Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Fél éves a kislányom. Szeretném ha segítenétek, hogy milyen programokat csináljunk hétvégenként, ahova a babát is magunkkal tudjuk vinni és mi is jól érezzük magunkat. Ha kirándulási ötletetek van akkor szívesen fogadnék kornkrét terveket. Szerintem mások is szívesen olvasnának ilyen ötleteket (én úgy látom, hogy mindenki csak plázákba jár). Köszönettel: Andi
Névtelen
 


Sziasztok! Mi nemrég költöztünk Budapestre. Szeretünk kirándulni de nem igazán tudjuk merre induljunk, fõleg kisbabával. Ha valaki tud jó útvonalakat akkor jó lenne ha megírná. Köszi: Réka
Névtelen
 


Szia Réka és Andi!

A lányunk pont most volt fél éves. Nagyon sokat kirándulni még nem tududnk vele, mert azért õ 4-5 óránként eszik, utána meg szeret egy picit aludni is., és mivel még nem tud ülni a kenguruban max. 2-3 óráig érzi jól magát, bébihordó nehéz, babakocsival meg a közlekedés nehéz.
de! mi is sokat járunk a barátainkhoz, (ahol mint Pocokék pléd és társai ...)
A múltkor amikor szép idõ volt felmentünk a Westend tetejére ami szinte parkosítva van, amúgy mi sem a plázákban ütjük el az idõt. És én pl. a belvárosban lakom, és nagyon nagyon szeretem a régi házakat, és rengeteget mászkálunk a házak között, és megcsodáljuk (fõleg én ) a régi épületeket.

rÉKA: szerintem a Vajdahunyadvára, a Gellért hegy, a Margit sziget kezdetnek nem rossz.
Viszonylag hamar el lehet jutni mindhárom helyre. És azt is élvezi a lányom, csak 2-3 óránál többet én nem tudok vele egyszerre tervezni.

Maya
maya
 

 
 

Hobby-kórust szervezünk Kecskeméten, mégpedig olyat, ahová GYES-en lévõ anyukák kisbabával együtt is jöhetnének. Olyan kórusról lenne szó, amelyik nem fellépésekre készül, nem "dolgozik", csak az együtt-éneklés öröméért jönnénk össze, hetente egyszer. Minden alkalommal tanulnánk egy új dalt, lehetõleg több szólamban, aztán énekelgetnénk azokat, amiket már megtanultunk. A célja ennek mindössze az, hogy
- jól érezzük magunkat (a gyerekeinkkel együtt),
- legyen hová elmenni néha késõ délután (anélkül, hogy a bébit apára bízzuk),
- a baba szép éneklést halljon.
Amellett az együtt-éneklés majdnem mindenkinek szép emlék, de iskolás éveink óta legtöbben nem éltük át. Most lehetõség volna rá.

Akit érdekel, az írjon nekem az adr@fibermail.hu címre.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!

Nagyon jó az ötlet, én szívesen mennék ilyenre, de itt Bp-en.
Sok örömteli éneklést kívánok!
Nem akar valaki itt Pesten bab-mama kórust szervezni???
Üdv:
Zsuzsi
zsu26
 


Programajánló pestieknek:

Január 15.
Mikkamakka Játéktár (Bp. Balatoni ut 15 331-49-42)
zenemanó zenés foglakozás 3 éven aluli gyermeke számára 10-11-ig (más alkalmakkor is)

Jan. 17.
Petõfi Mûv Kp. II. Máriaremetei út 80 (392-0860)
Bábszínházi elõadás, 10.30-tól

Jan. 18.
Dózsa György Mûv. ház 1173 Pesti út 113. 256-4626
Kaláka koncert gyermekeknek 10 órától

Karinthy Fr, Mûv Kp. 1046 Hajló u. 2-8 380-6218
Családi matiné - mesemusical

HM Kult. Szabadidõ Kp. 1143 Stefánia ú 34-36 343-7850
Unokák és nagyszülõk hangversenye. 11 és 14.30-tól

Jan 20.
Marczibányi M Kp. 212-2820
zeneóvoda hétfõn és szerdán 16-18 óráig

jan 23.
Csepeli M. Kp. 276-77-33
Négyszögletû kerek erdõ meséi

Jan 24.
Csokonai m. ház 307-6191
Hüllõ és dísznövény-kiálítás

Petõfi Mûv Kp. II. Máriaremetei út 80 (392-0860)
Csipkerózsika a Maskara társulattal 14.30

Jan 25.
Petõfi Mûv Kp. II. Máriaremetei út 80 (392-0860)
csiribiri gyermekmûsor 15-18 óráig, zenél a Bóbita együttes

Jan 26.
Kispesti Mûv. Ház teleki út 50 282-9826
Árgyélus királyfi - zenés mesejáték ( Holdvilág kamaraszínház társulata)
farsangi kézmûves játszóház
Míra
 


Az Iparmûvészeti múzeumban Gross arnold grafikáiból lesz kiállítás. (pár gyermekkönyvben lehetett -többek közt- a munkáit látni ...)
Január végéig.
Névtelen
 


Gryllus Vilmos koncertje: bp-i Marczibányi téri Mûv. Kp.

jan 28, 29, 30-án meg februárban is, délelõtt és du is.
tel: 212-2820
Névtelen
 


MÁV kedvezmény diák és iskolás csoportoknak.
Akik a Koronát vagy a Millenárist vagy a Terror házát néznék meg, díjmentesen utazhatnak.
További info: jegyirodákban ...

Ez ugyan nem baba program, de azért hátha érdekel valakit ...
Névtelen
 


Törpenyuszi kiállítás!

Érdemes eljönni, annak aki szereti a szőrös répafogyasztókat!

Október 4-5-én, a XI. ker. Zsombolyai út 6. szám alatt lesz. 10-17 óráig.

Ugyanitt, vagy aki addig nem bírja ki, ma 6 hetes, aranyos lógófülű törpenyuszik ELADÓK!

Ideális társ, nem ugat, nem kell sétáltatni, ( de lehet Kép) viszont igényli a törődést őkelme....

Amennyiben jó gazdija lennél egy aranyos kis nyusszancsnak, várom hívásod a 352-5743 számon.
Üdv.
Andi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: