Új privát üzeneted érkezett!

környezet és ember kímélő családi élet, hordozókendő, bio ételek, bio háztartás

KépKép
 
 


Nos, én mint totál kezdő, azért indítom e topikot, hogy a gyakorlottabbak segítségére lehessenek a magamfajtáknak meg egymásnak. Hisz van mit megbeszélni, mert sajna társadalmunk nem épp környezet- és család- vagy gyerekbarát. Ezért fontos az összetartás és a tapasztalat csere.

Savitri

KépKép
 
 


Kismamák és szoptatós anyukák!
ti hogy álltok a hal evéssel?
A spektrumon az egyik kedvenc "rémfilmem" (ami a szintetikus vegyszerek ártalmas hatásairól szól)szerint svédországban a terhes és szoptatós anyákat arra figyelmeztetik, hogy ne egyenek tengeri halat, származzék az bárhonnan, mert túl nagy koncentrátumban találhatóak bennük a tengerbe ömlő veszélyes vegyszerek, amelyek kimutathatóan fejlődési rendellenességeket és nemi identitás zavart okoznak.
Ez azért vicces, mert itthon a legtöbb kismamáknak és anyukáknak szóló könyv és magazin melegen ajánlja a halat, merthogy milyen egészséges.

Savitri

KépKép
 
 

 
 

Savitri! Nálunk nemcsak tengeri hal vanKép Bár a folyóink állapota sem túl rózsás. Mi csak néha eszünk halat. De Hercule Poirot megrögzött halevő, mert a kis szürke agysejtecskéknek szükségük van a halban található nem-tudom-mikreKép

Most itt újra le kéne írni mindent, amit a pelusos topikban már leírtunk? Tegyünk ide egy linket oda, és atán ha vkinek kérdése van azok után, akkor kérdezzen, ahol akarKép Na jól bekavarodunk!
 
 


Sziasztok!

Megtaláltam!
Én terhesen kezdtem el halat enni, addig vegetáriánus voltam. Arról persze megfeledkeztem, hogy az olajos halakat ajánlják! Akkor még nem voltam elég tudatos, figyelmes szennyezés-ügyben sem Kép

Találtam egy cikket, persze angolul. www.thegreenguide.com/doc.mhtml?i=BGG2&s=fish

És azt hallottam valahol, hogy a tengeri lazacban kevés szokott lenni a szennyezés (míg a tenyésztettre ez már nem igaz)

Kati
 
 


Biobaba,
Nem is tudom, hogy a pelenkás topikban válaszoljak-e, vagy menjek az "Az leszel, amit megeszel"-be...

"Kati! Nem kérdezem. Kérdezek mást: nem akarod a kenyereteket is magad sütni?"

Ha valaki megtanítana dagasztani... Honnan jött ez a kérdés?? Nem eszünk bolti kenyeret egyébként, bár néha elcsábulok a bio-rozskenyértöl (no jó meg nagyritkán péksütemény is van, úgy egy hónapban kétszer). Van gépünk, igaz lelohadt a lelkesedés. Ha meg túl lusta vagyok megcsinálni, nem is eszünk kenyeret napokig, ami magában már egészséges is (én túl sok szénhidrátot eszem)
Egy idöben azt hittem, Lili (a lányom) érzékeny a búzára, akkor mindenféle kenyereket sütöttem magam. Nem is tudtam volna megfizetni a gluténmentes kenyereket hosszútávon. Azóta Lili is rendbejött, talán csak túl korán adtam neki a gabonákat, ki tudja.

Kati
 
 


üdv mindenkinek!Kép
Most sikerélményem van. Ne írjunk le újra semmit. ha új versenyzők jönnek régi kérdéssel, majd eligazítjuk őket, hogy melyik archivban keressék.
KépKépkenyérsütésKépKép
Ma ilyen lelkesedős napom van, úgy tűnik.
Én épp kuglófot sütök, mindjárt beteszem a sütőbe.

Kati,
a dagasztani tanítást komolyan gondoltad? Nekem egy ócska robotgépem van, de ha olyan helyre kerülök nem nagy ügy kézzel megdagasztani. Kicsit sport, de nagyon jó érzés.

Engem mindig is a kovászkészítés érdekelt. Valahogy olyan snassznak érzem bolti élesztővel kenyeret sütni. Az egyik szakácskönyvemben(Jamie Oliver féle)benne is van, de még nem vettem rá magam. Talán majd ha egésznap itthon a babával. De lehet, hogy irreálisan gondolkodom.

Savitri

KépKép
 
 


Kép Talán majd ha egész nap itthon a babával... Lehet hogy Neked majd félkézzel is megy (szó szerint).

Dagasztani tényleg nem tudok. Gyerekkoromban sokat sütöttünk, de a gyúrós tésztákat sosem szerettem, hanem a keverösöket. Az élesztössel meg abszolút nem volt sikerélményem, így hát nem is próbálkoztam tovább (Ez a tulajdonságom sajnos azóta is megvan).

Barátnöm egyszer szódáskenyeret sütött, épp ott voltunk nála. Nagyon egyszerü volt, tíz perc alatt meggyúrta, és be a sütöbe! Nagy lelkesen én is belevágtam néhány nap múlva, hááát nem is volt olyan egyszerü Kép

Biobaba,
És linket hogy kell betenni? A múltkor még a képeidet irigyeltem, most meg már én is mindenhonnan letöltöm/felteszem Kép

Kati
 
 


Kati! Milyen linket hova?

Dagasztás: amennyi tésztát mi dagasztunk, ahhoz negyed óra elég. Én kézzel szeretem csinálni. És majd ha egyszer meglesz a házunk, akkor csinálok v csináltatok kemencét. szerzek egy nagy dagasztóteknőt, és egy hétre előre megcsinálom a kenyerünket. A kérdés egyébként onnan jött, h írtad, h a Tescoba már csak kenyérért kell elmenni.

Mostanság sokat gondolok arra, h míg él a nagymamám rengeteg dolgot meg kéne kerdezni tőle. Pl. ők úgy csináálták a kenyér dolgot, h otthon megcsinálta a kenyeret,e lvitte a pékhez, és ott sütötték meg kemencében. És persze hatalmas kenyereket csináltak. Az is jó az otthon készített kenyérben, h több ideig friss marad. Nincs tele lisztjavítószerekkel stb. Kép

Na mielőtt még rámjönne a szómenés lelépek.

Üdv!
Biobaba
 
 


Biobaba,

Tényleg azt írtam? Tejért szoktunk, meg tojásért, de aznap biztos volt kenyerünk is Kép
"Tegyünk ide egy linket oda, és atán ha vkinek kérdése van..." - pelenkás topikról volt szó azt hiszem.

Off Nekem nem jött be a Babanet ma délelött. Biztos az én gépem, látom Te reggel írtál.

Kati
 
 


Kati! A linkes kerdesem azert volt, mert azt kerdezted, h "Es linket hogy kell betenni?" Nem ertettem, mert szamtalan linket tettel mar beKép

Es milyen kepeket gyujtottel mar? En elmenni szeretnek ilyen helyekre, es fotozni, anyagot gyujteni. A sajat fotoimon az van, amit szeretnek. Azert masok kifejezo fotoit is szeretem Kép (Pl amilyeneket fel is tettem.) Bar itthon is lehet jo kis fotokat csinalni, nemcsak kattintgatni!
 
 


Sziasztok!

Biobaba, ha majd lesz házatok, a szentendrei skanzenben van egy új programsorozat, amelyben például kemenceépítést tanítanak. Kép

Egész más: Tudtok Budapesten (lehetőleg Csillaghegyhez közel) olyan ovit vagy legalább gyerekcsoportot, ahol integrált "oktatás" van? Szóval hogy vak, értelmi fogyatékos stb. és egészséges gyerekek együtt vannak? Még nem éppen aktuális, mert az érdekelt még csak 9,5 hónapos, de most ez a kérdés nagyon foglalkoztat, mert szerintem felnőttkorában akkor tud majd természetes módon viselkedni a fogyatékkal élőkkel, ha ezt gyerekkorában megtanulta.

GyeZsu
 
 


Gyezsu!

Igen arra palyazok.Kép Marmint a kemenceepito tanfolyamra. Remelem, meg akkor is lesz. De mar konyvben is lattam.
Biobaba
 
 


Hatha mast is erdekel:
http://www.sznm.hu/index7.html

nemcsak kemenceepites van, hanem biokertrol is. Persze 16e Ft egy ilyen "szakkor"
 
 


Kicsit nehez megtalalni, ugyhogy segitsegkeppen: Homo faber szakkorok fedonev alatt talan elojon a megfelelo oldal. Mindenesetre a keresobe beirva nem jelenik meg. Meg talan segit ilyesmi, h "Szombati szöszmötölés". Vhol a Sajtoanyag kornyeken kell szoszmotolniKép
 
 


Házat én is annyira szeretnék! Kemencével meg minden. Közben félek is a vidéki élettől. Nagyon hozzászoktam már Budapesthez, persze sokszor utálom, főleg az embertelensége miatt.

savitri

KépKép
 
 


Savitri! Egy csomó helyről egész könnyű bejutni. Nekünk is ez a nagy probléma: ne legyen drága, ne legyen bent a "dzsungelben", jó közlekedési lehetőség... Úgyhogy most a nagy csodára várunk. Én a kemence mellett állatokat is szeretnék tartani (ha nem is tehenet, de kecskét, meg vmi szárnyast tuti). Egyébként rönkházat szeretnénk majd. Diósdot szemeltük ki. Hátha...
Egyszer séta közben Budafok és Kelenvölgy közt találtunk egy álomszép telket. Ki van döntve a kerítése, mindenki odajár a környékrőlKép Fogalmunk sincs, h eladó-e.
 
 


Hát igen mi is ezt a kint is bent is variációt ízlelgetjük. De egyenlőre a tervek még elég messze esnek a megvalósulástól, főleg anyagi okok miatt. Na és az életünket is át kéne szervezni rendesen, de ez legyen a kisebbik probléma. Én pl. egyetemre szeretnék járni miközben pici babát/babákat nevelek. Ez már így a városból is komoly szervezést igényel majd(ha eljön az ideje). A legjobb megoldás az volna ha a férjem a munkáját otthonról tudná végezni, így heti egy vagy két alkalommal pár órára át vehetné a gyereket. Végülis ez a családérzésnek is jót tenne. Ha belegondolok akkor is ez a megoldás ha a városban maradunk.
Na de nem szaladok előre, egyenlőre öblítem a frissen vásárolt nadrágpelusokat.

Szerintetek nagyon gáz ha a bébi agyik takarója 100% poliészter (mindenhol ilyeneket látok és nem is drága)? Gyapjú paplant már vettem neki, de jó lenne egy könnyebb is.

Savitri

KépKép
 
 


Sziasztok!

Savitri(szép a nevedKép), én nem vennék műszál takarót, inkább keress mást, vannak pamutból is. Persze ha csak kocsiban kellene, akkor esetleg.

Mi is építenénk kemencét, ha építkeznénk, csak azon gondolkodom, mennyire lenne jó, ha egy hetes kenyeret kellene enni. Az ayurveda szerint ez már nem túl szattvikus (tiszta). Tényleg, kit mi terelgetett a bio dolgok felé?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Biobaba,
Mostanában nagyon értelmesen írok Kép Olyat nem tudok linkelni, hogy egy másik topikhoz, vagy hozzászóláshoz vezessen. Egyszer csináltam, de azt is valaki hozzászólásából másoltam.

http://www.permaculture.co.uk/mag/Articles/Bens_Place.html - képek (amiket pont nem tudok ide feltölteni)

Házat én is nagyon Kép Én ezt csak úgy látom megvalósulni ha 1. nyerek a lottón, 2. találkozom egy gazdag pasival (aki mellesleg szerelmes lesz belém).
Nekem a kert hiányzik - hogy kinyitom a hátsóajtót és Lili kint játszik a szabadban egész nap.

Savitri,
Nekünk még gyapjú sem volt. Akkor éppen csórók voltunk, így azokat használtuk, amiket ajándékba kaptunk Kép

Kati
 
 


Savitri! Ha már úgyis ott a gyapjú takaró, akkor nem kell másik. V nagyon nehéz? Nincs otthon vmi takarótok, amit fel lehet aprítani, v pamut törölköző biztos van.

Kati! Nekem is a kert hiányzik, pont uazért.
 
 


Sziasztok!

Mi Csillaghegyen lakunk (nagymamámmal közös, kétlakásos házban), pici kerttel. Állatokat nem lehet benne tartani (nem is szeretnék Kép), de ha végre rácsatlakozunk a csatornára (mert egyelőre derítőnk van), akkor komposztálót szeretnék csinálni, meg konyhakertet. (Bár fogalmam sincs, mennyi idő alatt ürül ki a kertből a derítő tartalma Kép.)

Ja, és anyuék meg a Pók utcai lakótelepen laknak, úgyhogy amíg én egyetemen vagyok, vagy újabban már akkor is, ha itthon tanulok, át tudják venni a gyereket (anyu otthon dolgozik).

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

A pelenkás topik:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/115456.html?1095111023
ez az oldal a "választó", előtte többnyire a kül. eldobható pelusokról van szó, a kukoricás pelenkáról is, innentől pedig a mosható nadrágpelenkák, pelenkamosás stb.

Kert tulajdonképpen itt is van. Nem lakótelepen lakunk, de nem tudtam eddig levinni a gyerkőcöt, mert nagy dzsumbuj volt az egesz. Most meg már tele van szeméttel, mert felújították a házat. Pedig nem is kicsi kert. Tavaszra valószínűleg "használható" állapotba is kerül. Komposztálni azt végül is tudok, a cserepes virágoknak kell az. De van egy hatalmas gangunk tele virággal. Manóka ott szokott hatalmasakat durmolni, ha jó az idő.
Én városi gyerek vagyok ugyan, de többnyire falun nőttem fel, ahol aztán volt minden. És szerintem nagyon jó volt. Szeretném, h a gyerekemnek is jó legyen, és ne csak a bűz (kipuffogó, cigaretta), mocsok, meg szürke lakótelepek látványa stb. lenne a része.

Tényleg, múltkor beleolvastam a dohányzásos topikba. Hát van ott egy-két brutál sztori!
 
 


Szia Biobaba!

Durmolásról jut eszembe. Terasz nálunk is van, nyáron aludt is Kata kint sokat a járókában. Most viszont bajban vagyok, mert Kata a szopiba alszik bele, a benti ruhájában meg mégsem rakhatom ki. Van valami ötleted? Annyit írtál a gyapjúról, hogy már rég meg akartam kérdezni, ebben az esetben valamilyen formában nem használható-e?

GyeZsu
 
 


Miben van bent? Nálunk amikor belealszik a szopiba többnyire nagyon jól öltöztethető. Van gyapjú hálózsákunk abba is könnyen be tudom tenni, és betakarom még egy takaróval. Sapi is kell a fejére. Az egészet előre oda lehet készíteni. Múltkor láttam olyan hálózsákot, ami direkt levegőztető zsák (van rajta kapucni, és hosszú ujjú. Ja és alá is vmi meleget teríteni. Nem akarom megint a gyapjút írniKép
-5 fokig nyugodtan ki lehet tenni, de azért rá kell nézni, h nem fázik-e. V ha netán túl sok gyapjúval van betekerve... Az se jó, mert nagyon melege lehet.
 
 


Vettem piros 100% pamut takarót az IKEA-ban (Indira). Olyan nagy, hogy 3-4 takaró is kijön belőle.Kép Nem tudom még, hogyan szabdalom fel.

Viszont láttam a Brendon katalógusban egy ügyes kis dolgot ami szerintem könnyan elkészíthető. Takaró ami levegőztető zsákká alakítható.

KépKépKépKép

Így kell hajtogatni. Az utolsó képen a pink csík egy cipzárt apöttyök patentot vagy gombot jelölnek.

KépKép
 
 


Szia Biobaba!

Én is valami ilyesmire gondoltam. Bent is két réteg van rajta, mert nincs padlófűtésünk. Kép Varrni nem fogok - hol lehet szerinted a kellékeket megvenni?
Ma fent sétáltunk Dobogókőn (kendővel természetesen), nagyon szép, és olyan jó, hogy 20-30 perc alatt elérhető! (Na jó, Csillaghegyről Kép)

GyeZsu
 
 


Szerintem ez Savitrinek szol. De hasonlit hozza az egyik gyapju takaronk. Azt az Ulloi uton vettuk a Nagyvarad terhez kozel levo bababoltban (Brendon?).

Tisztara olyan mint az origamiban. Van egy-ket ilyen figuraKép Szerintem ebben inkabb a kisebbek maradnak meg. Ha mar nagyon ficanka, nem turne meg magan. De lehet, h csak az en lyányom ilyenKép
Az a nagyon vigyorgo pofa mibol lesz?
 
 


Igen ez egy gyapjú baba paplan az Üllői útról(Novetex), abból hajtogattam nektek a Brendon féle pokrócot másolva. Szerintem is kicsiknek való, engem a pólyára emlékeztet. Én azt tervezem, hogy varrok egy olyan huzatot erre a paplanra amire rá varrom a cipzárt és a gombokat, gomblyukakat(esetleg füleket)a jelölt helyre.
Nagyon vigyorgó pofa: képernyő balszéle:dokumentáció>formázás>egyéb formázások>képek, mellékletek>index
itt találjátok mindenféle hangulatjel betüs megjelenítését, azt kell a szövegbe másolni, az üzenetben már rajzként jelenik meg.

KépKép
 
 


Azért ez egyszerűbbnek tűnik: kettőspont után nagy O

GyeZsu
 
 


Kép

KépKép
 
 


Hú klassz!!
A többi kódját nem tudod?

KépKép
 
 


Sima nevető fej: kettőspont)
Síró fej: kettőspont(
Mást nem tudok, de valahol biztos meg lehet kérdezni. Én is kezdő vagyok.

GyeZsu
 
 


Savitri!

Nekem volt ilyen takaróm, a Kenguru Goldba lehetett venni. Kép

BCsKata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Biobaba, lehet hogy már nagyon fáradt vagyok, de mintha nem írtad volna meg, hol lehet gyapjú hálózsákot kapni.
Jé, most vettem észre, hogy előléptem "felhasználóvá" Kép Jesszusom, 228 üzenetet írtam már?

GyeZsu
 
 


GYezsu!

Azt hittem a takarot kerdezted. Azt irtam. Na halozsak: ha olyat akarsz, amelyik kapucnis es hosszuujju, akkor azt Budai Skalanal lattam, kivul egy gyapjuboltban. De a gyapjuboltokban (pl. Demko Feder, Get Wellness) Lehet kapni halozsakokat. Ill talan olcsobban a Csalogany utcaban (egy lakohazban egy pasinal mindenfele babacuccot is, a pelenkas topikban volt szo vhol rola). Arra keszulj, h jo kis aruk van.

Biobaba
 
 


Meg egy gyapjus bolt, most de. lattam a koruton a Blaha es a Rakoczi kozt. Bio TExtima. Van honlapjuk is, ott mas forgalmazok cime is fent van:
http://www.bio-textima.hu
Nem mentem be es a honlapjukrol sem derul ki, de szerintem van halozsak ott is.
 
 


Sziasztok!
Én mielőtt a gyapjúpaplant megvettem volna, egy jópár üzletben kérdezősködtem az árakról. Nekem a Kilinkáknál található Novetex tűnt a legolcsóbbnak, ők is gyártanak hálózsákot.

KépKép
 
 


Na ennek a neve nem jutott eszembe. Ezt a markat arulja olcsobban a Csalogany utcaban a ficko. Olcsobb mint a Klinikaknal. Ez nem hosszu ujju ugyan, de lehet kapni konyokmelegitot, azt rahuzza az ember a gyerek karjara, ha nagyon akarja. En a labszarara szoktam huzni, mikor viszem. Nagyon csiniKép
 
 


Hát igen. Kár, hogy a gyapjú hálózsákot kihagytam a karácsonyi ajándéklistáról. Későn jutott eszembe. Pedig közben rájöttem, hogy nagymamám mindig meséli: nagynénémet reggel megszoptatta, majd meztelenül betette egy gyapjú hálózsákba, úgy vitte át a szomszéd házban lévő bölcsibe (ahol kicsomagolták, és bölcsis ruhát adtak rá).

GyeZsu
 
 


Nekunk ugy lett a halozsak, h ferjem nagymamaja felhivott telefonon, h mire lenne szuksegunk, csak ugy, semmi unnep, es akkor eszembe jutott a halozsak. Aztan pont akkor volt vmi termekbemutato, ahol epp volt az is, es vett nekunk Kép

A Csalogany utcaban joval 10e alatt van a halozsakok ara.
 
 


Akkor jó, mert anyósom ad rá 7000 Ft-ot (karácsonyra). Pénteken úgyis megyek Budakeszire, majd megnézem.

GyeZsu
 
 


Szia Biobaba!

Közben rájöttem, hogy
1) pénteken 18 után leszek a Moszkva téren, akkor már feltételezhetően zárva lesz a bolt
2) nem tudom pontosan, hol van.
Úgyhogy jövő héten megyek gyapjú hálózsákot venni - addig megírod a pontos címet?

Voltam ma a Vásárcsarnokban, péntekenként van biopiac. De az jutott eszembe, hogy ha az ünnepek után mész majd a Marczibányi térre, szívesen becsatlakoznék, hogy beavass Kép Esetleg a művházban egy környezettudatos mama-baba találkát is tarthatunk. Na, mit szólsz?

GyeZsu
 
 


Marmint, h menjunk egyutt a Marczibanyi terre bevasarolni? Mehetunk. Igaz, manoka nelkul szoktam menni, mert akkor apukajaval elvannak itthon.

A talalkat h gondoltad?

Csalogany u. 42a Baby Fun, nem tul feltuno, ugyhogy konnyen elmehetsz mellette. Napszitta Avent reklam van egy haz ajtajan, meg az ablakokon is talan van vmi, ott kell bemenni(marmint nem az ablakon). Lehet am, h 6 korul is ott a ficko, mert a lakasuk is ott van. Volt vhol telefonszam, de nem tudom, hova hanytam el.

rakerestem most gyorsan:
http://darkside.hu/babyfun/

udv!
Biobaba

ja, a Vasarcsarnokban az a piac, tenyleg bio, Szoval tenyleg ellenorzott cuccok vannak, ott van naluk a papir?
 
 


Gyezsu!

Azt meg elfelejtettem, h keszulj arra, ha megy a Csalogany u-ba, h a ficko nagy dumas. Sokkolo lehet az elmeny. Es kereskedo... Az araik viszont tenyleg nagyon jok.

Biobaba
 
 


Sziasztok,

nem volt időm visszaolvasni, ezért bocs, ha volt már róla szó.
Moltex ökopelust próbálta már valaki? Rá van írva, hogy komposztálható, és szuper bőrbarát, nagyon kíváncsi vagyok! Azt talán mondanom sem kell, hogy aranyárban mértékKép, de ha beválik, megpróbálok felkutatni vmi olcsóbb lelőhelyetKép.

Kukoricapelusról azt hallottam, hogy nem fogják forgalmazniKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


A pelenkas topikban volt rola szo. Kati szerint jo, ok azt hasznaljak. En a Budagyongyeben lattam , es csak kis meretben arultak, azt mondtak nem is szoktak nagyobbat (9 kilos gyerekre kerestem akkoriban). Ahol te lattad, ott volt nagyobb meret is? Ki mondta, h a kukoricas megszunik?

Biobaba
 
 


Zulu,

Tudtommal az van ráírva, hogy a csomagolás komposztálható. Pontosabban, nem tudom magyarul mi van ráírva, németül ez. Engem is megtévesztett.
Néhány órás használat után a zseléböl egy kicsi átmegy a papíron a gyerek börére, ami ugye vegyszer lévén nem valami jó. De kevesebb zselé van benne, mint a "hagyományosakban".

Jónak tényleg jó.

Kati
 
 


Kati, az mit jelent, h a csomagolas komposztalhato? Az a zacsi, amibe be van csomagolva az osszes pelus? Es a pelus egyebkent mennyire bomlik le, azt nem irja? En nem neztem, mi van rairva.

Komposztalas: a komposztalasos konyvben egyebkent az van, h a pelusokat, es a macskaalmot higieniai okok miatt nem celszeru komposztalni. Ezt nem egeszen ertettem, mert utana azt irta, h azert, mert tul sok tapanyag kerul a komposztba.
 
 


Ez kb az lehet, mintahogy a csirketrágya is túl tömény. Persze szerintem attól is függ, mennyi pelust raksz mennyi egyéb komposzthoz, mert egy nagy halom növényi hulladék közé elmegy egy-egy pelus, de ha tisztán pelusból építesz egy dombocskát.... (én pelust nem komposztálok momentán, csak egyebet)
Ildi

Ildi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: