Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!
Itt nyitottam topikot a kiránduláshoz. Szóval folytatva amit ott (a Rubint Réka ürügyén indult topikon) elkezdtünk:
nekem pl. már ez a hét is jó lenne, de abban igazatok volt, hogy ilyen nedves időben nem sárosodásra hajlamos úton kéne babakocsizni. Hanem valami könnyebb sétát tenni Budán.
Hely javaslat?
Részemről: a János hegy és/vagy Tündér hegy útvonalhoz mit szólnátok? Sok benne a betonút és az ad hoc alternatíva.
Időpont javaslat: szerintem pénteken tűrhető idő lesz, ha lehet hinni a met.hu-nak.
Nos?
Ja, mindenkit szeretettel várunk, nem csak azokat, akik a Rubint Rékás topikon kitalálták a dolgot. Egyvalakit nem kívánunk meghívni: pudvazabáló névtelent. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Nem olvasnék ismét bele most a másik topikba, mert noha túlsúlyos nem, de pudvás vagyok, így írnátok részleteket?
Délelőtt? (Mert akkor kölkök intézményekben.)
Lehet, hogy nem tudnék menni, de akkor is érdekel...
szilvi
 


Adrienn, köszi, hogy elindítottad a topikot!Kép

Sajnos a most péntek nekünk nem jóóóóóKép
Amúgy a János-hegy útvonal szupinak tűnik, legalábbis nekem. Honnan indulnánk és hova érkeznénk?

Egy pudvás valagú, a másik topikból

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

Várjunk még, hogy ki mit ír, aztán egyeztessünk akkor újra az időpontról. Hogy honnan hová? Onnan, ahol találkozunk, bárhová, ahol nincs sár! Szerintem elsőre nem kéne előre tervezett útvonalon menni, nem ismerjük a saját babakocsival kiegészített teherbírásunkat. Szóval ez az első szerintem lehetne egy laza séta, a cél,hogy lássuk, hogy bírják a gyerekeink a dolgot.
Szilvi, a részletek most alakulnak, a másik topikon annyi történt, hogy elhatároztuk, hogy néha kirándulunk, gyermekestül.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Jó, akkor várakozó módba teszem magamat!Kép
Hát, igen, az enyém csimóta nem egy babakocsizós típus. Most kiderül mennyit képes megülni a fenekén egyhelyben.

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Lányok,
az ötlet jó, márciustól beszállnék! Kép De csak szigorúan háti hordóval, mert egyszer feltoltuk a babkocsikat Tihanyba! És itt is hegyes-völgyes a környék. Javaslatom, hogy keressetek viszonylag lankás terepet, vagy szerezzetek be hátihordót! Kép
Solya
 
 


SolyaKép
Roppant mód örülök, hogy te is csatlakozni kívánsz!

A hátihordós gyerek nem nehéz? Mármint cipelni?
Bár igaz, mit nekem az a 10 kiló, elfér a 100 mellettKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
könnyebb, mint a 25 kilót tolni hegynek fel. A hátihordónknak gyakorlatilag semmi súlya nincs. Ha jó a hátkiképzése, akkor még könnyebb is, mint egy jól megtömött belsővázas zsák. Kép Feltéve, hogy a gyerek maga nem 3o kilóKépKépKép
 
 


Solya, köszi a tájékoztatást!Kép
Akkor utánanézek ennek a hátibigyós dolognak!
Nem, azt hiszem nem fenyeget a veszély, hogy Zsombi magára kap 20 kilót az elkövetkezendő pár hétben!Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!
Hátihordó ügyben nekem is vannak tapasztalataim. Egyrészt mivel a többség szerintem inkább babakocsit hozna, ezért eleve olyan terepet kell választanunk, ahol egy nagyobb kerekű babakocsi elmegy, vagy csak néhol kell megemelgetni. Másrészt a háti hordozó is tud nagyon fárasztó lenni, ha egy kicsit hosszabb ideig van rajtad. Én tavaly a sípályára abban vittem fel az akkor kb. 10 kilós fiamat, és egy óra után úgy éreztem, leszakad a derekam. A gyerek meg szorosnak találta ruhástul a hordozót, lekéredzkedett, de egyedül csak nagy üggyel bajjal tudtam letenni. Szóval jó a háti hordozó, de nem többórás sétára! Nekem mindenképp babakocsival kell mennem, mert most nem vállalnám be a háti hordozót (egy gyerek a hasamban, egy hátul a puttonyban kicsit sok lenne). Meg talán jönnek olyanok, akiknek a gyereke még kicsi a háti hordozós utazáshoz. Szerintem ha nem tűzünk ki magunk elé hatalmas célokat, ha kényelmes terepet választunk, akkor a babakocsizás is megoldható. Persze én könnyen dumálok, a mi babakocsink gumikerekes...
Zsombi egyébként mennyi idős? Az én fiam másfél éves. És sajnos a gyaloglás nem erős oldala, mert mozgáskoordinációs és ortopédiai problémák miatt kb. minden harmadik percben elhasal, ami néhány elhasalás után elveszi a kedvét.
Na szóval maradjunk inkább a babakocsi túránál, jó?
Solya, a ti háti hordozótok fémvázas? Amit én használtam (kölcsön volt), az vászonból és polifoamból készült. Lehet, hogy ezért volt kényelmetlen? Mennyibe kerül egy használt fémvázas kb? A második gyereknél úgyis újra kell majd hordozó jövő ilyenkor, de akkor a kölcsön darab már nem lesz nálunk, mert annak a tulajdonosa is gyereket vár. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hát, lányok, én egyszer elmentem egy kölcsön hátihordozóval az IKEÁba, és egész komolyan majdnem elájultam, amikor hazafelé tartottam. Hasonló élményem kenguruval is volt, igaz, az hegynek fölfelé gyalogolva. Szóval NEM, sem háti, sem kendős hordozóval nem kirándulok. Kép Mondjuk nálunk nem csak én vagyok hájas, hanem a gyerekek is, plusz a pudva. Babkocsis túrára szavazok! Sőt, nekünk csak kis sportkocsink van, nem gumikerekes, nem háromkerekű, úgyhogy puhányan, lustán, csakis betonúton bírok közelkedni. Kép
Pirus, konditermet majd egyeztetjük, oksi?
Solya, Te rettentő edzett és sportos lehetsz, ha a fiadat így bírod cipelni! Most viccen kívül csodállak ezért. A lányod meg már maga túrázik?
Pusza, Klára
 
 


Lányok!

GYakorlott hátizsákos vagyok. Egy jó hátohordozó lényege az, hogy van egy széles, párnázott öv része, amit a csípődre kell felcsatolni és a gyerek súlya gyakorlatilag ide - a csípődre - nehezedik.
Én a nagylányommal egész napos túrákat csináltam hátamon a hordozóval.
És bár most van két hátihordozóm is, mégis tanácsatlanul állok az ikreim mellett, mert hát előre is, meg hátra is nehéz egyet-egyet fellógatni Kép
Egyébként pedig mennyi idős gyerekkel akartok nagyobb sétákat tenni? Nekem az a tapasztalatom, hogy 1,5 évesen menni akarnak, de az istenért sem arra, amerre én. DE persze a babakocsiba csak akkor ülnek be, ha lekenyerezem őket...
A nagyobb meg már az oviban van.
TAvasztól viszont én is szívesen csatlakozom!

ZSófi
 


Klára,
gondoltam a lányom a nagyapjára hagyom addig, különben minden virágnál meg kellene állni! Kép
Az én rettentően edzett és sportos kilóimról inkább ne is beszéljünk, jó? Kép Néha kirándulunk egyet-egyet, de sajnos kevesebbet, mint igényelném. Kép

Zsófi, de jó!
Már éppen írni akartam én is, ,hogy a belsővázas zsákok merevítéséhez hasonló a jó háti hordó kialakítása! Kép Azért arra kíváncsi vagyok, hogy festesz elöl-hátul gyerekkel! Kép Én már csináltam. Kb. két percig bírtam. Kép

Adrienn, mi merevítette ki azt a hordozót? Mert sem a vásznat, sem a polifoamot nem gondolnám kemény anyagnak.

Háti hordót egyébként sportboltban, túraboltban érdemes venni. Nem mondom, hogy olcsó, de k ilehet fogni esetleg leárazást. Vagy használtan. Mi leértékelve vettük 1oo euroért.

És hidegben tényleg nem jó huzamosabb ideig, mivel agyerek mozgástere eléggé beszűkül. Nagyon hamar lehűlhetnek.

Solya
 
 


Húúúúúúúú, most aztán legyek okos!
A legjobb, ha kölcsönkérem barátnőmék hátihordóját és kipróbálom. A babakocsink sajnos inkább városi, könnyűvázas, kiskerekű. De, ha Adrienn írja, hogy nem lesz megeröltető a terep, talán elboldogulok vele, max. csatlakozunk KláráékhozKép

Adrienn, Zsombi 1 éves lesz jövő héten és még nagyon nem jár!Kép Viszont, mivel mindenhova kocsival hurcolászom, a babakocsiban ülés sem az erőssége, de a kirándulásra majd szépen összeszedi magát.
Egyébként őt is kezeltettük. Dévény-módszerrel a hipotóniája miatt.
Gratula a pocaklakóhoz!Kép

Klára, oksi, egyeztetünk és tavasszal elvisszük a pudvás valagunkat és majd jó feszes popsit tornázunk belőle, névtelenünk emlékére!Kép

Lányok! Most jutott eszembe valami, elvégre lehet hátihordozni és üres babakocsit is tolni, egyszerre. Ha megunta a gyerek a magaslati levegőt, vagy kettéválik a hátam, leteszem a kocsiba. NA, ehhez mit szóltok?Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Ha beérnétek síkabb tereppel is néha (max. Margitsziget), akkor szívesen csatlakoznék. Pillanatnyilag ugyanis gyenge lábakon állok... De a jövő héten már kiszedik belőle a cérnát, és nyilván napról napra jobb lesz. Kirándulni viszont úgy, de úgy mennék...

sofka
 
 


Lyányok,
Látom, lesznek itt még szervezési nehézségek. Kép
Én Abigélt hordtam a "napi túráinkra" kb. egy évvel ezelőttig. Békási Kálváriadombra fel, ott végig a gyümölcsös fölött, le a gyümölcsösön át, majd haza Ófalun keresztül. Másfél óra, kényelmesen. De 10 kilósan már nem nagyon bírtam. A hátizmom is pudvás. Kép Pedig valami márkás hordozónk volt, kölcsön.
Jelenleg lányka két és fél, sokat tud menni, ha AKAR. Igy én is mindenképpen vinnék kocsit, de nekünk is csak esernyőkocsink van.

Szerintem is "laza" sétával lenne érdemes indítani, megismerni egymás gyerekeinek és járgányainak a terepbírását. Pl. az én gyerekem nyáron kifejezetten csak ott volt hajlandó menni, ahol szilárd talaj volt a lába alatt. Tehát erdei aljnövényzet, avar, stb. kiborította. A kitaposott ösvény, döngölt föld ok, a sár nem. A hó meg tavaly egyenesen valami szörnyűséges anyag volt!

szilvi

Solya, OFF: köszi a mélt, a napokban válaszolok majd.
 


Húúúú, akkor én nagy gázban leszek a majd 12 kg-os 13 hónaposommal! Meg a 48 kilómmal és pudvás valagammal....na meg arról se feledkezzünk meg, hogy át kell buszoznom a városon!!!! Jajajaj, nagy fába vágom a fejszém!

Süti
 
 


Lányok, én el sem merek menni a 7o kilómmal! A fenekemről már nem is teszek említést! KépKépKépKép
Igaz nekem a 22 hónaposom 13 kg. Ez talán egy kicsit enyhítő körülmény? KépKépKép

OFF
Szilvi, váromKépBár jól összeszedetlen voltam és...ON
 
 


Solya! KépKépKép

Köztünk a helyed! Na azért erre kiváncsi leszek! Megindul a sok pudvás fenekű!KépKirándulniKépR.R.-éknak nem szólunk???

Süti
 
 


Sziasztok Lányok,

énisénisénis!!!!!!! Én is pudvás vagyok, én is menni szeretnék! Kép (Meg konditerembe járni, de egyedül nincs túl sok kedvem. Pirus, Klára? )
Ha hétvégére szerveznétek a kirándulást, szívesen jönne lassan pocakot eresztő párom is ... Kép Kép

Bajni
 
 


Sziasztok!
Hát, nálunk úgy tűnik, beütött a bárányhimlő. Mondjuk még nem biztos, mert még csak néhány piros folt volt este a megfelelő helyeken, valamint némi láz. Majd ma eldől, mi ez.

Remélem, ha ez is lefut, akkor végre a végére érünk az idei téli betegségsorozatnak. Remélem, a jövő héten már tényleg tudunk kirándulni menni. Az idő is csak jobb lehet ennél. Legalábbis ami eddig itt volt, az borzasztó. A kocsik mind egyszínűek a sártól. Ha törlöm az ablakot, és esnek rá újabb cseppek, összemaszatolják az üveget. Mintha sár esne az égből. Kép Juj, de elegem van az idei télből. Kép

Szerintem mostantól mindenki írja be, hogy konkrétan mely napok jók számára a közeljövőben, és kb. hány órakor találkozna szívesen. Aztán a legtöbb szavazatot kapott napok közül kiválasztjuk majd azt, amikor az időt is jónak ígérik, és aznap menjünk. A helyszínnek még mindig a budai hegységet javaslom, mert van betonút, játszóterek, látnivaló, stb. Találkozóhely lehetne például a 158-as busz (a Moszkva térről indul) végállomása. És onnan indulhatnánk valamerre. Arra, amerre normálisnak látszik az út. Csak úgy felfedezgetni. Aztán a következő alkalommal már tehetnénk tervezettebb túrát is. De szerintem a gyerekek miatt mindenképp muszáj lesz néha megállni (és piknikelni Kép ).

Konditerembe igyekvők! Tudjátok, mi az, ami még a konditeremnél is jobb? Összetettebb, nem csak izmosít, de frissít is, stb... A vizi aerobic. Angliában voltam fél évig au-pairként, ott jártam a helyi uszodában vizi aerobic-ra, és egyszerűen szuper volt! Annyira vidám és mozgós dolog, totál átalakítja az alaphangulatodat. És nem érzed küzdésnek (pedig fölér a víz ellenállása egy kondigép súlyaival), mert annyira jó móka! Már Pesten is lehet találni, asszem "aqua aerobic" vagy "hydrobic" néven fut. De lehet, hogy "vizitorna". Ha Pesten laknék, biztos járnék ilyenre. Még terhesen is ajánlják, akár az utolsó hónapig, mert semmidet sem terheli le túlzottan. És mégis hatékony!

Nos, kinek melyik nap jó és hány óra?
Nekem keddtől kezdve (mert addigra csak véget ér a bárányhimlő) bármelyik nap teljesen jó. Legkorábban fél tízre tudok felérni. De tíz óra jobb volna.
Hely javaslat: ld. föntebb, de ha ennél is könnyebbet akarunk első körben, akkor: rövid séta a Várban, esetleg onnan át arra a hegyre, ahol a Csillagvizsgáló van. Ciki, de nem tudom, az a Gellért hegy-e. Asszem, igen.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Melyik kedd? Gondolod, hogy a bárányhimlő lefut pár nap alatt, mint egy múló nátha? Amíg jönnek az új pöttyök, és az utolsó is le nem szárad, addig fertőz. Úgyhogy 2 hétnél előbbre semmi közösségi programra ne nevezz be.
virológus
 


Bárányhimlő elmaradt!!! Kép Kép Kép A gyerekorvos azt mondta, nyilván valami ételallergia lehetett, talán fel se tűnt volna, ha nem számítunk annyira a bárányhimlőre. És ráadásul ma elvileg a lappangási idő is lejárt. Szóval mostantól minden nap jó, kivéve - most jutott eszembe - a szerdák, mert akkor tanítványom van. De szerdán kívül bármi, és bármelyik héten.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szombaton, ha marad a szép idő, a kisfiammal lehet, hogy elmegyünk kirándulni. Volna kedve valakinek velünk tartani?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hova mennétek?
 
 


Jajj én nagyon szívesen mennék, de a két kicsi tiszta láz és takonykór. Kép

De legközelebb mi is beszállunk.Kép

Magdi


Nos, akkor majd legközelebb. Majd máskor nem péntek du. találom ki, meg amúgy is jobban átgondolom, ok? Kép

Bori, hogy hova mennénk? Hát... Erre most akkor nemigen tudok felelni. Mert úgy akartam, hgoy aki azt mondja, hogy persze, jönne, ahhoz alkalmazkodom. Mi Kmétről egyformán messze vagyunk mindentől, szóval nekem mindegy, csak a babakocsi bírja a terepet (terepre való kereke van). De most már lefújtam magamban, mert elfelejtettem, hogy szegény autót keddig nem használhatom nagy távra, múlt szombaton kátyúba mentem vele, és nem tudni, mi baja lett.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok! Ha jobb idő lesz, akkor mi is beszállunk a kirándulgatásokba. Most inkább nem BéKáVézgatnék az influenza miatt. Vagy nincs is járvány? Na mindegy, még csak 5 hónapos a picike, úgyhogy ilyen mínuszokban nem tudom kivinni hosszabbtávra, de márciustól remélem javul az idő. Mindennapra tervezek Városligeti zsírfogyasztó 2 órás gyorssétát, de azt is akkor, ha jobb lesz az idő. Ha van kedve valakinek "sportolni" velünk, akkor majd megszervezzük azt is.
 


Sziasztok!

Mi Miki fiacskámmal egyelőre inkáb ba Pesti oldalon, Városliget-Margitsziget-Szent István park háromszögben tudnánk sétázni veletek-a belvárosban lakunk, és egy 4 hónapossal nem merek csak úgy felruccanni a János hegyre Kép


Klarissza!
Ez a két órás gyorsséta elég radikális elhatározás...Kép Szóltok, ha indul a program? Mi az Oktogonnál tudnánk becsatlakozni, de inkáb kocsival, mert Miki 8 kiló, és nekem egyelőre nincs nyerő háti-vivőm.
Éva
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlen, hogy ha a Pilisbe szeretnénk kirándulni, hol kell leszállni a vonatról? Tegnap elindultunk a fémvázas hátihordozóval, hogy túrázzunk egyet, de csak falunéző program sikeredett belőle, mert a közelbne egy hegy sem volt. Pilisvörösvárt jó alaposan körbejártuk és a cukrászdáját is meglátogattuk. Ha arra jártok ti se hagyjátok ki Kép Angyalföldön lakunk a vonattól 10 perc sétára, ezért olyan kirándulóhelyet keresek, ahová vonattal el tudunk menni. Esztergom is jó lenne, csak nem tudom ott van-e valami vonatközelben. Szóval ha ismeritek ezt az útvonalat segítsetek légyszíves.
köszönöm
Kriszta
Nyanya
 


Szia Nyanya,
Pilist nem nagyon ismerem, de ha elmentek Nagymarosra, ott nagyon sok lehetőség van, tovább lehet menni kisvasúttal Szokolya felé vagy átmenni komppal Visegrádra (mi ma voltunk, van egy nagyon szép játszótér a hegyen - bár az gyalog elég sok - egy nagy réten, mellette vadaspark, igaz ma csak lovakat és muflonokat láttunk, étterem, valamivel arrébb egy bobpálya és persze a vár).
Nagymaros előtt vagy után van Zebegény, mi mindig iskolai kirándulásokra mentünk oda, egész közel a vonathoz már lehet kirándulni és játszóterek is vannak.

Rákosrendezői pu.-nál laktok? Mert én laktam arra egy fél évig.

Kata
s.kata
 


s.kata
Mi egyel tovább az angyalföldi megállónál lakunk.
Nagymaros, ha jól tudom nem ezen a vonalon van. Én kimondottan olyan helyet keresek, ahová az angyalföldi vonatállomásról eljutok. Nincs kedvem hatszázszor átszállni a bkv-ról.
Kriszta
Nyanya
 


Helló Lányok,

mi van a tervezett budai hegyekbeli kirándulással? Hova lettetek? Közben mi is nőttünk egy kicsit, akár veletek is mehetnénk, ha minde jól megy. A Moszkvára 25 perc alatt odaérünk. Van valami terv?

Éva
 
 


Nyanya,
nekem egy ismerosom kimondottan ezzel foglalkozik, turakat szervez, honlapja is van. Ha pontositod a kerdest /pl. mekkora tavon akarsz menni, erdei uton, gyerekkel, szintkulonbseg, legyen konkret cel avagy jo egy forras is, mittomenKép/, szivesen megkerdezem.

-Afonya
 
 


Nyanya bocs, én úgy tudtam az a vonal.
s.kata
 


s.kata
Megnéztem a vonat menetrendet. A köv útvonalon közlekedik:
Budapest-Nyugati pu., Rákosrendező, Budapest-Angyalföld, Újpest, Aquincum felső, Óbuda, Budapest-Üröm, Solymár, Pilisvörösvár, Szabadságliget, Pázmáneum, Klotildliget, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Piliscsév, Leányvár, Dorog, Esztergom-Kertváros, Esztergom.
Mi Budapest-Angyalföld-ön szállunk fel.

Afonya
Köszönöm az nagyon jó lenne, ha meg tudnád kérdezni. Semmi konkrét cél nincs. Nagy túrákat még nem tudunk tenni a gyerek miatt, de a távolság végül is mindegy, mert ha nem bírjuk max. visszafordulunk. Az azért fontos, hogy ne legyen szakadék, vagy egyéb hasonló a gyerek számára veszélyes hely. Nem szeretnék a vonatról átszállni buszra. Kimondottan a vonat közelében, ill. kevés gyaloglásra lévő túrahelyet keresek. Most hétvégén a Pilisvörösvári megállónál szálltunk le. Ez nem jött be, de nem szeretném az összes megállót kipróbálni. Legközelebb szeretnék tutira menni. Nagyon aranyos vagy, hogy megkérdezed, mégegyszer köszi.
Kriszta
Nyanya
 


http://www.fsz.bme.hu/mtsz/utleiras/kcs00.htm#pilis

Pilisvörösvár: http://ttt.tr.hu/pvv/utvonal.html

Piliscsaba: http://www.sulinet.hu/tart/cikk/bf/0/12085/1

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/utleiras/gyp06.htm

Ez nagyon tetszik, kalandosnak tunik:
http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=440

Ha kell még, szoljKép Es feltetlenul szamolj be, ha jartal valamerre.

Visegradon voltunk hazai naszuton, na ott is lehet bolyongani rendesen. Meg bobozniKép

Igazabol en vennek egy turistaterkepet, rakeresnek a neten egy-ket helyre belole es az alapjan indulnek neki.

-Afonya
 
 


Afonya

Köszi, megnéztem. Piliscsaba tetszett, aszthiszem legközelebb megpróbáljuk. Majd beszámolok, hogy milyen volt. Látom van Pilisvörösvár is, de nem derült ki számomra, hogy a vonattól merre induljak.

Kép
Pilisvörösvári kirándulás pillanata.
Nyanya
 


Mostanában senki nem megy kirándulni?

Edina
Kép
Kép
 
 


Mi mennénk, de hogy? Pont háticipelő ügyben vadásztam amikor belebotlottam az életmód topicba. Nem tudom ugyanis milyet praktikus venni. A kiképzésén és a most még feleslegesnek tűnő extrákon kívül azon töröm a fejem, kell-e kerék? Inkább a sportboltban kaphatót szerezzük be ami nagyobb súlyt is bír, vagy mindenképp kerekeset keressek? Fogom én őt keréken huzigálni? Keressek használtan, de az első gyerkőcnél akár megérheti megvenni újonnan is, hisz úgyis jön még testvérke is majd. Lehet, hogy csemete most 9 hónapjával 10kg feletti súlyú és amúgy se nagyon bírja majd a hátunk inkább várjuk meg míg sétálni is tud jövő tavaszra? Ha van esetleg tapasztalatotok ezzel kapcsolatban szivesen venném. Köszi!
 


Sziasztok!

***REKLÁM***
Lovaglási lehetőség van a sógornőméknél, megkért, hogy rakjam fel a képet.
Kép

üdv
Ed

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Február elejéig lehet nálam jelentkezni, sielni, sifutni salzburgtól nem messze. Febr 19-26ig vagyunk kint.
Kedvezményes lesiklo bérletek!

Kezdőknek oktatás is!/2000ft nap/4 óra/fő!/
Gyerekfelügyelet is/3-6-éves korig szállás ingyen, vagy minimális összegért!/, felszerelés kölcsönzés.
Appartmanok, panziok, szállodák, már 5000ft/nap/fő.

Itthon később sirollerral edzünk.
Ha ez éredekel, vagy a tábor, irj a fengaraki@freemail.hu-ra.
Hozd barátaid, társaságot, akkor mégjobb lesz a hangulat!!

minbenkit szeretettel várunk!

Szilvi
 


Sziasztok!!!
Én nagyon szeretnék kirándulni, mozogni!!! Munkanapon is, mert a két nagyfiam ovis, a kicsivel pedig szívesen mennénk társasággal Kép
Mi a második kerületben lakunk, de elég mobilis vagyok.
Nos, ki jönne még???
Dorka
 
 


Sziasztok!

Kerlek ajanljatok bevaalt, ovis kuruakkal is eelvezetes kirandulohelyeket (a Normafaan kivul Kép ).

Amiket eddig mi talaltunk:
Harmashatarhegy, Vaacraatoti arboreetum, Skanzen.

Koszi
Ilon
 
 


Sziasztok!

Tegnap már próbáltam írni ide (meg másik topicba is), de nagyon fáradt lehettem, mert elfelejtettem elküldeni.

Szeretnék hozzátok csatlakozni egy - egy kirándulás erejéig. Két fiam van, egy négy és fél éves és egy húsz hónapos, és nagyon szeretünk kirándulni. Bár a kicsi éppen nehéz korszakban van, mert sem háti hordóban, sem babakocsiban nem marad meg (sőt be sem hajlandó ülni, csak némi nem túl enyhe szülői kényszer, no meg negyedórás hiszti kíséretében), de gyalogolni még nem tud túl sokat.
Mindnyájan nagyon várjuk a tavaszt!

Jó éjt!
Dati

Kép Kép Kép
 
 


Sziasztok, Kirandulas engem is erdekel....akar tapasztalatok. Mi Esztergom mellett lakunk. A baratn ommel eldontottuk: kirandulunk a fiukkal, akik 15 es 18 honaposak.
Ki kell mozdulnunk, mert telen bent kuksoltunk.
R.
 
 


Sziasztok!

Nagyobbik fiam, Szabi, és Apa ma a Pilisben voltak kirándulni, ahol helyenként még akkora hó van, hogy Szabinak combközépig ért. Nagyobb társasággal mente k és a gyerekek nem tudtak ellenállni ezeknek a havas foltoknak, így volt akivel vissza kellett fordulni, mert még délelőtt csurom víz lett. Szerencsére Szabinak volt váltóruhája és cipője is így egy kis hó nem okozott gondot.

Sajnos Ákos még kicsit köhög és taknyol, ezért vele nem vállalkoztam egy egész napos kirándulásra (pedig már úúúúúgy mentem volna!). Délután egy kis biciklizéssel kárpótóltuk magunkat.

Jövő hétvégén a Hármashatárhegyre megyünk. Jöttök?

Dati

Kép Kép Kép
 
 


Szia, en manom sem marad babakocsiban, kell a buszt gyakorolni kendovel, hordozoval. Szerintem ha meg szebb ido lesz egy rovidebb hajout is erdekes lehet....pl. nekunk Domostol VAcig, Szentendreig. VAgy csak egy kompos dolog. Ahol mi voltunk autuval a hegyek kozott ott mar csak viz volt, ho nem.A mult heten meg Dobogokon sokan szankoztak.
Hol van a Harmashatarhegy? hulyen hangzik, de nem tudom...
a sracok hordozoban vannak?
R.
 
 


Rahel,
a Hármashatárhegy nagy része Budapesten van (északi része, második, harmadik kerület). Nagyobbik fiam szépen jön a saját lábán,, ha már nem bírja akkor Apa nyakában, a kicsi pedig hordozóban, mert a kendőből már kinőtt.

Nagyon helyes a kisfiad (megnéztem a profilodban)! Jár már? Szánkózni szeret?

Dati

Kép Kép Kép
 
 


Szia, igen már jár. Szankot meg nem vettunk, majd jovore, pedig faluhelyen letszukség. BAbakocsit nem birta sosem. MOst meg ha azzal indulunk, akkor ki-be.Inkabb anélkul.
A kicsit milyen hordozóban? Háton?most olvastam vissza, hogy 20 honapos.
R.
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron