettem fel (monomániás Kép )ott válaszoltam...
Zs.
 
 


Sziasztok
Én Zsanya sógornője vagyok,... szintén iparművész! Kép
Egyenlőre csak bejelentkeztem, most nincs időm visszaolvasni de jövő héten jövök!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
NNa, nár megint én. Tegnap és ma olvastam az egész eddigi archív anyagot, és huhhhh! Sőt woww!
Nagyon köszönöm nektek!!! (olykor lélekzetvisszafojtva olvastam, izgulva, hogy nehogy épp most ébredjen fel Marcifiam, a legizgibb résznél &#61514; ) Nagyon sokat tanultam belőle, akár &#8222;vitakultúrailag&#8221; akár gyakorlatilag, pl. a gyermek-fegyelmezés ügyben, pro és kontra nagyon értékes felvetések&#8230; el is mentettem, amolyan &#8222;tananyagnak&#8221; a magam és küzdő szeretteim számára! És Laci, neked külön is köszönöm, leginkább azt, hogy tanúságot tettél a neten, és ilyen erővel! &#61514; &#61514; &#61514; (mindazt, amit írtál nagy részletességgel, abszolút osztom és hiszem én is, de olyan nagyon-nagyon jó volt ilyen összeszedetten leírva látni, újra átgondolni, és betenni a &#8222;tarisznyámba&#8221;, használni&#8230;) Szóval tanúságtétel&#8230; és itt szinte válaszoltam magamban a z általam feltett kérdésre a te segítségeddel, sőt hát mindannyiótok segítségével. Hogy ugye nincs erőm imádkozni, hogy fizikailag képtelenségnek érzem itt és most, a baba miatt&#8230; és olvaslak titeket, és bevillan: meg kell térnem! Na persze, meg vagyok térve, de újra visszatérni az &#8222;első tűzhöz&#8221; !!! Tudtam én ezt eddig is, de a test erőtlen&#8230; de most annyira felvillanyoztatok, mondom, főleg Laci tanúságtétele, hogy úgy &#8222;megkívántam&#8221; a megtérést! Az Úrral való újra-felizzított forró drótot! Mondjátok, nálam tapasztaltabb és bölcsebb testvérek, ha ég az ember szíve az Úrért, akkor nem okoz problémát az sem az imaéletben, ha hónapok óta ahhoz is iszonyú erőfeszítés kell, hogy kiteregessen? (na nem mindig vagyok ilyen mártír &#61514; ) Tényleg ez lenne a kulcs? Csak én vagyok a hibás, vagy más kismama is így van vele?
(az én hites uram szerint a fórumozás nagy időrabló (ha ehelyett imádkoznék, hmm&#8230; &#61514;)
de lám, most milyen áldásos volt olvasgatni&#8230; kell a feltöltődés)
Na nem akartam blogot csinálni a topikból, csak megköszönni a gondolatébresztést, meg bölcs szavakat!

Tényleg, csak az én figyelmemet kerülte el, Laci, vagy tényleg nem árultad el, hogy mi a gyülekezeted-egyházad neve, dacára, hogy megígérted? na és Szilvi se kapott választ a konkrét okkultságokkal kapcsolatban, amiket te&#8230; nem? Mondjuk, mindegy is, egyik rútabb, mint a másik, lényeg a megtérés, engem viszont az első kérdés változatlanul érdekel, csak kíváncsiságból &#61514; (nagy ökumené drukker és űző vagyok amúgy, tehát nem a meggyőzködés izgat, hanem az egymástól tanulás és legfőképpen az együttimádkozás (ezt csak egy hitgyülis barátnőm hiúsította meg, nagy szomorúságomra)) a többiek valamelyest kb besorolhatók legalább irányzatok alá&#8230;

Na szép Vasárnapot , még forróbb drótot Nektek!
Zsuzsanya


Juhéjj, Mamackám, Isten hozott, kafa, hogy idetaláltál!! Lelkigyakorlat után feltétlen kukkants az arcívok közé... de tudod mit, ne, inkább levegőztesd a napsütésben a Pocakocskádat!
Ráérsz az ingerszegény gyed-időkben Kép
 
 


jajjaj, a worbwn írt szösszenetem itt átváltozott, hülye krixkrax lett a szmájlikból meg idézőjelekből, boccs!
Zs.
 
 


Megpróbáltam kicsit visszaolvasgatni... nem volt egyszerű és sok mindent átugráltam...
Az az igazság, hogy nincs most kedvem hitvitákhoz túlságosan érzékeny reagálok dolgokra. Valószínűleg a pocakomban lévő kicsi ember tehet mindenről! Kép Nincs erőm vitába szállni, érvelni... de nagy örömmel olvastam Lacit. Kép Tényleg második babó nincs még úton? Mennyi idős is a kicsi? A Hanna név gyönyörű nálunk is ez az egyik kedvenc!
Rátapintottál a lényegre... nehéz így beszélgetni, hogy az ember szinte egyszerre szól hívő és hitetlen emberekhez... sok félreértésre adhat okot és én rájöttem, hogy sajnos nem tudok olyan finoman árnyaltan fogalmazni. Az oldalakon át tartó fejtegetésekhez meg nincs türelmem!...olvasni élvezem! Kép

Az olvasottakból egy dologra reagálnék... Szentlélek és Szentszellem kérdése... és, hogy biztos nem katolikus aki Szentszellemről beszél. Én katolikus létemre világosabbnak tartom a Szentszellem megnevezést és ezzel nem vagyok egyedül...
A Katolikus Egyházban egyszerűen egy megszokásról van szó... megjegyzem megtévesztő megszokásról, aminek egy helytelen fordítás az alapja.

Kép
Kép
Kép
 
 


...hát nem mondhatni, hogy nagyon buzog a topik...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Még nem tudok jönni, de amint letudom a melót, itt leszek újra. :D
 
 


Hajrá!
 
 


Laci, Azért még nem adom fel...
Jó munkát!
Zs
 
 


Hát ne is! :D :D
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Laci,
nekem megvan a magam meggyőződése, és elolvastam a te megtérésed stb történetét az előző topicban is. Nekem csak egyetlen kérdésem lenne, és kérlek csakis erre válaszolj:
-miféle isteni igazságszolgáltatás az, amelyik egy röpke max 100 évnyi akármilyen bűnös/istenfélő életmód miatt az ÖRÖKKÉVALÓSÁGIG tartó gyehenna/éden büntetséét ill. jutalmazását tartja ISTENINEK????

Mert ha ilyen az isten akkor én kösz nem kérek belőle. Inkább a gyehenna tüze, ott legalább EMBEREKKEL leszek együtt, gyarló emberekkel és nem pedig képmutató istenFÉLÕ egyedekkel...
 


Kedves Aliz!

Itt nem buntetesrol/jutalmazasrol van szo. Aki a "ropke" szaz eve alatt ugy dont, hogy Istennel szeretne lenni egy orokkevalosagon at, az Istennel lesz. Aki pedig nem akarja, az nem lesz vele. Szerintem ez a szemelyes szabadsag teljes tiszteletben tartasa, es nagyon is isteni. Szoval mindket helyen gyarlo egyedek lesznek, csak az egyik helyen lesznek olyanok, akik Jezus Krisztust akartak, a masik helyen pedig lesznek olyanok, akik nem akartak. Es a "ropke" szaz ev alatt szamtalan probat tesz Isten minden egyes emberrel szemelyesen, h bemutatkozzon neki.

Ami a kepmutatast illeti: elegge ketseges, hogy az az Isten, aki belelat a szivekbe, annyira hulye legyen, h ne tudja megkulonboztetni az oszinteseget a kepmutatastol.

A depresszio egy csepp a Pokolbol, hogy tudd, milyen Isten nelkul. Ne felj, nem lesz ott tuz, meg katlan. Az egyetlen, aki nem lesz ott, az Isten.

Biobaba

OFF
azert tenyleg sulyos, hogy ahol csak van valami, amibe bele lehet kotni, ott felbukkansz. De ebben az esetben, lehet, h epp Isten probal szolongatni gyarlo embereken keresztul, hogy gondolkozz mar el azon, hogy milyen nelkule, es ne csak legbol kapott butasagokkal vagdalkozz a szellemi vilaggal kapcsolatban.
 
 


Sziasztok!

Még igazából nem vagyok, szval csak nagyon röviden:

Kedves Aliz!

Ha megnézed a Bibliában, eleinte 8-900 éveket éltek az emberek ... ez hosszú téma lenne, de a lényeg, hogy az üdvtörténet több különböző korszakból ("aion"-ból) áll. Mindegyiknek meg van a maga jellegzetessége, ami miatt élesen elkülönül a többitől. Ami viszont mindegyikben közös az az, hogy a korszak végére az emberiség olyan mértékben megromlott, hogy már nem volt belőle visszaút, csak az itélet.

Isten pont azért röviditette le az emeberi életkort, mert azt tapasztalta, hogy bőven elég a max 60-120. Õt igazából az érdekli, hogy az emeber mit választ, az Igazság szeretetét, vagy a hazugságét. És ezzel kapcsolatban naponta hozunk döntéseket ...

De tényleg, szerinted mennyi idő lenne fair?

Most nincs több időm, de nézz be még később is, ha gondolod, szerintem lesz itt sok olyan, amiért érdemes. Kép


Kedves Biobaba!

Örülök a válaszodnak. Kép

Én nem ismerem Alizt, de örülök az ő kérdésének is, mert szerintem jó és jogos kérdés. Az persze, már más tészta, hogy ő akar magának válaszolni rá, Isten helyett. Kép


Remélem még találkozunk!
Jó beszélgetést mindenkinek!
 
 


Aliz, még egy érdekes és izgalmas dolog: nagyon sok minden arra mutat, hogy nagyon közel van egy újabb korszakváltás, ami után újra lehet akár ezer évig is élni. Kép
 
 


Biobaba,
nem tisztem, hogy védjem Alizt, aki (ahogy eddig megismertem) igazán frappánsan meg tudja védeni magát nélkülem is. Kép
De Lacihoz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy a kérdés jó. Mi, akik mélyebben foglalkozunk a kereszténységgel, mint az átlag földi halandó, értelemszerűen többet tudunk is róla. Nekünk ezek a válaszok lehetnek akár természetesek is (ezzel együtt a te értelmezéseddel én is csak itt és most találkoztam először. és tetszik). A kereszténység kétezer éves múltjában elég nagy hangsúlyt kapott az elrettentés, ami egyfelől érthető, hiszen épp a bűntől rettentene el, másfelől viszont riasztó képet is sugallhat. Aki nem hívőként, kívülről látja, joggal tehet fel szerintem ilyen kérdéseket. Amelyekre nekünk meg kell próbálnunk jó válaszokat adni. Ahogy tetted te is. Kép
 


Szia Kivancsi!

Persze, h jo a kerdes!

Eleg sok "atlag foldi halando" vesz korul, es kenytelen vagyok erthetoen beszelni, bar kategorikus imperativuszokat is hasznalhatok.Kép

Biobaba
 
 


És akkor még nem is beszéltünk azokról a kételyekről, amelyek mindannyiunkban élnek (alkalmanként legalábbis) Kép
 


Kedves Laci!

Engedd meg, hogy pár szóban ábrázoljam az életkor drasztikus csökkenését 900 évről a jelenlegi 60-100 évre.

Pont hasonló területeken kutatgatok, és ezalatt a következőkre bukkantam:

1. Az emberiség valóban nem a Darwin féle evolúció folyamán fejlődött ki a Földünkön. Az ember egy teremtett lény.

2. Az emberek valóban 800 - 900 évet éltek régebben. A magasságuk is lényegesen nagyobb volt, mint most jelenleg.

3. Még kb. 10.000 évvel ezelőtt is 48 kromoszómája volt az emberi sejteknek. Akkor következett be drasztikus életkor csökkenés, amikor a kromoszómák száma 46-ra mutálódott. Bizonyíthatóan csak azóta vannak háborúk és szegénység a Földön.

4. Hamarosan új korszakba (eon) lép a Föld, amit 2012 végére datálnak akár az ősi források, akár a mayák (mellesleg megjegyzem: maya = magyar) naptára.

5. Bizonyos elméletek azt hangoztatják, hogy visszanyerhetik egyes emberek a régi DNS struktúrájukat és újra többszáz évre tolódik náluk az életkor. Nem lesznek háborúk. Állítólag nem mindenkinek fog sikerülni a "nagy ugrás".

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Aliz , nekem úgy tűnik, hogy te egyszerűen haragszol Istenre (és ez kicsit emlékeztet, arra, amilyen én voltam. )

A haraggal az a gond, hogy egy beszűkült és eltorzult látással jár. Aki haragszik, ráfókuszál arra a vélt, vagy akár valódi dologra, ami miatt jogosnak érzi a sérelmét. És közben szépen elfeledkezik a pozitív dolgokról a másikkal kapcsolatban. Így még a jogos sérelmek miatti harag is gyakran eltúlzott indulatokat és reakciókat eredményez.

Az nem jelent neked semmit, hogy Istenben erős és gazdag szeretet van az irányodban??? Õ meg akar menteni a rossztól!

Ez az egész attól nehéz, hogy az a bizonyos rossz pont az emberben lakik, és amikor Isten rá akar mutatni a bennünk lévő bűnre, akkor az ember úgy érzi, hogy őt mindenestül vádolja és veti el az Isten, és ezért úgy reagál, mintha az ellensége lenne, aki rosszat akar neki. Pedig az elutasítás csupán a bűnnek szól, és Isten pont azért irányítja rá a spotlámpáját a bűnre, hogy az ember meglássa azt önmagában, és a sorsa elszakadjon tőle. Isten más sorsot szán az embernek, mint a bűnnek. De amíg valaki össze van kötve a bűnnel, addig a személyes sorsát is az határozza meg. Õ senkire nem erőszakolja rá a jót, ha az nem akarja. A szabad akaratod tényleg szabad, választhatod vele a rosszat is.

A bűn <blink> NEM SZEMÉLYTELEN </blink> valóság, ahogyan az Igazság sem az. Mindkettő egy-egy konkrét valóságosan létező személyből fakad. Az Igazság Jézusban van, belőle árad ki, a bűn atyja és szellemi forrása viszont egy bukott főangyal. Az igazság és a bűn is csak személyekben tud létezni, személytelen valóságokkal kapcsolatban, amik nem rendelkeznek lelkiismerettel, erkölcsi érzékkel és nem tudnak döntéseket hozni, teljesen értelmezhetetlenek is.

Meglepő de még a pokol és a halál sem személytelen valóság, hanem egy-egy konkrét bukott angyal. "Szép" kis munkamegosztás van közöttük: sátán a földi életben azon dolgozik, hogy minél több bűnt elkövessenek az emberek, hogy minél több jogalapja legyen a halálnak hozzájuk, aki előbb-utóbb leszállítja az "árut", amit a pokol "elraktároz". Szerintem még a keresztények közül is nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy az ítélet végső helye nem a pokol - az csak egy átmeneti állapot az emberek számára - hanem az a "hely", amit a tűznek a tavának nevez a Biblia. És ez viszont eredetileg NEM az emberek számára készült, hanem a bukott angyalok számára. A pokol és a halál maga is itt fog kikötni. Sajnos az ember is beállt a lázadásba, és ha nem ragadja meg a megváltásban felkínált mentőövet, akkor az ő sorsa is ugyanitt végződik.

Tulképpen ez az egész elég egyszerű: most a Földön jelen van Isten és sátán is, de mindkettő csak korlátozott mértékben. Itt és most még részesedhetünk a jóból, mert a Földről Isten nem vonult ki teljesen, ezért itt még van jó!!! Kép És rossz is. Kép Viszont az örökkévalóságban már csak két állapot lesz. Az egyikben Isten TELJES valósága lesz jelen, itt ismeretlen lesz a rossz. A másikból viszont teljesen kivonul, és ott ismeretlen lesz a jó.

Aliz, szerintem érdemes lenne végiggondolnod kicsit jobban, mire is vágtad rá ilyen könnyedén, hogy az neked megfelel. Az ítélet helye elsősorban sátánnak és a többi gonosz angyalnak készült, és ők már tuti biztos, hogy oda is kerülnek. Nem éppen kellemes társaság egy örökkévalóságra . . . meg Hitler és az a számtalan gyilkos, akik végig öldökölték az emberi történelmet . . .

A bukott angyalok nem itt a földön laknak, azt a "helyet", ahol kiépítették a főhadiszállásukat a Biblia a "második ég"- nek nevezi. Onnan sugározzák ki a gonosz lényüket és szándékaikat a földre és fejtik ki a befolyásukat az emberekre. Egyébként nagyon sokan úgy gondolják, hogy ezt fizikai térben is kell érteni, és úgy lehet elképzelni, hogy ide gyűltek a Föld köré, és akár már a sztatoszféra felső részében is lehetnek. Ezt az egészet csak annak érzékeltetésére írtam le, hogy itt a földön nem nagyon lehet megtapasztalni, milyen a gonosz angyalok közvetlen személyes közelsége, hogy milyen az, amikor belekerül valaki a tömény jelenlétükbe. Néhány alkalommal volt már sajnos lehetőségem kapni némi ízelítőt, abból az életérzésből, amit a közelségük hoz létre. Nincs földi szó, ami akár csak megközelítőleg is érzékeltetné mennyire undorító.

És arra se, hogy Isten közelsége, mennyire <blink>nagyon-nagyon jó</blink>. Kép

Ez nem egy kis fajsúlyú döntés, nem érdemes elhirtelenkedni. Lehet és érdemes is tájékozódni előtte. Kép
 
 


Kedves Amon!

Hát ... abban amit irsz vannak egyezések a Bibliával, és azzal teljesen ellentétesek is. És a másodikból van a több. Később majd próbálok reagálni rá, ha érdekel akár részletesebben is. Kép
 
 


Kedves Laci, nagyon örülnék egy válasznak.

De lenne még egy kérdésem Hozzád: miből gondolod, hogy a Biblia a TELJES igazságot tartalmazza? Hogy nem manipulálták az évszázadok során?

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Oks. Viszont azt szeretném kérni, hogy legyél egy kis türelemmel, mert ezt a topicot tulképpen Zsanya élesztette fel, és ő már elég régóta vár ... úgy illene, hogy neki reagáljak először. Meg aztán sok munkám is van még. Majd jövök, ahogy sikerül.
 
 


Szvsz akinek a szívében az Isten él, és az Õ útját járja, annak nincs szüksége a Bibliára.
Amon
 


Ja, és szeretnék a mocskos bűneimről is többet tudni.
http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/show.cgi?tpc=282&post=330785#POST330785

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Na jó, úgy látszik, dolgozhatok a hétvégén, hogy bepótoljam majd az itt eltöltött időt.

Szval Isten egy konkrét személy, konkrét személyiségjegyekkel, aki konkrét dolgokat cselekedett a történelemben, konkrét helyen és időben. És úgy döntött, hogy legyen arról, hogy ő milyen és, hogy mit cselekedett olyan információ, ami hiteles és nem torzították el különböző érdekeknek megfelelően. És ehhez ő maga választott ki embereket, akiket Õ maga formált egy életen keresztül. A bibliai írásokat nem hétköznapi emberek írták és hitelesítették, hanem olyanok, akik erre a feladatra ki lettek választva. De tulajdonképpen erre nem is az Írások hitelessége miatt volt szükség, hanem azért mert Isten szereti kiválasztani a munkatársait.

Mindig csodálkozom, amikor azzal érvel valaki, hogy azért pontatlan, mert emberek írták le, ez annyira nélkülözi az alapvető logikát is. Te, ha egy fontos szerződést diktálsz a titkárnődnek, nem ellenőrzöd le a végén, hogy pontosan azt írta-e le, amit mondtál? Isten, aki azt mondja magáról, hogy minden cselekedete tökéletes, szerinted hagyta volna a maga milliárdszor nagyobb intelligenciájával, hogy hibásan maradjon az a szerződés, ami Õt magát is egy csomó dologra kötelezi? Te mit csinálsz, aláírod a hibás szerződést, vagy ott fogod akár túlórára is a titkárnőt, és kijavíttatod, amíg minden pontban egyezik a szándékoddal?

Lehet még állítani, hogy torzult a másoláskor, csakhogy egy egész nemzet tele volt a másolatokkal. Nehezebb időkben szóról szóra betanulták a tekercseket, de ez egyébként sem volt ritka, akkora jelentősége volt Izraelben az Írásoknak. A Zsidóságnak, mint népnek pont ez volt, az egyik legfontosabb feladata, hogy megőrizze az írott kijelentést. Ez az emberi oldalról nézve. De szerinted, miután Isten elhatározta, hogy bizonyos konkrét írásokon keresztül fennmaradjon amit egy-egy helyzetben cselekedett és közölt az emberekkel, akkor nem fordít arra figyelmet, hogy az hiteles eredeti állapotában maradjon meg? Az, aki lazán felfüggeszti a világegyetem eddigi ismeretek alapján egyik legáltalánosabb törvényszerűségét, a gravitációt, csak hogy "ne kelljen eveznie a Zsidóknak, amíg átkelnek egy folyón" ne lenne képes beavatkozni, ha szükséges, hogy megőrizze az eredetit?

Korábban rengeteg kritikával illették a Bibliát, úgymond "tudományos alapon" hiteltelennek minősítették a történelmi eseményekkel és időpontokkal kapcsolatos állításait. Csakhogy pont a régészeti eredmények hitelesítettek idővel egyre több bibliai infrormációt és a vége az lett, hogy teljes tudományos polgárjogot nyert a Bibliai régészet.


Most olvastam az utolsó hozzászólásodat és némileg elbizonytalanított, hogy nem-e csak kötekszel, és érdemes-e egyáltalán folytatnom. Ha tényleg arra vagy kíváncsi, milyen konkrét dolgokat nevez bűnnek a Biblia, akkor érdemes lenne rászánni pár hetet és olvasgatni.
 
 


Nem, dehogy kötekedem, nem az én müfajom.

Különben pedig elég jól ismerem a Bibliát, éppúgy a kanonikus, mint az apokrif iratokat is, de szintén ismerem a Koránt, a Talmúdot, az Arvisúrát, a szútrákat, stb, stb...

Elég behatóan foglalkoztam a témával, hogy megtudjam, hogyan is íródott a Biblia. Pl. az 1. nikéai zsinat alkalmából "csak éppen" a legfontosabb részeket vették ki az Újszövetségből, mint pl. Jézus életét a 12. - 29. életévéig. Hol vannak akár a Biblilában, akár az apokrif iratokban leírva, mit cselekedett Urunk Jézus a Krisztus ezidő alatt? Isten hiányos Szentírást adott volna a kezünkbe? Vagy folytathatom, hol vannak Jézus tanításai a reinkarnációról? Megjegyzem, ezt is az 1. nikéai zsinat alkalmából távolították el I. Konstantin keletrómai császár utasítására, ugyanis a prostituáltból lett feleségét zavarták az idevágó résztetek. A Te Istened ezt hogyan tűrhette szó nélkül?

De azt is említhetném, hol van Jézus királlyá koronázása, Magdalai Mária hogyan lett bemocskolva, mint volt prostitualt, Jézus nevelőapja József hogyan degradálódott főpapból templomszolgává, stb, stb...
Amon
 


Kedves Laci, akit én Istennek ismerek, Õ csupa szeretet, minden gyermekét szereti, mindent megbocsát. Nem kell félni tőle bizonyos "bűnök" miatt, nem haragos, nem dobál pokolra senkit. Ha kell, még a saját fiát odaadja a világnak.

Õ mindenki számára ott van, minden ember megtalálhatja hozzá az utat a saját szívén keresztül.
Amon
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: