Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ti már böjtöltetek valaha egészségmegörzés céljából? Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, mert nekem nagyon izgatja a fantáziámat, de eddig nem mertem belevágni.
Katicabogár
katicabogár (katic
 


Szia KAticabogár!
Én egyszer igen, kereken 5 napig. Elsõ két nap csak tisztított víz volt, 3-4 liter, aztán céklalé, és zellerlé 1-1 naig, 1-1 liter. MAjd gyógytea egy napig. És napi 6 aloe kapszula. Aztán nagyon fokozatosan visssza tértem a régi kerékvágásba.Az elsõ három naponiszonyatos fejfájás gyötört, Aztán elvágták, és nagyon jó lett a közérzetem. Ráadásul 52 kg voltam a hatodik nap reggel, isteni érzés volt. Tényleg , egyszer nem ártana megismételni, de kell hozzá itthon segítség, mert elég sokat aludtam a fejfájás miatt, gyógyszert persze nem vehettem be.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Zsomimama!
Köszi, hogy válaszoltál! Lenne néhány kérdésem. Orvossal konzultáltál elötte? Maga a módszer (mikor mit ettél, hogyan tértél vissza a hagyományos étrendre) honnan származik? Nem voltál nagyon éhes?
Katicabogár
katicabogár (katic
 

 
 

De, nagyon éhes voltam, már amikor ébren voltam, és nem fájt a fejem.
Régi jó barátaim, orvos-term. gyógyász házaspár ismerõs ajánlotta, mert elég pocsék volt a közérzetem, és a nyirokrendszerem tele volt mindenféle salakanyaggal.Évekig foglalkoztam táplálékkiegészítõkkel, és a sportolók étrendjével jómagam is.
A visszatérésnél eleinte párolt zölségek, majd rizs, krumli, és a végén a fehér hús volt. Ja, gyümik csak ezután.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Én már többször is böjtöltem, a leghosszabb 18 nap volt. Ásványvíz, tea, zöldséglé a menü minden alkalommal Kép Most már rég csináltam, mert sem terhesen, sem szoptatás alatt nem lehet, de már nagyon hiányzik! Hát, talán jövõ ilyenkor!
Mit mondjak róla?

Márti
 
 


Tavaszi léböjtkúra
[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=728" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=728[/url]

Táplálkozás és diéta az asztrológia jegyében
[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=593" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=593[/url]

Megtisztulás testben és lélekben: háromnapos léböjtkúra
[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=398" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=398[/url]

A gyógyböjt hatása
[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=104" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=104[/url]

A böjt, avagy az éhség tudománya
[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=273" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=273[/url]

Cseppnyi fellélegzés
[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=569" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=569[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Egy böjtölõs sztori! A következõ jelenet sértheti egyes emberek meggyõzõdését, hitvallását!!! BOCS, elõre is.
Szóval a volt edzõbácsim, aki pár évvel volt nálam idõsebb, nagyon okos emberke, rengeteget tanult, olvasott, mindent kipróbált önmagán, kereste az élet dolgaira a miértet, és nagyon jószívû. Erdélybõl jött Mo-ra,12 éve, mert otthon szó szerint éheztek, a falujukat lerombolták, és egy paneltömbbe költöztették a falut, a puszta közepén. Szóval vidám indíttatás.
Egyszer jött, hogy megtalálta élete értelmét, ehhez kizárólag a HIT gyülin keresztül vezet az út. Elsõ lépésben kidobta az összes mástémájú könyvét, mert az az ördög mûve, a szívem szakadt meg, de oda nem adta volna, nehogy "megfertõzõdjek", aztán ahogy olvasta a bibliában a BÖJT, ha megcsinálja, akkor tényleg ez az IGAZI ÚT számára.
Ivott ásványvizet, és semmi mást, három hétig, majd fokozatos zölséglevekkel élt két hétig.
Vagy húsz kilót lefogyott, bár addig is szikár volt, alig hittünk a szemünknek, hogy még él,de kibírta. Iszonyatos akarat ereje volt, azt mondta, hogy a "falánkság" démonát kell leküzdenie.
Persze azóta nem edzõ, de érdekesen alakul a sorsa.
Ha nem személyesen kisérhettem volna végig, akkor el sem hiszem. Azóta mutogathatnak "kispályás" éhségsztrájkolókat, he he.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok böjtölöök!
Nem nézek be naponta, ezért reagálok ilyen késön. Érdekelne például, hogy a böjt hosszát elöre meg szoktátok-e tervezni, vagy ez függ attól, hogy közben hogy érzitek magatokat? A böjt ideje alatt mennyire változik meg az életviteletek? Többet pihentek, vagy lehet ugyanúgy sportolni, dolgozni stb? Egy könyvben azt olvastam, hogy jobb, ha csak desztillált vizet iszik az ember, mert akkor egy idö után teljesen leállnak az emésztöszervek, és így éhségérzet sincs. Ezzel kapcsolatban csak az a gondom, hogy nem hiányoznak-e a szervezetnek bizonyos vitaminok ilyenkor. És még valami: vannak-e kimondottan böjttel, böjtölökkel foglalkozó orvosok kis hazánkban?
Katicabogár
U.i.: Céklalevet hogyan készítetek?
katicabogár (katic
 


Katicabogár!
Én nagyjából szokjtam megtervezni a böjt hosszát, azaz egy minimumot (5 nap általában), aztán ha jólesik, csinálom tovább is. Általábamn jólesik. Nekem jobban megy a böjtölés, ha közben van vmi dolgom vagy ha társasággal böjtölök és vannak programok, de van, aki sok pihenést igényel, ez egyénenként, idõszakonként, stb. változó. Pld. a böjt 6. napján tettem két éve egy kisebb gyalogtúrát (14-16 km), illetve naponta úsztam, tornáztam. Általában a hosszabb, de kisebb erõfeszítést követelõ dolgok mennek, a súlyemelés, robbanékonyság kevésbé. Csak desztillált vizet szerintem nem szabad inni, az emésztés mindenképp átáll befogadás helyett kiválasztásra, hiszen ez a lényege, így tisztul a szervezet. Vannak ilyen orvosok, bár szerintem nincsenek sokan (viszont egyre több a böjtöt saját élményként megtapasztaló orvos, és szerintem már ez is nagyon jó)!
Én a céklalét gyümölcscenrtifugával készítem nyers céklából. Lehet hozzá tenni almalét és egy kis citromot is. De bioboltokban kapható is (drága, de finom).

Márti
 
 


Zsomimama, miért nem vehttél be gyógyszert?
És mit csinálsz az éhség leküzdése ellen? Mert én nagyon szenvedek valami tartalmas utan (teszta/kenyer ..) nekem a csak gyumolcs és víz nem elég :-(
Mit csináljak?

Tomka
Tomka
 


Azért, mert a gyógyszereket egyrészt nem tanácsos éhgyomorra bevenni,másrészt az sem a természet ereje, kis túlzással "méreg".Az éhség ellen a legjobb a folyadék, és a figyelem elterelése, a kajás helyek elkerülése, illetve a napi enni-inni való elõre elképzelése, elkészítése. Céklalét én is gyümi centrifugával csináltam, de ittam már méregdrága boltit is.
Most pl. keményen dolgozom a két évvel ezelõtti nyáriruháimra, és ez kemény diéta, napi 2-3 liter víz, minimum lemegy.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Fogyókúrás Baba-Mama tábor a nyári szünetben, csodálatos környezetben ! Pihenj gyermekeddel együtt, közben szabadulj meg felesleges kilóidtól ! Jelentkezések még korlátozott számban ! Info: ledenyi@axelero.hu 06/70/255-8535
 


Sziasztok!
Újabb kérdésem lenne. Az ok, hogy a böjt után nagyon óvatosan kell visszatérni a hagyományos étrendre, de mi van az elejével? Van valami "bevezetö", tehermentesítö idöszak?
Azt is olvastam, hogy szokták a beleket üríteni a böjt elején, beöntéssel, glaubersós vízzel, esetleg savanyúkáposzta levével. Ti ilyet csináltatatok?

Márti!
A hosszabb böjtöt konkrétan miért csinálod? Fogyókúra, közérzetjavítás, vagy miért?

A böjt után változnak-e az étkezési szokások? Olyasmire gondolok, hogy kevesebbet eszik az ember, változik az ízlése.

Katicabogár

Kati


Katicabogár!

Én fõként tisztító célzattal szoktam böjtölni, egyszerûen nagyon jólesik! Persze, nem elhanyagolható a fogyasztó hatása sem, pláne most lenne ez érdekes, de mikor elkezdtem (kb. 8 éve), akkor nem volt rá szükségem.

Igen, szokás már elõtte tehermentesíteni a szervezetet, úgy, hogy 1-2 nappal elõtte az ember már fõleg csak zöldséget-gyümölcsöt eszik, rizst, zabot, ilyesmit. Az elsõ böjtnapkor szokás a glaubersó, mert nagyon gyorsan "átmos", aztán a beöntés mindennap (én ezt böjt nélkül is alkalmazom több-kevesebb rendszerességgel, szintén a jó közérzet elérése céljából)

A böjt után szerintem nagyon sokat változik az ember! Erõsebben érez minden ízt, nekem a normál bolti kenyér olyan sós volt, hogy marta a számat, nem is bírtam megenni - mondjuk, én egyébként is elég sótlanul eszem mindent. Mindenbõ elég jóval kevesebb, a frioss dolgok nagyon finom íze-zamata is kijön, viszont pld. a hentesboltokat jobb kerülni, mert igen büdösnek érzõdnek. Rászokik az ember a sok folyadékra, fõleg a teákra, vizekre - bár én ezeket amúgy is nagyon szeretem és nagy mennyiségben iszom.


Márti
 
 


Sziasztok!

"a beöntés mindennap (én ezt böjt nélkül is alkalmazom több-kevesebb rendszerességgel, szintén a jó közérzet
elérése céljából) " Ez tényleg egészséges dolog lenne??? Valahogy számomra ellenkezik a természetessel. Addig jó, hogy sok folyadék, sok gyümölcs, zöldség, de a rendszeres beöntés???

Ildi

Ildi
 
 


PIldi és a többiek!

A böjttel kapcsolatban én azt olvastam, hogy egy idö után a bélrendszer nem müködik, vagy nem eléggé, azért kell beöntéssel segíteni a tisztulást. Nekem is van némi ellenérzésem ezzel kapcsolatban. Mégpedig az, hogy a bélben mindenféle hasznos baktérium meg minden ilyesmi található. Ezeket nem mossa ki a beöntés?

Katicabogár

Kati


Ildi!

Rendszeresen, de nem naponta!!!!! Kép Mondjuk heti-kétheti 1x, fõleg, mikor úgy érzem, jólesne!
Egyébként egy böjtorvos vezetésével végigcsinált böjt óta, az õ tanácsait megfogadva!

Márti
 
 


Hazilag /magadnak/ hogy lehet beontest csinalni?

Reka
Reka
 


Töltse meg a beöntö tartált 1 l testmeleg vízzel. Folyasson belöle a WC-kagylóba vagy a mosdóba, hogy légtelenítse a csövet. Törje meg, szorítsa össze, vagy ha van csapja, akkor zárja el a csövet. A végét kicsit vazelinozza be és akassza a tartályt az ajtókilincsre. Helyezkedjen el térd-könyök helyzetben a földön és vezesse be a csövet olyan mélyen a végbelébe, ameddig csak lehet, közben végezzen hasprést, mint székeléskor. A víz lassú beeresztése közben a hasfalát hagyja lazán és lélegezzen nyugodtan. 2-5 percen belül heves székelési imger jelentkezik, a vizes béltartalom robbanásszerüen ürül. Utána igen alaposan üritse ki az eszközt.
Lehet, hogy a beöntés ma elavultnak tünik, ám még ma is a legkiméletesebb és leghatékonyabb bélápolási módszer; jó közérzetet biztosít a böjtölö számára és gyorsan segít éhségérzet, fej-és végtagfájás esetén is. Érdemes vele megismerkedni, hiszen az egész család számára az egyik leghatásosabb, egyszerü gyógymód láz és rossz közérzet esetén.

Lützner: A gyógyító böjt
Névtelen
 


SZiasztok!

Még annyit, hogy otthon szerintem a legkényelmesebb a kádban, a meleg vízbe merülve csinálni a beöntést, ugyanis ez jól ellazít amúgy is, így egy cseppnyi kényelmetlen érzéssel sem jár! Nem kell pld, térdelni, elég belefeküdni a kádba. A gyógyászati segédeszköz boltokban lehet venni mûanyag beöntõ kannát, illetve érdemes mellé másik beöntõcsövet venni, mert ami hozzá jár, az kemény és rövid, vagyis kényelmetlen. Külföldön könnyebb beszerezni, de itthon sem lehetetlen!

Lützner könyvét egyébként nagyon ajánlom mindenkinek olvasásra! Kép (én egy általa vezetett kúrán (is) részt vettem, mondhatom, fantasztikus Kép volt!)

Márti
 
 


Kedves Márti! Remélem, még látogatod az oldalt!
Engem is érdekelne itthoni beöntés. tavaly elõtt voltam colon-hydroterápián 5ször egymás után, és amit az elsõ alkalom után 1 órával láttam és tapasztaltam, az teljesen mellbevágott; nagyon brutális volt. ráadásul teljesen " ki is készültem"; utána leborultam az asztalra és aludtam 2 órát. Állítólag nem visel meg így mindenkit, de nekem még a menzeszem is megjött. Szóval, kicsit erõsnek éreztem ezt a dolgot, ezért akarnám itthon csinálni. Biztos, hogy nagy marhaságot kérdezek, de miután a meleg fürdõvízben belövöd a cuccost, majd amikor jön az inger, kiugrasz, és rohansz a vécébe, vagy ott intézed el a kádban az egész ürítést? Köszi a választ!
Lilla
lilla
 


Lilla!
Természetesen a beöntés után azonnal kiszállok, utána igyekszem bent tartani a vizet, amennyi ideig tudom (5-15 perc), ennyi idõ alatt szerencsére bõven elérek a WC-ig!

Márti
 
 


Ha most böjtöltök éppen: a DM-ben most akciósan jó fajta 100%-os zöldséglevek!

Rajtam kívül böjtöl még valaki éppen most? Úgy, hogy közben etet 3 gyereket?! Vagy akárhogy...
 


SZilvi! Köszi a zöldségléinfót, megnézem Kép Bár én már rég nem léböjtöltem, mert vagy terhes vagyok épp, vagy szoptatok Kép De ősztől csináltam egy nagy, 3 hónapos méregtelenítő-kúrát - és húsvét után megint fogok (bár előtte illett volna...) Kép És közben folyamatosan etetek két gyereket (igaz, a kicsi még csak hozzátáplálódik) meg egy pasit Kép Nem egyszerű...

Márti
 
 


Sziasztok!
"...az egész család számára az egyik leghatásosabb, egyszerü gyógymód..."
A párotok (és ha már aktuális, a gyerekeitek) mit szólnak a léböjthöz és a beöntéshez? Hány éves korban, hogy a legjobb megismertetni őket ezekkel?
Köszi:
Gabi
 
 


Gabi!

A páromat úgy 22 évesen ismertettem meg a léböjttel Kép (most 30) - eleinte csodálkozott, hitetlenkedett, most már nem. Azt azóta is mondja, hogy ő nem akarja kipróbálni (bár a zöldség- és gyümölcsnapig már elmerészkedett) - szíve joga, én nem erőltetem rá, bár mindig elmondtam, hogy nekem mennyire jólesett a böjt. Viszont tolerálja/segíti, vagyis nem szól bele illetve ha böjtölök, akkor igyekszik nem az orrom előtt libasültet enni és nem várja el, hogy főzzek neki (néha megtettem ugyan, de jobb nem főzni ilyenkor) A gyerekeim még nagyon kicsik (1 és 2,5 évesek), mióta megszülettek, nem volt még lehetőségem léböjtre - diétára igen - de szerintem számukra természetes lesz, hogy az emberek szoktak (lé)böjtölni (anyukám, testvérem és számos ismerősünk is), úgyhogy nem gondolom, hogy lesz konkrét időpontja annak, hogy megismerkedjenek a böjt létezésével. A kipróbálását kb 14 éves korig nem ajánlják, vagy csak kifejezett orvosi javaslatra és ellenőrzéssel - bár a gyümölcsnapot már szinte most is ismerik, mert sokszor nem kívánnak egyebet enni (igaz, még mindkettő szopik). De egy-egy napra, ha ők kívánják, ki is próbálhatják majd a böjtölést, aztán ahogy elég nagyok lesznek hozzá, természetesen böjtölhetnek hosszabban is, ha akarnak. Az én tapasztalataimat alapul véve valószínűleg vágyni fognak rá - de ha nem, náluk sem fogom (nem is lehet) erőltetni.
 
 


Márti, Te méregtelenítesz szoptatás alatt?
Én nem merek, pedig biztos jó lenne, mert azt hallottam, hogy a kiválasztott méreganyagok az anyatejbe is átkerülnek - a fogyást is ezért nem ajánlják, amíg az ember szoptat.
A böjtölést is szeretném már, épp így Húsvét előtt különösen, de az előbbiek miatt ebbe se merek belevágni. Valaki, aki ebben tapasztalt, segítsen!
 
 


Szia Nojka,
én is "böjtölő" vagyok, de szoptatás alatt én sem, soha. A szoptatás véget fog érni, böjtre marad még elég idő. :wink: :)
 


Sziasztok !
én vezetek is ilyen böjt táborokat, kúrákat!
www.dietinfo.hu
ha valakinek kérdése van, szóljatok!
egy dietetikus

somi
 
 


katicabogár (katic írta: Sziasztok!
Ti már böjtöltetek valaha egészségmegörzés céljából? Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, mert nekem nagyon izgatja a fantáziámat, de eddig nem mertem belevágni.
Katicabogár


Szia!

Én tervezem a steinbergeres levekről olvastam hogy csak reggelire ezt inni majd ebédtől mehet az evés és hogy ez is pucol. Hát nem tudom. Én próbáltam már víz napot tartani de délután már ájulás közelében voltam. Úgyhogy nem ment. De arra gondoltam ha már belekezdek akkor valami béltisztító bélnek jótevőt is be kellene szedni és erre meg a protexint néztem ki. Valaki próbálta már így? Köszi

Andi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron