Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lányok!

Hagyományos kenguruban mikortól ajánlott a baba hordozása? Bele szabad tenni már pár hetes korától, mikor még nem tudja a fejecskéjét egyedül tartani? Nem érheti károsodás a gerincét vagy ilyesmi, ha 2-3 órán át is egyhuzamban a kenguruban van?
Nyugtassatok már meg, mert én a fiamat 1 hónaposan már vittem kenguruban, és láthatóan nagyon jól érezte benne magát, nagyokat aludt vagy nézelödött mikor ébren volt. A mi kengurunk jó szivacsos kialakítású, tartja a hátát egyenesen, nem görbül össze benne a baba. Ugye nem lehet baja töle? Adjatok tanácsot, mert aggódom, hogy hibát követtem el azzal, hogy 4 hetesen már ebben hordoztam. Tegnap volt nálunk egy ismerös nö, akinek mikor odaadtam a gyereket (már 9 hetes a gyerek, és 6 kilós) leült vele, és hátradölt, úgy tartotta, mert "ilyen pici babát még nem szabad ám függölegesen tartani". Meglepődtem! Mit szóltok ehhez?

Üdv: Katus
Katus
 


A kérdés jó. Kíváncsi lennék én is olyan dolgokra is, hogy tud-e, hallott-e valaki olyanról, hogy korai kenguru használattól konkrétan károsodott baba?
"Tapasztalatom" szerint a komoly gerincproblémák jellegzetesen iskolakor, a sok asztal, TV és számítógép elõtti üldögélés során alakulnak ki.

Konkrétan, Katus, szerintem ha a feje nem tud bicsaklani, meg az egész gyerek nem görbül össze benne, akkor nem hiszem, hogy az eddigiektõl problémátok lesz. 3 hótól szokták nyugodtan engedni a kengurut, a baba ülni még ekkor sem tud, de a fejét már legalább biztosan tartja. Addigra meg szokták a fekvõs kengurut, vagy a hordozókendõt fekvõs módon javasolni. Az ismerõsöd esete nekem kicsit túlzásnak tûnik, de az is igaz, hogy én mindig elég "vagány" voltam a gyerekeimmel (szerencsére egyelõre úgy tûnik károsodás nélkül).
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Katus!
A kenguruban az a tuti, hogy a gyerek súlya nem a kicsi gerincét terheli, hanem eloszlik a mama testén. (Hiába látod úgy mintha a kicsi fülegesen lene) Ezenkívül a kics átveszi az az anya mozgásának változó ritmusát, ez fejleszti az egyensúly érzékét. És a testközelség külön jó a picinek. Megnyugtatja.
Én csak arra vigyáztam, hogy ne a csuklós busz hátsó részén utazzunk, mert az nagyon rángat.Kép
Gondolj az afrikai nőkre, akik újszülött köruktól magukon hordják a kicsijüket. Állandóan.
Én kenguru párti vagyok.
Üdv.
Malacka
Malacka
 

 
 

Sziasztok!

Tudtok olyan jo minosegu babakocsit, aminek kiveheto a mozeskosara? Es talan meg kesobb sportkocsi is lehet belole?

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Kedves Ildikó és Malacka!

Köszönöm a válaszotokat, megnyugtattatok! Én is kenguru párti vagyok, és ugyanazokra a dolgokra gondoltam, mint Ti (afrikai nök, ilyesmi Kép).

Ildikó, a kifejezés nagyon találó rám nézve is, úgy érzem, én is "vagány" vagyok a kisfiammal. Nagyon stramm kölyök, erös, 8 hetesen már 6 kiló 30 dekás súlyt mért a védönö, szóval nagy és erös kissrác! Ha nem ilyen lenne, hanem "gyámoltalanabb" akkor biztosan nem dögönyözném már most ennyit - és akkor Ö sem vigyorogna rám teli szájjal, mikor így játszunk.
Szerintem ha a kenguruban láthatóan jól érzi magát, nem nyöszörög, nem rosszkedvü, akkor biztos nem lehet ott rossz Neki! Ismerösöm esete szerintem nem kicsit túlzás, hanem nagyon túlzás volt, néztem is rendesen, hisz a gyerek már hosszú percekre felnyomja magát hasonfekvésböl, a fejét is nagyon jól tartja... de még ezek elött is ugyanúgy tartottam Öt karban, hát hogy lehet másképp, pl büfiztetésnél? Vagy mindig feküdnie kell, amig nem tudja a fejét tartani? Ha a hátát támasztom meg a buksiját, akkor miért ne lehetne a karomban? Ezen a nön én kiakadtam. És mikor a cumisüvegét kereste a gyereknek, és én mondtam, hogy nincs Neki, mert csak anyatejet kap, szinte rámförmedt, hogy: "De teáztetod, nem?!" Mondtam nem. Alig kapott levegöt, hogy én milyen felelötlen, tudatlan anya vagyok, hisz szerinte "az anyatej az egy sürü koncentrátum, ami csak az éhségét csillapítja, a gyerek ki fog így száradni". Kép Kép Persze elmagyaráztam neki, hogy nem így van, de láthatóan nem hitte el, mert régen még máshogy volt! Kép Hülledezve távozott tölünk - bár én végig kedves és türelmes voltam. Kép Meg mosolyogtam Kép Na jó, eltértem a témától, be is fejezem, puszik mindenkinek!

Katus

Malacka, erröl a súlyeloszlásról nem tudtam, nagyon megnyugtattál ezzel, köszi!
Katus
 


Lanyok!

Kaptam egy horodzo kendot, de nem kaptam hozza leirast, hogy hogyan kell felkotni. Leven a babam 4 hetes, nem akarok elkezdeni kiserletezgetni. Nincs valakinek egy felesleges leirasa?

Zsuzsa

zsuzsa73@freemail.hu
zsuzsa73
 


Tudja valaki mi az a permeátum?
Névtelen
 


A rendelõben ezt írta a doktornõ:

[url=http://www.babanet.hu/szak/gy423.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/szak/gy423.htm[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok! Két és fél évvel ezelõtt, miután a második kislányom megszületett hallottam elõször a snugliról. Korábban a hordozókendõ már ismert vlt számomra, lévén sok amerikai barátnõmnek volt, akkoriban itthon még nem is volt kapható. De én valahogy nem tudtam vele annyira megbarátkozni, mint a snuglival. Ez egy nagyobb-méretû kenguru (Kívülrõl egy zsákra emlékeztet), amely a háton is hordható, kifelé fordítva benne a babát. Nekünk nagyon bevált! {mosolygo fej}
Emiatt a most még pocaklakó babámat is biztos, hogy sokáig fogom benne hordozni. A BKV-s közlekedéshez számunkra kezdetben elengedhetetlen volt, lévén a kicsi születésekor a nagyobbik is csak 2,5 éves volt, és a legközelebi metró-megállónál nincs mozgólépcsõ.
Más. Tud-e valaki eladó babakocsi-utánfutót, ami jó állapotban van és megfiethetõ árú? (Buggy board).
Ha igen, kérem hogy írjon a következõ emil-címre:

norcsievi@freemail.hu.

Köszi, sziasztok, kitartás a BKV-s közlekedéshez (meg a gyalogoshoz is)!

Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Demonstráció! Október 28-án a mozgássérültek (békés, zenés, sétálós, gurulós Kép ) demonstrációt szerveznek, minden érdekeltnek. Azt gondolom (õk is így hirdetik) mi is érdekeltek vagyunk, hiszen kerékkel (babakocsival) mozgunk, lassan járó totyogókkal küszködünk. A Deák téren van a gyülekezõ. 12-kor. Sajna azt hiszem a babaruha börze is pont aznap lesz, de aki tud, jöjjön el.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szervusztok!

Jó ötletekre volna szükségem, a "szakmai" (gyógypedagógus) agyam felmondta a szolgálatot.

Nagyobbik lányom 4,5 éves, izomzata kissé laza, picit rongybaba, de fürge, gyakran ugrándozik menet közben is.

szitu: kicsi a babakocsiban, amit jó sokért vettünk, hogy fel bírjam emelni telepakolva is, a nagyra figyelve is. A jármûvekkel nincs is sok gond, akkor nagyon figyelünk. De a sima utcai közlekedés az agyamra megy: Anna fogja a kocsi tolókarját oldalt, ami szerintem Budapest közepén elkerülhetetlen, de nem is szeret szabadon menni. Ugrándozik, fecseg menet közben, ez még oké is, ha veszélyes, szólok neki. De néha (gyakran) annyira kapaszkodik a kocsiba, hogy már szinte lóg rajta, már nem mellette megy, hanem bejön mögé, ezáltal folyton megbotlik a kerékben. Ilyenkor dühöng, bosszankodik, a kocsi a hibás, mért nem megyünk hátival?!
152cm-mhez és 40egykét kilómhoz mérten ritkán merek hátizni. Nehéz nagyon, fõleg, hogy Anna ilyenkor a kezembe kapaszkodik, azon lóg, huzatja magát, úgy érzem, hogy nem érek haza sose.

Mi a kutyát csináljak???
(Anna jár külön "mozgásösszerendezõ" tornára, meg ovis tornára, ahol mindig dícséretet kap, hogy szépen dolgozik, szabályosan és lendületesen fut... Néha úgy érzem, ha nem az akaratán múlna, hanem szervi baja lenne, jobban elviselném. Lehet, hogy nem akarati dolog, de meg fogok bolondulni, s rányomja a bélyegét az egész életünkre a közlekedés. Autó nincs, sokat kell menni, mondom, nem is a jármû a gond.)

HELP!

Köszi!
Eszter
Névtelen
 


Sziasztok

Kocsiba szerelheto gyerekulessel kapcsolatba volna kerdesem. 3 pontos amikor gyerek elott is van ov azt ertem hogy hogy vedi meg ot, de mi van az ulesmagasitoval. Egy balesetnel nem serul meg a gyerek csipoje a nagy rantastol? En igazat megvalva meg felnotteknek se szeretem ha csak csipojukon megy keresztbe az ov.
Tud valaki valahol szakvelemenyt ezekrol az ovekrol. Esetleg statisztikat milyen serulest szenvednek azok akik igy vannak bekotve.

Napocska
 


SZia Napocska!

(hátha átjö a téma a másik topicból)
Szerintem a kétpontos jellegû övek annyit érnek, hogy nem repül ki az ember a kocsiból. POnt. Nem több.
Ildi

Ildi
 
 


Gyerekules - KRESZ

1/1975. (II. 5.) KPM-BM egyuttes rendelet
a kozuti kozlekedes szabalyairol (2001 allapot)


A jarmuvek terhelese
Szemelyszallitas
46. § (1) Szemelyt szallitani csak a jarmunek e celra kialakitott allo- vagy ulohely reszen szabad. Allo utast csak autobuszon, trolibuszon es villamoson szabad szallitani.
(2) Gepjarmuvel, mezogazdasagi vontatoval es lassu jarmuvel - a (4) es az (5) bekezdesben emlitett esetet kiveve - legfeljebb a jarmu hatosagi engedelyeben feltuntetett szamu szemelyt szabad szallitani. A szallithato szemelyek szamanak meghatarozasanal a vezetot is figyelembe kell venni. Ket 10 even aluli gyermeket egy szemelynek kell tekinteni.
(3) Motorkerekpar potulesen csak egy, a sajat biztonsagara ugyelni kepes szemelyt szabad szallitani, akinek a laba a labtartot eleri. A gepkocsi elso ulesen csak egy szemely szallithato.
(4) Tehergepkocsin - az (5) bekezdesben foglaltak kivetelevel - abban az esetben szabad a hatosagi engedelyben feltuntetett szemelyek szamanal tobbet szallitani, ha
a) a tehergepkocsi megengedett legnagyobb ossztomege 3500 kg-ot meghaladja,
b) a szallitott szemelyek szamara megfeleloen rogzitett es biztonsagos ulohely van,
c) a rakomany a szallitott szemelyeket nem veszelyezteti,
d) a tehergepkocsi ossztomege - a rakfeluleten szallitott szemelyek sulyat szemelyenkent 68 kg-mal szamolva - a tehergepkocsi megengedett legnagyobb ossztomeget nem haladja meg,
e) a tehergepkocsi rakfelulete nem billentheto.


A kozlekedesben valo reszvetel kulon feltetelei
48. §
…
(5) Olyan gepkocsival, amelynek meghatarozott uleseit biztonsagi ovvel kell felszerelni, tovabba olyan gepkocsival, amelynek hatso uleseit biztonsagi ovvel szereltek fel, csak abban az esetben szabad kozlekedni, ha a biztonsagi ovvel felszerelt ulesen utazo szemely becsatolt biztonsagi ovvel van rogzitve. A szemelygepkocsi hatso ulesen utazo, 12. eletevet meg be nem toltott es 150 cm-nel alacsonyabb gyermeket biztonsagi gyermekulesben kell rogziteni.
a) Nem kell becsatolni a biztonsagi ovet:
aa) a hatramenetben kozlekedo gepkocsi vezetojenek;
ab) a taxi gepkocsi vezetojenek, ha taxi uzemmodban utast szallit;
ac) a mento gepkocsi betegellato tereben utazoknak, ha a becsatolas a beteg allapotanak romlasat okozhatja, a betegellatast akadalyozza;
ad) a jarmuvezetes oktatasa es az azt koveto gyakorlati vizsga soran az oktatonak.
b) A szemelygepkocsi hatso ulesen utazo 12. eletevet meg be nem toltott es 150 cm-nel alacsonyabb gyermeket nem kell biztonsagi gyermekulesben rogziteni, ha:
ba) a biztonsagi gyermekules beszerelesere a szemelygepkocsi gyari kialakitasa alapjan nem alkalmas;
bb) a gyermek az uleshez beszerelt biztonsagi ovvel megfeleloen, biztonsagosan rogzitheto;
bc) a 46. § (2) bekezdese alapjan es a szallitott szemelyek szamabol kovetkezoen egy ulohelyen ket gyermek foglal helyet;
bd) az egyidoben szallitani kivant gyermekek szama miatt a biztonsagi gyermekulesben torteno rogzites nem oldhato meg;
be) a szallitas taxi uzemmodban hasznalt taxi gepkocsival, szemelygepkocsis szemelyszallitast vegzo gepkocsival, rendvedelmi szervek gepkocsijaval vagy a mentogepkocsi betegellato tereben tortenik.
(6) A szemelygepkocsi elso ulesen 150 cm-nel alacsonyabb gyermek csak akkor szallithato, ha az uleshez legzsakot nem szereltek fel, es a gyermeket biztonsagi gyermekulesben helyeztek el.
Zsolt
 


1. szamu fuggelek az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez
A rendeletben hasznalt egyes fogalmak meghatarozasa a kovetkezo:

III. A kozuti forgalommal kapcsolatos fogalmak
…..
j) Biztonsagi gyermekules: kulon jogszabalyban meghatarozott követelményeket kielegito, a gepkocsiban megfelelõ modon elhelyezheto, a gyermek biztonsagos rogzitesere szolgalo berendezes.

-***************

Van vkinek CD jogtara, es abban valami errol??
Zsolt
 


Szia Szofi!
Ma azt írták a családról, hogy nagyon szerették, óvták gyerekeiket. Nem vonom kétségbe, de attól vagyunk emberek, hogy gondolkodunk, és felelõsek vagyunk cselekedeteinkért.
Az anyának mégsincs koponyaalapi törése, "csak" súlyosan sérült. Az iszonyatos érzés mellett,ami elkíséri egész életén át, meg fogják büntetni.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


OKé, eszerint akár 6 10 éven aluli gyereket is vihetek a Wartburgban, hátul, és senki semmit nem tiltakozhat, jól értem? Sõt, ha a nagy már lesz 10, de még nem 12, akkor is 5 gyerek befér hátra legálisan, bekötetlen, elvileg.
(az külön fejezet, hogy én idegileg hogy viselem a dolgot)
Ildi

Ildi
 
 


Napocska,
nem nagyon értem a kérdésedet. Ha a gyerek az ülésmagasítón ül, a biztonsági öv akkor is keresztbe elõtte megy át. Nem a középsõ helyre kell bekötni, ahol csak gyerekülés bekötésére van öv. Az oldalsó, esetleg csak kétpontos öv ugyanúgy fent-lent van bekötvbe, mint a hárompontos (ami egyik oldalt fent-lent, másik oldalon lent).
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


PIldi!
Igen, ugy tunik, ezt mondja a jogszabaly. A Wartburg idealis jogszabalyilag, mert nincs benne gyarilag hatso ov. Az elvileg 6 gyerek idegileg nehezen lenne viselheto: 10 perc alatt tomegverekedest jelent a hatad mogott.

Napocska!
A repulokon is 2 pontos ovvel kotik be az utasokat. A nem murepulokon...

udv
zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Mint kétütemû Wartburgos szólnék hozzá: sajnos a Wartburgban is ki van alakítva a hátsó biztonsági övnek a hely, csak nem szerelték bele az övet. (Magyarul ott vannak a lyukak.) Ha a rendõr ért hozzá, akkor a

"a biztonsagi gyermekules beszerelesere a szemelygepkocsi gyari kialakitasa alapjan nem alkalmas"

kitételbe simán beleköthet. Ha olyan napja van. Sajnos Wartburgba nem lehet kapni már biztonsági öveket, -mi legalábbis nem kaptunk, lehet Bp.-en van- csak bontóból esetleg. Mi betetettük, mert elég sokat utazunk. (A szüleim 120 km-re laknak)

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Juca, nekünk is van sokéve hátul kétoldalt hárompontos, és középen nemrég óta kétpontos, bár igaziból ide is egy hárompontos lett beszerelve, mert azt lehetett kapni...(!, bár nem tudom végül hol, de Nógrádban csinálták).
Ezek szerint még nyugodt is lehetek a két oldalsónál, hogy az feltehetõen gyárilag kialakított helyre került, és nem igaz rá a "házilag barkácsolt" kitétel (veszélyeit lásd Zsóka párjának véleménye, tán még a bababarát ország topicban)??
De azért a több gyerek mint hely kitétel minden kocsira igaz, ott nincs ez a gyárilag stb szöveg.
Viszont. Mi szerint ítélik meg, hogy elég-e már az ülésmagasító??? A 18 kg, vagy van hozzá centi (merthogy ez többet mond), vagy rám meg a rendõrre van bízva? És továbbra is kérdezem, hogy mit csinálsz akkora gyerekekkel, akik már a klaszzikus gyerekülést kinõtték, mondjuk 7-12 éves korig, és 3 van belõlük, de csak két 3pontos öved van (ide ülésmagasító, tegyük fel oké), és középen kétpontos. A jogszabály alapján nem tudom, hogy a kétpontosnál mit szabad tennem? Mert ide szerintem butaság az ülésmagasító (itt most nem keresztbekétpontosra gondolok!!!), viszont kell vagy nem???

Ildi

Ildi
 
 


Állítólag (nem tudom hol olvastam), hogy az ülésmagasító csak azért kell, hogy a gyereknek ne a nyakát vágja a biztonsági öv. Nahát ez középen nem fordulhat elõ... Ebbõl következik...

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok

Ha igaz az hogy ulesmagasito csak is azert kell hogy keresztbe ov ne nyakon menjen akkor miert nem eleg egy szukito az ovre ami lejjebb tereli az ov felso szarat. Itt Kanadaba peldaul olyat olcson lehet kapni, es meg ugye nagyobb helyet se foglal a gyerek mert nincs ulesmagasito.

Zsolt tudom hogy ilyennel kotik be a repulon az emberek magukat. En cseppet se vagyok meggyozodve hogy egy veszelyesebb megallasnal nem lesz semmi bajom. De az is igaz, hogy repulon veszely elott meg egy adott testhelyzetet is felvetetnek veled, de kocsiba arra ritkan van elore idod. Viszont repulon kisgyereket az ovre huzott meg egy ovvel kotik csak be. Lehet ez megoldas a kocsiba is a kicsikre? Na jo tudom ez hulye kerdes, szerintem cseppet se biztonsagos.

Zsoka ha 3 gyereked van es kicsit nonek ohatatlanul nem tudod csak bebi ulest kozepre tenni, tehet elobb utobb gyerek lesz bekotve ugy hogy csak a dereka elott megy at egy ov, a csipojenel. Vegulis arra lennek kivancsi aki ezen a heleyn ult es szenvedet balesetet mar azzal az ov mitcsinalt, nem serult meg jobban? Csipocsontja nem tort el.

Napocska
 


Sziasztok megint!

Megtaláltam, hogy hol olvastam, bemásolom ide Nektek. Sajnos a kérdést, amit feltettek az Autóklub ügyvédjének, azt nem tudjuk, csak a rá érkezett választ. Azért nagyjából kikövetkeztethetõ...

Tehát a levél:

Tisztelt Klubtagunk!
>
> A biztonsági gyermekülés használatával kapcsolatos 2002. január 15-én kelt
> levelében feltett kérdéseivel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom:
> 1.A hátsó ülésen levo öveket nem köteles hárompontos biztonsági övre
> cserélni, mivel a jelenleg hatályos szabályozás szerint a hátsó ülések
> vonatkozásában nem követelmény a 3 pontos biztonsági öv, csak lehetoség (a
> 2 pontos viszont kötelezo). A kétpontos öv is biztonsági öv, tehát nem
> szorul cserére.
> 2. Két pontos öv esetén nincs értelme az ülésmagasító használatának, mivel
> ez a szerkezet arra szolgál, hogy a 3 pontos öv ne a gyerek torka, hanem a
> mellkasa elott haladjon el. Két pontos övnél értelemszeruen nem halad el a
> gyerek torka elott semmi. Ebben az esetben viszont fokozottan kell ügyelni
> a (nem automata) 2 pontos öv feszességének beállítására. Nem teljesen
> tisztázott viszont, hogy erre az esetre is vonatkozik-e a KRESZ 49§ (5) b)
> pont bb) alpontja, miszerint:
> (nem kell gyerekülés, ha) a gyermek az üléshez beszerelt biztonsági övvel
> megfeleloen rögzítheto. A gyerekek biztonságára mint elsorendu szempontra
> és a 3. pontban foglaltakra tekintettel javasoljuk a 2 pontos övvel is
> rögzítheto gyerekülés beszerzését. (A befektetett nem kis összeg az ülés
> késobbi bizományba adásával jórészt megtérül, a biztonságról nem is
> beszélve.)
> 3. Kaphatóak a kereskedelmi forgalomban olyan típusú gyerekülések is
> amelyek biztonságosan rögzíthetoek a 2 pontos övvel is. (ilyen típusokat
> is gyárt például a Römer cég (Römer vario,Römer zoom típusok), és
> valószínuleg más neves gyártók is.
> 4. Végül pedig az ülésmagasító is gyerekülés, ha el van látva a megfelelo
> jóváhagyási jellel (megfelel az ENSZ-EGB (ECE) 44.03 eloírásnak).
>
> Reméljük kérdéseire megfelelo választ kapott, balesetmentes közlekedést
> kívánunk!
>
> Budapest, 2002. január 17.
>
> Klubtársi üdvözlettel:

Ennyi. Üdv:

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Napocska,
ebben igazad van, bocs. Dunsztom sincs, mit lehet olyankor csinálni. Mert amíg két gyerek van,a ddig oké, de amikor már három, akkor...

Nem is tudtam, hogy Wartburgban benne van gyárilag az öv helye. Ezt jó tudni, következõ kocsivásárláskor újabb érv as Wb mellett. Van olyan Wb, amiben gyárilag benne van az öv is?

üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Nekem is gondot jelent a tömegközlekedés. Mivel jogosítványom van(kocsim még nincs),viszont semmi gyakorlatom sincs ,szeretnék gyakorló órákat venni egy nagyon türelmes oktatótól.Ha valaki tud ilyenrõl,legyenszíves jelezze.

Köszi:Jucusmamus


Ugy tunik, semmit nem valtozott az emberiseg az elmult evek soran.

Nekunk nincs babakocsink, gyerkoc 2 eves mult. Jol megvoltunk/vagyunk nelkule. Pl a tomegkozlekedes miatt sincs. Igy legalabb tudtam futni a jarmuvek utan, ha kellett, es el is ertem. Gyerek ram kotve, kendoben. Igy alt a helyet is atadtak, ha meg nem, akkor is jo helyen volt a gyerkoc. Most, h mar nagyobb, sokszor azt csinalom, h inkabb magamra kotom, ha utazni kell, mert akkor , ha nem is adjak at a helyet, nem kell tartani a gyereket, es nem is kell attol felnem, h elesik, ha netan leteszem. Most 13 kilo korul van, de ha jol fel van kotve, alig erezni. (Ezt biztataskentKép)

Szornyu, h elerte mar azt a kort, h jar, de azert nem tud megallni a jarmuveken, es az emberek nem adjak at a helyet. Korabban azert minimalis volt ez Mostmar egyre gyakoribb. Es amiyen utalkozva neznek sokan, amikor felszallunk, h na ezek arra varnak, h atadjuk a helyunket...

Es ehhez meg jon, h aki nem szemmagassagban van, eszre se veszik. Szamtalanszor felloktek a gyereket, racsaptak az ajtot... De gondolom, ez senkinek sem ujdonsag.

Biobaba
 
 


Biobaba,
sokat bosszankodtam én is azon, hogy ahogy nőtt a gyermek, egyre kevésbé adták át a helyet, engedtek előre, stb... Pedig egy 5 kilós alvó babával magamon sokkal könnyebb bármit csinálni, mint egy tizenegynehány kilós ficergővel.
Aztán egy szép nap ráébredtem, hogy ja ez azért van, mert minél kisebb egy baba, annál inkább kiváltja az emberekből a gondozási ösztönt (vagy hogyishívjákot), annál inkább odafigyelnek rá, és persze az anyukára is. Nincs mit tenni, egy másfél éveshez nem úgy viszonyulnak, mint egy 3 hóshoz. Úgyhogy inkább megpróbálom megoldani a kellemetlen szitukat magam, nem hagyatkozom az emberek jóindulatára, pl ha szükséges, megkérek valakit, hogy adja át a helyét.

üdv
orsi
 
 


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 


Sziasztok!

Ha valaki erre jár :wink: A babakocsis közlekedés (budapesti) nehézségeivel kapcsolatban indult egy oldal. Mindenkit szeretettel várunk, a fórumon is:

babakocsi.5mp.eu
 
 


Sziasztok!

Nekünk ázsiai babahordozó kendőnk volt, nagyon szuper, könnyű megkötni (nekem a nandus meghaladta a tudásomat:)

www.babakozelben.hu

Piros /piros virágos a miénk, átlag vagy kicsit magasabb-teltebb alkathoz is tökéletes méret.

Ezt is lehet háton, elől, előre-hátra, csipőn, és 15 kilóig jó (az anyag tovább is birja, ha Te birod! :)

Mi 6000-ért vettük, 4500-ért adnám el + free házhoz visszük pesten (a párom cégessel :) )

*Privit irjatok,ha valakit érdekel!

Ildikó
Vendég
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Ildikó! Aktuális még a hordozókendő eladás???? Érdekelne!!!!

Kisvic

 
 


Sziasztok Lányok!

Itt egy újabb program, de kicsit más mint az eddigiek:
Április 22 a Föld napja!

Ebből az alkalomból szerveznek Budapesten az anyukák egy közös sétát. Gondolom többen vagyunk vele úgy, hogy macerás bejutni Budapestre, így mi is megyszerveznénk a mi magunk kis sétáját Törökbálinton.
Várjuk mindazokat az anyukákat, akiknek fontos, hogy milyen Földet adunk tovább a gyerekeinknek. Várjuk a hordozókendősöket, a kengurusokat, a babakocsisokat, a kismotorosokat, a kisbicikliseket, a babataxisokat, a kétlábon tipegőket, szaladókat, hancurozókat... Szóval mindenkit, aki kicsit hajlandó megszabadulni az autójától.
Az útvonalat még pontosítani kell, de találkozzunk a Szérűskertben, 9 órakkor, és induljon onnan a menet, jelezve, hogy nagy szükségünk van már játszótérre, nem is csak egyre. Esőben is mennyünk! (de igyekszem jó időt rendelni :) ). Aki csak tud autó nélkül jöjjön már oda is, hogy ne legyen ellentétes a mondanivalónk a cselekedetünkkel.
Ha lehet jelezzetek vissza, mert nagy létszám esetén lehet, hogy szólni kéne az önkormányzatnak is. (Bár a járdán fogunk sétálni, de ha véletlenül kivonulna egy nagyon-nagy halom mama és babája (esetleg apuka, őket is zsívesen várjuk), akkor lehet hogy érdemes útlekerítést is kérnünk.
Várom az útvonal javaslatokat is.

Kb. 1-2 órás sétára gondoltunk, így hozzatok enni-inni valót a gyerekeknek.

Köszi:
Viki, Levi

Ui.: (mi biztos ott leszünk, várunk titeket is.)

Viki
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: