Új privát üzeneted érkezett!

És most már új oldal. Hurrá! Írjatok!!! Én is igyekszem jönni! :)
Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edith, irigyellek, hogy ilyen jo kepeket tudtok csinalni a csaladrol. Nalunk lehetetlen, ugyanis Lolli egyfolytaban uton van es kiszalad a kepbol. Az eves is kinszenvedes mostanaban, ugyanis keptelen 10 percet egy helyben ulni.

Mamacka, a ti karacsonyi kepeitek is nagyon jok. Egyet ertek veled, hogy a karacsony mar mostanaban nagyon elanyagiasodott. Lolli is annyi ajandekot kapott rokonoktol, baratoktol, hogy en be se csomagoltam mindent, amit vettunk neki. Marciusban lesz a szulinapja, majd megkapja akkor.

Mazsuzs, Kriszta, ti is tegyetek fel kepeket! Meg jo, hogy en kerem es meg en se tettem fel. Amint letoltottem a gepre, en is mutatok nektek kepeket, csak odaig jussak el.

Lolli felebredt, ugyhogy mennem kell, csak meg egy gyors kerdes. Azt hiszem Edith lesz az emberem, de azert hatha masnak is van otlete. Igaz, hogy csak marciusban lesz ra szuksegem, mert akkor lesz Lolli szulinapja, de mar kezdek gondolkodni rajta, hogy ne az utolso pillanatban kapkodjak. Illetve kozben eszembe jutott, hogy Mazsuzs nagy sutemenyes, hatha lesznek jo otletei.

Szoval, otleteket szeretnek kerni toletek, sutikre, hideg svedasztalos kajakra. Annak orulnek a legjobban, ha tudnatok nekem olyan sutirecepteket irni, ami mar par nappal elotte elkeszitheto, mivel nem hiszem, hogy lesz segitsegem es aznap delelott nem fogok tudni mindent egyedul elkesziteni.

Sutiknel arra kell figyelnem, hogy ne legyen benne dio, mandula, mogyor mert itt Angliaban nagyon sok a diora allergias, meg amugy se lehet adni 2 eves kor alatt es lesz ilyen koru kis vendeg egy par. Pedig gondoltam a zserbora, mert azt imadom es el lehetne kesziteni napokkal elotte. Csak sajnos abban is dio van.

Torta otleteket is szivesen fogadok. Tavaly vanilias-turokremest csinaltam oszibarackkal Lollinak, de az iden valami olyasmit szeretnek, amibol valami figurat lehetne kihozni es az angolok amugy se nagy turoevok.

Na, tenyleg lepek, mert reklamal a kisasszony.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive, most csak bekukkantottam, de később teszek majd fel recepteket.
Vannak ötleteim, és biztosan Edith-nek is lesznek.
Az lenne a kérdésem ha esetleg olvasod a sorokat míg jövök a receptekkel, hogy ezeken kívül amiket írtál, hogy ne legyen benne pudingos, vagy nagyon kicsi rumos (esetleg rumaromás süti) jöhet?
Tortaötletekben nem vagyok nagyon topon, mert az az igazság, hogy eddig mindössze egyszer sütöttem tortát de azt sem szülinapra. Mi mindig megvesszük a helyi cukrászdában kivéve tavaly Nándi szülinapjára egy palacsinta tortát csináltam minden réteget szinte más töltetékkel. Az idén pedig répatortát szeretnék csinálni, nagyon finom a tésztája és egyáltalán nem lehet érezni benne a répát!

Na, megyek mert egy csomó nyomtatványnak utána kell néznem ugyanis lejár a GYED-em és a GYES-t kell igényelnem.

mazsuzs

Kép
 
 

 
 

Olive, én is jövök majd, de kicsit el vagyok havazódva. Majd beszámolok!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Olive!

Van egy tuti sós-sajtos rúd receptem, tök könnyű is és egy isteni linzer receptem.
Mindkettőt 1 nappal előtte megcsinálhatod. És egyszerűek.

Hidegtál: majonézes burgisali?

na még jövök, hozom a recpteket

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Kriszta, a sajtos rud es linzer recept erdekelne. Nekem is van sajtos rud receptem (dedanyam, nagyanyam receptje, de az csak frissen jo). Azt hiszem a majonezes krumplisalit kihagyom, mert az angolok nem nagy majonezesek es egy joghurtos-majonezes salit mar terveztem. Regebben, amikor nekem voltak szulinapi bulijaim, mindig csinaltam tesztasalatat. Fott teszta, mindenfele zoldseg, esetleg virsli es joghurtos-majonezes ontet. Ennek mindig sikere volt. Nem tul tomeny, ugyhogy meg az angolok is megeszik. Gondoltam meg fott tojassal toltott fasirtra is, mivel azt is el lehet kesziteni elozo nap. Persze lesz szendvics is, de osszesen ennyi, nincs tobb otletem. Talan meg csinalhatnek kusz-kusz salatat. Meg sult csirkecombokat s zoktak (also comb) az angolok ilyen hideg bufes esemenyeken talalni. En szoktam olyat is, hogy kifilezett felsocombot toltok vorosborba aztatott aszaltszilvaval, de ezt egy gyerekpartin nem kockaztatom meg, nem hinnem, hogy a gyerkocok komalnak.

Mazsuzs
, a turos, makos es dios sutiken kivul johet barmi mas.

Ma sutottem puspok kenyeret. Illetve olyan, mint a puspok kenyer, de angol gyumolcskenyer a neve. Ezt a receptet egy vanilias cukor csomagolasanak a hatuljan talaltam es mar masodszor sutottem meg. Nagyon finom. Mondjuk en tobbfele aszaltgyumolcsot raktam bele, sot meg etcsoki es diodarabokat is raktam, ami az eredeti receptben nem volt, viszont szerintem igy meg finomabb. Gyumolcscukorral csinaltam, de a liszt feher benne, ugyhogy nem egy dietas darab. :wink: Meg jo, hogy a temank cime 90 napos dieta. :lol: Ehhez kepest rendesen elkalandoztunk a tematol.

Na, elteszem magam mara, mar reg` az agyban lenne a helyem. Holnap mozgalmas napunk lesz. Indul a teli szunet utan a zenebolcsi, aztan Lolli kis haverja az anyukjaval jon hozzank.

Elore is koszi a segitsegeteket.

Olive

KépKép
 
 


Jó reggelt!

Na, egy picit írogatok, amíg hallgatnak a lányok, mert már ébren vannak!
A krumplisalátát én is akartam ajánlani, azt hiszem, egyszer már le is írtam. Most én is ezt készítettem Boró szülinapjára. De én rengeteg más zöldséget is teszek bele (répa, zeller, borsó, kukorica, savanyú uborka, savanyított friss paprika, fekete olajbogyó és még amit kitalálok). A majonézt pedig én tejföllel szoktam, de lehet joghurttal is hígítani, finomítani. Nálunk mindenki szereti.

Svédasztalhoz én mindig szoktam klasszikus és nem annyira hagyományos dolgokat készíteni. Mindig azt tartom szem előtt, hoyg azért jól is kell lakni, tehát ne csak csipegetni lehessen. Ezért általában nem hiányzik ilyenkor az asztalról a (z általában párolt) alsó csirkecomb (vasárnap ez volt melegen a krumplisaláta mellé) és az aprófasírt. Én nem készítettem még soha tojással töltött fasírtot, de megmondom őszintén csak azért, mert túl durvának tartom. Mármint a tojás jókora amúgyis és ha még bevonod húsmasszával, mekkora lesz? (Lehet, hoyg butaság, de ezért idegenkedem tőle.) Ehelyett én az aprófasítot ajánlanám. A fasírtmasszából kb. diónagyságú gombócokat formálsz és azokat sütöd ki. Lehet, picit sok a munka vele, de napokkal előtte megcsinálhatod, egy tálcára téve pedig bedugod a fagyasztóba. A nagy napon csak forró olajba teszed és kisütöd. Azért nem szörnyen forróba, hogy ne spricceljen mindenfelé, felhúzhatod a lángot miután beletetted a fasírtokat.

A másik, amit szintén napokkal előtte el tudsz készíteni, az a töltött panírozott gomba(persze, ha tudod, hoyg bárki is szereti. Ha egy van, aki nem, attól még nyugodtan lehet. De ha jóűl tudom, pont te nem eszed meg. :P ). Ügyes, kb. 3 cm-es átmérőjű gombákat választasz hozzá, lehetőleg minél kupolásabbakat. A szárukat óvatosan kiveszed és minden fűszerezés nélkül, a helyükbe teszel egy picit a fasírtmasszából. Szépen kikerekíted, mint a gomba másik felét. Tálcára teszed és lefagyasztod. Következő napon kiszeded őket, lisztbe, tojásba és morzsába forgatod és a tálcára visszahelyezve újrafagyazstod. Csak akkor sütöd, amikor kell. Én igaz, csak egyszer készítettem, de nagy sikere volt! Ha esetleg mégis nagyobbacska gombákat kapsz, akkor lehet tenni egy-egy pici darabka sajtotis, amit elfedsz a darálthús-masszával. A fasírtmasszából csak keveset, 1-2 maréknyit kell meghagyni.

Egy másik mutatós, de finom hidegtáli "fogás" lehet a sajt-sonka "Dobos-torta". Veszel kerek vagy szögletes sonkát és sajtot (de mindkettőnek egyformának kell lenni). Egy szelet sonkát megkensz egy leheletnyi vajjal vagy majonézzel és ráhelyezel egy szelet sajtot. Ismét kenés és ismét sonka, majd sajt, majd sonka, majd ismét sajt. Ezt tetszés szerint folytatod, de nem kell 3-4 centinél magasabbnak lennieMutatok majd képet róla csak találjam meg. Igaz, a sonkának nem kell hajszálvékonynak lennie, jó, ha kb.2-4 mm-es és ugyanúgy a sajt is. Ha ez megvan, akkor egy jó éles késsel feldarabolod. Általában kis háromszögeket szokás vágni belőle, ha a szeleteket átlósan vágod be (ha négyzet alakúak), akkor pont jó. Ha kerekek, akkor úgy is jó. tetszés szerint hagyod nagyobb vagy kisebb darabban őket.

Nem tudom, Angliában mennyire lehet kapni vagy mennyire drága a padlizsán márciusban, de a padlizsánkrémmel töltött paradicsom nálunk már szinte hagyomány ilyenkor. A paradicsom belsejét ki kell vájni, megsózod, majd a szájával lefele borítod, hoyg jól lecsepegjen. Én csikkcakkosra szoktam bevágni, mert akkor egy paradicsomból két adag lesz.
A padlizsánokat sütőben puhára sütöd (jó, ha még nyersen megszúrkálod itt-ott őket, hogy a gőz tudjon távozni belőlük és ne "robbanjanak" szét.), majd a héjukat lehúzod és a húsukat egy nem fém szűrőben legalább fél napig hagyod lecsepegni. Ezután botmixerrel pürésíted, teszel bele egy kávéskanálnyi reszelt lilahagymát és vagy csak simán olajat kavarsz bele, miközben kézi mixerrel kavarod vagy majonézzel vegyíted össze. HA majonézt már nem akarsz, akkor az olajos változat a jobb. Padlizsán mennyiségétől függően megbír 0,5-1 dl olajat is. Egy adaghoz kb. 5-6 padlizsán jár. Meglátod, amikor kavargatod, hoyg bír-e még olajat, végül olyan habosszerűnek kell lennie. Habár őszintén megmondom, a majonézest biztonságosabb elkészíteni, mert az nem vágódhat el. Nincs recept, hyog mennyi kell bele, ha több majonézt teszel, több lesz a krém, ha kevesebbet, akkor kevesebb. Hallottam, hoyg van, aki joghurttal készíti, én ezt a fajtát joghurttal még nem csináltam, de esetleg előtte megpróbálhatod kicsiben, 1 darab padlizsánból. Amikor kész a krém, megtöltöd vele a paradicsomokat a tetejét pedig valamilyen zöldfűszerrel díszíted.

Na, most ennyi, majd még jövök, d eesetleg írd meg, hoyg ebből mit tudsz felhasználni és mit nem, esetleg milyen dolgokat zárjak ki, ha véletlenül többen nem szeretik.
Keresek képeket...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Ezen a képen a padlizsánkrémmel töltött paradicsom a lényeg. Ez valamilyen étteremben készült, a többit nem tudom, mi van rajta, legalábbis nem úgy, hyog receptet adhassak róla:
Kép

A sajt-sonka-dobos nem látszik valami jól, ott van bal felől az uborka és a szalámiszeletek között. Ami viszont nagyon finom és mutatós ezen, az a kolbászkával töltött csavart husi, ott lenn, kicsit jobbra. Én most újévre készítettem, és tanúsíthatom, hoyg a három rúd alig jutott kézre két alkalommal.
Kép
Én így tálaltam egy reggelikor:
Kép

Puszi, muszáj mennem...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Ahhhhhhhhhhh micsoda kaják!!!!!!!!!!!!
Nyimi-nyami

Na elkezdtem újból a 90 napos diétát. :? De lehet,hogy a másikat fogom csinálni, az is bejött.
Mindegy.
A lényeg 4-5 kg felesleg ladása még.

Olive!

Nemsokára jövök a receptekkel!!!!

Mazsuzs!

Képzeld!!!
Vettem Neutrogena Tgél Totál sampont. Über drága volt, DE az első hajmosás után rögvest levette a korpáim 98%-át!!!!!!!!!
1700 Ft volt a Rossmannba.
Nem hittem a szememnek mikor láttam, nem lett sprőd a hajam tőle, ééééés 5 nap múlva kellett csak megmosnom újra a hajam!!!!
Korpa meg sehol.
Boldog vagyok, nagyon ajánlom Neked!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Csak most tudtam jönni. Nem volt valami jó hetem családilag sem és a derekem is úgy fáj mint még soha. Olyan mint mikor elalussza az ember a nyakát és nem tudja elfordítani, de az nekem a derekamban...Elég gáz.

Olive, igazán a receptek miatt ugrottam be. Itt van egy nagyon jó, én szilveszterre ezt csináltam és szerintem gyerekzsúrra nagyon megfelel mert keksz kell hozzá !

Kekszes krémes

Hozzávalók :


1 cs. kocka alakú háztartási keksz

1,5 cs. vaniliás pudingpor

2 db tojás

7 evőkanál cukor

1 evőkanál liszt

12.5 dkg margarin

7,5 dl tej

fél csomag zselatin


Tepsi alját ( 30*22cm ) kirakjuk a keksszel és a következő krémet tesszük rá :

Krém : A pudingport, a zselatint, a tojások sárgáját, a cukrot, a lisztet egy kevés tejjel csomómentesre kikeverjük. Beleöntjük a tejbe és sűrűre főzzük. Amíg forr, belekeverjük a tojások felvert habját és beledaraboljuk a margarint.

Óvatosan a kekszre merjük ( nem öntjük! ) és kirakjuk a tetejét is keksszel. Másnapra megpuhul és gyönyörűen lehet szeletelni.

A másik süti pedig ez volt amit kipróbáltam év végén. Nekem nagyon-nagyon ízlett!


Bounty szelet
Tészta:

15 dkg porcukor
25 dkg liszt
1 tojás
12.5 dkg margarin
1 cs. sütőpor
1 ek. kakaó

Kókuszos töltelék:

6 tojásfehérje kemény habja
25 dkg porcukor
25 dkg kókuszreszelék

Sárga krém:

6 tojássárgája
3 ek. liszt
3 dl tej
12.5 dkg margarin
15 dkg porcukor

1 db étcsokis tortabevonó

Elkészítés:
A sütőporos, szitált lisztet összemorzsoljuk a margarinnal,hozzáadjuk a cukrot, kakaót, tojásokat, s összegyúrjuk.
2 lapra nyújtjuk.
Az egyiket kikent, lisztezett közepes tepsibe fektetjük.
A kókuszos töltelék hozzávalóit összekeverjük úgy, hogy ne törjük össze a habot, ráöntjük a tésztára.
Erre jön a tészta másik fele, és előmelegített sütőben kisütjük.

A kihűlt tésztára jön a sárga krém:

Ehhez a tejet felforraljuk, felöntjük vele a liszttel, cukorral elkevert tojássárgáját, s sűrűre főzzük.
Ha kihűlt, elegyítjük a habosra kavart Rámával.

Tetejét tortabevonóval leöntjük.

A harmadik nálunk bevált sütiben - részetekről sajnos nem jó mert van benne mák.
Viszont ez is szoktam csinálni ha gyorsan, finomat és egyszerűt szeretnék:

Piramis süti

Hozzávalók: 30 dkg darált keksz, 20 dkg porcukor, 4 evőkanál (házi) baracklekvár, 4 evőkanál rum, 4 evőkanál kakaópor, ˝ dl tej (ha szükség van rá)

Töltelék: 15 dkg porcukor, 10 dkg vaj, 10 dkg kókuszreszelék, kevés tej

A hozzávalókat összegyúrom, és ha nagyon száraznak találom egy kis tejet öntök hozzá.

A töltelékhez a kókuszreszeléket annyi kis tejjel főzöm össze, hogy ne legyen annyira száraz, kihűtöm, közben a vajat a porcukorral kikeverem és hozzáadom a kihűlt kókuszt.

Ez eredetileg a tekercs receptje, amihez egy fólián kinyújtom (két folpack réteg között) a kekszes masszát, rákenem a kókuszosat és feltekerem.

Piramis készítésénél a masszát a formába nyomom, majd egy kis kúp alakú formával egy üreget készítek, ebbe töltöm a tölteléket és lezárom egy keksszel.


A Piramis és a Kekszes krémes sütés nélküli süti, a Bounthy az nem.
Viszont a Bounthyt akár két nappal előbb is elkészítheted ha esetleg megcsinálod mert akkor jó, ha jól összeérnek a rétegek. A kekszes krémesnél is legalább másfél napig állni kell a sütinek, hogy a keksz megpuhuljon.
A Piramis nevű sütihez pedig azt hiszem kell egy piramis alakú forma amit nálunk lehetett kapni direkt ehhez a sütihez, de bármi más forma is jó, csak akkor nem piramis lesz a neve. :)

mazsuzs

Kép
 
 


Olive, még annyit, hogy szerintem a kekszes krémest nem feltétlenül kell háztartási keksszel csinálni hanem jó hozzá bármilyen - esetleg négyzet alakú - keksz mert azzal könnyű kibélelni a sütőedény (tepsi) alját.

Ha pedig több receptre is kiváncsi vagy akkor az
andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=26174093 - 68k - oldalt ajánlom a figyelmedbe mert én is onnan szoktam csemegézni a receptek közül.

mazsuzs

Kép
 
 


www.andi1976.gportal.hu

(talán így meg lehet nyitni innen azonnal)

Krisz! Köszi a tippet a hajsamponnal kapcsolatban. Én már nem nagyon hiszek a samponoknak mert nagyon hitetlen lettem az utóbbi időben.
Ráadásul minél többet olvasgatok a neten és most olvastam egy cikket az egyik tekintélyes női lapban is, elég nagy probléma a hajhullás és egyre többen küzdenek vele. Nagyon sok embernél nem tudják, hogy mitől van.
Én most egyébként az unokatesóm tippjét próbálom ki, ugyanis neki olyan zsíros volt a haja, hogy naponta (!) kellett hajat mosnia. Aztán elkezde a samponos mosás után almaecettel öblíteni (egy kávéskanál almaecet+2 dl víz) és egy hónap múlva már csak 4 naponta mosta a haját sőt mikor beszéltem vele utoljára már öt naponta. Az almaecet pedig sokkal természetesebbnek tünik mint egy sampon vagy bármi más, persze csak ha hatásos.
Eddig nem mondhatom hogy nagy sikerem volt, igaz még csak két hete csinálom és legalább egy hónapig javasolta az unokatesóm.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok mamik!

Nagy híreim vannak. Jan 3.-a óta elkezdtem megint a diétát. Sajnos a mérlegem vacak így nem tudok pontos adatokat, de azért alakul.

A másik nagy hír, hogy eldöntöttük Balatonfüredre költözünk. Tegnap aláírtuk a szerződést. Már csak a mienket kell kiadni. Sajnos a tuti emberünk kapott ingyen egy lakást fél év megőrzésre amivel nem tudtunk versenyezni. Szurkoljatok, hogy minden rendben menjen.


A hajam nekem is tökre elkezdett hullani! :(


Ezt az oldalt meg nagyon ajánlom. Pál Ferenc atya tanításai hallhatók. Zseniális a pasi. Minket ő adott össze, ő keresztelte a lurkókat. Nagyon szeretjük. Virginia Satir családmodellről tartja ezt a sorozatot, de több év letölthető.

www.palferi.hu

Kép
Kép
Kép
 
 


No mizu?
Mindenkit elrettentettem?
Mai méricke eredménye 71 kiló ami 6 kiló mínuszt jelent.

Kép
Kép
Kép
 
 


Edit
Isten éltesse az egyéves nagylányt!

Kép
Kép
Kép
 
 


Andorom roppant mobilis lett, kapaszkodva közlekedik és mindenen felhúzza magát. (mármint álló helyzetbe :) )

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mamacka, engem nem ijesztettel el! :lol:
Nagyon ugyi vagy. Mikor hanyadik napnal tartasz? Edesek vagytok a kepen. Holnap megprobalok kicsinyiteni, aztan teszek fel en is kepeket.

Most jutott eszembe, hogy nem nyitottam meg meg a linket, amit kuldtel. En meg egy Fokusz adasat keresem a neten. 2-3 hete adtak, de nem talalom. A szuleim szoltak, hogy Laci Atya szerepelt a Fokuszban, aki kiskoromban volt a hitoktatom. Eloszor Braziliaba kerult el misszionariusnak, aztan a riport szerint most mar Del-Afrikaban van. Kivancsi lettem volna ra, mert nagyon kedves volt szamomra. Nagyon szigoru volt, ugyanakkor igen ertett a gyerekek nyelven.

Kepzeljetek, szakadt nalunk a ho szinte egesz nap, sot elozo ejszaka is! En most epulok fel a tobb mint 3 hete tarto betegsegbol, ugyhogy nem voltam kint, de Lolli kiment apaval es a szomszedokkal a haz ele hoembert epiteni.

Mostanaban nagy kotolazban egek. 20 eve nem kotottem es most ram jott a kotogetes. Lollinak mar kotottem kapucnis kisruhat, sapkat, salat, a kis haverjanak meg ma keszultem el egy bojtos sapival. A kovetkezo darab egy kardigan lesz Lollinak, csak meg a szinek teren nem jutottam dulore. Szep szineset szeretnek es tul sok fonalam van, ugyhogy nem tudok valasztani. :roll:

Ma nem eppen fogyokuras kajat foztem, gondoltam is ratok. Gulyast csinaltam es a desszert turogomboc volt. Eletem elso turogomboca Angliaban. Egy kicsit trukkos volt, mivel teljesen mas az allaga az itteni turonak. A vegeredmeny viszont jo lett.
Akkora adag gulyast foztem, hogy szerintem holnap, holnaputan is azt fogjuk enni. Mondjuk Lolli is besegit, mivel imadja a gulyast. :lol:

Mamacka, kozben visszaolvstam es latom, hogy jan. 3-an kezdted a dietat. Akkor jo sokat fogytal! Szoritok, hogy a vegeig kitartsal!
Balatonfured az egyik kedvenc varosom Magyarorszagon. Gyerekkoromban minden nyaron 2 hetet ott nyaraltunk. Mostanaban viszont Siofokra jarunk, mivel az egyik legkedvesebb baratnomek ott laknak. Viszont tervbe van veve, hogy a nyaron elszaladunk Furedre is, mivel meg szeretnem mutatni a ferjemnek.

A kicsi fiad meg nagyon ugyes. Lolli irto lusta volt mozgas teren. (Most viszont potol rendesen. :twisted: ) Lolli az elso szulinapja elotti ejszaka allt fel elszor a kisagyban. Este 11-kor belebujt a kisordog, nem akart aludni es csak kurjongatott az agybol. Egyszer csak beneztunk hozza es ott acsorgott, lesekedett az ajto fele. Mar kinosan ereztem magam, amikor mindenki kerdezgette, hogy jar-e mar a lanyom es o meg meg csak allni sem allt. Na, viszont ettol fogva felgyorsultak az esemenyek es szinte hamarabb szaladt, mint jart. Most meg mar sokszor szinte szedulok tole, ugy fel-le cikazik a hazban. Ovatosan kell kozlekedni, mert nem tudod, hogy a kovetkezo pillanatban melyik iranybol fog beledszaladni a kisasszony. :wink:

A tobbiek is jelentkezzenek! Hogy vagytok?

Olive

KépKép
 
 


Most csak gyorsan nehany kep a tegnapi havas elmenyrol. :lol: Lolli sapkajat es saljat en kotottem-horgoltam. :)

Kép Az ajtonkbol kukucskalva... Kép Tatott szajjal bamulom a havat... Kép A szomszedokkal... Kép

Olive

KépKép
 
 


Na, mi van Lanyok?! Elijesztettelek titeket a havas kepekkel? :wink:

KépKép
 
 


no akkor egy kis tavasz...



Áldott vidám Húsvétot!

Kép


... mert legyőzhették hitvány zsoldosok
és megszűnhetett dobogni szíve,
de harmadnapon legyőzte a halált
et resurrexit tertia die...


(Pilinszky János Harmadnapon)


Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


olive
Nem sikerült kitartani... :(

Kövér desznyó vagyok... :(

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mamacka, kedves toled, hogy meg gondolsz a kihalo topik tarsakra. :) Remelem kellemesen teltek a husveti unnepek. Mi elutaztunk majdnem 1 hetre baratokhoz, rokonokhoz Anglia del-nyugati reszere. Nagyon szep helyeken jartunk. Lolli is nagyon elvezte.

Azert szoritok neked, hogy esetleg kesobb sikeruljon lefogyni. En tavaly ilyenkor csinaltam a dietat es apr. elsejen ujra belevagtam, mert meg szeretnek fogyni nehany kilot. Apank azt hitte, hogy apr. elsejei trefat uzok vele, amikor bejelentettem. Meg gondolkoztam is rajta, hogy lehet, hogy mas napot kene valasztani kezdesnek, de aztan csak belevagtam elsejen.
Most szerencsere mar annyit nem kell fogynom, mint tavaly, de jo lenne, ha meg 5 lemenne. Eddig egeszen jol megy, csak a husvet egy kicsit bekavart. Na, nem azert, mert nem tudok ellenallni, hanem azert, mert vendegsegben voltunk, meg utazgattunk es a gyumolcsnapot nem tudtam megoldani. Kinos lett volna vendegsegben azt mondani, hogy bocsi, nem eszem egy falatot sem a halom kajabol, mert dietazok. Szoval azt csinaltam, hogy amikor gyumulcsnapom lett volna es az azt koveto napon is kemenyitonapot tartottam. Igy a vendegsegben ettem a tepsiben sult krumplibol es az osszes parolt zoldsegbol, csak hust nem ettem. A kovetkezo nap meg tobb helyre is kirandultunk, ugyhogy ismet kemenyitonapot tartottam, mivel azt talaltam a legkonnyebbnek. Marmint sultkrumplit es salatat mindenhol konnyu volt talalni, igy azt ettem. Egy kicsit feltem, hogy most akkor mi lesz a kilokkal, de ugyanugy lement fel kilo, mint maskor.

Egyebkent szerintem eloszor agyilag kell raallni a dietara, maskepp nem tudsz kitartani. Legalabbis en magamon ezt vettem eszre. Most is mar szerettem volna elkezdeni a telen, de nem ereztem magam erosnek hozza. Most pedig teljes gozzel csinalom es megy is. Most mar a lanykori (kozepiskolas) sulyom a cel es az, hogy ram jojjon a kedvenc farmerom, ami a szuleimnel lapul a szekreny melyen (18 evesen hordtam). :lol: Egyenlore ugy erzem, sikerulni fog, de azert nem akarom elkiabalni.

Kitartast mindenkinek, aki fogyni szeretne!

Olive

KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: