Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most nem írok semmit, mert túl hosszas lenne, de beteszek egy részletet a naplónkból. Talán megbocsáttok, hogy csak egy hahóra futotta az erőmből. :) :roll:


"...
Csütörtökön reggel, amikor már harmadik napja nem akart múlni csökkenni a csomó a mellemben, eléggé megijedtem. Még történt ilyesmi velem, de gyakori szopival, meleg borogatásokkal, meleg zuhanyokkal, finom, enyhe masszírozással, pici jegeléssel mindig sikerült 1 nap alatt rendbetenni. Most viszont csak nem akart elmúlni. Szerdán még Boróka is ellenem esküdt, nemhogy a gyulladt mellből, de még a másikból sem akart szopizni. Aztán kifogtam rajta, mert amikor nagyon álmos volt már, elfogadta és éjszaka is félálomban gond nélkül szopizott. Emellett azért muszáj volt fejnem is napközben, de csak keveset tudtam.

Másnap mintha mégis változott volna valami, eltűnt a végtagfájdalom, már nem voltam olyan elesett, mint az előző két napban. De a csomó még ott volt. A doktornő küldőpapírt írt a sebészetre, én felhívtam a Gallenust, ahol viszont azt tanácsolták, hogy mindenekelőtt egy UH-t érdemes csinálni. Igenám, de náluk már nem kaptam időpontot, úgyhogy délután, amikor István is hazajött, útra keltünk, hogy valahol majd csak találunk egy helyet, ahol programálás nélkül is elvégzik. (Ekkor már persze, a veseizé már nagyobb gondom volt, és főleg nagyobb fájdalmam.)

A Dora Medicalsnál már nem volt senki, a Santa Pro Sanitasnál pedig azt javasolta egy kedves hölgy, hogy ha ennyi ideje tart már a gyulladás, minél hamarabb a sebészetre kellene menni, ott majd eldöntik, mi a teendő, de több, mint valószínű, hogy fel kell nyitni. (Ezt én is tudtam, de reméltem, hoyg mégsem kerül sor rá.) El is indultunk a kórházi sürgősségre, de nagyon féltem. Annál is inkább, hogy egyedül mentem be, Istvánnak Boróval kellett maradnia az autóban.
Nem sokat, vagy tíz percet várakoztam és már hívtak is be. Egy fiatal orvos volt bent, aki a nevem leírásához a személyimet kérte, végül aztán betűzve diktáltam le neki. Megvizgálta a mellemet és nagy megkönnyebbülésemre azt mondta, hogy ezt nem kell felnyitni. Ellenben bikáknak való mennyiségű-adagú antibiotikumot írt fel (5 napig 4x2 darab), és azt az utasítást kaptam, hogy 2-3 napig ne szoptassak.:o Na hogy is van ez? 5 napig gyógyszer, de elég ha 2-3 napig marad ki a szopi? Akkor minek maradjon ki, gondoltam?! Este megkérdeztem a családorvost is, ő pedig azt mondta, hogy ekkora adagnál valóban nem érdemes kockáztatni. Nem voltam kibékülve a dologgal egyáltalán, megvártam, amíg Boró lefeküdt, és szopi után vettem be az első adagot. De éjjel mellre tettem. Tegnap reggel tápszert kapott, szerencsére, szívesen megissza, úgyhogy ha nem is lenne többé szopi, megélne a kis drágám, de délben már nem kínoztam sem őt, sem magamat. Amikor félórai kínlódás után kb. féldeci tejet fejtem le a két mellemből és mindkettő továbbra is kemény volt, illetve Borónak a tápszer és a játszócumi nem volt jó az elalváshoz, megszoptattam. És azóta is szoptatom. A csomó tegnap már eltűnt, és én nem is szedem már az AB-t. Tulajdonképpen csak akkor este és tegnap reggel vettem be, azóta nem. Lehet, hogy nagy butaságot követtem el, nem tudom. Én nem vonom kétségbe a sebész szakmai kompetenciáját, azt viszont igen, hogy egyáltalán ért is valamit a szoptatáshoz, babákhoz. Mert könnyű kijelenteni, hogy ennyi és ennyi ideig ne szoptassa a babát, fejjen, de nem neki kell megoldania a szituációt! Természetesen, magamnak sem akarok bajt, de a gyerekemnek is a legjobbat akarom, és bár már 9 hónapos Boró, nyugodtan el lehetne már választani, mégsem úgy képzeltem el a dolgot, hogy egyik óráról a másikra történik majd meg. Ha már annyit küzdöttünk érte az elején, akkor ne dobjuk el magunktól csak úgy ni, az első nem éppen együttérző utasításra!
Ma 9-re kell mennem kontrollra, megyek is készülődni. Gondoltam, elmegyek, mert ennyivel tartozom magamnak, lehet UH-t is csinál az orvos, ha indoloktnak találja, de inkább azért megyek, hogy nyugodt legyek, tényleg elmúlt és semmi maradványa a csomónak. Ha pedig mégis gond lenne továbbra is, akkor mese nincs, muszáj a gyógyszereket szednem.

Csütörtökön délelőtt felmentünk Anyuval a házhoz, függönyöket méricskéltünk, beszélgettünk, tervezgettünk, majd a lányokkal hazajöttem. Anikó néninél még vásároltunk ezt-azt, harisnyákat, zoknikat nekik, melltartókat nekem, sőt, Kriszta egy ügyes őszi cipőcskét is kapott, és akkor még semmi bajom nem volt. Amikor beléptünk a lakásba, akkor éreztem nyilallást először a jobb vesém táján. Azt hittem, felfáztam, de 10 perc után már tudtam, hogy nem felfázás, hanem vesegörcs. Úgy látszik, ez egész életemben elkísér, mert már harmadszorra áll elő. Nagyon ismerős tehát a fájdalma, a kellemetlen tünetei (hányinger, hányás, szúró vizelet, + most még hasmenés is társult), amik szerencsére csak estefelé törtek elő igazából. de akkor aztán úgy, hogy teljesen kikészültem tőlük, a fájdalomtól meg fetrengeni tudtam volna. Enyhülést hozott a meleg vízben való lazulás, illetve lefekvés után egy forró vizes palack. A gyógyszertárban cseppeket és homeós bogyót is kaptam rá, reméltem, hoyg hamarosan lesz hatásuk. Éjszaka még fájt a vesém, de tegnap reggelre már nem. Érzékeny volt, de nem szúrt. Még a hányinger is jelentkezett ébredés után, de később már az is eltűnt. Utána egész nap jól voltam. Nem tudom, hogy eltávozott már a kő vagy a húgyhólyagban van és még megszenvedem a "megszületését", de már annyira rossz nem lehet.

Mindenesetre, kétszer szültem eddig gyereket és kétszer "szültem" vesekövet. Határozottan állítom, hogy a két gyereket könnyebb volt világra hozni, mert amikor a fájások indultak, legalább szünetek is voltak közöttük, volt idő megpihenni. És hamarabb kint voltak mindenestől, mint amennyit tartott nekem egy-egy veseköves "vajúdás"."


Majd még próbálok jönni, de nem tudom mikor. Ma még főzés, takarítás, tanulás, majd angol. Utána semmi erő, kedv, holnap összeszedem a lakásban a kiruccanásom-okozta romokat (apa+lányai), aztán takarítás, főzés, stb. Na, valamikor csak beugrom! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edith, akkor most mar ertem, miert csak egy hahozasra futotta. Most mar jobban vagy? A sebeszeten mit mondtak? Remelem, minel elobb eltunik a vesekoved is, mert az szornyu lehet.

Nem is tudom, hogy be merjem-e vallani nektek, hogy mit vacsoraztunk ma. Jardina, ha olvasna, biztosan szornyulkodne. Rantott majat sutottem krumplipurevel es savanyusaggal ettuk. Imadom a rantott husokat, majakat, csak a szagot utalom utana a hazban. :roll: Egyebkent tk lisztben es Norbis zsemlemorzsaban forgattam meg, szoval "dietas" rantott majat csinaltam. :wink: Amugy semmi kulonbseget nem erzek izre a hagyomanyos es e kozott, ugyhogy tovabbra is igy fogom csinalni.

Ma Lollinak is jo etvagya volt. Bar azt mar megfigyeltem, ha hazi kajat kap, akkor nincs gond, sot akkor se, ha magyar uveges bebi etelt, viszont osszesen 1 fajta angol bebietel van, amitol nem oklendezik. Ezek az angol izek nagyon nem jonnek be neki. Apa mar a multkor indiai kajaval akarta etetni. Mondtam neki, hogy az egy dolog, hogy Lolli nem szereti az izetlen angol kosztot, de azert indiai curryvel meg ne etessuk. Erre azt mondja a ferjem, hogy miert ne, biztosan izlene neki. Attol nem felek, csak eppen masnap csipne a feneket rendesen. :wink:

Ma megprobalok korabban lefekudni, ugyhogy most el is koszonok.

Olive

KépKép
 
 


Edit!

Annyira drukkoltam Neked, hogy ne szenvedj!!!!
Nekem még nem volt vesekövem, csak vesehomokom, nnnna az is bőven elég volt köszönöm.
Meg ez a mellgyulladás, hát ez szépen összejött mondhatom!
Azért gyere majd, ha van időd!!!!

Mazsuzs!

Ne keseredj el azért, mert nincs kitartás!!!
Másnak sincs. Nekem sincs most erőm újból elkezdeni a 90 naposat és érzem, hogy befejezni pláne nem volna.

Talán ez segíthet, nekem ez nagyon bejött.
Minden hétre tegyél 1 elhatározást, ne nagyot, és ahhoz következetesen tartsd magad!

Mondjuk így:

1. hét: nem iszok cukrozott szénsavas trutyikat
2. hét: nem eszek SEMMIT este 5 után (persze az első héten elért dolgokat ugyanúgy tartom)
3. hét: délután 2 után nem eszek SEMMILYEN szénhidrátot

Próbáld ki ezt, hátha bejön. Barátnőmnek ez a diéta vált be: délután 2 után CSAK fehérje mehet a pocakba.Minden egyes sikeres hét után jutalmazd meg magad!!!!!
Bármivel!!!
Torta, vagy fagyi, vagy csoki, de szigorúan du 2-ig!!!
Vagy végy magadnak egy csini felsőt, vagy egy bizsut, vagy egy új fürdősót. A lényeg, hogy kedvedre való dolog legyen!

Engem nagyon tud éltetni az, hogy jutalmat tűzök ki magam elé.

Olive!

Édes vagy, hogy érdeklődsz. Kérdésed megköszönve tényleg jól vagyis jobban vagyok.
Apró megszédülések még vannak.
Óvatosan kezdem visszavezetni magam a diéta világába, most Norbi szerint próbálok enni.
Annyit segít, hogy a súlyom stagnál a 59,8 kg-on, akármennyit és akármit is eszem.

Miért ízetlen az angol kaja????

Skacok Jardinával mi van???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 

 
 

Sziasztok!

Gyorsan par sor, amig Lolli alszik, aztan rohanok ebedelni es beinditani a mosogepet.

En sokat gondoltam mostanaban Jardinara, nem tudom, mi lehet vele. Megneztem a tobbi topikot is, amibe meg irt, de sehol sem jelentkezett. :(

Kriszta, en is mindig gondolkozom, hogy kene csinalni a Norbit, foleg a ferjemnek, de eddig nem vagtunk bele. Csak az alapelveket tudom, tobbet nem nagyon, mivel nincsen konyvem. Meg egy kicsit nehezkes hozza az alapanyagbeszerzes. Foleg a gabonas dolgokra gondolok, mint zabkorpa, stb. Te miket eszel? Nem tudsz norbis edesseg recepteket? Az erdekelne a leginkabb, mivel a ferjem nagyon szereti a sutiket es jo lenne, ha nem hizlalnanak annyira. :wink: Bar mar annyit megtettem, hogy egy ket hagyomanyos edesseget megreformaltam (tk. liszt, gyumolcscukor, stb.)

Most rohanok, mert eleg sok mindent kene meg csinalnom, amig a kisasszony alszik.

Olive

KépKép
 
 


Olive!

Félreértés ne essék, csak a Norbi kódok alapján étkezem.
Minden élelmiszernek van egy kódja. A kód jelöli, hogy a nap mely szakában eheted. Nos én ezt alkalmazom.
DIREKT nem veszek Norbis élelmiszert, mert arcátlanul és aránytalanul drága.Nem éri meg.

Nos én is lépek, pácolom tovább a fát.

puszika

Jardina:lehet, hogy nincs most internete?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta, na nem arra gondoltam, hogy megvennem az norbis elelmiszert, hanem vannak olyan alapanyagok, amiket itt nem nagyon tudok beszerezni vagy ha megis, iszonyu draga. Pl. valami olyasmi remlik, hogy panirozashoz ajanl zabkorpat, ha jol emlekszem. Na, ezt itt en meg sose lattam. Zablisztet lehet kapni, de korpat nem hiszem. Edessegekbe is hasznal olyan gabonas dolgokat, amiket itt nem tudok beszerezni. Persze, tudom, edesseget ki lehet hagyni. :twisted: Na, nem mintha en olyan sok edesseget ennek, de azert neha jol esik. A ferjem viszont edes szaju es most fokepp neki kene fogynia. Nem veszes, meg nekem igy is tokeletes, csak eppen nem valami egeszseges hosszu tavon az a nagy zabalas, amit le szokott rendezni.
Lehet, hogy csak egyszeruen angol kajakat kene foznom es akkor nem enne annyit? :wink: Azoknak se ize, se buze, ugyhogy nem csuszik ugy, mint a magyar koszt.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Annyi dolgom lenne, de csak itt írogatok...
Krisz! Láttam a képeket a lányodról a másik topikban. Nagyon aranyos kis mosónő... :) Köszi a biztatást a fogyókúrával kapcsolatban! Nem rossz gondolat(ok), amiket pontokba szedtél.
Szénsavas üdítőket már régóta nem iszom, de azt hiszem a cukor elhagyása lesz a következő lépés. Igaz a hajgyógyász is eltitott a cukortól és származékaitól, csak gyümölcscukrot lehetne használnom.
Egyébként minél többet böngészem a netet, annál rémesebb dolgokat olvasok amiket aztán be is képzelek... :) Utojára a szervezet elsavasodásáról olvasgattam. Aztán megnéztem az utolsó laboreredményem (szeptemberi) és megállapítottam, hogy szerencsére még nincs ilyen problémám de állítólag ez is okozhat hajhullást. Igy most azt hiszem nem olvasgatok egy ideig.

Olive! Nagyon korán örültem a hajdolognak, mert tegnap és tegnap előtt is megint nagyon sok hullott ki. Ráadásul a mosás utáni nap volt az egyik és nem is értem miért mikor eddig nagyon jó volt a mosás után. Lassan fogynak a termékeim is és ezek nagyon drágák. De úgy döntöttem, hogy egy három hónapos kúrát mindenféleképpen végigcsinálok. Mivel félhosszú a hajam így a megvásárolt adag nem elég három hónapra. :(

Edith! Remélem minden ok. Veled! Biztosan nem sok időd van a gyerekek és az angol tanulás mellett, de azért majd jelentkezz!

Olive! Nálatok a fogzáskor megváltozott Lolli székletének az állaga? Főleg a rágó és a nagyobb fogak kibújásakor?


mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, tenyleg ne olvasgass ossze mindent, mert csak elbizonytalanit vagy meg be is kepzeled a nem letezo betegseget magadnak! Jaj, ez a haj, ne is mond! Mar azon agyalok , hogy otthon meg rovidebbre levagatom a hajam. Viszont a rovid hajat nem szeretem, ugyhogy nagyon drasztikus se tudok lenni.

Igen szokott fogzaskor mindenfele erdekes dolog elojonni Lollinal. Takonykor, hig, nyalkas szeklet, stb. :oops: Persze az angol vedono szerint az nem a fogzastol van. Mondjuk nem is lattam mar oket kb. 9 honapja. Ugy dontottem, jobban jarunk, ha nem talalkozunk veluk. :roll: Vicces, de a magyar vedononket meg a gyerekdokit surubben latjuk, mint az angolt. :) Ok legalabb hasznos infokkal szoktak ellatni minket, nem ugy, mint "nagytudasu" angol kollegaik.

Olyan ronda ido van ma nalunk! Lolli reggel 10-kor ebredt, de meg akkor se volt hajlando kijonni a kisagybol. Hasravagta magat es szoritotta racsokat, ugyhogy nem tudtam kivenni. Mar maskor is eszrevettem, hogy nem komalja a borus, esos idot. Csak azt nem tudom, hogy hogy fogunk igy bolcsibe, oviba jarni. Az ilyen ido teljesen letompitja. Delelott nem is rohangalt ugy, mint maskor szokott.

Megyek mosni. Egy mosono nem mos ennyit, mint en! Harman vagyunk es minden nap mosok. Nagyon kene egy szaritogep, mert akkor kijelolhetnek mondjuk 1-2 napot a heten mosos napnak es akkor mindent kimosnek azokon a napokon es bedobnam a szaritogepbe. Igy nem tudok 1 adagnal tobbet mosni egy nap, mert nem szarad meg a ruha. Igy is ket szaritora teregetek, mert ha egyre razsufolok mindent, akkor nem szarad meg csak 2 nap alatt. A ferjem viszont nem akar szaritogepet venni, mert allitolag sokat fogyaszt. Nincsen valamelyikotoknek veletlenul? Mennyire lehet megerezni a villanyszamlan?

Olive

KépKép
 
 


Olive!

Én őszintén bevallom, hogy eszek rántott húst hagyományos panírral, de csak du 2-ig.
A zabkorpa itt is nagyon drága. :cry:

Az a heti vagy 2 heti 1 alkalmas rántott cucc biztosan nem ad akkora pofont a diétának, mint 1 szelet vajkrémes torta!!! :D

Szárítógép: nos nekem 1x volt. Szó szerint kizabált a vagyonomból.
2-3 órán keresztül szárít, ráadásul ha telerakod a gépet vizes ruhákkal, akkor nedvesek maradnak.
A mai gépek modernebbek ugyan, de óránként 2-3 kw-ot lazán elfogyasztanak és 2-3 órán keresztül szárítanak.
Csak hogy legyen viszonyítási alapod: az én 343 literes kombi hűtőm fagyasztóval együtt NAPI 1,5 Kw-ot fogyaszt!!!

Szóval remélem segítettem. Ja és olyat ami mosógép és szárító egyben, azt nem szabad megvenni.

Mazsuzs!

Ne olvasgass össze dolgokat, csak elbizonytalanít és megijeszt.
Most az én hajam is veszettül hullik, megyek is megint dokihoz. Már sebes is a fejbőröm.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem nagyon sok minden torlódott a fejünk fölé!
A diétát csak 60 napig csináltam. Azt tervezem, hogy egy hónap múlva folytatom. Nem érzem valami jól magam a bőrömben.

Edit
szépen elfalatoztam egy kis halvát

Én tudom mi az! Ajjaj de még mennyire... annál finomabbat elképzelni sem tudok... nyami... én a szülés után ettem egy csomót... és még csodálkoztam, hogy híztam! :)

Nálunk most gázfelújítás van így nincs fűtés. Hála Istennek elég jó az idő és talán mire fűteni kell be is fejezik.

pusza mamac

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszta, akkor jol mondja a ferjem, hogy zabalja az aramot a szaritogep. Csak igy olyan kinlodas a teregetes. Raadasul kicsi a haz, alig fer el. :( Azt tudom, hogy a kombi moso-szaritogep nem jo, a baratnomeknek az volt. Mondta is, hogy olyat nehogy vegyunk!
Vajkremes tortat nem szeretem, ugyhogy attol nem fogok elhizni. :lol:

Mamac, de jo, hogy te is elokerultel! :D A 60 nap alatt mennyit sikerult leadni?
Meg szerencse, hogy pont most szerelnek nalatok, amikor jobb ido van.

Holnap megyunk zenebolcsibe. Mar elore felek, mit fog Lolli alakitani. Uj tanarneni van es nem olyan jo, mint a regi. Valoszinuleg ez Lollinak is feltunt, mert ugy tunik, neha unatkozik. A tobbiek viszont nem unatkoznak, mivel Lolli elszorakoztatja oket, amikor a tanarneni uncsi. Multkor befutott a kor kozepere, beallt a tanarneni ele es tancolni kezdett. :lol:

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
 
 


Olive!

Én megértem, hogy szárítógépet szeretnél, én is minden nap mosok egy 6 kg-os töltetű géppel így van mit szárítanom is.
Már kiteregetni nem lehet, bentre meg nem merek sokat egyszerre, mert a lecsapódó pára penészt okozhat.
A fűtést meg azért nem húzom fel, mert így is a gatyánk rámegy a gázszámlára.

Nem tudok okosat javasolni. Inkább napi 1x mosok, mint egyszerre mindent.

Mamacka!

Azért szupi az a 60 nap is!!!És mennyit fogytál tőle?
És mostmár jobban vagy?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Hajdinakészítő lányok, figyelem!!!

Találtam egy hajdinaelkészítési módot, ha esetleg érdekel, hátha ti nem így csináltátok!!!
A megmosott, lecsepegtetett hajdinát megfuttattam olívaolajon, miközben a fokhagymagerezdeket kés lapjával elnyomkodtam, durvára aprítottam, majd azt is hozzáadtam. Két percig együtt pirítottam, sóztam, felöntöttem kétszeres mennyiségű vízzel, és fedő alatt a legkisebb lángon megpároltam.

Mamacka, drukk a munkálatokhoz. HA jól emlékszem, valami házfelújításotok Andor születése előtt is volt, sőt, valamikor tavaly is a diétád alatt! Javíts ki, ha nem jól tudom.
Örülök a 2/3-os sikerednek! Engem is érdekelne, mennyit adtál le! Ajaj, halva mellett fogyózni nem nagyon lehet. Apósom szokta Arisztát meglepni vele, de felét legalább én szoktam megenni. :oops: Ez olyan, hoyg amíg tart, nem vagyok nyugodt bele. :lol: :lol: :lol: :lol:

Olive, na, mi volt a zenebolcsiben? Szárítóügyben nem tudok segíteni, de Kriszta már amúgyis kiokosított. Ő jól tudja az ilyesmit!

Mazsuzs, csak rendbejön már az a haj! Sajna, ami jó vagy egészséges, az nagyon drága is. Nándilegény hogy van? Írj róla is egy kicsit! No meg képeket is mutass!

Ez mindenkire vonatkozik!!!!! :)

Jó éjt! (Én megyek, mert ma semmit nem dolgoztam. És a konyhát még össze kellene szedni. Majd fürdeni. És még arra is gondoltam, hyog megnézhetnék egy filmet. Hát, nem tudom hoyg fér bele minden az estébe. Sehogy, na, csak ha ellopok az éjszakából. )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom egy kicsit erőre kapott a topik.
Jardina tényleg jól eltünt. Én kérdeztem egyszer tőle, hogy milyen okból kifolyólag van otthon, hogy ő is tudott írni délelőtt-délután de nem nagyon válaszolt rá.
Néha kicsit pesszimista volt, de Edith mindig jól "helyretette", mégha nem is ez a megfelelő szó rá. :roll:

Már írtam a múltkor, hogy mi is voltunk szemésznél NÁndival de szerencsére nincsen semmi baja (amire utaltak egy 1 hónappal ezelőtti vizsgálaton). Nagyon kicsi az orra és emiatt tünik úgy mintha néha bandzsítana. Egy év múlva kell visszamenni kontrollra. A doktornő nagyon kedves volt, igaz magánrendelőbe mentünk de csak 3 eFt-ot kellett fizetni.

Edith! Köszi a bíztatást....rakok majd fel képet de most a párom laptopjáról írok, ezen nincsen. Majd ha az asztali számítógép elé kerülök akkor teszek fel egy-két frissebb képet Nándiról. Éppen ma 1 éves 8 hónapos.

Köszi a hajdinás ötletet. Az az igazság, hogy tényleg elég "gáz" volt az íze még másfél napos áztatás után is, így nem tudom, hogy a sima megmosás után meg tudnám-e enni, bár azt is olvastam hogy ha megpirítjuk akkor enyhe dióillata és íze lesz. Ki kell próbálni!

Kriszta! Ird meg, hogy mit mondott Neked az orvos a hajhullásra- fejedre! Most nagyon érdekel ez a téma de szerintem Olive-t is.

Nekem már enni sincs kedvem a hajhullás miatt, annyira nem látom a kiutat. Nem tudom, hogy melyik vizsgálatot csináltassam meg újra, hová menjek.
Ráadásul mi garancia van arra, hogyha ledobok pár kilót (hiszen a hajgyógyász étrendje alapján ez várható) javulni fog a helyzet? Hiszen Olive leadott 10 kilót is, mégsem javult a hajhullása. Nem tudom hol kellne keresni a probléma gyökerét és hogy kihez forduljak....
Ráadásul lassan teljes gőzzel belevághatnánk a második babaprojektbe is, de előbb ezt a problémát kellene felderíteni....
Na, nem panaszkodom tovább.
Most hétfőn még visszamegyek a hajgyógyász nőhöz, de valahogy olyan furcsa az egész. Nem is ő fog kezelni, hanem a vele együtt dolgozó csaj, aki inkább masszázsokat csinál. Ráadásul megkérdeztem, hogy normális-e, hogy két hete össze-vissza viszket a fejem a termékektől, mosás után és még másnap is, erre nem tudott mondani semmit csak azt hogy majd megnézni mi van a fejbőrömmel. Azt is kérdeztem, hogy megszokott-e az is, hogy volt olyan nap, hogy már másnap (mosás után) tiszta zsír volt a fejem de rre sem nagyon
makogott...Szóval az az érzésem, hogy csalás az egész és csak a pénzt
akarják kihúzni belőlem. Nem értem ezt a zírosodást sem, hiszen elvileg
zsírosodás elleni samponnal (hajfürdő a rendes neve) mosom a hajam és
mégis nagyon zsírosodott már másnap....Régebben azért ennyire nem.
Ráadásul mikor utoljára ott voltam, akkor azt mondták, hogyha menni
akarok a "nagy kezelésekre" akkor egy héttel előbb jelentkezzem be mert
nagyon sokan vannak náluk. Erre odatelefonálok pénteken és már hétfőre
kaptam is időpontot, sőt én választhattam hogy délelőtt v. délután
akarok menni... Egy szónak is száz a vége, kicsit olyan átverés szaga van de lehet hogy tévedek.
Igy Olive, egyenlőre nem ajánlom a termékeket, majd meglátjuk mi lesz a végeredmény de nekem nagyon viszket a fejem egy ideje tőlük és a hajam is ugyanúgy hullik ha nem jobban.

:( :(

Nagyon várom már a hosszú hétvégét mert a párom négy napig itthon lesz.
Szuper lesz! Legközelebb majd csak karácsony körül és az egy kicsit messze van még. Végre valami jó dolog!

Olive, nekem nincs szárítóm és a ruhaszárítás nálunk is gond télen, ugyanis annyira azért nem nagy a lakás hogy a ruhaszárító ne legyen mindig útban.
Már vettem egy olyat ami nem lepkealakra nyitható, hanem függőlegesen álló és így egy kicsi helyet meg lehet spórolni.


Na azt hiszem kicsit hosszú lettem mára, de legalább bepótoltam pár elmaradást.

Mindenkinek további jó hétvégét.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Megint én vagyok... :)

Edith! Egyszer említetted egy ismerősöd hajhullásával kapcsolatban a Biorezonanciát. Neki tényleg bevállt? Most ugyanis utánanéztem és van olyan orvos aki csalásnak minősíti. Ráadásul a kezelések ára 100 eFt felett is lehet, attól függően, hogy "mit találnak" a vizsgálat alkalmával.
Szóval nem olcsó mulatság.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Edith, kepeket mar regota keszulok felrakni, csak elobb kicsinyitenyi kene es ugye sose sikerul ugy beosztani az idomet, hogy sor keruljon ra.

Lehet, hogy majd egyszer kiprobalom a hajdinat ugy, ahogy Edith irta, de nehezen veszem ra magam, mert meg intenziven el bennem az a szornyuseges iz. Viszont tegnap falafelt csinaltam szezammagos, fokhagymas, joghurtos szosszal pitaban. Nagyon finom volt. Ettol is egy kicsit tartottam, mivel meg sosem ettem csicseriborsot, de nagyon izlett. A pitat keszen vettem, azt meg sose sikerult csinalnom hazilag. Viszont tk lisztbol volt. :) Mostanaban ugy erzem tul sok hust ettem, ugyhogy be akartam iktatni egy vega vacsit.

Mazsuzs, a regi ruhaszaritomat, amit a regi hazunkban hasznaltam, itt elo se vettem, mivel nem ferne. Vettunk mi is allo szaritot. Pedig a regi szaritomat nagyon szerettem, mert rengeteg ruhat lehetett ra teregetni. 2 adag mosas rafert. A mostanira csak 1. :(

Ez tok jo, hogy Nandinak minden rendben a szemevel.

Le kene fekudni, mert holnap egy kicsit korabban szeretnek kelni. Delelott jonnek vendegek es bar nagyjabol ma kitakaritottam, meg a nappalit es a konyhat fel kene porszivozni, meg felmosni. Mondjuk, ha nem lesz ra ido, se veszes, mivel tegnapelott csinaltam meg. Csak mostanaban, amiota Lolli mar jar, azota altalaban 2 naponta porszivozok az also szinten. Minden szoszmoszt megtalal es osszeszed, aztan nyujtja nekunk, mintha azt mondana, hogy a takaritono pocsek munkat vegzett. :roll:

Amugy egyre tobb szot mond, de majdnem mindent angolul. Csak a nemet, tejet es a kukucsot mondja magyarul. Ja, meg a konyvet, de azt elkeresztelte kovlinek. :)

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Ja, Mazsuzs, maskor is irhatsz ennyit, en orultem, hogy sokat irtal!

KépKép
 
 


Az az igazság, hogy a diéta előtt beszereztem egy mérleget amiről kiderült, hogy tök pontatlan pedig elég drága volt. Még nem sikerült visszavinni így nemtudom pontosan, de sajnos messze nem olyan sokat mint legutóbb....ezért is adtam fel... :( lehet az a titka, hogy múltkor később kezdtem. Arra viszont mindenképpen jó volt, hogy nem híztam annyira kövérre se talán mint legutóbb.

Edit
Hát tulajdonképpen ez még ugyanaz... már három éve, hogy megvettük a lakást. akkor első felindulásból szétvertük és nem volt pénzünk a felújításra. De muszáj volt mert hányingerül nézett ki. sötétkékre lekent nyílászárók és csempék... botrányos volt.
Csak azért vettük meg mert azt ígérték, hogy beépítik a tetőteret másfél év múlva. Ez sajnos azóta is másfél év maradt... fél éve lakunk itt de elég nehéz a két gyerekkel a harmadikra lift nélküli lakásba. Most épp a gázt csinálták mert annyira tönkre volt a rendszer. Képzeljétek a csövek úgy elvoltak rozsdásodva, hogy a gáz nagy lukakon süvített ki amit szigetelő szalaggal próbáltak javítani. Ezen a télen lehet elszállt volna az egész épület.
Úgy volt, hogy most ősszel leszedik a tetőt, de ez most megint csúszni látszik. Attól félünk, hogy nehogy a gazdasági helyzet miatt elálljanak az egésztől. Ugyanis nekünk ebben van a továbblépés reménye. Felmenne az értéke akkor talán lenne miből tovább álmodni valami kertes házat vidéken.

A te hajdina recepted lehet jobb mint ahogy én csináltam... és úgy elmegy a mellékíze is a hagyma miatt?

Mazsuzs remélem megtaláljátok a gond gyökerét. :(

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Mamacka! Remélem összejön a házzal kapcsolatos nagyon is szükséges javítások. Ilyen történetben érzem azt, hogy milyen kis porszemek vagyunk...

Kriszta! Nos, mit mondott Neked a doki?

Olive! Eszembe jutott még pár dolog a hajhullással kapcsolatban:
A múltkor visszaolvastam bár oldalt (kerestem valamit) és akkor írtad, hogy Neked azt mondta a doki (?) ha jól emlékszem hogy bele kell nyugodnod a hajhullásba mert nem találtak semmit...
Milyen doki volt ez? Bőrgyógyász? Voltál egyébként pajzsmirigy vizsgálaton?
Ezt sima vérvizsgálatból nézik és ha alulműködik a pajzsmirigy az okozhat kóros hajhullást! Voltál hormonvizsgálaton? Ezt biztosan tudod, szintén a vérből nézik és ha esetleg több a ffi hormon a véredben akkor szintén lehet hajhullás oka ez. Nekem sem nézték egyiket sem, én a jövő héten akarom megejteni, lévén most nekünk az okt. 23. miatt rövid munkahét van.
Én is csak az utóbbi hetekben hallottam a pajzsmirigyes vizsgálatról és mikor utánanéztem akkor láttam hogy szülés után előfordulhat hogy alulműködik.
Szóval ennyit még megérne a dolog, így megnézetem.
Neked voltak ilyen vizsgálataid?

Voltam tegnap a hajgyógyász stúdióba. Azon kívül hogy otthagytam egy csomó pénzt amit a gyerekre is költhettem volna, kiderült, hogy az egyik cucc amit adtak kicsit erős volt nekem azért viszketett a fejem...Adtak egy 10 ml-es ampullát a viszketésre (kb. 1000 Ft értékben) és meg kellett vennem egy habot 4000.Ft-ért. Komolyan mondom röhej. Csak mikor ott vagyok, akkor minden olyan meggyőző mert a nő teljesen meg tud magyarázni minden problémát amit kérdezek. :roll:

Itt pedig egy kép amit Edith hiányolt:

Kép

mazsuzs

Kép
 
 


Most csak gyorsan mutatok egy kepet, majd kesobb irok. Ez augusztusban otthon a szuleimnel keszult.

Kép A pancsolo kislany :)

KépKép
 
 


Mazsuzs, nem semmi, hogy megnott Nandi! :shock:

KépKép
 
 


Olive!


Milyen jó kép, főleg hogy a színe ilyen barnás! És persze a sapi is sokat dob rajta ami Lolli fején van. Magáról a kislányról már nem is beszélve!! :wink: :wink:

mazsuzs

Kép
 
 


Mazsuzs!

Valójában semmit sem mondott!Hümmögött, közölte, hogy milyen ronda sebes a fejbőröm (ennyit orvosi egyetem nélkül én is megállapítottam) és felírta a Szulfokoll kátrányos kénsampont.
Nem büdös sampon szerencsére, már 3-ra mostam vele hajat és érzem a hatását.
Bár a hajam még most is hullik, de közel sem annyira, mint előtte.
A fejbőröm viszketése elmúlt, a seborrheás korpám mérséklődött.
És kb 800 Ft a sampon recept nélkül a patikában, tehát nem egy baromi drága termék.

A fejbőr viszketése nemjó, lehet,hogy amit használsz az túlságosan szárítja a fej bőrét. Ennek ellenére lehet zsíros a hajad, hisz a fejbőr szárazságának semmi köze a faggyúmirigyek zsírtermeléséhez ami a haj elzsirosodásához vezet.

Minél sűrűbben mosol hajat, annál zsírosabb lesz a hajad!!!!!
Próbál csak heti 2x hajat mosni.
Zsírosodát okozhat még a túl sok hajápolószer, az elégtelen hajöblítés, a városi környezet. A hajápolók zöme egy filmréteggel vonja be a hajszálakat és ezek jóval könnyebben megtapadnak a por-kosz-pollen szemcsék. Ezért csak óvatosan szabad bánni a balzsamokkal, lakkokkal, zselékkel.

Nos hajászatból kb ennyit tudok.

Ezt a sampont még próbáld ki!

És én a helyedben inkább elmennék egy CANDIDA szűrésre!!!!!!!!!No nem a nőgyógyászhoz, hanem vérképet csináltatni.

Olive!

Az a kép nagyon babás és nagyon művészi!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Mazsuzs, ez a hajgyogyaszat tenyleg nagyon penzszagu! Most mar azert hasznald el, amiket megvettel, de ha nem javul, utana kiprobalhatnad, amit Krisz javasolt. Azt hiszem en is veszek majd, amikor otthon leszek.
Amugy en a hajammal meg nem voltam sehol. En meg kb. 2 eve a torkom miatt mentem el, mert allandoan gyulladt, megallas nelkul. Tulajdonkeppen mar megszoktam, csak gondoltam, hatha lehet tenni valamit ellene. A gegesz azt mondta, hogy sajnos nem tud mit csinalni, ez a mandula kivetel miatt van, igy kell elnem. Csak ugye lehet, hogy a hajhullasnak ez is gocpontja, mivel igy allando gyulladas van a szervezetemben. Bar regen azert nem hullott a hajam ennyire, a mandulamat meg mar 15 eve vettek ki. Valoszinuleg nekem is seborrheas fejbor miatt ennyire sulyos mostanaban.

A hormonokra nem is gondoltam, mivel a terhesseg elott voltam vervetelen es akkor tokeletes volt a hormonszintem. Bar, tenyleg a terhesseg utan felborulhat. Viszont szedek mar fog.gatlot es elotte es utana is ugyanugy hullik a hajam, ezert gondoltam, hogy a hormonok nem lehetnek. Mondjuk a pajzsmirigymukodest nem tudom, hogy befolyasolja-e a fog.gatlo.

Mamacka, remelem, hogy a gazdasagi helyzet nem allitja meg nalatok a tetocseret. Nalunk Angliaban mar nagyon erzodik a problema. A barataink kozul ketten is nagy bajban vannak es lehet, hogy elveszitik a hazukat, mivel nem tudjak a kolcsont torleszteni. Ugy segitenenk nekik, de sajnos mi sem vagyunk milliomosok es a hazunk is kicsi, ugyhogy meg azt se tudjuk mondani, hogy koltozzenek ide.

Lehet, hogy nem sikerult mindenre reagalnom, de most mennem kell.

Olive

KépKép
 
 


Helló Csajok,
Meg vagyok ám én is, majd jövök is...Nem olvastam vissza, majd a napokban pótlom.
Minden jót addig is!
BAmbi

Kép
 
 


Sziasztok, lányok!

Elméletileg mától :roll: :roll: ismét elkezdtem a diétát. Hogy valóban, az majd eldől a második gyümölcsnap után. Ha addig és azt kibírom, akkor úgy gondolom, hogy tudom csinálni. Muszáj volt valamit kezdenem magammal, mert egyszerűen nem érzem jól magam a bőrömben. Csak 60 napig csinálom (ha sikerül) azaz dec. 22-én abbamaradna, de remélem, hoyg lesz értelme így is.
Ma reggel 67,5 kg voltam. A cél továbbra is a 60. De egy 62-63-al is nagyon de nagyon elégedett lennék. :oops: Sőt, 60 alatti súllyal is! :wink: NA jó, nem ábrándozom tovább, lesz, ami lesz, csak kevesebb legyen, mint most. Annak mondjuk örülök, hogy a diéta után semit sem híztam, pedig már két és fél hónapja, hogy befejeztem.
Remélem, hyog mostantól gyakrabban tudok jönni. :)

Mazsuzs, nem semi, hoyg mit legombolnak rólad! Én nem is tudtam, hoyg a haj gyógyítása ilyen komplex, azaz, hyog ekkora hangsúlyt fektetnek rá. Mivel sosem volt bajom vele, nem is képzeltem volna, hoyg a megbetegedése ennyi más háttérbajra utalhat.
Én úgy tudom, hyoga biorezonancia sokat segített az ismerősömnek, de ha gondolod, szívesen rákérdezek, hyog direkt erről írjon. Tudtommal az sem volt olcsó mulatság, de ha rendbetette, akkor megérte. Mindenesetre, emlékszem, hyog amikor levelezni kezdtünk, mindig nagyon rövidre volt nyírva a frizurája, utána viszont eléggé dús hajkoronával büszkélkedett. És ő is teherbeesés előtt tette rendbe magát.

Olive, a csicseriborsó az valami nagyobbfajta borsó, ami mintha keveréke lenne a babnak és a kukoricának? Mert csak a neve szerint nem tudom beazonosítani. (Nekem jó lenne románul tudni. :roll: A kölest is csak úgy tudtam venni, miután megtudtam a román nevét. :D )

Képzeljétek, indítottam egy főzős blogot. :oops: Még nagyon az elején tartok, nehezen haladok, hiszen elég kevés az időm, de csinálom. Ha van kedvetek, kukkintsatok be: http://edithreceptjei.blogspot.com/
Aztán most, ha diétázok, kíváncsi leszek, miket fogok oda feltenni, dehát valahogy lesz. :)

No, megyek, indul a nap!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Ja, még annyit, hoyg am pisztrángot szándékszom készíteni. Sajna, most annyira ki van ürülve a fagyasztóm :oops: , hoyg néhány borjúcsonton, egy grillcsirkén és egy adag disznókarajon kívül semmi húsfélém nincs. Bocs', még egy kiló csirkemáj és még két adag pisztráng, amiket nemrég horgásztunk.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Még mindig én, de aztán húztam... :oops:
Azt hiszem, ezt a videót nem mutattam nektek! :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.videoplayer.hu/videos/play/250284

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Na, ismét itt... Boró elaludt, én meg utánanéztem valaminek...

Mazsuzs, nem mertem írni, mert nem tudtam, hyog megvannak-e még a régi leveleim, de megtaláltam a levélváltásomat Anitával és ezt találtam az egyikben:

"Már írni akartam neked, hogy kedden voltam a biorezonancia kontroll vizsgálaton, nagyon jó eredmények születtek, szinte minden problémámat (immunrendszer leterheltség, májleterheltség, hormoningadozás, emésztési zavar, anyagcserezavar, vitaminhiány, pajzsmirigy....) úgymond megoldott. Ez olyan hihetetlen, mindegyik helyreállt, most már rendesen működik a szervezetem, de egyedül az A-vitamint kell pótolnom, és be kell tartanom a diétát. Képzeld, megkérdezte a doktornő, hogy mennyire sikerült a szénhidrátokat csökkentenem, mondtam, hogy próbálkozom, és azt válaszolta, hogy látja, hogy csak próbálkozom, szóval valamit csak tudhat ez a vizsgálat. Az eredménnyel visszamentem a hajgyógyászhoz is, nos már sokkal szebb a fejbőröm, nem olyan zsíros, viszont még mindig van méreganyag, és ami még elkeserít egy kicsit, hogy a hajgyógyász szerint tápanyaghiányos, vagyis nem jut elég vér a hajhagymákhoz, ezért meg kellene próbálnom vagy fejen állni, amit nem tudok, vagy az ágyról lógatni a fejem. Nem semmi, mi? Na de nem várhatom, hogy másfél hónap után nekem dús hajam, gyönyörű hajam, új hajszálaim legyenek. "Belülről" helyreraktak, mostmár be kell tartanom az előírásokat. Fenntartó kezelésre (a rezonanciára) is ajánlatos elmennem havonta 1x, mert a doktornő szerint, ha már helyreálltak a dolgok, akkor nehogy visszaessek. Hát ez van!"

Megnéztem aztán a további leveleket is, de többet nem esett szó a hajról sé a kezelésről. Nem tudom, mit mondjak, döntsd el te, hyog mire van pénzed, energiád és még mit hiszel el. Mert tényleg, botrányos, hogy egyesek mit leművelnek gyógyítás címén!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bambi, jo, hogy te is elokerultel, irjal majd hosszabban is!

Edith, szoritok, hogy sikeruljon betartani a dietat. En is gondoltam, hogy bele kene vagni ujra, de most ugy erzem, nincs hozza erom. Na, meg jon a karacsony is, azt nem szeretnem, hogy beleessen. Bar, latom, te pont elotte tervezed abbahagyni.

Edes nagyon Boro a videon. Ezutan ruhastul raktad a csap ala? :wink: :lol: Tenyleg, a foltokat mivel szeded ki a ruhabol? Nekem neha meggyulik veluk a bajom.

Megtalaltam neked a csicseriborsot romanul: năut.
Egyebkent tenyleg nagyobb, mint a zoldborso. Azt nem tudom, hogy mikbol kereszteztek. Viszont, ha csinalsz falafelt, jol fuszerezd meg es tegyel bele sok fokhagymat!

Megyek, mert ebredezik a kisasszony.

Olive

KépKép
 
 


Olive, köszi, tudtam, hoyg ez lesz az a bizonyos csicseriborsó!
De légyszí írj egy falafelreceptet, ezt felejtettem el leírni a délelőtt. Én nagyon szeretem a növényi fasírtokat. már elterveztem, hoyg holnap vacsorára sütőben sült krumplit és padlizsánfasírtot készítek. Régen ettük ezeket, már kívánom.
Most muszáj menne, mert balhé van.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszta köszi a tanácsokat! Én már évek óta nem hajhabozom, lakkozom és zselézem a hajam. A samponom is mindig ugyazan volt. Évekig az AVON-tól aztán szülés után a Bánfi hajhullás elleni samponja és most amit a bőrgyógyász majd a hajgyógyász adott. Igaz a hajgyógyászati hajkezelés négy lépésből áll amiből a samponnak 5 percig, a hajerősítőnek pedig 20 percig kell a hajon lennie. Volt egy fejbőrtisztító (első lépés) és egy ampulla (utolsó lépés).

Az nem is írtam a múltkor, hogy most már azt javasolta a hajgyógyász nő, hogy inkább kéthetente menjek....Én meg nem mondtam neki, hogy anyagilag nem nagyon bírnám. Szóval egyenlőre van időpontom de lehet hogy lemondom vagy hátrébb rakatom egy héttel.
Én igyekszem nem sűrűn mosni, de mikor kibírhatatlan akkor muszáj hiszen minden második nap megyünk valahová a házon kívül és csak nem rohangálhatok a városban zsíros hajjal. Esztétikailag is ronda és az ápolatlanság látszatát kelti.
Candida tesztet pedig úgy tudom, hogy lehet venni DM üzletben is és otthon is meg lehet csinálni. Nem olcsó de így otthon végezhető.

Olive! Még olvastam, hogy a fog.gátló szedése miatt is hullhat a haj de te azt írtad hogy már előtte is hullott Neked...A barátnőmnek is egészen megritkult a fején a haj a több éve (már lassan egy évtizede) szedett fog.gátlótól. És ezt a hajgyógyász is mondta, hogy annak sokkal nehezebb rendbeszedni a fejét mert "át van itatva az egész teste" a hormonális szerrel. De akkor Nálad ezt is kizárhatjuk.
A pajzsmirigy problémának akkor nagyobb az esélye ha a családban van első és másodágon olyan rokon akinek van vele problémája és akkor ( ez igen érdekes!) ha fiút szül valaki.

Edith! Köszi, hogy idézted a levelezés részletet. Sajnos a biorezonanciáról nem találtam olyan lapokat amik "szimpatikusak" voltak.
Ráadásul nem is találtam sok helyet aholi foglalkoznak vele, A lapokm közül pedig egyik sem olyan amiket gyakran frissítettek.
Emiatt egy kicsit kételkedőbb vagyok.

Az idézett részletből azt vettem ki, hogy az ismerEdith!Edith!ősödnek ott kezelték minden problémáját ahol a biorezonanciát csinálták? Mert pl. pajzsmirigybetegséget csak endokrinológus kezelhet hiszen komoly bajt okozhat ha nem szakember kezeli hiszen a hormonháztatással kapcsolatos szerv.
Bocsi, nem akarok kételkedni de tényleg nehéz olyan helyet találni ahol nem vágnak át és tudnak segíteni. De örülök, hogy ennek az ismerősödnek bejött.
Sajnos én azt néztem, hogy nagyon drága a kezelés és már maga a felmérés is 10 eFt körül van itteni árakon.

Olive! Találtam egy egész érdekes eljárást viszont!
Kicsit hihetőbb számomra most minden másnál a Mezoterápiás Kezelés, ahol tűvel a fejbőr alá juttatják be a vitamint és akkor közvetlenül a hajhagymákba jut. Kicsit fájdalmas eljárás de nagyon célravezető. (Ráadásul elfogadnak olyan egészségpénztári kártyát is ami van nekem, így jelenleg ez "készpénzbe" nem kerülne hiszen a kártyán másfél éve gyűlnek a kisebb összegek mióta nem dolgozom).
Ez az eljárás azért is tünik jobbnak mint a többi mert ha esetleg a vitaminok és egyébb bevitt "hajerősítő" kapszulák nem tudnak úgy felszívódni vagy nem jutnak el a hajhagymákig (ahogy a levélben is céloz rá Ediht ismerőse, Anita) akkor is hatékony hiszen egyenesen oda jut a tűk által a vitamint. 6-8 eljárás szükséges a sikerhez. Ez általában két hónap.
Nézd meg esetleg, hogy nálatok csinálnak-e ilyen eljárást!
Nálunk a www.aesthetica.hu oldalon találtam rá.

Bambi! Örülök én is hogy előkerültél! Irjál, hogy mi van Veled!

Edith! Én is drukkolok hogy sikeres legyen a diétád, és miért ne lenne az? :wink:
A feltett videót nem tudtam megnyitni, de mást sem arról az oldalról. Úgy látszik az én "készülékemben" van a hiba.
Padlizsánkrémet is szoktatok csinálni?

Én a héten ettem csicserikolbászt, ugyanis most egy lugosító menüt rendelek másnaponta. Nem volt rossz ízű, de azért nem bírnám évekig enni.

Na azt hiszem egyenlőre ennyi!

mazsuzs




[/b]

Kép
 
 


Bocsi az esetleges hibákért. Nem tudom, hogy miért szúrta be a mondat közepére kétszer is Edith nevét a gép...úgy látszik tényleg az én készülékemben van a hiba....

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Most csak pár percre ugrottam be, és láttam, Zsuzsi, hoyg írtál... Szerintem kissé félreértetted a dolgokat, mert Anita nem ezerféle dokihoz járt, hanem éppen arról ír (lelkendezik :D ) hogy a biorezonancia kezelések által mindene helyrejött. Ami a kontrollon derült ki.
Nézd, én ajánlok valamit. Megkérdezem Anitát, hoyg megadhatom-e az emailcímét és szerintem vedd fel vele direktben a kapcsolatot. Így elsőkézből tudhatod meg, hoyg hol csinálták és menyibe került a kezelés és más infókat is, gondolom. Ez egyelőre még semmi pénzedbe nem kerül, és természetesen, utána dönthetsz majd.
Na, most, hoyg visszaolvasom, kissé olyan győzködésnek hat részemről ez a dolog, bár nekem aztán bizony semmi érdekem. Nem én vagyok a biorezonancia-kezelések bevételeinek élvezője!!! :wink: :lol: Tudtommal az ismerősöm is utolsó mentsvárként próbálkozott ezzel, mert ők is nagyon szerettek volna kistesót, Dórika pedig éppen a napokban lesz egyéves!!! :D
Kérlek, jelezz, hoyg írjak-e neki, jó?

Bocs', hoyg csak ennyi vagyok, tegnap délután már elkezdtem, ma pedig folytatom a káposztasavanyúság eltevését. És még kaptam friss zöldségeket is, amiket így frissen szeretnék eltenni a fagyóba, mert a kamrámban csak kiszáradna és kár lenne érte. (répa, petrezselyemgyökér, -zöld.)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Na, mi van CSajok?!

Odavoltunk egy baratnommel es a lanyainkkal a bevasarlokozpontban. Azt hittem, mire hazajovunk, lesz mit olvasni.

Rendkivul nagy bevasarlast lehet megejteni ket picivel. :roll: Ket boltba sikerult bemennunk 2 es fel ora alatt. Kezdodott azzal, hogy kocsival mentunk es tovabb tartott, mintha gyalog mentunk volna. Nem tudtunk kint parkolni bevasarlokozpont elott, annyira tele volt. Be kellett mennunk a parkolohazba, ami szinten tele volt es azon a szinten nem tudtunk megallni, ahol a babakocsikkal lifttel tudtunk volna bemenni. Gyalogolnunk kellett 2 szintet, hogy liftezni tudjunk. Remek volt a tervezo, biztosan valami agglegeny csalad nelkul. Akkor a lifttel elertuk az emeleti boltokat, de a foldszintre szerettunk volna menni egy kavazoba, hogy megetessuk a babakat. Na, ezzel a lifttel csak a szemelyzet tud kulccsal a foldszinti boltokba menni, ugyhogy gyalogolnunk kellett tovabbi fel kilometert egy masik liftig, amivel a vasarlo is elerheti a foldszinti boltokat. Rohejes. Aztan mire megetettuk a lanyokat, mi is megkaveztunk, jott a peluscsere es maradt idonk ket boltra. Hogy lesz igy karacsonyi bevasarlas? :roll: Na, mindegy, a lenyeg, hogy abba a boltba sikerult bejutnunk, ahova feltetlenul be akartam menni. Lollinak kellettek mar nagyobb zoknik es itt olcsobban lehet kapni. Apara ilyet nem tudok bizni, pedig sokszor vett mar o ruhakat Lollinak. Csak eppen a zokninal lenyeges a szin meg a minta, mivel olyan cifrakat arulnak, hogy azok aztan nem mennek semmilyen ruhajahoz. Szoval, ezt nekem kellett latnom, mivel en jobban tudom, milyen cuccai vannak a kisasszonynak.

Mazsuzs, gondoltam rad ma reggel hajmosasnal! Ha latnad mennyi hajam hullott ki, el se hinned! :shock: :cry: Csodalom, hogy egyaltalan meg van hajam.

Kepzeljetek el, anyosom baratnoje kuldott Lollinak egy zenelos bababolcsot! Tok aranyos, ilyet mar nem is lehet kapni, kb. 30 eves. Nagyon tetszik Lollinak, csak az a baj, hogy egy laza mozdulattal kihajitja a babat es az agynemut belole es o akar belefekudni. Rakja bele az egyik labat es kozben mondja, hogy "csuccs". Egyszeruen nem akarja megerteni, hogy az a babae.

Ittam a baratnommel egy eros cappuccinot es akkora loadag volt, hogy most majd kiugrok a borombol. Nem is tudok itt ulni egy helyben a gep elott, ugyhogy most el is koszonok.

Ja, meg azt gyorsan leirom, hogy nagy meglepiben volt reszem tegnap reggel. Mostanaban ugy ereztem, hogy egy kicsit elszaladt a lo velem es sokat eszem, meg visszaszoktam a kekszekre is. Nagyon felve alltam ra a merlegre es nem akartam hinni a szememnek. 54 kg!!! Azaz tovabbi egy kilot fogytam. Ugy latszik a delelotti gyumolcseves es a gyumolcscukros kekszek segitenek. A kavet is gyumolcscukorral iszom, ugyhogy mar szinte semmi cukrot nem eszem. Na, azert ma bunoztem a kavezoban, mert ott rendes cukrot tettem a kavemba es csokis muffint ettem. De ugy vettem eszre, hogy mostanaban neha siman belefer ilyen bunozes.

Mindig elfelejtem megkerdezni Krisztat, hogy hasznalja-e azt a Xylitolt. Itt nem talalok csak interneten, boltokban nem latom. Ha azt mondod, hogy jo, akkor otthon beszerzem majd decemberben. Ha jol tudom, abban sokkal kevesebb kaloria van, mint a fruktozban es a fogaknak sem art.

Most mar tenyleg megyek.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy csalódtál Olive az olvasást illetően... :( Nekem nem volt nagy kedvem semmihez az elmúlt időszakban. Sajnos a hajhullásom rányomja a bélyegét egyre jobban a napokra, a hangulatomra.

Én egy másik édesítőt ajánlanék neked. Egy zöld növény leveléből vonják ki, van por és csepp formájban. A bioboltban ajánlották nekem. STEVIA a neve és állítólag nagyon finom és még a lugosító diétákhoz is ezt használják. Próbálj meg utána járni, hátha kapható nálatok is, és miért ne lehetne kapni?

Gratulálok a további egy kilós fogyásodhoz! Szerintem a reggeli gyümievésben biztosan van valami mert én sem hízom vissza amit leadtam ha reggelire csak gyümit eszem.

A bevásárlás babakocsival ismerős helyzet, igaz nálunk nem kell bevásárlóközpontba menni, mert itt is mindenhová három-négy lépcső vezet és sehol babakocsifeljáró. Szóval emelheted a babakocsit a gyerekkel együtt és megszakadhatsz....

Edith! Köszi az ismerősöd elérhetőségének felajánlását, priviben elküldheted a címet. Igazad van, ez semmi pénzbe nem kerül és legalább kikérdezem. Azt hiszem egy kis félreértés is van köztünk. Én tudom, hogy te nem akarsz rábeszélni a biorezonanciára! Csak sajnos nem találtam olyan honlapot a neten ami szimpatikus lett volna a Magyarországon végzendő biorezonancia helyeket illetően.

Olive!Egyébként voltam hétfőn fogröntgenen. Hátha esetleg gyulladásos góc van a szervezetben. Hát nem! Nem talált a doki semmit! Pedig úgy reménykedtem, hogy egy röngtgen és megoldódik minden probléma ami a hajhullással kapcsolatos. Még a fogamat is kihúzattam volna amivel gond van.....

Na megyek, mert etetni kell a gyereket!

mazsuzs

Kép
 
 


Hali!

Még pár sorra jöttem mielőttt lekapcsolom a gépet és megyünk be a városba Nándival.

Olive, most néztem utána alaposabban a mezoterápiának. Irt egy nő is az egyik fórumba, hogy a harmadik kezelés után abbamaradt a hajhullása. Azt hiszem, én ezt még megpróbálom aztán elmondhatom hogy mindent megtettem az ügy érdekében.
A www.mezocentrum.hu oldalon te is olvashatsz dolgokat, de ha magában a google-ba írod be hogy mezoterápia akkor rengeted oldalt találhatsz főleg ha magyar nyelvű keresést kérsz (már ha van választási lehetőséged).
Nagyon változóak az árak, és most várom, hogy visszahívjanak egy helyről ahová regisztráltam. Én is a legolcsóbbat keresem... :)

Edith! Ettől még elküldheted az ismerősöd elérhetőségét, de valószínűleg hasonló árfekvésben van a mezoterápia és a biorezonancia kezelésének végösszege. Igy lehet, hogy a mezoterápiát fogom megpróbálni mert van hozzá egészségpénztári kártyám amivel lehet fizetni.
De azért köszi.

mazsuzs

Kép
 
 


Hello csajok!

Olive, igen néha használom még a xylitolt!
Csak a kávéba, mert 1 kis doboz 1000 Ft.

40 %-al kevesebb a CH tartalma, mint a hagyományos cukornak és valóban nem rongálja a fogakat.
DE!!!!!
Azt tudnotok kell, hogy egy keksz vagy lisztes dolog jobban rombolja a fogaka mint 1 cukor!!!!!
No mindegy. Y xylitit nyírfakéregből nyerik ki.

jaj most ennyi mert visít a csaj.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Mazsuzs, azért nem írtam, mert csak most kaptam felhatalmazást a cím megadására, úgyhogy rögtön küldöm priviben! :)
Képzeld, ez a Stevia itt eléggé gyakori növény tavasszal, a spenót, sóska, saláta idején. Én igaz, nem vettem, mert végülis rosszul fogalmaztam, az itt-et Romániára értettem és nem kimondottan a mi környékünkre. De olvasok román receptes lapokat és ott nagyon sokat láttam. Nem is tudtam, hyog édesítőszert vonnak ki belőle. :shock: Utána kell néznem a bioboltokban, bár én úgy vagyok ezzel az édesítés-dologgal, hoyg attól félek, hoyg megszabadulok az ördögtől (cukor) és elkapom az apját (más édesítőszerek, amik többet ártanak, mint segítenek, legalábbis rosszabbak, mint a cukor). Mert az én laikus fejemmel úgy gondolom, hoyg ahhoz, hoyg az a kivonat megszülessen bármilyen természetes növényből, mégis valami vegyi folyamatokon megy át és akkor már ugyanott vagyunk. Lehet, hoyg hülyeség ez, és megcáfolható, de én így gondolom.

Más: A diétával elégg jól haladok, eddig csak minimális bűnözések voltak, nem is számítom. :D A második gyümölcsnap után -2 kilónál tartottam, most ismét van egy pici többlet, mint általában, de alapjában jól haladok. Hiszen alig egy jó hete csinálom. Ha véletlenül lefogyom a szükségeset, d emég nem járt le a 60 nap sem, úgyis abbahagyom, de most nagyon szeretném, hoyg a befejezése után is gyümölcsözzek reggelente. Ezt nagyon kellene.

Na, mentem is, a lányok szenzációs módon egyszerre alszanak, én pedig tanulok egy keveset angolból (este megyek órára), majd begyúrom a tésztát a pizzának. Én (és a lányok) már ebédeltem, tésztát, de Istvánnak pizzát terveztem és meg is sütöm.

Puszi mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszta, tudom, hogy minden rongalja a fogakat, barmilyen kaja, meg a gyumolcs is, mivel felboritja a ph egyensulyt a nyalban. Valahol azt olvastam, hogyha nincs lehetoseged fogat mosni etkezes utan, egyel egy kis sajtot, mert az semlegesiti. Regen a fogorvosom meg azt mondta, hogy amikor nincs lehetosegem fogmosasra, akkor csak vizzel alaposan oblogessem ki a szamat. Persze nem ugyanaz, mint egy alapos fogmosas, de jobb, mint a semmi. Egyebkent Lolli annyiszor mos fogat egy nap, ahanyszor meglatja a fogkefejet. Fogmosas manias a draga. Viszont nekunk nem akarja engedni, hogy megsikaljuk a fogat, csak o egyedul. Mindenben ilyen kis onallo akar lenni. Neha az agyamra megy, amikor pont sietnunk kene es o akarja felvenni a cipojet pl. :roll:

Meg visszaterve a xilitre, nem erzel mellekizet? A gyumolcscukorral hamar megbaratkoztam, mivel semmi mellekize, olyan, mintha tenyleg hagyomanyos cukor lenne.

Edith, neked ados vagyok meg egy falafel recepttel, bar lehet, hogy nem gyozted kivarni es kerestel egyet a neten. :oops:

FALAFEL

250g csicseriborsot egy ejszakara beaztatunk, majd masnap leontjuk rola a vizet es atmossuk, lecsopogtetjuk. Aztan egy csokor ujhagymaval (nekem nem volt, ugyhogy1 fej hagymat hasznaltam), kb. 4-5 gerezd fokhagymaval, 1 csokor pertrezselyemmel, 3 kiskanal orolt korianderrel, egy kiskanal orolt komennyel, 1 kiskanal cayenne borssal (ez sem volt itthon, ugyhogy orolt feketeborsot hasznaltam) turmixgepben puresitjuk. Az eredeti recept meg fel husleves kockat is ir, de ezt is lehet helyettesiteni vegetaval vagy valamilyen husfuszerrel. En meg kb. 2 ek olajat is adtam hozza, hogy jobban osszealljon.
Ezutan kis ellapitott golyokat formazunk es forro olajban aranybarnara sutjuk.

Persze ehetitek valamilyen krumplis korettel is, de eredetileg pitta kenyerben szoktak felszolgalni. Mi is pittaval ettuk es csinaltam hozza egy fokhagymas joghurtos ontetet, amibe boven tettem szezammagot is.


Edith, ne hari, hogy meg csak most irtam le neked a receptet! Mindig akkor jutott eszembe, amikor mar kikapcsoltam a gepet. :twisted:

Kriszta, csinalod meg a hasizomgyakorlatokat? Nekem is nagyon kene tornaznom. Ugyan lognak rajtam a regi gatyak, de attol meg nem vagyok jo formaban. Nagyon kene izmositanom, de eddig csak a legmagicre jutott idom es arra se sok.

Mazsuzs, Bambi, veletek mi ujsag?

Bogyoval neha szoktam beszelni skype-on, ok jol vannak, Davidka megy hamarosan bolcsibe. Olyan hihetetlen, hogy mar ekkorak a gyerkocok!

Szirwennel is neha osszefutok msn-en. Ok is jol vannak, ugy nez ki, hogy majd februarban jonnek ki Angliaba. Ennek nagyon orulok. Remelem, majd tudunk talizni.

Ja, tudom, mit akartam kerdezni. Mazsuzs, ti elkezdtetek mar a bilizest? A szuleim allandoan ezzel nyaggatnak, de mindenhol azt olvasom, meg a tapasztaltabb baratnoim is megerositettek, hogy nem erdemes 2 eves kor elott elkezdeni, mert akkor honapokig fog tartani. Ha meg 2 eves kor utan kezdi az ember, akkor akar 1 het alatt is szobatisztak a babok.

Edith, te Krisztaval hogy csinaltad?

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive! Mi még nem kezdtük el a bilizést. Állítólag a fiúk később is "érnek" meg erre a témára (is) mint a lányok. Már mutattam Nándinak a szép sárga bilit és mondtam is neki: Ide kell kakilni. Rámnéz, gondolkodik és megrázta a fejét, természetesen a nemet intette.
Most itt a tél, a sok réteg ruha...szóval szerintem nem leszünk elkésve, és te sem ha majd csak tavasszal vagy nyár elején próbálgatod.
Az én ismerősöm is az ikerlányai is betöltötték a két évet és még csak mostanában próbálkoznak. Pelus mindig van rajtuk így is, de azért bilizni is szoktak.

Edith! Nagyon tetszett a megfogalmazás az ördög-, és apja vonatkozásában.
Még nem hallottam sehol de nagyon jó. Egyébként igazad is lehet a témában.
A címet köszi megkaptam, de valószínűleg nem fogok írni, mert bejelentkeztem mezoterápiára és már a héten elkezdődik a kezelés.
Szóval kiváncsi leszek, hogy mennyire lesz hatásos a hajhullásra, de árban ugyanott van mint a biorezonancia.
A mezo mellett pedig most nagyon sok zöldséget és gyümit eszem, mellőzve az édességet és a szénhidrátokat. Iszom gyógyteát is méregtelenítés céljából.
A kezelés ugyanis a fejbőrt méregteleníti ami nem ér semmit ha nem méregtelenítem az egész testem...

Nándinak jönnek a rágófogai ezerrel...

Ennyit rólunk, azért írjatok mert nagyon sokáig (majd egy hétig) szerepeltem utolsó hozzászólóként a topiklistán!

mazsuzs

Kép
 
 


Olive! Nálatok is van "halottak napja"? vagy valami hasonló?

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, megértelek, hajtéma ügyben. Én most elgondolkodtam rajta egy kicsit és arra a következtetésre jutottam, hoyg én talán most nem is tennék semmit, megvárnám, míg meglenne a második baba és majd utána. Mert az újabb terhesség ki tudja még mit vált ki a szervezetemből és milyen hatással lenne a haj(hullás)ra is. Csak azért mondom, hoyg nehogy kidbott pénz legyen bármi, amit most teszel.
Az ördögös mondás egy román mondásnak a szó szerinti fordítása. Nekem is tetszik; amúgy én sok mindent átveszek tőlük, ha tetszik valami vagy jó dolog, legyen az mondás, étel vagy bármi. :)

Apropó étel. Nem tudom, "reklámoztam-e" a főzős blogomat? Ha esetleg nem, akkor itt megnézhetitek: http://edithreceptjei.blogspot.com/ Ha pedig igen :oops: akkor elnézést a túl sok önreklámozásért. :oops:

Olive, köszi a falafel-receptet. :D Nem kerestem rá a neten, mert még nem néztem csicseriborsó után (köszi a román nevét, éppen ugyanarra gondoltam én is). De képzeld, az este néztem egy filmet és miközben ment a reklám, átkapcsoltam a TvPaprikára és ott egy zsidó nő, azaz két nő éppen falafelt készített. Mondjuk én úgy tudtam, hyog ez hagyományosan arab étel, de ők zsidónak mondták. VAgy végülis mindegy, a lényeg, hoyg keleti?
Ők is pitával ették, azaz zsebes kenyérrel és még készítettek mellé kétféle salátát. Plusz tahinával, humusszal vagy joghurtos öntettel is meglocsolták. Az a baj, hyog cccsak akkor kaptam el a falafel készítését, amikor már turmoxilta a borsót. Nem tudtam, mi került bele, úgyhogy nagyon köszönöm. Hamarosan valamikor kipróbálom. Én múltkor padlizsánfasírtot készítettem és az is nagyon nagyon finom volt. Kérdezzétek meg MINDKÉT lányomat!!! :D

Bilizés: én, most hogy már túl vagyok egy tapasztalaton, azt mondom, hogy NEM ÉRDEMES időnap előtt elkezdeni. Mi tavaly nyáron, amikor, ugye Kriszta is akkora volt, mint Lolli idén nyáron, próbálkoztunk (mondjuk éppencsakhogy, mert kirándulás alatt sokat hagytam pelus nélkül), de láttam, hoyg nem megy és hagytam a fenébe. Aztán hoyg közelgett Boró születése, ismét nem akartam, emrt féltem, hoyg visszaesk majd a nagy, ha megszületik, utána meg nem volt nekem időm pelus nélküli manó után futkározni a lakásban. Elmúlt a szülinapja Krisztának, talán már május volt, amikor aztán kész, egyszerűen levettem róla a pelust. És valóban, 1-2 hét alatt már nappalra szobatiszta lett és utána már a nappali alváshoz sem kellett pelus. Egy hipermarketben voltunk egyszer, amikor szólt, hoyg pisilni kell és egyszerűen nem akarta beleengedni a pelusba. Amíg megtaáltuk a vécét hosszú percek teltek el és a kicsi drágám csak a vécébe engedte el a pisikát. Attól kezdve elmenetkor sem kapott pelust. Éjszaka még most is teszek neki, bár az éjjel is negyed kettőkor ébresztett, majd fél 7-kor ismét kellett pisilnie. Ilyen igaz, hyg ritkán van, hoyg ennyit pisil, általában átalussza az éjszakát baleset nélkül. De amíg nem kéri ő maga, hyog vegyük le, addig ismét nem erőltetem. Természetesen, néha voltak balesetek, volt, hoyg elfelejtett szólni, volt, hoyg túl későn szólt, de az a tapasztalatom, hyog mindaddig, amíg le nem veszed róla a pelust és meg nem ismeri ő maga, hogy milyen érzés pisis bugyiban lenni, nem érti, hyog mit is várunk tőle.
Azért időközben próbálgathatjátok, szoktathatod a bilire, csak hoyg ne idegenkedjen tőle. Pl. reggel ébredés után ráteheted mindig, mert olyankor szoktak általában pisilni. Meg kell nagyon dicsérni, de nem kell agyondicsérni, ha sikerül is bele valami. VAgy esetleg, ha látod jelét, hyog pisilnie -kakilnia kell, feszeng, esetleg tépkedi a pelust, akkor is tedd rá, szóval figyelgesd az ő jelzéseit, mert a gyerekek nem egyformán érnek meg bizonyos dolgokra.
Összegezve én azt mondom: amíg testileg-értelmileg nem érett a dologra, nincs értelme és nem is szabad erőltetni. Ha valóban ott az ideje, akkor nagyon gyorsan lehet haladni mindennel, míg ellenkező esetben akár az ellenkezője is kiváltódhat, hyog nem szereti, irtózik a bilitől, úgyhogy ha addig Lolli nem adja jelét, hoyg más igényei is vannak, szrintem tavasszal ráértek ti is próbálkozni. Úgy gondolom, hoyg nagyon elhúzni sem szabad, (tehát két éves kora után már elég értelmes lehet ahhoz, hyog ezt felfogja), mert aztán megszokhatja a pelust, kényelmesebb lehet neki úgy, és akkor még nehezebb lehet az áttérés.

Jujj, bocs', hoyg ennyit fostam a szót, már nem is maradt semmi másra időm, megyünk sétálni a csajokkal.

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Edit
Te hogy készíted a csipkelekvárt?

Kökényt szoktál főzni?

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mamacka, neked kulon egy nagy szia, jo regen jartal erre! Ahogy irtad ezeket a lekvarokat, eszembe jutott, milyen finom dzsemmet ettem Nemetorszagban a multkor. Ringloszilvabol volt.

Edith, koszi a tanacsot. En is igy gondoltam egyebkent, csak az idosebb korosztaly, mint pl. a szuleim eroltetnek a bilit. Hiaba magyarazom nekik, hogy amig nem erett ra, addig felesleges, mert igy honapokig tartana a raszoktatas es csak egy csomo idegeskedessel jarna. Azert addig is idonkent rarakom a bilire, hogy szokja. Amugy tetszik neki, mert allandoan elohalassza, hiaba probalom ugy rakni, hogy ne erje el. Tegnap estefele mondta, hogy bili es mutatott ra es hozzafuzte, hogy kaka. Azt hittem, hogy tenyleg kell neki es raultettem, de nem ment bele semmi. Legalabb 10 percig tronolt es kozben apa szerszamos katalogusat olvasgatta. Aztan miutan visszaadtam a pelust, 5 percre ra volt is kaka. :roll: Na, mindegy, azert neha rarakom, legalabb szokja.

Mazsuzs, lehet, hogy igaza van Edithnek ezzel a hajhullas kezelesevel kapcsolatosan. Nekem pl. a terhesseg alatt nagyon szep volt a hajam es meg annyira sem hullott, mint terhesseg elott. Sot, meg a zsirosodas is megszunt. Szoval, lehet, hogy nem erdemes elotte annyi penzt kiadni. Tenyleg gondold at!

Itt egyebkent nincsen Halottak Napja. Temetobe sem jarnak az emberek. Ez nekem egy kicsit furcsa, de itt ez a szokas.

Edith, irtal mar a fozos blogodrol, de orulok, hogy idelinkelted ujra, mert eddig nem volt idom megnezni es pont ma akartam visszakeresni azt a hozzaszolasodat, amiben ott van a link.

Na, mentem, leguritok egy kavet, mert kaba vagyok ettol a borus idotol. Egesz heten ilyen vacak borus, esos ido lesz nalunk. :(

Olive

KépKép
 
 


Ez meg kimaradt az elozo hsz-bol. Edith, azt elfelejtettem irni, hogy en is raktam salatat a falafelhez. Friss kaposztat vagdostam bele meg paradicsomot.

KépKép
 
 


Mamac, azt nagyon egyszerű. Vannak akik azzal foglalkoznak ilyenkor, hoyg leszedik a bogyókat és fogalmam sincs hogyan, valami pasztát hoznak ki belőle. Mi ezt a kész pasztát megvesszük (persze, érdemes teljesen megbízható helyről beszerezni) és kevés főzés után hozzátesszük a cukrot és még azzal is főzzük egy ideig. Utána szalicilt bele és be az üvegekbe. Lehet száraz dunsztba is tenni, de nem muszáj.

Kökényt csak minimálisat szoktam szedni, megszárítom és általában teába használom. Mármint teafűként. :D

Hogy vagytok? Kicsit bővebben...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


No akkor nem tudtam meg sokmindent!
:)
Én a pasztát úgy csinálom, hogy kevés almával és vízzel felfőzöm majd ezt átszűröm. Újra forralom majd ismét cukorral.

A kökényről nehezebb levadászni a húst a nagy magok miatt. Készült belőle lekvár meg szörp is.
Volt, hogy sommal is próbálkoztam, de arra meg a főzéssel méginkább rátapad a gyümölcshús! Ezzel van valami tapasztalatod? Befőttnek finom volt.


Olive köszi
Te meg lassan elfogysz ahogy olvasom! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép Kép Kép Kép


Legények
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Edit
Köszi jól... befejezték a gázfelújítást, a gyerkőcök betegesek. Áronom nagyon aggaszt szinte semmit nem eszik, nem is tudom, hogy miből tartja fenn magát! :(
Ádám még mindig munkahelyet keres. Ezért egy kicsit húzós.

Ja , hogy valami jót is újságoljak, megjelent egy bélyegem a postán... imhol-e:
http://www.posta.hu/object.f3e09a5e-c4f ... a24536.ivy

Gyerekeknek szánt megszemélyesített.

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: