Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezt az oldalt azzal a céllal hoztam létre, hogy itt találkozzanak mind azok, akik szívesen megmutatnák másoknak is alkotásaikat. Hiszen a decoupage technikán kívül, sok egyéb is létezik...

Légyszi Te is mutasd meg mit alkottál...

Bármi is lehet belőle. Csere-bere, adás-vétel is akár...

Gyertek ti is!!!


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jardina
 
 


Heló!

Egy kis kedvcsinálónak fel teszek néhány képet saját alkotásaimból...

Eddig megtettem volna, de sajna nem tudtam letölteni a fényképező gépről, aztán meg lekicsinyíteni nem tudtam.

Mostmár megy! Köszönet érte Olive-nak, az Életerő életfogytig - Testkontroll topikból.(Ez itt a reklám helye!)

Íme néhány képecske, egy kis ingyom-bingyom, entyem-pentyem...

Egyik kedvencem:
Kép

Álmodó nyuszika - mire felébred, várja a répája


Kép

Tojásfestő nyuszika - sajna egyik tojása elgurult...

Kép

Libuskáim

Kép

Egércsalád

Most mennem, kell... Nem sokára jövök, a többi képpel...

Jardina
 
 


Megint én...

További decoupage képek

Ezek kereteit is magam készítettem, fából... A gipsztől mindig féltem, mert az ember órákig dolgozik egy ilyen képen, s ha a gipsz leesik, eltörik, s oda a mű...


Kép

Gombacsalád :D


Kép

Karácsonyi kompozíció


Kép

Koszorús - akár tálcának is használni lehetne

A fokhagymás faliképet nem én készítettem.... bár már tervbe vettem hasonlót... be is szereztem a hozzávalókat...


Kép

Napraforgó - egy kicsit rombuszosan ...


Kép

Ez is egyik kedvencem...


Kép

Egy kis kirándulás a zöldbe - az a lila elefánti nem kéne oda...

Kép

Madárkák

Ennyit egyenlőre a faliképekről...

Még jövök a többivel...

Jardina
 
 

 
 

Ismét...

Néhány más...


Kép

"Állati jófejek" :D :D :D Imádom! Mindig megvidámodom, ha erre ránézek!

Kép

Karácsonyi cserepek - akár kicsit megkopott cserepekből is lehet újat varázsolni...
Bár ezekben a cserepekben nem virágok laknak..., hanem...


Kép

Az ő lakhelyük lett... :D :D :D


Kép

Madáretető ... ebben a vetőmagok "laknak" és a kerti kesztyű

Kép

Ez egy nagyon régi doboz volt - ezzel az új külsővel még használható - belül bordó plüssel van kibélelve...


Kép

Gyertyás poharak - túl jól néz ki ahhoz, hogy meggyújtsam őket...


Hát egyenlőre ennyi...


Ha előkerülnek a keresztszemes képeim, megmutatom majd!


Szeretném, ha mások is csatlakoznának ehhez a topikhoz... :roll: :roll: :D :D :roll:

Jardina
 
 


Szia!

Nagyon ügyes vagy!

Lenne pár kérdésem!

1. A cserepeket mivel festetted? Mert egy ismerősöm próbálkozott vele, és pici hólyagok lettek utána rajta, úgy meg csúnya. De látom a Tiéd szép sima maradt.

2. Keresztszemeshez milyen anyagot használsz? Én is szeretnék majd, párom mamájának van egy rakás képe hozzá. Várom a képeket!

Andi
 
 


Heló!

Bocs Andi, hogy csak most válaszolok a kérdéseidre....


Bár a kratív hobby boltban kaphatóak hobby festékek, én nem azt használom, mert kis kiszerelésűek és rohadt drágák.
Vizes bázisú ecsettel kenhető fehér akril festéket veszek, ezt használom aztán a színek keverésénél is. Ezzel lealapozom a cserepet, fát, akármit... Azután valami edénybe ( én a 100 ft-os boltban vettem 6 db-os műanyag fűszertatót), kikeverem a kívánt színt. Színezőnek szintén vizes bázisú Aquakolor színezőt veszek. Ezt is festékboltban lehet kapni, ezt használják a szoba festők is. 125 ml kb. 500 Ft. A kreatív boltokban 5 ml 200 Ft, hanem több...

Mielőtt elkezdi az ember a következő műveletet, száraznak kell lennie az előzőnek... A végén lelakkozom: szintén vizes bázisú
selyemfényű bútorlakkot használok. Cserépre is jó...., vagy akármire...(hobby szinten), lényeg a pormentes száraz felület..., hiszen nem tudja a lakk, hogy mire kenik rá...

A keresztszemesekről egyenlőre nem tudok képet készíteni, mert
pillantnyalig teljes a káosz, és nem tudom hol van. Még nem kereteztettem be őket. Pedig csuda klasszak...
Képzeld még Shreket és a Szamarat (nagy kedvencem) is elkezdtem, de mikor lesz kész? Majd egyszer...

Remélem tudtam segíteni! Ha kipróbálta majd a barátnőd a módszerem, akkor légyszi írd meg, hogy bevált-e neki?

Mentem!

Szia

Jardina
 
 


Megint én!

A keresztszemeshez: nem is tudom pontosan mi az anyag neve, de majd utána nézek. Végül is kongré anyag, ennek a magyar változata nem jó, mert nem lesz szép a hímzés (ritka szövésű és nagylyukú). Lehet kapni valami nyugati gyártmányút, erősen ki van keményítve. Azzal nagyon jó dolgozni. Osztott hímzőt használok, azzal nagyon szép lesz. 6 szálas, szét kell szedni, és két szállal hímezni. Tompafejű varrótűt kell használni...

Én nagyon szeretem csinálni, amikor rám jön... Most már régen nem jött rám... De már kezd! Annyi más dolgom van....

Jardina
 
 


Szia!

Köszi a válaszokat!

Kongrét ismerem (vmennyire), de én csak erre a nagylyukúra emlékszem. Akkor ezek szerint nem azt kell választani...

Shrek-es képed honnan van? Én is szeretem (főleg a szamarat) :)

Andi
 
 


Hali!

Andi


A Shrek képem úgy született, hogy beszkenneltünk egy képeslapot vagy letöltöttünk egy képet a Netről ? róluk, aztán az Adobe Photoshop-ban van egy olyan választható gomb, ami benégyzethálózza a képet. (talán path? - persze nem így írják). Aztán ezt a képet kell nagyítva kinyomtatni, persze színesben.
Az enyém 4 db A4-es lapból lett összeragasztva.

A színek kicsit összemosódnak, így nem egyszerű számolni. A fonalakat, színeket, árnyalatokat is nekem kell hozzá kitalálni. Bajban is leszek emiatt, ha újra kezdem a hímzést.

Ezzel az Adobe-és módszerrel elvileg bármilyen képből lehet keresztszemes mintát varázsolni. Ami persze mindenképpen így is úgyis egy türelemjáték. Engem megnyugtat. Képes vagyok egyhuzamban 12-16 órát is hímezni.

Azt tudod, hogy a kereszt öltésnél mindig ugyanannak a fél öltésnek kell fölül lennie? Akkor lesz szép.
Mielőtt elkezdesz egy képet hímezni, meg kell számolni a mintát, s az alapján kiszámolni, hogy mekkora anyag kell a képhez. Persze ráhagyással, mert úgy szép, ha van némi fehér keret körben. (Én két képnél is nagyon kicentiztem, így nem mutat úgy). Mielőtt elkezded hímezni az anyagot félbehajtva szines(pl. fekete) cérnával jelölő szálat kell húzni bele, fércelő öltésekkel, vízszintesen és függőlegesen is. Ez segíti majd a számolást, és a kép, a minta elhelyezését az anyagon.

Szóval Te is imádod s Szamarat? Képzeld én kaptam az angliai rokonoktól 3 félét. Az egyik felfújhatós. Lefényképezzem és dobjam fel őket? A harmadik a legtutibb, még beszélt is angolul Eddie Murphy hangján, de már kipurcant benne az elem.

Talán már rájöttél, hogy imádom a szőrös dögöket, az "Állati jófejek" című képen szereplőkön kívül is van még jó néhány darab. Persze mostanában már nem veszek, mert nem tudom hová tenni őket... Bár nehéz nekik ellenállni... :D :D :D

Mentem!

Szia

Jardina
 
 


Szia!

Köszönöm a jó tanácsokat! Bár még nem most fogok elkezdeni hímezni, majd csak költözés után, de azért jó tisztában lenni pár dologgal már előtte is ;)

Én is szeretem szamarat, meg alapjában véve az összes szőrös állatkát, főleg a házi állatokat (bár nekünk nincs sajnos :( ).

Képeket tedd fel!!! Nekem csak egyszerű szamaraim vannak, nem Shrek-es. Szamár és Malac gyűjtő vagyok :) De már nekem se nagyon fér, pedig a macikat, egyéb jószágokat már bezsákoltam :oops:

Andi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron