Új privát üzeneted érkezett!

Engem nagyon elszomorít, hogy fizetni kell már azért is, hogy legalább egy kicsit ügyeljünk a környezetre :( Tipikus magyar mentalitás: ha kap pénzt, akkor bármit megtesz :(

Andi
 
 


Szerintem ez arra megy ki, hogy aki elviszi a hulladékát, az már bemegy vásárolni is, főleg ha csak a pénztárnál adják ki a pénzt, mint az üvegbetétnél...

Anna (9 gyermek anyja)


Kétségtelen, hogy a multiknak ez nagyon is megéri. És valóban, van egy olyan üzenet, hogy nyugodtan vedd csak a csomagolt kenyeret meg a csomagolt vizet, visszaváltjuk! Ugyanakkor viszont azt is tudomásul kell venni, hgoy mi, kedves magyar emberek, alapvetően a morális kérdésekkel jelentősen hadilábon állunk . Mindenkit úgy kell nevelni, ahogy a leghatékonyabb. HA valakit így lehet megfogni, akkor használjuk ki! Én biztos vagyok benne, hogy ennek lesz foganatja, ha egy átlagcsalád pillepalackhasználatát nézem, az éves viszonlatban alég tetemes.

Én ugyan próbáltam a szüleimet rávenni, hgoy ha már emgnyílt a t betűs a falu (izé,. város) határában, akkor legalább ne nylonzacskóban tegyék ki a kapu elé a pillepalackokat (napi máésfél-két üvegnyi fogy!), hanem gyűjtsék össze és vigyék el, ha úgyis arra járnak. De nem , ők nem viszik, emrt egysezrűbb kirakni a kapu elé

ez is egy folyománya a szelektív gyűjtésnek: két évnyi gyakorlat utána a pm hivatal beszüntette a hulladékszigeteket, mert az emberek nem nőttek fel a feladathoz és olyan irdatlan szemétkupacokat gyártottak az iskolák elé, ami elviselheetet lett (mert ugye a zsákban hozott szemetet csak lehajigálták, bele már nem tették a megfelelő edényekbe...)
Msot az a gyakorlat, hgoy a bármilyen hulladékot (zöld, egyéb szelektív) a heti szemétszállításkor kapott nagy nylon szemeteszsákba teszik a háztartási szemetet pedig kukákba. Úgy néz ki ilyenkor az utca, mint a csatatér, emrt faluhelyen a kutyák is tesznek ról. Akkor mér inkább a tecsó, oda legalább el kell menni. És az átlagember úgyis iylen heylen vásárol.

 

 
 

:cry: :cry: A Dm-ben megszűnt az a jó kis Alverde olivás meg körömvirágos szappan.
Most vettem egy Baleasat, de elájulni tőle, olyan erősen van illatosítva.

Ti milyen szappant használtok?
A Tulasi szappanok jók? Nem próbáltam még.

KépKép
 
 


Na, megint :cry:
Még sose vettem Moltex ökopelust, de most rászántuk magunkat - mondván drágább, mint az Alana, de biztos "ökobb", és el tudjuk számolni egészségpénztárban.
Erre kibontom a csomagot, és ugyanúgy fehérítve van ez is. Sőt, mintha még a tapintása is kicsit műanyagosabb lenne az Alanához képest :cry:

KépKép
 
 


Livus

Én is pont a napokban akartam venni az említett szappanokat - nem értem, miért szűntek meg :shock: Mi most a sima DAlli szappant használjuk kézmosáshoz, fürdéshez semmit , csak finom olajakat csepegtetek a vízve, vagy házilag készült holt tengeri illatos fürdősót (narancsvirág és vanília olajjal). hajat szódabikarbonával mosom az enyémet, bár nem minden alkalommal, csak ha már tényleg zsíros-koszos,e gyébkétn azt is csak vízzel. Dominóét pedig csak vízzel. Komoly szappanozásra nicns szükségünk.

Még nem volt időm elolvasni a glicerines szappant, amit a DM-ben árulnak, elméletileg az még jó lehet - valaha azt használtam, de akkor még nem tudtam, mit is kell olvasni a címkén :lol:

Azt még el akartam újságolni, hgoy GAbi barátnőmtől kaptam néhány nagyon régi - múlt század eleji - mosószappant, abból egy darabot szoktam a nagyon koszos ruháknál a szódabikarbóna/mosószóda mellé adagolni. Csodás érzés, hgoy százévnyi múlt, tudás, szeretet, munka az, amit a kezeim között tartok:)


Mioltex - úgy emlékszem, a sima Moltex fehérítve van, nem lehet, hogy összekeverték a rendelésnél?

 


Én nem ismerem (még) a Tulasit, de a www.zoldbolt.hu -n sok termékük van: szappanok, samponok nagy választékban.

Andi
 
 


Moltex: nekunk volt regen, es az nem volt feheritve, olyan barnas szine volt. De 2fele Moltex van tudtommal. Van sima Moltex es van a Moltex Oko.

Biobaba
 
 


Hát ez az! Ez Moltex Öko. Ez van ráírva! :( Én is újra megnéztem, miután kibontottam a csomagot :(
De most megint megnéztem: a pontos név "Moltex Öko Die Weiße" :cry:

Indi: A Dali szappan meg olyan citromos szagú, na azt sem szeretm :lol:
A glicerinest már próbáltuk. Az meg azért nem tetszett, mert használat során mindig felpuhult, és egy félig folyós massza lett belőle.
Na, asszem legközelebb megpróbálom ezt a Tulasit.

KépKép
 
 


Livi - a mi Dallinknak konkrétan nicns semmi szaga, csak kenőcs. Mondjuk csak kézmosésra használojuk - ha nagyon zsíros-ragadso s kezünk, arra meg - és gyors kézimosásra - tök jó. De ha már más, akkor vegyél inkább weledát - az a 100/ megfelelő környezetben és alapanyagból készülő kozmetikum. A Tulasi - bár szép a neve (tulszi az indiai szent bazsalikomfa neve, amit a házioltáron tartanak és szertartásokon is fontos szerepe van a hinduknál), de én nem ismerem az összetételét. Persze ez nem jelent semmit :lol: Ahimsá-nak nicns szappanja? tudod, ökosznál az a kimérős mosogatószer (ennekis szép a jelentése: nem-ártás, erőszakmentesség)

 


Á, csak kézmosásra kell nekünk is. (Fürdés az Weleda ;) )
Az hiszem, akkor én kipróbálok egy Tulasit, majd referálok az összetételéről.
(Egyébként teljesen azt hittem, hogy a Tulasi az az Ökoszolg.os, de igazad van, az tényleg Ahimsa. )

KépKép
 
 


Most nézem, lehet, hogy nem is véletlen ez a kavarodás a fejemben?
Zöldbolt oldalán pl. van olyan, hogy "tulasi mosogatószer", rákattintasz, és a képen: "Ahimsa"
:roll:

KépKép
 
 


Utoljára vagyok ma itt, ígérem :lol:
szóval a Tulasit az Ahimsa Kozmetikai Kft gyártja. http://www.tulasi.hu/

KépKép
 
 


lányok!
sztem ezek egy és uaz.!
az Ökosz. is árul még pl. arc és kézkrémeket, és az mind Tulasi - és egyszer mintha nekem azt mondta volna az eladó, h uaz a forrása, mint a kimérős mosogatónak, és amúgy a kimérős tusfürdőnek és samponnak is (én mindent ott szoktam venni!)

- mégpedig Krisnások csinálják, tán épp ott lenn,Somogyvámoson

én eddig ebben a hitben éltem, ha vki mást tud, szóljon!
J
 
 


Sziasztok!

Megneztem, mit irnak nemeteknel a feher Moltexrol es az Alanarol. Klormentesek. A Moltexnel irjak, h peroxiddal es ozonnal vannak feheritve a pelenkak.

Mi a baj a moshato pelussal? :wink:

Sonett szappant hasznalunk kezmosasra, meg babafenek mosasra is.

En is ugy tudom, h Tulasi es Ahimsa uaz. Mi nem szoktuk venni.

Biobaba
 
 


Mi is moltex oköt használtunk a textil előtt (néha most is, amennyit orvoshoz járunk) és láttam már fehérnek tűnő ökot a boltban, de nem olyat vettünk. Amúgy az nagyon tetszik, hogy a "zacskó", amibe a pelenkákat csomagolják, komposztálható. Rá van írva, hogy abba tedd a bioszemetet és együtt rakd a komposztba, mert egy-két hét alatt tökéletesen lebomlik (maguk a pelenkák a nedvszívó mag miatt persze nem). Kár, hogy nem mindent így csomagolnak...
Mi most Sodasan szappant használunk, összetevők: aqua, potassium oleate, potassium olivate, glycerin és parfum (essential oil).
 
 


Judolla: ugyanaz, persze, ezt mondom én is :) Itt egy cikk amúgy a cégről: http://www.kukabuvar.hu/cikk/8218

Tulasi szappanok összetétele fenn van a tulasi.hu-n. Jónak tűnik (ööö, első ránézésre :roll: , annyira még nem merültem bele)

Biobaba: Textil az alap nálunk is. De éjszaka mostanában annyit pisil, hogy nem tudok neki akkora csomagot gyártani, ami ne tocsogna reggelre a pisibe :( Ezért mostanság éjjelre papírt kap. Meg ha nem száradnak meg a textílek, akkor is.
De akkor ezentúl sem fogom bonyolítani az életem ezzel a Moltex-szel. Marad az Alana, ami eddig is volt.

Nyagi: Az Alana csomagjáról is azt írják, hogy 100%-ban komposztálódik ;)

KépKép
 
 


na, akkor éljen a Nagy Indiai-Magyar Összeboruláés :lol:

Szia ÁGI :)

 


Lívi, értem:) csak azt nem, hogy miért nem találkozunk sokkal gyakrabban ilyen csomagolóanyagokkal...

Indi, olvasni szoktam jönni viszonylag rendszeresen :D
 
 


Nekem most csak az az egy bajom van a ruha pelusokkal, hogy nem száradnak. Egyszerűen nem győzöm a mosást, állandóan hegyek vannak a fürdőszobában, úgyhogy most mi is Alanát használunk, amíg meg nem jön a jó idő. :cry:

Anna (9 gyermek anyja)


Biobaba: tegnap megéztem a Deák téri betűcsempéket ;) Azt hiszem jó kis munka lehetett azt kibogarászni!

KépKép
 
 


Klimavaltozasrol mindenkinek
- hatha erdekel vkit
en most olvastam

Biobaba
 
 


Szociális bolt a IX. kerületben (ma volt a rádióban is összeállítás róla): http://index.hu/politika/belfold/budape ... ain&rnd=47
Az elképzelések szerint jól jár majd mindenki: a kistermelők és a vásárlók is.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!!

Üdv.: Bea
 
 


Új felfedezésem: Dm.ben (lehet, hogy nem csak ott. Már nem emlékszem, hogy saját márkás-e vagy sem).
Szóval tekercses törlőkendő, ami MOSHATÓ! Már mostam is! :) 60 fokon, szuper, ugyanolyan, mint előtte, nem ugrik össze.
Mi most ezt használjuk papírszalvéta helyett. Jó vele kiömlött vizet/ételt feltörölni, kezet/arcot törölni. És mivel mosható, így tök jól lehet úgy is használni, hogy benedvesítem (pl. arctörlésre). :)

KépKép
 
 


Lívi, és ez hol van? Ahol a sima papírtörlőkendő, vagy ott, ahol a takarítórongyok?

Andi
 
 


Igen, a takarítórongyoknál rejtegetik! :) Kék-fehér csíkos, nagy buci tekercs.

KépKép
 
 


Köszönöm :)

Andi
 
 


Livus, én is köszönöm a mosható törlőkendő infót! Eddig pont azért nem vettem soha ilyet, mert papírból van... (bár van sok konyharuhám, meg örökölt mosható szalvétáim ;) )

Andi
 
 


Szívesen :) (ez azért más, mint egy másik tölrő, sztem. Ezt nem kell félteni, mint egy ruhaszalvétát, meg nem is olyan nagy, mint egy konyharuha. És pikk-pakk megszárad, aztán mehet a szennyesbe. Ennyi konyharuhát nem bírnék hova teregetni, meg nincs is ennyim)

KépKép
 
 


Livus!

Hát ennek a Tulasi féle szappannak is van ám illlata. Lehet, hogy természetes alapanyagokból van, de abból jó sok:)) Én teafásat vettem egyszer, hát...vártam nagyon, hogy elfogyjon. De lehet, hogy neked majd tetszeni fog.

Dóri
 
 


De van itt illatmentes is, ja, most látom, mennyivel jobb árak vannak itt, mint a boltban, ahol vettem:(.

Dóri
 
 


Nahát, ez fura. azóta vettem egy tulasit, éppen teafásat, és én alig valami kis illatát érzek kézmosás után :roll:

KépKép
 
 


Én a DM-ben vettem Alverde szappant, azt írja tisztán növényi alapanyagokból készült, 200 Ft db-ja, nekünk kicsit drága :( , egy levendulásat, egy vadrózsa és egy gránátalma illatút vettem, mindegyik nagyon kellemes :)

Anna (9 gyermek anyja)


Két tippet is köszönök: a "törlőkendőt", és a zöldboltot. Ezt eddig nem ismertem, s a baráti árai miatt gyorsan rendeltem is! Köszi

Livus! Lehet, hogy csak az elején volt nagyon illatos maga a szappan, nem a bőrön, ott talán tényleg nem volt nagyon ütős.

Dóri
 
 


Livus :) mi is vettünk ma törlőkendőt, egyelőre kicsit érdes, de ez a mosástól majd megváltozik, gondolom. Köszi!

Hát nekünk az Alverde új szappanjai elviselhetetlen szagúak :( Pedig a körömvirágosat és az olivásat mi is úgy szerettük. A tulasinak (ejtsd: tulszí - India szent bazsalikomja) viszont emlékeim szerint finom a citromos szappanja - mást nem próbáltam tőlük. Én maradok msot már az illattalan kézmosásnál.

Viszont feltétlenül reklámozni szeretném a teafaoljat, mint koszmóeltüntető csodaszert! EGy bach-cseppes üvegcsét megtöltöttem olivaolajjal, cseppentettem hozzá 8-10 cseppnyi dm-es teafaoljat és a koszmós területre közvetlenül rácsöppentettem a felrázott keveréket. Beledörzsöltem és másnap lemostam. Volt-nicns a három éves koszmó. Igaz, eddig se zavart, hogy van, de ha nincs, az még jobb :lol:

És akkor még egy csodás természetajándéka:
a sheavaj . amely egy növényi olaj tulajdonképpen, sűrű és mindenféle bőrproblémákra jó, például az én elképesztően száraz bőrömön is segít, az érdes sarkamat bekenem fürdés után, rá egy zoknit és reggelre mint a baba popsija, olyan lesz a lábam! No meg ezt használjuk popsikenőcsként (mármint nem nálunk, egy ksibabánál, nekünk már egy ideje nem kell efféle) és ajakírként is. Tökéletes. az illata is finom. Nagyon lelkes vagyok, bár a lanolinért is odavagyok, ez még jobb, nem ragacsos. Fürdővízbe egy kávéskanálnyit beleteszek, a gyermek úgy jő ki a jádból, hgoy az egész testén eloszlik a finom kenőcs és nem száraz már a bőre végre.

Kedves hallgatóink! Kis esti reklámblokkunkat halloták :lol:

 


Na, megjöttek a mi Dm-ünkbe is az új Alverdék (és átrendezték az egész boltot! :shock: )
Sztem is túl illatosak. Talán még a levendulás a legjobb, de most nem vettem, mert már rendeltem Tulasiból pár napja kettőt is.

KépKép
 
 


Szabadtartásos csirkehúst találtam ma az Intersparban!!!!

Ilyet: http://www.mastergood.hu/magyar/termeke ... mekek.html

Itt a leírás a "Red Master" címről:
http://www.gak.hu/aw/show.asp?page=cont ... master.asp

Kérdés: Tojásoknál mit takar a titokzatos "alternatív tartás" megnevezés??? a többi érthető, de ez?! Olyan nesze semmi, fogd meg jól első olvasatra.

0-öko,bio gazdálkodásban tartott
1-szabad tartás
2-alternatív tartás
3-ketreces tartás

KépKép
 
 


a 2- az a mélyalmos tartás tudomásom szerint. tehát zárt térben, de nem ketrecben (hű, és hogy ez mit jelent, arról fogalmam sincs, de msot megfogott, utána is nézek!)

 


Igen, a mélyalmos is 2-es. De biztos vagy benne, hogy ez ketrecmentességet jelent? :roll:

KépKép
 
 


Sziasztok,

én is eltűntem jól... De folyamatosan dolgozom, hol a családi projekteken (jelmez, falvédő, szülinapi ajándék,.. :wink: ), hol azon a projekten, amit már említettem. Sajnos a nagy gazdasági és erkölcsi világválság nagyon bekavar és már nem is tudom, hogy belevágjak-e.
Annyit elárulok, hogy már hónapok óta magam keverem a natúrkozmetikumaimat, és ehhez szeretnék hozzásegíteni minden lelkes, környezettudatos embert. Már hidegen hagynak az SLS-es tisztálkodószerek és a méregdrága natúrkozmetikumok, mert mindent el tudok készíteni magam.

Ami miatt mégis itt vagyok, az egy tanulmány, amit most olvastam. Kérlek, ha van időtök, olvassátok el, nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre. Arról szól, hogy a gazdasági válság nudli ahhoz képest, ami előttünk áll az energiaforrások elapadása és a klímaváltozás miatt. Ami a legmegdöbbentőbb, és számomra új ebben az írásban, hogy ez már a mi életünkben, és nem is olyan sokára be fog következni. A válság kezelésének módja az önellátásra való berendezkedés, amit már én is évek óta szajkózok, mégsem tettünk érte semmit. Pénz hiányában még egy kályhát sem építettünk, kutat sem fúrtunk. Pedig kéne!!! http://astro.elte.hu/~hetesizs/FFEK/jelentes.pdf

Üdv
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
 


Tejbemami: nagyon jól hangzanak ezek a naturkozmetikumok!

Nem olvastam el a cikket, de a múltkor láttam videón ettől a pasitól egy előadást ebben a témában. Sok érdekes dolog volt benne (arról is beszélt, amit nemrég Biobaba linkelt: a Húvét-szigeteki sztori), de a férjem szerint nem minden infó állta meg a helyét (ő mondjuk csak a végét hallotta, amikor az olajról beszélt). Az előadás itt nézhető-hallgatható meg: http://bekesikultura.hu/index.php?optio ... Itemid=116

KépKép
 
 


Tejbemami - engem inkább a kozmetikumaid érdekelnek :)

Az az igazság, hogy én nem szeretem, ha riogatnak, persze tudom, valahogy fel kell nyitni a világ szemét, de ezek a cikkek-filmek is csak azokat érintik meg tapasztalatom szerint, akikben egyébként is kinyílt egy csatorna a "hallásra". Én inkább amondó vagyok, hogy tessék szépen mindenkinek megtenni a legtöbbet, amire képes és példát mutatni. Nem mondom, hgoy nem lehetnek hasznosak az efféle cikkek, de a túlzó el- és megriasztást - mint egy Orson Welles-rádiójátékot veszélyesnek látok. Lehet az is az eredménye, hgoy az egyébként is ingatag meggyőződésű átlagember azt mondja majd: ja, hát úgyse tudonk semmit tenni, úgyhgoy hajrá, éljünk csak tovább úgy, ahogy eddig! és szépen kenjük az egészet a politikusokra (na jó, van azoknak bőven vaj a füle mögött egyébként)

Úgyhogy én a magam részéről biztatlak, ha publikus: beszéljünk a kozmetikumokról :)

 


Tejbemami, a véleményem egyezik Indiével. Minket nem kell meggyőzni, a "másik oldalt" meg nem lehet :( Több ilyen vitám is volt már, belefáradtam :(

Engem is nagyon érdekelnek a natúrkozmetikumaid. Lehetne erről többet is tudni? Persze, ha nem titkos ;)

Vettem ma egy bioboltban S'nonas nevű bio fürdőgélt. Hallottatok már róla?

Andi
 
 


Sziasztok, lányok!

Háát, én inkább amondó vagyok, hogy a struccpolitika itt nem vezet sehová. Nem lesz elég nekünk úgy élni, ahogy, mert ha jön az ár, az minket is vinni fog. Egyre inkább úgy érzem, hogy itt és most kell felkészülni a legrosszabbra.

OFF: Ez amúgy nem várat magára sokáig, csak épp más, rövidtávon bekövetkező dolog miatt. Ha esetleg nem hallgatnátok a híreket, vagy nem hinnétek el: egészen konkrétan érdemes felkészülni az államcsődre. ON

Kozmetikumokról inkább privátban, ha valakit érdekel. :wink:

Szép Napot!

Tejbemami
 


Nekem fogalmam sincs, h mit lehetne csinalni. A WALL-E c. film jol megjeleniti legvadabb remalmaimat. Megse horrorfilm jellegu. Szerintem nagyon szepen megcsinaltak. Eleg fajo is. Persze fogalmam sincs, h hogyan hat olyanokra, akiket tokre nem erdekel az egesz.

Szoval nehez kerdes.

A strucc azert dugja a homokba a fejet, mert jo a szeme, es eleg hamar meglatja a ragadozokat. Ha bedugja a fejet a homokba, azzal elrejtozik, mert terepszinuve valik, es igy nem veszik eszre a ragadozok. A szavannan a hosegtol vibralo levegoben jol eltunik a szurke szinevel.:)

Biobaba
 
 


Kedves Tejbamami!

Én is olvastam a Hetesi-előadást. Valószínűleg igaza van, de remélem, hogy mégsem.
Egyébként hosszú idó óta gyakran eszembe jut, amióta olvastam. Elterveztem, hogy a férjemet ráveszem egy szélkerék-építésre.
Én elkezdtem gyűjtögetni, már semmit sem dobok ki. Régi ruhákat, cipőket sem. Talán jó lesz még valamikor. Végülis elfér a padláson.
Engem is érdekelnének a natúrkozmetikumok.
Régebben foglalkoztatott a víztisztító-kérdés. Jutottál ezügyben valamire?
Ilona
 
 


Hát, ennyire jutottam a tojákódokkal:

0: biotojás
1: szabadtartásos, kifutós tartási rendszerben termelt tojás
2: különböző istállózott, de nem ketreces tartás
3: ketreces tartási mód

Infó a TV-ról ( http://www.tudatosvasarlo.hu/otletek/show/14 )

Szóval se nem ketrec, se nem szabad :?
Egyébként én 1-es kódút még sehol nem láttam...

KépKép
 
 


Ja, és a tojásinfó oldalon meg azt olvastam, hogy a szójaliszttől lesz a tojás sárgája pirosas színű :cry: Ez elég rosszul hangzik...

KépKép
 
 


Tejbemami, ha nagy baj, úgyis észbe kapnak az emberek (lásd gázcsap elzárása) ;)

Livus, ezek a tojásos infók nem valami bizalomgerjesztők :(
Szerencsére én még sose vettem boltban tojást, ellátnak a mamák ;)
(Halliszttel is szokták etetni a csirkéket, ettől tudtommal "csak" a húsuk lesz halízű :? )

Andi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: