Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok szivesen beszélgetnék olyan anyukákkal akiket érdekel az aromaterápia.én már régóta alkalmazom a mindennapi életben,már betegségeknél is kipróbáltam.az édesanyámtól tanultam aki szakképzett masszõr,és illóolajokkal dolgozzik.szivesen adok tanácsot is!
Névtelen
 


Nagyon jó ötlet, csak nem írtad alá, így nem tudlak hogyan szólítani. Ez a dolog nagykinsc a kezedben!
Nekem örkmozgó fiaim vannak, és este sokáig vihorásznak, ugrálnak az ágyban. Milyen illóolajjal lehetne megnyugtatni, álmossá tenni õket? (a nagyobb hiperaktív)
Masszírozáshoz lehet alkalmazni? Van olyan, amelyik segít a bõr regenerálódásában, összehúzódásában, feszesebbé tételében?
Timi
 
 


Szia Névtelen!

Tényleg jó lenne, ha tudnálak hogyan szólítani...

Engem olyasmi érdekelne, amivel az éjszakai orr eldugulás megelõzhetõ. A kisfiam (13 hónapos) nem náthás, nem is folyik az orra igazán, csak annyi váladék gyûlik össze az orrában, amitõl már pont eldugul. Aztán persze egész éjjel megy a mûsor, mert nem tud cumizni, mert kiszárad a szája, stb. Van erre valami aromaterápiás megoldás?

BMárti

BMárti
 
 

 
 

Babavárás alatt kerülendõ illóolajok

Ezek az olajok túl erõs hatásúak és esetleg vetéléshez vezethetnek: bazsalikom, borsmenta, cédrus, fahéj, jázmin, kakukkfû, koriander, majoranna, mirrha - valamint túlságosan erõs vízhajtó a boróka.
Névtelen
 


Muskotályzsálya (Salvia sclarea):

-depresszió, klimax, stressz, korpásodás, menstruációs zavarok, magas
vérnyomás, szagtalanítás, érdeklõdés felkeltése
-párologtatás, borogatás, fürdõ, bedörzsölés
-keverhetõ borókával, citrommal, gerániummal, jázminnal, levendulával
-NEM ALKALMAZHATÓ epilepsziánál, TERHESSÉGNÉL, alkohol fogyasztással
Névtelen
 


Gyermekeknél az illóolajok 5-7 éves korig nem használhatók.
IO
 


Nevtelen, avagy IO,
Multkor ajanlottam neked egy konyvet, amit azzal "haritottal", hogy nincs magyar forditasa. Egy konyvesboltba betevedven orommel tapasztaltam, hogy mar van!!!
Ingeborg Stadelmann: A ba`ba valaszol cimen jelentette meg a Cartaphilus Kiado.
Nagyon jo, mindenkinek ajanlom, aki a varandossag, szules, gyermekagy, szoptatas soran alkalmazhato homeopatias szerekkel, illoolajokkal, gyogynovenyekkel szeretne ismerkedni!
 


D.Zs.
köszi megnézem. Azóta ismételten utánanéztem néhány dolognak, többekközött a terhesség alatt nem ajánlott olajoknak is. Több helyen is "megerõsítették", hogy a "tiltott olajok", akár 1-2 cseppben is ellenjavalat alá esnek.
Megveszem a könyvet, egyre kíváncsibb vagyok rá, hogy mit írnak.
szia IO (nem névtelen)
Névtelen
 


Jó lenne, ha feléledne ez a topic, mert engem mindenféle tapasztalat érdekelne ezügyben.

Én személy szerint kipróbáltam a Stademan könyv-beli vajúdó-olajat, ex-has kevertem az ott megadott illóolajokat, azt szagolgattam az elején és bátran állíthatom, hogy fájdalom helyett extázisban volt részem, valamint és nem mellesleg nagyon gyorsan meglett a babám. (ld. Esztergomban szültünk és otthon szültünk topic, ez utóbbi elején a "végeredmény".)

Tesóm hullaszínnel párosuló nagyon fájdalmas menses-ére is kipróbáltuk és nagyon meggyőzte az eredmény. Először meg sem a karta szagolni a "pacsmagomat", de amint beleszippantot, rögtön szétfolyt a kanapén és utána a fél üveget rákente a hasára. Nagyon jó érzés volt... Persze sót is melegítettem a hasára és kényelmes testhelyzetbe tettem, mint ahogy egy vajúdót segítenék .

Egyébként antihiszti spray-t készítettem egy kis levendulaolajjal és vízzel egy kivénhedt flakonba. Azzal fújom be a levegőt ha kell, de most már egyre ritkábban :D

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
 
 


Szia Zsuzsi!

Bizony jó lenne feléleszteni a topikot. Ahogy elnézem te többet tudhatsz nállam.
Én pillanatnyilag a pelenkás topikban olvasott keveréket használom a kislányom posijára, és nagyon tetszik neki mikor ráfújom. :lol: Mivel elég lassú az emésztése (régebben 3-4 naponta kakilt) naponta masszírozom a hasát és a lábát, mostanába szintén az adott keverékkek. Levendula, teafa, olaj és víz.
Ezenkívűl hüvelyi folyásra is elkezdtem használni őket, de mivel babagyanús napokat élek, ezt most inkább hanyagolom. :lol:
Ahogy a fenti bejegyzést olvasom jól is teszem, mert a kakukkfű is része volt a kúrának. Pár nap átfedés így is volt. :( A levendula egyébként nekem rovarcsípésre is bevált. Az anti-hiszti spray-det kipróbálom, gondolom stressz ellen is jó :wink:

Üdv: Ibolya

KépKép
KépKép
 
 


Zsuzsi,

Le tudnád írni ezt a keveréket, amit fájdalomra használtál?
 
 


@Anonymous:


Sziasztok!
Itt találtam aroma diffúzorokat ha valakit érdekelne :)

https://jopofabolt.hu/collections/aroma-diffuzorok
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: