Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A budaörsi klubra be kell jelentkezni előre? Ugye most szombaton lesz? Végre el tudnánk menni, már olyan régen voltunk.

Györgyi

Kép


Keresek egy pécsi mamát, aki a hordozós hétre eljön és akivel tudnék küldeni egy kis csomagocskát a pillanatnyilag igazoltan távollévő ifjú nagycsaládos hordozó anyatársamnak. Ha valaki megszólítva érzi magát, kérem, küldön nekem egy privit vagy egy emailt, hgoy emgbeszélhessük az időpontot. Köszönöm előre is

 


Györgyi! Igen, most szombaton lesz, és gyere csak nyugodtan.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.

 
 

Livus! A hosszú kendő úgy tudom, modern európai találmány, nem található meg a történelemben se, és a természeti népeknél se.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


:) Szó szerint ugyanazt akartam írni, mint Varda. Teljesen az európai igényekre van szabva ez a kendő: messziről látható, hogy tutibiztonságos, hiszen többször körül van tekercselve a gyerek - így hátha nem esik le! ;) És olyan eszméletlenül kényelmesre lehet kötni, hogy ha 2-3 órán keresztül módosítás nélkül viszed benne a gyereket, még mindig ok. ;) Próbáltam a pofonegyszerű afrikai és hasonló verziókat, és be kellett látnom, hogy én európai vagyok, bármennyire csábít a kendőjük, az egyszerűségük és a könnyedségük. Nem bírtam a strapát. Bár lehet, hogy a technikámon kéne fejleszteni - továbbképzésre kéne menni pár jó helyre.

 
 


Hát, köszönöm a válaszokat :) Nagyon meglepett.
És lehet tudni, hogy mikor, hol "találták fel"?

Ági: Továbbképzésre menni pár jó helyre? :D Peru és Ghána... Ilyesmire gondolsz? Tényleg jó helyek! :D ;) Szólj ha kell egy bőröndvivő, vagy ilyesmi :D

KépKép
 
 


Köszönöm a válaszokat! :D

Kép
 
 


Livus! Nem akartam márkanevet írni, de ha feltétlen tudni szeretnéd a Didymos a "tettes". ők honosították meg újra Európában a hordozókendőt és ők alakították ki a hosszabb verziót, és jópár kötés is a nevükhöz fűződik.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


Mi az hogy "ők honosították meg újra"?

Most akkor ők találták ki? Vagy volt már ilyen sokkal előtte, és leporolták?

KépKép
 
 


Volt hordozókendő Európában is :), még Magyarországon is, de rövid. Aztán a babakocsival feledésbe merült.

Erika Hoffmann kapott egy indián hordozókendőt, kb. 2 métereset. Ikrei születtek (didymos), és volt még egy kislánya. A kényszer vitte rá, hogy az egyik ikret a hátára kösse, és úgy közlekedjen. Ebbe beleszerettek a környékbeliek, plusz egy újságíró is. Az újsághír kapcsán sokat keresték meg, hogy ők is szeretnének ilyen kendőt. Ekkor kezdte el keresni, hogy hogy lehetne ilyet készíteni. És létrejött a Didymos és az "indio" minta.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


Sziasztok!
Jó látni, hogy más is jár hasonló cipőben, mint én. Vagyis nem az a jó, hogy más baba is sír elalvás előtt, hanem, hogy van remény, hogy az enyém nem a hordozás miatt sír :D Azóta szerencsére egyre többször alszik el a hátamon sírás nélkül és ha felébred se mindig kezd el egyből sírni. Úgyhogy újult erővel hordozom, nem is tudnék mást csinálni, mert sajnos nem engedhetem meg azt a luxust, hogy cicin aludjon így második gyerekként.
Én 1,5 óránként váltok cicit, lehet, hogy ez a baj? Átlag 2 óránként szopik. Ő is nagyon gyorsan végez, de nem én veszem el, hanem látszólag jóllakik.
Ági! Eszter tanácsait szoktam olvasgatni az nlc-n, sőt a lányomról hosszan leveleztünk is. Imádom minden szavát!
Lívia! Enyém kicsi mégis tud ám vonaglásokat produkálni. Nem egyszer kilazította már a kötést.

Kép
Kép
 
 


Varda: igen, ezt a Didy sztorit én is olvastam már a honlapon. De akkor most úgy kell mindezt értelmeznem, hogy a hosszú hordozókendő feltalálása Erika Hoffmannhoz köthető??? :shock:

KépKép
 
 


Szerintem igen :)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.


Engem is a kényszer vitt rá, hogy így közlekedjek. :lol: (Miket tud meg az ember!)

Kép
 


sziasztok!
hordozós segítséget/tanácsot kértek tôlem, de sajnos nem tudok semmit a konkrét kérdésrôl. van vkinek ismerete nagyobb, mozgáskorlátozott gyerekek hordozásáról?
ha igen, legyen szíves ellátogatni ide:
http://szirkababa.blogspot.com/2008/11/nemzetkzi-babahordoz-ht-november-12-18.html
és válaszolni a kommentelô kérdéseire.

elôre is nagyon köszönöm!
ha azzal kapcs. tudnátok tanácsot adni, hogy hol nézhetek utána, annak is örülnék.
köszi.
 


Livus:

volt Magyarországon hordozókendő, biztos több fajta is. Anyukám először hülyeségnek minősített az egész hordozósdit, aztán eszébe jutott, hogy amikor gyerek volt, a faluban az asszonyok a "hamvas"-ban vitték ki a gyereket a mezőre dologidőben. A fehér színe miatt volt hamvas a neve. Nem spéci babahordozó volt, mert mikor mit cipeltek benne: ha nem gyereket, akkor borsót, babot, vagy amit éppen kellett.

Györgyi

Kép


Györgyi: igen, én is tudom, hoyg a parasztaszonyok is hordoztak, de - bár még csak fotókon láttam ilyesmit - az ő eszközeik is másmilyennek (rövidebbnek, négyzetesebb alakúnak) tűnnek, mint az általunk ismert hordozókendő.

KépKép
 
 


Tarkabab! Kapcsolatba kerültünk a családdal, köszi!

 
 


Sziasztok!
Nemrég kaptunk ajándékba egy Nangu hordozókendőt (LL méret). Nincs lehetőségem tanfolyamra elmenni ezért a tanácsaitokra lesz szüskégem.

A kisfiunk már 8 kg, ezért ahogy utánaolvastam, csipő,-vagy háti hordozás az ajánlott. Próbáltam egyszerű csípőhordozást és csípőn keresztezett hordozást, de eléggé húzta a vállam. Nem tudom, hogy azért mert túl lazán hagytam?

Másik kérdésem, hogy melyik lenne az a kötés amiben ha a babám elalszik akkor is kényelmes neki és tartja a fejecskéjét.
A youtube-on találtam egy előlkötést ami nagyon tetszik, nemis fárasztó, csak ekkora babát ha jól tudom már nem ajánlott elől hordozni. Ha meg ébren van alig lát valamit.

Háti hordozánsál hol találnék olyan kötést amit nem túl nehéz (esetleg) egyedül is megpróbálni és biztonságos is?

Előre köszönöm válaszaitokat, segítségeteket.
Eni
 
 


Sziasztok!

Lehet, h mindenki tudja mar, de emlekeztetoul: holnap lesz 10-tol hordozos metrozas. Talalka a Deak teren az evang. templom elott.
Talan meg nekem is sikerul odaernem 10-re. :wink:

Biobaba
 
 


Biobaba, megelőztél! :)
És a metrózás a Babahordozó Hét nyitánya. GYeretek a többi programra is! :)

Egerben és Százhalombattán is lesznek programok!

http://www.hordozas.hu/hordozashete/Program.html

KépKép
 
 


Szia Eni!

Igen, nyolc kilós babát már tényleg csípőre vagy hátra kéne kötözni.
Látatlanban elég nehéz tanácsot adni, ha tudnál esetleg képet tenni a kötésről, akkor jobban tudnánk segíteni. Amúgy lehetett az oka a lazaság. Nagyon kényelmetlen, "váll-leszakadós" tud lenni, ha nem elég szoros a kendő.

Én szeretem (szerettem, mikor még könnyebb volt a lányom) azt is, ha csípőn alszik el. Egyszerű csípőkötést szoktam használni, és alváskor mindig rámhajtotta a fejét, én meg kicsit feljebb húztam a kendőt a hátán, hogy támassza a nyakát.

Háti kötésnél 3 lehetőség van alvó gyerek feje ügyében:
a. van, akit nem zavar, ha nincs rögzítve a gyerek feje
b. átkötöd a kendőt, ráhúzod a fejére, hogy támassza.
c. egy sállal, vagy nyáron egy vékonyabb gézkendővel odakötöd a fejét (nem tudom, mennyire látszódik, így van megkötve Bogi feje a Lilypie képen)

Kötések : itt találsz néhány videót: http://www.mamami.hu/forum/local_links.php?catid=11

Sok sikert! Érdemes próbálkozni :)

KépKép
 
 


Szia Ági!
A honlapod csak regisztrálás után ír ki árakat?

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!
Kérdeztem a múltkor a téli hordozást. Szét is vágtam egy kabátot meg egy pulcsit, de nem sokra mentem vele, viszont úgy tűnik a berlíner kendő begyűrve a hordozó elejébe egész jó megoldás...
Szívesen metrózgatnék veletek...
Biztos vagyok abban, hogy szép, tartalmas hete lesz annak, aki ott tud lenni veletek!
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)


Szia Livus!
Köszönöm tartalmas válaszod. Töltök föl majd képet is, csak még nem igazán sikerült olyan fotót készítsek amiből sokat lássatok, vagy rossz minőségben sikerült, vagy olyan kötésről van fotóm amit én is látok, hogy nem jó.

A háti hordozásnál nem is az érdekel inkább, hogy a fejét tartja-e, hanem, hogy maga a kötést egyedül is könnyen meg tudjam kötni, egyáltalán el merjem kezdeni próbálgatni egyedül :)

Olvasgatom itt (korábbi hozzászólásokban), hogy télire létezik hordozótakaró :?: Ezt lehet vásárolni is, vagy csak otthon készítésüek léteznek?
Olvastam, hogy át lehet kabátot is alakítani? Milyent érdemes átalakítani és hogyan? Bonyolult? Mert én nem vagyok sajnos valami nagy varrószaki :oops: Sajnos nem találtam még meg azokat az oldalakat ahol erről több szó is esett, de még keresgélek ahogy az időm engedi.

Addigis köszönm tanácsaitokat.

Nangu = Nandu :? kicsit sikerült a tegnapi üzenetben elgépeljem
 
 


Eni: akkor várjuk a képeket! :)
Itt a Bneten legutóbb a 91. oldal környékén volt szó téli hordozós tippekről. De előtte is már többször feljött ez a téma.
Mamamin itt van egy ilyen témájú fórum. Amiről ott nincs szó, az nem létezik :lol: http://www.mamami.hu/forum/showthread.p ... s+hidegben

Ha kifejezetten hordozótakaró érdekel, az van Líviának is: babakozelben.hu

KépKép
 
 


OFF :wink:

Sziasztok!

Gondolom, szerzoi jogok vedik, ugyh nem szkennelem be a kepet, de megtekintheto a Neprajzi Muzeumban A Masik c. kiallitason. A 19. sz. vegen 250 afrikai embert allitottak ki az Allatkertben.

Mi koze a hordozashoz?:) A plakatjan van egy no, kendoben a hatan a baba.

Biobaba
 
 


Sziasztok Hordozosok! :D

Mar megint jönnöm kell valami kerdessel!
Lea idöközben mar majdnem 5 honapos es ket hete volt 7700gr.

Hordozo Agi! azt mondtad nemreg, hogy ha megujul az oldalad akkor ott lesz kep csipönhordozasrol - 4honal fiatalabb kisbabaknak is! Megujult mar?

Es mar megint a csipönhordozas... :oops:
Meg mindig hadilabon allok vele...valahogy nem jo.De ez nem is a lenyeg - szerintem gyakorolnom kell...De:
Ha a csipömre kötöm Leat, meg ugy ahogy jo is, es gondolnam, hogy a kezemmel, amelyik oldalon nem ül Lea, tudnek csinalni valamit. De mivel a kendö lenyomja, föleg, ha szorosan kötöm - ahogy kene . TEhat alig birom megemelni, persze a vallamnal magasabbra.Gondolom ez igy normalis. VAgy megse? Mit mondtok Ti, tapasztaltabbak?
Valahogy ugy gondoltam, biztos azert szeretik annyian, mert baba majdnem elöl es meg csnalni is lehet benne valamit...

Poppany
Lea is sir elalvas elött, vagy csak nyüglödik, de van olyan is, hogy egyszerüen hatamra hajtja a buksijat es elalszik...IMADOM!MA igy porszivoztam - ö meg nem zavartatta magat!

Hat..., valaszokat, javaslatokat elöre is köszönöm!Joccakat Nektek!

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!!!
Nem is tudtam, hogy van ilyen topik! :) És úúúúgy sajnálom, hogy erről a hordozós hétről lemaradtam. :( Látok viszont ismerős neveket. :) Igyekszem majd visszaolvasgatni, mert láttam, hogy klubok is működnek... :?:

Én is imádom hordozni a lányom, és ő is imádja! :D

Nekünk pici korától kezdve nandu kendőnk van. Kezdettől fogva sokat aludt benne. Aztán lett egy babybag-ünk. Ezt nem igazán hordozónak nevezném, inkább egy egyszerű segítség pl. vásárlásnál: nekem könnyebb ebbe beleültetni Biust, mint a hosszú kendőt kötözgetni magamra. A legújabb szerzemény egy mei tai. Erre a háti hordozás miatt volt szükségem: nem boldogultam a kendővel, úgy éreztem, nem tudom biztonságosan a hátamra kötni a Kiscsajt. A mei tai erre a célra nagyon bevált, bár a kendő sokkal kényelmesebb szerintem mindkettőnknek, elöl hordozva meg főleg. De imádjuk a mei tai-t: Bia fel a hátamra, és lehet söpörni, porszívózni, felmosni, mosni, teregetni, főzni. A lányom, aki alapból nem nagyon alszik többet 45-60 percnél, van, hogy 2 órát is szuszókál a hátamon. Házon kívül nem mertem még a hátamra venni, de most lehet, hogy kipróbálom. A bátorságot ti adtátok hozzá! :)

Örülök, hogy idetaláltam!

 
 


Meg nincs vege a hordozos hetnek,
ma du. lesz eloadas a Kossuth Klubban a testkozelsegrol...
http://www.hordozas.hu/hordozashete/Program.html

Biobaba
 
 


AMikor hátrakötözést tanultam, szintén egyedül tanfolyam nélkül, akkkor először egy nagy macin betanultam a kötést, és amikor már nagyon ment, akkor feltérdeltem az ágy közepére és nekiláttam "élesben". Sose esett le, de ha leesett volna se lett volna semmi baja.

Tuti háti kötés meg a vrikkesikker nevű, youtube-on rá lehet keresni, norvégul szövegelnek közben, de a képek magukért beszélnek.Ebből nemtud kimászni a gyerek akárhogy próbálja.
doc
 
 


doc
 
 




Én megnéztem. De hát ez a gyerek kvázi szedálva van az enyémhez képest! :-) Így könnyű akármilyen bonyi kötést megcsinálni :lol:
 
 


Én is megnéztem. :) Jóféle kötés! Enyim gyerek nagyon megértő, de azért ennyire nem türelmes. :D De azért majd kipróbáljuk. Köszi!

Nekem csípőn csak rövid ideig működik a dolog: nekem nem kényelmes. Ha lekötöm a vállam, nem tudok mozogni, ha nem húzom a vállamra a kendőt, húzza a vállam nagyon... Ráadásul, azért Bius is útban van, főleg, hogy ilyenkor belenyúlkál mindenbe: tehát főzni, vasalni biztos nem lehet így. :) Én vásárlásnál, sétánál használom, olyankor, ha ölben szeretne lenni, és gyorsan akarom felvenni, de ne kelljen tartani. De nem kendővel hanem babybagben.

Téli hordozás: én eddig úgy gondoltam, hogy felveszem a kabátom, Biára ráadom az overált, és kész. Vagy ez így nem működik? :?:

 
 


én eddig úgy gondoltam, hogy felveszem a kabátom, Biára ráadom az overált, és kész. Vagy ez így nem működik?


Meri: ez így elég szenvedős, de végülis én is így csináltam végig a tavalyik telet, mert nem volt jobb megoldás.
Az a gond, hogy az overall csúszik. Batyut kötni szinte esélytelen, ezért én tibetit használtam. De a lábánál így is mindig elcsúszkált a kendő: gyakran kellett igazgatni, széthúzni vissza nagy terpeszbe a lábát.

KépKép
 
 


Bocs, lemaradtam kissé. A hordozós hét eseményei teljesen elsodortak. Próbálom felvenni a fonalat.
Már hónapok óta gondoljuk, hogy egy hét múlva online lesz a honlapunk új verziója - nagyon ki vagyok tőle már tikkadva (hogy finom legyek), úgyhogy erről inkább nem is mondok semmit. :evil: Ahhoz, hogy az árak látszódjanak, nem regisztrálni kéne, hanem nekünk kéne elkészülni az aktuális verzióval...
Csípőnhordozáshoz: 4 hónapos kor alatt ezt a kötést lehet használni. Kép
Kép
Látszik az is a képeken, hogy a jó szoros kötéshez nem muszáj, hogy az a kezünk, amelyik vállunkon van a kendő, le legyen szorítva. Ha muszáj leszorítani a kényelmes hordozáshoz, az azt jelenti, hogy a kötés nem elég szoros. Ez másfajta csípőnhodrozásra is érvényes. Teszek fel arról is képet:
Kép
Kép
Kabáton kívül hordozni csak akkor érdemes szerintem, ha a gyerek már annyira önálló, hogy az utcán is egyedül jár. Addig minden szempontból sokkal egyszerűbb közös kabátot használni. Ehhez nem kell semmi extra, csak egy jó nagy kabát, és kész. Ugyanúgy működik ez a megoldás akkor is, ha a gyerek elöl, csípőn vagy háton van.

 
 


Ági: csípőn közös kabátban? Ammeg hogy? :?:

KépKép
 
 


OOOOO Agi!
Köszi!!!Akkor nem is kötelezö egy jo vallonkötesnel, hogy a vallamat, karomat leszoritsa a kendö! Juhhuuuu :D :lol:
Megprobalom!
Igy sokkal szimpatikusabb!
De szinte mindenütt csak a leszoritosat lattam :(

JA, en ma hiretelenjeben megprobaltam a fönti videon levökötest, csodalkoztam, de elsöre is eleg jol sikerült - emlekezetböl.Most megprobalom mindjart megint!

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Mi a vélemény erről a kendőről? Elaroo. 10kg fölötti gyereknél milyen????

Ági, ez Lana homok? A csípőkötős képeken.

 
 


Livus! Simán. Semmi nincs benne. Felveszed a kabátot, és kész.
Kisvic! Igen, Lana homok.

 
 


Téli hordozáshoz: akinek szaladgálós gyereke van, az is a kabát alá teszi? Tavaly még mi is így voltunk, de akkor még csecsemő volt. Most a nyílt utcán fagypont körül nem állhatok neki levetni róla az overált, ha kendőbe akarom tenni, úgyhogy inkább külön kabátunk van.

Györgyi

Kép


Sziasztok!

Na végre sikerült a készített fotókat feltöltsem a gépre és küldök is 3 félét. Nem tudom mit szóltok majd, nekem hosszú távon azért húzta minden kötésnél a vállam a babóm súlya. A fotókon úgy tűmik egyformán van kötve, pedig próbáltam hol hosszabbra hagyni, hol rövidebbre.
Ezek mind egyszerű csípőkötések (csúsztatott csomós) - nem tudom így kell-e elmagyarázzam, hogy melyik kötés, de gondolom ti is így kötitek az egyszerű csípőkötést ... vagy nem

:wink:

Nos, várom tanácsaitokat.

Livus köszönöm a linket és még nézegetem itt is majd a téli hordozással kapcsolatos hozzászólásokat, csak az időm -> babó :D engedje.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára enimano 2009.01.11 10:38-kor.
 
 


Fú, én nagyon nem így kötöm, vagy nem ezt nevezem egyszerű csípőkötésnek. Az első és a második nem kersztezett csípő? :roll:

Itt egy video az én egyszerű csípőkötésemről: http://www.youtube.com/watch?v=ktTecx-JWek

Váll: én mindig úgy csinálom, mint ezen a videón: lehúzom a vállamra a belső szegést. Nekem így kényelmes.

KépKép
 
 


Györgyi! Szaladgálós gyereket alapvetően kabát fölé szoktam. :( Egész kivételesen kötöm csak alá, pl. ha csak átszaladunk a szomszédba, vagy ha nagy hóban nagyon hidegben kirándulunk, amikor sokat van rajtam kemény körülmények között, és csak ritkán, rövid időre van a saját lábán. Ekkor nem marad más, mint a gyors öltözködés, öltöztetetés. Ennyitől semmi baja nem lesz, viszont a köztes idő finom, kényelmes, nyugodt, meleg. Ritka kivételekről beszélek!
Eni! Én is ezt hívom keresztezettnek. Ugye a gyerek legbelül van, a legbelső szárba kötve, nem a két szár közé? Mi az, hogy csúsztatott csomó? Mi benne a csúsztatott?

 
 


Köszönöm a válaszaitokat. A kötés amit kötök majdnem olyan mint ahogy a film mutatja amit Livus küldött, csak a különbség az, hogy nem akkor kötöm a kendőt magamra mikor tenném bele a babát hanem már előre el van készítve a csúszó csomó és így állítható a nagysága. Persze addig míg a baba nincs benne. Az én kendőm a leghosszabb, ezért sok marad meg belőle még miután belekerült a baba, így még magamra csavarom, ezért tűnhetett másnak a kötés és nem egyszerűnek.
Megpróbálom feltölteni a csúsztatott csomó készítésének módszerét. Remélem látszani fog. Nekünk praktikus, mert egyszerű és ha férjem viszi a Manót akkor nagyobbra állítjuk, ha én, vissza kisebbre. Csak nem igazán találjuk el azt hiszem a megfelelő bőséget, mert ha sokat van benne a baba, vagy ő kezd el nyűgölni, vagy az én vállam fárad el.
Amúgy vállrahúzást én is csinálom, de úgy érzem olyankor kicsit korlátol a teendőimben.

Ha még nem megy a háti hordozás, melyik kötés a legjobb szerintetek, amely kevésbé zavar a házi teendők elvégzésében?

Kép
 
 


Most látom, hogy a csúszó csomó helyett a tegnap csúsztatottat írtam. Remélem most már tisztább, hogy milyenről beszéltem. Elnézést a hibáért.
 
 


Ismerem ezt a csomót, használtam én is annakidején. Sokkal jobb szeretem nélküle. Egyszerűen megkötöm a kendőt, és csak 1 csomót kötök rá, nem kettőt. Belerakom a babát. Ha nem lett tökéletesen szoros, húzok rajta. Bármelyik részén lehet húzni: egyik vagy másik száron, vagy csak valamelyik szegésen. Beállítom, hogy tökéletesen szoros és kényelmes legyen, majd megkötöm a második csomót, hogy ne lazuljon ki semmi a ficánkolástól. Így könnyebb teljesen szorosra kötni, mint csúszócsomóval, mert csúszócsomónál nem lehet pl. külön egy szegést szorítani. Nem tudom, mennyire vagyok érthető... Ha be van állítva a bőség, és kiszedem belőle a gyereket, le ki lehet bújni a kendőből, és szétkötés nélkül visszabújni. Ha más veszi fel, mint akin utoljára volt szétkötjük, újra megkötjük, gyorsan megy, és lelke a kötésnek, hogy tökéletesen szoros legyen.

 
 


Sziasztok!

Most vettem egy Nandu LL méretű kendőt, mert jön a kistesó, de addig is néha elkószálnánk vele a nagyfiammal is. Majdnem 2 éves és 10 kiló. A "használati utasításban" van egy háton hordozós tipp, de több is érdekelne, ami jó egy ekkora szaladozós gyereknek.

Köszönöm előre is!

Kép
Kép
Kép
 


Hordozós Lányok, Asszonyok!
Tudom, hogy ez nem teljesen idevaló, de...én egy ergora vágyom (de nagyooon), ami addig nem lehet az enyém amig a Kozym itt figyel a lakásban 8)
Apjuk kerek-perec gátat szabott a vásárlásnak ameddig el nem adom :cry: pedig próbálkoztam, hogy nem lehetne-e megtartani a kozyt is, mert egyébként nagyon szuper. :P

Úgyhogy ha valaki egy Kozy mei tai-ra vágyna írjon nékem egy pü-t!
Kozy itt:
http://www.teszvesz.hu/item491239744_er ... elado.html

köszi-köszi, bocs a beleoffolásért :oops:

Rylie
 
 


Vica!

itt találsz sok videót:
http://www.mamami.hu/forum/forumdisplay.php?f=27

Kép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: