Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én is panelban lakom, sõtt itt nõttem fel! Tény, hogy van sok rossz és van sok jó oldala is. Néha én is elkeseredek attól, ha a szomszéd bácsi rámszól,hogy már megint hallotta kiabáltam a gyerekekkel, de azt hogy elõtte ötször szépen szóltam azt már nem hallotta. Tehát nem minden hallatszik át a szomszédba! A házak állagáról csak annyit, hogy a minap a tévében egy hozzáértõ azt mondta: semmivel sem több a hibalehetõség a panellakásoknál, mint a kertesháznál. Mi most ablakcsere elõtt állunk. Egész elképesztõ árakat kaptam! Ha valaki tud ajánlani jót, viszonylag olcsón, kérem írjon.
Ági
 


Szia Ági:

Én most kértem be többhelyrõl árajánlatot ilyen ügyben.û

"Legolcsóbb" Nyíregyházi a cég, elég kicsi, de megbízhatóak. (Mi már vettünk tõlük, ugyanis a házunkat is építjük oda is õk szerelték)
VILLPACK Kft 06-20-480-3023, 06-42-506-482

Kijönnek, felmérnek, árajánlatot adnak. Szerelnek.

Kb 10 árajánlatból övék a legkedvezõbb (Ez sem olcsó sajna)

Szia
Zkati
zkati
 


Sziasztok!

Jaj, de jó, hogy felmerült ez a téma!!! Én is szeretném, ha kicseréltetnénk az ablakokat, méghozzá mûanyagra. Ti is ilyesmire gondoltatok? Szóval eddig két céget tudok, aki megcsinálná, az egyik már cserélt ablakot egy rokonunknál, így tudom, hogy korrekt cég, és szépen dolgoznak, de nincs olyan ablakjuk, ami redõnyös lenne. Nálunk meg az összes ablak délre néz, 10 órától napnyugtáig tûzi a nap az egész lakást, úgyhogy nagyon hiányoznának a redõnyök. Találtunk egy olyan céget, akik csinálnak redõnyös, szúnyoghálos, kiscsengõs Kép ablakokat, de kín tárgyalni velük. A cég "központjában" egy titkárnõ nyomja a sablon dumát, és semmilyen kérdésre nem tud válaszolni, a fõnököt nem lehet elérni, a dolgozók meg flegmáznak. Pl. csak akkor jönnek ki felmérni, és konkrét árajánlatot adni, ha már megrendeltem a nyilászárók cseréjét, és 40%-ot ki is fizettem elõlegként. Adnak egy sacc/kb árajánlatot, +-10%. Ez nem is volna nagy baj, de nekem olyan kérdéseim lennének, hogy pl. a konyhaszekrényt meg kell-e bontani ahhoz, hogy a konyhapult elõtti ablakot kicseréljék. Annyira be van építve, hogy ha megbontjuk, nem valószínû, hogy vissza lehet tenni, de ha mégis, akkor nagyon nagy munka lesz. Ez már önmagában több költség a +10%-nál. Meg arra is kíváncsi lennék, hogy mekkora rongálással jár, kell-e festetni is utána. De amikor az egyik dolgozójuktól ilyesmit próbáltunk megtudni, akkor az volt a válasz, hogy panel-szigetelést és festést nem vállalnak. Kép Kössz. Nem ezt kérdeztem. Kép
Szóval nagyon érdekelne minden tapasztalat, és ha tudtok olyan céget, akinek van redõnyös mûanyag ablaka, nagyon örülnék az infónak!

ZKati! Ez a nyíregyházi cég, akikrõl írtál, Budapestre is dolgozik?

BMárti

BMárti
 
 

 
 

ZKati!
Köszönöm az infót! Nekem is az a kérdésem, hogy Budapestre is jönnek?

BMárti!
Én is redõnnyel szeretném az ablakokat (minket is tûz a nap reggeltõl délutánig). De fontos tudni, hogy nem minden cégnél érvényes a garancia az ablakra, ha nem õk szereli be a redõnyt!
Néhány cím: Ezredvég Kft. 1108. Bp. Sírkert u. 2-4.
Tel.: 06-20-9918166
Fehér Ablak Kft. 1016. Bp. Hegyalja út 23.
Tel.: 224-7280, 224-7281
Tasi András (cég nevet nem tudok)
Tel.: 06-20-3134240,06-30-3362817
Ha a méreteket megadod, küldenek árajánlatot.
Érdemes az összes ablakot egyszerre kicseréltetni, mert egy ablak beszerelése is annyi, mint ha többet cserélnek egyszerre. Ez átlagosan 35.000 Ft+ Áfa.kompletten.
A beszerelés úgy tudom kb. egy nap+ másnap visszajönnek és a megszáradt tömítõ anyag felesleget levágják és a takarókat felteszik. Azt nem tudom, hogy mennyi kosszal jár, de augusztusban fogom megtudni, mert a nagynénémnél akkor cserélnek (a Tasi András, redõnnyel együtt). Nekünk még nincs meg az anyagi keret, de ha tud valaki kedvezõ kölcsönt, kérem Írja meg!

Ági
Ági
 


Ági!

Nem tudom hogy most még van-e, de Anyukáméknak maga a cég ajánlotta aki a cserét lebonyolította, hogy pályázzák meg a Széchenyi terv keretén belül az ablakcserét. Mondjuk õ nem járt utána mert rengetegfelé kellett volna rohangásznia, õ ezt már nem vállalta fel. Náluk már kicserélték az ablakokat redõnnyel, erkély-ajtóval (nem panell, téglaház), és tényleg úgy történt ahogy fent Te is írtad, és egyáltalán nem járt kosszal. Szóval nézz utána hogy még létezik-e egyáltalán a Széchenyi terv!
(Nem tudom melyik céggel csináltatták, de meglehetõsen húzós volt az ára...Kép)

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

A Széchenyi terv már május óta nem "létezik", nincs benne pénz.

Ági
Ági
 


Ági!
KépKépKép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Tudod, ez a Széchenyi pályázatos téma, miért is nincs már erre pénz, ez is a politikás topikba való. Kép vagy Kép

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Ági! Köszi az infót, ha szóval érem Életem Párját, akkor megírom én is, hogy kikkel tárgyaltunk eddig. Darab árat most nem tudnék mondani, de a teljes csere (3 egyszárnyas ablak és egy kétszárnyas erkélyajtó) kerülne kb. 500 ezer forintba. Három cégrõl tudtunk eddig, ebbõl kettõ nem csinál redõnyöset, de redõny nélkül is 500ezerbe kerülne a csere, a harmadik cég csinál redõnyt, és azzal együtt is belefér az 500ba, de õk meg nagyon flegmák voltak, és ez azért nem túl biztató. Ja, és mindhárom cég árajánlata úgy szólt, hogy beszereléssel, szóval fe se merült, hogy ne õk rakják be.

Norcsi! Én nem a kosztól tartok, hanem a festés, tapétázás sérülésétõl a nyílászárók környékén. Ezen a téren mi a tapasztalatod? Kell az ablak-csere után festõt hívni?

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Az a helyzet hogy Anyukámék direkt úgy csinálták hogy elõször jöttek az ablak-cserék és utána a már nagyon nagyon esedékes festés. Szóval nem tudom hogy enélkül mennyire lett volna gond az ablakcsere utáni állapot.

Ildi, igen, tudom sajna, de nem voltam benne biztos hogy ez a lehetõség már nincs, és azt tudtam hogy pont ablakcserékre is igényelhetõ volt.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


BMárti!

Nem tudom a pontos ablakméreteiteket, de szerintem az 500 ezer nagyon sok!!
Nekünk több ajánlatunk is van 240 ezer-tõl 270 ezer- ig (redõny nélkül, külsõ-belsõ párkánnyal, beszerelve). A legdrágább 388 ezer (REDÕNNYEL, beszerelve, külsõ-belsõ párkánnyal ). A mi ablakaink 2 db 120*150-es és 2 db 210*150-es. Az árajánlatokat bukó-nyíló ablakokra kaptam.
Már írtam, hogy a nagynénémhez augusztusban mannak ablakot cserélni. Neki 3 db 150*80-as ablakra 177 ezer forintot kell fizetnie (REDÕNNYEL, külsõ-belsõ párkánnyal, beszerelve).

Ági
Ági
 


Sziasztok!

Norcsi! Kár, nagyon kiváncsi lettem volna.

Ági! Nekem mondod?!?! Szerintem is q... sok! Kép Ezek szerint nem jó helyeken érdeklõdtünk?! Nálunk is 120*150-esek az ablakok, ha Életem Párja hazajön, elkérem tõle az árajánlatot, hogy mennyi is egy ilyen ablak ára.

BMárti

BMárti
 
 


Szia Ági!

Na, sikerült végre megszereznem az árajánlatot. A "flegma" cég neve RITTGASSER & MÜLLER ÉPÍTÕIPARI ÉS ABLAKGYÁRTÓ KFT. Õk csinálják az ablakokat, de valahogy hozzájuk tartozik a beszerelõ cég is, nem tudom pontosan, hogy hogyan. Nálunk az ablakok 90*150-esek, ez 6.420 Ft, + 20% a szerelés (6.420 Ft), az már 38.520 és persze plussz ÁFA. A redõny 24.000 Ft, szintén + szerelés (4.800 Ft -> 28.800) és + ÁFA. Mi szeretnénk hozzá speciális hõszigetelõ, UV védõ üveget, ez 6.318 forinttal drágítja meg egy ablak árát. Azután még szúnyoghálót is szeretnénk, az 9.315 Ft, és 1.500 a beszerelése. Így egy ablak, speciális üveggel, redõnnyel, szúnyoghálóval és beszereléssel 84.453 Ft + az ÁFA 21.113, vagyis összesen 105.566 Ft.-ba kerülne egy 90*150-es bukó-nyíló ablak.
A kétszárnyas erkélyajtó szintén redõnnyel, szúnyoghálóval, spec.üveggel és beszereléssel 187.712 Ft. + 46.928 Ft. ÁFA, vagyis 234.641 Ft. és már túl is vagyunk az 500 ezren... Kép

Köszi a telefonszámokat, majd jól végighívjuk õket! Ti végül melyiktõl rendeltétek meg?

BMárti

BMárti
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron