Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Egy kissebb betegség miatt csökkent a tejcim, mert valoszinü, hogy vmi virus ment a gyomromra.
Tehát; Van vkinek tippje, tapasztalata, vmilyen természetes uton történö tejci-serkentésre: tea rp., akupunktura stb. ...?

DE: természetesen mindig kiüritem a cicit és annyiszor szoptatok, amenyiszer csak igényli a Babám. Laktoherb nem vált be. Néhány gyógynövényröl tudom, hogy jó (kömény, kecskerutafü, ánizs).

???
Phaedra
Phaedra
 


Szia Phaedra!

Állítólag létezik Olyan homeopátiás készítmény ami nagyon jó a tej serkentésére, és olyan is ami az elapasztásban segít. Gondolom ez utóbbi a mellgyulladást segít megelõzni.Ha jól tudom (Bp.-n) az Arany János utca környékén, van egy patika ahol készítenek ilyet. Sajnos pontos címet nem tudok,de hátha ennyi is segítség.

Prü
prü (prü)
 


Phaedra

Elmeletileg hasznalhat malatakave. Malata van akinel tejserkento vagy edeskomeny csepp ebbol egyszerre par cseppet szabad es napi adag se lehet sok. Ezenkivul ram peldaul oszibarack le is ilyen hatassal volt, ja meg madartej. Ha van idod szoptatas topic elejet olvasd vegig van sok praktika otlet kinek mi valt be. Azt tudom nagymamam rantotlevest etetett volna velem nekem az nem jott be.

Napocska
Napocska (napocska)
 

 
 

Phaedra!
Annak idején a lányommal a madártej nekem is nagyon bevált. De én csak a levét ittam, napi kb. 1-1,5 litert.
Sok sikert: SzMariann
SzMariann
 


Nekem a lanyomnal bevalt a dio. Lehet, hogy hihetetlen, anyosom javasolta, allitolag Oroszorszagban mar bevalt dolog, hogy a frissen szult anyukaknak diot adnak. A lanyomnal elegge nehezen jott a tejci, en mar a korhazban ragcsaltam diot, aztan egyeves koraig szoptattam, akkor is o mondott le a dologrol.
Es nagyon jo a madartej, bar az elso gyereknel nekem nem lehetett innom tejet, mig szoptattam, mert tejallergia-gyanus volt a fiam, igy nem ihattam madartejet sem. Mindenesetre igyal legalabb ket liter folyadekot minden nap.
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!
Köszi az eddigi válaszokat, de továbbra is szivesen olvasnám mások ötleteit is, ha van ...

Természetesen sok folyadékot is iszom, de valahohy mégsem az igazi (mármint a tejci mennyiség), tápszert pedig nem akarok adni.

Most "tesztelek" egy általam készitett teakeveréket (kecskerutafû, ánizs, édes köménymag 1:1 arányban), ha vkit érdekel majd, beszámolok rola.

A madártej nagyon tetszetös, ki fogom probálni Kép !
DE továbbra is várok ötleteket!

Köszi, sziasztok Phaedra
Phaedra
 


Sziasztok!

Véletlenül sem szeretnék ünneprontó lenni, sot, magam is érdeklodve olvasom a javaslatokat. De, kedves Phaedra, a leghatásosabb praktika még mindig az, ha gyakran, legalább kétóránként mellre teszed a picit, mindkét mellbol szoptatsz, nagyon jó, ha egy-egy szopin belül váltogatod a melleidet, vagyis 2-szer, 3-szor átteszed a babádat a másik melledre és egy szopi legalább 20 percig tart. Jó, ha nincs cumi, nincs pótlás, különösen nem cumisüvegbol és hagyod, hogy az úgynevezett komfortszopási igényét is a melleden elégítse ki. Mindemellett persze fontos a megfelelo táplálkozás, folyadékbevitel, elegendo pihenés.
Az ún. tejserkento élelmiszerek, teák, inkább pszichésen hatnak. Ami, szvsz, szintén nem elhanyagolható szempont.
És ha nem vagy rám túl dühös, amiért itt rontom a hangulatot, kérdezz bátran, ha tudok, szívesen segítek szopi ügyben.

Phaedra, ha jól emlékszem, te nyitottad a Margit kórházas oldalt. Ugye? Kiváncsi vagyok a tapasztalataidra. Van kedved leírni oda?


Üdvözlettel
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok'
Iboly mar ismer engem. En mindent kiprobaltam, ittam a Laktoherbet, fejtem nemcsak eves utan, hanem etetesek kozott is, es semmi eredmenye nem lett. Pontosabban egy jo kis mellgyulladas, egy het korhaz. Akkor nagyon ki voltam, ha nem all mellem az orvosom, akkor mar elapasztottam volna, mert annyira kivoltam. Megtettem mindent, hogy legyen tobb tejem, fejtem agyba-fobe, es az eredmny egy jo kis mellgyulladas, a tobb tej helyett. Tuleltuk a korhazat, es most ott tartok, hogy egyre kevesebb tapszer kell, es vannak olyan etettesek, hogy nem kell potlas. Volt, hogy az etetest tulaludta, es lefejtem, es 110 ml-t sikerult lefejnem. Ez volt mult heten. Most suliba kellett jonnom, reggel aludt meg, igy lefejtem es 140 ml-t fejtem le!!! Es semmit nem csinaltam, csak szoptattam. Es ha szopas utan meg igenyelte a potlast, akkor adtam neki. Csak annyi, hogy az ivasra nagyon figyelek, minden szopi utan automatikusan megiszok 2dl let. Ez van mikor csak sima viz. Ja es mar atalussza Viki az ejszakat. Orulok, hogy igy mellem allt az orvosom, amit nagyon koszonok neki, mert amugy feladtam volna az o lelki segitsege nelkul. Minden nap bejott hozzam, amikor bennt voltam, pedig szerintem gondolta, hogy nem szamithat halapenzre. Penzt nem adtam, de ajandekot azt vettem neki.
Moni
Moni
 


Sziasztok!
Nálunk nagyon jól bevlt az édeskömény illóolaj. Ez nagyon tömény, egyszerre csak 2-3 csöppet egyél kockacukorra szopogatni, (az íze elég rossz), vagy egy kanál tejjel. Szerencsére elég ritkán kellet használni, mert jól szoptak a gyerekek, de ha reggel ettem, estére érezhetõen több tejem volt. 3 hétnél hosszabb ideig nem szabad használni egyfolytában. Aromax olajat szoktam venni, ez 100% tisztaságú.
Rumol
Rumol
 


Sziasztok lányok!
Íme a nálunk nagyon jól bevált recept: citromfü, kakukkfü, csalánlevél, édeskömény, kecskeruta, kamillavirág. Naponta másfél litert iszom ebböl a keverékböl és szerintem nagyon jó. A másfél liter éppen felforrt vízbe kb. 6-7 púpos teáskanállal teszek. Letakarom, majd 15-20 perc múlva leszüröm. Igaz, mellette iszom egy természetgyógyász által kikevert keveréket is, de ö nem árulja el az összetételt. Szerintem érdemes kipróbálni, ahogy Iboly írta a gyakori szopi mellett. (Kisfiam most 5 és fél hónapos és kizárólag anyatejen él.)
Kívánom, hogy nektek is váljon be!
Sziasztok, Evey
Evey
 


Sziasztok!
Iboly!

Bocs, hogy csak ilyen sokára válaszolok, de egy ideje nem, illetve csak alig tudok a net-en lenni.
Nem vagyok dühös, miért is lennék. Én kértem, hogy mondjátok el a tapasztalataitokat, amit köszönök, hogy Te is megtetted, illetve Mindenkinek köszönöm, aki megtette, hogy írt ide és reményeim szerint még írni fog!!! Azért is nyitottam ezt az oldalt, mert érdekel mindenféle vélemény, és gondolom nem csak nekem van ilyen problémám.
Az én véleményem szerint is minden probléma, betegség és gyógyulás kiindulási pontja pszichés és csak utána válik szervivé (ezt csak azért írom le, hogy lásd a hozzáállásom).

Tehát; amit leírtál, szinte mindent úgy teszek (mindkét cicibõl kínálom, igénye szerint olykor 1,5 óránként is eszik, minimum 30 percet szokott cicin lenni, sõt vmikor még tovább, figyelek arra is, hogy elegendõ folyadékot igyak stb). Mindezek ellenére sokáig probléma volt a tejci mennyisége az a bizonyos vírusos vmi után. Még most sem érzem tökéletesnek, de egyre jobb a helyzet. Egyébként a fentebb említett teakeverékem bevállt. Amikor elkezdtem inni, rá két napra érezhetõen több lett a tejcim.

Most más kérdésem is felvetõdött:
Négy napja megjött a menszeszem (bár úgy hallottam, hogy a szoptatás alatt általában ez nem következik be) és azóta a Mackóm kihányja a tejcit. A Doktor néninkkel beszéltem errõl, és õ a menszeszt "okolja".
Hallottál esetleg hasonlót, illetve tapasztaltál e ilyet, illetve szokásom szerint Mindenki véleményére kíváncsi lennék.

Igen, a Margit Kórházas oldalt én nyitottam. Szívesen megosztom veled a tapasztalataimat, bár igazság szerint már régóta le akarom írni, de így, hogy érdekel ezt napokon belül megteszem. Azért azt (kíváncsiságból) megkérdezhetném, hogy miért érdekel? Téged is "érint" a MK?

Szia, sziasztok, Phaedra

ui.: még egyszer ne haragudj a késõi válaszért
Phaedra
 


Szia Phaedra!

Csak most tévedtem erre az oldalra és olvastam a problémádról. A tej serkentésére csak a saját tapasztalatomat szeretném leírni. Kisfiam 4400 g-mal született és a tejem csak az 5. napon indult meg igazán a kórházban. Mivel Dávid a 4. napon belázasodott, így 11 napig maradtunk ott. Valószínü, hogy a kórházban töltött nem éppen nyugodt napoknak tudható be, hogy a tejem még mindig nagyon kevés volt. Egy-egy szopással csak 15-20g-ot tudott kiszopizni, így már a kórházban kapott tápszeres pótlást. Hazakerülve a védõnõm segítségével 1 hét alatt sikerült a tápszert teljesen elhagynunk, amit én az igényszerinti, mindkét mellbõl történõ szoptatásnak és nem utolsó sorban az otthoni, nyugodt légkörnek tudtam be. Dávid most 8 hónapos lesz és azóta is szopik még.

A másik dologról: én a szülést követõ 10. héten menstruáltam elõször, de Dávidot ez egyáltalán nem zavarta a szopásban, és azóta sincs ebbõl gond. Bár azt hallottam, hogy ilyenkor a tej íze megváltozik és nem fogadják szívesen a gyerkõcök. Hallottam olyanról, hogy volt baba, aki ezt követõen teljesen el is utasította a tejcit. Ezek szerint nem egyformán reagálnak.
Ha csak a menszeszed alatt hányja ki a tejet, valószínû, hogy ez lehet az oka.

Üdv:
Lívia
Lyvya
 


Sziasztok lányok!

Úgy látom ezen az oldalon senkinek sincs az enyémmel hasonló problémája.Viki lányom 4 hónapos,és egyik napról a másikra elkezdte kiköpködni a cicit.Ez még csak egy dolog lenne,de mellette dühösen üvölt,és megfeszíti magát.A helyzet napról napra rosszabb,minden nappal kevesebbet hajlandó szopizni.Amíg az elsõ nagy "slung" megindul adddig minden rendben van,de utána kitör a balhé,úgyhogy foghatom a fejõgépet,és a többit cumisüvegbõl kell adnom.
Érdekelne a véleményetek,vagy tapasztalatotok.Sose gondolnám(ha nem lenne csemetém),hogy egy törpe ilyen makacs tud lenni!

Viki
Victory
 


Szia Phaedra!

Nem tudom érdekel-e még a tejserkentõs buli,de azért én leírom a tapasztalatomat,hátha segít!
Kezdetben elég nehézkesen ment a szoptatás,rettenetes sebes lett a cicim,a gyerek a véremet is szivta(szó szerint)
Rettegtem a következõ szoptatástól!Ennek az lett a következménye,hogy sosem akart annyi tejci lenni,amivel törpilla kényelmesen jól lakhatott volna.Bár azt sem tagadhatom,hogy lusta mint a viziló!
Egy nagyon kedves barátnõm(akinek 2 gyereke van)kezdett ellátni mindenféle homeopátiás készítményekkel már aterhességem alatt.El kell mondanom,hogy egészen addig nem hittem benne,amíg a szülésnél ki nem derült,hogy mennyit tud segíteni.Úgyanis a Bogyóknak köszönhetõen gyorsan tágultam,és másfél óra(neheze) alatt meg lett a baba.
Szóval a cicis incidens után ez a lány adott nekem egy Urtica D4 nevû bogyót,ami szintén bevált.Az a jó benne ,hogy nem kell állandóan szedni,hanem csak 3 napig.
Aztán mikor megint úgy érzed hogy kevesebb a tejci,megint 2-3 napig.Gondolom bármelyik homeopátiával foglalkozó gyógyszertárban meg lehet venni.Nekem bevált!

Üdv Viki
Victory
 


Sziasztok!
Mostanában elég ritkán tudok netezni, mert minden este van vmi "program" a Mackólányommal, azaz meglehetõsen nyügös.
Néhány ujabb tapasztalatom:
Livia!
Most már biztos, hogy a menszesz volt a "hibás". Elmúlt és azóta nem is hányja ki.

2. Régebben írtam egy teakeveréket, ami bevált. Merem bátran ajánlani (csak az a baj, hogy elegem van az állandó, több liter "vedelésbõl").

Viki! az én lányom is szokot ilyen köpködösdit elõadni (3 hónapos (Egek! hogy elszaladt ez a 3 hónp)), de nálam az segít, ha egy kicsit hagyom pihenni és újra próbálkozunk. Olyan kis cselt is elõ szoktam adni, hogy szopizás elõtt adok neki néhány korty teát (a cici már elõ van közben készítve) és gyorsan a teát "kicserélem" a cicire. Ez is be szokott jönni. Egyébként eleinte én is próbáltam lefejni és utána odaadni, de vigyázz, mert ez csak ront a helyzeten. Sum. nekem sikerült teljesen visszaszoktatni a cicire.

Viki!
Köszi a válaszod!
Hiszek a homeopátiába, sõt már én is beszereztem az Urtica bogyókat, csak még nem próbáltam ki. Egész egyszerûen azért nem, mert a homeopátiás "kezeléseknél" elég sok mindent be kell tartani, különben módosulhat a hatás. Ilyen például, hogy illóolajokat és mentolt tartalmazó készítményeket nem szabad közben alkalmazni. Ilyen például a fogkrém. Létezik egy direkt homeopátiás fogrém (állítólag a gyermek fogkrém is megteszi, mert nincs benne mentol) csak az a problémám, hogy mindig kimegy napközben a fogkrém probláma a fejembõl.
DE most már kiprobálom és le fogom írni, hogy mit tapasztaltam.

Egyébként továbbra is érdekel a "tejserkentõs buli". Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem szinte hetenként változik a tejci mennyisége, pedig mindenre oda figyelek. SÕT szvsz., amíg szopiznak a babáink, ez mindig téma lesz.

Köszi lányok, sziasztok Phaedra

ui. nem tudom mikor tudok újra netezni a Tündéremtõl, de elõbb-utóbb jövök
Phaedra
 


Viki!

Vigyázz ezzel a lefejem és cumisüvegbõl dologgal, nagyon sokan járnak úgy, pláne egy tiedhez hasonló elõzmény után, hogy a baba végképp leszokik a cicirõl.
Tippeket a szoptatás topicban, meg a rendelõben Szõdy Judit válaszai között találsz sokat. HOgy nektek mi lesz az üdvözítõ, ki tudja.
Az én tippjeim: próbálj meg más idõpontokban/ körülmények között szoptatni, értem ezalatt hogy pl. félhomályban, vagy éppen úgy hogy közben valamivel eltereled a figyelmét. Esetleg olyan is van, hogy a túl könnyen avagy épp fordítva a túl nehezen jövõ tej csinálja a gondot. A fiamnál a játszócumi elvonása javított sokat a hasonló problémán, neki egyébként a túl ömlõ tej is gondja volt. Gond még sokszor a mensi, van, hogy ilyenkor nem fogadják el a babák (ez legalább véges idõ alatt megoldódik).
Javaslom, olvasgasd el fentieket, és legyél nagyon türelmes és kitartó, sok baba van, akinek van ilyen átmeneti szopási sztrájkja, de utána még évekig szopik!

Ildi

Ildi
 
 


Szia Phaedra!

Velem is az történt, ami veled, miszerint ritkábban járok erre és valahogy lemaradtam a válaszodról. Így most én is csak megkésve reagálok a kérdéseidre, bocsánat.

A menzesz alatt elofordul, hogy a babák furcsán reagálnak a tejcsire, vagy nem akarnak szopizni. Habár olyanról még nem hallottam, hogy kihányták volna a tejet, de ha minden egyéb lehetõséget kizártatok a dokinénivel (virusfertozés, stb.), akkor lehetséges, hogy a Kismackód így reagált. Azóta rendezodött a helyzet?

Örülök, ha leírod a tapasztalataidat a Margit Kórházzal kapcsolatban. Én is ott szültem, kétszer is, vegyesek a tapasztalataim, alapvetoen azért a pozitív irányba billen a mérleg.

Üdv.
Iboly


Kedves Viki!

Eloször is ki kéne zárni egy esetleges betegség lehetoségét. Nem fáj a füle a kisbabádnak? Nem a foga bántja? Nem hasfájás?
Ha ezt mind végigzongoráztad, akkor gondold végig a következo lehetoségeket:

Próbálkozz meg esetleg azzal, hogy fejsz egy kicsit szopi elott és amikor beindul a tejkilövello reflex, akkor tedd mellre a babádat. Elofordul ugyanis, hogy ha kicsit lassúbb a belövellés, akkor a babák "mérgesek", türelmetlenek lesznek. Kenhetsz egy kis tejcsit a bimbódra, hogy rögtön érezze az ízét.

Ha viszont a tejbelövellésnél ömlik a tej, lehet, hogy az zavarja a kicsit, nem tud lépést tartani a mennyiséggel. Ilyenkor érdemes lefejni valamennyit, utána már lassabban ürül.

Vannak babák, akiknél ez a "feszengés" alaptermészet kérdése, oket zavarja, ha valamihez hozzáér a lábuk. Ha nálatok is ez lenne a helyzet, akkor próbáld ki a "hónaljtartást", amikor a baba lába a hátad mögött van, nem ér semmihez, a hátát pedig próbáld megtámasztani a székkel, fotellel, amiben szoptatsz. Ezeknél a babáknál általában beválik a fekveszoptatás is. Sot az is, ha mozgásban vannak szopi közben, tehát sétálgatsz vele, ringatod, ebben hordozókendo lehet segítségedre.

Ha már korábban is használtatok cumit, cumisüveget, akkor lehet, hogy cumi zavarról van szó, tehát a mesterséges cumi megzavarta a kicsit, elutasítja mellet. Ebben az esetben az volna az üdvözíto megoldás, ha (legalább átmenetileg) elhagynátok a cumi, cumisüveg használatát. Ha kiderül, hogy ez a probléma forrása, szólj nyugodtan, szívesen segítek a megoldásban.

Most így hirtelenjében ennyit tudtam tippelni

Üdv.
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok lányok!

Jólesik,hogy ennyien próbáltok segíteni.Valóban igaz,hogya lányom nagy "cumista".

Iboly!
Mindenképpen kipróbálom az ötleteidet,hátha segít valamelyik.Azt azért el kell mondanom,hogy az anyám 9 hónapig így adta az anyatejet,mert sem én sem az öcsém nem voltunk hajlandóak szopizni az elsõ perctõl.Én tehát hálás lehetek a lányomnak,hogy 4 hónappal beljebb vagyok!!!!!!

Ildi!

Igazad lehet,hogy a nehezen jövõ tej is gondot okozhat,mert az elsõ nagy kilövellés után elég sokára indul meg újból.

Phaedra!

Ezt sajnos én is útáltam,hogy nagyon oda kellet figyelni,mit csinálok.Kézzel nem szabad hozzáérni,csak müanyaghoz érhet,tiszta szájba(ez nem feltétlenül fogmosást jelent),fogmosás után csak 2-3 órával stb,stb..........
Néha a hócipõm tele volt,hogy mindig akkor jutott eszembe a bogyó,amikor már vagy fogat mostam,vagy pont elmajszoltam valamit.
Ha esetleg kipróbálnád,sok szerencsét!

Viki
Victory
 


Sziasztok lányok!
Most olvastam végig a topicot, és nekem is lenne néhány ötletem. Hozzá kell tennem, hogy ikreket szoptatok, akik most fél évesek, és csak most kezdek nekik almalevet adni. Szóval nekem egyrészt a zöld salátáktól lett több tejem. Másrészt a párom csinált egy sütit, ami szintén szaporította a tejcit. Ha valakit érdekel a recept, elküldöm emilben.
Sziasztok:
Gabi
 
 


Szia Gabi!

Engem érdekelne a recept. Ha ráböksz a nevemre fent, akkor ott az emil-címem. Köszi elõre is, és le a kalappal elõtted, hogy idáig kizárólag anyatejjel tudtál táplálni egyszerre két babát is! KépKépKép Nem lehetett könnyû egyszerre két kicsivel.

Köszi elõre is, Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok nekem is segített ez a teakeverék,így szívesen közzéteszem.
A fiam már 8 hónapos, 6 ónapos koráig csak anyatejet kapott.
Még most is kapja, de már kostolgat mást is.
40g kerti kakukkfû
30g bazsalikom
80g kecskeruta
50g csalánlevél
50g édeskömény
50g ánizsmag
25g majoranna
ezt össze kell keverni, 1/2l vízbe 2ek., leszürve ízesíthetõ.
Sok sikert Zsu
 


Sziasztok,

a homeopátiás doktor nénink nekünk (harmadik babánál) a következõket javasolta:
1. hét: napi 1x5 Aconit D30
2. hét: napi 2x5 Urtica Urens D12
3. hét: napi 2x5 Alfalfa D12
4. hét: mint a 2. héten
5. hét: mint a 3. héten, stb.

Kb. két hónapig csináltam, majd egy hosszabb szünet után ismét (Aconit nélkül már), és a lányom most 8 és fél hónapos, csak szopik (leszámítva a 30 ml gyümölcsöt)és 9 kiló.

Az Alfalfát csak a Gazdagréti tér 6. alatt lehet kapni (2463364), elõtte érdemes érdeklõdni. A többit pl. a Lajos utcai, vagy a Teréz körúti patikában, azok gyakori szerek. Az Aconit kiváló lázcsillapító gyereknek, az Urtica pedig csúny piros szúnyogcsípéseknél adható.

Mikor és hogyan kell bevenni: a saját kezed hozzáérhet a golyókhoz, ha nincs mûanyag kanál. Fél óra evés elõtt, illetve után bõven elegendõ. Jelenleg a DM-ben kapható Dontodent Sensitiv (220 Ft) nem mentolos, hanem ánizsos, így azt lehet használni.

Bocsánat, hogy kicsit OFF topic voltam.

"Magányos" Szilvi
Maganyos
 


MAgányos SZilvi!

Én is OFF leszek, de meg tudnád írni a doktornénitek elérhetõségét? Tudom, hogy van ilyen topic, de ott még nem sikerült bevált orvost találnom!

Köszi elõre is, a címem a profilban van!
Enci
Enci
 


Enci,
Szívesen.
Dr. Sík Ildikó, 06 30 230 6333, hívható de10-12, du5-7.
Elsõ vizitre idõpontot 6-8 héttel késõbbre tud adni.
Magányos Szilvi
Maganyos
 


Sziasztok!

Nekem uolyan problémám van mint Vikinek, azzal a különbséggel, hogy Szoptanítos szoptatás közben jött rá a sírás és feszítés. A tejmennyiségem hosszas kísérletezések után sem növekedett.

Orsi
 
 


Sziasztok!

Elõször járok itt és a témával kapcsolatosan van egy érdekes tapasztalatom, ami azért talán nem feltétlenül követendõ. Az én kisfiam lassan négy hónapos lesz és egy komolyabb idegeskedõs néhány nap után kb. másfél hónapja elkezdett nagyon erõsen megcsappani a tejtermelésem. Addig csak szoptattam, de akkoriban napról-napra egyre kevesebbet tudtam már szoptatni, nagyon el voltam keseredve. Odáig jutottam, hogy egy este kértem egy adag tápszert a szomszéasszonytól, akinek egy héttel fiatalabb a kislánya és egyáltalán nem szoptatta már. Hát akkor az én kisfiam annyira jól lakott a tápszerrel, hogy utána hangosan kacagott a büfiztetés alatt! Gondolhatjátok, milyen vegyes érzéseket éltem át! Akkor kezdtem egyre inkább áttérni a tápszerre. De rövidesen rájöttem arra, hogy ez így nem jó és én nem is erre készültem a terhességem alatt, hiszen az eredeti elképzelésem és vágyam az volt, hogy sokáig fogok szoptatni. Ekkor elkezdtem minden etetés elõtt cicire tenni és két etetés között kézzel fejtem is. Az eredmény az volt, hogy néhány nap múlva folyamatosan növekedett a tej mennyisége. Ehhez valószínûleg az is hozzájárulhatott, hogy közben a problémáink egy része megoldódott és én kezdtem megnyugodni. De az igazi "áttörést" mégsem ez hozta. Hanem az, hogy egyik este fogalmam sincs miért rettenetesen megkívántam a sört. Miután úgy voltam vele, hogy már ihatok alkoholt, hiszen a korábbiakhoz képest amúgy is nagyon kevés a tejem, gondolta, ebbõl a picinek már nem lehet baja. Legfejebb egy-két szoptatás kimarad. Szóval gátlások nélkül megittam jónéhány pohár sört. Csak úgy nyeltem, nagyon jól esett. Soha eszembe sem jutott volna, de 1-2 napon belül nekem annyi tejem lett, hogy legnagyobb meglepetésemre szinte teljesen vissza tudtam térni a szoptatáshoz! Azóta már nem vagyok olyan görcsös és sokkal jobban szeretek szoptatni, mint korábban. Most ott tartunk, hogy napjában egy-két alkalommal kell tápszeres kiegészítést adnom a kisfiamnak. Jól és nagyon szépen fejlõdik. A sörrel pedig a "kapcsolatom" nagyon furcsa lett. Azelõtt nem különösebben szerettem, mostanában viszont többször megkívánom. Ha iszom egy-egy pohárral, utána szinte mindíg rengeteg tejem lesz és bizony nagyon fegyelmeznem kell magam néha, mert attól félek, ha ezt rendszeresen teszem, többet ártok vele a picimnek, mint használok. Hát ezért írtam az elején azt, hogy nem feltétlenül követendõ a példám.
Kérlek írjátok meg, hogy Nektek van-e hasonló tapasztalatotok. Köszönettel:
Kata
 
 


Szia Kata!
Nekünk már a klinikán ajánlotta egy idõs nõvér, DE CSAK az alkoholmenteset. Én utálom az ízét, ezért nem ittam, szerencsére nem is kellett eddig soha, hogy több termelõdjön. Az alkohol bizony átmegy a tejcibe, úgyhogy ajánlom térj át inkább az alkoholmentesre!Kép
Ágci

Kép
 
 


Szia Kata!

Vagy a malátakávéra. Nekem nagyon bejött, mondjuk én a sört mindigis utáltam, de van kifejezett barna sör is, ami malátából készül, és az is pont emiatt tejserkentõ.

Szia, jó szopiztatást, nagyon ügyesek voltatok eddigis!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Lányok!

Nagyon köszönöm a biztató soraitokat és a véleményeteket, mindenképpen áttérek valamelyik alkoholmentes változatra!
És természetesen el fogom mesélni Nektek az újabb tapasztalatokat is.

Sziasztok!
Kata
 
 


sziasztok!
ebben a topicba még nem írtam, mert eddig szerencsére nem volt aktuális, de most az. 3,5 hónapos a fiam, aki eddig csak szopott. 2hete a kicsi azt az új szokást vette fel, hogy már a szopizás megkezdésétõl kezdve 20-30mp-ként abbahagyja és nézelõdik, s kizárólag annyit eszik amennyi az elsõ éhségét csillapítja. Ezért viszont gyakrabban is kér, 2-3óránként. s szerintem a cicim is beállt már erre a kevesebb mennyiségre, de este nem nézelõdik hanem akkor enne rendesen, de akkor meg kevés neki (mert ugye a cicim ezt nem tudja és megint kevesebbet termel). Mit tegyek? Egy sötét ingermentes szobában szoptassak éjjel-nappal?

Köszi
Móni
Móni
 


Szia Móni!
A 2-3 óránként az nem baj.:-)
Ha gyakrabban kér, az csak növeli a tejtermelést. No,
az Anyaságról/ Szoptatás topicban nemrég hasonlókról volt szó.
2002 Április 04 csütörtök - 13h 37-tól kezdõdik
Kérlek olvasgasd el, hátha találsz vmi hasznos ötletet.
Szia:
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Most olvastam vegig a hozzaszolasokat es sajnos nem talalkoztam az enyemhez hasonlo problemaval.
Nekem a Laktoherb bevalt, nagyon jol bedurran tole a cicim, de a masfel honapos kisfiamnak nagyon faj a hasa az edeskomenytol. Ti nem tapasztaltatok ilyet?
A masik kerdesem: biztos hulye kerdes, de mibol veszem eszre, hogy a baba kiszopizta a tejet az egyik mellembol? Azt nem szeretnem, ha tul koran tennem at a masik cicire es csak a higabb tejet szopizna ki.

Koszonom a segitseget elore is.
Muter
 
 


Szia muter!

Szerintem írj a Szoptatás topicba mert ott vannak LLL-es szoptatási szakemberek, õk tudnak a legprofibban segítséget nyújtani a szoptatással kapcsolatos bármely problémádra.

Üdv:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Tejserkentö golyók (indiai recept)

250 g búza
150 g árpa
100 g zab
1 maréknyi darált cashew dió
150 g vaj
150 g barna cukor

(Ennek csak a fele fért a tepsibe!)

A gabonát ledaráljuk , és a dióval eggyütt egy lábasban állandó keverés mellett megpirítjuk. Egy kicsit barna legyen és erösen illatozzon.
Hozzáadjuk a vajat és addig keverjük, míg el nem olvadt. Ekkor beleszórjuk a cukrot is a lábasba.
PONTOSAN tíz másodperc után levesszük a tüzröl (különben a cukor megkeményedik benne Kép )
2-3 ek vizet adunk hozzá, és 2,5 cm átméröjü golyókat formázunk, mielött a massza még kihülne.

Naponta maximum hármat szabad enni, különben hasmenést okozhat - a kisbabánál is. FINOM Kép

Én gabonapelyheket használtam, mert épp az volt itthon. Így is használt anno.

Kati
 
 


Sziasztok Mamikák!
Szeretném megosztani Veletek tapasztalatomat:
az anytejet én úgy tudtam a legjobban szaporítani, hogy éjjel (de akár napközben is egy félórácskára) ahogy háton feküdtem, a karjaimat a fejem fölé emeltem. Így szépen tudnak telítődni az ellazult tejmirigyek.

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én egy vagyok a nagyon kevésből, akinek alig vannak tejmirigyei. Már a második kisbabámat szoptatom, az elsőnél nagy drámákat éltem meg, mire végére jártam a problémámnak. Most boldog anyukája vagyok egy 4 hónapos babának, és nem görcsölök a szopi kérdésen. Nagyon-nagy segítség a Szoptanit (SNS) készülék. Ezzel pont úgy táplálom a babámat, mint egy igény szerint szoptatot picit. Ha bárkinek kérdése van, szívesen segítek, válaszolok. És mindenkinek boldog szoptatást kívánok! (mszell@interware.hu)

Viki
 


Szerintem akinek kevés a teje érdemes kipróbálnia a Lactinatal kapszulát, ami ugyanúgy édesköményt és ánizst tartalmaz, mint a legtöbb ilyen termék, de a növényeknek csak a hatóanyaga van benn. Fel is van tűnteve a dobozon, hogy 1 kapszula mennyi hatóanyagot tartalmaz. Számomra ez meggyőzöbb volt, mint a sima teák.


Én a lactoherb teát ittam az elején, ami nem sokat használt, és hát válljuk be őszintén nem is volt valami olcsó. Nem szerettem volna hamar tápszerre áttérni, így körbe kérdeztem ismeretségi körben hogy kinél mi vált be, és még anyagilag sem annyira megterhelő. Többen a lactinatal kapszulát ajánlották, megvettem és kipróbáltam. 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott a babám.
 
 


aiknek kevés teje van, annak a lactinatal kapszulát ajánlom. Könnyebb alkalmazása van mint a teának, elég belőle napi 2-t bevenni és még a tejet is serkenti. Nekünk ez használt, és örültem hogy nem kell tápszerrel pótolnom az anyatejet!
 
 
 


Sziasztok! Tudnátok írni bővebben a lactinatal kapszuláról, hogy pontosan mi ez hogy hat? Kevés tejem van, és szeretném még szoptatni a fiam, aki ráadásul épp a hasfájós korszakban van. Sok minden kering az interneten, nem tudok dönteni. Kérlek segítsetek!
aadrii24
Budapest I. kerület
 
 


@aadrii24:


szia! ez egy olyan kapszula, amiben nem a gyógynövény van benne, hanem a hatóanyagának a kivonata. ezt a védőnőtől tudom :) én 2x1et szedek. nálam ez volt az egyetlen, ami bevált, előtte próbálkoztam teákkal, meg egy másik fajta kapszulával, dehát abból napi 7et szedtem és úgy sem használt... amúgy te próbáltál már valamit? a tejszaporító teáktól lehet hasfájós a pocak! sajnos én így jártam, ittam a tejszaporító teát, és emiatt lett hasfájós... arra adtam neki gripe water baby-t, és az megszűntette a pocakfájást. mindenesetre, amióta a Lactinatalt szedem, azóta nem fáj a pocija szóval biztos vagyok benne, hogy a teától volt...
lara03
Budapest III. kerület
 
 


@lara03:



Köszönöm szépen a gyors választ! Lactoherbet ittam, de az nem segített. Igen a gripe water babyt, már kapja és az használ. Akkor megpróbálom a lactinatalt:))
aadrii24
Budapest I. kerület
 
 


@aadrii24:


majd szólj, hogy bevált-e :))
lara03
Budapest III. kerület
 
 


@lara03:


Szombaton kezdtem el szedni, ma reggel éreztem már úgy, hoyg van tejem:) Ez jó, szerinted?
aadrii24
Budapest I. kerület
 
 


Én lactinatal kapszulát szedtem, hogy legyen tejem, sajnos az elején elkaptam valami vírust és elkezdett apadni a tejem. Ez a kapszula teljes mértékben bevált:)
mamas24
Budapest IV. kerület
 
 


 


@lara03:



Mostmár bizton állíthatom, hogy bevált!!:) Iszonyatosan beindult a tejtermelés, szoptatás után elég sokat tudok lefejni, ami későbbre teljesen jó

aadrii24
Budapest I. kerület
 
 


Szoptatós teák nem igazán használtak, de a lactinatal kapszula elinditotta a tejtermelést nálam.. A babám 1,5 koráig tudtam szoptatni, aminek nagyon örültem, mert fontosank tratom, hogy minnél hosszabb ideig szoptassuk a babát:)
kincsu26
Budapest II. kerület
 
 


Szülés után pár héttel nagyon begyulladt a mellem és alig bírtam szoptatni és elkezdett apadni a tejem. Szoptatós teától pedig fájt a kincsem pocakja. Miután elmúlt a gyulladás a védőnőm tanácsára kezdtem szedni a lactinatal kapszulát, ami beindította a tejserkentést.
lilike2015
Budapest XXII. kerület
 
 


Lactinatal kapszulát szedtem én is szoptatás alatt. Sok tejem volt, még fagyasztani is tudtam anyatejet, ami később a hozzátáplálásnál vagy ha el kellett mennem otthonról jól jött.


Én lactoherb teát ittam az elején, de tejem nem lett több és a babának is fájt a hasa. A patikában találtam rá a lactinatal kapszulára, elég volt napi 2-t bevenni és beindult a tejtermelés.
kovianna
Budapest XV. kerület
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: