Új privát üzeneted érkezett!

s.O.S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lágyéksérves babát hogy lehet hordozni??????????????????

 
 


Pontosabban lágyéksérvvel műtötték, 3 hete.

 
 


Bocs, hogy más eszére pályázok, de nem emlékszik valaki, hogy kb fél éve ki tett föl ázsiai hordozós video linket? (kéne nekem hétfői előadásra :oops: )

köszi ha valaki tud segíteni
 
 

 
 

Csak tipp, de szerintem jó ;) Krtiston?

KépKép
 
 


Jaj, nem is tudom, ugyanarra gondolunk-e. Lényegében egy diavetítés volt, nem? fotók egymás után.

KépKép
 
 


Ugyanarra, igen, igen. Azt keresem!
 
 


Kisvic! Nem tudom, időben vagyok-e még a válasszal, és nem tudom, mész-e vele valamire. Így nem tudom, de ha beszélgetnénk, és Te elmondanád, ami konkrétumot a helyzetetekről tudsz, lehet, hogy összeraknánk a megoldást. Ha szeretnéd ezt így, segítene, hívj fel: 405-35-49!

 
 


Juhéjj, megkapom karácsonyra a férjemtől a manducát!



KépKép
 
 


Kérdésem van azokhoz, akiknek többféle hordozóval van tapasztalatuk.
A babazsák mennyire kényelmes az anyának? (egyvállas, elöl mennyire szorítja a melleket, ha gyerek hátul libeg)
És boldog új évet!

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy fogásra mi a különbség a Didymos és a Girasol kendők között? Én egy Girasollal találkoztam már, annak nagyon puhának, finomnak tűnt az anyaga. Ehhez képest milyen a Didymos?

Köszi
Hajni
 
 


A Didymos kicsit vastagabb és keményebb betörés előtt, de jól puhul az is használatban.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


Sziasztok!

Bocsánat hogy idetolakszom! A harmadik babánkat várom május elejére. Nagyon felkeltette érdeklődésemet a hordozás és próbáltam sokat utána olvasni de nem tudok dűlőre jutni hogy mit válasszak! Ti tapasztaltak vagytok segítsetek légyszives!
Azért is döntöttem a hordozás mellett mert a fiúk is eléggé igényelnek még de a babával is sokat szeretnék majd lenni. Május elején fogok szülni. Kendőt vagy egyéb hordozó eszközt javaslotok? Kendőből is melyiket mert úgy olvasom itt és máshol is hogy elég sokféle van. Szóval nem igazán tudok dönteni!
Bevallom a kendőtől kicsit tartok hogy tudom e helyesen használni majd....
Előre is köszi!
Szép napot!kata
 


Szia Kata! Én kendőpárti vagyok :) Az a legsokoldalúbban használható hordozó. Újszülött kortól használható, és elöl, csípőn, háton is viheted benne a babát (kisgyereket). A helyes megkötése valóban gyakorlatot igényel, de idővel belejön az ember :)

Én újszülöttet csak kendőbe tennék. Aztán később lehet másban is gondolkodni, ha váltani szeretnél. Meitai, csatos hordozók...

Kendőválasztásnál fontos szempont a szövése (bővebben erről - és még sok más dologról - itt: http://hordozo.hu/hordozokendo/milyet-vegyek/szoves ). Azután már csak az a döntő, hogy mennyit szánsz rá. Itthoni kendők közül megfelelő a szövése a Nandunak és a Carolinonak. Külföldiek közül rengeteg van. Leggyakoribb a Lana, Didymos, Storchenwiege, Hoppediz... a sor végtelen.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Én a 2008 októberi babák topicból tévedtem ide (s mellesleg a mamami-n is elő szoktam fordulni :) )

Van egy babaslingem, fekete, amit megvettem, de nem tudom használni, így el szeretném adni. Én 9000 Ft-ért vettem használtan, 8500-ért odaadnám. Nem használtam. Kb. 3szor futottam neki a használatának, de Bori mindannyiszor kikérte magának. Most a mei tai-n gondolkodom, konkrétan meg is rendeltem :D Remélem azzal nagyobb sikerünk lesz...

Ha valakit érdekelne a fekete, az előző, és egyben első tulajdonostól vásárólt babaslingem, kérem, keressen meg PÜ-ben.

Köszönöm!

Részletes infók (ha valaki nem ismerné ;) )
http://www.babaslings.hu/hordozasi_modok.htm

Sziasztok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyMalac!

Üdv itt is! Én az eladással megvárnám a föl-le kéretőzős időszakot. Egy 3 hónaposat kendőben hordoznék, de ez csak az én véleményem;).
Kukkancs be ide is, ha van kedved:http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=707&page=9&highlight=babaslinget

 
 


Kedves kendőszakértő anyukák!
Határtalan ügyetlenségem miatt soha nem tudom rendesen megkötni a kendőt, arról nem is beszélve, ha egyedül kell csinálnom... Ezért szeretnék olyan kendőt venni, amit nem kell kötözgetni, csak átvetni a vállamon, és a csípőmre tudom benne ültetni a babát. Ha valaki tudja, hogy hol lehet ilyet venni (és nagyjából mennyiért), az írjon nekem! (Esetleg e-mailt) Segítségeteket előre is köszönöm! Eszter
 
 


Eszter: nincs senki a környezetedben, aki kendőzött és tudna segíteni? Tanfolyamra elmenni esetleg?
Egy hosszú kendő sokkal több lehetőséget rejt és kényelmesebb, mint egy félvállas hordozó.

Félvállas egyébként pl. az erszény: www.babakozelben.hu , www.bohem-mama.hu , a karikás kendő: www.bababolt.com

De a hosszú kendőt is meg tudod fixen kötni csípőhordozáshoz. Akár ki se kell kötni a csomót, csak ki-be bújni mindig. Egyszer eltalálod a szorosságát, és utána használhatod.
Itt egy video: http://www.youtube.com/watch?v=ktTecx-JWek

Mennyi idős a babád? Nagyobb gyerekekkel szóba jöhet már a meitai is. "kötős kenguru" néven ezt is találsz a Babaközelben oldalán. VAgy www.liliputi.hu

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nincs valakinek véletlenül meg a Didymos kendőkhöz való DVD vagy CD a kötözési módokkal? Érdekelne!

Köszi
 
 


Kedves Livus!
Köszönöm a tippeket! Sajnos nem ismerek senkit, aki tudna segíteni, de talán a videó alapján menni fog! Ábel 11 hónapos, 9 és fél kiló. Általában milyen idős korukig szokták szeretni a gyerkőcök a kendőt? (Azaz ugye még nem késtünk el?)
 
 


Eszter: és háton nem próbáltad? Mert hosszú távon 9,5 kiló sokkal kényelmesebb lenne ott.

Sztem nagyon változó, hogy melyik gyerek mikor mondja be az unalmast :) Van, aki évekig vígan hordozható, van aki ráun idővel, és van, aki pár hónap sztrájk után újra visszakívánkozik a kendőbe.
Az én lányom akkor kezdte el utálni, mikor megtanult járni, és mindenáron sétálni szeretett volna. (Én most babát várok, és a 13 kilóját már nem bírom vinni. Persze most meg vágyna rá nagyon... :roll: )

KépKép
 
 


Livus! De örülök, gratula a kis pocaklakóhoz. Nagyon ritkán tudok benézni ide, de mindig vár valami meglepi:)
Hú ezek a videók, nagyon jók vagytok, hogy felvettétek, jó ismerős arcokat látni:))

Eszter! Szerintem ne add fel a kötözést, nagyon jó és egész nagy gyerekkel is lehet. A videók sokat segítenek, menni fog! . Itt, a hordozó klubon ki is lehet próbálni nagyon sok fajta hordozó eszközt.
http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=1244

Dóri
 
 


Livusnak: Ábel még csak most tanult meg ülni, ezért eddig nem próbálkoztunk háton hordozással, és képek alapján egyébként se ment, de majd videóval próbálkozom!
 
 


Köszi, Dóri! :)

Eszter: a háton hordozáshoz sem kell tudni ülni :) Akár újszülöttet is lehet hátra kötni ;)
Videókat tényleg érdemes böngészni.

KépKép
 
 


Eszter! (ecmepke)
Nem tudom, hol laksz, ezen az oldalon találsz hordozokendo tanfolyami lehetőségeket:
http://www.hordozokendo.hu/hogyan/tanfolyam.html

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Sziasztok !
:arrow: Elöször is boldog hordozassal telt Ujevet kivanok Nektek 2009-re!!! :)

:arrow: Masodszor is: az oldalt hordozast feladtam - marmint azt, hogy hasznalni is tudjam. Vagy meg sem tudom emelni a karom a kendö miatt, ha rahuzom, hogy feszes legyen a kötes, vagy ha - ahogy Agi javasolta -csak a nyakamon van, akkor meg ugy bevag, hogy kenyelmetlen. Szoval ugy döntöttem, hogy akarmilyen suimpatikus dolod is oldalt hordozni, nekem kivitelezhetetlen. :cry:

:arrow: Harmadszor meg:
Idöközben eleg sok hordozasi modot kiprobaltam a hatamon.Többek között ezt is, Lexi csavarral a hatunkon, amit meg nem sikerül igazan jol megcsinalni. A Lexi csavart sem(szerintem magasabbra kellene, de egyszerüen nem tudom magasabbra tenni ), de magat a kötest sem. Ugye?? Nezzetek meg kerlek.!En eddig mindig azt tanultam, hogy a kendö az a baba terdhajlataig ki kell erjen, hogy jol bele lehessen ültetni, ugy hogy a csipönek is megfeleljen. En ugy erzem, hogy ez a hatamon a batyuval nem kivitelezhetö. Ha a vizszintesen futo reszt ( a hatamon keresztbe) Lea popoja ala probalom gyömöszölni es utana megcsinalom a Lexi csavart - tuti, hogy addig ficankol, feszegeti, magat Lea amig az annyira kicsuszik a terdei alol, hogy mar csak igy log, ahogy a ket kepen is latni. Gondolom, lehet ezt jobban is, a videokat megneztem mar soxor, de lehet, hogy nem elegszer. Lenne valami tippetek :?:
Kép Kép

Olyan kötesi modot, ahogy azt eddig csinaltam, pl.hogy a keresztbe futo kendöszarakat a honom alatt elörehozom es a mellkasomon kötöm meg(hati zsebes), nem szeretek csinalni, mert abbol Lea valahogy addig kihamozza magat vegül, hogy a hatamon marad ugyan, de - föleg, ha a karjait is kint hagyom- csak a derekag fogja a kendö - es akkor meg szivesen hatra is döl...Hat akkor mar tenyleg feltem a kiesestöl.
Gondolom, ha nagyobb es el lehet neki magyarazni, akkor lehet talan igy is, de ö egyenlöre nem olyan korban van, hogy meg lehetne probalni elmagyarazni neki!

:arrow: Negyedszer pedig: elöre is köszi a segitseget! :) :oops:

Livus!
Gratula a Pocaklakodhoz!!!

Levente!
Asszem az nem er sokat, ha nekem meg van a DVD es a füzet is a Didyhez, mert en kicsit messzebb elek. Vagy de?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kryss 2009.01.24 18:16-kor.

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Jo reggelt! :lol:
Meg azt akartam irni, hogy a mamamin az erröl a temarol szolo topicot olvastam es most ujra olvasom, talan ujat ugysem lehet a kerdesemre valaszolni.... :lol:
Szep hetveget Nektek!

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kryss! És batyu Lexicsavar nélkül? Nem volna jobb?

Csípőre meg keresztezett csípőkötés? Esetleg hurkolt csípőkötés?

A mamamin erről is találsz infot.

Háti kötéshez jobban jársz youtube-os videókkal, mint a Didy videójával.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


Kryss: sztem annyira azért nem vészes a helyzet - legalábbis látványra nem tűnik úgy, hogy lógna a lába. Bár az látszódik, hogy a szegés tényleg nem a térdhajlatnál fut.

A fenéknél egyébként leginkább akkor szokott elcsúszni a kendő, ha túlságosan szorosra húzod az alsó szegést.
Ági azt szokta mondani, hogy a felső szegést húzzuk nagyon-nagyon szorosra, az alsót meg kevésbé szorosra.

Gratulát meg köszi! :)

KépKép
 
 


Varda
Hat deeeee..., lehet, hogy jobb lenne...csak:en valahogy nem igazan szimpatizalok egy egyszerü batyuval...Valahogy mindig az az erzesem, hogy le van szoritva a gyerek laba...es a lexi-nel meg nem - ezert rokonszenvesebb...
:idea: A keresztezett csipökötes mar eszembe sem jutott! Megprobalom!!!!! :!: :!: :!:
A youtube - os videokat gyekrabban nezem sokkal, mint a didy-st!Ugyhogy valszeg igazad van!

Livus
Köszi a biztatast, azert meg probalkozom!Igyekezni fogok több anyagot a popoja ala gyömöszölni es a felsö szarat jobban es az alsot kevesbe - TUDATOSAN - ugy huzni, ahogy ajanlod!
Mikorra varod a picinket :?:

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


június :)
 
 


Kedves Anikó! Köszönöm a kendős tanfolyamokat! Sajnos a világ végén lakunk (23. kerület), és elég nehezen mozgunk, errefelé pedig nincs semmi. De a videók alapján próbálkozunk, és a csípőn hordozás bevált, bár egy kicsit azért sok az a 9,5 kiló! :P
 
 


Ecmepke! Nézz be ide:

http://www.mamami.hu/terkep/

hátha van vki, aki közel lakik hozzád, és tud segíteni ;)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


Livus
hajra junius! :) En mindig majusi babat akartam - en is majusi vagyok - Lea közelitette meg a legjobban! De asszem, több esely nem lesz - ha csak be nem csuszik veletlenül! De akkor mar kell egy hazvezetönö is...különben nem birom - assszem!
Batyu - most megis megprobaltam a batyut - lexi nelkül - es most nem is tünik olyan rossznak :!:

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Biobaba,ha erre jársz

Livtől tudom,hogy Te nagyon jártas vagy a fitoterápiában,és a segítségedre lenne szükségem!

Esztert hétfőn oltják MMR-rel,és azt szeretném tudni,hogy van e valamilyen gyógynövény oltási reakciók kivédésére,enyhítésére?

Nagyon köszi,ha válaszolsz!

Juc

KépKép
KépKép
Jucus
 


Sziasztok!

Lenne néhány hülye kérdésem, ezer százalék, hogy már beszéltetek itt róla, de sajna nincs időm ennyi oldalt visszaolvasni, csak bele-beleolvastam a fórumba.

Szóval én nem vagyok egy nagy hordozó, az első fiamat egyáltalán nem hordoztam, babakocsiban volt mindig, de ő nem is igényelte annyira a közelséget, jól elvolt. Az öccse azonban eléggé szeret kézben lenni, de már nem tudom vinni. Eddig volt egy Cybex I.go kengurunk, de már nem fér bele (9kiló, 70centi, 6,5 hónapos). Kendőt nem szeretnék, ismerem magam, utálnám, de a mei tai vagy az Ergo nagyon érdekelne. Most van Kozy és Ergo is eladó, ugyanannyiért, és nem tudom, melyik lenne a jobb.

A konkrét kérdéseim:
- Nyáron nem túl melegek?
- A mei tai-nak nem nyom túlságosan a vállpántja?
- A gyerek mennyire tűri a bezártságot? A képeken mindig ideális helyzetet mutatnak be, a gyerek nyugton várja, míg bekötözik, de nem biztos, hogy a fiam 1 évesen is majd csöndben és nyugisan kivárja a sorát, főleg, ha még izzad is, mint a ló.
- A Kozy-n kívül, ha pl. Liliputi vagy egyéb, itthon készített mei tait veszek, akkor azoknak van valamilyen bevizsgálásuk? Úgy értem, mi a garancia arra, hogy tényleg kibírnak 15 kilót? Ha elszakad és kiesik a gyerek, ki vállal érte felelősséget?
- Nekem eddig majdnem minden ismerősöm azt mondta, hogy 10 kiló felett nagyon nehéz a gyerek, akármiben is viszik, ez mennyire igaz?
- Az Ergo vagy a Kozy a jobb? (sajna mindkettőre nincs pénzem, így csak az egyiket tudnám megvenni)

Bocs, hogy ezzel zaklattalak benneteket, de fontos, hogy jó döntést hozzak, mert nem olcsó mulatságról van szó, és semmi kedvem 1 hét után eladni a cuccot.

Köszi előre is a segítséget!
Nóra

Kép
Kép
 
 


szia Nóra!

1. Nyáron meleg van, ez tény :D Izzadni fogtok. Neked a hátad, lesz vizes, a babádnak meg a hasa.

2. ezt a kérdést nem értem. Hogy érted, hogy nyom? A legtöbb MT pántja párnázott, hosszú távon is kényelmes viselet. Ergo szintúgy.

3. Ergoba, Mt-ba is egy pillanat elett fel lehet dobni a gyereket, az nem idő, tényleg. De ha a kérdés arra vonatkozott, hogy hosszú távon "elviseli-e" a fiad a hordozást, akkor a válasz nagy valószínűséggel igen. Hordoztad eddig, is, szeret testközelben lenni, miért aggódsz emiatt? Egyéves még bőőőven hordozott kor. Szokott egy kis tiltakozás lenni, mikor megtanulnak járni, de a legtöbb gyerek kis idő múlva újra ugyanúgy rajong a hordozásért, mint előtte. (Az én lányom két éves múlt. már nem tudom hordozni, mert a pocakomban van a testvére. De tudom, meg mondja is, mennyire hiányzik ez neki, szeretné még a dolgot :( )

4. Bevizsgálás: nem tudom, melyik mt van bevizsgálva, melyik nincs. Van gyártó, aki ráírja, hogy nem vállal felelősséget ilyen jellegű balesetekért.
Ami sztem számodra garnciát, biztosítékot jelenthet az az, ha olyantól készítőtől veszed, aki valóban használja is a saját termékét, és nem csak egyszer kipróbálta egy párhós gyerekkel fél órára.
Babaközelben és Liliputi mt az előbbi kategória. Tehát mindkettő aktívan hordoz nagy gyereket is, nem csak megvarratott valamit, és hasára ütve ráírja, hogy hány kilóig okés.

5. 10 kiló sztem még nem súly. Majd meglátod, hogy háton egészen más hordozni, mint elöl. Amitől elöl már leszakadni készülnek az ember belső szervei :D az háton meg sem kottyan. Nagyon sok múlik azon, mivel hordozol. Ergo vagy egy jó mt: sztem bármelyik jó választás. Kérdés, hogy az isemrőseid, akik sokallták a 10 kilót, miben, hogyan hordoztak.

6. Kozym sosem volt, nem is próbáltam még, úgyhogy nem tudom összehasonlítani az ergoval. Tudom, hogy késő van, de hátha még olvasod: holnap délelőtt lesz Budaörsön hordozós klub. Ha el tudsz menni, akár csak beugrani egy órára, mindkét hordozót (sőt, sok egyéb hordozót is) ki tudsz próbálni.
Részletek itt:
http://www.mamami.hu/forum/showthread.p ... +m%E1rcius

KépKép
 
 


Livus,
nagyon köszi a kimerítő választ, végül az Ergo mellett döntöttem, ma meg is vettem. Szerintem jó lesz. Az kicsit stabilabbnak tűnik, mint a MT, de ez csak az én szubjektív véleményem. Az ismerőseim kendőztek, és azt mondták, 8-9 kiló felett már megérezték, és végül abba is hagyták. Szerintem a technikájuk volt rossz, de a sok kötözgetés nekem sem szimpi, bár tudom, hogy megtanulható, csak nem az én stílusom, tudom, hogy feladnám. Az Ergo-t meg a férjem is használja majd remélhetőleg, sajna ő nem a hordozás híve, szerinte azért van a babakocsi, hogy abban legyen a baba. :roll: A kenguruban sem vitte soha.
Sok sikert a második babához, könnyű szülést kívánok, ha addig már nem "beszélünk". És még egyszer köszi a választ!

Kép
Kép
 
 


Ó, sajnálom, hogy későn válaszoltam. De mondjuk rosszul nem tudtál dönteni, hiszen tenyleg mindkét hordozó jó, megbízható.
És akkor kellmes hordozást az Ergoval! :)
Hátha a férjed is rákap az ízére! Bogi nálunk csak úgy hívta az Ergot, hogy "Apa kendője" :D
Ja, és köszönöm a jókívánságokat!

KépKép
 
 


Jaj, nem volt későn, még elolvastam, és ennek hatására (is) döntöttem az Ergo mellett. :D Úgyhogy tényleg segítettél!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem lenne kérdésem a Mei Tai-al kapcsolatban. Eddig (a második lányomnál vettem) kendőztem, de azt se sűrűn. Az volt a bajom, hogy hosszú és söprök mindent vele.
Most beszereztem egy mei tai-t. Eddig jó, habár messzire még nem mentünk. De jobb felkötni nekem, mint a kendőt.

Nos. A kérdésem az lenne, hogy nyáron nem lesz túl meleg? Nem fogunk "összeizzadni" a kicsivel? Annó a kendőben izzadt lett a pólóm mindenhol. Pedig épp a nyár az az évszak amior sokat mennénk... állatkertbe például.

A válaszokat előre is köszönöm!!!!!

Kép
Kép
Kép


Szia Edina!
Lsd. a kettővel ezelőtti válaszomban az 1. pontot :D

KépKép
 
 


Na nem nagyon olvastam bele az írásokba! :lol: Ez látszik! Illetve lekezdtem, de nem volt elég időm.
Köszi!

Kép
Kép
Kép


Livus! Akkor még egy kérdés! Hátha már írtál róla... :lol:
Szóval. Valamilyen oldalon láttam, hogy a piciket békalábtartásban teszik a mei tai-be. Ez tényleg jó? És mennyi idős korig? Vagy terpeszben is feltehetném az 1 hóst? Nekem liliputis mt-m van.

Kép
Kép
Kép


Fú, Edina, ebben a kérdésben nem vagyok kompetens. Jól sejtem, hogy Te békás lábtartáson azt érted, amikor maga alá van húzva a baba lába, mint Buddhának? :D (csak azért kérdem, mert ezt mindig mindenki másképp értelmezi, pl. én sem ezt nevezem békás lábtartásnak)

Szóval elvileg jó ez a Buddhás lábtartás is. De én magam sosem próbáltam ezt, szóval lövésem sincs, milyen a gyakorlatban. És egyhós babát - ez nagyjából kollektív álláspont a gyakorló hordozók között - inkább kendőbe jó tenni, mert a mt-ban rendszerint még elvesznek, nem tudja olyan tökéletesen körülölelni mindenhol. (Liliputiban nincs szűkítő sem, ugye?)

Ha még megvan a kendőd, sztem pár hónapig még tedd abba. De nem kell fektetve, bölcső pózba tenni. Újszülött is mehet már függőlegesen, pl. elöl keresztben.

KépKép
 
 


Nos az én egy hónapos babám (4650g-mal született) így mutat a mt-be. Tegnapi kép. Kb úgy néz ki, mint egy 3-4 hós.
Igen a Buddhás lábtartásra gondoltam. Mondjuk nem volt sokáig így. kb. 1 óra. Kép

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Hű, Edina, nem semmi méretekkel rendelkezik a babád! :D :wink:

Nekem is sokszor az a gondom, hogy a fiam a korához képest jó nehéz: 7 hós és 9 kiló, az Ergóban még szívesebben vinném elől, mint hátul, de nagyon nehéz, ráadásul olvastam, hogy 6-7 kiló felett már ajánlott hátra tenni. Imád is ott szerencsére.

Viszont amiért írok:
nekem az a gondom a háti hordozással, hogy nem elég laza a vállízületem, és konkrétan sehogy sem tudom betenni a gyereket hátra, egyszerűen nem ér oda a kezem, így csak valaki segítségével tudom magamra kötni. Annyira merev vagyok, hogy mikor rajtam van hátul, a kapucnit sem érem el! Egyedül azt sem tudom bekötni. Ha meg elől kötöm magamra, akkor a hátamon nem érem el a vállpántok összekötő csatját. Normális ez???? Mit ajánlotok, mit tudok tenni?

És még egy kérdés:
Meg tudjátok mondani, mi a különbség az első és a második generációs Ergo között? Nekem olyan van, amiről nem lehet leszedni a vállpántokat összekötő csattot, és a vállpánt és a body találkozásánál nincs D-hurok.

Köszi előre is!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Rég jártam erre, üdv Nektek! Livus, holnap a klubban végre látom a pocakod, mert így alig hiszem :-).

Nóra, a babát a hónod alatt is hátra tudod csúsztatni, vagy hátraemelni, vagy ergósól elfordítani... Nem vagyok nagy ergós, kendőagy vagyok, de évek óta hordozok, ha gondolod, én a XVI. kerületben lakom (Csömörről 10 perc kocsival), ha gondolod, hogy segít egy találka, írj privit lécci.

Edina, de szép nagy babád van! Egy hónapos és nem kell a fejét sem megtámasztani? Na, erre szóhoz sem jutok. Én is azt szerettem volna írni, hogy újszülöttek hátát nem tudja körülölelni a mei tai (nem tudom, ha előre dőlsz, elmozdul-e a picinagylány, én arra számítanék, hogy igen), fejét is megtámasztanám, és igen, a mei tai szélessége adott, nem tudom támogatja-e a nembuddhás széles terpeszes fölhúzott lábas pózt. Buddha-lábtartással is elérhető az optimális csípőfejlődéshez szükséges lábtartás.
 
 


Nircee,

előrehajolsz amikor túljutott a baba az oldaladon?

Nekem manducám van, és szintén van ilyen bajom, bár én elől már nem hordoztam, mert karácsonyra kaptam, és akkor már 8 kilós volt, csak egyszer megpróbáltam.

A hátinál viszont amikor már az oldalamon túljutott, és akkor előrehajolok, akkor könnyen középre csúszik.


Egyébként a férjem mikor meglátta hogy kell felvenni, dobott egy hátast, elég rémülten nézett. De amikor a gyerek vihogott rajtam, akkor megnyugodott :)
 
 


Sziasztok!

Nircee!

Én úgy szoktam, hogy keresztfogással felemelem, hátra lendítem lecsúsztatom- egyik kezemmel már a popsiját fogom- majd ráhajtom a body-t és bebújok gyorsan a pántokba. (Nekem liliputis hátim van.)

Az összekötőt meg húzd fel a tarkódhoz és máris eléred!
:wink:

Kokapu!

Nekem is lesz manducám!
Mesélj milyen? Szereted?
 


Sziasztok!
Áruljátok el, hogy veszitek rá a babátokat, hogy megmaradjon, amíg a hátatokra kötitek? Mert az én kisfiam annyira ficánkol, hogy egyszerűen nem tudom magamra kötözni. Köszönöm: Eszter
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron