Új privát üzeneted érkezett!

Biobaba: minek a hurkapálcika? És nem párolog nagyon gyorsan az alkohol?

KépKép
livus
 
 


a hurkapalcika felszivja az anyagot, es onnan parolog lassan

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: bocs, ha nagyon hülye kérdés, de nem világos nekem: az üveg kupakján szúrtad kersztül a pálcát, ugye? jól gondolom? :roll:

KépKép
livus
 
 

 
 

:)
nem, en speciel egy sargarezvazaba tettem a lottyot, es abba allitottam bele a palcakat
nincs teteje, de szuk a nyilasa, kb mint a gyogyszertari uvegcsee

Biobaba
biobaba
 
 



Andi
m_andi
 
 


Ez nagyon tetszik, úgyis kell nekem egy új papucs!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Én anyai ágon hajdúsági parasztszármazék vagyok, sajnos saját tapasztalatokat is szereztem a liba- és kacsatömésről (mármint nem én tömtem, de végig kellett néznem nem egyszer gyerekkoromban, zokogva-visítva), nos, a kézi tömés is borzasztó, az állat fuldoklik és halálfélelme van, úgyhgoy a magam részéről se liba- se kacsamáj nem jöhet számításba, mint élelem. És azt is tanúsíthatom, hogy az állattartókat egy pillanatig se érdekli, hgoy az állat szenved. CSak az számÍt, hgoy haszon legyen belőle. azt az állatot-növényt, ami már nem tud hasznot hozni, nem tartják tovább, le vele, ki vele! És biztopsan majd taléáltok pozitív példákat is, de én sajnos sok negatívot láttam, így nem vagyok már meggyőzhető többé...

ÉS bármennyire is együttérzek az állásukat elvesztő emberekkel, azt gondolom, hogy igenis számít, milyen munkával keresi az ember a kenyerét.

Sáfrány :) olyan jó, hogy töprengsz ezen a munka dolgon, nagyon is idevalónak érzem és megerősít abban, amerre én tartok. Köszi!

Holnap pedig megyünk bicajozni a lezárt Andrássy útra (nem a CM-re, emrt kicsi gyerekkel ezt nem merem még bevállalni, csak úgy,
napközben, örömködni)

Biobaba :) visszatérve a szappanfőzésre: nagymamám megerősített, hgoy csak keményfa hamujából lehet jó hamulúgot készíteni, tehát annak idején a mi hamunkból ezért nem lett sikerélmény. A nátronlúg egyébként a mai napig minden szappan alapanyaga, tehát a bioboltban kapható növényi szappanokat is ezzel készítik. Persze használnám én a finomabb megoldást, de hát itt a Garay téren ez nem járható út, majd ha nekem is lesz kertes háma kályhával :wink:

indianyo
 
 


Indi: köszi ezeket a sorokat!
Pár napja a Mamain jött fel ez a tömés téma, és aki gyerekként látott ilyet, mind azt mondta, hogy nincs ebben semmi rossz. :shock: Szóval most jól esett nekem ezt olvasni, hogy azért nem mindenkinek természetes dolog a tömés - akkor sem, ha a nagymamájától anno ezt látta.

Lett bicajod? De jó! Honnan?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

En is lattam gyerekkent a tomest, aztan amint irtam is mar, szerintem a tasok nem voltak elragadtatva a dologtol.

Szerintem mindenki jonak tartja, amitol nem akar megvalni. Szoval sokan vannak, akik ugy magyarazzak az "iget", ahogy nekik tetszik. De szerintem eleg sok terulete van az eletunknek, es valoszinuleg sokszor senki sem mentes a mentegetodzestol. Ez mondjuk meg nem oldoz fel...

Le lesz ma zarva az Andrassy? Nem is tudtam. Csak mert CM felvonulas nem lesz. Kerekparos kozlekedes lesz helyette a Hosok tererol a Moszkvara. Lezarasok nelkul. Mindenki megy, amerre lat. Fel 7-tol. Vegallomas a Moszkva, 8-kor.

Indianyo, en ismerostol kapom a hamut:)

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Sziasztok,
már jo ideje olvasgattam a forumotokat ( asszem meg indianyo blogjarol keverdetem tavaly tavasszal ide, v forditva? - aztan azt meg most mar nem tudom elerni, mert meghivasos lett :( , pedig nagyon tetszett Indi)
nagyon sok jo otletet adtatok mar a haztartasi dolgokhoz, de mivel elfeldtem a regi jelszavam, nem tudtam beirni.... most meguntam, ujraregisztraltam, es igy mar tudok szolni is! Kerdesem lenne, mivel en is probalkozom minel szelidebb tisztitassal, textilpelussal stb....
PADLOFELMOSAS - ti mivel, mennyivel? Nekunk eleg vilagos szinu, fenyes feluletu nagy jarolapok vannak a konyhaban, es ha csak siman mososzodat probaltam feloldani meleg vizben (ezt olvastam az Ökoszolgalatos konyvemben), utana foltos maradt az egesz. Most egy ideje a Frosh-nak a surubbik altalanos tisztitojat hasznaljuk, de sejtem, h lenne vmi egyszerubb es jobb megoldas is. Adjatok tippeket leci!

Mosogatogep: szanom-banom, ez van, ket gyerekkel es most meg itthon levo apaval is rengeteg a csetres.... az öko-porok tablettak közül melyik az, ami mar nektek bevált? Nagyon nem mindegy, latom, h nagy különbsegek vannak a vegeredmenyt illetoen. Sokaig mar inkabb nem is hasznaltam szinte, mert annyira rondak lettek. En asszem a Sonett-et probaltam mar, de az nekem annyira nem jott be... most DM-es tabletta, az szep, de jo lenne vmi kornyezetbaratabb.

na igy elsore ennyi, koszi!
J
judilla
 
 


Szia Judilla!

Padlófelmosás: ecetes vízzel, bele pici illóolaj, hogy ne legyen minden ecetszagú. Fertőtlenít, tisztít - mindent lehet vele takarítani: konyhát, fürdőszobát, kádat, stb.

Mosogatógépem nincs, és nem is lesz- így ehhez nem tudok hozzászólni.

Andi
m_andi
 
 


Egész délután bicajoztunk, két-és félszer megtettük a Hősök tere-Erzsébet tér útvonalat a két és fél éves bicajos és én, a rolleros, mámoros, csodadélután volt! Ennyi mosolygó embert egy rakáson ritkán látni.
Mondjuk láttam ma délután nem épp kellemeset is: Azért az szerintem nagyon nem helyénvaló, hgoy az Ökoszolgálatos lányok a Liszt Ferenc tértől taxin utaztak az Ökosz felé... trolival ez 5 perc lenne, ha már mindenáron járművel kell megtenni és nem bicajjal. Meghökkentem...

Livus :) msot még csak kölcsönrollerral, de pénteken már jön a saját bicajom, 13 éves waldorfista diákbarátom szereli édesapája elvi irányításával nekem, személyre szólóan, úgyhgoy a tavaszi CM-en már igazán bicajos résztvevők leszünk :)


Judilla :) nálunk normál esetben ecetes víz, ha ragacsos-koszos a padló, akkor pár csepp az Ökoszolgálatnál vásárolt kimért Ahimsá mosogatószerből a felmosóba.
Egyébként van egy szórófejes üvegem, abba tömény ecetettteszek sé azzal tisztítok szinte mindent - wc ülőke és belseje, tükör stb.

indianyo
 
 


Köszi Indi, M-Andi,
megprobalkozunk akkor az ecetes vizzel !(de ugye az akkor hidegen?) az ugyis hegyekben, mert obliteni mar evek ota csakis azzal... igen, en is tettem mar neha a naluk vett mosogatoszerbol, de lehet h a par cseppnel tobbet es az volt a baj...

(a mososzodat is idonkent nagyon megkuldom a mosogepbe, meg szoknom kell h a tobb nem jobb :-)

Indi, nagyon klasszak vagytok! a 2,5 éves kicsi fiad komolyan 2x vegigbringazott az Andrassyn? Es milyen bicaja van? Csak mert azert is olvasgattam nagyon szivesen a blog-jegyzeteidet, mert kb egyidosek az en Mirammal (a kisebbik),es tok jo oteleteket adtal neha h milyen jatekot adsz neki stb.... Mira meg bringaval nem probalk (egyelore ulni nagyon szeret hatul az uleseben es nezgeodni) ,de sztem, amilyen elszant, amint leer a laba a pedalhoz, lehet h egybol inkabb ketekerekuzni fog megtanulni, annyira masolja a noveret :-)
judilla
 
 


Indi: de jó :D
Dominak meg nagy nagy gratula a 2,5×-hez :D Nem semmi! Jövőre letekeri a CM-et! :)

KépKép
livus
 
 


Kaptam, tovabbitom, terjedjen ez az info:

Ha valamelyikotok benne van valamilyen rendezveny szervezocsapataban (cegnel, vagy mas szervezetben)
jo tudni, hogy lehet "fenntartható" büfészolgáltaást is rendelni már Magarországon is.
Itt még távolról sincs eldobható muanyagevőeszköz, meg egyszerhasználatos műanyagpohár, meg az alapanyagok mind bio, meg fairtrade, stb...
(nem a tetrapackos dobozok, meg a műanyagpoharak gyűltek, ahogy egyre több ember fogyasztott, hanem a védegyletesek töltötték fel vízzel a teaforralót, és üvegpoharabkól lehetett inni a finom teákat, vagy vizet, vagy szörpöt, stb... meg volt sokféle biosüti, biokenyér, egyéb finom cuccok...)

A Védegyletnél a Fair Trade Büfé -ért felelős személy:
Újszaszi Györgyi
70-3149556
gyorgyi@vedegylet.hu
amugy meg: www.vedegylet.hu
biobaba
 
 



Sziasztok, ez OFF lesz, ezer bocs. De nagyon érdekelne a véleményetek/tapasztalatok a sárgatesthormon szedésével kapcsolatban. (Nem terhesség a cél). Bármi hasznos infót köszönök.
Picin
picinke
 
 


http://www.libri.hu/hu/konyvek/tudomany ... ermesztese

Picinke, én nem túl jókat gondolok a hormonok szedéséről... :roll: Főleg, ha nem baba miatt szednéd...

Andi
m_andi
 
 



Andi
m_andi
 
 



KépKép
livus
 
 


http://www.wdr.de/tv/markt/sendungsbeit ... eraete.jsp

a cikk lenyege (ez egy tevemusor osszefoglaloja), h manapsag milyen nagy elannal vagyunk, h a haztartasi keszulekeink milyen keveset fogyasztanak (AA, A+)
Mehneztek nehany regi gepet, es kiderult, h azok sokkal kevesebbet fogyasztottak: pl. 1925-os porszivo 170 W, a mai 1200.


Biobaba
biobaba
 
 


Bicajhúztaautó

és Dominó bicajozik az Andrássy úton

Kép

OFF: Judilla - küldjél nekem egy emailcímet és küldök meghívót pusz

indianyo
 
 


Hátha még nem késő

ŐSZI ALMAVÁSÁR

Budapesti olvasóink figyelem!

Miközben tovább dübörög a Szövetség az Élő Tiszáért által szervezett, heti rendszerességű gyümölcs- és zöldségvásár (információ a www.elotisza.hu honlapon), sokan szerveznek kisebb-nagyobb magánakciókat is. Egy ilyen közös bevásárlásnak a sikeréhez szeretne a TVE is hozzájárulni ezzel a hírlevél-különszámmal, ugyanis az akció csak akkor valósul meg, ha összegyűlik legalább 2000 kg-nyi megrendelés.

A megrendelt alma közvetlenül szabolcsi almatermelőktől származik. Az alábbi fajtákból lehet választani:
*Golden (édes) - 80 Ft/kg
*Jonagold (édes) - 80 Ft/kg
*Idared - 70 Ft/kg
*Starking(édes) - 80 Ft/kg
*Mucsu (édes) - 75 Ft/kg (zöldessárga)
*Gála (édes) - 70 Ft/kg
*Jonathan - 60 Ft/kg

Az átvétel helye valószínűleg az Örs vezér téren a Cédrus mögötti parkolóban lesz majd a megadott időben.

Megrendeléseket Heé Veronika címére lehet küldeni október 3-ig: heev@ludens.elte.hu. Az akció kísérleti jellegű magánkezdeményezés, ezért a szervezők előre is elnézést kérnek, ha valaki bár jelentkezik, mégis lecsúszik róla.

A TVE továbbá arra bátorít mindenkit, fogjon össze családjával, barátaival, kollégáival, gyülekezetével, szomszédaival vagy épp sporttársaival, keressenek fel termelőket, szervezzenek hasonló akciókat, s vásároljanak tőlük közvetlenül!

TVE Kiadvány a közvetlen kereskedelemről:
http://www.tudatosvasarlo.hu/kozvetlenul >>>

indianyo
 
 


Sörkollektor van itt is, leírással együtt www.sorkollektor.hu

(én már gyűjtöm hozzá a dobozokat, de 150 kicsit soká fog összegyűlni - de vannak ebben segítőim :lol: )

Andi
m_andi
 
 


Autoval konnyen megkozelitheto turista osvenyeken, parkokban, kocsmak kornyeken szep szammal lehet talalni dobozokat. Szerintem, ha az ember ugy egyebkent nem fogyaszt effele csomagolasu itokat, akkor talan emiatt nem feltetlenul kene vennie. Kulonben hajlamos lennek azt gondolni, h az aluminium italos doboz forgalmazok lobbija ez a sorkollektor. :wink: Eleg doboz hever szerteszet.:(

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

Sajnos nálunk így is elég sok a sörfogyasztást, párom főiskolás éveiben még gyűjtötte is :shock: Aztán a több száz dobozt szépen kidobta, már nem sok van belőle (pedig milyen jó lenne most!) - ezért is gondoltam, hogy ha a családból 3-4 ember "termel" ilyen dobozokat, akkor azt ne a szemétbe dobjuk már ;)

Andi
m_andi
 
 


Off: sajnos a családban én vagyok egyedül környezettudatos, a többiek meg szerintem már hülyének néznek, csak épp nem mondják :( De sebaj, én kitartó vagyok ;)

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok!
Épp most nézegettem át a Na-perkarbonátra vonatkozó postokat - mivel épp megyünk Pestre és újra venni szándékozom. Ennek kapcsán jegyzem meg, hogy a korábban belinkelt Govinda termék borzasztó drága abban a webáruházban - ugyanezt lehet kapni a Mediline nevű áruházban a XIII. Csizma utcában cirka 1600 forintért. Persze az sem épp olcsó, de mégsem 2500,- ....

Indi :)
Az Ulrich-félét te hol veszed?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok!

Csutortokonkent a Hagyomanyok Hazaban Csaladi Muhelyt szervezunk. Elso alkalom most csutortokon lesz, 10-tol 1-ig.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: lehet tudni részleteket? Mit takar ez a családi műhely?

KépKép
livus
 
 


Livus:
Szulok, gyerekek egyutt kezmuveskednek, aztan lesz nepdalenekles, illetve karikazas is. Az elso alkalommal kukoricacsuhebol keszitunk dolgokat.

Biobaba
biobaba
 
 


Kedves emberek!
Egyrészt sokat segítettetek már, ezt szeretném megköszönni. Másrészt kiváncsi lennék, hogy a muslica-invázió megszűntetésére van-e valami jó ötletetek. Csak van valami szag, illat, amitől odébbállnak.
köszönöm,
zsófi

Kép
zsófica
 
 


Liv egyszer teafaolajat cseppentett a közelükben egy tálkába, és eltüntek.

KépKép
livus
 
 


Kicsit bovebben tudok most irni a csaladi muhelyrol:)
Osz leven, kapcsolodva kicsit a kukorica fosztashoz eloszor is ettunk fott kukoricat, mondogattunk kukoricas mondokakat. Aztan a kukoricacsuhebol csinaltunk mindenfelet (babak, lovak, kosarka).
Utana pedig karikaztunk, hogy a bennunk lakozo os-asszonnyal is torodjunk egy kicsit :wink:
A kezmuveskedest egy kezmuves ovono vezeti, a karikazast/eneklest pedig egy koreografus.

Kovetkezo alkalom 2 het mulva lesz 10-tol 13-ig.

Biobaba
biobaba
 
 


picinke
 
 


A teafaolaj működik! Csak úgy menekeülnek előle a muslincák! Kösz az ötletet! (bár a kérdést nem én tettem föl, nekem is jól jött)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Picinke: szavaztam ;)

KépKép
livus
 
 


Picinke: én is szavaztam :)

Andi
m_andi
 
 


Akkor irány a teafaolaj-bolt! :)
Köszönöm,
zsófi

Kép
zsófica
 
 


Zsófi: DM ;)

KépKép
livus
 
 


Livus, melyik teafaolajra gondolsz? Mert én a dm-ben csak olyat láttam, amire a hátuljára apróbetűvel valami olyasmi van írva, hogy a palack nem a teafa olaját tartalmazza. Tehát nem eredeti teafa olaj. Hogy mi, arra már nem emlékszem. Persze muslincát űzni lehet, hogy jó, de én akkor problémás bőrre kerestem és arra nem kennék rá "ál-teafaolajat". Ja és elég olcsó is volt, igazolandó a hátán lévő szöveget... :?

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Nekem Aromax van, attól menekültek. Az árára nem emlékszem. Herbáriában lehet kapni.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Próbálta valaki a Tulashi mosogatószerét? Melyiket? Eddig Froscht használtam, de eltűnt róla, hogy 98%-ban lebomlik (vagy én nem találom rajta), és kezdek bizalmatlan lenni.

Köszönöm,
Nuska
nuska1
 
 


Nuska Tulasi-ra gondolsz? Azt nem próbáltam, de az Ahimsa márkájút annál inkább (India-India :lol:), az Ökoszolgálatnál veszem, viszem tithonról a flakont, kimérik. Én a natúr, színtelen, szagtalant használom, tökéletes. Kapható flakonban is, a legtöbb effélét árusító bioboltban is.

Dm-es teafaolajat kiröhögik a muslincák minálunk, a kicsi általános (talán aromax?) márkájút viszont kerülik, mint az egér a felhergelt macskát :lol:

de a fránya molylepkék meg a levendulát röhögik ki, mind természetes, mind armáaolajossé tett változatában, már-már vérengzek :x

indianyo
 
 


Tejbemami: Ez van az üvegen:
Ingredients: Melaleuca alternifolia (100% Teebaumöl) enthält: d-Limonen, Linalool


Én nem lettem okosabb. Ha valaki megszakértené, azt megköszönném.
(Amúgy én pelusvödörbe használom. Arra jó :) )

Indi: Nekünk élelmiszermolyra elég hatékony volt a Bábolnás csapda. Irtószermentes. Ha élelmiszermolyotok van, én bevetném :) http://www.babolna-bio.hu/Hun/Lap/Keres ... stop_0.htm

KépKép
livus
 
 


Livus :) köszi! sajnos mindkét molyféle előfordul nálunk, meg musléuincák is, biztos bejárnak hozzánk melegedni az uccárul :lol:

vizsont ezt a csapdát bevetem a kamrában, köszi!

ez egy durva dolog, amit most modani fogok, de rájöttem, hgoy a környezetromboló lefolyótisztító, amit a százéves eldugult csatornáltaln csatlakozású fürdőszobában végső elkeseredésemben sok-sok ecetes-citromos-szódabikarbónás etc kezelés után bevetni kénysezrültembevetni kényszerültem, tökéletesen lemarta totálisan szétégett és hetek óta különféle ecetekben-homokokban-hamulúgokban ázó edényről az odaégett félcentis kérget. egy perc alatt. Ha már megvolt, használtam, legalább nem kellett kidobni egy újabb edényt. A jövőben mondjuk nem tervezem a használatát, de hát csörög a telefon, meg szalad a ház, gyerek lóg az ablakban, közben ég a rizs alatt a láng :oops:

indianyo
 
 


Arra gondoltam, hogy karácsonykor rácpontyot készítenék.
Hol lehet normális halat vásárolni Pesten? Nem szeretnék 1245,5 db társával 3 liter vízben úszkáló Teszkósat :?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,
Talán ez egy kicsi OFF....
Remélem tud valaki segíteni, esetleg előfordult mással is hasonló!? Seborreás bőrgyulladásom van, amit a bőrgyógyász szerint a stressz vált ki. Így folyton úgy néz ki a homlokom a hajam vonalánál, mintha sose mosnék hajat, tiszta sebes korpa.
Kaptam egy csomó szteroidos cuccot: krém, pakolás, oldat – egyiket sem szívesen kenem magamra…
Sok mindent kipróbáltam, samponok, natúrkozmetikumok – semmi nem volt jó.
Ha van e témában valakinek tapasztalata nagyon szívesen venném a tanácsaitokat, esetleg tudtok olyan bőrgyógyászt ajánlani aki kíméletesebb szerekkel gyógyít.

Köszönöm, anna
csanad_anna
 
 


Anna: hát, ez egy teljesen nem hozzáértő hozzászólás lesz, de tegnap olvasgattam ezt az oldalt: http://www.sheavaj.hu/mire.html
Esetleg lehet, hogy jó lenne a te problémádra is a sheavaj, nem? Lehet, hogy érdemes lenne utánakérdezni.

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: