Új privát üzeneted érkezett!

Indi,
zsir ügyben hasonló a véleményem :)
te húst honnan szerzel be? van valami megbizható forrás?

o
orsko
 
 


Orsi!

Palacsinta nagyon finom zablisztből, vízzel. Kicsit vastagabbra kell hagyni, mint egyébként és nem szabad állni hagyni a tésztát. Én juharmézzel és fahéjjal szoktam enni.

Van nagyon jó tej- és tojásnélküli palacsintareceptem, de egy pici élesztő van benne, nem tudom, az baj-e. Azért leírom.

7-8 dl víz
4 dl liszt
késhegynyi szárított élesztő
1 ek cukor
(1/2 tk só)

Az élesztőt és a lisztet langyos vízzel elkeverjük, állni hagyjuk, amíg buborékok nem jelennek meg a tetején (15-30 perc). Ha a tészta túl sűrűnek tűnik, kis vizet teszünk hozzá. Kivajazott vagy olajozott tepsiben kisütjük.

Az élesztő jól egyben tartja a tésztát. Túl sokáig nem szabad állni hagyni, mert akkor érződni fog az élesztő. Ha az ember jól időzít, pont olyan lesz, mint a hagyományos palacsinta.
pindi
 
 


Gyezsunak: vegán csokitorta Kép

Ebből szerintem Misu is ehet, talán lehet karobbal, bár úgy még nem próbáltam.

3,5 dl víz
2,25 dl cukor
3 ek kakaópor
1,5 tk sütőpor
0,5 tk só
1 tk vaníliáscukor
1 ek ecet (vagy citromlé)
0,75 dl olaj
2,25 dl hideg víz

A száraz hozzávalókat összekeverjük. Hozzáadjuk a vízzel elkevert ecetet és az olajat. Simára keverjük. Kivajazott és liszttel vagy morzsával kiszórt tortaformában 190 fokon 30-40 percig, tűpróbáig sütjük.
Ha kész, megszórjuk porcukorral, vagy még melegen megkenjük lekvárral és kókuszreszelékkel szórjuk meg, vagy meg is lehet tölteni.
Tortának én dupla adagot szoktam, mert a szimpla nagyon lapos lesz!!!
pindi
 
 

 
 

Sacher torta

Bár a méz meg a mogyoró miatt egész picik talán nem ehetik...

Hozzávalók: 1 kg teljes kiőrlésű búzadara, 1/2 kg darált mogyoró, 40 dkg tofu, 5 ek méz, 1 csésze kakaó, 1 kk vaníliaőrlemény, 1/2 kk tengeri só, 1 narancs reszelt héja

A grízt a mogyoróval, a vaníliával és a sóval, a narancshéjjal és a kakaóval összekeverjük. A tofut 1/2 l vízzel a mézzel együtt egy mixerben krémmé keverjük. Mindent összevegytünk és a masszát 10 percig pihentetjük. Egy kiolajozott tortaformában 200 fokon egy órán át sütjük. Ha kihűlt, csokoládékrémmel bevonjuk.

A bevonat hozzávalói: 1 csésze kakaópor, 7 ek vaj vagy margarin, 3 ek méz

Először a margarint megolvasztjuk, hozzátesszük a mézet és összekeverjük. Utána nagyon lassan hozzákeverjük a kakaót is. Öt percig főni hagyjuk.Ha a krém nagyon folyékony, még tehetünk hozzá margarint.
pindi
 
 


Tegnap óriási sikert arattam egy hiper-egyszerű vacsival.
Két fej hagymát cikkekre vágtam, olivaolajon fonnyasztottam/barnítottam, rádobtam egy darab szejtánt (Vékony, gyros-szerű csíkokra vágva), maj a végén megszórtam bioboltos gyros-fűszerkeverékkel. Kuszkusz és friss saláta volt hozzá, meg a gyros-ra egy kanál natúr joghurt.
"Pont olyan, mint a Napfényes Izek-ben!" meg "Csak ennyi gyros van?" -lelkesedtek....:D[/url]
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Köszi a pala tippeket, ki fogom próbálni! :lol:
Pindi! Élesztő jöhet! :lol: Úgy tűnik, a tojás is, csak a tejtől félek (de lehet, hogy ez már csak bebeszélés...)

Orsko!

Én a biobarlangból rendelek, gyönyörű a hús, nem sokkal drágább, mint a bolti. Natúr termék, nincs beminősítve, de állítólag bio, csak a biosítási folyamat macerás... Ezt férjem uokatesójáéktól tudom, ők jól ismerik a tulajt.

Csicserifőzelék? Senki?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Pindi!

Sütőben sütöd a palacsintát?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Csokitorta-nagyon egyszerű:

Hozzávalók:
20 dkg étcsoki
4 tojás
kb 10 dkg liszt (én tk tönköllyel készítettem)
vaniliás cukor (nem tettem bele)
15 dkg cukor (szintén nem :) )
20 dkg vaj/margarin

A margarint a csokival felolvasztom, hozzáadom a tojások sárgáját, lisztet, esetleg cukrot. Felverem a tojások fehérjét és ezt is hozzákeverem. Kivajazott, lisztezett formában előmelegített sütőben kb. 1/2 óráig sütöm ( vagy egy picit tovább, hogy a belseje ne legyen annyira puha). Isteni!!!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Nem, az a tepsi elírás volt, természetesen serpenyőben.

De lehet tepsiben is palacsintát sütni, finn étel (csütörtöki kaja, borsófőzelék után :)) Nagyon finom és némileg gyorsabb, mint egyenként sütögetni a palacsintát. (Bár tudom, annak is megvan a maga varázsa.)

Pindi
pindi
 
 


indianyo írta:Én a panírozott ételeket sütőben sütöm, nagyon finom minden husi és zöldség fokhagymás durvára darált kenyérmorzsával beborítva(tojás nem kell hozzá), rozmaringgal és olivaolajjal megszórva és úgy megsütve. A krumplit is sütöm. Olajdban sütés szóba sem jöhet - nem bírom a szagát, no meg az olajban tocsogó ételek gondolata se tölt el örömmel.


Indi!

Megcsináltam így a husit, irtó fincsi lett, de panír nem lett jó. Ha locsolgatom olajjal, nem lesz klasszikus panír, ugye? leírnád, hogy pontosan hogy készíted?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Nagyon köszönjük a tortarecepteket! :)

Ma a Saara-féle póréhagymás krémlevest ebédeltük (2. fogás: tönkölyfasírt barnarízzsel). Én nem pároltam olajon a zöldségeket, csak simán megfőztem, aztán előbb nagyon sűrűre és darabosra turmixoltam, ezzel öntöttem le Misunak a rízst, majd még felöntöttem és teljesen összeturmixoltam, ez lett nekünk a leves, tejfölre szedtem ki. Finom volt :) Én zellerkrémlevest szoktam így csinálni: zeller, krumpli, sárgarépa, fehérrépa

Szilvi, milyen fűszerek vannak a gyros fűszerkeverékben? Jó ötlet a gyros, és falafelgombócot is kellene már csinálni végre, mintha lementettem volna egyszer egy receptet... Bár nyers salátákhoz nekem még tél van, valahogy nem kívánom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Én szörp receptekre lennék kiváncsi, ha van ilyen. Mi modjuk elsősorban vízen élünk de néha kell egy kis változatosság. Lánykám 8 hónaposan még csak vízet ivott meg gyümölcslevet, ti mit adtok ini a gyerekeknek?

Köszi Laura
tabajd
 
 


Pindi,

engem érdekelne a palacsinta sütőben azt hogy csinálod? És alángos sütőben kipróbálta valaki?

Köszi Laura
tabajd
 
 


A kenyérlángos sütőben sül. Kenyértésztát el kell lapitani, és megsütni. Dédanyáink a kenyérsütésnél a maradék tésztából csinálták.
orsko
 
 


Lehet, hogy hülye kérdés, de sokan mért sütőben sütitek a kenyeret? Előtte meg gépben dagasztjátok? :roll:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Laura,
szerintem a 8 hónapos lánykának a cukros szörpök még nem valóak. Amúgy mi nagyon de nagyon édesszájú család vagyunk, és a szürpüket is nagyon szeretjük, és csináltam is nyáron, és már mind jól el is fogyott :) Csináltam bodzát, málnát, meggyet, szilvát (ez utóbbi nem sikerült valami jól).

Én vöröslencsés levest csináltam ma. A felrakott két recept hibridjét. Nem nagyon szoktam a leirt recepteket betartani, úgy főzök, ahogy éppen jól esik. Ez néha beválik, néha nem... Most jól sikerült :)
orsko
 
 


Orsi (OSOA) :)

Persze, nem lesz klasszikus panír, de én azt nem is szeretem :wink: a kenyérmorzsa azért jó a tetejére, mert az az olajjal egy kis kérget képez, így nem szárad ki a husi/zöldség és kellemes az íze is.

indianyo
 
 


Orsi, en teknoben dagasztom, sutoben sutom a kenyeret.
biobaba
 
 


Orsi: én azért, mert így nincs vele munka (dagasztás), a gép ügyesebb, mint én, a sütőben viszont szebbre sül.

Laura: a lányom vizet iszik. szerintem az a titka, hogy vízzel kell kezdeni az itatást, akkor szeretni fogja.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szilvi, mi van a gyros-fűszerkeverékben?

Találtam 1-2- jó köles receptet még, ha valamelyik jól sül el, azt beírom... :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Kiprobaltuk a Pindi féle lencseleves, 500%-os siker volt, gyerek is imadja, most evett elöször olyat, amit mi is. Azota is müködik a dolog (élvezem, h nem kell sokfélét fözni :)). Pindi, köszi, elinditottal valamit :lol:!

Tegnap a Livi féle keltekercs vlt, az is nagyon fincsi lett :)!

Nagyon élvezem, hogy csak benézek ide és hemzsegnek a jo receptek, csak gyözzem kitalalni, h akkor most melyik:)!

Következö: Siciliai répa a la Indi :)

Laura, mi is csak vizet iszunk vagy nagyritkan itthon készitett gyümölcs-, zöldséglevet (ha éppen csinalunk).
Nalunk is ugy van, mint Livinél: vizet kap és semmi gond, gyerköc iszik rendesen:)
saara
 
 


Orsi, Livihez hasonlóan időspórolásból dagasztja a gép, de a sütőben szebb is és finomabb is :)

Kelbimbót szeretitek? Mit szoktatok főzni belőle? Nekem egyik kedvencem, a legjobban húsos szalonnás alapon párolva jött be eddig. Holnap ezt főzöm. Hihetetlen, hogy a MOM piacon milyen árkülönbségek vannak. Van 1250-ért és 600-ért is, különbség szemre nem volt köztük. :shock:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Livi,
sajnos nincs ráírva, mi van benne. :( Ezek azok a kis átlátszó tasakok, tán 5 deka van bennük, a nagycsarnokban meg bioboltokban szokott lenni. Nem hiszem, hogy bio, amúgy. (De talán na-glutamát nincs benne...)
Kelbimbót én csak megfőzöm (bio-vegetás vízben), (ha nagyok, akkor félbevágom őket), majd tojásos tejföllel leöntöm, és megsütöm. Van, hogy valami gabonát rakok alá, de azt is megfőzöm előtte.
h_szilvi
 
 


Köszi lányok, azt hiszem majd én is kipróbálom sütőben. :)

Saara! Szuper a recept (első), tettem bele zellert, pasztinákot is, jó sűrű lett, nyami :lol:

Palacsinta nagyon fincsi zablisztből, csak leragad, pedig bőszen olajoztam a serpenyőt, még a tésztába is tettem... Fogtam és betettem a sütőbe a maradékot. Kíváncsi vagyok, milyen lett. Most lett kész.

Livi! Jöhetnének azok a köles-receptek... :lol:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!

Szombaton a szülinapra kipróbálom a kenyérlángost, talán a kruplilángost sütőben is. Lesz hozzá padlizsánkrém, meg joghurtos padlizsánsaláta (tudok írni receptet :)). Valamelyik csokitorta receptet csinálom, meg gyümölcssalit. Svéd gombasalátát is szeretnék - ha van valakinek receptje hozzá, jöhet :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, követeljük a receptet! :)
Cserébe küldöm holnap a svédgombát, ma már nincs időm...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Gondolom, többeteknek nem újdonság, a Zoldköznapiból loptam az ötletet, házi vegeta:
sárgarépa, gyökér, zeller (gumó és zöld is), hagyma húsdarálón át, aztán "sok" sóval összekeverem, és kis üvegekbe teszem. Hihetetlen ízt ad bármilyen ételnek, biztos forrás, és elég félévente egyszer megcsinálni egy nagyobb adagot, mert eláll.

Biobaba!
Nekem is van teknőm, de nem mertem kipróbáálni, hiszen a kenyérnek nem az a titka, hogy rengeteget kell dagasztani? Hogy bírod idővel meg karizommal?:) Amúgy én is gépben dagasztom, sütőben sütöm. Ált. a 2,5 éves lányommal együtt gyurmázzuk meg, aztán vízzel megsimítjuk a kenyeret, és teleszórjuk mindenféle maggal úgy, hogy ki se látszódjon a tészta alatta. Nyamnyam... Ugyanezt lehet kifli-zsemlében, akkor rakunk bele sajtot, esetleg olajbogyót. Csak a kiflik feleannyi idő alatt eltűnnek vhogy:)

klári
pumama
 
 


Szia Klari!

Ne arra a hatalmas teknore gondolj, kis teknom van:) Ami a dagasztast illeti, kb 5 perc alatt meg tudom dagasztani a tesztat. Elotte felfuttatom az elesztot kis lyukban a liszt kozepen.

A kiflikkel kapcsolatban nalunk is ez a tapasztalat:)

Biobaba
biobaba
 
 


Köszi a válaszokat maradunk a víznél azt amugy is nagyon szereti, a babapatikában találtam ezt a receptet:még nem próbáltam

Zabpelyhes keksz:
2 csésze zabpehely, 2 csésze teljes kiőrlésű búzaliszt, 2 evőkanál méz. 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 citrom leve

mindent összekeversz egy kis vízzel piskótatészta állagúra, zsírpapírra pogácsaszaggatóval adagolod a masszát (egy kis olaj mehet a papírra) és 150 fokon megsül 5-10 perc alatt.

lehet hogy hétvégén kipróbálom, ha addig valaki kedvet kap és finom akkor szóljon!

köles receptekre én is kíváncsi vagyok ma adtam először lánykámnak és ízlett neki!

Laura
tabajd
 
 


Biobaba!

Legközelebb kipróbálom, hogy milyen teknőben, ha azt mondod, 5 perc elég a dagasztáshoz... Ugyanolyan szépen megsül így is, mintha 1,5 órát dolgozná a gép? (ebből 10-15 percet kevergeti csak mondjuk)

Más:

Csírátatok szorgalmasan, de vhogy folyton bepenészedik a már kibújóban lévő mag... Agyagcsíráztatóba rakom úgy, hogy a lukacsos tálban a magok, amit úgy locsolok meg, hogy éppen nedves maradjon alatta, így folyamatosan nedvesben van. Próbálgattam szárazabban, de akkor nem nőttek tovább. Ja , és letakaron vmivel, ami hagyja azért szellőzni is őket. Mit csinálok rosszul?

klári
pumama
 
 


Eza zabkeksz hasonlít a Stoke-on-trenti zabkekszre

225 gr zabpehely darálva vagy zabkorpa, 225 gr búzaliszt, 1 csipet só, 450ml meleg tej és 450 ml meleg víz keverve, 15 gr élesztő

1 órát keleszteni, forró beolajozott sütőlapon oldalanként 2-3 percig sütni

Még nem próbáltam, de a zabkorpás muffint nagyon szeretem és a bögrés sütit is szoktam zabkorpából/darált zabpehelyből.

indianyo
 
 


Sziasztok,

kovászt tud valaki csinálni és használni? úgy kipróbálnám egyszer majd.

o
orsko
 
 


kovasz engem is érdekel!

Biobaba azt hiszem irtal egyszer vmit ezzel kapcsolatban, de elég bonyolultnak tünt :oops:
Engem föleg olyan érdekelne, amit "gépesitett" kenyérsütéshez lehet hasznalni.

Orsi, örülök, h bejött a recept :)
saara
 
 


Szerintem azt lehet hasznalni gepesitetthez is, mert ki lehet szaritani. Most nem remlik, hova is irtam le, nem akarom megint bepotyogni, talan a kornyezettudatos mamaban van.
biobaba
 
 


Megtalaltam:
Kovaszt csinalhatsz ugy is, h a kesz , megkelt, sutes elott allo tesztabol kicsippentesz es elteszed a hutobe. Aztan lehet kapni szaritott kovaszport, de lehet, h folyekonyt is arulnak. Aztan letezik meg olyan , h sutoferment, ebbol a kovaszhoz hasonlot lehet csinalni. Talan glutenmentes, annyiben mas. De eleg hosszadalmas vele dolgozni, 12 oran at kell ppihentetni. Persze a kovasznak is tobb nap kell.
25 dkg rozsliszt, 1 ek savo v joghurt, iro, v sav. kaposztale. A lisztet, 2,5 dl langyos vizet es a savot elkeverjuk. Legmentesen zarodo befottes uvegbe toltjuk, lezarjuk, es 2-3 napig 30-40 fokon pihentetjuk. A jo kovasznak kellemes savanykas illata van, erjedesi buborekokat es finom repedeseket mutat a tetejen. Ebbol 50 g eleg egy kenyerhez. A kovaszt keves liszttel es langyos vizzel osszekeverve, letakarva meleg helyen 12 orat pihentetjuk. A tobbi kenyer hozzavaloval 10 percig dagasztjuk, majd 1 orat kelesztjuk. A maradek kovaszt rozsliszttel morzsava dolgozzuk, es uvegben 3 honapig is tarolhatjuk. Vizzel es liszttel lehet ujra eletre kelteni:)
biobaba
 
 


Ha még nem ismernéd, itt egy rettentő jó kenyérsütős oldal, mindent megtalálsz, gépi és sütőben sült kenyereket, kovász készítését, egyéb trükköket és fincsiségeket:

www.gportal.hu/emargit

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Klari, itt a tegnapi kenyer. A dagasztas hatekonysaga miatt rakom fel:)

Kép [/img]
biobaba
 
 


A mindmegette.hu-ról van a recept: török joghurtos padlizsán

Elkészítés: Két közepes padlizsánt héjastól karikára vágunk, megsózzuk, szűrőre tesszük, és hagyjuk lecsöpögni a levét. Közben egy fél citrom levével meglocsoljuk. Utána 2-4 darabra vágjuk a szeleteket, és olívaolajon, oregánóval megszórva, megsütjük. Ezután még egy kis citromlével meglocsolhatjuk a sült padlizsándarabkákat. Fél liter joghurtba egy kevés édesköményt, fehérborsot és kaporlevelet elkeverünk. Egy gerezd fokhagymát összezúzunk, és azt is a joghurtba keverjük, majd 2 evőkanál olívaolajat is belekeverünk. Ebbe a joghurtos masszába a padlizsándarabokat beleforgatjuk, hűtőszekrénybe tesszük, és akár kenyérrel magában, vagy bármihez köretként fogyasztható. Másnapra még finomabb lesz, ha az ízek összeérnek.

Megjegyzés:
Nyáron kitűnő, hűsít, és magában is finom.

A receptet Nagy Sándor küldte. Köszönjük!


Én csak oregánót és fokhagymát teszek bele, meg talán egy kis borsot - köményt és kaprot biztosan nem. Citrommal sem locsolgatom állandóan, és plusz olivaolaj sem kell bele, elég az, amennyiben kisül.

GyeZsu
gyezsu
 
 


gyezsu írta:A mindmegette.hu-ról van a recept: török joghurtos padlizsán


GyeZsu: ez olyasmi lehet, amit a Szerájban lehet enni Bpesten! az sem kapros vagy citromos, de talán egy csipetnyi köménymag jól kihozza a többi ízt...ezt megpróbálom, köszi! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Római kömény, csajok, római kömény! Valami mennyei, és cseppet sem hasonlít a rendes köményre! Egyszerűen csak csodás kelet-íze van! :D
h_szilvi
 
 


Igenigen, a sima köményt én nem nagyon szeretem, de a római a kedvencem! Nem szabad összekeverni.
Jó ez a padlizsános reci, joghurt is, padlizsán is nagyon menő nálam 8)

Svédgomba:

1 deci olajon nagy fej hagymát világosra sütsz, beleteszed a feldarabolt (cikkek vagy szelet) fél kiló gombát, reszelt citromhéjat, egy babérlevelet, kakkukfűt, borsot, sót. Ha levét elfőtte, 5-10 deka paradicsompüré megy bele, és citromlé meg méz vagy cukor. Még egyszer összeforralod és behűtöd.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Igen, olyan, mint a Szerájban :) Kipróbálom majd akkor a római köményt is, most épp fűszergyűjtésben vagyok, ezeknek a biofűszereknek gyönyörű a csomagolásuk (Sonnentor), olyan szép lett tőle a fűszeres polc :) Jut eszembe: cayenbors = cayenpaprika?

Csíráztatás-módszertan engem is érdekel :)

És megkaptam egy hölgy telefonszámát, aki állítólag isteni sütőben sült lángost készít, hozom majd a kipróbált receptet :)

Az én legutóbbi kreálmányom: paradicsomos-laskagombás tészta: hagyma vízzel párolva, rá a felvágott laskagomba. Idővel hozzáadni a paradicsompürét meg a fűszereket (só, oregano, citromlé, olivaolaj, fokhagyma, ...), végül összekeverni a maradék levestésztával (csigatészta)...

GyeZsu
gyezsu
 
 


gyezsu írta:Jut eszembe: cayenbors = cayenpaprika?

GyeZsu


Igen. Angolul 'pepper' mindkettő.
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

Eszembejutott egy könyv a kenyérsütésről:

Judith Ryan Hendricks: Francia kenyér, egy aranyos könnyű regény de egy nőről szól aki állandóan kenyeret süt vannak benne receptek is meg a kovászról is ír.

Laura
tabajd
 
 


Laura :) megsütöttem a zabkekszet a te recepted alapján, nagyon finom. Igazi jó kis délutáni sütemény kávé-tea mellé. Viszont: a piskótasűrűségű tészta folyós, nem lehet szaggatni... én kanállal adagoltam a nagyon sűrű tésztát kis halmokba - kb 5 cm átmérőjű - de így is óriásira nőttek, úgyhogy állag alapján inkább puszedli-szerűek lettek, mint kekszek. Azért kísérletezni fogok még, mert az íze miatt tényleg megéri, viszont így kicsit gumiszerű. És kb. 20 perc kellett a sütéshez.

indianyo
 
 



Sáfrány, Biobaba!

Köszi a tippeket és a lelkesítést. Klassz az az oldal, csak rengeteg recept van, belefulladok hirtelen, nem tudom, melyiket süssem...


Mit tudtok a szódabikarbonáról? Az mehet a sütikbe? Mert a sütőpor összetételét volt szerencsém elolvasni...

Csíráztatás? Ruccola és az olajretekmag is penészedik éppen, segítség!!

klári
pumama
 
 


Sziasztok!

Még mindig kenyér...
Meddig kell a gépben hagyni a kenyeret, ha kb 3 órás a program. Én is megsütném sütőben.

Köszi!

Orsi
osoa75
 
 


Klari, en annyit tudok a szodabikarbona negativumarol, h van, aki allergias ra. Pl baratnom anyukajan hatalmas piros kiutesek lesznek tole. Egyebkent bio kajakban engedelyezett a szodabikarbona.

Bio boltokban szokott lenni "eheto" sutopor:)

A csiraztatasnal en szoktam mosni a csirakat.

Biobaba
biobaba
 
 


Orsi,
én úgy szoktam csinálni a kenyeret, hogy 20 perc dagasztás után lekapcsolom a gépet, és kb. 40 perc múlva, ha duplájára kelt, kinyújtom, feltekerem, és formába teszem (hosszúkás szilikon). Még egyszer kelesztem kb. egy órát, közben pengével be lehet vágni. Utána forró sütőbe teszem, és nekem nagyon hamar, 25 perc alatt megsül egy félig teljeskiőrlésű, krumplis kenyér fél kiló lisztből. Nekünk ez eltart 3-4 napig is. Leírhatom a pontos recit is, nagyon bevált. :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: