Új privát üzeneted érkezett!

Dominika,
Tök jó,a mit írtál. 59 kg? Eddig mennyi ment le rólad? De nem is ez a legjobb (nekem), hanem, hogy bíztatsz/bíztatok. Igen, azt hiszem a bizonyos napok előtt nem kell mérlegelni, csak ezt én már elfelejtettem :oops: :oops: :oops: :oops: Na meg ez sem jutott eszembe, hogy a bőrnek ez a legideálisabb. (Csak hát az ember gyorsan szeretne szabadulni a kilóktól. Szerintem nem sok olyan ember van, aki türelmes egy fogyókúra elején/alatt, stb.)
Húúú, a páromnak hétvégén lesz a szülinapja és ma jönnek az első köszöntők. Szerintetke megfogom állni, hogy ne egyek a tortájából? Válaszom: nem! :oops: :oops: :oops: :oops:

Zsuzsófival megbeszéltük/írtuk a dolgokat. Tartozom azzal, hogy helybítsek a fenti beírásomon. Igen, sok mindent máshogy csinál, mint a többi mami. De nem szokott senkit sem kioktatni, vagy rábeszélni dolgokra.

Na lányok, legyen szép napotok!

Kép
 
 


Bambi!

Nem baj, ha néha bűnözöl egy kicsit, csak tudj mértéket tartani!!!
Egyél tortát, de ha lehet szénhidrát napon.
Ha mégsem arra a napra sikerül, hát üsse kavics, edd máskor, de hagyd megemésztődni.
Ami azt jelenti, hogy ne este edd meg és feküdj le vele aludni, hanem várható lefekvés előtt 3-4 órával.
Nekem nagyon sokat használt a bűnözős napokon és amúgy is, hogy délután 4 után nem eszek SEMMIT.4 kor vacsi.
Egy idő után nem leszel éhes.
Ha meg nagyon éhes lennél (ez tulajdonképp az agyad éhsége, tévesen ő küld jelzést, hogy éhes vagy)igyál ásványvizet, vagy fehérje napon akár egy bögre tejet.
Ezek nálam bejöttek, remélem Neked is segítettem egy kicsit!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit meghökkenve olvastam az előző oldal záró hozzászólásait. Remélem nem vitafórumot indítottam...., de úgy látszik tisztáztátok a dolgokat.

A héten annyi kerti munkát végeztem és diétáztam, hogy már két kilót ledobtam... :) :) :) :) Hétvégére talán és végre,végre,végre 7-sel kezdődik majd a súlyom.
Amint átlépem a bűvös számot, én is a 90-napos diétát fogom csinálni mert az az igazság, hogy a héten szinte csak(!) gyümit ettem. :oops:

Krisz! Nem dob fel, hogy azt írtod: a második gyerek után ragaszkodnak a zsírpárnák...(vagy valami hasonló de a lényeg ez). :oops: :(
Viszont nagyon szuper, hogy 59 kiló vagy. Én kb. 2002 év decemberében voltam ennyi utoljára...(szilveszter körül mértem magam és már 60 kiló voltam)

Bambi! Csak türelem és tedd félre a mérleget. Hetente egyszer elég mérni a súlyodat, de még ez is sok, mert van olyan hét amikor az ember nem fogy annyit mint mondjuk az előző héten...Akkor pedig kicsit elkeseredik (én mindig) és nekiáll enni valami finomat.
A főzelékekkel kapcsolatban: én is olyan 6-7 hónapos kor körül adtam először és krumpli-répával kezdtem. Magában nem ment nagyon egyik sem (csak az üveges répapürét ette meg), de így vegyesen nagyon ette Nándi. Aztán krumpli-cékla, krumpli-zöldborsó, krumpli-sóska, majd mikor már húst is lehetett beletenni akkor tettem bele neki azt is. A hús egyébként úgy csináltam, hogy megfőztem egy nagy adag húslevesben két-három kicsontozott csirkemellett, aztán azt egy kevés húslevessel összeturmixoltam és lefagyasztottam jégkockatartókba. Mikor megfagyott akkor kiütöttem a tartóból és dobozba tettem be a fagyasztóba. Igy mindig volt feltét a "főzelékeken". Mikor már húst is tettem a főzelékhez, akkor mindig kevertem bele egy kis kanál olivaolajat.
Én így csináltam és nem volt gond. Glutént kicsit később kaphat a gyerek, ezért egy jó ideig nem lehet rántani a főzeléket nekik.

mazsuzs

Kép
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Hová tüntetek? Csak nem az előző oldal hozzászólói miatt nem írtok?
Szerintem nem kellene foglalkozni az ilyen eseményekkel és figyelmen kívül kellene hagyni.....

Krisz? Veled mi van? Még te szoktad tartani a frontot ha más nem is?
Vagy leterített a Norbi diéta? :wink: :wink: :wink:

OLIVE! Még nem értetek vissza Angliába? OLIVE! Te is hiányzol.
Vagy befellegzett itt a topiknak?

Bambi? Mit szólsz a főzelékes tanácsokhoz? Esetleg használhatóak? Azt gondoltam, hogy Krisz is ír majd párat de nem.... :(

Remélem fogtok jelentkezni.

mazsuzs

Kép
 
 


Mazsuzs, ne félj, és ne keseredj el! Voltak még napok, amikor senki sem írt!
Hát, én már nem 90 napozok. :roll: Persze, írhatok így is, tudom. Amikor időm engedi (és kedvem is van hozzá) meg is teszem.

Olive (is) már nagyon hiányzik enkem is. MA gondoltam rá, emrt mangót vettem és mangós-csirkés krumplit készítettem Borónak. Csak amúgy nyakászta. pedig én ettem annál finomabbat! Rizzsel talán jobb lett volna, de már megfőztem neki a krumplit, a mangót meg utólag találtam ki mellé. :)
Ha pedig babakajáról van már szó, akkor én úgy csináltam, hoyg rögtön az alma után, zöldséget kóstoltattam. Krumplit, répát sütőtököt. Nem egyszerre, de íyg sorjában. Amikor Boróval kezdtem a hozzátápit, még nem igazán volt hazai alma, barack, úgyhogy jobbnak láttam a jó kerti dolgokat adni inkább. Meg még azért is jó, hyog a baba szokja a nem túl édes ízeket is. Bár ezek a zöldségek eléggé édeskések.
Mazsuzs, anygon jó ötlet szerintem ez a jégkockatartóban való lefagyazstás. Én a nyers husit osztottam kisebb adagokra és a zöldséggel együtt szoktam főzni, de a te módszered sokkal jobb és egyszerűbb szerintem. Azt hiszem, kipróbálom. :)

A legújabb kutatások szerint állítólag a glutén mehet már 6 hónaptól. Krisztának 8 hósan adtam először, Boró hamarabb, olyan 7-7,5 hónaposan kapott. De csak sima kenyeret, kenyérhéjat vagy kiflit. Én nem tartom amúgy jó ötletnek hoyg a gyerekek ételét egyáltalán rántsuk, nincs nekik szükségük a lisztnek a fölösleges kalóriáira. Picivel több krumpli és máris sűrűbb a főzi. Vagy pl. Borónak én mostanában szoktam kölespépet készíteni és gyümölccsel keverem. Így megkapja a maga gabonaadagját is. meg még tejpéppel is szoktam ételeket sűríteni. Szóval oljaban a liszet én nem tartom a legjobbnak még felnőtteknek sem. Mazsuzs, azért ha leírod, hyog ezt a rántás-dolgot hogyan értetted, nem bánnám. Mert lehet, hoyg nem is a klasszikus rántásra gondoltál. :)

Mikor méretkeztél utoljára? Hogy állsz? És hoyg bírod főleg? Melyik a legnehezebb nap? Ismét a zöldségnap? Írj egy kicsit róla!!!

Na, mentem, jó éjt! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Csajok!

Vasarnap keso este erkeztunk meg. Ma mar akartam nektek irni, de csak keson jutottam a gephez es sokaig tartott a visszaolvasas.

Ne aggodjatok, nem tunok el, bar en is mar regebben befejeztem a kurat, erdekel, hogy mi van veletek! Azert orulok, hogy egy kicsit hianyoztam nektek.

Meg rengeteg a pakolni es mosnivalo, ugyhogy nem igerem, hogy mikor irok hosszabb beszamolot, de igyekszem.

Roviden annyit, hogy ma reggel raalltam a merlegre es tatva maradt a szam. Otthon eleg sokat ettem es nem eppen fogyokurasat. Torta, suti, gulyas, porkolt nokedlivel, rantott hus sult krumplival, stb. Egyedul a reggeli gyumolcsevesre figyeltem oda, azt az egy honap alatt talan csak 3-szor szegtem meg az utazasok miatt. Szoval, arra szamitottam, hogy legalabb 2 kilo, de lehet, hogy 3 is felszokott, erre kepzeljetek 56 kilot mutatott a merleg! Ugyanannyi, mint amennyivel hazaindultam tobb mint 1 honapja. :D Remelem ez mar igy is marad.

Na, majd jovok hosszabb beszamoloval, ahogy tudok.

Puszi mindenkinek es tovabbi kitartast!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Engem se raboltak ám el. Csak mióta nem fogyizok, nem érzem idevalónak magam. :oops:
A blogomat szépen írogatom, és Edit oda írt hogy legalább életjel adás céljából nézzek be:)

Velünk majdnem minden rendbe van, a kissebb bajokat leszámítva :?

Dávidkámnak rovarcsípés allergiája van, ami egész nyáron kínozta! :cry: Kép
És ilyen csúnya kiütései lettek/vannak :cry:

Ami a fogyást illeti már megálltam, és így most 74-76 kg között mozog a mérleg, bár Edit szerint nagyon látványos a változás! :oops: Kép

Mindenkinek kitartást, és nagy akaraterőt kívánok a fogyihoz:)

 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy jelentkeztetek!

Olive, nagyon szuper hogy végre itthon vagytok (már bocsi, hogy ezt írom), de a napokban már vissza is néztem, hogy mikor jelentkeztél utoljára...augusztus 23. volt akkor ha jól emlékszem. Nem volt olyan régen, mégis nagyon messzinek tűnik. Várjuk a beszámolót!!!
Mi van veletek? Lollival? A "szem-ügy" hogyan haladt tovább? Most engem duplán is érdekelne a dolog ugyanis nálunk is aktuális most a kérdés. Nándinak is egy dioptria különbség van a két szeme között. Állítólag határeset, de a vizsgáló nő szerint keressünk egy jó gyerekszemészt és olyan helyre menjünk ahol van ideje az orvosnak foglalkozni vele, és nem csak mint a futószalagon megy át a gyerek...Még kinőheti ezt (a bal szeme lusta..) de átmehet a másik végletbe is.

Bogyó! Nem semmi milyen kiütései lettek a kisfiadnak! Mit kapott rá, főleg hogy írod allergia-szerű? Ő most már beszél ugye? Most volt itt nálunk egy hete egy ismerős kislány aki egy éves és 10 hónapos de nagyon mondta már a szavakat, főleg rövidítve: iszom =iszi stb... Aranyos volt! Te már dolgozol?

Edith! Örülök, hogy tetszett a fagyasztásos módszerem. Én is úgy kaptam az ötletet egy kolleganőmtől. Ezt egyébként csak a hússal csináltam, hogy legyen feltét a kajához mikor még kisebb volt Nándi. Azt mondják, hogy a kész étel lefagyasztás után (pl. főzelék ) már nem olyan ízű miután kienged mint közvetlenül a főzés után. Még nem próbáltam ezt, de mivel több ember mondta nem is fogom fagyasztani a kész ételt (Kivéve a töltött vagy a székely káposztát mert az szoktuk..)

Én sem szoktam mindent rántani. Van egy recepteskönyvem amit az itteni Kismama újság egyik újságírója szerkesztett. Ott a főzelékek nincsenek berántva. Úgy sűríti benne a főzelékeket, hogy keményítőt tejben/tejfölben elkever és a főzelékhez adja. De régebben én is a burgonyával sűrítettem ahogyan te is írod, még Nándi kisebb korában. Anyukám az mindent amit úgy tanult hogy kell, ránt. Hol fokhagymás hogy sima rántás. De mondjunk nála jobban a paradicsomos káposzta főzeléket nem tudja senki sem megcsinálni!

A fogyókúráról inkább semmit. Szégyellem magam, hogy én indítottam a topikot és még 5 kilónál többre nem jutottam. :oops: :oops: Pedig itt volt a nyár a rengeteg gyümölccsel. Szóval rólam inkább semmit. Ma voltam bent a régi munkahelyemen és mindenki mondta, hogy milyen jól nézek ki...hát nem tudom hogy hová tették a szemüket! Vagy csak nagyon udvarias volt mindenki! :roll: :roll:

Mi újság a lányokkal otthon? Nem betegek? Régen láttunk képeket róluk!

Na megyek vasalni, ha látnátok hogy a derekamig ér a ruhahalmaz! Már vagy egy hete nem nyúltam itthon a vasalóhoz.... :oops:

mazsuzs

Kép
 
 


Még el nem felejtem, Edith, légyszíves írd le nekem hogy hogyan készíted a kölespépet! Régebben én is csináltam kölesfőzeléket Nándinak, és akkor még megette. Nem tudom, hogy ez az új formája gyümölccsel bejön-e neki, de ki szeretném próbálni a te recepted alapján!

Köszi!

mazsuzs

Kép
 
 


Hali csajok!

Mazsuzs!

Nem terített le Norbi!!!
Vagyok, csak kevés az időm. Domi nagyon rosszcsont, ha nem vagyok a seggébe, tutira csinál valamit. :D
Ez is jó fogyasztószer ám!!!!!

Csak egy gyors hozzászólás: én sem sűrítem a főzelékeket liszttel.
Vagy több krumpli, vagy HOLLE rizspép vagy HOLLE 3 gabonás pép.
Igaz, drága (1100 Ft 1 doboz) de nagyon kiadós.
Ha híg a főzelék, csak 1-2 kanál bele és be is sűrűsödött máris.

No most ennyi, lépek.

puszika

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok,
én is vagyok csak tegnap elkezdtem melózni, ami abból állt tegnap, hogy elkezdtem a céges e-maileket visszaolvasni.
Ma, holnap megyek be, de remélem javarészt itthonról tudom nyomni.
Köszi a főzelékes tippeket, nagy segítség.
Gondolom semmi só, stb. az elején. És bele a turmixgépbe...ez a Domka, ez a HOLLE (anyó) hol lelhető fel? és már az elejétől mehet bele?
mazsuzs, tessék az 5 kgnak is örülni, az is szép ám. majd ha lesz erőd, úgyis folytatod, nem? és köszi a főzelékes tippeket, majd lassan eljön az ideje annak is. (krumpli-cékla, brrrrr. cékla???)
bogyó, szegény fiad. gondolom először jól megijedtettek amikor látátok...én nem tudom, hogy előtte, hogy néztél ki, de nem látszol 74-76 kg-nak.
olive, tök jó, hogy tudtál rendesen kajálni és nem ment feljebb a mérleg mutatója.

mi jól vagyunk, és jelentem 62.1-nél tartok :lol: :lol: :lol: :lol: eddig a heti 1 kg meg van, amivel elégedett vagyok. a gyüminap kicsit gáz, de este már fehérjével bűnözök (pl. túró és társai).

szép napot!

Kép
 
 


Sziasztok!

Meg most sincs idom hosszan beszamolni, csak egy kicsit belekotyogok a beszelgetesbe. :wink:

Bambi, a rizses pep mehet suritesnek mar az elejetol, mivel az nem glutenmentes, a 3 gabonasban viszont biztosan van glutenes gabona, ugyhogy azt 6 honap elott nem ajanljak. Sot en kesobb adtam Lollinak eloszor glutenes kajat, mivel aposomnak volt gluten allergiaja (liszterzekenyseg). Ha a csaladban elofordult, akkor meg ovatosabbnak kell lenni. En egyebkent nem suritettem semmivel, mivel mindig annyi zoldseg volt benne, hogy az eleg suruve tette. Lolli nem szerette a krumplit, ugyhogy en azt nem is hasznaltam, helyette nagyos sok edeskrumplit evett (narancssarga husu, mint a sutotok). Allitolag ez egeszsegesebb is, mint a krumpli, viszont dragabb is.

Gratula a fogyashoz! Hany kilorol idnultal es hany centi magas vagy? Biztosan irtad mar, csak nincs idom visszakeresni. Mennyire szeretnel lefogyni? En nagyon elegedett voltam a vegeredmenyemmel (-11 kilo). Kevesebb vagyok most, mint terhesseg elott. :D Viszont en igy se vagyok nadszal karcsu. Azert meg 6 kilo minusznak nagyon orulnek. Azt hiszem januartol megegyszer neki esek a 90 naposnak. Gondolkozom, hogy kiprobalom a Norbit, de nem biztos, hogy itt Angliaban minden alapanyagot be tudnek hozza szerezni. Meg annak meg nagyon utana kene olvasnom, mivel annyira nem ismerem.

Julcsi, ugy orultem, hogy eletjelt adtal magadrol! :D Szegeny Davidka! Szornyen neznek ki a csipesei. Remelem, most mar begyogyultak. Minket is szetzabaltak otthon a szunyogok. Foleg engem. Lollit eleinte csiptek, de aztan apukam valami citrom illatu muskatlilevelet rakott az agya kore es attol kezdve ot nem zabaltak.

Mazsuzs, az en hajam meg mindig szornyen hullik. A Varga Cseppekkel mindig elfelejtem bekenni, meg amugy is olyan budos. Valamit viszont kene csinalni vele, mert alig marad hajam.

Nandi szemere nehogy vegyetek szemuveget, megha javasolna is a doki, mert meg sokat valtozhat! A baratnom lanyanak masfel evesen meg -2-esnek mertek be az egyik szemet es most 3 es fel evesen mar nem kell neki semmi. Nem hordott szemuveget, magatol javult meg a szeme.

Az en szememet majd maskor ecsetelem, mert most mennem kell. Roviden csak annyit, hogy marha nagy hulyeseget mondott az angol doki. Bar, ezen mar meg se lepodtem. Toluk ez mar csak termeszetes.

Sok-sok kitartast Csajok!

Olive

KépKép
 
 


Jaj, Julcsinak akartam meg irni, hogy tenyleg nem latszik 74-nek, nem felre gepelted? Ha meg szeretnel fogyni (bar egyaltalan nem latszol tulsulyosnak), nem akarod esetleg a Norbit kiprobalni? Azt lehet, hogy jobban tudnad tartani. Nekem Magyarorszagon sok ismerosomnek bejott, csak nekem tul bonyolultnak tunik itt Angliaban.

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom, ma még csend honolt itt, de én megtöröm most.... :wink:

Krisz! Természetesen a Norbis szöveg csak poén volt, de gondolom értetted..

Bambi! Köszönöm a biztatást! Természetesen örülök az 5 kilónak, de egy kicsit ciki, hogy nem tudom folytatni a diétát. Már én is gondolkodtam azon, hogy jobban beleásom magam Norbi könyvébe mert még régebben megvettem mind a kettőt (akciós volt).

Olive! Majd esetleg írjál a magyar ismerőseid Norbi diétával való fogyásáról.

Amit én akarok írni Neked, az most a hajhullással kapcsolatos.
Ma voltam még utoljára egy hajgyógyásznál egy természetgyógyász stúdióba.
Végre azt mondták amit már szerettem volna hallani. Nincsen semmi komoly bajom azon kívül, hogy a hajam seborrheás (Krisznek igaza volt!!) tágak a tüszők, zsíros korpa található több területén a fejnek, és kreatin dehidráció lépett fel (vízhiány). A hajhagyma erősen tápanyag hiányos. Szerintem nálad is hasonló probléma lesz. A nő azt mondta, hogy a szülés/várandósság nagyon ki tudja szívni a vitaminokat - bár ezt eddig is tudtuk - de ha nem megy az azonnali pótlás akkor az arra érzékenyebbek - mint én - járhatnak így. Ráadásul nálam a zsíros korpa miatt nem tudja a haj felszívni a tápanyagot. Ha neked esetleg nincs ilyen probléma, lehet hogy más probléma miatt nem tudja a haj felszívni a tápanyagot. Most az O'Rising termékcsaládtól kaptam egy hónapra való sampont, ampullát, fejbőr tisztítót és egy hónap múlva vissza kell mennem ellenőrzésre.
Két héttel ezelőtt hallottam először az O'Risingről amikor egy babanetes anyuka itt volt nálam és ő is említette, hogy neki ez a termékcsalád állította meg a hajhullását. Akkor úgy megjegyeztem a nevet, de nem foglalkoztam a dologgal. Most pedig itt találkoztam vele újra! Én remélem, hogy hatni fog.
Ja, és mondanom sem kell, hogy teljesen új étrendet kaptam az itthoni kezelés mellé, beillik egy diétának. Ezen kívül teát is innom kell zsálya, körömvirág és csalán összefőzésével.

Röviden ennyi lenne pillanatnyilag Olive miatt jöttem fel, hátha tudnék segítni a hajhullással kapcsolatban, jobban mondva ez a termékcsalád.

mazsuzs

Kép
 
 


A fogalmazásom kicsit zavaros lett és kiigazításra szorul:

Azért írtam, hogy ma voltam utoljára egy hajgyógyásznál mert én már többet nem akarok áldozni a hajhullás oltárán és a mai kísérlet volt az utolsó a helyzet javítása miatt. Már voltam én is két bőrgyogyónál egy hajgyógyásznál (ezen kívül akinél most voltam) és kivizsgálásokon. Elég volt. Állítólag itt a TB két parókát "ingyen ad", majd szépeket választok...De most hiszem, hogy hatni fognak a szerek így nem lesz rá szükség! :wink: Viszont úgy tünik tényleg jó hely, hiszen egy hónap múlva vissza kell menni ellenőrzésre egy nagyobb kezelésre amit itthon nem lehet megcsinálni.

mazsuzs

Kép
 
 


Mazsuzs!

Persze,hogy értettem!!!
Figyi: gyűjsd össze a hajszálaidat! Én is gyűjtöm ez enyiméit is klafa kis parókád lesz!!!
Utána úgyis kinő a hajad, akkor meg majd kölcsönadod nekem, jóóóóóóó????? :D :D :D

Bambi!

Heti 1 kg az több, mint tökéletes!!!!
Én úgy döntöttem, ha rendbejönnek a rosszullétek (még mindig nem tudjuk mi, a nőgyogyi hormonokra gyanakszik, fogalmazásgátlót írt fel-Apa meg tesót akar....), akkor újrakezdem a 90 naposat, de csak 30 napig fogom csinálni.
Bonyolult vagyok, mi?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Orulok, hogy ujra indul a forgalom, mar kezdtem elkeseredni.

Mazsuzs, valoszinu, hogy ugyanaz a baja az en fejboromnek is. A korpakkal mar regebben kuszkodom es semmivel sem tudtam kiirtani. Bar mostanaban nem veszes, de azert meg mindig ott van. Azt vettem egyebkent eszre, hogyha ritkabban mosom a hajam, jobban hullik. Ma pl. reggeli hajmosasnal iszonyatos mennyiseg kihullott. Lehet, hogy Krisznek van igaza es ossze kene gyujteni. Nekem hamar osszeallna egy parokara valo. :( Koszi az infokat es utananezek, hogy nalunk is lehet-e kapni ezt a termekcsaladot. Ha nem, akkor majd decemberben otthon beszerzem, ha addig meg marad hajam.

Kepzeljetek Csajok, meg egy kilot fogytam, pedig mostanaban mindent ettem, sot meg a kavet is keksszel iszom! :D Ugy latszik igaz, hogyha tovabbi 30 napig csak gyumit eszel reggelire, meg lemegy nehany kilot. Nekem a fogyival 10 ment le, utana meg egy es most meg egy. Tehat eddig osszesen 12. Viszont nagyon kene tornaznom, mert a zsirpanak ragaszkodnak. Persze mar sokkal kisebb, mint 4-5 honapja, de meg mindig plotyi vagyok. Viszont fantasztikus erzes, hogy ram jonnek a regi ruhak es meg csak nem is szorosak. Sot, ha igy haladok, kezdhetek kisebb mereteket vasarolgatni. :lol:

Ja, Mazsuzs, Norbi-fele fogyi! Nem sokat tudok rola, pont ez a bajom. Viszont lattam jo nehany baratnomet, akik aradoztak rola es tenyleg lefogytak vele. Azt mondtak, hogy azert volt jo nekik, mert szeretnek nassolni es ettek is updates edessegeket es ennek ellenere ment a fogyas.

Belekukkkantottam egy heti mintaetrendbe a neten, de nekem olyan fura. En nem tudok reggelire olyan dolgokat enni, mint amiket ir. Hagymas omlett meg ilyenek. En delelott sose ettem sokat, igy nekem ez a gyumolcsosdi pont bejon. Na, meg nem tudok napi 5-szor enni. Osszesen 4 a maximum, ebbol is 1 etkezes a kave keksszel. Szoval, nem hinnem, hogy nekem menne. Na, meg az alapanyagok beszerzese is nehezkes lenne Angliaban.

Tulajdonkeppen most mar elegedett vagyok a sulyommal (55kg), csak tenyleg izmositani kellene. Nem is emlekszem, mikor voltam utoljara 55kg. Pocakossag elott is tobb voltam. :D Kar, hogy nem ismertem ezt a 90 napost mar korabban, akkor eleve nem tulsullyal indultam volna neki a terhessegnek.

Nalunk 2. babaprojekt meg varat magara, sot lehet, hogy nem is lesz. Most nagyon gondolkodunk, hogy mi legyen. A ferjem be van sozva, Magyarorszagra akar koltozni. Az elet nekem is sokkal jobban tetszik ott, viszont megmondom oszinten, az emberek felfogasa es viselkedese itt sokkal jobban tetszik. Az emberek itt nem irigyek, nagyon turelmesek, nem olyan pesszimistak, mint a magyarok. Pedig lenne miert, mert nagy szarban van a gazdasag. Nagyon ugy tunik, hogy nyakunkon a gazdasagi valsag. Furcsa, hogy az angolokra azt mondjak, ridegek es nem baratsagosak. Ha elmegyek itt boltba, minden elado nagyon baratsagos, segitokesz. Otthon meg szinte kiutalnak a boltbol. Ha meg meg segitseget is merek kerni, akkor mar nagyon ki vannak akadva. Pedig itt is minimalberert dolgoznak a boltokban, ugyhogy nem lehet azt mondani, hogy otthon azert ilyenek, mert nincsenek megfizetve. Itt sincsenek, megis rendesek. Szoval, nem tudom, mi legyen.

Edith, nagyon csondben vagy!

Es a tobbiek?

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Krisz, elfelejtettem irni, hogy remelem, hamar helyrerazodsz. A hormonok aztan tenyleg sok mindenre kepesek. :twisted: Mennyivel egyszerubb ferfinak szuletni?! :roll:

KépKép
 
 


Olive!

Hogyne...pasinak....inkább mensturálok, mint potenciazavaraim vagy túlzott potenciális problémáim legyenek a strandon egy nő látványától!!! :D

Nagy szupi, hogy fogysz még, igazán szép.

Én most stagnálok, délig csak gyümit eszek, hogy azért teljesen ne legyek hűtlen a 90 naposhoz.

Korpás fejbőr: még a candida gomba tud ilyen makacs randaságokat

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Krisz, tenyleg, erre nem is gondoltam! Marmint, hogy lehet, hogy megis csak jobb nonek lenni. :lol:

A candida a fejboron is tud rendetlenkedni? Azt hittem csak a belekben, gyomorban. Es azt meg hogy lehet onnan kiirtani?

KépKép
 
 


Mazsuzs, nem talalok O`Rising termekeket Angliaban. :( Mennyibe kerulnek, nagyon dragak? Ott a studioban vetted meg oket? Mennyibe jott ki a havi adag?

Most lepek, mert felebredt a Muveszno. Nem tudom, kivel beszelget, de nagyon mondja.

KépKép
 
 


Sziasztok,

Olive,
Nagyon szép fogyás, 12 kg :shock: :shock: :shock: :shock:
A "rideg angolok" - pedig nem azok, én nagyon értem.
A skandinávokra is azt mondják, közben én is ugyanazt tapasztaltam, amit Te, hogy ha bemész egy boltba, Rád mosolyognak. stb. Beléjük is szerettem ilyenek miatt. :oops: :oops: :oops: A férjem svéd, így innen a sok tapasztalat.
Nálunk ő költözött "haza", de azt mondom, hogy jól gondold át ezt a hazaköltözést. Igen, mi 4 éve így döntöttünk, de most már biztos nem döntenénk így. Angliába most lesz a gazdasági válság???Itt már most az van, lassan 60 éve, sőőőt, egyre rosszabb csak. "Elkúrtak" itt mindent, rendesen. És akkor még csak most ér ide a világválság is. Tehát ami kint lesz, az itt hatványozottan lesz.
Bocs, ez egy kicsit off, de szerintem gondolod át jól a döntést. Én már megbántam, bár elvileg mi nem panaszkodhatunk, mert jól élünk itthon is. Csak azért mondom, mert valahol hasonló cipőben voltam már én is, és nem biztos, hogy jól döntöttünk.

mazsuzs,
az O'rising-et én már 5 éve használtam és tényleg jó volt. Csak amikor hajmosás után alig tudtam a vizes hajamat megfésülni és rengeteg hajamat kitéptem a fésűvel, akkor tényleg nagyon sírtam. De rendbe tette a fejemet. Igaz, marha drága volt akkor, azt hiszem 30 ezer ft volt, amiket akkor adtak használatra. Drága volt, de rendbe jött a hajam, fejbőröm.
Tegnap elmentem bőrgyógyászhoz, mert nemcsak hullik a hajam, hanem iszonyú ronda a fejbőröm, ami nem korpa, de arra hasonlít. Azt mondta a doki, hogy nem tud nagyon mit javasolni addig, amíg szoptatok. (Ja, arcbőröm is tök vörös-foltos.)
Vettem már én is mindenféle vackot, persze nem nagyon próbáltam még ki.
Anyám az aloe Vera First-re esküdik, most azzal fújkálom, de nem nagyon érzem a hatását. (Lhet, hogy gyakrabban kellene.)
Te merre voltál vizsgálaton? A nyugatinál mintha lenne egy O'Rising felírat...Lehet, hogy még most időben elkellene mennem, mert már szerintem nekem is a felére csökkent a hajmennyiségem...
Domi,
Értem ám, nem vagy bonyolult. De milyen rosszullétek?

Lányok,
Amikor először visszajött nektek a "pirosság", utána normálisan jött a következő? Magyarul: egyszer már megjött a szülés óta (aug-ban), de azóta nem. A múltkor mondtam is, hogy többet mutatt a mérleg, stb., hogy most kell megjönnie, de azóta sem jött meg. Ugye csak nem állt még be???Szoptatok, de már csak napi 3x. Terhességi tesztet nem merek csinálni :oops: :oops: :oops: , bár kétlem, hogy 2 csíkos lenne...Védekezünk, meg nincs semmi jele, hogy margitszigeti gólyák erre járnának, de azért, hmmm

Kép
 
 


Sziasztok!

Bambi, a szoptatás nem fogamzásgátló!!! :wink: :wink: Igen, muszáj még másképp is védekezni! Nagyon valószínű, hoyg még nem állt be a rendszer. Nekem áprilisban jött először, aztán 31 napra jött ismét, majd 21, majd 22, aztán ismét 31-re (na ekkor voltam besózva :oops: ), legutóbb pedig megint 22 napra. pedig nekem mindig napra pontos 25 napos ciklusom volt. Kriszta születése után pedig egyből visszaállt minden, most meg... állandóan vacakol... :evil:

Na, lányok, akkor Romániáról inkább nem is írok semmit. Ha Mo-n lesz minden hatványozottan, akkor itt hányszoros hatványozés lesz? Még jó, hyog abszolút nem vagyok napirenden a politikai-gazdasági eseményekkel! Csak azt tudom, amikor valamilyen választások következnek. :P :oops: Most élvezem ezt a periódust, mert ha majd visszaálok munkába, azt is muszáj lesz tudnom, hogy a szomszéd macskája mikor sz...t, ahhoz, hogy jól végezhessem a dolgom. :P :lol:

Én nem tudok semmit sem fogyózni. Szörnyen elhagytam magam. Semmi akaraterőm nincs. Egyik pillanatban elhatározom, hyog na, most csakis a húst eszem meg, aztán mégis eszem mellé rizset. Utána meg lecsúszik egy csokis muffin (Ez ma este volt. :oops: :oops: :oops: ) Bizony, még magam előtt is szégyenlem magam. Nem tudom, hoygan erősítsem egy kcisit magam, jó lenne ismét belevágni a 90 naposba. Nekem csak ez menne. A Norbi nem megy, mert nincsenek itt olyan alapanyagok (bár mint Kriszta is mondta, menne az anélkül is, nagyrészt üzlet a dolog), másrészt nem is szoktunk mi minden oylan ételt készíeni. Fogalmam sincs, mi a mákos guba, a somlói vag stb. Persze,a recepteket megtalálhatnám, gondolom, de nekem jobb az olyan diéta, amibe nagyjából a megszokott ételeinket tudom beleépíteni, minimális fölös kiadással.

Pasik. Azért a prosztataproblémáikat sem szeretném. :roll:

Most megyek, mert eléggé hullácska vagyok, a csajok meg már alszanak, a pasimat meg fel kell ébresztenem, hogy ágyat vessek és levetkőzzön. Jó éjt mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök én is, hogy írtatok!

Edith! Ne legyél így elcsüggedve! Szerintem aki olyan jól csinálta a 90 napos diétát mint te az most bűnözhet egy keveset...
Norbival egyébként nekem is az a bajom, hogy a környező üzletekben nincsenek termékei mert nem forgalmazzák, inkább csak 20-25 kilométerre talán a szupermarketben találnék. De ezt sem biztos mert nem emlékszem hogy ott is láttam volna, vagy csak azért mert nem kerestem sosem??? Azt pedig nem is tudom, hogy milyen áron vannak a termékei....


Olive! A www.orgold.hu lapon körülnézhetsz a termékeket illetően. Én a stúdióban kaptam a termékeket. Nem olcsó, és az az igazság, hogy amit kaptam most itthoni használatra az 15 eFt volt. Azt hiszem egy hónapig elég mert mennem kellene vissza egy hónap múlva.
Közben kiderült, hogy amit a nő felírt teaösszeállítást (írtam róla az előző hsz-ban) azt nem is lehet inni várandósan. Például a zsályát kifejezetten tiltják. Szóval kicsit én is el vagyok most keseredve mert nálunk már tényleg az a kérdés hogy akkor baba vagy haj? :roll: És még ha a teát nem is iszom, akkor nem vagyok meggyőződve arról hogy a termékeket lehet használni várandósan. A nő azt mondta igen, de ezek után kicsit elbizonytalanodtam...

A hazaköltözéshez nem nagyon tudok hozzászólni érdemben mivel mindig itt éltem. Nem valami fényes a helyzet itt pillanatnyilag. Mindig máshol lenne jó mint ahol az ember éppen van. Sajnos most itt a gázáremelések miatt lehet annyi a gázszámla összege, amit a számlára kapok most. Vagyis az én pénzem (GYED) elmegy csak egy számlára és a többi számla még hol van, meg a kaja? Mindent csak emelnek!

Hatalmas gratuláció hogy még fogytál! Nagyon szuper,és egy nagyon pozitív példa vagy a diéta működési elvére. Irigylem az 55 kilód mert akkor voltam ennyi mikor megismerkedtem a párommal 6 éve. De persze jogosan vagyok ilyen amilyen (kövér), hiszen nem volt annyi kitartásom -eddig - mint neked.

Bambi! Te sem tudsz semmit a termékekről és a használatról? De nem valami biztató a helyzet hiszen mint írod szoptatsz de így sem írtak fel semmit a te problémádra. Neked egyébként az O'Risingtől vissza is nőtt a hajad? Mert úgy írod hogy rendbe tette a fejedet. Hát most aztán már tényleg nem tudom mit csináljak....a párom nagyon sürgetné már azt a projektet.
A télapó nálam elég normálisan beállt a szülés után (három hónappal a szülés után jött el először) de az utóbbi időben megint egy kicsit megkótyagosodott és ezért gondoltunk mi is hormonproblémára a hajhullás miatt.

Krisz! Köszi a parókatippeket! :wink: Remélem hamarosan kiderül mi okozza a rosszulléteket. A fogamzásgátló ideig-óráig akár megoldás is lehet a problémára.
Soha nem gondoltam volna, hogy egy terhesség/várandósság így kiszívja az embert! A hízásról meg ne is beszéljünk.... :oops:

Mindenkinek jó hétvégét!

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive!
Örülök, hogy örülsz nekem! :lol: Én is örülök, hogy még itt találtalak benneteket!
Ami Dávidka pöttyeit illeti, mostmár múlóban van, bár most hétvégén anyóséknál újra jött ki rajta néhány új, de ez már elenyésző!
Sajnos nem néztem el a mérleget, most 76kg-ot mutat! :cry: Bár most Én jól érzem magam a bőrömben, csak a pocimat kéne letornázni! De hamarosan ez is megoldódik, ugyanis megyek vissza dolgozni. Dávidot október 27.-én viszem a bölcsibe szoktatni.
A Norbitól van könyvem, csak a napi 5 szöri evés nekem se menne. Meg ott is a tornázás is fontos lenne.

A hajam nekem is nagyon hullik, és Én se tudom mi tévő legyek. Bár nem korpás sose volt. Megpróbáltam a revalid kapszulát, de semmi változást nem tapasztaltam:(

Most megyek keltem Ákit, hogy menjen a suliba, később még jövök!

 
 


Sziasztok,

Edit,
Igen, tudom, védekezni. Mindig szoktunk. Egyszer nem védekeztünk -tudatosan- és meg is lett a gyümölcse :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De szerencsére tegnap reggeltől már nem kell aggódnom :lol: :lol: :lol: :lol: (36 napra :shock: :shock: :shock: ), fáj is a hasam becsületesen.

Nem értem, Te hagytad el magad? De hát végig csináltad a 90 napot, nem? Kicsit pihentesd meg a szervezeted, mert még ha kímélőnek is tűnik a 90 napos, azért ha belegondolunk a szervezetnek nem biztos hogy az.

Mazsuzs,
Baba vagy haj? Ha ezt a két hónapot rászánnád a hajadra, akkor nagyon elcsúsznátok a baba-projekttel?
Amúgy anno nekem erősödött a hajam, mert amennyire az elején drágálottam a kúrát, utána azt mondtam, hogy megérte. És irtozatós módon hullott előtte, de utána azt tudom, hogy teljesen abba maradt a hullás. (A hajmosásnál azért sírtam akkor, mert amit adtak hajbalzsamot, az nem könnyítette meg a hajam kifésülését, és csomókba jött ki. De aztán abbamaradt.)
Nekem most az a gáz, hogy minden szeptemberben van nálam a nagy hullajtás, most meg hozzá tevődik a terhességi/szülési/kismama hajhullás is.
Azt tudom még Neked ajánlani, hogy ha ráálltok a baba-projektre, szedjél terhességi vitamint. Nekem tuti, hogy attól nagyon szépen megerősödött/besűrűsödött a hajam. (Bolond vagyok, mert a szülés után csak 1 hónapig szedtem, pedig szerintem még most is kellene szednem és talán nem hullajtottam volna el a hajamat.) És a terhesvitaminhoz fűződő nagy baba dolgot nem kell elhinni. A volt fórumon hárman szedtünk gravidát és a következő méretű gyerekek születtek: 2,8 kg, 2,85 kg; 3,00 kg. Szóval mi cáfoljuk a terhesvitamin=nagy baba néphiedelmet.

Bogyó,
a revalid, a marcz (nem tudom pontosan hogyan kell írni) nálunk a családban nem használt. Én most Forcapil-t szedek, mivel 2 éve ősszel az jó volt nekem.

Ja, még csinálom a 90 naposat, kisebb megszegésekkel (pl. nem fehérje napon a kávéba akkor is kerül tej, nem szénhidrát napon néha 1-1 falat csoki...). Most nem csökkent a súlyom, de nem vagyok türelmetlen. Elvileg ha ebből (62 kg) még lemenne 4 kg, nagyon elégedett lennék. (Kb. 6-7 éve voltam annyi utoljára). most már kevesebb vagyok, mint a terhességem előtt.
Na meg várom, hogy a csemete betöltse a 6. hónapját és kezdek (remélem) spinningelni. Igaz, csak nem tudom mikor...
És hétvégén annyira belelkesültem, hogy bedobtam a páromnak, hogy jövőre kellene indulni a fél maratonin. Jót mosolygott, de ha belegondolok, majdnem 1 évem lenne felkészülni. Terhesség előtt állandóan spinningeltem, terhesség 6 hónapjáig futógépen gyorsgyalogoltam, és mióta meg van a csemete a napi 8-10 km-eket legyalogoltam. Csak kár, hogy ilyen hideg van, mert így nem tudunk kimenni és rohamosan esik vissza a "fitt"-ségem.
Ti mit csináltok a kicsikkel ilyen rossz időben/hidegben?

na szóljatok rám, elvileg most dolgoznom kellene, és ha nem csinálom, akkor tovább fog tartani a gyerekemtől elvett idő.

Puszika

Kép
 
 


Sziasztok!

Bambi! Köszi a biztatást hajügyileg, majd csak "kibírjuk" a két hónapot valahogy. :wink: Egyébként ha tovább húzzuk a dolgot akkor már lehet hogy nem is tudok a mostani dokimnál szülni mert ő nyáron egy hónapig szabin van. Ezt nagyon bánnám. Szóval nagyon szerencsésnek kell lennünk, hogy összejöjjön a baba... :wink: :wink: De ahogy írtad, van ilyen hiszen nálatok is ez volt! :wink:
Még egy kérdésem lenne hajügyben...Te meddig csináltad a kúrát? Később is az O'Rising termékekkel mostál hajat, vagy most is ezeket használod?
Neked ajánlottak a termékek mellé még diétát vagy hasonlót ? (étkezésben változtatást)?

Előre is köszi a válaszodat!

Bogyó! Nekem sem segített a Revalid pedig nagyon sokáig szedtem tavaly. Az utóbbi időben többször barangoltam a neten és meglepődtem hogy mennyi ember küzd hajproblémákkal a különböző fórumokon. Azt is látom, hogy szinte minden hajgyógyásznak nevezett személy más termékekkel dolgozik. Egyébként főleg a nők - akik már szültek - küzdenek hajproblémákkal.

Olive? Még jössz a beszámolóval!

Krisz?

mazsuzs

Kép
 
 


Szia Mazsuzs!

Csak addig használtam, míg el nem fogyott.
Azóta nem használtam. Az oka igen egyszerű: anno a bnv-n ingyen megnézték a hajamat és javasolták ezeket a cuccokat. Kaptam névjegykártyát is, de jó messze volt pesttől a csaj, ahova kellett volna menni. azóta meg nem kerestem pesten olyant, aki megnézné meg ilyen cuccai lennének.
diétát sem csináltam. azt is kell csinálnod?

azért elgondolkoztató, hogy mennyi csoda-szer van. de ha valamelyik tuti jó lenne, azt hiszem mindenki tudna róla...

én még a vichy-t probáltam (ampullák), de annak is nagyon elszállt az ára. és amúgy is a vichyre kibuktam, mert amióta ilyen nagy reklám-hadjáratba kezdtek, szerintem más (rosszabb) lett a minősége, legalábbis az arckrémeknek.

aztán még lehetne próbálni a bioptron-lámpát is...

szóval ezer dologra mondják, hogy jó, de még nem olvastam sehol sem olyan ember beszámolóját akinek gyönyörű, sűrű haja lett bármilyen szer után.

elég elkeserítő! de próbálkozni kell.

komolyan, tök jó lenne, ha a kopaszság jönne már divatba és maradna jó sokáig :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, en most mar megvarom, hogy neked hat-e ez a csodaszer es ha igen, akkor decemberben en is beszerzem otthon. :wink:

Tudom, hogy tartozasom van, de sose volt annyi idom, hogy be tudjak szamolni nektek a nyaralsunkrol. Most megprobalkozom, amig Lolli alszik.

Szoval, kb. 1 honapot voltunk tavol, de nem vegig otthon voltunk a szuleimnel. Odafele is meg visszafele is nehany napot Nemetorszagban toltottunk, meglatogattuk az ottani rokonokat. Aztan voltunk Siofokon is a baratnomeknel. O pont a napokban szult egy fiucskat. :D Szoval, jovo nyaron mar jatszotarsa is lesz Lollinak a Balcsin. Aztan aug. 20-ra hazamentunk az apukam szulinapjara. Apukam nagyon ert Lollihoz. Etette, pelenkazta, furdette es jokat jatszott vele. Anyukam is termeszetesen nagyon orult neki, de o annyira nem ert a gyerekek nyelven. Neki enni se akart Lolli. Nagyon rafkos a kiscsaj, tudja, kinel lehet rosszalkodni.

Vegre sikerult megtartani a keresztelot is. Az egyik lejobb baratnommel egymas gyerkoceinek lettunk a keresztszulei, ugyhogy ket fiuval gazdagodtam. Nem akartunk nagy felhajtast, mivel mindegyikonknek mas varosban, orszagban lakik a csaladja, ugyhogy csak a keresztszulok voltak jelen, meg az en szuleim. A keresztelo utan elmentunk egy nagyon helyes kis vendeglobe ebedelni. Ez egy erdelyi etterem, egy regi paraszthazbol lett kialakitva. Nagyon szepen, regies stilusban van berendezve (kemence, tanyerok a falon, faragott butorok, kis szeker az udvaron, stb). Mivel jo ido volt, kint ultunk az udvaron.

Aztan ugye meg nem meseltem el teljesen a szemorvosos tortenetet. Biztosan emlekeztek, hogy az angol szemorvos olyan szemuveget irt fel nekem, hogy semmit sem lattam vele es meg 2-3 honap mulva azt akarta, hogy visszamenjek es meg erosebbet irjon. Hiaba magyaraztam neki, hogy ugy vizsgalja meg a szemem, hogy nekem csak este tv nezeshez vagy nem jol megvilagitott helyen, mesterseges fenynel van szuksegem szemuvegre. Nappal, kint a szabadban tokeletesen latok. Ezt nem akarta elhinni, hiaba bizonygatta a ferjem is. Kozolte, hogy az nem letezik, hogy en ezekkel a szemekkel barmilyen fenynel latnek. O mar csak jobban tudja, mint en, aki hasznalom ezeket a szemeket. :roll: Ja, es egyutt a ket szemmel nem is olvastatott, csak kulon-kulon.

A magyar doki meglepodott az angol recept lattan. A bal szememet rovidlatonak, a jobb szememet tavollatonak nyilvanitotta az angol doki. Raadasul eros belso szemtengelyferdulessel, amihez ugynevezett cilindert szoktak felirni (specialis lencse). Es meg ugye ez nem is a vegleges szemuveg lett volna. Ehhez kepest a magyar doki vizsgalata szerint a bal szemem fel dioptriat javult, a jobbra meg nem kell semmi. Ket szemmel (a bal szememen -2,5-os lencsevel) pedig vegig tudom olvasni az olvasotablat az aljaig, ugyhogy nem ertette, hogy miert mondta az angol doki, hogy nem vezethetetek, majd a vegleges szemuveg utan meglatjuk, de akkor sem biztos. :twisted: Persze orultem az eredmenynek, de ugyanakkor majd felrobbantam az angol doki miatt. Az eletbe ne keruljon tobbet a szemem ele! Legszivesebben feljelentenem. Gondoljatok el, hogy tonkre tette volna a szemem, ha ra hallgatok. Raadasul meg a vezetestol is eltiltott. Jelenleg ez nem gond, mert nem kell vezetnem, de ha Lolli iskolaba kerul, nem leszunk meg auto nelkul.

Ja, es a hab a tortan, hogy a szuleim varosaban van egy latszeresz, aki kitett egy olvasotablat az utcara a boltja ele es oda van irva, hogy 5 meterrol kell tudni elolvasni es ha nem latod az aljaig, akkor szukseged van szemuvegre. Kimertuk a ferjemmel az 5 metert es mivel ez nappali, kinti fenynel volt, vegig tudtam olvasni az aljaig. Az angol doki szerint ez nem letezik. Persze kiprobalni esze agaban sem volt, hogy latok-e nappali fenynel, csak egy gyatra neon fenynel olvastatott.

Nem is mergelem magam tovabb, de nagyon felmegy a pumpam, ha csak ragondolok. Elgondolkoztam rajta, hogy vajon hany ember szemet tette tonkre eddig, na meg majd meg a jovoben?

Egy kicsit vidamabb tema:
azt hiszem nem is meseltem, hogy a hetvegen csinaltam epres kremest. Na, nem akarmilyet! Ha valaki itt azt hinne, hogy tomom a fejem hizlalo kajakkal, annak oromere, hogy lefogytam, teved. :lol: A piskotat teljeskiorlesu lisztbol es cukor helyett fruktozzal sutottem, a kremjet pedig vanilias pudingporbol csinaltam, szinten fruktozzal edesitve. Nagyon finom volt igy is. Meg Lollinak is nagyon izlett, csak neki az egyik veget lehamozott szilvaval csinaltam meg, mert meg epret nem adok neki.

Lenne nehany kerdesem azokhoz, akik egy kicsit kepben vannak Norbival kapcsolatban. Vettetek mar norbis lisztet? Az mibol all? Olvastam par update-es edesseg receptet a neten, de mindegyik norbis lisztet ir. Amig nem tudom, mibol van, addig csak sima tk lisztet hasznalok. Minden termeke tele van E szamos cuccokkal? Apukam draga vett nekem norbis zsemlemorzsat es elszornyedtem, amikor vegigolvastam az osszetevoket.

Ugy gondoltam, hogy inkabb csinalok majd tk lisztes kenyerbol zsemlemorzsat. Vagy valami remlik, hogy Norbi zabpelyhet vagy korpat vagy micsodat is ajanl a panirozashoz. Errol tudtok valamit, probaltatok mar?

Azert kerdezoskodom Norbirol, mert azon agyaltam, hogy a ferjemet is meg kene szabaditani nehany kilotol, de neki a 90 napos nem menne. Nagyon szeret enni es nem akarom, hogy kesobb az egeszsege rovasara menjen. A cukrot ugye mar kicsereltem fruktozra, de ennel azert tobb kene. Amiota megvan Lolli, mar szendvicseket sem pakoltam neki. Mondjuk az is unalmas egy ido utan, ha minden reggel es delben szendvicseket eszik valaki. Viszont valamit ki kell, hogy talaljak, mert raszokott a McDonaldsre. :twisted:

Most elkoszonok, mert a vegen meg meguntok. :wink:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Bambi, köszi megint csak a gyors választ a kérdéseimre.
Akkor neked szerencséd volt azon a BNV-n hogy már ott javasolták a termékeket. Lehet, hogy én sem itt tartanék ha már tavaly találkoztam volna velük. Igen, csinálni kell egy diétát is mellé.

Olive! Természetesen téged nem lehet megunni. Én nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaid. :oops: Elolvastam a szem-sztorid, de végül is akkor most minden marad annyiban? Hiszen amit az angol orvos csinál, az egyáltalán nem jó azok után amiket leírtál. Nem semmi helyzet.
Látod, én még csak most szokom át a frutózra, bár 2,5 -ször magasabb az ára mint a sima kristálycukornak. De azt hiszem, hogy majd egyszer vásárolok belőle több zacskónyit és a családot is átszoktatom erre.
Egyébként pont ez a hajgyószász titotta meg most nekem a cukor és származékai használatát, és a disznóhúst és származékait sem lehet most enni. És csak barna kenyeret.
Egyébként azt hiszem nem leszek jó mérce Neked a hajkezelés sikerességéhez, mert én nem valószínű hogy végig fogom csinálni a kúrát. Nem tudom, hogy az én esetemben meddig kellene mert erről nem volt szó, de amit olvastam a nő honlapján az olyan 4-6 hónap is lehet míg újra elkezd nőni a haj. Azóta pedig mióta voltam nála, utána néztem pár dolognak és nem nagyon lehet használni ilyen termékeket ha az ember babát szeretne. Szóval lehet hogy előbb le fogok állni velük mint azt kellene, és majd csak később folytatom. Ráadásul amit felírt teát azt sem lehet inni mert olyan gyógyfüvet tartalmaz amit kifejezetten tiltanak terhesség alatt.
Irt fel nekem grappefruit cseppeket is 4-6 hónapig kellene szedni.
Szóval innen is gondolom hogy kb. ennyi idő lenne míg egyenesbe jönne a haj-dolog, de sajnos a grappefruit cseppek dobozára rá is van írva, hogy ne szedjék terhesek és szoptatósok. Mi pedig nagyon nem szeretnénk várni négy-hat hónapot. Egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak....
Érdekes a dolog, mert direkt rákérdeztem hogy lehet-e ezeket a termékeket használni pocakosan is, és igen mondott. Pedig nem tűnt kóklernek.
És mi van ha most rendbe hozom a hajam, megvárom a négy hónapot és utána meg az újabb szülés után ugyanígy járok? Mi a garancia arra, hogy nem így lesz? Egyszervolt egy riport hogy nyugodtan lehet hajfestést is csináltatni ha valaki várandós mert sokkal többet árt a gyereknek ha végig meg a Bp-n a körúton és beszívja a levegőt mikor állnak az autók a dugóban...
Igaz, mondjuk a 9 hónap alatt három-négy alkalommal van festét míg ezek a kezelések sokkal több alkalommal történnének meg hajügyben.

Nem gondoltam volna, hogy a Norbis kaják tele vannak E-összetevőkkel.
Igaz olvastam (vagy hallottam) egyszer róla de azt gondoltam hogy a konkurencia terjeszti a dolgot. Én még csak pudingot ettem tőle és szalámit de azok hasonló összetevőkből álltak mint a nem Norbis cuccok így nem láttam rajtuk E-betűs összetevőt ami megdöbbentett volna.
Jó neked, hogy túl vagytok a keresztelőn és minden simán ment.
Már leírtam egyszer oldalakkal előbb, hogy ez nekem is milyen fontos dolog lenne. De persze vannak akadályok...

Röviden ennyit, megyek mert még annyi dolgom lenne...


mazsuzs

Kép
 
 


Bocsi a hibákért, át kellett volna előbb olvasni az irományt mielőtt elküldöm...

Kép
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, a hajas-baba kerdeshez nem tudom, mit szoljak. Viszonylag kis korkulonbseggel szeretnetek a gyerkocoket, azert nem akartok tovabb varni? Azert en meg talan varnek par honapot, mar csak azert is, hogy fogyjal meg egy kicsit. Na, nem megbantani akarlak, csak tudod azert gondolom igy, mert ha jol tudom, nagyobb eselyed van cukorbetegseg kialakulasara meg magas vernyomasra is, ha sulyosabb vagy pocakossag alatt. En azt mondtam, hogy addig nem vallalok meg egy babat, amig le nem fogyok. Ezt egeszssegugyi okokbol is gondoltam igy, meg azert is, mert ha meg az elso terhessegembol megmaradt kilokra szedtem volna fel meg 10-15-ot, netan meg tobbet, azt mar szinte lehetetlen lett volna leadni. Tenyleg, most hogy allsz a fogyassal?
En holnap rapattanok a merlegre, mert felek, hogy felszokott egy kilo. Mostanaban eleg jo az etvagyam es aggodom, hogy visszalopakodnak majd a kilok. Ma is ettem 2 kocka almaspitet. :oops: Bar, ismet dietasra sutottem, azert jobb lesz, ha raallok a merlegre. Nagyon fini lett egyebkent, a ferjemnek is nagyon izlett. A receptet a neten talaltam. Eredetileg norbis recept, csak egy kicsit alakitottam rajta. Ismet cukor es feherliszt nelkul, ugyhogy remelhetoleg nem hizlal, legalabbis nem annyira, mint egy eredeti full extras almaspite. :roll:

A fruktoz tenyleg dragabb, mint a cukor, de ha egeszsegesebb es nem is hizlal annyira, akkor megeri. Izre meg en nem is erzek kulonbseget. A kavemba is azt teszem.

Apropo, kave! Bambi irta, hogy azzal szokott bunozni, mivel nem csak feherjenapon tesz bele tejet. A dietam idejen ezzel en is igy voltam. Sot, meg fel kanal cukrot is tettem bele. :oops: Bar odaig eljutottam, hogy nem ittam minden nap, csak amikor ereztem, hogy kibirhatatlanul alacsony a vernyomasom. Azota viszont visszaszoktam ra es minden nap iszom, csak nem cukorral, hanem fruktozzal. Bambi, lehet, hogy neked is le kene cserelned a cukrot fruktozra. Persze azt se szabadna elvileg a dieta alatt, de azert csak baratsagosabb a kilokra nezve a fruktoz. Vagy te cukor nelkul, csak tejjel iszod a kavet? En probalkoztam vele a dieta alatt, de nagyon nem esett jol.

Na, nem reklamozom tovabb a fruktozt, mert meg a vegen azt hiszitek, hogy reszvenyeim vannak valami fruktozgyarban. :wink:

Edith, veletek mi ujsag? Te hogy allsz a kilokkal? Tudom, hogy mar mindenfelet eszel, ezert lennek kivancsi, hogy tartod-e a sulyod.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive, sajnos, tartom. :P :wink: Mármint azért sajnos, hoyg nem lefelé mennek, de hogyan is mehetnének? NAgyon elégedett vagyok azzal, hoyg nem hízok vissza, legalábbis eddig nem híztam. Reggel, éhgyomorra ált. 66-67 kg vagyok, este pedig 68-nál picivel több, de nincs 38,5 kg. Mechanikus a mérlegem, ezért nem tudom dekára pontosan, a mérleg nyelve csak épphogy nem a 38-as vonalon áll meg. Na, tudom, hogy ez nem valami sok fogyás, a 73-hoz képest,a miről indultam, csak 5 kg, de reggel megvan a 6-7 kg is. Sok régi ruhám rámjön, de azok, amik Kriszta születése után voltak jók rám. :P :roll: Tavaly kb. ennyiről kezdtem a 90 napost.
De... Nem csüggedek, nem tartom vészesnek a dolgot, úgy gondolom, hoyg még egy jó hajrával (90 napos pl. ) lemehetnének. De igazatok van, most inkább pihentetem egy kicsit a szervezetem. Úgyis, ha nem vágok bele a napokban, akkor már a karácsony is beleesik, azt pedig nem szeretném. Inkább úgy gondoltam, hoyg majd tavasszal, amikor ismét beindul a gyümölcsszezon, bár lehet, hoyg kissé hamarabb, akkor újracsinálom. Ki tudja, talán addig a szopi is kimarad (ezt nem feltétlenül szeretném, de sosem lehet tudni) és lehet, hoyg jobban lemennek majd akkor a kilók. Egyeseket leszív a szopi csak önmagában is, és íme, nekem így nem használ.
De... (ismét de)... Tegnap és tegnapelőtt pl. tartottam a reggeli gyümölcsevést! tegnap ebédre csak sima keményítős kaja volt. Estére tésztásat ettünk, káposztás tésztát. (Norbi szerint, tudom, nem jó, de nem is érdekel.:P) Folytatom, de most Boró követel, azt hiszem, álmos...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Kicsit későre...
Bár már amúgysem akartam sokat mondani... Szóval, figyelek arra, hogy mit eszünk. Mármint a 90 napos szellemében próbálom összeállítani a menüt, mégha nem is teljes mértékben. Fogalmam sincs, hoyg itt lehet-e fruktózt kapni, bár bioboltokban biztos, de ha nektek drága otthon, akor itt kb. megfizethetetlen az átlagembernek. Próbálok azért utánanézni. A fehér lisztet nagyjkából kiiktattam én is, már a főzelékeket is mind teljes kiörlésű rozsliszttel sűrítettem mostanában. Nem mondta a férjem, hoyg rossz lenne!

Mazsuzs, talán te kérdezted a kölespépet. Én csak simán vizet és lisztet tettem egy tálkába és a mikróban 2-3 perc alatt elkészítettem. Félpercenként kavargattam, hoyg egyenletesen puhuljon. Ebbe kavartam aztán bele a gyümölcsöket. Tulajdonképpen olyan tejbegrízszerű lett, csak sárgásabb. Ja, és volt, hoyg a kész masszába simán tápszerport kavartam és úgy ette. Bár én most már gluténeset is adok Borónak.

Lányok, tulajdonképpen mi a TK-liszt? Annyi, hoyg a fehér liszt mellett a gabonának a korpája is benne van? Vagy ez a kérdés most nagy butaság volt? :oops:

Most mennem kell, mert a becsöppent vendégem miatt még semmit sem haladtam ma és használjam ki Boró alvását!

Puszi mindenkinek!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edith, en sem vagyok nagy szakerto, ugyhogy inkabb utananeztem, mielott valami hulyeseget irtam volna neked. Bar, nem voltam tavol az igazsagtol, mivel en ugy tudtam, hogy a hej felhasznalasa miatt tk. Azt viszont nem tudtam, hogy a csira is belekerul. Szoval, ezt talaltam igy hirtelen a tk lisztrol:

"A teljes kiőrlésű gabona azt jelenti, hogy a magbél mellett a csírát és a maghéjat is megőrlik, így egy rostban és vitaminokban gazdag lisztet kapunk. A nem teljes kiőrlésű kenyér igazából csak divatból került a képbe, és mire rájöttek, hogy teljes kiőrlésű liszt sokkal egészségesebb, addigra teljesen kikerült az étkezési szokások közül."[/b]

Ha mar a gabonaknal tartunk, en meg azzal vagyok gondban, hogy nem tudom, hogy hivjak angolul a kulonbozo gabonakat. Marmint a gabonat magat tudom, de pl. azt, hogy korpa mar nem. Azt se tudom, hogy milyen boltban keressem, mert itt pl. a nagy Tesco-kban csak zabot, meg zablisztet szoktam latni, zabkorpat pl. nem. Megkerdezni meg nem tudom, mivel fogalmam sincs, hogy hivjak. Vennek tonkolybuzat is, de azt se tudom, hogy hivjak. Bar lehet, hogy azt nem is lehet kapni, mivel egy ismerosom szerint a tonkolybuza valami osi magyar buzafajta.

[b]Edith
, azert az mar nem rossz, ha legalabb tartod a sulyod. Tegnap este, miutan irtam Mazsuzsnak, ramereszkedtem a merlegre. Nem tudtam varni reggelig, de szerencsere nem csalodtam. 55 es felet mutatott a merleg (az enyem is mechanikus, ugyhogy dekara pontosan nem tudom). Reggel szoktam 55kg lenni, ugyhogy valoszinuleg nem hiztam.

Ez a Norbi dieta meg meg kisse zavaros szamomra. Annyira a 90 naposra van raallva az agyam, hogy nem birom felfogni. :roll:

Edith, szoljal, ha egyszer ujra nekivagsz a 90 naposnak! Azt hiszem en is meg fogom csinalni megegyszer. En ugyan januarra tervezem, de majd meglatjuk. Karacsonykor tuti, hogy fel fogok szedni nehany kilot, ugyhogy azert gondoltam, hogy utana lenne jo belevagni. Na, meg valoszinuleg erettsegi talalkozonk lesz tavasszal, ahol meg nem akarok nagy fenekkel es uszogumis pocival villogni. Ugyanis akar hiszitek akar nekem, hiaba vagyok 55 kg, a fenekembol es a hasambol meg boven lehetne mit lefaragni. Tudom, mozgas! Viszont a szokasost tudom ra mondani, hogy osszesen a legmagicre van idom, ami nem biztos, hogy eleg egymagaban. Raadasul most tobb mint egy honap ki is maradt, mivel haza nem tudtam magammal cipelni.

Na, csajok, ma aztan adok a kaloriaknak vacsoranal! Most kotorasztam a melyhutoben es van meg jo kis zsiros disznohus, amit mar nagyon fel kene hasznalni. Nincs szivem kidobni. :roll: Brassoit tervezek belole, bar en egy kicsit lightosabbra szoktam csinalni a brassoit az eredetihez kepest. A krumplit pl. nem szoktam olajban kisutni kulon, hanem a hushoz adom hozza felkarikazva es igy sutom egyutt. Na, meg repat es borsot is szoktam hozza rakni, hogy egy kicsit egeszsegesebb legyen. :wink: Azert nem csinalok majd rendszert az ilyen tipusu kajakbol, de tenyleg fel kell mar hasznalni.

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive! Köszi a jótanácsokat. Sajnos még nem tudom mi lesz, mert nem szeretnék haj nélkül maradni viszont két ok is van ami miatt nem nagyon szeretnénk húzni a babaprojektet (ha nagyon meggondolom akkor három) és ezekből az egyik az természetesen anyagi jellegű hiszen mi lehetne más....
Most diétázom de azt a diétát csinálom amit a hajgyógyásztól kaptam. 79 kiló vagyok és szerintem még az egy hónap alatt biztosan lemegy 6 kiló legalább ezzel a diétával. Akkor pedig már annyi leszek mint mikor Nándival lettem várandós.
Most köles, zabpehely, hajdina, szezámpehely és társaikból kell kaját csinálnom mellette pedig nagyon sok nyers zöldséget enni. Ez utóbbi megy nehezebben, akár milyen furcsa is nekem a fent említett ételek íze, még jobban megeszem mint a zöldségeket.

Edith! Köszi a köleskása elkészítését. Most már duplán is érdekelt lettem mert eddig csak Nándinak akartam csinálni, de mióta megkaptam ezt a diéta összeállítást nekem is enni kell majd.

Olive, néha te is nagyon elkeseredetten írsz a hajhullásodról. Megértelek mert én sem tudom, hogy mikor lesz már vége. Ha legközelebb megyek a hajgyógyászhoz akkor megkérdezem hogy mennyi ideig marad "hajtermelő" egy hajhagyma ugyanis egy bizonyos idő után már hiába csinál bármit az ember (kezeléseket, életmódváltoztatást) akkor sem nő ki új haj. Ezek lehetnek évek is, de van egy bizonyos határ.
Egyébként nekem a disznóhúst tiltolistára tette a nő, csak halat lehet enni.

Na röviden ennyit, mert anyukáméknál vagyunk de mennem kell Nándizni ugyanis ő megy dolgozni és nem tud vele foglalkozni tovább.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, ne is emlegesd a hajhullast! Ma delutan mostam hajat es ismet szornyu mennyiseg hullott ki. Raadasul ma talalkam volt egy baratnommel, akinel ott volt egy ismeros csajszi, aki kb. fel eve latott utoljara es egybol kerdezte, hogy mit csinaltam a hajammal. :cry: Rogton feltunt neki, hogy milyen keves lett. Nagyon el vagyok keseredve. O azt mondta, hogy neki is volt ilyen es akkor neki azt mondta a doki, hogy lehet, hogy protein hianya van es egyen meg minden nap 1 tojast es meg B-vitamin komplexet szedett es ezektol rendbe jott. Hat, a proteinhianyban nem vagyok biztos, mivel eleg hust eszek, bar a 90 napos alatt ugye nem ettem csak keveset. Szoval, lehet, hogy kiprobalom a tojast es a B-vitamint.

Nekem egyebkent semmi bajom a kolessel es a zabbal sem. Disznohus nelkul is birnam, bar azt nagyon szeretem. Viszont mar evek ota zomivel csirkehust eszem. A hajdinaval viszont volt egy kis afferom. :roll: Lehet, hogy egyszer mar irtam. Anyukam baratnoje eszik ilyen dolgokat (o kandidas) es gondoltam kiprobalom en is. Mar fozes kozben forgott a szagatol a gyomrom. Kifejezetten molyirto szaga volt. Aztan 3 kanal utan ugy ereztem, hogy ha meg egy falat, akkor szaladnom kell a furdoszobaba belekiabalni a nagy porcelan mikrofonba.
Viszont van egy jo hirem is. Azota beszeltem anyukam baratnojevel es o felvilagositott, hogy nem am csak ugy megfozzuk a hajdinat, hanem jo sokszor at kell mosni es egy ejszakara beaztatni vizbe es meg utan is atoblogetni. Szoval, valoszinuleg itt szurtam el, mivel en csak egyszer mostam at es mar foztem is. Na, igy meg ne probald! Amugy hajdinat meg Nandinak is adhatsz vagy hus melle vagy uzsira joghurttal es mezzel elkeverve. Allitolag nagyon egeszseges.

Ha mar feljott rola a szo, lehet, hogy hamarosan ujabb eselyt adok a hajdinanak es ismet kiprobalom. :wink:

Edith, tegnap ramentem a korabbi baba-mamas forumunkra es ott olvastam, hogy Kriszta szemuveges lett. Azota mi ujsag? Hordja a szemuveget? Nem vitted el egy masik szemeszhez is megnezetni? Tudod, en mar nem bizom bennuk. Bar lehet, hogy nalatok azert jobbak vannak.

Megyek, mert meg van egy-ket elinteznivalom a gepen es mar igy is inkabb az agyban lenne a helyem.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Helló Lányok!

Olive! Mikor én mentem a hajgyógyászhoz akkor kérte, hogy vigyek napközben kihullott hajat és mosásnál kihullott hajat. Mikor megnézte a mosásnál kihullott hajat a borítékba amibe raktam azt mondta hogy ez nem sok és akkor nem a mosástól hullik. Neked csak a mosásnál hullik így? Lehet hogy az teljes más eset mint az enyém, ha legközelebb megyek a nőhöz akkor majd rákérdezek hogy mi van ha valakinek csak a sima mosásnál hullik ki nagyon sok haja, hátha okosabb leszel általa te is.

Persze mióta az ő termékeit használom és masszírozom a fejbőrömbe a dolgokat, nekem is nagyon sok hullik ki. Mikor simán mostam csak samponnal (amit még a bőrgyógyász adott) és szárítottam akkor kb. 20 szál most viszont a három-négyszerese. Már fel is hívtam a nőt, hogy most mi van de azt mondta hogy ez most így természetes csak az elhalt szálak esnek ki. :cry:
Nem nagy vigasz. Komolyan mondom kezdek félni hogy lassan én is úgy járok majd mint amit leírtál és tőlem is megkérdezik hogy mit csináltam a hajammal. Az egy dolog, hogy nem készítik fel az embert várandósan a szoptatás nehézségeire (nekem az is nehezen ment míg ment), de hogy a terhesség utáni hajhullásról is csak pár sor van és az is hormonális hajhullásnak van feltüntetve, kicsit abszurd. Én soha nem gondoltam, hogy ilyen problémáim lesznek.

Azt olvastam, hogy a hajnak a B12 és a B5 vitamin szükséges. De a tojáról még nem hallottam ez ügyben. Egyél sok répát (nyersen) mert az is olyan anyagokat tartalmaz ami a hajnak szükséges. Ma én is azt eszem.

Köszi a hajdinás ötletet! Olvastam hogy nagyon meg kell mosni, de jobb amit te írtál, hogy áztatni egy éjjelre. Azt olvastam, hogy föld íze van ha nincs jól megmosva. Azóta már találtam hajdinafasír receptet is. Remélem sikerül majd jól megmosni.

Edit! Nem is írtad nekünk, hogy Kriszta szemüveges lett. Mi újság az ügyben?


Bambi? Téged betemet a sok munka? Bár ha belegondolok hogy nekem is most főznőm kellene ahelyett, hogy itt ülök... :oops:

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy szora, mert mar nagyon kavezhatnekom van.

Mazsuzs, hullik az en hajam hajmosas nelkul is, de hajmosasnal meg megdobbento mennyiseg. Amikor kiveszem a gumit a hajambol, az is tele van hajjal. Sot, minden tele van hajjal. Sokszor meg Lolli pelenkajabol is az en hajszalamat huzom ki. :shock:

Na, tenyleg megyek, mert ma zenebolcsiben voltunk delelott es ahogy hazajottunk gyorsan megetettem Lollit, aztan lefektettem es most mar az en szemem is igen kopog az ehsegtol.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntetek! Bár tudom, bagoly mondja verébnek... :oops:

Ne haragudjatok, hogy ide nem írtam a Kriszta szemüvegességéről, már nem tudom, miért nem tettem. Csak úgy vittem el egy vizsgálatra, magam kértem a küldőpapírt a háziorvostól, csak hoyg tudjam, minden rendben van-e? A látásával egyelőre nincs is baj, állítólag a szemlencse (vagy mi) viszont oválisabb a kelleténél, ami később, amikor majd figyelnie, koncentrálnia, olvasnia kell, akkor okozhat gondokat. A doktornő szerint korrigálható. Kb két hét múlva kell visszamennünk kontrollra, és aztán majd meglátjuk, mi lesz.

Olive, látom, megérezted, hoyg nem vagyok belenyugodva a dologba. Az az érzésem, hogy a doktornő túl egyből írta fel ezt a szemüveget, mármint nem tudom, hoyg nem lehetne-e másképpen is korrigálni. Tudja fene, szemtorna, lyen-olyan más gyakorlatok, valami. Lehet, butaság, de nem hagy nyugodni. És szerinte nem erős a szemüveg, de az én szemeimnek ez a 0,75 és az 1,00-ás is annyira erős, hoyg szédülök, ha a lencséken keresztülnézek. Attól félek, hoyg ha amúgy a látásával még nincs baj, nehogy rontson rajta. A családban senkinek szemproblémája nincs, illetve csak ilyen időskori szemüvegesség van. Amúgy nagyon ügyes a kis drága, hordja probléma nélkül, van, hoyg ő szól, hoyg most teszünk szemüveget, és nem is áll rosszul neki. :oops:
Amit szándékszom tenni: mivel úgy gondoltam, hoyg ez az egy hónap, ami a kontrollig van, amikor bizonyos látásélesség-teszt is lesz, nem olyan vészesen hosszú, úgy döntöttem, hoyg ezalatt hordja a szemüveget és majd az eredmény függvényében meglátjuk, mi lesz a következő lépés. Ha valami nagyon negatív lesz, akkor mindenképpen továbbviszem, de azt hiszem, bármit is mondjanak, úgyis megmutatom egy másik orvosnak. Csak sajnos még nem szereztem tudomást valami jó gyerekszemészről. A férjem egyik munkatársának a felesége dolgozik egy ilyen szemészeti szaküzletben, ahol több orvos is rendel, tőle szeretnlék tanácsot kérni, hátha tud valaki jót ajánlani. Csak az a következő felmerülő kérdésem, hoyg ha egy másik orvos teljesen ellenkező dolgot mond, akkor kinek higgyek majd? Vagy vigyem akkor a harmadikhoz, a negyedikhez, ötödikhez? :roll: :roll:

Fyogyiügyileg úgy állok, hogy amíg ezt megírtam, szépen elfalatoztam egy kis halvát. (Ha tudjátok, mi az, valami napraforgóból készült édesség. Nincs is semmi kalória benne. :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :oops: :oops: :oops: ) De délelőtt csak gyümölcsöt ettem, és tegnap délelőtt is. Szóval: össze-vissza. :oops:
Amit viszont teszek, az az, hoyg vettem zsírégető és cellulitisz elleni krémeket, esténként pedig bekenem magam és fóliával is letekercselem a bekent részeket. Úgy fekszem le és akkor szedem le a fóliát, amikor először kelek Boróhoz éjszaka. MAjd beszámolok, milyen eredménye van. Ha lesz. MA reggel mértem meg a kböző testrészeket (centiben), és kb. egy hét múlva szándékszom ismét. Sógornőm is csinálja, egyelőre ketten vettünk egy krémet. :D :lol: Tavalyelőtt ő fogyott ilyen tekercseléssel vagy 10 kilót. De akkor járt egy szalonba valahová, és 10 alkalommal volt. Egy ilyen alkalomnak az árából viszont megvettük a krémet, és ha majd használ, akkor jóól jártunk. És csak tudhat valamit ez a krém, mert érzem, amint dolgozik, sajog a bőröm, mintha valóban égne.

Bocs', hoyg csak magunkról írok, most is már összehullás szélén állok. Járok angolórára hetente kétszer (vagy már írtam?), hétfőn és szerdán este 6-tól, ami annak ellenére, hyog feldob és új energiával tölt el, mármint maga a tudat és a tény, hoyg mást is csinálok a háztartáson és gyereknevelésen kívül, de mérhetetlenül ki is fáraszt. Olyan szintre tettek a teszt alapján, amit úgy érzek, hoyg valójában még nem ütöm meg, hiszen eddig nem igazán tanultam angolt és pl. az igeidőkkel eléggé bajban vagyok, de azt szeretném, ha minél hamarabb felzárkózhatok. Igaz, vannak olyanok, akik már harmadik éve járnak és úgy néz ki, kevesebbet tdnak, mint én. Na, mindegy, hétfőn lesz az első teszt, remélem, megálloma helyem! :)

Jó éjt mindenkinek, most rajtatok a sor, hoyg írjatok!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is be-benéztem de láttam hogy nem nagyon volt pörgés.

Most, hogy Edith írt Kriszta szemüvegességéről, nem tudom hogy írtam-e, mi is elvittük Nándit szemvizsgálatra és azt állapították meg, hogy 1 dioptria különbség van a két szeme között. Most keresnünk kell valami jó gyerekszemészt. Persze a TB által támogatott (így ingyenes) szemészetre mikor odatelefonáltam, azt mondta a nő, hogy már az idei évre nincs időpontjuk, akkor megyünk mikor akarunk de vigyünk fél napi hideg élelmet mert annyian vannak! :x :x Azért durva!

Edith! Irigyellek az angol miatt....igaz nekem most a párom fog járni két hét múlva egy hosszabb tanfolyamra és leteszi az alapfokot. Nem biztos, hogy belefért volna a költségvetésünkbe ha én és mentem volna. Ő már sokkal előbbre jár mint az alapfokú tanfolyam (igazán középhaladó), de mivel nem volt megfelelő időpontban neki a középhaladóknak tartott órák, így egy fokkal lejjebb kérte magát. Nem baj, hiszen még az alapfokról sincs papírja, de így legalább lesz és egy kis ismétlés nem árt. Azt mondja, hogy ő beszélni nem tud igazán, még ha meg is érti amit mondanak. Te hogy vagy ezzel?

Olive! Csináltam hajdinafasírtot. Kesudiót, répát, hagymát kellett beletenni, zsemlemorzsába forgatni és kisütni olajban.
Egy egész éjjel és még másfél napig ázott a hajdina, (csak azért mert nem értem rá megcsinálni), és a párom szerint így is olyan íze van, mintha egy áporodott szekrényszagot enne. Én annyira nem érzem, de tényleg egy ici-pici mellékíze így is maradt. De nagyon egészséges! Én is erre gondolok ha eszem! :wink:

Nem akarok semmit elkiabálni, (remélem nem is fogom) de most két napja nagyon jól állok hajhullás terén. Most már ideje is, hogy kezdjenek hatni a készítmények mert úgy tudom, hogy két-három hét után már van eredmény ha használja őket az ember, de egy hónap múlva már tuti. Sőt ha egy hónapos használat után nincs eredmény, az már inkább baj lenne.
De most talán ...... :)

Röviden ennyit, tényleg írjatok!

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

En is mindig bekukkantottam, hatha valaki... Mar kezdtem feladni a remenyt, ugyhogy nagyon megorultem most, amikor meglattam, hogy irtatok.

Edith, tenyleg fontos, hogy talaljatok egy nagyon jo szemeszt! En aztan tudom, van tapasztalatom. :( Gyerekkoromban egyiktol hurcoltak a masikig, mig a vegen az orszag masik reszen kotottunk ki (Salgotarjanban), mivel apukamnak ott volt szemesz az egyik fiatalkori nagyon jo haverja. O nagyon jo szakember volt es a gyerekekhez is nagyon ertett (4 vagy 5 gyereke van). Attol kezdve minden evben hozza mentunk es nem is volt tobb gondunk.

Mazsuzs
, ti is menjetek el egy masik szemeszhez is, de ilyen pici korban meg sokat valtozhat a szem!
Nagyon orulok, hogy ugy latod, megallt a hajhullas. Sajnos en ugyanezt nem mondhatom el. Tegnap este porszivoztam a furdoszobat, de mar felmosni nem volt idom. Azt ma delelott tettem meg es mivel kezzel, negy-kez-lab szoktam feltorolni, lattam, hogy mennyi hajam hullott elozo este ota. :( Par napja elkezdtem szedni valami vitamin es asvanyianyagos tablettakat es Varga-cseppeket is hasznalok. Ha nem javul a helyzet, akkor decemberben veszem otthon a csodaszereket, amiket te hasznalsz. Bar, az is lehet, hogy haza se jutunk karacsonyra. Ma mondta anyukam, hogy ugy hallotta megszunt az a minibusz jarat, ami a varosunk es a repter kozott kozlekedett. Holnap megy es kideriti. Ha igy van, akkor nem vallaljuk az utat, mert Lollival a vonatozas agyrem lenne. Pesttol 200 km vonatut es lesznek borondjeink, kezipoggyaszunk, babakocsi. Lolli meg nem bir egyhelyben ulni 2 percet sem. Marmint az autoban, a sajat kis uleseben jol utazik, de olben vagy szabadon, ahogy a vonaton kene, az nem megy. Eddig azert volt jo ez a minibusz, mert a repterrol hazhoz vitt es autosulesben utazott Lolli.

Mamackaval mi lehet? Mar regen jelentkezett.

Azt hiszem mennem kene, mert meg nem tudom, milyen ejszakanak nezunk elebe. Tegnap tobbszor is ebredt Lolli, annyira nathas. A hangulatan nem latszik, ugyanolyan aktiv, meg bohockodos, de allandoan folyik az orra es nincs etvagya. Inni sem akart, de kicseleztem. Imadja a narancsot, ugyhogy facsartam neki es a friss narancslenek nem tudott ellenallni. 2 napig csak gyumolcson es sutotokon elt, ma mar egy fokkal jobban evett, de meg mindig nem a regi. Vacsorara spenotot csinaltam neki edeskrumplival (fokhagymaval es kecsketejjel) es ezt szerencsere meg is ette. Persze kevesebbet a szokasosnal, de en mar ennek is nagyon orultem. Szoktam neki fott tojast is belerakni, de most nem mertem. Ugy vettem eszre, hogy most nem komalja a darabos dolgokat, csak a pepeset eszi meg. Biztosan faj a torka is szegenynek, de nem engedi, hogy megnezzem, piros-e.

Tenyleg, Edith, ha jol remlik, te szoktal adni Krisztanak Echinaeciat. Cseppek formajaban adod? Mennyi idos kortol lehet? Vagy van kulon gyermekvaltozata?

A tobbiekre is kivancsiak vagyunk, tessek irni!

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Mazsuzs, az elobb kihagytam, hogy a hajdinan meg gondolkozom. Azt hiszem csak akkor fogom ujra kiprobalni, ha lesz itthon a hutoben mas kaja is keszen, amit csak fel kell melegiteni, ha nem jon be a hajdina az uj modszerrel sem. :wink: Az a szag nagyon benne van az orromban es nem tudom konnyen elfelejteni.

Most csicseri borsot vettem es azt szeretnem megcsinalni falafelnek.

KépKép
 
 


Helló!

Olive! Csak azért jöttem, hogy leírjam még talán korai volt örülnöm bár napközben tényleg alig ment ki 10 szál haj. Most viszont mostam hajat és hát azért van bőven ami akkor megy ki mikor belemasszírozza az ember ezeket a szereket a fejébe. Nem mondom, hogy olyan nagyon sok mint máskor de sok.
Szóval még úgy lászik el kell tellnie egy kis időnek amíg a mosást is bírja majd a haj és a fejbőr. De ha már így beállna, hogy napközben nem menne ki szinte semmi, akkor annak is nagyon örülnék.

Hát én is gyűrtem ma a hajdinagombócokat lefelé a torkomon, de azért jobb lett volna rendes fasírt! :wink:

Nem csodálkoznék ha megszünt volna a minibusz járat, mert a repülőtér egy-két cégénél nagy változások vannak. Öcsémet is elbocsátották még több 10 emberrel együtt pedig lassan 10 éve ott dolgozott. Úgy látszik nincs pénz...

mazsuzs

Kép
 
 


HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!! :wink:

En is hianyollak mar titeket. Merre vagytok?

Edith, Krisztarol tudsz valamit? A masik forumotokra irogat?

Bogyoval skype-oltam valamelyik nap, ok jol vannak.

Lolli mar majdnem 2 hete takonykoros, de talan most mar labal kifele belole. Szerencsere nem fertozo, csak megfazott 2 hete szombaton, amikor az apjaval volt. Volt a helyi bolcsiben apas jatszocsoport szomb. delelott es nyitva volt a terem ajtaja, igy szabadon rohangalhattak ki-be az udvarrol. Apa azt mondja, hogy mindig adta ra azonnal a kabatot, sapkat, amikor kiment, de egyszer csak ki kellett mennie a kocsihoz a pelenkazotaskaert es akkor Lolli kirohant kabat es sapka nelkul. Valoszinuleg ekkor fazott meg.

Mazsuzs, hajad?

Most csak ilyen rovid voltam, mert mennem kell. Lolli alszik, addig meg ebedelnem kene, meg a konyhai romokat eltakaritani.

Puszi mindenkinek es IRJATOK!

Olive

KépKép
 
 


Bambitol elfelejtettem kerdezni, hogy hogy all a fogyival.

KépKép
 
 


Sziasztok lányok!!!!

Jól vagytooook????
Domi épp alszik, van 10 szabad percem.

Nos a diétát abbahagytam, zabálok, mint a güzü, mégsem hízok.
Kopp-kopp-kopp.Ugyanis a délig csak gyümölcsöt elvet próbálom tartani. Ugyan gyümit nem eszek, de inkább semmit sem eszek és ez úgy látszik bejön a szervezetemnek.

Mazsuzs!

Tudom, hogy ez nem vígasz, de még mindig hullik az én hajam is.
Bár azóta, hogy vasat kapok (folsav és magnézium) azóta picivel mintha kevesebb lenne az elhullajtott hajszál. Nomeg amióta nem diétázok.
Néha összeszedegetek egy párat és nagy öröm számomra, hogy hajhagymát nem látok a végén.
Tehát ez tényleg az elhalt hajszál.

Hogy haladsz a diétával?
Én kezdhetem elölről..... :cry: de csak, ha rendben a vérképem!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Én az október 8-ai bejelentkezésem óta már többször látogattam ide, de mivel más nem írt, úgy döntöttem, hogy magammal nem társalgok... :(

Krisz, a fogyókúráról és egyéb diétákról inkább ne beszéljünk. Pedig elég tragikus volt számomra, mikor tegnap átmeneti kabátot "kellett" vennem és nem is árulom el, hogy melyik méret volt a kényelmes. Ilyenkor mindig jönnek a nagy elhatározások pár napig, aztán meg... :cry: :cry:

]Olive! [/b] Pillanatnyilag azt állítom, hogy a hajápoló cucc kezd bejönni nálam.
Még nem mentem vissza havi kezelésre (a jövő héten kellene) így a nővel sem tudtam beszélni de v.színűleg látatlanban nem sokat tud majd mondani.
Megtudtam, hogy a szülés is lehet olyan "sokk" a szervezetnek ami miatt pl. az addig száraz bőrű egyén zsíros bőrűvé válik. Hát igen a hormonok.
A zsíros korpa pedig mai világunk új hajbetegsége. (Ez van nekem.)
Neked zsírosodik a hajad? Attól függetlenül, hogy most sikerült leadnod a súlyfeleslegedet, lehet ilyen problémád is de erről még nem írtál, csak magáról a hullásról.
Szóval nálam kezd bejönni a cucc, mert a mosás utáni másnapon kb. 5 szál ha kihullik, és a mosás utáni második nap már több de aznap este megint meg kell mosnom, mert annyira kezdt összetapadni a haj a fejemen. Remélem a hosszabb használat után azt fogom elérni, hogy nem kell másnaponta mosni a hajat. :oops: :oops: Egyébként úgy állította össze a hajgyógyász a termékeket, hogy a sampon a zsírosodás ellen van és a hajampulla van hajhullás ellen.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Krisz, azt nem irtad, hogy hogy vagy mostanaban. Emlekszem, hogy nem valami jol erezted magad. Azota rendbe jottel?

Mazsuzs, szerintem nekem is ez a zsiros korpam van. Azt mar kifigyeltem, hogy hajmosas utani nap es meg talan a kovetekezon kevesebb hullik, de utana elszabadul a pokol. Most azt is megneztem, hogy sajnos hagymastol hullik. :cry: Evek ota kinlodok a korpaval es hiaba probaltam ki mar egy csomo korpasodas elleni sampont, ugy tunik a korpicsek nagyon ragaszkodik hozzam. A samponok meg csak tonkreteszik a hajam ugyhogy mar nem is kiserletem korpasodas ellenivel. Viszont van, amikor rosszabb, most annyira nem veszes, de azert nem mult el. Amiota fogamzasgatlot szedek, azota annyira nem zsirosodik a hajam, de azert igy sem az igazi.

Edith, gyere, aztan hahozzal nekunk egy kicsit bovebben is! :wink:

Bambi vajon meg csinalja a fogyit?

A mai kajalasom szinte beillett volna a husnapba (kiveve a lekvaros kenyeret :wink: ). Vacsorara csirkes kebabot ettunk rengeteg salataval (nyers hagyma, paradicsom, uborka, paprika, kaposzta, fejessalata) es pitaval. A delelott gyumit en is tartom meg. Lehet, hogy mar le is telt a 3 honap a fogyi utan, de mar annyira megszoktam, hogy nem allok vissza. Csak akkor teszek kivetelt, ha ottalszunk valamelyik baratnomnel es masnap ott is reggelizunk. Viszont ez nem surun fordul elo, ugyhogy ennyi belefer.

Most jut eszembe, hogy ma elfelejtettem rapattanni a Legmagicemre. :roll: Az elmult napokban szep ido volt es sokat voltunk kint Lollival, igy a Legmagic elfelejtodott. Viszont Lolli utan rohangalok eleget a jatszoteren, ugyhogy talan azt beszamithatom
mozgasnak. Iszonyu aktiv a csaj, amiota jar! Egesz nap kepes lenne futni. Mindig mondom, hogy ebbol a lanybol egyszer maratoni futono lesz. Olyan edesek voltak ma a jatszoteren egy hasonlo koru kislannyal! Nem dobaltak, hanem adogattak egymas kezebe a labdat. :lol:

Na, mentem, mert aludni is kene meg ma ejszaka. :wink:

Olive

KépKép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: